کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
دوستان ، دوستانه یه چیزی می گم ناراحت نشین .من هم مثل شما هر روز میام مهاجر سرا ..... صحبت ها رو مرور می کنم ... سوال خاصی داشته باشم می پرسم . ولی خداییش اینقدر سخت گرفتن هم دیگه واقعا منطقی نیست ...بطور مثال عرض می کنم : دیدم بعضی از دوستان می گن نامه ما دیروز رسیده هر چی ایمیل می زنیم جواب نمی دن .... آخه دوست عزیز بابا گیر نده دیگه برادر، گفتن سرمون شلوغه دیگه از نیمه ژولای به بعد . یه پروسه ای رو شروع کردی ، تحمل داشته باش . بابا ایران نیست که بری بالا سر کارمند شهرداری وایسی تا کارت رو انجام بده ... این جور کلید کردن دست جمعی زیاد تاثیر خوبی هم تو روند بررسی پروسه هموطنان نداره .(خودتون رو بذارین جای کارمند های KCC) . اینقدر استرس کاذب هم نداشته باشین . قرار نیست هر کسی میاد بهتون هر چی می گه ، بدون منبع شما هم بگین چشم . بعنوان مثال ، بعضا سر مدرک بحث بود : می گفتن لیسانس و اینا بدرد نمی خوره باید پیش دانشگاهی داشته باشین . ؟! نه خدایی اش تا حالا شده از کسی که این حرف رو بهتون زده بپرسین منبعت کجاست ؟ خیلی دیگه بخواد زور بزنه جواب بده می گه من چند ساله ا لم و بلم و این کارم و می دونم ... عمرا بتونه یه منبع بهت معرفی کنه از سایت DVLottery . واقعا هم منطقی نیست لیسانس ببری ازت پیش بخوان ؟؟؟؟؟ (امکانش هست از صد نفر به یکی مشکوک بشن مدارک سطوح پائین تر رو هم بخوان) ولی خوب این دلیل نمی شه این همه استرس داشته باشین . خداییش من نگرانتونم ...با این همه استرس و جنگ اعصاب روز مصاحبه سکته نزنین جلوی افیسر ....... بابا کول ، ریلکس ..... بی خیال .... دقت کنید .. فروم رو بخونین از تجربه دوستان استفاده کنین ولی در آخر با توجه به دستورالعمل سایت DvSelectee مو به مو پیش برین و به حرف هیچ بنی بشری گوش ندین . یادتون باشه ... این سرنوشت شماست .....باهاش منطقی برخورد کنین .
مرسی
به امید موفقیت تک تک شما دوستان
شماره کیس: 8XXX|ارسال :20May|کارنت:10 April|مصاحبه :آنکارا-June W1
سفرنامه
وضعیت کیس:کلیر در تاریخ Aug16
مقصد :Sweet Home Alabama
(2012-06-24 ساعت 17:33)javid737 نوشته:  سلام دوستان من كارت پايان خدمتم گم شده به نظر شما چكار بايد بكنم المثني كلي طول ميكشه فكر كنم ٤-٥ ماهي ، به نظر شما روز مصاحبه روزنامه اي كه اعلام مفقودي كردم رو ببرم در ضمن عكسشو دارم، چه پيشنهاد مي كنيد؟ مرسي
یه پیشنهاد دارم. یه سر برو نظام وظیفه. بگو میخوام استخدام بشم، ازم پایان خدمت میخوان. یه گواهی ازشون درخواست کن که مشخص کنه خدمتت رو گذروندی. احتمالا گواهی رو بهت میدن. همونو ترجمه کن بفرست سفارت، اصلشم ببر با خودت برای مصاحبه.
حالا بعد از اینکه گواهی رو گرفتی برای المثنی هم اقدام کن و سعی کن پیگیرش باشی که زودتر برات بیاد. بعضی وقتا پیگیری شخصی کار اداری رو جلو میندازه. به هر حال به نظر میاد چاره دیگه ای نداری.
تشکر کنندگان: javid737 ، mehdiii ، aziking ، afs ، ASALI ، Ali DV-2013 ، roeentan ، sayeh_m ، صوفیا صوری
سلام دوستان
من چند سال پیش یکسری از مدارکم رو ترجمه کردم، نمیدونم اونارو میشه ارایه داد یا نه؟ یا باید حتما به تاریخ امسال باشه؟
از هر مدرکی چند نسخه باید تهیه کنیم؟
و اینکه اگر گواهی مربوط به سابقه کاری رو از محل کار قبلی به زبان انگلیسی بگیریم باز هم نیاز به ترجمه داره؟مهر دارالترجمه حتما باید باشه؟ مهر شرکت کفایت نمیکنه؟
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

تشکر کنندگان: amir_cool_2001
سلام دوستان
موضوع مهمی رو که دوستان 2012 صحبت میکردن رو خوندم، گفتم حتماً مفید خواهد بود :
اگر داروی خاصی مصرف میکنید حتماً با دکتر خودتون چک کنید که اگر ok داد برای آزمایش وقت مصاحبه چند روز قبل از رفتن مصرف دارو رو متوقف کنید تا جواب آزمایش مشکلی نداشته باشه. چون تاثیر مصرف برخی داروها توی بعضی از آزمایشات مشخص میشه.
البته این یک پیشنهاد و هر کسی میتونه خودش تصمیم بگیره.
(2012-06-25 ساعت 17:42)mohajer13 نوشته:  سلام دوستان
من چند سال پیش یکسری از مدارکم رو ترجمه کردم، نمیدونم اونارو میشه ارایه داد یا نه؟ یا باید حتما به تاریخ امسال باشه؟
از هر مدرکی چند نسخه باید تهیه کنیم؟
و اینکه اگر گواهی مربوط به سابقه کاری رو از محل کار قبلی به زبان انگلیسی بگیریم باز هم نیاز به ترجمه داره؟مهر دارالترجمه حتما باید باشه؟ مهر شرکت کفایت نمیکنه؟

دوست عزیز
من هم همین کا رو میخواستم بکنم که دارالترجمه گفت اعتبار مدارک نهایتا 6-7 ماهه. بنابراین باید دوباره ترجمه کنید.
از هر مدرک هم یه نسخه کفایت میکنه.
در مورد سوال اخرتون، من از محل کارم فارسی گرفتم و دادم برام ترجمه کردن. ولی فکر کنم شما که انگلیسی دادین ترجمه نمیخواد چون مدرک رسمی نیست مثل شناسنامه و ...، اشتغال به کار هست. ولی بازم بپرسید.
شماره کیس: 2013AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی : May-05-2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد: سه نفر
تشکر کنندگان: sayeh_m ، mohajer13 ، amir_cool_2001
(2012-06-26 ساعت 08:16)مانترا نوشته:  واقعا مدارکی که از قبل ترجمه شده داریم معتبر نیست؟چرااااااا؟؟؟؟
چرا معتبره! فقط چیزی که اصلش اعتبارش رو با مرور زمان از دست میده، باید دوباره تهیه و ترجمه بشه. تازه اونهم ترجمه اش معتبره کماکان اما تاریخش میگذره و بی ارزش میشه: مثل گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی اشتغال به کار، گواهی تمکن مالی (موجودی حساب، ارزشگذاری ملک یا هر چیز دیگر). اینها چون مربوط به یک زمان خاص هستند هرچه جدیدتر باشند بهتره.
تشکر کنندگان: mehdiii ، صوفیا صوری ، lilistar ، مانترا ، sayeh_m ، amir_cool_2001
برای ترجمه شناسنامه کلیه صفحاتش نیاز به ترجمه داره؟
در مورد سند چی؟ آیا اون هم تمام صفحات نیاز به ترجمه داره یا بخشی که انتقال به شخص انجام شده باید ترجمه بشه؟
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، sayeh_m ، amir_cool_2001
(2012-06-26 ساعت 11:05)afs نوشته:  برای ترجمه شناسنامه کلیه صفحاتش نیاز به ترجمه داره؟
در مورد سند چی؟ آیا اون هم تمام صفحات نیاز به ترجمه داره یا بخشی که انتقال به شخص انجام شده باید ترجمه بشه؟
دارالترجمه ها میدونند چه کنند. همه مطالب رو توی یک صفحه ترجمه میکنند. اما کپی ضمیمه شده و قفل شده به اصل ترجمه ها باید کامل و از تمام صفحات باشه.
تشکر کنندگان: mehdiii ، aziking ، صوفیا صوری ، afs ، sayeh_m ، amir_cool_2001
(2012-06-27 ساعت 21:20)hamedhamed نوشته:  مرسی عزیز
در رابطه با تعویض شناسنامه هم اطلاعی دارین؟
من شنیدم خیلی ها رفتن شناسنامه های جدید گرفتن که ظاهرش یکمی معقول تره شبیه پاسپورت اطلاعاتش هم چاپیه و دیگه دست نویس نیست
به نطرتون اونم عوض کنیم بهتر نیست؟
من دو سال پیش شناسنامه خودمو دادم تعویض. اگر شهر محل صدور شهری باشه که شناسنامه کامپیوتری صادر کنه، صاحب شناسنامه کامپیوتری میشید وگرنه یکی عین قبلی گیرتون میاد. حداقل اون زمان اینجوری بود.
برای من از شیراز صادر شد. شیراز اولین شهری بود که کامپیوتری صادر میکرد.
در ضمن خیلی طول کشید تا رسید. نمیدونم دو ماه، سه ماه. همین حدودا.

سلام بر دوستان گرامی
ببخشید چند روزی هست گرفتارم و کمتر میرسم بیام مهاجرسرا
فقط یه سوال برام پیش اومده.
این جریان تعویض شناسنامه ها چیه؟
نمیخوام پیشنهاد بدم عوض کنید یا نکنید ولی احتیاجی به این کار نیست.هست؟
هدف از این کار چیه؟ با تعویض نکردن شناسنامه چه مشکلی پیش میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا خودتون رو درگیر کارایی میکنید که فایده نداره که هیچ، کلی هم زمان و انرژی و پول و از همه مهمتر
استرس رسیدن به موقع گیرتون میاد.
سعی کنید هر موجی ایجاد میشه اولش راجع بهش تحقیق کنید بعد تصمیم بگیرید سوار اون موج بشید یا نشید.
لطفا اگه کسی جوابی داره بده بلکه این جوووون از نگرانی در بیاد.
من حتی در مورد کارت ملی هم معتقدم نیازی به تعویض نیست.
موفق باشید
(2012-06-27 ساعت 22:40)ma300me نوشته:  سلام کسی نیست بهم کمکی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟
من چند روز پیش تازه متوجه شدم که لاتاری برنده شدم!!!! یه مشکل بزرگی هست چون همسرم تازه داره می ره سربازی. آیا برای روز مصاحبه ،حین خدمت می تونه با گذاشتن وثیقه پاسپورت موقت بگیره و بیاد آنکارا؟؟
لطفا کمک کنید
C/N:2013AS00007XXX

ma300me جان
اول تبریک بابت قبولی
دوم اینکه دوستان لطف کردند و چند تا پست بالاتر جواب شما رو دادن
سوم جواب سوالت : بله همسر شما با وثیقه میتونه از کشور خارج بشه.
چهارم اینکه یه چهار پنج روز وقت بذار تاپیک هایی که الان بدردت میخوره رو از سالهای 2011 و 2012 مطالعه کن . به هر کی میخوای قسم میخورم که 90 درصد سوالاتت جواب داده میشه. اگه سوالی موند تو تاپیک مربوط به خودش بپرس اگه کسی بلدباشه و از جوابش مطمئن باشه جوابت رو حتما میده.
موفق باشی
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
(2012-06-27 ساعت 23:48)mehdi.pazoki نوشته:  دوستان کسی آدرس دقیق ساختمان وزارت علوم رو که مدارک دانشگاهی تایید میکنند، داره ؟
اطراف خیابان فرصت
سلام دوست عزیزSmile
شهرک قدس ، خ هرمزان ،نبش پیروزان جنوبی،تلفن:14-88575700

سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

(2012-06-28 ساعت 00:38)mooj نوشته:  
(2012-06-27 ساعت 23:48)mehdi.pazoki نوشته:  دوستان کسی آدرس دقیق ساختمان وزارت علوم رو که مدارک دانشگاهی تایید میکنند، داره ؟
اطراف خیابان فرصت
سلام دوست عزیزSmile
شهرک قدس ، خ هرمزان ،نبش پیروزان جنوبی،تلفن:14-88575700
مرسی دوست عزیز
این آدرس رو میدونم، اون بخشی که مدارک دانشگاهی رو تایید میکنه منتقل شده سمت خیابان فرصت، اون آدرس رو میخوام.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، sayeh_m ، mooj ، amir_cool_2001
(2012-06-28 ساعت 00:57)rezalahiji نوشته:  سلام به همه دوستان. من با دو سوال اومدم

1)از تاریخی که به من گرین کارت دادن تا چند وقت فرصت دارم به امیکا سفر کنم؟
2)من اگه ارد امریکا شدم تا چند وقت میتونم به ایران بیام؟

سلام دوست گرامی
شما ان شالا ویزا رو میگیرید بعد تشریف میارید امریکا بعد از حدودا 3 یا 4 هفته گرین کارت به دستتون میرسه. به هیچ وجه گرین کارت رو خارج از امریکا نمیفرستن.
بعد از ورود به امریکا هم وقتی کارای اولیتون مثله ssn و مابقیش انجام شد میتونید به ایران برگردید.( آره حتی بدون گرین کارت . چون در فرودگاه امریکا مهری رو دریافت میکنید که ویزاتون را تا یک سال تمدید میکنه )
ولی خب اگه موندید و گرین کارت گرفتید دیگه هر موقع خواستید میتونید برگردید ایران . فقط باید قوانین مربوط به ورود و خروج رو رعایت کنید. اگه نخواهید هم رفت و آمد کنید میتونید برای پاس سفید اقدام کنید که به شما اجازه میده تا دو سال خارج از امریکا زندگی کنید. بحث هاش مفصله . بهترین مرجع برای این گونه مباحث سایت رسمی اداره مهاجرت امریکاست
USCIS.GOV
موفق باشی

(2012-06-28 ساعت 01:08)MURIS نوشته:  سلام علیکم
خسته نباشید

چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگر که هر کدام از برادرها دقیق اطلاع دارند جواب بدن
1-اعتبار گواهی تمکن مالی چند ماه است؟(آیا گواهی تمکن مالی بانک ها به الحاظ مدت اعتبار فرقی میکنند)( آیا از موسسه ها میشود گواهی گرفت مثل موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج)
2-چه مدارکی را قبل از مصاحبه باید به آنکارا پست کنیم؟(و آیا اصل مدرکی را هم باید بفرستیم یا خیر )
3-اگر خدا قبول کند و مشرف شدیم برای انجام مصاحبه و گوش شیطان رجیم کر برگه آبی را با دست چپ دریافت کردیم آن موقع میشود تاریخ ورود خود را در بدو ورود به استکبار جهانی به عقب موکول کنیم به طور مثال 2 سال دیگر؟؟

MURIS جان
تمام سوالات تکراریه که . خدا وکیلی یه وقتی بذار و این تاپیکا رو بخون .
1- شش ماه . فکر کنم بتونی.
2- چک لیست مدارک رو تو پست های قبلی گذاشتم. میتونی از اینجا ببینی.
3- شما باید حداکثر تا شش ماه بعد از مدیکالتون وارد خاک امریکا بشید.( ربطی هم به گرفتن یه ضرب یا دوضرب ویزا نداره.)
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
(2012-06-28 ساعت 01:56)el333 نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 01:13)hamedhamed نوشته:  بچه ها شرمنده اگه تکراریه , نتونستم تو تاپیک های سال قبل پیداش کنم!!
کسی نمونه نامه دوم KCC را داره؟
لینکی تو مهاجر سرا ازش هست؟

اینم لینکش دوست من >>>mohajersara.com/attachment.php?aid=150
(http://mohajersara.com/thread-1169.html)
hamedhamed جان تو تاپیک انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری 2012 من خودم این نامه رو یه بار
گذاشته بودم.( راجع به تاپیکش مطمئن نیستم )
el333 جان
لینک شما هم خرابه

من متن نامه ی دوم خودم رو میذارم .
Dear DV Applicant,
This is the official notice for you to pursue your application for a DV-2012 visa. An appointment has been scheduled for the applicant at the stated location. The applicant and all members of the family must appear at the appointed date and time for your interview. Please notify the office listed if you cannot keep the appointment.
The applicant and any eligible family members will be required to submit sufficient proof of identity upon arrival. If you fail to obtain a DV-2012 visa by September 30, 2012, your registration will expire.Applicant and family members cannot be issued a diversity visa or accompany you or join you in the United States under DV-2012 program after September 30, 2012.
Please follow instructions provided in step 4 at http://www.dvselectee.state.gov for Interview Preparation and Fee Payments. It is very important that you follow the guidelines carefully in the preparation for your interview. All fees must be paid before the visa interview and are non-refundable if the visa is refused.
Interview Appointment
ANKARA
EMBASSY OF THE UNITED STATES
VISA UNIT
110 ATATURK BULVARI
ANKARA
TURKEY
90-312-426-5470 X 230
تاریخ و ساعت مصاحبه
The Kentucky Consular Center has completed the processing of your case. Further inquiries should be
addressed to the interviewing office. When communicating with the Embassy/Consulate either by
telephone or letter, always refer to the applicants’ name and case number exactly as they appear below.
Case Number: 2012AS0009XXX
Principal Applicant Name: Omidooo;)
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN
If documents are listed below as incomplete, please present the completed documents at the time of
interview.
Case Number: 2012AS0009XXX
Applicant Name: Omidooo:D
Beneficiaries: میخواستم تمام فک و فامیل و دوستان رو ببرم نامردا نذاشتن.;)

موفق باشید
تا جاییکه من میدونم ادرس اونجایی که مدارک رو تایید میکنه طرفای میدون فردوسیه ولی دقیقش رو نمیدونم
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان