کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-11-12 ساعت 12:54)mitme نوشته:  کسی میدونه اگر کلیرنس بخوریم و کسری مدرک هم داشته باشیم اوضاع چه جوری میشه مثلا میگن کسری مدرکتون رو زمانی که کلیر شدین و قرار شد ویزاتون رو بگیرین بیارین یا نه اول باید کسری مدرک رو جبران کنیم و موارد خواسته شده رو تحویل بدیم و بعد دوباره میریم تو مرحله کلیرنس؟؟!!! دوستان خیلی برام مهمه لطفا راهنمایی کنید.

سلام
من كه ايروان بودم تو برگه آبي اگر كسري مدرك داشتي يك ضربدر جلوي اون مدرك مي زد و بالاي برگه گفته بود هنگاميكه براي اخذ ويزا آمديد مدارك ذيل را با خودتون بياريد. البته من كسري مدارك نداشتم الحمدلله ، فقط جلوي پاسپورت ضربدر زده بود كه يعني بايد بياريش.
2013/ايروان/مصاحبه:Nov W1/كليرBig Grinec W1/صبح روزي پشت در مي آيد و من نيستم ، قصه دنيا به سر مي آيد و من نيستم
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، sayeh_m ، afs ، mgolchin13 ، mitme
(2012-11-12 ساعت 02:27)saeid-ss نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 01:15)r_ent نوشته:  
(2012-11-11 ساعت 23:37)saeid-ss نوشته:  سلام به همه دوستان گلم یه سوال؟
خانم من برنده اصلی است و لیسانس داره االان هم فوق قبول شده میخواستم بدونم برای مصاحبه گواهی اشتغال به تحصیل ارشد هم لازمه یا اصلا نیاز به مطرح کردنش هم نیست؟

نه فکر نمیکنم لازم باشه
من خودم دانشجو بودم و الان تموم شد و مدرکمو قراره فردا برم دانشگاه بگیرم
اما فقط به اونا اعلام کردم که دانشجو هستم همین
روز مصاحبه مدرکمو برای احتیاط با خودم میبرم اما فکر نمیکنم لازم بشه
اگه لازم شد تو سفرنامم میگمSmile
مرسی از پاسختون ولی من متوجه نشدم چیکار کنم . در ثبت نام اولیه مدرک لیسانس رو زدیم و الان ایشون فوق قبول شدن میخواستم بدونم برای مصاحبه گواهی اشتغال به تحصیل ارشد هم لازمه یا اصلا نیاز به مطرح کردنش نیست؟
سلام
داشتن مدرک بالاتر در این پروسه تاثیر گذار نیست شما با همان مدرک لیسانس کارتان انجام میشه ولی حتما ترجمه دیپلم متقاضی اصلی را همراه ببرید البته با اصل دیپلم و کپی از اصل
افکار مثبت انسان را به مسیر درست هدایت خواهد کرد
تشکر کنندگان: mgolchin13 ، saeid-ss
(2012-11-12 ساعت 13:09)bardia9 نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 13:00)bayat_r نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 12:52)bardia9 نوشته:  سلام به همه دوستان خوب مهاجرسرا
من دوستم هفته ديگه زمانه مصاحبشه دوتا سوال وجود داره ممنون ميشم دوستان جواب بدن
1-تو سفرنامه بچه ها نوشته بود عكس 2*2 هم ميخوان
2-واكسن انفولانزا الان چند در مياد تو ايروان و تو ايران چنده
البته معذرت ميخوام جواب همشون هست ولي پيدا نكردم...

1- منظور از 2*2 احتمالاً اینچ است یعنی 5*5
2- ظاهراً اروپا واکسن آنفولانزا رو قدغن کرده و احتمالاً لازم نیست بزنید اما حتماً باز هم ایمیلی چیزی بدید و بپرسید.
اگر تو ایران گیر بیاد 14500 است اما من شنیدم خارج از ایران 90 دلاره...
يه سواله شخصي يعني خوده شما با توجه به شماره كيستون هنوز نزدين يا كلا نميزنيد واكسن انفولانزارو...؟
بردیا جان، دایی (من اسم خواهر زاده ام رو انتخاب کردم و گذاشتم بردیا)
من از یکی از بچه های مهاجر سرا خواستم از دکتر ابوظبی بپرسه و اون هم گفت که از یک ماه پیش گفتند که نمی خواد آنفولانزا بزنید.
من هم به هر کسی که سپرده بودم برام پیدا کنه، زنگ زدم گفتم نمی خواد کنسل شد و یقیناً نمی زنم.مخصوصاً که همش دلواپس بیماری خفیف بعدش بودم..Big Grin
اما همه واکسن های دیگه رو زدم.
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: sayeh_m ، bardia9 ، rezagh ، mgolchin13 ، Saeedv13 ، mitme
(2012-11-12 ساعت 13:00)bayat_r نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 12:52)bardia9 نوشته:  سلام به همه دوستان خوب مهاجرسرا
من دوستم هفته ديگه زمانه مصاحبشه دوتا سوال وجود داره ممنون ميشم دوستان جواب بدن
1-تو سفرنامه بچه ها نوشته بود عكس 2*2 هم ميخوان
2-واكسن انفولانزا الان چند در مياد تو ايروان و تو ايران چنده
البته معذرت ميخوام جواب همشون هست ولي پيدا نكردم...

1- منظور از 2*2 احتمالاً اینچ است یعنی 5*5
2- ظاهراً اروپا واکسن آنفولانزا رو قدغن کرده و احتمالاً لازم نیست بزنید اما حتماً باز هم ایمیلی چیزی بدید و بپرسید.
اگر تو ایران گیر بیاد 14500 است اما من شنیدم خارج از ایران 90 دلاره...
سلام
عکس 2اینچ در 2اینچ یا 5 سانت در5 سانت یا 600*600 پیکسل با رزولوشن 600 برای سفارت
عکس 3*4 سانتیمتر برای مدیکال ایروان

(2012-11-12 ساعت 14:09)Gole baba نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 12:54)mitme نوشته:  کسی میدونه اگر کلیرنس بخوریم و کسری مدرک هم داشته باشیم اوضاع چه جوری میشه مثلا میگن کسری مدرکتون رو زمانی که کلیر شدین و قرار شد ویزاتون رو بگیرین بیارین یا نه اول باید کسری مدرک رو جبران کنیم و موارد خواسته شده رو تحویل بدیم و بعد دوباره میریم تو مرحله کلیرنس؟؟!!! دوستان خیلی برام مهمه لطفا راهنمایی کنید.

سلام
من كه ايروان بودم تو برگه آبي اگر كسري مدرك داشتي يك ضربدر جلوي اون مدرك مي زد و بالاي برگه گفته بود هنگاميكه براي اخذ ويزا آمديد مدارك ذيل را با خودتون بياريد. البته من كسري مدارك نداشتم الحمدلله ، فقط جلوي پاسپورت ضربدر زده بود كه يعني بايد بياريش.
با سلام
چناچه کسری مدرک داشته باشید پس از اینکه شماره کیس خود را در سایت دیدید و میخواهید برای دریافت ویزا عزیمت کنید باید مدارک کسری را با خود برده و به سفارت تحویل فرمایید. البته این پروسه مربوط به ارمنستان است
تشکر کنندگان:
من مدرک لیسانس دارم با 15 سال سابقه کار. آیا از من مدرک دیپلم هم خواهند خواست؟ واقعیتش من دیپلمم را مدتهاست گم کرده ام آیا لازم است که برای صدور المثنی آن اقدام کنم؟
تشکر کنندگان:
(2012-11-12 ساعت 12:35)Emma_a432 نوشته:  بچه ها من دیپلم هنرستان دارم(یعنی پیش دانشگاهی ندارم)ولی فوق دیپلمم و گرفتم و الان دانشجوی لیسانس هستم(ترم اخر)و دوسال سابقه ی کار.
اینکه می گن دیپلم 12ساله منظورشون آخرین مدرک تحصلیلت اگر دیپلم باید 12 ساله باشه یا این قانونش که مدرک ذیپلمی که باید تحویل بدی 12ساله باشه؟
از2012 کسایی بودن که با دیپلم فنی (بدون پیش حتی یکضرب گرفتن)ولی من یه ذره نگرانم آیا این موضوع اشکال محسوب میشه؟
من کمتراز25روز دیگه مصاحبه ذارم و نگرانم
از دوستای با تجربه کمککککککککککککککککک میخوام!

سلام
اصل دیپلم و ترجمه و کپی از اصل+مدارک نشاندهنده دانشجویی خود را همراه ببرالبته با ترجمه و کپی از اصل.اگر دیپلم 12 ساله باشی خود دیپلم به تنهایی جوابگوی کارت میباشد.وقت مصاحبه فقط پاسخ مختصر به سئوالات بده و از توضیح زیاد حضر کن

(2012-11-12 ساعت 14:28)Lucky RM نوشته:  من مدرک لیسانس دارم با 15 سال سابقه کار. آیا از من مدرک دیپلم هم خواهند خواست؟ واقعیتش من دیپلمم را مدتهاست گم کرده ام آیا لازم است که برای صدور المثنی آن اقدام کنم؟

سلام
به شما وتمام دوستان توصیه میکنم حتما اصل و کپی از اصل و ترجمه دیپلم را علاوه بر مدارک بالاتر با خود ببرند

(2012-11-12 ساعت 14:28)Lucky RM نوشته:  من مدرک لیسانس دارم با 15 سال سابقه کار. آیا از من مدرک دیپلم هم خواهند خواست؟ واقعیتش من دیپلمم را مدتهاست گم کرده ام آیا لازم است که برای صدور المثنی آن اقدام کنم؟

ارزش تحصیلی بگیر و ترجمه کن.ضمنا میتونی ریز نمراتت را از دایره امتحانات آموزش و پرورش منطقه ات بگیری و ترجمه و ببری
تشکر کنندگان: mohajer13 ، rezagh
(2012-11-11 ساعت 21:12)kasrafo نوشته:  
(2012-11-11 ساعت 16:32)samankhan1 نوشته:  
(2012-11-10 ساعت 11:22)marj88 نوشته:  
(2012-11-10 ساعت 11:17)bayat_r نوشته:  
(2012-11-10 ساعت 11:06)marj88 نوشته:  میترسم بخاطر دیپلمم ریجکت شم که اصلشو گم کردم........

مگر نمی شه المثنی گرفت؟

نه.به من فقط کپی برابر اصل دادن

دوست عزیز سلام تا جاییکه من اطلاع دارم برای المثنی مدارک دانشگاهی 3بار باید در روزنامه اگهی بدی که مدرکت گم شده و 1 استشهاد محلی داشته باشی و1 درخواست برای مدرکتون ببرید ان موقع مدرک جدید براتون صادر میشود فکر نمیکنم دیپلم هم غیر از این باشد بنظرم دوباره برید اموزش پرورش واینهارا بگید واصرار کنید حتما راهی دارد. موفق باشید.
دوست عزیز- دیپلم المثنی نداره. ظاهرا تنها راه اینه که تقاضای تاییدییه تحصیلی کنید . تشریف ببرید یکی از این دفاتر پستی تقاضا کنید تاییدییه تحصیلی دیپلمتون رو بفرستن دارالترجمه معتمد آموزش پرورش شهرتون اونجا ترجمه میکنن ترجمه شو بهتون میدن که ظاهرا سفارتخانه ها جای دیپلم قبول دارن. خودشون میگن تاییدییه تحصیلی دیپلم از خود دیپلم معتبرتره.

با سلام
پاسخ دوست عزیزمان کاملا درست است لازم به توضیح اینکه در سفارت محل ایروان چیزی از ارزش تحصیلی یا تائیدیه تحصیلی نمیدونند چون این مورد برای خودم هم اتفاق افتاد البته با توجه به اینکه من مدرک لیسانس را هم داشتم هر دو مدرک را ازم خواستند و پس از توضیحات من از خیر دیپلم گذشت لذا حتما اگر میتونی ریز نمراتت امتحان نهایی را هم از دایره امتحانات آموزش و پرورش بگیر و ترجمه و با خودت ببر
تشکر کنندگان: mgolchin13 ، kasrafo
(2012-11-12 ساعت 14:32)kiasina نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 12:35)Emma_a432 نوشته:  بچه ها من دیپلم هنرستان دارم(یعنی پیش دانشگاهی ندارم)ولی فوق دیپلمم و گرفتم و الان دانشجوی لیسانس هستم(ترم اخر)و دوسال سابقه ی کار.
اینکه می گن دیپلم 12ساله منظورشون آخرین مدرک تحصلیلت اگر دیپلم باید 12 ساله باشه یا این قانونش که مدرک ذیپلمی که باید تحویل بدی 12ساله باشه؟
از2012 کسایی بودن که با دیپلم فنی (بدون پیش حتی یکضرب گرفتن)ولی من یه ذره نگرانم آیا این موضوع اشکال محسوب میشه؟

سلام
اصل دیپلم و ترجمه و کپی از اصل+مدارک نشاندهنده دانشجویی خود را همراه ببرالبته با ترجمه و کپی از اصل.اگر دیپلم 12 ساله باشی خود دیپلم به تنهایی جوابگوی کارت میباشد.وقت مصاحبه فقط پاسخ مختصر به سئوالات بده و از توضیح زیاد حضر کن

سلام
به شما وتمام دوستان توصیه میکنم حتما اصل و کپی از اصل و ترجمه دیپلم را علاوه بر مدارک بالاتر با خود ببرند

ارزش تحصیلی بگیر و ترجمه کن.ضمنا میتونی ریز نمراتت را از دایره امتحانات آموزش و پرورش منطقه ات بگیری و ترجمه و ببری

اگر منظور شما ارزش تحصیلی برای لیسانسه که دارم آیا برای دیپلم هم نیاز هست؟
تشکر کنندگان:
(2012-11-12 ساعت 14:47)Lucky RM نوشته:  

سلام

سلام

سلام
یکی از دوستان 2010 تو سفرنامشون نوشته بودن که مشکلی مشابه شما داشتن. ولی موقع مصاحبه لیسانس رو ارائه دادن و مشکلی هم پیش نیومده براشون. هر چند ... کار از محکم کاری عیب نمیکنه. Shy
تشکر کنندگان: rezagh
(2012-11-11 ساعت 15:13)vahid2511 نوشته:  سلام به همه دوستان

راستش من چندتا سوال داشتم در مورد خط فقر، راستش من تاپیک ها رو هم خوندم اما فقط گیج شدم.
1- ما دو نفر هستیم (من و همسرم)، اول اینکه چقدر باید موجودی بانک داشته باشیم؟ نفری بالای 18000 دلار یا هر دو بالای 18000 دلار؟ لطفا دقیق بگید چقدر؟
2- این قضیه 100% و 125% تو این سایت http://www.state.gov/documents/organization/86991.pdf چیه ؟ خط فقر برای ما کدومه؟
3- اعلام موجودی که بانک می ده اگر فقط از حساب من که برنده اصلی هستم باشه موردی نداره؟ یا باید موجودی توو حساب هردومون تقسیم بشه؟

ممنون از دوستان
دوست عزیز مبلغی را که در جداول خط فقر نوشته به تفکیک خانواده های 1 نفره 2 نفره 3 و 4 .... نفره بوده .چنانچه ملاحظه کنید مبلغ اعلام شده برای خانواده 2 نفره حدودا بین 20 تا 25 هزار دلار در سال است. البنه ببخشید من ذهنی میگم و رقم دقیق را از سایت مربوطه ببینید
موجودی خودتان کافی است ولی اگر بخواهید مشترکتان را هم قبول دارند البته بانک میزان درصد مالکیت و یا برداشت را هم مشخص کند
تشکر کنندگان: vahid2511
(2012-11-12 ساعت 10:56)ali234 نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 02:33)ani_sheiton نوشته:  بچه ها اگه مدرک موقت لیسانس مهر وزارت علوم نخوره و ترجمه بشه بدیم سفارت مشکلی پیش میاد؟یه عالمه پایینش مهر داره اما مهر وزارت علوم نداره.اصلش حالا حالا ها حاضر نمیشه و موقت هم مهر نمیزنن.کیس ما رد نشه؟!!!!

برای همچین مواردی کیس رد نمیشه. شما دیپلم که دارید! مهم اینه که دیپلم داشته باشید. موفق باشید.

ani_sheiton منم مدرکم موقته اما رفتم همون امور دانشجویان تو خیابون فرصت مهر زدن.اگه دانشگاه دولتی رفتی همون جا برو مهر میزنن خیالت راحت Wink
2013AS32xx | Yerevan | Jan w4 | Visa : Day of interview
سفرنامه
تشکر کنندگان: rezagh ، shimoda
(2012-11-12 ساعت 14:59)pooya.n نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 14:47)Lucky RM نوشته:  

سلام

سلام

سلام
یکی از دوستان 2010 تو سفرنامشون نوشته بودن که مشکلی مشابه شما داشتن. ولی موقع مصاحبه لیسانس رو ارائه دادن و مشکلی هم پیش نیومده براشون. هر چند ... کار از محکم کاری عیب نمیکنه. Shy
سلام
منظور ارزش تحصیلی یا تائیدیه تحصیلی دیپلم است
تشکر کنندگان: pooya.n
(2012-11-12 ساعت 15:27)Elmy نوشته:  با سلام به همه دوستان عزیزم
من بر سر یه دوراهی گیر کردم اوضاع روحیم خیلی بده یادم نمیره روزی رو که همسرم در لاتاری برنده شده بود در پوست خود نمی گنجیدیم ولی حالا بعد از گذشت حدود 6 الی 7 ماه شرایط فرق کرده با این نرخ تورم نمی دونم چطوری می خوایم بریم آمریکا و اونجا سر کنیم ما کسی رو نداریم که ساپورتمون کنه از طرفیم تمام پولی که داریم 60 الی 70 میلیون بیشتر نیست می ترسم این پولم برم اونجا و از دست بدم و دست از پا درازتر مجبور بشم برگردم تازه اون وقت دیگه چیزیم برام نمونده خواهش می کنم بچه هایی که تجربه دارین کمکم کنید من خودم لیسانس کامپیوتر دارم و همسرمم برق قدرت خونده ولی چون نیمه تموم گذاشته مدرک نداره و فقط مدرک دیپلمشو ارائه دادیم . از طرفی ام حاظر نیستم قید لاتاری رو بزنم از طرف دیگم می ترسم برم و با کمبود پول مواجه بشم خوب الان هر چیزی که داشتیم ارزشش یک سوم شایدم تا وقتی که بریم یک چهارم و ... بشه شما راهنماییم کنید چی کار کنیم یعنی واقعاً خود آمریکا هیچ کمکی به کسایی که تو لاتاری برنده شدن نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی باید خودمون همه شرایطو محیا کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوستای عزیزم لطفاً راهنمایی کنید . سپاسگذارم .
سلام
بابا دوستم بیخیال این چه حرفیه؟ شما کدوم شهر میخوای بری؟با رشته هایی که شما خوندید مگه میشه پولتون تموم بشه.اصلاً ببین من دقیقاً به شما بگم شما اگر دو یا سه نفر باشی با احتساب اجاره خونه، تلفن، تلویزیون، اینترنت، قسط ماشین، خورد و خوراک و هزینه فرزند بیشتر از ماهی 2500 خرج ندارید.حالا اگر 6 ماه هم بیکار باشید که نمیشید (انشالله) میشه 15000 تا یعنی 40 میلیون که امکان نداره این مبلغ بشه و این مدت طول بکشه.
دوست خوبم برو جلو به امید خدا همه چیز ردیف میشه، نمی خوام شعار بدم اما به خدا توکل کن.
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2012-11-12 ساعت 15:27)Elmy نوشته:  با سلام به همه دوستان عزیزم
من بر سر یه دوراهی گیر کردم اوضاع روحیم خیلی بده یادم نمیره روزی رو که همسرم در لاتاری برنده شده بود در پوست خود نمی گنجیدیم ولی حالا بعد از گذشت حدود 6 الی 7 ماه شرایط فرق کرده با این نرخ تورم نمی دونم چطوری می خوایم بریم آمریکا و اونجا سر کنیم ما کسی رو نداریم که ساپورتمون کنه از طرفیم تمام پولی که داریم 60 الی 70 میلیون بیشتر نیست می ترسم این پولم برم اونجا و از دست بدم و دست از پا درازتر مجبور بشم برگردم تازه اون وقت دیگه چیزیم برام نمونده خواهش می کنم بچه هایی که تجربه دارین کمکم کنید من خودم لیسانس کامپیوتر دارم و همسرمم برق قدرت خونده ولی چون نیمه تموم گذاشته مدرک نداره و فقط مدرک دیپلمشو ارائه دادیم . از طرفی ام حاظر نیستم قید لاتاری رو بزنم از طرف دیگم می ترسم برم و با کمبود پول مواجه بشم خوب الان هر چیزی که داشتیم ارزشش یک سوم شایدم تا وقتی که بریم یک چهارم و ... بشه شما راهنماییم کنید چی کار کنیم یعنی واقعاً خود آمریکا هیچ کمکی به کسایی که تو لاتاری برنده شدن نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی باید خودمون همه شرایطو محیا کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوستای عزیزم لطفاً راهنمایی کنید . سپاسگذارم .

دوست عزیز. بزرگترین کمک رو به شما کردند که بدون هیچ پیش شرطی اقامت بهترین کشور دنیا رو دارند بهتون میدن! توقع دارید چیکار بکنند برای ما؟ تازه اونهایی که با تخصص و سرمایه‌گذاری میرن هم دولت اونجا کاری براشون نمیکنه. ما که بین نخبگان مملکتمون از طرف آمریکا انتخاب نشدیم. برامون تره هم خورد نمیکنند!
اما در مورد رفتن. واقعا کسی نمیتونه به شما توصیه‌ای بکنه! من و همسرم از این پولی که شما گفتید کمتر داریم! ولی میخوایم بریم. این بستگی به این داره که چقدر روی خودتون میتونید حساب کنید که پول در بیارید.
اگر زبانتون در حدیه که راحت میتونید مکالمه کنید و صحبتها رو خوب متوجه بشید حتی کم درآمد ترین کارها زندگی بهتری میتونه نسبت به اینجا براتون داشته باشه. حالا این کاملا به خودتون بستگی داره که بخواید به هر کاری تن بدید یا نه. اگر هم به امید استفاده از تخصصتون هستید باید به تخصص خودتون اطمینان داشته باشید. وگرنه کار تخصصی نمیتونید گیر بیارید.
در هر صورت مهاجرت یعنی سختی. فرق لاتاری با انواع دیگر مهاجرت اینه که در اون انواع دیگه، آدم با علم به ماهیت و سختیهای مهاجرت پا به این راه میگذاره و واقعا کسانیکه مهاجرت میکنند آدمهای شجاع و با انگیزه‌ای هستند. اما اکثر کسانی که لاتاری برنده شدند، یک ثبت نام سنگ مفت، گنجشک مفت انجام دادند و حالا شانسشون زده و اسمشون دراومده. ولی بعد از مدتی تازه کم کم متوجه میشن که ای دل غافل مهاجرت یعنی این! حالا چیکار کنیم؟!
ببینید شباهت مهاجرت از طریق لاتاری با مهاجرتهای دیگه در اینه که در هر دو مورد باید دل شیر داشته باشی. اما تفاوتش اینه که تو لاتاری لازم نیست برای رسیدن به خاک یه کشور دیگه هزاران بدبختی بکشی و سالها انتظار.
خودتون میتونید تصمیم بگیرید. خوب فکر کنید.
(2012-11-12 ساعت 15:44)Elmy نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان عزیزم
من قبل از اینکه این پست و بزارم یکی دیگم نوشته بودم ولی هر چی دنبالش گشتم پیداش نکردم نمی دونم چی شد ؟؟؟؟؟؟؟؟ دوستان خوبم من به راهنمایی شما نیاز دارم لطفاً کمکم کنید حالم خیلی بده من و همسرم زمانیکه جوابهای لاتاری در اومد و همسرم برنده شده بود خیلی خوشحال بودیم ولی الان با این شرایط دلار نمی دونم باید چیکار کنیم . کل پولی که دو نفری می تونیم ببریم 60 الی 70 میلیون که در صورت از دست دادن این پول دیگه برامون چیزی باقی نمی مونه که خدای ناکرده یه روزی بخوایم دست از پا درازتر برگردیم تازه با گذشت این چند ماه هم ارزش پولمون یک سوم شده شایدم تا موقع رفتن یک چهارم و .... الان ما کارنت شدیم و ما موندیم بر سر دوراهی رفتن و موندن از طرفیم نمی تونیم قید لاتاری رو بزنم لطفاً کمکمون کنید . راستی بچه ها یعنی آمریکا هیچ کمکی به برندگان لاتاری نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی برندگان باید خودشون تمام شرایط و برای خودشون محیا کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ضمن تاييد پاسخ بيات و امير عزيز
دوست گرامي يك سري تصميمات هست در زندگي كه متاسفانه هر فردي با توجه به شرايط خصوصي خودش اتخاذ ميكنه. يكي از اون تصميمات مهاجرت هست. مثلا ما نميتونيم به همه بگيم بايد از ايران رفت. چون شايد خيليها اينجا بتونن راحتتر زندگي كنن و تواناييهاشون فقط در اينجا قابل استفاده باشه و حتي از شرايطي كه اينجا دارن چندان ناراضي نباشن. پس هر كس با توجه به شرايطش تصميم ميگيره. در عين حالي كه مساله نصف و خمس شدن! سرمايه موارد عمومي هست كه براي هممون يكسان هست حالا اين بستگي به ميزان توانايي فردي ، اميد، شانس، لطف خدا و غيره داره كه ما چجوري اونجا موفق بشيم! و يا زنده بمونيم!
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان