کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-05-29 ساعت 21:52)victorygo نوشته:  آخه فقط 50 هزار نفر از این صد هزاز نفر ویزا می گیرن، یعنی تقریبا از هر دو نفر یه نفر رد می شه... این خیلی من رو نگران می کنه

پارسال 4,400 نفر از ایران برنده شده بودند و 1000 نفرشون اصلا اقدام نکردند. احتمالا یا نمیدونستند ثبت نام شدند، یا نمیدونستند برنده شدند، یا شرایطشو نداشتند که برن!
پس اینجوری هم نیست که از هر دو نفر یک نفر رد بشه.

تازه اگر همه هم اقدام کنند، اینجوری نیست که اینا بیان یکی در میون رد کنن. بلکه وقتی 50 هزارتا ویزا صادر شد به بقیه (کیس نامبرهای بالا) میگن خوش اومدید.
تشکر کنندگان: Championking ، babak_LosAngeles ، lilistar ، Omidooo ، soheila_chem
(2012-05-29 ساعت 23:51)amairmonre نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 17:24)aminmasrour نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 16:47)amairmonre نوشته:  سلام و خسته نباشید

من خیلی خوندم این تایپیک هارو و دقیقا متوجه نشدم که آیا پر کنم یا نکنم، حالا منظورتون اینه که کدوم قسمت فرم هارو.........بله بله خودشه DS-122 قسمت 7 رو

سوال اینجاست که ما که مدرک تحصیلی بالا داریم و سابقه کاری هم داریم آیا بعد از اینکه قسمت 6 فرم DS-122 رو پر کردیم باید قسمت 7 رو هم پر کنیم یا نه؟ آخه میدونید ما سابقه کاریمونو برای ده سال اخیر تو فرم 230 باید پر کنیم------------------- حالا بیاییم 122 رو پر نکنیم در حالیکه 230 رو کامل توضیح دادیم اون موقع احساس نکنند که داریم سرشون قول می مالیم
دوستان با تجربه بالا که خودشون تجربه این مورد رو داشتند بنده رو راهنمایی کنند ممنون میشم همه تایپیک های مربوط به این موضوع رو خوندم ولی این جواب رو می خوام برای جمع بندی نهایی
ممنون

درود به همگی....
کلی دارم عرض میکنم....
آقا من هنوز متوجه نشدم چرا ما ایقدر این قضیه لاتری رو پیچیدش میکنیم....ماشااله بعضی از بچه ها اینقدر توی فرمها از سوابق و مدارک و افتخاراتشون نوشتن که خودشون که هیچی...اف بی آی و اون آفیسر بدبخت رو گیج میکنن که در نتیجه باعث میشن که چی.........(صبر صبر صبر)میدونید که چی میگم.......
چه کاریه آخه; بعضی موقع ها از اون طرف قضیه میفتیم....
ما ایرانی ها همین طوری پروندمون سنگین هست واسه چک خودن;بدترش نکنیدBig GrinWink

عزیز نگفتم که شما جواب بدی شما خودت تازه کاری با تجریه ها جواب بدن

ما انقدر هم سابقه درخشان و مدارک خاصی نداریم

ما هنوز نمیدونیم چی بگیم راسته چی بگیم دروغ

خودم رو میگم با فرد خاصی نیستم

اولا اگر شما راست و دروغ کار خودتونو نمیدونید پس خدا به اون آفیسری که میخواد تشخیص بده رحم کنه!
ثانیا جواب دادن به هر سوالی تجربه نمیخواد بلکه اطلاعات کافی لازم داره.
اما در جواب سوال شما فرم 122 تایید مجدد چیز هاییه که موقع ثبت نام گفتید. برای شرکت در لاتاری باید حداقل یکی از شرایط زیر رو داشته باشید:
1-مدرکی که معادل دیپلم 12 ساله آمریکا باشه یعنی با اون بشه وارد دانشگاه شد.(این حداقله ومدرک از این بالاتر چه بهتر)
2-اگر دپیلم ندارید اون وقت باید سابقه حداقل 2سال کار رو در 5سال گذشته در رشته ای داشته باشید که حد اقل به 2 سال تعلیمات برای اشتغال در اون رشته نیاز داشته باشه(یعنی اگر 10 سال هم شاگرد بقال باشید به حساب نمیاد)که این رو هم تو سایت خود شون شغل های مورد تایید رو مشخص کردن.
اگر مورد اول رو دارید به دومی نیازی نیست.
ولی فرم 230 احوالات شخصی شماست و باید همه چیز رو بنویسید.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak_LosAngeles ، aminmasrour
قابل توجه تمامی کسانی که موقع ثبت نام تاریخ تولدشون رو اشتباه وارد کرده بودند:

http://mohajersara.com/thread-837-page-3.html
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، Omidooo ، j@vad
(2012-05-30 ساعت 10:23)mina_s نوشته:  سلام خسته نباشید دوست من برنده شده ولئ جلوئ کلمه پست پایین کیس نامبرش نوشته موبای

بمبی چرا ؟ این دوستم خیلی نگران ایا جای نگرانی هست؟

ولی دوستم میگه تو صفحه که کیس نامبرش هستش. نوشته ایران بعد ادرس خونشو نوشته یعنی ایران تهران... تورو خدا به من سری جواب بدین این دوسته ما سکته کرد مرسیSad
سلام خسته نباشید دوست من برنده شده ولئ جلوئ کلمه پست پایین کیس نامبرش نوشته موبای

ولی دوستم میگه تو صفحه که کیس نامبرش هستش. نوشته ایران بعد ادرس خونشو نوشته یعنی ایران تهران... تورو خدا به من سری جواب بدین این دوسته ما سکته کرد مرسیSad

سلام
من فکر میکنم دوست شما موقع ثبتنام نام کشور را بدلیل تشابه Iranو India
اشتباه انتخاب کرده و اگر اینطور باشد سریع با یک وکیل مهاجرت صحبت کنید
تا بتوانید راه حلی پیدا کنید.
سال گذشته یکی از برندگان اشتباهی کشور ایرلند را انتخاب کرده بود و برایش مشکل ساز شد.
موفق باشید
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، امیر مهاجر
(2012-05-30 ساعت 10:23)mina_s نوشته:  سلام خسته نباشید دوست من برنده شده ولئ جلوئ کلمه پست پایین کیس نامبرش نوشته موبای

سلام خسته نباشید دوست من برنده شده ولئ جلوئ کلمه پست پایین کیس نامبرش نوشته موبای

دوست عزیز اگر نوشته باشه:country of chargeability : iran اونوقت مشکلی نداره ول اگر فقط توی آدرس نوشته ایران واین بالاییه نوشته باشه چیز دیگه ای اون وقت اشکال پیش میاد.
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، mina_s
(2012-05-29 ساعت 23:40)mina_s نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 15:27)mina_s نوشته:  سلام خسته نباشید دوست من برنده شده ولئ جلوئ کلمه پست پایین کیس نامبرش نوشته موبای

اگه کشور رو ایران زده باشه یعنی Foreign State Chargeability: IRAN
جای نگرانی نیست میتونه تو فرم DS-230 پست رو به انکارا یا ابوظبی تغییر بده
(2012-05-30 ساعت 13:18)پرستو نوشته:  

سلام
من فکر میکنم دوست شما موقع ثبتنام نام کشور را بدلیل تشابه Iranو India
اشتباه انتخاب کرده و اگر اینطور باشد سریع با یک وکیل مهاجرت صحبت کنید
تا بتوانید راه حلی پیدا کنید.
سال گذشته یکی از برندگان اشتباهی کشور ایرلند را انتخاب کرده بود و برایش مشکل ساز شد.
موفق باشید

هند یا India جزو کشورهایی هست که به علت داشتن مهاجر بیش از ۵۰۰۰۰ نفر در ۵ سال گذشته اتباعش حق شرکت در لاتاری گرین کارد رو ندارن پس اگه این دوستمون اشتباهی هند رو انتخاب کرده باشه به نظر من براش مشکل ساز خواهد شد.
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، mina_s
(2012-05-30 ساعت 11:23)asal1907 نوشته:  
(2012-05-29 ساعت 20:26)victorygo نوشته:  بچه ها من هز چی می گردم این اسپانسرِ پیدا نمی شه که نمی شه )-: به نظرتون از طریق حساب بانکی و اینکه سند یه ملک به نامم باشه چند درصد احتمال ویزا گرفتنم هست؟!
کسی می دونه کلا به چه دلایلی ممکنه به یه نفر ویزا ندن؟!

دوست عزیز نگران نباش قرار نیست که همه کسی رو اونجا داشته باشن... منم با حساب بانکی و یک سند خونه میخوام برم ... توکلت به خدا باشه

سلام دوست عزیز
از عزیزانی که سال 2011 و 2012 برنده شدن نقل شده بود که داشتن اسپانسر در برخی موارد به ضرر شما هم هست، چون احتمال داره چنانچه شرایط دریافت کمک از دولت آمریکا رو داشته باشید، بدلیل داشتن اسپانسر از این کمک ها محروم شوید، خیالتون راحت با داشتن حساب بانکی مناسب و سند ملک و خودرو و سهام و ... براحتی (در صورتیکه مشکل خاص دیگه ای نداشته باشید) موفق به دریافت ویزا خواهید بود.

برات آرزوی موفقیت دارم

تشکر کنندگان: aminmasrour ، babak_LosAngeles
بچه ها من تاحالا بیکار بودم یعنی شغلی نداشتم تو زندگیم.واسه همین شغل بیکار زدم.البته سنیم ندارم میشه گفت 1 ماه دیگ تازه یک سال میشه که لیسانس گرفتم.میخواستم ببینم این یکسالی که درسم تموم شده ولی بیکارم روی پروندم تاثیر منفی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: aminmasrour ، babak_LosAngeles
(2012-05-30 ساعت 21:21)nagoo نوشته:  بچه ها من تاحالا بیکار بودم یعنی شغلی نداشتم تو زندگیم.واسه همین شغل بیکار زدم.البته سنیم ندارم میشه گفت 1 ماه دیگ تازه یک سال میشه که لیسانس گرفتم.میخواستم ببینم این یکسالی که درسم تموم شده ولی بیکارم روی پروندم تاثیر منفی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درود....
شغل بیکار هم مگه داریم؟؟؟
آقا شما خوبه 1 ساله بیکاری هستند کسانی که هی از اول بیکار بودنBig Grin
حالا شما بگیر 7 یا 8 سالی بیکار کسی میدونه ایراد میگیرن یا نه؟؟؟
کیس نامبر: 2013AS000016xx
دیدن قبولی: 2 می 2012، ساعت 9:35 شب
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرمهای سری اول: 6 می 2012 با پست
کارنت شدن کیس: به زودی
مصاحبه:----
کلیرنس: شامل من میشه Big Grin
هزینه ها:7000 عکس+100250 هزینه پست+......
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
سلام
برنده های لاتاری ایالت شون رو خودشون انتخاب میکنن یا اونا میگن کجا باید بری ؟؟ یعنی مثلا من الان دالاس رو میخوام میتونم برم؟؟؟
(2012-05-30 ساعت 22:14)سینا موزیک نوشته:  سلام
برنده های لاتاری ایالت شون رو خودشون انتخاب میکنن یا اونا میگن کجا باید بری ؟؟ یعنی مثلا من الان دالاس رو میخوام میتونم برم؟؟؟

هر جایی از خاک پهناور بلاد کفر رو میتونی برای زندگی انتخاب کنی عزیزم
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، پرستو ، Omidooo ، babak_LosAngeles
سلام
چه میزان در آمد برای یک خانواده ی 4 نفره برای داشتن یک زندگی متوسط در آمریکا نیازمند است ؟
(2012-05-30 ساعت 23:14)سینا موزیک نوشته:  سلام
چه میزان در آمد برای یک خانواده ی 4 نفره برای داشتن یک زندگی متوسط در آمریکا نیازمند است ؟

جواب این سوال بستگی به تعریف از زندگی متوسط داره. زندگی متوسط به سبک امریکایی یا به سبک ایرانی؟ و همچنین به میزان زیادی بستگی به شهری داره که در ان اقامت دارین چون هزینه زندگی مثلا در نیویورک ۴ برابر یک شهر معمولی در جنوب امریکاست.

به طور کلی اگه شهرهای گرون رو کنار بگذاریم ۲ تا ۳ هزار دلار در ماه حداقل مبلغیه که یه خونواده ۴ نفره نیاز خواهند داشت
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، babak_LosAngeles
(2012-05-30 ساعت 21:21)nagoo نوشته:  بچه ها من تاحالا بیکار بودم یعنی شغلی نداشتم تو زندگیم.واسه همین شغل بیکار زدم.البته سنیم ندارم میشه گفت 1 ماه دیگ تازه یک سال میشه که لیسانس گرفتم.میخواستم ببینم این یکسالی که درسم تموم شده ولی بیکارم روی پروندم تاثیر منفی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود بر شما دوست گرامی
nagoo جان نگوووووووووووووو !!!!! شما که کارت اوکی هست
خدارو شکر کن که بیکار بودی
اگه پسری و سربازیتم معاف باشی که 90 درصد ویزا رو یه ضرب میگیری
بیکاری یه نکته مثبته .
با یه مثال توضیح میدم:
فرض کنید شما میخواهید کف یه رودخانه رو ببینید. خب اگه آب گل آلود باشه شما به سختی و با زحمت بیشتر و مدت طولانی تری قادر به دیدن کف آب خواهید بود.
اگه هم که آب زلال باشه که شما همون دیقه کف آب رو دیدی.
حالا چه ربطی داشت؟
فعالیت های شما در ایران از جمله سربازی و کار و ... دیدن کف آب رو مشکلتر میکنه.
پس مدت زمانی که باید انتظار بکشید برای کلیر شدن بیشتره (معمولا کمتر از سه ماه)
واسه همینه که دخترخانوم هایی که نه سربازی میرن و نه زیاد فعال بودن اکثرا یه ضرب ویزا رو میگیرن
البته موضوع کسری زمان در مورد شماها صدق نمیکنه .
شماها کیس نامبراتون همه زیر ده هزاره و این یعنی معرکه.
معمولا بچه ها با کیس نامبر های حدودا بالای 50000 کمی نگران زمان خواهند داشت.
موفق باشی
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
با سلام به همه دوستان عزیز

من برای گرین کارت ۲۰۱۳ اسمم هست و یک گزینه دیگر هم برای گرفتن گرین کارت از طریق شرکتی که الان کار میکنم دارم. کسی میدونه با توجه به اینکه کیس نامبر من ***6 هست در بهترین و بدترین حالت من کی میتونم گرین کارتمو از طریق لاتاری بگیرم؟ در ضمن من الان در امریکا هستم.
ممنون میشم اگه کسی بتونه در این مورد بهم کمک کنه. در ضمن من خوش حال میشم اگه بتونم کمکی به دوستانی که از ایران دارند میان بکنم.

با تشکر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان