کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
سلام

موجودی شما نباید زیر خط فقر امریکا باشه و براساس تجربه بهتره بالای 17 هزار دلار باشه. حال هر چه بیشتر بهتر

اتوجه داشته باشید که از بانک موجودی حساب رو بگیرید نه گردش حساب

شما میتونید مقداری پول رو در بانک خودتون بذارید و 24 ساعت باید در بانک بمونه .

فردای اون روز برید و از بانکتون بخواهید موجودی حسابتون رو بدند

برخی بانک ها همون جا موجودی رو به انگلیسی میده..........بعضی ها هم باید ترجمه کنید

حتما نباید نرخ پولتون به دلار باشه . چون در سفارت اونها میدونند معادل دلاری چقدر میشه

بهتره موجودی حسابتون در زورهای اخر باشه یعنی نزدیک به زمان مصاحبه

البته باید بگم که تاریخ موجودی حساب تا 6 ماه قبل از مصاحبه هم برای سفارت قبوله ..اما هر چی تاریخش به مصاحبه نزدیک تر باشه بهتره
(2012-06-20 ساعت 18:52)el333 نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 18:26)byousefi_p نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 17:04)مرغ دریایی نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 13:33)sepand88 نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 07:16)lotery2013 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
من لاتري 2013 برنده شدم و اخيرا تو بانك مركزي هم استخدام شده ام، آيا به نظر تون مي ارزه كه من بانك مركزي را رها كنم و به آمريكا برم؟
دوستانی که استخدام شدید، خیلی فکر و مشورت کنید و این نکته را هم در نظر بگیرید که میتونید سالی یکبار برید و بیائید و حتی برای یک بار میتونید 2 سال نرید اونجا. این مطلب را برای گرفتن تصمیم بهتر خدمتتون عرض کردم.
دوست عزیز لطفا اطلاعات اشتباه ندیددددددددددد.
خونه ی خاله نیست که هر وقت و هر چقدر بخواین برین و بیاین کهSmile
در یک سال 6 ماه و در 5سال 3 سال فکر میکنم باید اونجا بمونید تا سیتیزن آمریکا بشید..این مطلب را در یکی از تاپیکهای سالهای پیش خواندم یادم نیست کجا بود که لینکشو بدم..
(دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنند اگر اشتباه میکنم)
تقریبا هردو درست می فرمایید. اما همدیگر را نقض نمی کنه!
هر کسی طبق قانو ن می تونه تا 1 سال بیرون از آمریکا باشه.البته الان روی این قضیه حساس شده اند و اگر احتمال بدهند که شخص رفت وآمد میکنه و مستقر نشده، غیبت بالای 6 ماه را هم می تونند گیر بدهند و گرین کارت را ضبط کنند.
ولی میشه با اخذ RE-ENTRY PERMIT برای 2 سال خارج از آمریکا بود.
اون قضیه 6 ماه هم که شما فرمودید اشتباه مصطلح شده. ولی درستش اینه که شخص نباید بیش از 6 ماه بیرون باشه اگه می خواهد که حضورش در آمریکا با هم جمع بشه. والا کانتور صفر میشه و ازاول.....
البته جدا از همه این حرفها دوستان به هزینه ها و سختی این رفت و آمدهای متعدد هم باید فکر کنند.
موفق باشید
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، el333 ، mehdiii ، mrr777 ، sayeh_m ، roeentan ، amir_cool_2001
(2012-06-20 ساعت 20:40)rezalahiji نوشته:  سلام به همه ی دوستان.
من چندتا سوال دارم که اگه منو راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.
1)معرفی اسپانسر اجباری هستش یا اختیاری؟
2)بعد از مصاحبه چقدر طول میکشه که ویزا دستم بیاد؟
3)چرا باید 2بار به آنکارا سفر کرد؟
4)من 2تا فرم رو حتما باید پست کنم؟یا ایمیل هم میشه زد؟
5)تا کی فرست دارم؟

ممنون از همه ی دوستان عزیز
سلام دوست عزیز
1-اجباری نیست البته باید خودتون حساب پر و پیمونی داشته باشین .
2-بستگی به شرایط خودتون داره . اگر یکضرب ویزا بگیرین تا 2 روز ولی اگر یکضرب نباشه تا 2 ماه هم ممکنه طول بکشه.
3-برای اینکه اگر ویزا رو یکضرب نگرفتین باید برگردین و منتظر بشین تا بهتون بگن کی آماده میشه .
4-ایمیل هم میشه کرد.
5-تا سپتامبر فرصت دارین ولی هرچه زودتر بفرستین برنامه هاتون زودتر پیش میره .
موفق باشین

€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
(2012-06-20 ساعت 19:44)viyanaa نوشته:  دوستان عزیز لطفا میشه راهنمایی کنید.من این تاپیک رو تو "بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-122 " مطرح کردم ولی کسی پاسخ نداد.
در قسمت b ایتم educationباید تحصیلات از دبستان تا دانشگاه رو بنویسیم؟؟؟
اگه اره است برای دبستان و راهنمایی و دبیرستان نوع degree رو چی باید بنویسیم؟
ی سوال مشابه در فرم DS-230 هم اومده به نام "List below all educational institutions attended "ایا در این ایتم هم باید نام تمام موسسات از دبستان تا دانشگاه ذکر بشه؟
به نظر من از بالاتزین مدرک و دانشگاه یا مدرسه ای که درس خوندی بنویس بیا پایین تا همشون جا بشن
مال من جا نمیشد پیشدانشگاهی و دیپلم را با هم نوشتم
ولی ظاهراً آخرین مدرک مهم هست
دبستان را من elementary school Diploma نوشتم
و راهنمایی را guidance school diploma
دبیرستان را high school degree diploma
لیسانس را Bachelor degree diploma
ارشد Master degree diploma
من اینجور نوشتم البته از ارشد به پایین
زیاد هم فکر نکنم مدل نوشتنش مهم باشه اگه منظور رو برسونی و اشتباه فاحش نداشته باشی و مدارکی هم که ارائه میدی کامل باشه
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
تشکر کنندگان: sayeh_m ، امیر مهاجر ، mehdiii ، amir_cool_2001
(2012-06-21 ساعت 00:52)mohamad_counter نوشته:  
(2012-06-21 ساعت 00:44)ASALI نوشته:  
(2012-06-21 ساعت 00:39)mohamad_counter نوشته:  
(2012-06-21 ساعت 00:30)ASALI نوشته:  چجوری ملک رو میشه ارزش گذاری کرد؟؟؟؟؟
ممنون
توسط کارشناسان رسمی دادگستری و پرداخت هزینه به ایشان
خوب از کجا شروع کنم؟ یعنی اول برم دادگستری؟
ببخشید یه سوال دیگم داشتم یه جا تو این پست ها نوشته ایرانی ها 3500 تا سهمیه دارن شاید به بعضی ها نرسه ! چقدر صحت داره ؟ یعنی من که 7xxxهستم خیلی کم شده احتمالم؟

باید کانون کارشناسان رسمی دادگستری شهرتون رو پیدا کنی و به اونجا درخواست بدی Big Grin
در مورد سهمیه ... نگرانش نباش ....فقط به فکر تکمیل مدارکت باش

ممنونم ازتون ، ببخشید وقتتونم میگیرم ،
وقتی فهمیدم لاتری برنده شدم سرباز بودم بهمم پاس نمیدادم خلاصه داشتم دیوانه میشدم تا اینکه جواب ارشد اومد شانسی قبول شدم با بد بختی خودمو زودتر ترخیص کردم خلاصه بعد از این همه استرسو نگرانی واسه یه پاسه بی ارزش این خبر سهمیه ها داره دیوانم میکنه
[/quote]

دوستان خواهشا توجه کنن:
به نظر شخصی بنده نیازی به ارزش گذاری نیست . به چند دلیل :
1- تو اون دو سه دقیقه آفیسر اصلا وقت نداره بپرسه راجع به ارزش گذاری . راجع به تمکن مالی میپرسه ها ولی ارزش گذاری رو نمیپرسه.
2- خیلی از دوستان مهاجرسراییم که حالا دیگه شدن دوستانم در دنیای واقعی هم ارزش گذاری نکرده بودن و اونایی هم که کرده بودن پشیمون شدن که چرا بابت چیزی که به کار نمیاومد وقت و انرژی و پول صرف کردند.
3- تو یه پست دیگه هم گفته بودم آفیسر که کارش درسته چطور میتونه فکر کنه یه ملکی تو ایران 700 دلار ارزش داره ؟؟؟؟؟؟؟؟ (به پست ارسالی خودم در این زمینه مراجعه کنید)
من تجربه و نظر شخصی خودم رو دادم ولی تصمیم با خودتونه که چیکار کنید.

دوم اینکه ویزا ها سهمیه بندی شده هم از اول لاتاری بوده ولی این دلیل بر این نیست که به کسی ویزا ندن .( یه کم متناقضه نه؟) ولی حقیقته . فقط کسانی که کیس نامبر بالا دارند . حالا چه کیس نامبرهایی بالا هستند خودش مساله اس ( اینجاست که ریاضیات فازی به کار میاد )
ولی شاید بشه 45000 به بالا رو گفت کیس نامبر بالا که ممکنه به علت کلیرنس طولانی ویزا نگیرن نه شماها که همتون خدای شانسید و همه زیر 10000 . مثه خودم که 9000 بودم.
اشتباه دوستمون هم اینجاست که فکر کرده هر 7000 تا از ایرانند .
نه دوست من تخصیص کیس نامبر ها تا اونجا که من میدونم کاملا رندومه . مثلا ممکنه تو کیس نامبرهای زیر 1000 اصلا ایرانی وجود نداشته باشه و یا بالعکس.
این همه گفتم که بگم به هیچ وجه من الوجود نگران ویزا نگرفتن نباش که بهت اطمینان میدم خواهی گرفت .
باز هم تکرار میکنم که :
به نظر من شماها الان باید 30 درصد انرژی تون رو بذارید برا ویزا گرفتن 70 هم برای جمع آوری اطلاعات راجع به امریکا ، برنامه ریزی برای زندگی جدید و به نظرم از همه مهمتر اینکه اسم امریکا آدم رو خیلی خیلی خیلی خیلی وسوسه میکنه برای مهاجرت ولی خواهشا سنگاتون رو با خودتون وا بکنید که آیا حتما باید مهاجرت کنید؟
دوستان یه زمان فکر نکنند که بنده دارم دلسردشون میکنم . دلیل هم بیارن که بابا خودش تو بد شرایطیه .
نمیخواستم بگم ولی مجبورم بگم که شاید بنده در عرض این مدت کوتاهی که تو امریکا هستم نه تنها به تمام آنچه که برنامه ریخته بودم رسیدم شاید بگم بیشتر از اون هم بدست آوردم. (همین قدر بدونید که تو 30 روز اول همه چیم اوکی شد از ssn گرفته تا گواهینامه و پیدا کردن کار و ...) ولی وظیفم ایجاب میکنه که به شما که الان با ذوق و شوق دارید کاراتون رو دنبال میکنید همه چی رو بگم . باور میکنید تمام انرژیم رو گذاشته بودم رو برنامه ریزی، اطلاعات جمع کرددن ، شاید بگم ده درصد تو فکر ویزا بودم بقیش رو گذاشته بودم رو سرچ کردن. حتی جالبه بدونید که از ایران تونستم کار پیدا کنم . ولی چون جنوب آمریکا بود و ما هم بچه سردسیر نرفتم اونجا. خیلی دوست داشتم چیزی رو که خودم تجربه کردم و نتیجه داد با شما هم در میون بذارم که گذاشتم .
حالا که رفتم منبر اینم بگم که :
خواهشا رو زبان هم کار کنید. این یکی رو که دیگه خیلی خیلی خیلی باید جدی بگیریدا. این فکر سمی رو هم از خودتون دور کنید که میرم محیط شش ماهه میشم خدای زبان . شما اصلا با کسی در ارتباط نخواهید بود . حداقل تو شش ماه اول. ینی میزان ارتباط شما با محیط دقیقا به سطح زبانی که با اون وارد آمریکا شدید بستگی داره .
یه سری هم به این تاپیک بزنید.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
(2012-06-21 ساعت 09:10)aziking نوشته:  دوستان عزیز سلام

امروز متوجه شدم چیزی که من به عتوان دیپلم فکر می کردم دارم فقط نوشته
گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه نظری
....با معدل .... در تاریخ ....
و هیچ جاش درباره اینکه 12 سال (نظام قدیم) درس خوندم چیزی نگفته....!!!!!

در صورتیکه در لیسانس گفته موفق به اخذ مدرک کار شناسی نرم افزار شده...
اینقدر هول شدم که نگو..

1-حالا سوال اینه که این چیزی که من به گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه نظری دارم همون دیپلمه؟؟؟آخه هیچ جاش ننوشته 12 سال و ننوشته دیپلم!!!؟؟؟
2-دوستان 2012 کسانی که نظام قدیم هم بودن فقط همینو ترجمه کرده بود ؟؟؟؟؟
3- یا باید برم آموزش پرورش درخواست دیپلم کنم؟؟؟
اگه نظام قدیم بودی باید بری اصل مدرک دیپلمت رو از دبیرستانی که درس خوندی بگیری البته اگه اماده شده باشه وترجمه کنی اما اگه نظام جدید بودی باز هم اصل دیپلم و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی اگه دیپلمت اماده نیست برو اموزش پرورش بگو گواهی معتبر قابل ترجمه با ذکر 12 سال تحصیل (دیپلمه 12 ساله) واست صادر کنن
تشکر کنندگان: mehdiii ، aziking ، Championking ، amir_cool_2001
با سلام به همه دوستان

چون قبلاً گفته بودم كه براي كارت ملي به علت تغيير آدرس مجدداً درخواست داده بودم و در صورت دريافت كارت به شما هم اطلاع مي دم ، امروز كارت جديدم اومدBig Grin

1- من 21/3/91 درخواستمو به صورت اينترنتي از اين سايت اعلام كردم و پرداختشم اينترنتي انجام دادم

http://www.sabteahval.ir/Default.aspx?tabid=426

2- كارت قديمم اعتبار داشت تا تير 91 و كارت جديد تا تير 98 اعتبار داره Big Grin

3- كد پستي پشت كارتمم درست شده

4- تاريخ دريافت كارت جديدم 1/4/1391 Big Grin

5- موقع دريافت كارت جديد حتماً بايد كارت قديمي رو تحويل بدين.

حالا دوستان (مخصوصاً تغيير نشاني ها) خودشون مختارند كه آيا اقدام بكنند يا نه، من فقط اطلاع رساني كردمSmile

موفق باشيد
جا نماندم ، اما دلم پیش شما جا ماند! Sad
(2012-06-21 ساعت 14:31)byousefi_p نوشته:  
(2012-06-21 ساعت 01:47)omidooo نوشته:  [quote='mohamad_counter' pid='184691' dateline='1340223764']
[quote='ASALI' pid='184688' dateline='1340223248']
[quote='mohamad_counter' pid='184685' dateline='1340222958']
[quote='ASALI' pid='184682' dateline='1340222418']
اطلاعات جمع حداقل تو شش ماه اول. ینی میزان ارتباط شما با محیط دقیقا به سطح زبانی که با اون وارد آمریکا شدید بستگی داره .
یه سری هم به این تاپیک بزنید.
موفق باشید

دوست عزیز اگر امکان داره چند تا منبع مناسب برای بررسی زندگی (مخصوصا کار و مخارج) که در تجربه این چند وقت بهش دسترسی پیدا کردید را برامون اینجا قرار بدید.
ضمناً برای بالا بردن سطح زبان چه راهی را پیشنهاد می کنید.
بی نهایت ممنون میشم

دوست گرامی میتونید از تاپیک های مرتبط با این موضوع در مهاجر سرا اطلاعات خوبی بدست بیاری.
من برات سایت میذارم.
ولی پیشنهاد هم میکنم مهاجر سرا رو زیر و رو کنید . برید تو بخش زندگی در امریکا
یا حتی بخش معرفی وب سایت های مفید. من تمام تلاشم اینه که شما ها رو از این بخش برندگان 2013 بیارم بیرون و بگم بابا به جاهای دیگه هم سر بزنید.
به نظر من سایت craigslist.org لیست عالیه . خود امریکایی ها هم اکثرا با این سایت کار میکنن. دقیقا مثه نیازمندیها و جمعه بازار تهران میمونه .
http://www.city-data.com/
http://livingwage.mit.edu/
http://www.numbeo.com/cost-of-living/
در مورد زبان هم باید عرض کنم که هر کس باید بهترین روش رو برای خودش پیدا کنه . این دیگه کاملا بستگی به خودتون داره.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
(2012-06-22 ساعت 19:50)explod53 نوشته:  با سلام . من پذیرفته شده لاتاری 2013 هستم. و تازه دارم ازدواج می کنم . ایا در مهاجرتم تاثر داره؟ که قبل از قبولی ازدواج نکردم؟ ممنون

explod53 جان
به نظر من شما یه کم صبر کن و با عجله فرم ها تو نفرست به دلیل اینکه دیپلم 12 ساله نداری.
شرایط سابقه کاری :
مرحله اول
باید سابقه کارتو تو این سایت چک کنی پس اول گروه شغلت رو تو اون کادر پیدا کن بعد برو و شغلت رو پیدا کن و بهدش برو مرحله دوم.
مرحله دوم
بعد انتخاب شغلت برو قسمت job zone . در این قسمت باید چک کنی که آیا شغلت SVP Range بیشتر از 7 داره ؟
مرجله سوم
بعد از اینجا چک کن که آیاشغلت جاب زون 4 یا بیشتر داره یا نه ؟

اگه شغلت این شرایط رو داره باهاش اقدام کن وگرنه ...
حالا پیشنهادم :
به نظر شخصی بنده شما یه مدرک دیپلم 12 ساله بگیر و بعدش فرم هاتو بفرست .
میگی دیر میشه؟ نه عزیزم دیر نمیشه . ببین شما تا 10 مهر 92 وقت داری برای اینکه ویزات رو بگیری. ولی باید زمان لازم برای دریافت ویزا رو داشته باشی.

با این شرایطی که داری به نظرم احتمال 99 درصد ویزا رو نمیگیری . خب حالا میتونی ریسک کنی و بری دنبال دیپلم که فکر کنم طول بکشه . چون اگه شرایط شغلی رو نداشته باشی که ویزا نمیگیری .
در هر صورت اگه بتونی تا سال 92 دیپلمت رو بگیری هنوزم وقت خواهی داشت فرمهاتو ارسال کنی. احتمال میدم کیس نامبرت هم پایین باشه که این خودش یه شانسیه که آوردی . پس کی سی سی در کمترین زمان ممکن از ارسال فرمهات، برات تاریخ مصاحبه تعیین میکنه.
ببین باز میگم با این پیشنهاد من باید ریسک کلیرنس هم رو هم به جون بخری. چون اگه تا 10 مهر 92 کلیرنست نیاد ویزا بی ویزا.
من نظرم رو گفتم تا بگم یه زمان عجله نکنی و فرم ها تو سریع بفرستی . اول خوب تاپیک هایی از 2011 و 2012 رو که به درد الانت میخوره بخون . بعد با یه فکر بهتر کاراتو پیش ببر.
موفق باشی
دوستان این دو تا فایل رو براتون میذارم
البته قبلا هم توی یکی از همین تاپیک ها گذاشتمش
ولی برا دوستانیه که اون پست منو ندیدن

چک لیست مدارک برای مصاحبه
فرم سفارت PDF
فرم سفارت word ( اینو خودم از روز پی دی اف درست کردم )
موفق باشید
(2012-06-23 ساعت 01:16)enchantress_boy نوشته:  هدف این فروم اینه که ما از تجربیات همدیگه استفاده کنیم ...
یادم میاد وقتی در شهر خودم، شیراز، زندگی میکردم و درس میخوندم. فکر کنم سال 74 بود که تازه تو شهر ما اینترنت اسمش شنیده میشد و تعداد خیلی کمی هم (خیلی خیلی کم) موفق میشدند از اینترنت استفاده کنند. من هم به واسطه برادرم که سری تو سرا داشت و واسه خودش اسم و رسمی داشت تونستم کاربر اینترنت بشم. حالا چجوری؟ تو شیراز اون موقع فقط دو جا اینترنت داشتند. یکی دانشکده علوم پزشکی و یکی دانشکده مهندسی (هر دو متعلق به دانشگاه شیراز یا همون دانشگاه پهلوی سابق). دانشکده مهندسی که فقط به اساتید اکانت اینترنت میداد و در مرکز کامپیوتر هم دانشجوها استفاده میکردند. ولی دانشکده علوم پزشکی شروع کرده بود به عموم اینترنت دادن! اما با چه شرایطی؟! اولا باید میرفتی گزینش میشدی. یه بنده خدایی بود که باید شما رو میدید و سؤال جوابی که شغلت چیه، دینت چیه و خلاصه چرا اینترنت میخوای. و وقتی از این سد عبور میکردی، یه اکانت پوسته ای بهت میدادن که روزی فکر کنم 1.5 ساعت میشد وصل باشی. اکانت پوسته ای یعنی به محض اتصال با مودم دایلآپ یه ترمینال ویندو باز میشد و یه شل محدود از لینوکس به شما داده میشد. فقط متن و تک رنگ. ایمیل و وب و گوفر و اف تی پی و آی آر اس و خلاصه هر چی که بود تو همین شل مسخره باید استفاده میکردید. و فقط متن میشد دید.
تا اینجا این داستان رو تعریف کردم که جو رو عوض کنم.
اون زمان یه کتابی خریدم از نویسنده معروف کتابهای اینترنتی دکتر هارلی هاون که کتاب قطوری هم بود به نام مرجع کامل اینترنت.
بسیار کتاب مفیدی بود. من خیلی چیزها ازش یاد گرفتم. اما مهمتر از همه این بود که واقعا این کتاب یه مرجع کامل اینترنت بود. و حتی به مسائل اخلاقی و قوانین اینترنتی هم پرداخته بود.
به عقیده دکتر هارلی هاون، وقتی در اینترنت دارید متنی رو مینویسید، فراموش نکنید که مخاطب یا خواننده نه صورت شما رو میبینه و نه لحن شما رو میتونه احساس کنه. پس به جملاتی که مینویسید دقت کنید چون ممکنه حس بدی رو القا کنه در حالیکه شاید اصلا چنین حسی هم وجود نداشته. البته در پایان برای کمک به انتقال حس واقعی، پیشنهاد ایشان استفاده از اسمایلیها بود که فلسفه قوی پشت بوجود اومدنشون همین مشکل بود.
اما با اینکه الان اینترنت زمین تا آسمون فرق کرده و امکاناتش به طرز دیوانه کننده ای رو به پیشرفته، بازهم کماکان نیاز به رعایت ادبیاتی مناسب و درخور اینترنت بسیار حیاتیه. بنده نباید همون کلمات و جملاتی رو که حضورا و شفاها استفاده میکنم، در متنی توی یک فروم یا ایمیل پست کنم. به همون دلیل قدیمی! چون 99 درصد دیگران رو دچار سوء تفاهم میکنم و باید عواقبش رو و اعتراض و واکنشهایی که در پی پست بنده میاد رو به جون بخرم و ناراحت هم نشم.
enchantress_boy عزیز، بنده تا بحال در چندین پست شما، با اینکه خیلی پستهای خوبی هم میگذارید، احساس خوبی نگرفتم و یه تندی و تا حدی هم نا پختگی از بعضی از پستهای شما دریافت کردم. اما چون همیشه این آموخته خودم از کتاب این نویسنده بزرگ کامپیوتر رو در ذهن دارم، فرض رو بر این میگذارم که سوء تفاهم شده. بنده اینطور راحت ترم. حتی شاید قبل از امید بزرگوار، بنده فکر کردم منظور شما من هستم، چون که من هم اعتقاد دارم که مدارک دیپلم به بالا رو باید عنوان کنیم و چندبار هم تو فروم اعلام کردم.
امید عزیز ما، از بیان نظر شما و محتوای پست شما نرنجیده، بلکه همونطور که اشاره کردند، پر واضحه که از نحوه برخوردی که از شما استنباط کرده دلخور شده اند. و با توجه به صحبتی که کردم به ایشون کاملا حق میدم.
الان هم از شما و بقیه دوستان میخوام که همه اصل ایراد کار رو ببینیم و سعی نکنیم به حاشیه بپردازیم. حاشیه اختلاف نظر است و اصل نیست.
اصل رعایت احترام و رعایت اخلاق اینترنتی است که کمک کنه شخصیت و حالت واقعی ما در صحبتهامون نمود پیدا کنه.
(2012-06-22 ساعت 14:30)mehdi.pazoki نوشته:  پیشنهاد قشنگیه، من به مدیران پیشنهاد ایجاد تاپیکی با موضوع مرتبط با انتظار برای مصاحبه و کارنت شدن و خلاصه بحث درد و دل کردن و این موضوعات رو داده بودم (انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری 2013) که گفتن الان زوده، اگر این تاپیک اضافه بشه میتونیم بحثی که شما فرمودید رو اونجا دنبال کنیم.
موفق باشید

امروز این موضوع را در انجمن مدیران مطرح کردم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
دوستان عزیز، تبلیغ و ترویج کارهای خلاف قانون، و کارچاق کنی در مهاجرسرا ممنوع است. لطفا رعایت فرمایید.

از دوستانی که مورد مشکوک را گزارش کردند بسیار متشکرم.
F4
[/en]
(2012-06-23 ساعت 10:56)Ali DV-2013 نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 12:09)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 09:38)ali darabi نوشته:  من که خانومم کلاُ مهاجر سرا رو تو خونه ممنوع کرده میگه سترس میده راست میگه بخدا هر بار میام یه سر بزنم سترس میگیرم
بنده دو شب پیش با دوستی در لس آنجلس صحبت میکردم که از برندگان 2011 بودند. ایشان مهاجرسرا رو میشناختند و میگفتند که خیلی استرس ایجاد میکنه و معتقد بودند که این پروسه هیچ چیز نگران کننده ای نداره.
البته به نظر بنده مهاجرسرا خیلی مفیده. حتی اگر این استرس اجتناب ناپذیر رو به همراه داشته باشه ارزششو داره که داشته باشیمش.
امير جان منم دردم همينه. يكي از دوستام برنده 2009 و يكي ديگه 2012 هست و وقتي با هردوشون صحبت كردم بهم گفتن همه اينها فرماليته است و فقط آماده شو كه بياي.
جالبه من هم با آرامش دارم كارامو ميكنم چون توي تاپيك نداشتن اسپانسر بچه‌هاي 2012 خوندم كه 125 درصد خط فقر امريكا كه 18000 دلاره ميشه 22500 دلار كه اون هم چون دلار در گواهي تمكن مالي به صورت دولتي حساب ميشه ، حدودا 28 ميليون ميشه. اما الان ميبينم صحبت از 40 يا 50 ميليونه. اين اظهار نظرهاي متفاوت آدمو دچار استرس جدي ميكنه. Sad

دوستان گرامی،
آیا واقعا مهاجرسرا فقط به شما استرس میده؟!
آیا تا به حال هیچ کمک یا راهنمایی از مهاجرسرا نگرفتین؟!

من مطمئنم که دلیل حضور شما در مهاجرسرا، نیاز شما به مشورت و دریافت اطلاعات بوده و هست. تردیدی ندارم که اگر این دو نیاز را نداشتین اصلا گذارتان به اینجا نمی افتاد.

دوستان عزیزم
بارها گفته ام که هیچکس در مهاجرسرا وکیل مهاجرتی نیست. در اینجا همه از تجربه خود حرف می زنن و اگر هم از جایی نقل قول کنن، باید لینک یا ارجاع آن را هم بذارن، در غیر این صورت به حرفشان گوش ندهید که بی اساس است!
تشخیص مستند یا بی اساس بودن حرفها هم به عهده خودتان است.

با این توصیف، خود دانید که اینجا باشید یا نه. اما اگر از اطلاعات اینجا ولو کم استفاده می کنید، بی انصافی اگر نگم، کم انصافی است که بگید مهاجرسرا فلان است و بهمان ...
F4
[/en]
(2012-06-23 ساعت 19:53)aydinaghajani نوشته:  
(2012-06-20 ساعت 12:34)viyanaa نوشته:  سلام دوستان عزیز.من تازه متوجه شدم که قبول شدم.خیلی نگرانم.میشه لطفا راهنماییم کنید که تا کی وقت دارم که فرم ها رو ارسال کنم؟ایا به موقع میتونم اقدام کنم؟
درضمن من هنوز نامه ای دریافت نکردم ایا باید منتظر نامه بمونم؟

سلام
دوست عزيز تا اونجا كه من مي دونم نامه اي دريافت نمي كنين فقط بايد اون دوتا فرم و دو تا عكس و صفحه رويت قبوليتو واسه كي سي سي هر چه زودتر ارسال كني
موفق باشي

برندگان لاتری 2013 تا سپتامبر 2014 فرصت دارند مدارک بفرستند کاراشون رو انجام بدن و وارد خاک ایالات متحده بشن حالا خودتون باید شرایط رو بررسی کنید .مثلا ممکن 50000 تا ویزا تا کی پر بشه ؟؟؟یا اینکه اگه کلیرنس بخورید چقدر فرصت دارید تا کلیر شدن ؟؟؟و شرایط دیگه البته خود KCC میگه هرچه زودتر بهتر.
من از برندگان 2012 شخصی رو میشناسم که 2 ماه گذشته متوجه قبولی شده و تا الان مصاحبه شده و بخاطر نقص مدارک و موارد دیگه کلیرنس خورده و حالا کلی استرس داره که تا آخر سپتامبر باید رفته باشه .خلاصه اینکه هر چه زودتر بهتر ولی با دقت تمام برین اشتباهات رایج رو تو این تاپیک مطالعه کنید تا فرمها رو بدون اشکال ارسال کنید.
http://www.mohajersara.com/thread-5187.html
(2012-06-23 ساعت 22:23)mohamad_counter نوشته:  یه سوال داشتم خواهشا جواب بدید
من تاریخ فارغ التحصیلی از دبیرستان و دانشگاهو دقیق ننوشتم تو فرم ها حدودی نوشتم حالا که ترجمه شده فرق می کنه چند ماهی اینور اون وره به نظرتون مشکلی پیش میاد؟ یا میل بزنم به kcc اطلاع بدم با تشکر

اگه من بودم حتما اطلاع میدادم چون با دانسته های کم من تو این مدت کوتاه متوجه شدم که مغایرتهای تاریخی و اسمی میتونه سبب دردسر بشه حالا باز دوستان با تجربه میتونن بیشتر راهنمایی کنن.
شماره کیس: 2013AS-مصاحبه :اپریل2013-هزینه ها :خیلی- دریافت ویزا آگوست 2013 .
از بخت ياري ماست شايد ، كه آنچه مي خواهيم ، يا به دست نمي آيد، يا از دست مي گريزد .
(2012-06-24 ساعت 11:41)arashkhan82 نوشته:  سلام عزیزان.
بعنوان یه پیشنهاد و برای استفاده همه دوستان میخاستم خواهش کنم دوستانی که ار دوره های قبلی موفق به اخذ ویزا شده اند، نکات مهم از جمله مسایل مالی و حساب بانکی و سند و چیزایی که خودشون بردن رو با دوستان دیگر در میان بگذارند. همچنین مسایلی مثل تور و هتل و مخارج و مدت اقامت در ترکیه و ... میتونه خیلی جالب و مفید باشه. اگر صفحه ای در این رابطه در مهاجرسرا هست که من ندیدم، ضمن پوزش لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

شما تو تاپیک برندگان سالهای قبلی که تشریف ببرین، همه این چیزها رو پیدا میکنین. به خصوص به همه دوستان ۲۰۱۳ توصیه میکنم تاپیک سفرنامه های ۲۰۱۲ رو دنبال کنید برای این که این تاپیک در حال حاضر فعاله و فکر نمیکنم تا زمان مصاحبه شما که چند ماه دیگه شروع میشه چیزی تغییر بکنه.

سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا

سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی

سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
تشکر کنندگان: sayeh_m ، byousefi_p ، صوفیا صوری ، mehdiii ، arashkhan82 ، amir_cool_2001

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان