کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-05-31 ساعت 03:07)shojaei نوشته:  با سلام به همه دوستان عزیز

من برای گرین کارت ۲۰۱۳ اسمم هست و یک گزینه دیگر هم برای گرفتن گرین کارت از طریق شرکتی که الان کار میکنم دارم. کسی میدونه با توجه به اینکه کیس نامبر من ***6 هست در بهترین و بدترین حالت من کی میتونم گرین کارتمو از طریق لاتاری بگیرم؟ در ضمن من الان در امریکا هستم.
ممنون میشم اگه کسی بتونه در این مورد بهم کمک کنه. در ضمن من خوش حال میشم اگه بتونم کمکی به دوستانی که از ایران دارند میان بکنم.

با تشکر

دوست گرامی
یه بنده خدایی یه تعبیر جالب از لاتاری داشت .میگفت دو تا راه وجود داره که بتونی اقامت دائم رو کمتر از یه سال نشده داشته باشی.
یکی اینکه امریکا متولد بشی
یکی دیگه اینکه لاتاری برنده شی
به نظر بنده شما پیگیر کار لاتاری باش
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، aminmasrour ، babak_LosAngeles ، aziking ، saeed2568
(2012-05-31 ساعت 01:18)aminmasrour نوشته:  درود......
این سوال دوست عزیزمون بد جور ذهن من رو درگیر کرد........
آقا به فرض ما توی 10 سال گذشته کاسب بودیم 100 تا شغل هم عوض کردیم ولی شغلامون آزاد بوده و واسه خودمون کار میکردیم....این ها رو لازمه که در فرم قید کنیم؟؟

ممنون میشم یکی از دوستان با قاطعیت تمام راهنمایی کنه ممنون.
اگر شغلت ثبت شده بوده و مدارکی داری، یا میتونی گواهی اشتغال از جای مشخصی جور کنی، بنویس، وگرنه نوشتنش باعث ایجاد ابهام میشه و چون نمیتونند سابقه ات رو اف بی آی چک کنند، بررسی پرونده ات کند میشه. خودشون گفتند کند میشه. من حدس میزنم بعدش ازت بخوان که بگی دقیقا کجا کار میکردی.

تشکر کنندگان: aminmasrour ، Championking ، shani89 ، Omidooo ، babak_LosAngeles
(2012-05-31 ساعت 07:28)Championking نوشته:  سلام دوستان
کمکککککککککککککککککککککککککککککک
من این قسمت رو فکر کنم برای خانمم اشتباه پر کردم
خانم من در سال ۲۰۰۴ خواهرش براش دعوت نامه فرستاد و بدون دلیل خاصی ویزا ندادن از سفارت امریکا در دبی
من هم این قسمت رو فکر کنم به اشتباه پر کرده باشم
Have you ever been refused admission to the United States at a port-of-entry? (If answer is Yes, please explain
چون زدم yes و توضیح دادم سال ۲۰۰۴ برای ویزا اقدام شده و بدون دلیل ویزا داده نشده
خواهشن دوستان با تجربه بگن چکار کنم ? با توجه به اینکه اصلا در مرز ورودی نبوده و توی سفارت امریکا در دبی بوده
ممنون
با سلام
به نظر من جای نگرانی نیست. توجه کنید که آنهایی که فرم رو می خوانند انسان هستند و نه ماشین. شما وقتی که توضیح نوشتید که منظورتون چی بوده خودشون می فهمند که اشتباهی اون قسمت پر شده و با این استدلال که چون شما صرفا اون قسمت رو زدی yes برای شما مشکل درست نمی شه.
این نظر منه، اما می تونی با ارسال ایمیل به کی سی سی توضیح بدی که اشتباه فهمیدی و اصلاح کنی.باور کنید که اونا می دونن که زبان اول شما انگلیسی نیست و ممکنه یه جاهایی اشتباه کنید.

CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: Championking ، امیر مهاجر ، babak_LosAngeles
(2012-05-31 ساعت 10:56)mani.iht نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 06:31)khabaloo نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 03:11)mani.iht نوشته:  
دوستتون درست گفتن
معنی سوال اینه که : آیا تابحال از پذیرش شما در یکی از مرزهای ورودی برای دخول به ابالات متحده جلوگیری شده؟ اگه شده چرا؟ (مواد مخدر، سرپیچی از قوانین و ...)

با سپاس از جوابتون دوست گرامی .پس 100 % باید no بزنم ?در ضمن اون زمان که به من ویزای تحصیلی ندادند دلیل خواستی نداشت اون زمان دوران جورج بوش بود وبه سختی ویزا میدادند و براحتی ویزا رد میکردند ویزای تحصیلی هم شق القمر بود خلاصه دلیل خواستی نداشت دوست گرامی.

خواهش میکنم دوست عزیز
وقتی چیزی اتفاق نیوفتاده جوابش منفی هست دیگه
اون مسایلی که در پرانتز نوشتم در واقع دلایلی هستند که معمولا میتونه سبب جلوگیری از ورود به کشوری بشه (دم مرز)
فکر میکنم که در بخش دیگه ای از این که آیا تا بحال ویزای شما رد شده یا نه سوال میکنن
(2012-05-31 ساعت 07:28)Championking نوشته:  سلام دوستان
کمکککککککککککککککککککککککککککککک
من این قسمت رو فکر کنم برای خانمم اشتباه پر کردم
خانم من در سال ۲۰۰۴ خواهرش براش دعوت نامه فرستاد و بدون دلیل خاصی ویزا ندادن از سفارت امریکا در دبی
من هم این قسمت رو فکر کنم به اشتباه پر کرده باشم
Have you ever been refused admission to the United States at a port-of-entry? (If answer is Yes, please explain
چون زدم yes و توضیح دادم سال ۲۰۰۴ برای ویزا اقدام شده و بدون دلیل ویزا داده نشده
خواهشن دوستان با تجربه بگن چکار کنم ? با توجه به اینکه اصلا در مرز ورودی نبوده و توی سفارت امریکا در دبی بوده
ممنون

میتونین ایمیل بدین و شرح بدین که اشتباه شده و سوال رو اشتباه فهمیدین و شرحی که برای جواب مثبتتون نوشتین خودش همین رو اثبات میکنه و ایشالا که مشکلی پیش نمیاد

تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Championking ، babak_LosAngeles
(2012-05-30 ساعت 22:40)nagoo نوشته:  من نفهمیدم اخر به منی که یک ساله درسم تموم شده ولی تو این یکسال بیکار بودم تاثیر منفی داره تو پروندم این بیکار بودنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نه عزیزم
هیچ تاثیری نداره، خیالت راحت باشه

(2012-05-30 ساعت 23:53)nedaUSA نوشته:  دوستان یه سوالی: اشکال داره فرمها رو دستی پر کنیم؟
حتمن باید تایپ کنیم؟
آخه نمیشد فایلش رو save کرد

سلام دوست عزیز
یعنی چی نمیشه فرمهارو save کرد ، اینکار براحتی انجام شده ، تقریبا همه اینکارو انجام دادن. ولی اگر میخوای با دست بنویسی باید بسیار بسیار با دقت و خوانا بنویسی. اگر هم فرمهای صحیح رو خواستی پیام خصوصی بده.

موفق باشی
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak_LosAngeles
در قسمت 29 فرم 230 گفته شده نام تمام فرزنداتون رو بنویسید. آیا اسم بچه هایی که بالای 21 سال هستند و قرار نیست برن و در زمان ثبت نام هم اسمی ازشون برده نشده، باید نوشته بشه؟؟نوشته بشه اشکالی داره؟
کیس نامبر 2013as00007XX3** تعداد : 3 نفر (پدر، مادر و برادر)
تاریخ مصاحبه 20 می به همراه برگه ابی
کنسولگری ایروان
مقصد : Houston, Texas
کلیر 15 آگست
3 نفر
ورود به آمریکا: 28 سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: ghorbat ، babak_LosAngeles
(2012-05-31 ساعت 22:21)samira.a نوشته:  در قسمت 29 فرم 230 گفته شده نام تمام فرزنداتون رو بنویسید. آیا اسم بچه هایی که بالای 21 سال هستند و قرار نیست برن و در زمان ثبت نام هم اسمی ازشون برده نشده، باید نوشته بشه؟؟نوشته بشه اشکالی داره؟

بله باید نوشته بشه چه ببرید چه نبرید

حالا داداش چرا نمیبری؟Big Grin
شماره کیس: ***2013AS00001
تاریخ رویت قبولی: 3 می 2013
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرم های سری اول:26 می 2013
کارنت شدن کیس:
مصاحبه: ؟
دریافت کلیرینس: ؟
دریافت ویزا: ؟
ورود به آمریکا: ؟
دریافت گرین کارت: ؟
افراد كيس: فقط خودمBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها:100000 تومان
تشکر کنندگان: samira.a ، امیر مهاجر ، mgolchin13 ، babak_LosAngeles
[/quote]

راستش من فکر می کنم اصلا لازم نیست تو اون قسمت چیزی بنویسید
با تجربه ها لطفا تایید یا تکذیب کنند
[/quote]
درود.....
دوست عزیز من هم مشکل شما رو داشتم ولی فکر کنم توی همین تاپیک مشابه این سوال رو میتونید پیدا کنید...
شما هر قسمتی از فرم رو که پر میکنید باید واسش مدرک داشته باشید..شما در فرم 230 قسمت 12 بنویسید student این یعنی در حال تحصیل هستی که اگه سفارت ازت مدرک خواست کارت دانشجویی و ریز نمرات رو بتونی ارایه بدی(که البته اگه ریز نمرات رو به شما بدن)
و در در بقیه فرمه ها 230 33 و122 b آخرین مدرک تحصیلی که میتونی ارایه بدی بنویس...در فرم 6 اگه پیش داری other رو انتخاب کن و بنویس per-university

من اینجوری پر کردم ...موفق باشی

[/quote]

من خودم دانشجو هستم و در قسمت هایی که مربوط به تحصیلات میشه، برای تاریخ خاتمه کلمه present رو نوشتم. فکر میکنم شما هم همین کارو بکنین بهتر باشه.
نگران چیزی نباشین فقط حقایق رو بنویسین که اگه مدرک هم لازم شد مشکلی براتون پیش نیاد
موفق باشین
[/quote]
ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز....
لطفا حواستون رو جمع بفرمایید و به جمله های فرم کاملا دقت کنید
در تمامی قسمت هایی که مربوط به تحصیلات میشه از فعل گذشته ATٰTENDED استفاده شده...و نه حال
این نظر شخصی بنده است....Smile
در کل موضوع مهمی نیست که بخوایم بابتش نگران باشیم
موفق باشید

کیس نامبر: 2013AS000016xx
دیدن قبولی: 2 می 2012، ساعت 9:35 شب
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرمهای سری اول: 6 می 2012 با پست
کارنت شدن کیس: به زودی
مصاحبه:----
کلیرنس: شامل من میشه Big Grin
هزینه ها:7000 عکس+100250 هزینه پست+......
تشکر کنندگان: mahdi/sh ، babak_LosAngeles
(2012-05-30 ساعت 19:12)aminmasrour نوشته:  بچه ها اگه تونستید حتما حتما مطالب hasti_banoo رو بخونید واقعا به دردتون میخوره ....من به شما دوستان توصیه اکید میکنم که پیگیری کنید:D:D

خیلی خیلی ممنون از معرفی این کاربر خاص مهاجرسرا.
من شخصا اکثر پستهاشون رو (تمام پستهای مربوط به لاتاری) خوندم و بسیار استفاده کردم!

من از آخر به اول خوندم و جالبه که چقدر این روش خوندن پستهای یک نفر، احساس متفاوتی به آدم میده. در عین حال چون بسیار نقش کمک کننده ای داشتند هم لذت بردم و هم با خودم گفتم ای کاش این دوست قدیمی هنوز هم به اینجا سر میزدند و کمک میکردند! جالبه که به پستهای اولیه ایشون که میرسید میبینید که مثل ما بی تجربه بودند و سؤالات ابتدایی میپرسیدند! :)

البته در بین خوندن پستهاشون به اتفاق بدی که برای دوستای 2010 افتاده بود برخوردم و خیلی براشون ناراحت شدم. عده ای از دوستان 2010 مهاجرسرا که در ابوظبی مصاحبه داشتند، در روزهای آخر سپتامبر، به گفته مسؤولان سفارت ابوظبی "به دلیل تمام شدن ویزاها" موفق به دریافت ویزا نشده بودند. بعد از بیشتر از یکسال انتظار و این همه هزینه و ... و حتی با وجود کلیر شدن!!! خوندن پستهای اون چند روز پر استرس این دوستان، من رو هم تو حال و هوای اونا برد و فکر نمیکنم احساسی که پیدا کردم دست کمی از احساس اون موقع این عزیزان داشت. :(
امیدوارم این اتفاق برای هیچکس تکرار نشه.
به همه توصیه میکنم پستهای این دوست قدیمی مهاجرسرا رو بخونید.
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، Omidooo ، aminmasrour ، Championking ، shimoda ، rezagh ، saeed2568
(2012-06-01 ساعت 01:08)moon_rose نوشته:  سلام دوستان بزرگوار،1 هفته بعد از ارسال مدارک ایمیل زدم به KCC در مورد دریافت مدارک و این ایمیل رو دریافت کردم..
Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow two to four weeks after the mailing of your forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.

منظورشون دقیقا چیه؟

سلام دوست عزیز،
برای من هم همین جواب اومد و تلفنی هم که پیگیر شدم گفتند که باید دو تا چهار هفته منتظر بشم تا فرمهای رسیده شده پراسس بشه، چون حجم زیادی فرم به دستشون رسیده.
ایمیل بالا هم همین معنی رو میده.
حتی من پرسیدم اگر بعد از این مدت مثلا به من بگید که عکسات ایراد داره، اون موقع دیر نیست و من زمان رو از دست ندادم؟
که اون خانوم هم پاسخ دادند: ‪"No, Sir!"
با خودم گفتم "آخه اینم سؤال بود پرسیدی؟"
خلاصه نگران نباشید و بعد از 2 تا 4 هفته بعد از ارسال فرمها، در مورد تأیید ازشون سؤال کنید. Cool
برای دوستانی که میخوان با ایمیل فرمها رو بفرستند اینجا یه نمونه متن گذاشتم. باشد که مقبول افتد.
تشکر کنندگان: aminmasrour ، shimoda ، Championking ، babak_LosAngeles ، rezagh ، Omidooo ، maneia
(2012-06-01 ساعت 12:27)ella-r نوشته:  سلام.
من هر جا دارالترجمه پرسیدم میگن، سفارت آمریکا , مهره دادگستری و وزارت خارج رو می‌خواد.
پست‌هایی قبلی‌ رو دیدم که گفتن نمیخواد اما پس چرا همه دارالترجمه ها میگن می‌خواد
می‌شه کسی‌ راهنمای کنه که واقعاً می‌خواد یا نه؟
دارالترجمه ها به دو دلیل میگن میخواد:
اول اینکه اطلاعات زیادی در مورد لاتاری ندارند.
دوم اینکه تو روند تأیید دادگستری و خارجه حسابی پول به جیب میزنن. یعنی در واقع بیش از اونی که به دادگستری و خارجه میدن از شما میگیرن.

اما دوستانی که تجربه این کار رو دارند میگن که نمیخواد. خودشون هم گفتند که اگر یه مترجم قسم خورده ترجمه کنه و زیرش هم بنویسه که ترجمه راست و حقیقت بوده، دیگه نمیخواد notarized بشه. حالا تصمیم با خود شماست.
بعضی چیزها هست که آدم حتی اگر به کسی اعتماد کامل هم داشته باشه، براش کافی نیست که بهش عمل کنه. و باید حتما خودش تجربه داشته باشه که بپذیره. من شخصا در این مورد، با اینکه به حرف دوستان با تجربه کاملا اعتماد داشتم، اما ریسک نکردم و دادم تأیید دادگستری و خارجه، چون نمیخواستم حتی اپسیلون درصد اولین نفری باشم که به دلیل نداشتن تأیید، کیسش رد بشه یا نقص مدرک بخوره.
تشکر کنندگان: ella-r ، aminmasrour ، denis88 ، javid737 ، Championking ، babak_LosAngeles ، saeed2568
(2012-06-01 ساعت 13:11)mohamad_counter نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 09:51)3rip نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 02:28)sut_chemical_eng نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 20:28)mahdi/sh نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 09:24)escutcheon نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 03:58)javid737 نوشته:  
این قانون لاتاریه. هر کشوری که 7 درصد کل ویزاهای موجود رو گرفت دیگه براش ویزا صادر نمیشه.

مثلا اگه کل ویزاهای موجود 50 هزار تا باشه. هر کشوری که 3500 ویزا گرفت دیگه به بقیه افراد برنده اون کشور ویزا تعلق نمیگیره

اما اصلا چیز نگران کننده ای نیست. در مورد ایران تا حالا سابقه نداشته همچین اتفاقی بیفته
کجا همچین چیزی نوشته ممنون میشم لینکشو بدید؟؟
اینجا، پاراگراف 3
تشکر کنندگان: aminmasrour ، Championking ، babak_LosAngeles ، Omidooo
(2012-06-01 ساعت 13:29)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 20:28)mahdi/sh نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 09:24)escutcheon نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 03:58)javid737 نوشته:  
این قانون لاتاریه. هر کشوری که 7 درصد کل ویزاهای موجود رو گرفت دیگه براش ویزا صادر نمیشه.

مثلا اگه کل ویزاهای موجود 50 هزار تا باشه. هر کشوری که 3500 ویزا گرفت دیگه به بقیه افراد برنده اون کشور ویزا تعلق نمیگیره

اما اصلا چیز نگران کننده ای نیست. در مورد ایران تا حالا سابقه نداشته همچین اتفاقی بیفته
اینجا، پاراگراف 3

جسارتا چیزی که از معنی جمله ی No single country may receive more than seven percent of the available Diversity Visas in any one year میشه فهمید اینه:
هیچ کشوری بیشتر از هفت درصد کل ویزاها رو به خودش اختصاص نمیده."هفت درصد کل ویزاهای دنیا" ، نه هفت درصد ویزاهای خودش.
حرف دوست عزیزمون درسته، اما به متن دقت کنید میبینید جای نگرانی نیست.

تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، mgolchin13
(2012-06-01 ساعت 14:45)escutcheon نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 13:29)امیر مهاجر نوشته:  

اینجا، پاراگراف 3

جسارتا چیزی که از معنی جمله ی No single country may receive more than seven percent of the available Diversity Visas in any one year میشه فهمید اینه:
هیچ کشوری بیشتر از هفت درصد کل ویزاها رو به خودش اختصاص نمیده."هفت درصد کل ویزاهای دنیا" ، نه هفت درصد ویزاهای خودش
بله دیگه. منظور دوستان هم همین بود دقیقا.
‪50,000 * 7% = 3,500
6 هزار نفر از ایران برنده اعلام شده اما طبق این قانون 3,500 نفر ماکسیمم میتونن ویزا بگیرن. حالا چقدر عملی باشه من واقعا نمیدونم.
تشکر کنندگان: Championking ، aminmasrour ، babak_LosAngeles ، ASALI ، saeed2568

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان