کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-05-28 ساعت 15:28)zaherbin نوشته:  
(2012-05-28 ساعت 15:21)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-05-28 ساعت 15:08)homayoon13 نوشته:  
(2012-05-28 ساعت 14:15)steve نوشته:  
(2012-05-28 ساعت 14:09)amir_cool_2001 نوشته:  دارندگان مدرك كار و دانش بدون داشتن ارزش تحصيلي ريجكت ميشن ولي باداشتن ارزش تحصيلي مشكل ندارند. چون تو برگه ارزش تحصيلي پايه تحصيلي و مدرك شما ديپلم عنوان ميشه.
منظورتون از ریجکتی چیه ؟منم کار و دانش دارم ولی تا ۱ ماه دیگه پیشم می گیرم okهست دیگه؟

از تمام دوستان که راهنمای کردید ممنونم . مخصوصا معرفی سایت آموزش وپرورش. اگر نتیجه بگیرم اعلام میکنمRolleyes

دوستاني كه در اين خصوص شبهه ايي دارند ميتونند ماده 93 آيين نامه آموزشي رو از آموزش و پروش بگيرند و ترجمه كنند و به تائيد وزارت آموزش و پرورش و دادگستري و امور خارجه برسونند و با خودشون ببرند. البته دار الترجمه زحمت وزارت امور خارجه و داد گستري رو ميكشه فقط زحمت آموزش و پرورش با شماست.

دوست عزیز این خوب چی میشه .یعنی نیازی نیست؟!!
خواهر من علمی و کاربردی و رشته ی ریاضی بود چی میشه؟اونم مشکلی نیسـ؟

اگر آيين نامه رو بخونيد متوجه مي شيد كه بايد در دوره كار و دانش 53 واحد عمومي و 43 واحد مهارتي بگذرانيدكه مجموعا ميشه 96 واحد، كه طبق ماده 93 معادل ديپلم تلقي ميشه و در دوره فني و حرفه ايي 58 واحد عمومي و 39 واحد اختصاصي بايد بگذرونيد كه اونم كه معادل ديپلمه. ولي بازم تاكيد ميكنم طبق ماده 25 آيين نامه آموزشي گواهينامه پايان دوره متوسطه كه در اختيار شماست بدون تائيديه ارزش تحصيلي مورد تائيد نيست.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: lilistar ، babak_LosAngeles ، homayoon13 ، Mitram
جهت اطلاع عزیزانی که پرسشهاشون بی پاسخ میمونه و موجب شگفتیشون میشه:
لطفا تمام صفحات تاپیکهای لاتاری امسال رو بخونید و همینطور سالهای 2011 و 2012 رو.
شک نکنید که زودتر و بهتر به پاسخ پرسشهاتون میرسید.
لازمه یادآوری کنم اینجا سعی میشه که سؤال تکراری پرسیده نشه و به سؤالات تکراری هم پاسخی داده نشه.
پیروز باشید.
تشکر کنندگان: smith ، Championking ، babak_LosAngeles
(2012-05-28 ساعت 08:05)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-05-28 ساعت 00:52)mani.iht نوشته:  برای کسی مثل من که لیسانس دارم وکارمم شغل ازاد هست تو فرم DS 122 در قسمت WORK EXPREINCE باید N/Aبزنم? در مورد فرم DS 230 چطور?دران فرمو هم چی باید بزنم? دوستان گرامی ممنون میشم راهنماییم بفرماییند با سپاس.

هر شغلي كه تو فرمتون مي نويسيد بايد مدركش رو هم موقع مصاحبه ارائه كنيد. مثلا اگر مغازه دار هستيد بايد جواز كسب ارائه كنيد يا اگر كارگر هستيد بايد سابقه بيمه يا گواهي سابقه كار ارائه دهيد. من هميشه گفتم ملاك در مصاحبه، اسناد شما ميباشد و هرگونه عدم تطابق در مدارك و مندرجات فرم هاي شما باعث رد شدن كيستون ميشه.

دوست عزیز با سپاس از پاسختون.من self emploeyr توی شغل در فرم DS-230 بزنم کافیه? ضمنا ممنون میشم راهنماییم کنید درباره In what occupation do you intend to work in the United States? بزنم N/Aیا چیزه دیگه چون من هنوز به قطعیت درباره کاری که تو امریکا انجام خواهم داد نرسیدم .سپاسگزار میشم راهنماییم کنید دوستان
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
من self emploeyr توی شغل در فرم DS-230 بزنم کافیه? ضمنا ممنون میشم راهنماییم کنید درباره In what occupation do you intend to work in the United States? بزنم N/Aیا چیزه دیگه چون من هنوز به قطعیت درباره کاری که تو امریکا انجام خواهم داد نرسیدم .سپاسگزار میشم راهنماییم کنید دوستان
(2012-05-28 ساعت 18:07)mani.iht نوشته:  
(2012-05-28 ساعت 08:05)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-05-28 ساعت 00:52)mani.iht نوشته:  برای کسی مثل من که لیسانس دارم وکارمم شغل ازاد هست تو فرم DS 122 در قسمت WORK EXPREINCE باید N/Aبزنم? در مورد فرم DS 230 چطور?
دوست عزیز با سپاس از پاسختون.من self emploeyr توی شغل در فرم DS-230 بزنم کافیه? ضمنا ممنون میشم راهنماییم کنید

‪The applicant’s entire employment history is needed, not just the past ten years. Responses such as "retired" or "self-employed" without an explanation of where the applicant worked will lead to delays in visa issuance.
تشکر کنندگان: mgolchin13 ، Championking ، rezagh ، babak_LosAngeles
سلام به دوستان با تجربه مهاجرسرا
من یک دختر 3 ساله دارم و الان فهمیدم که انتهای فرمش رو باید خودم امضا می کردم اما من این کارو نکردم و به جاش اثر انگشت دخترم رو زدم و فرم هارو ارسال کردم.
میخواستم ببینم این مشکلی به وجود میاره؟ دوستان پیشنهادی ندارن؟
کیس نامبر:2013AS…59xx
3 نفر از تهران
فرمها سری اول با ایمیل: 11 june
مصاحبه سفارت ایروان هفته دوم آپریل
ویزای یکضرب April 10
Don't forget your dreams
سلام
همسر من (که نفر برنده نیست و به عنوان همراهه)اصل مدرک دیپلمش رو گم کرده و فقط کپی شو داره .چی کار میتونه بکنه.البته لیسانس داره.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
کیس نامبر :2013AS1XX / آنکارا / 2 نفر /مصاحبه:w4 نوامبر /کلیر شدن: 11 JAN/ ورود به نیویورک:۹ فوریه/ساكن هيوستون
سفرنامه
تشکر کنندگان: asal1907 ، babak_LosAngeles
بر اساس آخرین ویزا بولتن منتشر شده در سایت www.travel.state.gov، از میان 7,941,400 ثبت نام کنندگان واجد شرایط، 105,628 متقاضی به صورت رندم انتخاب گردیده اند که از این میان بیشترین سهم متعلق به کشور آفریقا با 49.3% سهم از کل انتخاب شدگان می باشد.
بعد از آفریقا، به ترتیب قاره اروپا با 31.32 % ، قاره آسیا با 15.2% ، آمریکای جنوبی با 2.1 % ،اقیانوسیه با 2.1 % و آمریکای شمالی با 0.01% در تعداد کل انتخاب شدگان سهیم هستند.
شرح عددی تخصیص تعداد قبولی در قاره های مختلف به شرح زیر می باشد.
قاره آفریقا 52080 نفر
قاره اروپا 33080 نفر
قاره آسیا 16045نفر
آمریکای جنوبی 2206 نفر
اقیانوسیه 2193نفر
آمریکای شمالی 16نفر
قابل توجه است که در سال 2013 در میان کشور های آسیایی سهمیه قابل توجهی به ایران اختصاص داده شده که این میزان با کشورهای دیگر اختلاف محسوسی دارد. ایران با 6029 نفر از 16045 نفر انتخاب شدگان آسیا به تنهایی 37.5 درصد از سهمیه آسیا را به خود اختصاص داده است که در میان کل کشور هایی که در سال 2013 به آن ها سهمیه داده شده بعد از کشور نیجریه که 6218 نفر از کل سهمیه آفریقا به آن اختصاص داده شده دومین کشور است. و با توجه به این که سهمیه 6218 نفری نیجریه تنها 12 درصد از سهمیه قاره آفریقاست می توان گفت در سال 2013 بیشترین سهمیه به کشور ایران داده شده است.
(2012-05-29 ساعت 14:20)zaherbin نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 13:17)rahmani.usa نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 12:25)mitme نوشته:  یعنی کسی که لیسانس و فوق لیسانس داره دیگه احتیاجی به دیپلم نداره.
در ضمن کسی اطلاعی در مورد گرفتن اصل دانشنامه داره. من همسرم بیمه نیست و یه جای خصوصی کار میکنه. در مورد تعهد خدمتی که تو مدارک لیسانس مثلا نوشته 8 سال (منطقه 2) باید کاری بکنه.

بنا به گفته بچه های سال قبل فقط و فقط روی کسایی در مورد دیپلم زوم میکنند که دیپلمشون 11 سالس یعنی همون هنرستان و کار دانش خودمدن که پیش دانشگاهی ندارن و حتی اگر فوق دیپلم هم داشته باشن رجکت میشند مگر اینکه به دفتر مرکزی فنی و حرفه ای که در تهران قرار داره رفته باشند و مدرک فوق دیپلمشونا به پیش دانشگاهی تبدیل کرده باشند.

و اما دوستان عزیزی که مدرک کارشناسیشون پیوستس(4ساله)ویا کاردانی ناپیوسته(2ساله)ویا کاردانی به کارشناسی ناپیوسته(2ساله)وفوق و.....
نیازی به دیپلم ندارن آماااااااااااااا سری که درد نمیکنه را چرا با دستمال ببندی شما یه ترجمه ای کپیی چیزی ببر یه وقت دیدی افسر با قیافت حال نکرد و گفت دیپلما اخ کن بیاد حال خر بیار و........Big Grin
دیپلم ریاضی و فیزیک چی؟!فوق دیپلمم داره

با سلام

دوست عزیز راجع به آزاد سازی اصل دانشنامه یک نامه اشتغال از محل های اشتغال لازمه که باید تو سربرگ شرکت هایی که توشون کار کردید تهیه بشه و مهر و امضاء بشود، به همراه این نامه ها باید یک نسخه از روزنامه رسمی ثبت شرکت یا شرکت ها رو نیز به همراه داشته باشید. در صورت اینکه مجموع سال های اشتغال شما سنوات تعهد رو پوشش بده باید مدرکتون رو آزاد کنند بدون هیچ قید و شرطی. بدترین حالت اینه که سنوات اشتغال شما تعهدات شما رو پوشش ندهد در این صورت باید مابه التفاوت رو بصورت ریالی تسویه کنید.

دوستان در جریان باشید که ساختمان امور دانشجویان داخل وزارت علوم از تاریخ 1391/2/18 از وزارت علوم در شهرک غرب به آدرس خیابان انقلاب میدان فردوسی خ فرصت جنوبی جنب هتل اسکان تغییر مکان داده.

موفق و پیروز باشید

جا نماندم ، اما دلم پیش شما جا ماند! Sad
(2012-05-29 ساعت 13:09)J d نوشته:  همه سايت را گشتم جوابى نگرفتم لطفا اگر كسى تجربه داره كمك كنه با تشكر...

دوستان گرامی لطفا کمی وقت بگذارید وتمام مطالب سایت رو مرور کنید.حتما جواب 90 درصد سوالها تون رو پیدا میکنید!
توی سفرنامه های آنکارا همه نوشتن که وقتی وارد سفارت میشید برای مصاحبه اصل این ها رو ازتون میگیرن: شناسنامه ها -کارت ملی ها-مدرک تحصیلی شخص برنده-سند ازدواج یا طلاق-مدارک مالی و... که بعد از مصاحبه بر می گردونن.پس اصل مدرک ملاک هست!
فقط یک احتمال هست که کپی برابر اصل رو قبول کنند اونم این که خود مرجع صادر کننده(در این مورد آموزش وپرورش) اون رو تایید کرده باشه.
البته 100درصد نیست که قبول کنن ولی یک همچین چیزی توی خود سایت لاتاری نوشته.
(2012-05-29 ساعت 11:39)mdna نوشته:  سلام
همسر من (که نفر برنده نیست و به عنوان همراهه)اصل مدرک دیپلمش رو گم کرده و فقط کپی شو داره .چی کار میتونه بکنه.البته لیسانس داره.
ممنون میشم راهنماییم کنین.

مدرک تحصیلی فقط برای برنده اصلی لازمه.مدرک همراهان نه لازمه ونه تاثیری تو کیس داره.
(2012-05-29 ساعت 11:09)asal1907 نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 01:01)J d نوشته:  سلام ،من مدرك ديپلمم برابر با اصل با مهر دادگسترى هست مشكلى پيش مياد واسم،اصلش راگم كردم.لطفا كمك كنيد

مشکل بنده بدتره من اصل دیپلمم رو دارم ولی جوهر نوشته هاش که روی کاغذ گلاسه هست نصفش پاک شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sad

دوستان ترجمه اخرین مدرک تحصیلیو سفارت امریکا میخواد ؟؟ من که اخرین مدرکم فوقه دیگه لیسانس و دیپلم رو نمیخواد براشون بفرستم؟؟؟؟
لازم نیست ولی محض احتیاط روز مصاحبه همراهت باشه. کار از محکم کاری عیب نمیکنه!
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، asal1907 ، babak_LosAngeles ، mdna
سلام
دوستان يك سوالي داشتم مي خواستم بدونم شرايط ازدواج بعد از قبولي لاتاري چجوريه؟فرض كنيد من مصاحبه شدم و بعد از اون قصد ازدواج دارم.اگه رفتم آمريكا بعد برگشتم خواستم ازدواج كنم همسرمو ببرم شرايطش چجوريه؟ممنون ميشم يتوضيح كلي بديد.از دوستان با تجربه خواهش ميكنم (اسميت و ...) جواب بدن
ممنون
(2012-05-29 ساعت 15:27)mina_s نوشته:  سلام خسته نباشید دوست من برنده شده ولئ جلوئ کلمه پست پایین کیس نامبرش نوشته موبای

بمبی چرا ؟ این دوستم خیلی نگران ایا جای نگرانی هست؟
یعنی باید بره هند برای مصاحبه!!!! من فکر کنم ایشون موقع ثبت نام کشورindia رو اشتباهی به جای ایران انتخاب کرده. و این ممکنه باعث رد شدن کیسشون بشه.
دوستان عزیز من دو سال پیش از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم، امروز رفتم پاسداران دفتر مرکزی دانشگاه برای اینکه شنیده بودم م دانشنامه ام باید اول تایید شه تا بشه ترجمه اش کرد ولی گفتن فرمت های جدید نیازی به تایید ندارن و همین طوری می شه ترجمه اشون کرد. گفتم به شما هم بگم...
موفق باشید
کیس نامبر: 2013AS00004xxx
كيس نامبر:2013AS4xxx
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: هفته سوم فوریه
دریافت ویزا: یک ضرب
لینک سفرنامه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، shani89 ، asal1907 ، civil.kaveh ، babak_LosAngeles
(2012-05-29 ساعت 17:51)mhe7857 نوشته:  کیس نامبر:***2013AS00006
دوستان عزیز یه سوال دارم.؟؟؟؟؟؟
چند وقت بعد از فرستادن فرم های اولیه به KCC کارنت می شویم.ویا زمان مصاحبه را اعلام می کنند؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
ظاهراً دوستانی که ایمیل زدن و این سوال رو پرسیدن، جواب این بوده از که آگوست باید بریم و سایت رو چک کنیم، ولی بهتره که هفته ای یکبار هم که شده برید و نگاهی بندازید شاید خبری شده باشه، این هم بخاطر وسواسی هست که ما ایرانی ها داریم.
موفق باشی
تشکر کنندگان: shani89 ، babak_LosAngeles
(2012-05-29 ساعت 20:26)victorygo نوشته:  بچه ها من هز چی می گردم این اسپانسرِ پیدا نمی شه که نمی شه )-: به نظرتون از طریق حساب بانکی و اینکه سند یه ملک به نامم باشه چند درصد احتمال ویزا گرفتنم هست؟!
کسی می دونه کلا به چه دلایلی ممکنه به یه نفر ویزا ندن؟!

سلام دوست عزیز
نقل قول از بچه های 2011 و 2012 : سعی کن رو اسپانسر زیاد حساب نکنی، هرچی بتونی شرایط مالی اینجارو محکم تر کنی به نفعته، سند ملک، سند خودرو، سند سهام، پول نقد و ....
دوستان میگفتن اگر اسپانسر داشته باشی از برخی آیتم های دولت آمریکا برخوردار نخواهی بود.
یادآوری میکنم اینها فقط نقل قول بود، بیشتر تحقیق کن.
موفق باشی
تشکر کنندگان: victorygo ، امیر مهاجر ، babak_LosAngeles ، Omidooo ، asal1907

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان