کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
دوستان گرامی
1- به نظر بنده و خیلی از دوستان 2012 یی بهتره اول حساب بانکی داشته باشید بعد سند بعد اسپانسر.
راستشو بخواهید اسپانسر یه کم دردسر داره مثلا:
اولا اینکه باید گردن رو کج کنید و رو بندازید.
دوم اینکه باز یه سری فرم دیگه باید پر کنید.
و سوم هم اینکه به گفته دوستانی که این کارو انجام دادند ممکنه
به برخی امتیازات در سال اول زندگی نتونید دسترسی داشته باشید.

2- بنده خودم یه حساب 20 میلیونی و دوتاسند برده بودم.
یکی از دوستان گل مهاجرسراییم هم فقط یه حساب 20 میلیونی برده بود و اتفاقا یه ضرب هم گرفت .

3- برای مدارکتون به هیچ کجا نگید برا کجا میخواهید . شما برا هر جا بگیری دارالترجمه
اونو به صورت کلی ترجمه میکنه و اسمی از سفارت توش نمیاره ( لااقل برا من اینطور بودش) .
پس مثلا میتونید بگید برا دفتر اسناد رسمی میخواهید یا برای عباس آقا مغازه دار سر کوچمون .
موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
(2012-06-18 ساعت 18:17)omidooo نوشته:  دوستان گرامی
1- به نظر بنده و خیلی از دوستان 2012 یی بهتره اول حساب بانکی داشته باشید بعد سند بعد اسپانسر.

ازبرخی امتیازات در سال اول زندگی نتونید دسترسی داشته باشید.

اميد جان چه امتيازی هست که با اسپانسر ممکنه بهش دسترسی نداشت
(2012-06-18 ساعت 18:25)ehsan99 نوشته:  
(2012-06-18 ساعت 18:17)omidooo نوشته:  دوستان گرامی

ازبرخی امتیازات در سال اول زندگی نتونید دسترسی داشته باشید.

اميد جان چه امتيازی هست که با اسپانسر ممکنه بهش دسترسی نداشت
ehsan99 جان
من خودم اسپانسر نداشتم پس اطلاعاتم ناقصه . به گفته دوستان عرض میکنم :
ممکنه پس دادن مالیات شامل حال اسپانسر دارها نشه.
بعضی از دوستان هم میگفتند از یه سری بیمه خدمات درمانی ممکنه نتونید استفاده کنید.
بازم میگم اینا گفته ی دوستانی که میشناختم و اسپانسر داشتند .
البته درنظر داشته باشید که قانون از ایالت به ایالت فرق میکنه.
شما بیشتر تحقیق کنید.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
(2012-06-18 ساعت 17:27)enchantress_boy نوشته:  
(2012-06-18 ساعت 15:34)steve نوشته:  
(2012-06-18 ساعت 15:05)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-18 ساعت 15:02)steve نوشته:  ۲۰ میلیون کافیه باسه یه بچه ۱۹ ساله؟
نه کافی نیست عزیز دل برادر. بهتره بیشتر باشه. حدود 35. حالا ممکنه ازت قبول کنندها، ولی شاید یه کم ریسکی باشه.
۴۰ میکنم که ریسکی نباشه؟

من احساس میکنم شما که مجردی و 19 سالته حتما دنبال اسپانسر باش.. احتمالا اگه 100 ملیونم ببری بهت میگن برو اسپانسر پیدا کن بیار چون سنت پایینه!!!

من حالا واسه خودمم یه سوال پیش اومده!!! اولا خودم 28 سالمه و مجردم...آیا ممکنه به منم که میخوام یه سند خونه با 40 50 میلیون ببرم گیر بدن که برو اسپانسر بیار؟؟ بعدش یه سوال دیگه اینکه وقتی ازت میپرسه که هدفت از آمریکا رفتن چیه اگه بگی درس و بعد کار بهتره یا بگی میرم اونجا کار پیدا کنم؟؟؟ البته هدف من حالت اوله یعنی اول درس بخونم بعد کار... منظورم اینه کدوم جواب بهتریه واسه اینکه ازت اسپانسر نخواد؟؟؟؟فک کنم این سوالو باید بچه هایی 2012 و 2011 که رفتن مصاحبه جواب بدن....

یکی از حرف خوبی زده بو تو یکی از پست ها به من!! که بابا این لاتاریه نه ویزای سرمایه گذاری
پس همین که بتونی یه مدرک نشون بدی که بیشتر از خط فقط فقر آمریکا واسه یه سال (40 50 تومنی که شما میگی داری که واسه 2 سال یه مجرد کفایت میکنه البته بسته به ایالت و شهری که میری) پول داری کفایت میکنه
البته اگه تو ایران کار کرده باشی و یه گواهی اشتغال به کار ببری افیسره متوجه میشه که میتونی تو اون یه سال کار کنی و گلیم خودتو از آب بیرون بکشی پس شاید اگه بگی میخوام کار کنم بهتر باشه (البته اینو مطمئن نیستم تحقیق کن) چون واسه مقطع PHD میتونی T.A یا R.A بگیری که قسمت زیادی از هزینه ها رو پوشش بده. البته واسه ارشد هم Grand هایی وجود ذاره که میشه استفاده کرد.
تازه اون ها اصل رو میزارن رو صداقت که میگن قسم بخور.
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
تشکر کنندگان: enchantress_boy ، mehdiii ، sayeh_m ، امیر مهاجر ، ASALI ، amir_cool_2001
(2012-06-18 ساعت 19:05)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-18 ساعت 17:12)maka2 نوشته:  ...
الان يكي از دوستان dvlottery بهش گفتن اومدي ويزا بگيري با خودت بيار!!!
شما میدونی dvlottery چقدر پول ارائه داده بوده که بهش گفتند کمه؟! تو سفرنامه ننوشته!

نه دوست عزیز واسه بچه تون که نمیخواد حساب ارائه کنین یا واسه خانمتون مگه قرار اونجا هزینه ها رو دنگی حساب کنین!!Big Grin
اگه اینجور بود که اینهمه مدرک ازتون نمیخواستن که این همه فک و فامیل و دوست و آشنا که نوشتی ثابت کن همسر و فرزندانت هستنBig GrinBig Grin(شوخی کردم)
خوب واسه اینه که شما اسپانسر اونها محسوب میشی دیگه عزیز
حالا بعضی ها واسه همسرشون هم یه حساب دیگه میبرن که بگن در صورت نیاز این هم پشتوانه ای است که میتونیم تو بلاد کفر استفاده کنیم که چه بهتر اگه هم نداشتین (در صورتی که حساب برنده اصلی کفایت کنه) زیاد نباید ایرادی داشته باشهWink
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
تشکر کنندگان: sayeh_m ، امیر مهاجر ، ASALI ، amir_cool_2001
در پستهاي اخير مشاهده ميشه كه دوستان برنده شده در لاتاري بسيار نگران دريافت ويزا هستن و مصاحبه رو براي خودشون يه مشكل بزرگ كردن. من سابقه مصاحبه در چند سفارت رو دارم و بايد خدمت اين دوستان عرض كنم كه راحت ترين مرحله پروسه دريافت ويزا همين مصاحبه است. افسر پرونده انقدر با متانت و آرامش مصاحبه رو انجام ميده كه شما فكرش رو هم نمي كنيد. بعدا از اينكه اين همه استرس به خودتون و اطرافيان خودتون وارد كرديد خنده تون ميگيره. البته به اين دوستان حق ميدم چون زمان و هزينه زيادي براي دريافت ويزا مي پردازند گرفتن ويزا نيز براشون اهميت داره و طبيعيه كه استرس و هيجان هم داشته باشند ولي من بازم به اين دوستان توصيه ميكنم كه به هيچ عنوان دچار استرس و نگراني نشوند با آرامش كامل و خوشحالي و فكر آزاد اقدام آماده كردن و ترجمه مدارك خود نمايند و بازم تاكيد ميكنم فقط مدارك خواسته شده رو فراهم نمايند ارائه اطلاعات اضافي به افسر پرونده موجب سردرگمي او شده و براي بررسي مدارك بيشتر ارائه شده از سوي شما زمان بررسي نيز افزايش يافته و پروسه دريافت ويزا براي شما كند مي شود. من مجدد تاكيد مي كنم كيس شما لاتاري است و به معني اين است كه شما برنده گرين كارت هستيد و فقط بايد محبت كنيد بريد مداركتون رو نشون داده و اون رو تحويل بگيريد. ديگه نيازي به تهيه مدارك مالي يا غيره رو نداريد اين گونه مدارك براي كيس هاي مهاجرتي با عنوان سرمايه گذاري و پناهندگي سياسي يا اجتماعي لازمه. پس بيهوده براي اسپانسر يا حساب بانكي با گردش مالي بالا اقدام نكنيد.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
(2012-06-19 ساعت 09:53)byousefi_p نوشته:  امیر خان 2 تا سوال
1- به جای دیپلم ریاضی و فیزیک زدم ریاضی و کلا از اول نظری تا آخر پیش دانشگاهی رو در یک قسمت نوشتم و زدم دیپلم.
2- من رشته مواد - گرایش ریخته گری خوندم (البته فوق دیپلم) تو فرمها زدم متالورژی
3- الان لیسانس مدیریت بازرگانی دارم که درست نوشتم و مشکلی نیست.
حالا سوال من اینه که با توجه به اینکه ظاهرا فقط مدرک لیسانس(آخری مدرک) را میخواهند نیازی هست فرمو اصلاح کنم و بفرستم یا ایمیل بزنم یا هیچ کدام؟Smile
به نظرم اصلاح کن. تو یه ایمیل درستشو براشون بگو و اگر خودشون خواستن که دوباره فرم بفرستی این کارو بکن. البته قبلش یا مدارکتو بده ترجمه و طبق اون اصلاح کن و یا از مترجم رسمی بپرس که چی ترجمه میکنن، همونو بفرست.
بیشتر اشتباهات حتی قبل از سوگند خوردن قابل اصلاح هستند و مهم نیستند. اما از اونجایی که من نمیتونم با اطمینان بگم این اشتباه شما هم جزوشون هست یا نه توصیه میکنم درستشو اعلام کنی.
تشکر کنندگان: byousefi_p ، babak_1363 ، mlo ، Championking ، sayeh_m ، amir_cool_2001
(2012-06-19 ساعت 12:12)mlo نوشته:  دوستان عزیز سلام.
اخذ مدرک پیش دانشگاهی پس از ارسال فرمها باید چطوری به kcc اطلاع داده بشه. باید فرمها (هر دو فرم) دوباره پر بشه یا نه فقط از طریق ایمیل قابل اطلاع هست. . اگر نیاز به ارسال مجدد فرمها هست باید فرمها رو به صورت رنگی اسکن کرد و از طریق ایمیل فرستاد؟ آیا عکس هم باید بالاش ضمیمه بشه یا نه؟ متن ایمیل چی باید باشه. می شه دوستان یه جواب کامل بهم بدن؟ ممنون
نظر بنده اینه که موقع پر کردن فرمهای سفارت و ارسال مدارک به سفارت این مسأله رو عنوان کنید.
تشکر کنندگان: mlo ، صوفیا صوری ، byousefi_p ، sayeh_m ، amir_cool_2001
(2012-06-19 ساعت 18:53)byousefi_p نوشته:  
(2012-06-19 ساعت 16:28)mlo نوشته:  
(2012-06-19 ساعت 16:08)shani89 نوشته:  سلام
من امروز متوجه شدم بعضی از دوستان که متاهل هستند افرادی که قرار است با اونها تو مصاحبه باشند و همراهشون به آمریکا برن به اسم Beneficiary وارد شده .
من خیلی نگران شدم چون اسم من در برگه همسرم به این صورت نیامده خیلی نگران شدم . لطفا هرکسی می تون منو راهنمایی کنه نمی دونم چه کنم .
من هم خودم متاهل هستم و همچین گزینه ای رو ندیدم. از چند نفر هم پرسیدم تو برگه های اونا هم نبوده. فکر نکنم جای نگرانی باشه...
آقا شایعه سازی نکنید، اصلا چنین چیزی نیست، احتمالا مال شما که اسم همسرتون توش اومده اشتباهه.
مثلا با این اوصاف اونی که 5 تا بچه داره باید به همراه اسم خودش اسم همسر و بچه هاش به عنوان ذینفع بیاد.Big Grin
در این مرحله چنین چیزی نمی آد.
انشا... ایمیل تایید وقت مصاحبه تون که اومد (از سفارت محل مصاحبه) آخرش یک قسمت داره که افراد ذینفع را معرفی می کنه و برای ورود به سفارت مورد استناد قرار می گیره.
برای خود ماا پیش آمد. اسم من توی لیست مامور دم در نبود و می خواست فقط خانمم را راه بده که برنده اصلی بود. ولی همین داستان را نشونش دادم و رفتم داخل.
داشتن اطلاعات زیادی بعضی وقتها می تونه بد باشه و آدم چند تا چیز را با هم قاطی می کنه.
موفق باشید.

2012, Bay Area, CA
(2012-06-19 ساعت 12:12)mlo نوشته:  دوستان عزیز سلام.
اخذ مدرک پیش دانشگاهی پس از ارسال فرمها باید چطوری به kcc اطلاع داده بشه. باید فرمها (هر دو فرم) دوباره پر بشه یا نه فقط از طریق ایمیل قابل اطلاع هست. . اگر نیاز به ارسال مجدد فرمها هست باید فرمها رو به صورت رنگی اسکن کرد و از طریق ایمیل فرستاد؟ آیا عکس هم باید بالاش ضمیمه بشه یا نه؟ متن ایمیل چی باید باشه. می شه دوستان یه جواب کامل بهم بدن؟ ممنون

من خودم هم مثه شما می خواستم برای مدرک پیش دانشگاهی بعد از ارسال فرم هام اقدام کنم ... ولی پشیمون شدم ........ اولا به این دلیل که خوب من هم قوق دیپلم و هم لیسانس دارم ...یعنی با دیپلمم تونستم ادامه تحصیلات آکادمیک بدم ...دوما به دلیل تناقض در تاریخ پیش و بقیه مدارک که خیلی شبه بر انگیزه .... اینطوری به نظر میاد آفسیر خیلی کنجکاو میشه قفل کنه رو آدم که چطوری اول رفتی دانشگاه بعد پیش دانشگاهی گرفتی ....یعنی وقتی فرم ها رو فرستادی دروغ گفتی دیگه (پیش نداشتی رفتی دانشگاه ؟) .
سوما به دلیل اعتماد به نفس بالا ..... مرسی اعتماد به نفس(اینو خوب اومدم) .......
در نهایت خودت می دونی اگه مدرک دانشگاهی داری به نظر من بی خیال پیش بشو ...ولی اگه نداری بگیری بد نیست ....... و اگه من جای شما بودم ...اعلام نمی کردم .... مدرک رو با خودم می بردم ...اگه سه پیچ شد رو می کردم ...و اگه گفت چرا تاریخش جدید بگو بعد از قبولی خوندم .... دیگه نمی تونه گیر بده بهت ....
ولی در کل هر جور صلاح می دونی عمل کن دوست من
شماره کیس: 8XXX|ارسال :20May|کارنت:10 April|مصاحبه :آنکارا-June W1
سفرنامه
وضعیت کیس:کلیر در تاریخ Aug16
مقصد :Sweet Home Alabama
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Championking ، roeentan ، mehdiii ، mlo ، amir_cool_2001
سلام به دوستان دیروز من اتفاقی آقایی را در آرایشگاه دیدم که خانمش برنده لاتری 2012 بود و سه هفته پیش آنکارا مصاحبه داشتن من هم حسابی سوال پیچش کردم این آقا مصاحبشون با همون آقای آفیسر معروف بوده گفت خیلی خوش اخلاق بود اما این دوستمون کلیرنس شدن چون که اسپانسر نداشتن و سند خانه ای که برده بودن هم ارزش گذاری نشده بوده وآفیسر بهشون گفته من که از قیمت ملک در ایران اطلاعی ندارم .موجودی حسابشون هم 20 میلیون بوده که گفته کمه چون شما اسپانسر ندارین .
نهایتا گفته یا اسپانسر پیدا کنین یا موجودیتون را بالا ببرین سندتون را هم ارزشگذاری کنین وقتی مدارکتون کامل شد ودوباره شماره کیستون اعلام شد مراجعه کنید .این آقا میگفت ایشان کلمه یا را با تاکید  زیاد گفت یعنی یا اسپانسر یا تمکن بالا که فکر کنم باید بالای 50 میلیون باشه .حالا این بنده خدا دنبال اینه که یه حساب تپل جور کنه .
در ضمن حتما ملکتون را ارزشگذاری کنید. موفق باشید .
(2012-06-19 ساعت 21:17)ASALI نوشته:  چقدر انتظار سخته ... از کار و زندگی افتادیم به خدا .... این دیگه چه اوضاعیه !!! SadSadSad
خیلی درکت میکنم. بعضی وقتا با خودم فکر میکنم اگر کار خصوصی نداشتم تا حالا اخراج شده بودم! اوایلش استرس داشتم. الان که کلی اطلاعات کسب کردم فهمیدم باید فقط انتظار بکشم! Big Grin
(2012-06-19 ساعت 21:20)b@b@k نوشته:  سلام به دوستان دیروز من اتفاقی آقایی را در آرایشگاه دیدم که خانمش برنده لاتری 2012 بود و سه هفته پیش آنکارا مصاحبه داشتن من هم حسابی سوال پیچش کردم این آقا مصاحبشون با همون آقای آفیسر معروف بوده گفت خیلی خوش اخلاق بود اما این دوستمون کلیرنس شدن چون که اسپانسر نداشتن و سند خانه ای که برده بودن هم ارزش گذاری نشده بوده وآفیسر بهشون گفته من که از قیمت ملک در ایران اطلاعی ندارم .موجودی حسابشون هم 20 میلیون بوده که گفته کمه چون شما اسپانسر ندارین .
نهایتا گفته یا اسپانسر پیدا کنین یا موجودیتون را بالا ببرین سندتون را هم ارزشگذاری کنین وقتی مدارکتون کامل شد ودوباره شماره کیستون اعلام شد مراجعه کنید .این آقا میگفت ایشان کلمه یا را با تاکید  زیاد گفت یعنی یا اسپانسر یا تمکن بالا که فکر کنم باید بالای 50 میلیون باشه .حالا این بنده خدا دنبال اینه که یه حساب تپل جور کنه .
به نظر بنده هم اگر ملک ارزش بالایی داره یا شرایط خاصی داره که ارزشش رو نشه حدس زد (مثلا ملک کشاورزی باشه) بهتره ارزش گذاری بشه. اما اگر ارزش ملک خیلی کمه ارزش گذاری نشه بهتره.
تشکر کنندگان: ASALI ، sayeh_m ، Given ، mehdiii ، Championking ، shani89 ، amir_cool_2001
(2012-06-19 ساعت 23:42)mohammad_r نوشته:  سلام
من دو روز پیش فرمهای اولیه را فرستادم. هنوز در راه است و احتمالا فردا میرسه کنتاکی. من آدرس محل دریافت گرین کارت را اشتباه نوشتم. چه باید بکنم؟
اون آدرس رو هم روز مصاحبه میتونی اصلاح کنی، هم در فرودگاهی که وارد آمریکا میشی.

(2012-06-20 ساعت 10:37)ashkan1188 نوشته:  
(2012-06-19 ساعت 21:20)b@b@k نوشته:  سلام به دوستان دیروز من اتفاقی آقایی را در آرایشگاه دیدم که خانمش برنده لاتری 2012 بود و سه هفته پیش آنکارا مصاحبه داشتن من هم حسابی سوال پیچش کردم این آقا مصاحبشون با همون آقای آفیسر معروف بوده گفت خیلی خوش اخلاق بود اما این دوستمون کلیرنس شدن چون که اسپانسر نداشتن و سند خانه ای که برده بودن هم ارزش گذاری نشده بوده وآفیسر بهشون گفته من که از قیمت ملک در ایران اطلاعی ندارم .موجودی حسابشون هم 20 میلیون بوده که گفته کمه چون شما اسپانسر ندارین .
سلام به دوستان . اینجوریکه از تاپیک های قبلی معلومه اگه یک نفر اسپانسر نداشته باشه برای هر نفر باید بیش از 18000 دلار (خط فقر آمریکا) تو حسابش پول باشه یعنی یک خانواده 4 نفره باید حداقل 72000 دلار چیزی حدود 140 میلیون داشته باشند. اگه اشتباه میکنم بگین لطفا.
نه! اولا برای بک نفر خط فقر 100% برابر 11170$ هست و ضمنا به صورت خطی بالا نمی ره.
یک نگاهی به حداقل خط فقر در آمریکا بیاندازید.
http://www.familiesusa.org/resources/too...lines.html
چون اون برای ارائه ویزا ملاک میشه.

2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، hamedhamed ، mehdiii ، parsush ، sayeh_m ، amir_cool_2001
(2012-06-20 ساعت 12:34)viyanaa نوشته:  سلام دوستان عزیز.من تازه متوجه شدم که قبول شدم.خیلی نگرانم.میشه لطفا راهنماییم کنید که تا کی وقت دارم که فرم ها رو ارسال کنم؟ایا به موقع میتونم اقدام کنم؟
درضمن من هنوز نامه ای دریافت نکردم ایا باید منتظر نامه بمونم؟
دوست عزیز تبریک میگم.
شما کاری که باید بکنی اینه:
کار و زندگی رو تعطیل کن. دو روز یا سه روز کامل وقت بذار و از صفحه اول این تاپیک رو با حوصله و دقت بخون. همینطور این تاپیک.
90% تمام نکات رو میگیری و برای خودت اوستا میشی.
یه سری هم به اینجا بزن و ببین چیز جالبی برات هست اون تاپیک مربوطه رو هم بخون.
تا وقتی که همه اینها رو نخوندی سؤالاتی برات پیش میاد که جوابش تو صفحات بعدی هست که هنوز نخوندی. پس عجله نکن و با حوصله همه رو بخون.
در آخر هم فرمها رو که پر کردی. اگر ابهامی مونده بود سؤالت رو اینجا مطرح کن تا جواب بدیم.
استرس رو بریز دور. هنوز وقت داری. دیر نشده. عجله هم نکن.
تشکر کنندگان: amairmonre ، Given ، mehdiii ، viyanaa ، byousefi_p ، sayeh_m ، ASALI ، RunnerNewAge ، amir_cool_2001

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان