کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-05-18 ساعت 11:25)sadegh_206 نوشته:  با سلام. آیا میشه فرم های سری اول رو ایمیل کرد برای KCC ؟ اگه میشه این کارو کرد نحوه ایمیل زدن و متن ارسالی و ایمیل KCC را میشه توضیح بدید ؟ در ضمن تا کی وقت هست برای ارسال مدارک . میدونم هرچی زودتر بهتره ولی می خوام دقیق بدونم اعتبارش تا کی هست.ممنون

دوست گرامی شما تا 30 سپتامبر 2013 پروندتون باید بسته بشه
مراحل زیر رو شما باید طی کنید:
ارسال فرم ها - کارنت شدن - دریافت تاریخ مصاحبه - مصاحبه - احتمال زیاد کلیرنس - دریافت ویزا -
خوب شما هر چه دیرتر فرم ها تون رو ارسال کنید از زمان شما کاسته خواهد شد .
اگر هم در یک سال پروندتون بسته نشه ویزا نخواهید گرفت . حدود 20 تا 30 نفر از بچه های 2011 این جوری شدن
حالا خودتون نسبت به شرایط خودتون و اطلاعاتی که راجع به مراحل فوق دارید باید تصمیم بگیرید که چه زمانی فرم ها تون رو پست کنید
موفق باشی
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، vroom
(2012-05-18 ساعت 11:25)sadegh_206 نوشته:  با سلام. آیا میشه فرم های سری اول رو ایمیل کرد برای KCC ؟ اگه میشه این کارو کرد نحوه ایمیل زدن و متن ارسالی و ایمیل KCC را میشه توضیح بدید ؟ در ضمن تا کی وقت هست برای ارسال مدارک . میدونم هرچی زودتر بهتره ولی می خوام دقیق بدونم اعتبارش تا کی هست.ممنون

تاپیکهای سالهای قبل رو بخونید. مخصوصا اینجا
تشکر کنندگان: Omidooo ، ghorbat
دوستانی که در مورد امضاء و ارسال فرمها از طریق ایمیل سؤال دارند این پست رو بخونند.
تشکر کنندگان: ali234 ، Omidooo ، aziking ، smith ، saeed2568
سلام دوستان
من زمانیکه فرم ثبت نام لاتاری رو پر میکردم تعداد فرزند رو نزدم در صورتیکه یه دختر 10 ماهه داشتم چون عکس گرفتن ازش مشکل بود و جلوی دوربین گریه میکرد! بعد هم فکر کنم گزینه تعداد فرزندان "optional" (اختیاری) بود. حالا برنده شدم. تکلیفم چیه؟ case number من رد میشه؟
شماره کیس: 2013AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی : May-05-2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد: سه نفر
تشکر کنندگان:
(2012-05-18 ساعت 20:09)nana2013 نوشته:  سلام دوستان
من زمانیکه فرم ثبت نام لاتاری رو پر میکردم تعداد فرزند رو نزدم در صورتیکه یه دختر 10 ماهه داشتم چون عکس گرفتن ازش مشکل بود و جلوی دوربین گریه میکرد! بعد هم فکر کنم گزینه تعداد فرزندان "optional" (اختیاری) بود. حالا برنده شدم. تکلیفم چیه؟ case number من رد میشه؟

همین چیزهایی که نوشتی رو به کی سی سی ایمیل کن ببین چی میگن
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: j@vad
(2012-05-18 ساعت 20:19)hassan1358arab نوشته:  

مرسی از پاسختون. میخواستم تا قبل از اینکه اونها جواب بدن، ببینم تا حالا کسی این مشکل منو نداشته و چه جوابی شنیده.
شماره کیس: 2013AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی : May-05-2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد: سه نفر
تشکر کنندگان:
(2012-05-18 ساعت 20:24)nedaUSA نوشته:  دوستان توی یکی از مطالب همین فروم خوندم که مایی که ساکن ایرانیم نیازی نداریم که گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشیم. اما توی فرم هیچ استثنایی ندیدم گذاشته باشه.
مطمئنین که نباید گواهی ببریم؟ اگه باید ببریم چیکار کنیم. یعنی به دادگاه بگیم که برای چی میخواهیم؟

دوست گرامی
قطعا نیازی نخواهید داشت.
نظر های متفاوتی در این مورد دلیلش هست مثلا یه عده میگن اونا سیستم ما رو قبول ندارن
یا اینکه چیزی که ممکنه ایران جرم باشه برا اونا نباشه . بهر حال مهم نیست دلیلش چیه مهم اینه که نیازی ندارید به این کار
از دوستان خوب مهاجرسراییم گرفته تا خود بنده، این کار رو نکردیم

موفق باشی
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: nedaUSA ، امیر مهاجر ، smith ، aziking
(2012-05-18 ساعت 20:19)hassan1358arab نوشته:  

من جای nana باشم همچین کاری نمی کنم !! هفته پیش یکی از برندگان 2012 متاسفانه ریجکت شدن بخاطر اینکه اسم فرزند کوچک خانواده رو قید نکرده بودند!!
since 2012
تشکر کنندگان:
(2012-05-18 ساعت 20:01)victorygo نوشته:  دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید جوابم رو پیدا نمی کنم. من مدارکم رو ارسال کردم کیس نامبرم هم 4000 هستش.
یکی اینکه واکسن ها رو باید از کی شروع کنم؟
و دوم اینکه چطوری باید بفهمم کارنت شدم؟ می شه لینک دقیقش رو اینجا بذارین؟ در ضمن آیا برای تاریخ مصاحبه بهمون ایمیل می زنن...؟
ممنونم
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان :-)

شما باید طوری برای واکسن ها برنامه ریزی کنید مه 1 ماه قبل از تاریخ سفارتتون هیچ واکسنی نزنید
شما باید بولتن ویزا رو چک کنید البته هنوز یکم زوده تا بزنن
VISA Bulletin
این ایمیلی که میفرستند فقط میگه برید سایت dvlottery رو دوباره چک کنید تاریختون اومده
البته فراموش نشه در بعضی موارد میل به دست افراد نمیرسه ولی تاریخ اعلام شده
موفق باشید Smile
Case Number:2012AS00042XXX
مصاحبه:4 june
ارسال مدارک:27 /6 / 90 =>DHL
دریاف ویزا: 31 AUG
Northridge ، CALIFORNIA
Keep Calm And be Optimistic Cool
تشکر کنندگان: Shezem ، victorygo
(2012-05-18 ساعت 21:08)tortori نوشته:  با سلام به همه دوستان

من در مورد یه چیزی دودل شدم و اگه میشه من رو راهنمایی کنید

مادر من در لاتاری امسال برنده شده و پدر و خواهرم هم به عنوان beneficiary هستند . اسم و فامیل مادرم رو در ثبت نام اولیه کاملا درست نوشتم ولی در مورد پدرم و خواهرم یه اشتباه کوچیک کرده بودم . فامیلی ما دو سیلابی است و اسم پدرم هم محمد مهدی است . من نام رو محمد مهدی ; middle name رو سیلاب اول فامیل و family قخ سیلاب دوم فامیل نوشتم . در حالی که باید middle name رو (مهدی) مینوشتم . همین کار رو برای اسم خواهرم هم انجام دادم . تو این چند روز گذشته که پستها رو چک کردم متوجه شدم که اکر این اشکال رو در فرمهای جدید تصحیح کنم و بفرستم مشکل حل میشه و نیازی به تماس باkcc نیست .
این شد که فرمهارو 12 may پست کردم و دیروز هم تحویل kcc شده .
ولی راستش الان یکم نگران شدم که نکنه باید این مساله رو با kcc حل میکردم و بعد فرمها رو پست میکردم . میشه لطفا منو ازاین نگرانی دربیارید؟؟؟
دوست من، پستها رو کامل و درست چک نکردید.

محمد مهدی :First Name
هر دو سیلاب فامیل :Last Name
Middle Name: N/A

ما ایرانیها میدل نیم نداریم. بعضیها مثل فرانسویها نام میانی دارند. مثل "ژان پیر دوبوا" اینجا "پیر" میشه نام میانی!
تشکر کنندگان: golesang ، Championking
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان.....

شاید الان مطرح کردن این سوال یه خرده زود باشه ولی خوب کنجکاویه دیگه کاریش نمیشه کرد....TongueBig Grin

مخواستم بدونم جریان این کارت آبی,سفید,قرمز که بعد مصاحبه میدن چیه(البته اگه رنگارو درست گفته باشم شایدم رنگای بیشتری باشه من ندونم)

اگه کسی میدنه لطفا یه مختصر راهنمایی بفرمایه ممنون
تشکر کنندگان: Solitude
(2012-05-18 ساعت 23:51)ammin6327 نوشته:  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان.....

شاید الان مطرح کردن این سوال یه خرده زود باشه ولی خوب کنجکاویه دیگه کاریش نمیشه کرد....TongueBig Grin

مخواستم بدونم جریان این کارت آبی,سفید,قرمز که بعد مصاحبه میدن چیه(البته اگه رنگارو درست گفته باشم شایدم رنگای بیشتری باشه من ندونم)

اگه کسی میدنه لطفا یه مختصر راهنمایی بفرمایه ممنون

دوست عزيز من هم مثل شما بودم كلي تايپيكا رو خوندم سفيد يعني اينكه يه ضرب ويزا ميگيرين اميدوارم همه مون بگيريم آبي يعني كليرنس شاملتون ميشه كه يا پرونده نقص مدارك داره يا كامله و نياز به بررسي داره قرمز هم يعني كيستون كاملا رده
شماره کیس: 2013AS6900/كليرنس ٣ آگوست
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، ammin6327 ، Omidooo ، Shezem ، maneia ، Solitude
(2012-05-18 ساعت 22:08)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-05-18 ساعت 21:08)tortori نوشته:  با سلام به همه دوستان

من در مورد یه چیزی دودل شدم و اگه میشه من رو راهنمایی کنید

مادر من در لاتاری امسال برنده شده و پدر و خواهرم هم به عنوان beneficiary هستند . اسم و فامیل مادرم رو در ثبت نام اولیه کاملا درست نوشتم ولی در مورد پدرم و خواهرم یه اشتباه کوچیک کرده بودم . فامیلی ما دو سیلابی است و اسم پدرم هم محمد مهدی است . من نام رو محمد مهدی ; middle name رو سیلاب اول فامیل و family قخ سیلاب دوم فامیل نوشتم . در حالی که باید middle name رو (مهدی) مینوشتم . همین کار رو برای اسم خواهرم هم انجام دادم . تو این چند روز گذشته که پستها رو چک کردم متوجه شدم که اکر این اشکال رو در فرمهای جدید تصحیح کنم و بفرستم مشکل حل میشه و نیازی به تماس باkcc نیست .
این شد که فرمهارو 12 may پست کردم و دیروز هم تحویل kcc شده .
ولی راستش الان یکم نگران شدم که نکنه باید این مساله رو با kcc حل میکردم و بعد فرمها رو پست میکردم . میشه لطفا منو ازاین نگرانی دربیارید؟؟؟

ما ایرانیها میدل نیم نداریم. بعضیها مثل فرانسویها نام میانی دارند. مثل "ژان پیر دوبوا" اینجا "پیر" میشه نام میانی!

خیلی ممنون از پاسختون .

1) تو این مرحله که فرمها رو فرستادم هر دو قسمت فامیل رو last name گذاشتم
2)و لی در مورد اسم مخوام اینو بگم که 3تا از دائی های منم اسمشون دو سیلابی است (علی اکبر ....) سالهاست که usa زندگی می کنند وبخش دوم اسمشون middle name بحساب میاد . در این مورد مطمئن هستم .
3) اگر بفرض محال من اشتباه کرده باشم ممکته این مسئله برام مشکل ساز بشه ؟
4) تا اونجا که من فهمیدم حساسیت اصلی روی principal Apllicant هست . و اونه که نباید کوچکترین اشتباهی داشته باشه

تشکر کنندگان:
من موقع ثبت نام ، رفتم يه جايي كه ثبت نام اينترنتي انجام ميداد كه با خيال راحت ثبت نام كنم . الام كه فرمهاي ثبت نام اوليه رو نگاه كردم ديدم مدرك تحصيلي منو كه ليسانس بود، مستر زده . دنيا روي سرم خراب شد و حالم خيلي بده . از يه طرف خدا رو شكر ميكنم كه اسم و فاميلم و اشتباه نزده و از طرفي خيلي دلم گرفته كه هم ازم پول گرفته و هم مدركمو اشتباه ثبت كرده .
اگه كسي ميدونه اين مسئله چقدر باعث ايجاد مشكل برام ميشه ، به من بگه
البته من به خدا توكل ميكنم چون واقعا چيزي رو نميخواستم به دروغ عنوان كنم و اين فقط يه اشتباهه .با اينكه ليسانس و فوق ليسانس هيچ كدوم امتيازي در قبول شدن محسوب نميشه ولي از اين كه اونا فكر كنن من تقلب كردم ، خيلي نگرانم
خدا به هممون كمك كنه
كيس نامبر:**2013AS000049/تعداد افراد كيس: 1 نفر/تاريخ مصاحبه:هفته دوم مارچ/دريافت ويزا: بك ضرب
تشکر کنندگان:
(2012-05-19 ساعت 00:41)tortori نوشته:  
(2012-05-18 ساعت 22:08)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-05-18 ساعت 21:08)tortori نوشته:  

خیلی ممنون از پاسختون .

1) تو این مرحله که فرمها رو فرستادم هر دو قسمت فامیل رو last name گذاشتم
2)و لی در مورد اسم مخوام اینو بگم که 3تا از دائی های منم اسمشون دو سیلابی است (علی اکبر ....) سالهاست که usa زندگی می کنند وبخش دوم اسمشون middle name بحساب میاد . در این مورد مطمئن هستم .
3) اگر بفرض محال من اشتباه کرده باشم ممکته این مسئله برام مشکل ساز بشه ؟
4) تا اونجا که من فهمیدم حساسیت اصلی روی principal Apllicant هست . و اونه که نباید کوچکترین اشتباهی داشته باشه
دوست عزیز، این امکان وجود داره که کسی که در آمریکا هست برای خودش میدل نیم انتخاب کنه. اگر هم داییهاتون از ایران رفته اند آمریکا و اونجا متولد نشده اند قطعا در این مورد اشتباه کرده اند و بخشی از اسمشون رو بعنوان میدل نیم عنوان کرده اند. اما همیشه شانس با همه یار نخواهد بود. شاید الان اطلاعاتشون نسبت به ایران بیشتر باشه و زودتر متوجه این اشتباه بشند. ریسک نکنید!
در مورد میدل نیم باز هم توضیح میدم: دوست من، میدل نیم رو نباید به معنیش فکر کنید. چون دچار سوء تفاهم میشید! هر کلمه ای که میان اسم و فامیل شما بود میدل نیم نیست. میدل نیم یک چیزی است به غیر از نام و نام خانوادگی (به جز اسم و فامیل). یک مشخصه هویتی ثبتی است. ما در کشورمون چیزی به جز نام و نام خانوادگی در ثبت احوال نداریم. اما بعضی از کشورها دارند. یعنی سه تا اسم دارند. این با داشتن اسم دو کلمه ای یا فامیل دو کلمه ای فرق میکنه. شما میدل نیم ندارید. اگر داشتید توی کارت ملی یا شناسنامه تون حتما یه جا براش میذاشتن درست مثل نام و نام خانوادگی.
دیگه نمیدونم با چه زبونی توضیح بدم. میدل نیم یک مشخصه هویتی است تو بعضی کشورها نه ایران.
برای اصلاحش هم حتما با کی سی سی تماس بگیرید. ریسک نکنید. اگر بدونن متوجه اشتباهتون شدید و اونها رو مطلع نکردید، دروغ و پنهانکاری محسوب میشه و غیر قابل بخشش خواهد بود. با یک ایمیل اشتباه رو توضیح بدید و درستش رو عنوان کنید.
پیروز باشید.

(2012-05-19 ساعت 09:07)ensan نوشته:  من موقع ثبت نام ، رفتم يه جايي كه ثبت نام اينترنتي انجام ميداد كه با خيال راحت ثبت نام كنم . الام كه فرمهاي ثبت نام اوليه رو نگاه كردم ديدم مدرك تحصيلي منو كه ليسانس بود، مستر زده . دنيا روي سرم خراب شد و حالم خيلي بده . از يه طرف خدا رو شكر ميكنم كه اسم و فاميلم و اشتباه نزده و از طرفي خيلي دلم گرفته كه هم ازم پول گرفته و هم مدركمو اشتباه ثبت كرده .
اگه كسي ميدونه اين مسئله چقدر باعث ايجاد مشكل برام ميشه ، به من بگه
البته من به خدا توكل ميكنم چون واقعا چيزي رو نميخواستم به دروغ عنوان كنم و اين فقط يه اشتباهه .با اينكه ليسانس و فوق ليسانس هيچ كدوم امتيازي در قبول شدن محسوب نميشه ولي از اين كه اونا فكر كنن من تقلب كردم ، خيلي نگرانم
خدا به هممون كمك كنه
تو فرمهایی که الان پر میکنید، درستشو بنویسید. یه نامه هم بنویسید بذارید روش و توضیح بدید که موقع ثبت نام اشتباه شده. موضوع درجه مدرکتون نیست. موضوع راستگو بودنه. اگر فکر کنند دروغ گفتید کیستون رو راحت رد میکنند. پس حتما اشتباهتون رو توضیح بدید و نگران نباشید.
برای حائز شرایط شدن حساسیت روی متقاضی اصلی است، اما برای بررسی صحت اطلاعاتی که خودتون ادعا کردید، حساسیت روی تک تک افراده!

(2012-05-19 ساعت 08:18)مانترا نوشته:  
(2012-05-19 ساعت 01:49)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2012-05-19 ساعت 01:23)مانترا نوشته:  
من مشهدیم
سلام مهتاب جان! چی جوری میشه بهم لینک بشیم؟شما فرمهاتونو پست کردین؟
لطفا پیغامهای خصوصیتون رو در پستهای عمومی نگذارید. در عوض برای هم پیغام خصوصی ارسال کنید.
با سپاس.
تشکر کنندگان: Omidooo ، saeed2568 ، ابی22

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان