کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
دوستان عزیز، توی case number اگر AS مخفف آسیاست، پس چرا AS 82000 هم داریم؟ یعنی از صد هزار نفر، هشتاد و دو هزار نفر از آسیان؟! به نظر من صحبت اون آقایی که گفت case number ها به ترتیب نیست و هر قاره ای شماره های خودشو داره غلطه.شاید نفر قبل از AS 82000 یه اروپایی باشه که شماره ش میشه : EU 81999
نظرتون چیه دوستانی که مطلع تر هستند؟
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
(2012-06-01 ساعت 13:22)denis88 نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 12:27)ella-r نوشته:  سلام.
من هر جا دارالترجمه پرسیدم میگن، سفارت آمریکا , مهره دادگستری و وزارت خارج رو می‌خواد.
پست‌هایی قبلی‌ رو دیدم که گفتن نمیخواد اما پس چرا همه دارالترجمه ها میگن می‌خواد
می‌شه کسی‌ راهنمای کنه که واقعاً می‌خواد یا نه؟

برای اینکه ازتون بیخود و بیجهت و به نفع خودشون پول بگیرن

سلام
دوستان باتجربه تر میگن نیازی به تایید نیست و تا الان مشکلی پیش نیومده، ولی تصمیم با خودتونه، من هم احتمالا برم و تایید بگیرم.
موفق باشید
تشکر کنندگان: aminmasrour ، ella-r ، امیر مهاجر ، babak_LosAngeles
سلام
من یک سوالی دارم . من از لندن برنده شدم و با سفارت تماس که گرفتم آنها اعلام کردند که فرمهای اولیه را می توانید بعد از پر کردن اسکن کرده و ایمیل کنید. ولی تو متنهای شما همه اعلام کردند که پست کردند می خواستم بدونم که باید ختما پست کنم یا با ایمیل قابل قبول هست؟ نکته دیگه اینکه شما فرموده بودین تو تمام فرمها سمت راست بالا باید شماره کیس نامبر نوشته شود. در صورتیکه در فرمها هیج جایی برای آن وجود ندارد؟ ممنون می شوم اگر بتونید راهنمایی کنید.
بسیار سپاسگذارم
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
(2012-06-01 ساعت 15:05)escutcheon نوشته:  دوستان عزیز، توی case number اگر AS مخفف آسیاست، پس چرا AS 82000 هم داریم؟ یعنی از صد هزار نفر، هشتاد و دو هزار نفر از آسیان؟! به نظر من صحبت اون آقایی که گفت case number ها به ترتیب نیست و هر قاره ای شماره های خودشو داره غلطه.شاید نفر قبل از AS 82000 یه اروپایی باشه که شماره ش میشه : EU 81999
نظرتون چیه دوستانی که مطلع تر هستند؟
چنین شماره ای امسال نداریم.
من نظرم رو اینجا گفتم.
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، aminmasrour ، Championking ، ASALI ، Omidooo
(2012-06-01 ساعت 15:42)danooshe نوشته:  سلام
من یک سوالی دارم . من از لندن برنده شدم و با سفارت تماس که گرفتم آنها اعلام کردند که فرمهای اولیه را می توانید بعد از پر کردن اسکن کرده و ایمیل کنید. ولی تو متنهای شما همه اعلام کردند که پست کردند می خواستم بدونم که باید ختما پست کنم یا با ایمیل قابل قبول هست؟ نکته دیگه اینکه شما فرموده بودین تو تمام فرمها سمت راست بالا باید شماره کیس نامبر نوشته شود. در صورتیکه در فرمها هیج جایی برای آن وجود ندارد؟ ممنون می شوم اگر بتونید راهنمایی کنید.
بسیار سپاسگذارم

سلام دوست عزیز
در خصوص ارسال مدارک میتونی از طریق ایمیل هم اقدام کنی (برخی دوستان اینکارو انجام دادن و خیلی سریع هم تایید گرفتن) من خودم با پست ارسال کردم و با اینکه مدارکو دریافت کردن ولی هنوز تایید ندادن، برای اطلاعات بیشتر میتونی از این لینک استفاده کنی :http://mohajersara.com/thread-5179.html
در خصوص سوال دوم هم در بالا و سمت راست تمامی فرمها فضایی خالی وجود دارد که Case Number باید اونجا نوشته بشه.
سوالی بود در خدمت هستم.
موفق باشی
(2012-06-01 ساعت 16:55)escutcheon نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 15:59)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 15:05)escutcheon نوشته:  
چنین شماره ای امسال نداریم.
من نظرم رو اینجا گفتم.
قطعیت این قضیه اواسط همین ماه معلوم میشه که تا چه شماره ای کارنت میشن؟

فکر نمیکنم اواسط این ماه معلوم بشه! وقتی که لیست کارنتیهای اکتبر (اولین ماه مصاحبه برای برندگان 2013) اعلام بشه معلوم میشه و این لیست طبق روال هر سال ماه سپتامبر قراره اعلام بشه.

تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، escutcheon ، Championking ، ASALI
(2012-06-01 ساعت 16:59)rezagh نوشته:  سلام به دوستان خوبم

دوستان من بعد از کرفتن مدرک لیسانس 2سال رفتم سربازی و الان نزدیک 1سال هست که بیکارمSmile بنابر این در قسمت شغل فعلی زدم بیکار... به نظرتون این قضیه تو دریافت ویزا مشکل ایجاد میکنه؟ چون اگر من جای اون افیسر بودم می گفتم این ادم عجب ادم تنبلیه که تا حالا هیچ کاری نکردهSmile
نظرتون چیه؟؟
ضمنا به نظرتون با شرایط من چقدر پول باید تو حسابم ببرم مصاحبه که از طرفی اونقدر زیاد نباشه که بگند یه ادم بیکار اینهمه پول از کجا اورده و از طرفه دیکه به نظرشون کم نباشه؟؟؟
شبیه معما شده واسه خودمSmile

سلام دوست عزیز،
اولا که بیکار بودن اصلا مهم نیست. حتی اگر آفیسر چنین فکری در مورد شما بکنه، حق نداره از شما ایرادی بگیره چون شما لیسانس دارید و لاتاری برنده شدید. پس خلاص.
من رقم دقیق رو نمیدونم، اما احتمالا چیزی معادل حدودا 20 هزار دلار. بیشتر هم بود مهم نیست.
از طرف دیگه اگر کسی از پدر یا مادرش پول میگیره، هرچقدر هم که باشه اصلا مهم نیست. میتونه به آفیسر بگه پدرم داده برای خودم. این مسأله کاملا منطقی و قابل قبوله. حتی کسانیکه مهاجرت سرمایه گذاری میکنند و الان دو سه میلیارد پول دارند، اگر سرمایه اولیه شون حتی 500 میلیون هم باشه و آفیسر بپرسه از کجا آوردی، میتونه بگه از پدرم گرفتم و اونها هم میپذیرند. این تو تمام دنیا امری کاملا عادیه. حالا شما که نه رقم بالایی قراره اعلام کنید و نه قراره از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنید که بخواید ثابت کنید پول درآوردید و از راه درست بوده و رقمش هم زیاد بوده.
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، funnybluesolea ، rezagh ، f.r
(2012-06-01 ساعت 16:59)rezagh نوشته:  سلام به دوستان خوبم

دوستان من بعد از کرفتن مدرک لیسانس 2سال رفتم سربازی و الان نزدیک 1سال هست که بیکارمSmile بنابر این در قسمت شغل فعلی زدم بیکار... به نظرتون این قضیه تو دریافت ویزا مشکل ایجاد میکنه؟ چون اگر من جای اون افیسر بودم می گفتم این ادم عجب ادم تنبلیه که تا حالا هیچ کاری نکردهSmile
نظرتون چیه؟؟
ضمنا به نظرتون با شرایط من چقدر پول باید تو حسابم ببرم مصاحبه که از طرفی اونقدر زیاد نباشه که بگند یه ادم بیکار اینهمه پول از کجا اورده و از طرفه دیکه به نظرشون کم نباشه؟؟؟
شبیه معما شده واسه خودمSmile

سلام
اصلا نکته منفی محسوب نمی شه. شاید به نوعی به نفعت هم باشه چراکه احتمالا (اگر مشکل دیگه ای نباشه) زودتر از کسانی که کار کرده اند کلیر می شی. البته به شرطی که مدرک تحصیلی ات معتبر باشد.
در مورد میزان پولی که باید در حسابت باشه کسی نمی تونه نظر قطعی بده، اما طبق تجربیات دوستانی که رفتن مصاحبه بین 25 میلیون تا 30 میلیون با شرایط فعلی مناسبه. اگر هم پرسیدند که این پول رو از کجا آوردی خیلی صادقانه می گی از خانواده ام گرفتم.
موفق باشید
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: rezagh ، امیر مهاجر ، babak_LosAngeles ، f.r ، saeed2568
دوستان گرامی ام
من این پست رو در جواب یکی از دوستان دادم ولی بعدش فکر کردم که ممکنه کسانی
باشن که دیگه به تاپیکی که پست داده شده سر نزنن . پس بهتر دیدم که یه بار دیگه این پست رو براتون بذارم .
ولی از اینکه دو پست مشابه رو در تاپیک های مختلف ارسال کردم ناراحتم.
چون میدونم که دادن پست های مشابه در تاپیک های مختلف خلاف بند 6 قانون مهاجرسراست.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، shimoda ، babak_LosAngeles ، r_ent ، Farshid22 ، پرستو ، saeed2568
دوستانی که مایل هستند جهت آخرین وضعیت بولتن ویزا از طریق ایمیل مطلع بشوند می تونند ایمیلی به آدرس listserv@calist.state.gov با متن
Subscribe Visa-Bulletin First name/Last name
(example: Subscribe Visa-Bulletin Sally Doe)
بزنند و در لیست افراد که به صورت ایمیل از آپدیت شدن بولتن ویزاها باخبر بشوند.
در زیر متن اصلی و لینک صفحه ای که توضیح داده شده را براتون گذاشتم.

G. OBTAINING THE MONTHLY VISA BULLETIN

The Department of State's Bureau of Consular Affairs publishes the monthly Visa Bulletin on their website at www.travel.state.gov under the Visas section. Alternatively, visitors may access the Visa Bulletin directly by going to:

http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._1360.html

To be placed on the Department of State’s E-mail subscription list for the “Visa Bulletin”, please send an E-mail to the following E-mail address:

listserv@calist.state.gov

and in the message body type:
Subscribe Visa-Bulletin First name/Last name
(example: Subscribe Visa-Bulletin Sally Doe)

http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5712.html
(2012-06-01 ساعت 20:48)yalda25 نوشته:  دوستان يكي از تنگناهايي كه تو مهاجر سرا هست عدم امكان گفتگوي آن لاين بين اعضاست..جسارتا گروهي در فيس درست كردم تا اين امكان رو فراهم كنه...

براي تبادل اطلاعات به صورت آن لاين در كناره مهاجر سرا مي تونيم در فيس با برندگان لاتاري 2013 بيشتر در ارتباط باشيم
سلام دوست عزیز و ممنون از زحمتی که کشیدید. اما لازم میدونم نکته ای رو یادآور بشم:
توی فیسبوک عضو این گروه شدن و پست گذاشتن همان و اعلام عمومی این که "من اسمم تو لاتاری دراومده" به کل عالم و آدم همان. فکر کنم حتی خواجه حافظ رو هم با این کار باخبر کنید!
اگر هم که میخواهید حتما از پیجهای اینچنینی استفاده کنید، پیشنهاد میکنم با یه آی دی جدید این کار رو بکنید.
تشکر کنندگان: r_ent ، mehdiii ، Championking ، ASALI ، babak_LosAngeles ، mgolchin13 ، fire dragon ، saeed2568
(2012-06-01 ساعت 20:48)yalda25 نوشته:  دوستان يكي از تنگناهايي كه تو مهاجر سرا هست عدم امكان گفتگوي آن لاين بين اعضاست..جسارتا گروهي در فيس درست كردم تا اين امكان رو فراهم كنه...
tps://www.facebook.com/groups/441702362526262/
براي تبادل اطلاعات به صورت آن لاين در كناره مهاجر سرا مي تونيم در فيس با برندگان لاتاري 2013 بيشتر در ارتباط باشيم

سلام دوست عزیز
میتونی نام گروه بنویسی تا search کنیم، چون با این لینکی که دادی، دسترسی به این گروه مقدور نیست (حداقل برای من)
ممنون از خوش سلیقه بودنت
تشکر کنندگان: aminmasrour ، babak_LosAngeles
(2012-06-01 ساعت 21:27)aminmasrour نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 18:39)denis88 نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 13:34)aminmasrour نوشته:  درود...
عجب!!!! دوست من اینکه همه به فکر جیب خودشونن درست..ولی چرا آدم نماز شک دار بخونه!!!اگه خدای نکرده شما رفتی سفارت بابت مهر بهت گیر دادن چی کار میخوای انجام بدی...شما فکر کن آفیسر 1 ٪ باهات حال نکنه بهت گیر الکی بده..از ما گفتن بود خود دانی

شما کاری که صلاح میدونی رو خودتون برای کیس خودتون انجام بده
اما به افراد دیگه ای که اینجا میان تا کمک بگیرن راهنمایی اشتباه نکن
درود به شما دوست گرامی...
خدمتتون عرض کنم ,اولا بنده تمام مطالبی که نوشتم بر اساس برداشت شخصی خودم از این موضوع بوده ولاغیر...خدایی نکرده بنده قصد تحمیل کردن نظرات خودم رو به دیگران ندارم و نداشتم که شما و دوستان اینقدر عنان از کف دادین...
در مورد ترجمه مدارک بنده طبق این تاپیک
http://mohajersara.com/thread-2590.html
این موضوع ها رو خدمدتون عرض کردم امکان داره شما هم جای دیگه خونده باشید که مهر لازم نداره... به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند...
فقط اگه لطف کنید منت بر سر این بنده حقیر بزارید و با مدرک به من ثابت کنید که سفارت در مورد ترجمه مدارک گفته باشه (مهر دادگستری یا وزارت امور خارجه ) لازم نیست....ما رو هم از شر این قضیه خلاص کنید که پول اضافی ندیم دعاتون هم میکنیم....
ممنون

سلام دوستان
خواهشی از شما دوستان خوب دارم، لطفا راهنمایی در مورد مطالبی که اطمینانی از آن ندارید را به عهده سایر دوستان بگزارید و برای راهنمایی ها به حرف و حدیث ها(از جمله اظهارات بنده) و برداشت شخصی تان اکتفا نکنید. در چند پست قبل عرض کردم که کسانی که در این مورد شک دارند می توانند با سفارت تماس بگیرند و یا مکاتبه کنند و بپرسند، آیا جای سوال و بحثی در این مورد می ماند؟ منبع و سند از این محکمتر؟ آیا این به معنی از کف دادن عنان اختیار است؟
شما اگر به پی دی اف دستورالعمل و مراحل مربوط به سفارت آمریکا در ترکیه سری بزنید، در انتهای صفحه دوم این جمله رو می بینید:
All documents not in English or Turkish must be accompanied by a certified English translation. Translations from a swarn translator do not need to be notarized.
البته notarize به معنی تایید محضری هست که بعضی از دوستان معتقدند در مورد ما همین تاییدیه های دادگستری و وزارت خارجه می باشد.
در هر صورت با تاکید دوباره عرض می کنم که اگر جای سوالی باقی ماند می توانید با سفارت تماس بگیرید و بپرسید، چه بسا بسیاری از برندگان 2012 هم همین کار را کردند و به مشکلی هم بر نخوردند.
موفق و موید باشید
هزینه ها
سفرنامه
(2012-06-01 ساعت 23:54)sayeh_m نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 21:09)funnybluesolea نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 21:02)sayeh_m نوشته:  سلام
من فرمها رو پر کردم و فرستادم ولی متاسفانه عکسها رو نفرستادم . امروز رفتم به سایت آمریکا و قسمت عکس نوشته بود که اگر به هر دلیلی عکسها رو نفرستادین میتونین روز مصاحبه با خودتون بیارین ولی من استرس دارم .
میشه لطفا" کسی به من کمک کنه ؟

خوب پس نگرانیتون برای چیه؟
شک نکنید که اصلا جای نگرانی نداره. این مسائل بسیار موردهای کوچکی تو کل پروسه هست.
حق شما به عنوان برنده لاتاری همچنان محفوظه و با این مسائل کوچک به خطر نمی افته.
ضمنا تقریبا مطمئنم که با مکاتبه با کی سی سی می تونید عکسها را اسکن کنید و ایمیل کنید.
اگر هم در متن ارسالیتون کمک خواستید بگید بچه ها کمک خواهند کرد.
موفق باشید

منظور از NVC چیه ؟

National Visa Center
شما به کی سی سی حتما ایمیل بزن. اونا خودشون راهنمایی می کنن می گن چکار کن
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: Championking ، امیر مهاجر ، babak_LosAngeles ، shani89 ، sayeh_m
(2012-06-01 ساعت 23:48)escutcheon نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 21:01)funnybluesolea نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 20:26)escutcheon نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 17:13)funnybluesolea نوشته:  
(2012-06-01 ساعت 17:05)امیر مهاجر نوشته:  
چرا چند واحدت رو نگه نمی داری تا تکلیفت مشخص بشه؟!! البته اگر دانشجو هستی.
سنوات تحصيليم اين ترم تموم ميشه نميتونم فارغ التحصيل نشم! مگر اينكه ارشد قبول شم،اونم جوابا نيومده، ريسكه.بايد دلو بزنم به دريا و برم اونور تا وقت مصاحبه بدن.Smile
reading course که میتونی بگیری؟ تازه اضافه سنوات هم فکر کنم راه حل داشته باشه!

(2012-06-02 ساعت 00:39)roeentan نوشته:  دوستان من الان متوجه شدم که توی فرم DSP-122 که به KCC فرستادم، تاریخ یکی از مقاطع تحصیلیم رو بجای from 01-2002 to 07-2004 به اشتباه زدم from 01-2002 to 07-2007. لطفا دوستان با تجربه نظر بدن که آیا لازمه الان برای تصحیح این اشتباه اقدامی بکنم یا قبل از مصاحبه به آفیسر بگم حله؟
میتونی موقع مصاحبه قبل از سوگند بگی، اما من جای شما بودم الان هم با ایمیل اشتباهمو اطلاع میدادم و ازشون میخواستم اصلاح کنند.
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، Omidooo ، Championking ، roeentan ، f.r

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان