کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
Rolleyesباسلام خدمت اساتید محترم.من از برندگان2013هستم وکیس نامبرمم 4رقمیه.دیپلم فنی دارم ولی پیش دانشگاهی ندارم.ازطرف صنایع دستی وفنی حرفه ای استان مدرک سفالگری گرفتم.چندسال سفالگری باچرخ برقی انجام داده ام.مدارکم هم تاریخ آنها نگذشته.به نظر شما برامصاحبه مشکلی ندارم یا اینکه برم دنبال پیش دانشگاهی؟در شرکت واحداصفهان هم به صورت پاره وقت کنترل خطوط اتوبوس راانجام میدادم.2ساله از این شرکت اومدم بیرون الان که سابقه کاری میخوام پیمانکارم میگه پروندت باطل شده وسابقه شما پاک شده وبایگانی نیست.من تقریبا در هر کاری دستی داشتم وکمی تجربه دارم.الانم هم تعمیرات موبایل انجام میدم هم تدریس موسیقی(تار)
تشکر کنندگان: amir_cool_2001
(2012-06-29 ساعت 21:12)nana2013 نوشته:  
(2012-06-29 ساعت 20:55)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-29 ساعت 20:52)nana2013 نوشته:  اصلا چنین چیزی نگفته که اگر 6ماه توی کشور دیگه ای بودی. ببینید اینو نوشته:
However, if available in your country, police certificates are required for all visa applicants aged 16 years or older (even if you have never appeared in court or been imprisoned).

شما که اطلاعاتت اینقدر کامله و نیازی به پرسیدن نداری چرا میپرسی دوست خوب؟
اولا من از دوستانی دارم می پرسم که متلکی توی کارشون نباشه!! درضمن شما اگر براتون سخته جواب دادن، لطفا به بقیه دوستان اجازه بدید که منو راهنمایی کنن. من هم همین مورد رو بهشون ایمیل زدم و گفتم که گفتید از ایرانیهاpolice certificates نمیخواید ولی اونها در جوابم دوباره همون متن رو ارسال کردن. حالا شما جای من باشید سوال نمی پرسید؟!
دوست عزیز چرا بهت بر میخوره؟
شما سوال پرسیدی امیر جان هم جواب داد بعد شما با قاطعیت گفتی نه!!
اونم گفت اگه مطمئنی که نیازی به سوال نیست بنده خدا متلک ننداخت
یه کم آستانه تحملمون بالاتر باشه و هرچیزی رو به خودمون نگیریم مطمئناً زندگی شادتری خواهیم داشت دوست عزیز
این لینک سفارت آنکارا رو میزارم که بند شماره 7 کاملاً توضیح داده که ایرانی ها نمیخوان
http://turkey.usembassy.gov/media/pdfs/dv_visa_instructions_101510.pdf

2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
(2012-06-29 ساعت 21:12)nana2013 نوشته:  اولا من از دوستانی دارم می پرسم که متلکی توی کارشون نباشه!! درضمن شما اگر براتون سخته جواب دادن، لطفا به بقیه دوستان اجازه بدید که منو راهنمایی کنن. من هم همین مورد رو بهشون ایمیل زدم و گفتم که گفتید از ایرانیهاpolice certificates نمیخواید ولی اونها در جوابم دوباره همون متن رو ارسال کردن. حالا شما جای من باشید سوال نمی پرسید؟!
اولا که کاملا مشخصه کی داره متلک میگه!
در ثانی اینجا جای سؤال کردنه. و البته پاسخ گرفتن. شما اگر فکر کردین جایی هست برای به رخ کشیدن اطلاعات، تاپیک رو و چه بسا فروم رو اشتباه اومدین. شما سؤال پرسیدین و من پاسختون رو دادم. هیچ وظیفه ای هم ندارم پاسخ خودم رو به شما ثابت کنم. اونم تو یه مناظره اینچنینی توی این تاپیک!
تمام کسانی که اینجا کمک میکنند، من جمله خود بنده، اگر کوچکترین اشتباهی در راهنماییهاشون باشه، فوری بقیه یقشون رو میگیرن و نمیذارن کسی گمراه بشه. اینجا باید یاد بگیرید محترمانه برخورد کنید و اگر کسی راهنماییتون میکنه، اول در مورد غلط بودن راهنماییش و درست بودن دانسته های خودتون مطمئن بشید و بعد شروع کنید به مخالفت! بهتر نبود میپرسیدید منبعتون کجاست؟ شاید در اون صورت منبع خودم رو معرفی میکردم! اما ظاهرا ترجیح دادید منبع خودتون رو جامع تلقی کنید و یه بحث راه بندازید!
مطمئنا اگر شما به دنبال پاسخ سؤالتون بودید، بنده بهترین پاسخ رو دادم، پس استفاده میکردید. اما ظاهرا به دنبال چیز دیگری هستید!
(2012-06-29 ساعت 21:38)kasra2600 نوشته:  Rolleyesباسلام خدمت اساتید محترم.من از برندگان2013هستم وکیس نامبرمم 4رقمیه.دیپلم فنی دارم ولی پیش دانشگاهی ندارم.ازطرف صنایع دستی وفنی حرفه ای استان مدرک سفالگری گرفتم.چندسال سفالگری باچرخ برقی انجام داده ام.مدارکم هم تاریخ آنها نگذشته.به نظر شما برامصاحبه مشکلی ندارم یا اینکه برم دنبال پیش دانشگاهی؟در شرکت واحداصفهان هم به صورت پاره وقت کنترل خطوط اتوبوس راانجام میدادم.2ساله از این شرکت اومدم بیرون الان که سابقه کاری میخوام پیمانکارم میگه پروندت باطل شده وسابقه شما پاک شده وبایگانی نیست.من تقریبا در هر کاری دستی داشتم وکمی تجربه دارم.الانم هم تعمیرات موبایل انجام میدم هم تدریس موسیقی(تار)
دوست من در این رابطه خیلی بحث شده توی این فروم.
خلاصه اینکه شما مدرک پیش رو لازم دارید و بهتره به دنبال اون باشید.
امتیاز آوردن از طریق سابقه کار به این سادگیها نیست.
اولا باید تو 5 سال گذشته 2 سال سابقه کار داشته باشید.
ثانیا باید شغلتون توی لیست خاصی از مشاغل مورد تأیید آمریکا باشه.
همینطور باید برای اون شغل 2 سال آموزش و کار آموزی مرتبط داشته باشید.
در نهایت باید برای خیلی از مشاغل مورد قبول حداقل مدرک فوق دیپلم یا لیسانس یا در بعضی موارد فوق لیسانس داشته باشید!
به دردسر و ریسکش نمیارزه.
حتی اگر مصاحبه خودتون رو عقب بندازید و با پیش دانشگاهی برید جلو بهتر از اینه که به دنبال سابقه کار باشید.
موفق باشید.

(2012-06-29 ساعت 20:45)nana2013 نوشته:  سلام دوستان
یه سوال داشتم. آیا police certificates رو نیاز هست که موقع مصاحبه با خودمون ببریم برای همه اعضای خانواده؟ من با kcc مکاتبه داشتم و بهم ایمیل زده گفته شما چه جرم داشته باشید و چه نداشته باشید ، برای افراد بالای 16 سال اگر در کشورتون police certificates وجود داشته باشه باید موقع مصاحبه با خودتون بیارید!!!!

دوست عزیز برای ایرانیها احتیاجی به برگه عدم سوءپیشینه نیست چون آمریکا سوءپیشینه پلیس ایران رو قبول نداره ما در این مورد کلی دردسر داشتیم سفارت آمریکا در شهر بخارست که ما اونجا مصاحبه داشتیم این موضوع رو نمیدونست و چند تا ایرانی قبل ما برگه سوءپیشینه برده بودن و سفارت به ما گفته بود باید بیارید بعد ما بهشون گفتیم که تو سایت نوشته حتی تو سایت آنکارا هم نوشته بود بعد چند روز به ما گفتن که حق با ماست و احتیاجی نیست فقط اگه در کشور دیگری بیشتر از 6 ماه زندگی کرده باشید باید برگه عدم سوءپیشینه اون کشور رو ببرید خیالتون راحت باشه
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
من قبل از اینکه مشمول بشم اومدم مالزی الان ۲ ساله اینجام مساله ی سربازی من اوکی هست بهم گیر ندن زمانه مصاحبه؟
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
(2012-06-29 ساعت 22:30)golesang نوشته:  
یه سوال داشتم. آیا police certificates رو نیاز هست که موقع مصاحبه با خودمون ببریم برای همه اعضای خانواده؟ من با kcc مکاتبه داشتم و بهم ایمیل زده گفته شما چه جرم داشته باشید و چه نداشته باشید ، برای افراد بالای 16 سال اگر در کشورتون police certificates وجود داشته باشه باید موقع مصاحبه با خودتون بیارید!!!!

دوست عزیز برای ایرانیها احتیاجی به برگه عدم سوءپیشینه نیست چون آمریکا سوءپیشینه پلیس ایران رو قبول نداره ما در این مورد کلی دردسر داشتیم سفارت آمریکا در شهر بخارست که ما اونجا مصاحبه داشتیم این موضوع رو نمیدونست و چند تا ایرانی قبل ما برگه سوءپیشینه برده بودن و سفارت به ما گفته بود باید بیارید بعد ما بهشون گفتیم که تو سایت نوشته حتی تو سایت آنکارا هم نوشته بود بعد چند روز به ما گفتن که حق با ماست و احتیاجی نیست فقط اگه در کشور دیگری بیشتر از 6 ماه زندگی کرده باشید باید برگه عدم سوءپیشینه اون کشور رو ببرید خیالتون راحت باشه
سلام ببخشید این موضوع آیا در مورد کسانی هم که تو فرم اظهار کرده اند که دستگیر شده اند هم صدق میکنه. چون یکی از دوستان من که تو این سایت عضو نیست و اونم برنده لاتاری سال قبله و قبلا دستگیر شده بوده و می دونم که اینو اعلام کرده ، اونم ایا لازم نیست برگه عدم سوء پیشینه بگیره؟ هرچند که سوء پیشینه هم نداره و تبرئه شده؟
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
تشکر کنندگان: Omidooo ، امیر مهاجر ، amir_cool_2001
(2012-06-29 ساعت 22:48)steve نوشته:  من قبل از اینکه مشمول بشم اومدم مالزی الان ۲ ساله اینجام مساله ی سربازی من اوکی هست بهم گیر ندن زمانه مصاحبه؟
مگه دستم بهت نرسه! Big Grin
باز نشستی فکر و خیال میکنی؟
عزیز من خدا رو شکر کن که سربازی نرفتی! اونا که وکیل وصی نظام وظیفه ایران نیستند که. تو ایران نیستی که تابع قوانین اینجا باشی.
بچه ها یه سوال خیلی فنی داشتم
من 5 ماه خدمت بودم که ارشد قبول شدم ، تو سپاهم خدمت میکردم موقه مصاحبه بگم 5 ماه خدمت کردم یا بگم یه راس ارشد قبول شدم ؟ به نظرتون میفهمن؟ اگه بفهمن با توجه به این مدت شامل کلیرنس میشم؟
پیشاپیش از راهنماییها خوب دوستان ممنونم
شماره کیس: 2013x7xxx
شماره کیس: 201200046XXX
تاریخ ارسال مدارک 2013: 23 می2012
تاریخ ارسال مدارک 2012 : 11آگوست 2012
تاریخ مصاحبه :20 سپتامبر
ورود به آمریکا :25 سپتامبر
تشکر کنندگان: sayeh_m ، mehdiii ، صوفیا صوری ، amir_cool_2001
(2012-06-29 ساعت 23:37)mohamad_counter نوشته:  بچه ها یه سوال خیلی فنی داشتم
من 5 ماه خدمت بودم که ارشد قبول شدم ، تو سپاهم خدمت میکردم موقه مصاحبه بگم 5 ماه خدمت کردم یا بگم یه راس ارشد قبول شدم ؟ به نظرتون میفهمن؟ اگه بفهمن با توجه به این مدت شامل کلیرنس میشم؟
پیشاپیش از راهنماییها خوب دوستان ممنونم
اگر فاصله بین فارق التحصیلیت از لیسانس تا قبولی فوق لیسانس بیشتر از 6 ماه میشه، پس میفهمن که رفتی خدمت. چون اگر نرفته بودی نمیتونستی کنکور ارشد بدی. قبلا که اینجوری بود.

تشکر کنندگان: manila ، Omidooo ، sayeh_m ، farmiz ، hamedhamed ، mehdiii ، صوفیا صوری ، amir_cool_2001
(2012-06-29 ساعت 23:37)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-29 ساعت 22:48)steve نوشته:  من قبل از اینکه مشمول بشم اومدم مالزی الان ۲ ساله اینجام مساله ی سربازی من اوکی هست بهم گیر ندن زمانه مصاحبه؟
مگه دستم بهت نرسه! Big Grin
باز نشستی فکر و خیال میکنی؟
عزیز من خدا رو شکر کن که سربازی نرفتی! اونا که وکیل وصی نظام وظیفه ایران نیستند که. تو ایران نیستی که تابع قوانین اینجا باشی.
امیر اقا به خدا دسته خودم نیست سنم پایینه می ترسم تجربه هم ندارم به همه چی شک میکنم من بازم شرمندم Big GrinRolleyes
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
(2012-06-29 ساعت 21:48)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-29 ساعت 21:12)nana2013 نوشته:  اولا من از دوستانی دارم می پرسم که متلکی توی کارشون نباشه!! درضمن شما اگر براتون سخته جواب دادن، لطفا به بقیه دوستان اجازه بدید که منو راهنمایی کنن. من هم همین مورد رو بهشون ایمیل زدم و گفتم که گفتید از ایرانیهاpolice certificates نمیخواید ولی اونها در جوابم دوباره همون متن رو ارسال کردن. حالا شما جای من باشید سوال نمی پرسید؟!
در ثانی اینجا جای سؤال کردنه. و البته پاسخ گرفتن. شما اگر فکر کردین جایی هست برای به رخ کشیدن اطلاعات، تاپیک رو و چه بسا فروم رو اشتباه اومدین. شما سؤال پرسیدین و من پاسختون رو دادم. هیچ وظیفه ای هم ندارم پاسخ خودم رو به شما ثابت کنم. اونم تو یه مناظره اینچنینی توی این تاپیک!
تمام کسانی که اینجا کمک میکنند، من جمله خود بنده، اگر کوچکترین اشتباهی در راهنماییهاشون باشه، فوری بقیه یقشون رو میگیرن و نمیذارن کسی گمراه بشه. اینجا باید یاد بگیرید محترمانه برخورد کنید و اگر کسی راهنماییتون میکنه، اول در مورد غلط بودن راهنماییش و درست بودن دانسته های خودتون مطمئن بشید و بعد شروع کنید به مخالفت! بهتر نبود میپرسیدید منبعتون کجاست؟ شاید در اون صورت منبع خودم رو معرفی میکردم! اما ظاهرا ترجیح دادید منبع خودتون رو جامع تلقی کنید و یه بحث راه بندازید!
مطمئنا اگر شما به دنبال پاسخ سؤالتون بودید، بنده بهترین پاسخ رو دادم، پس استفاده میکردید. اما ظاهرا به دنبال چیز دیگری هستید!
دوستان عزیز دقت داشته باشید که خیلی وقت ها ما به دلیل اینکه متن نوشته را می خوانیم ( و نمی شنویم) لحن شوخی های طرف مقابلمان را متوجه نمی شویم و دچار سوء تفاهم می شویم. پس شاید گاهی استفاده از شکلک ها این سوء برداشت ها را اصلاح کند. درضمن امیر آقای عزیز که همیشه به همه محبت داشتی و لطف کردی و صبورانه جواب دادی، حالا که دوستمون حامد به این خوبی میانجیگری کرده بود بهتر نبود ادامه پیدا نمی کرد؟ شاید اینجوری همه چی فیصله پیدا می کرد. امیدوارم دوست عزیزمون "نانا..." را بعدا هم ببینیم. کوچیک شما.Cool

(2012-06-29 ساعت 21:38)kasra2600 نوشته:  Rolleyesباسلام خدمت اساتید محترم.من از برندگان2013هستم وکیس نامبرمم 4رقمیه.دیپلم فنی دارم ولی پیش دانشگاهی ندارم.ازطرف صنایع دستی وفنی حرفه ای استان مدرک سفالگری گرفتم.چندسال سفالگری باچرخ برقی انجام داده ام.مدارکم هم تاریخ آنها نگذشته.به نظر شما برامصاحبه مشکلی ندارم یا اینکه برم دنبال پیش دانشگاهی؟در شرکت واحداصفهان هم به صورت پاره وقت کنترل خطوط اتوبوس راانجام میدادم.2ساله از این شرکت اومدم بیرون الان که سابقه کاری میخوام پیمانکارم میگه پروندت باطل شده وسابقه شما پاک شده وبایگانی نیست.من تقریبا در هر کاری دستی داشتم وکمی تجربه دارم.الانم هم تعمیرات موبایل انجام میدم هم تدریس موسیقی(تار)
در نهایت باید برای خیلی از مشاغل مورد قبول حداقل مدرک فوق دیپلم یا لیسانس یا در بعضی موارد فوق لیسانس داشته باشید!
حتی اگر مصاحبه خودتون رو عقب بندازید و با پیش دانشگاهی برید جلو بهتر از اینه که به دنبال سابقه کار باشید.
موفق باشید.

2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Omidooo ، mehdiii ، homayoon13 ، kasra2600 ، amir_cool_2001
(2012-06-28 ساعت 16:57)MURIS نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 14:38)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-28 ساعت 13:49)mani.iht نوشته:  ی‌‌ گفتی‌ دست گذاشتی‌ رو حرف حساب،هر چی‌ سنگ بس پای لنگ،حکایت ما بچهای دههٔ ۶۰‌ام عجین شده،نسل سوخته که میگن ما‌ها هستیم دقیقا.نه نسل ۵۰ یا ۷۰
کی میگه فقط دهه 60ها نسل سوخته هستند؟ ما 50 ای ها هم سوخته زیاد داریم. من بچه که بودم (یادم نمیاد خودم) از وحشت صدای انفجار توی خیابونا با ترس و لرز میگفتم: "گاز اشکاور" و میچسبیدم تو بغل مادرم. همش دو سالم بوده. بعدشم که وارد دهه شما شصتیها شدم و پا به پای شما سوختم.
همه ما سوختیم، حالا هر کدوم به نوعی. هر کدوم از یه ناحیه!
حیف تاپیکی در مورد دردو دل بچه ها نداریم وگرنه ببین این دل خونه خون

گرچه میدونیم اکثر بچه هایی که الان میان سر میزنن دهه50 60 هستن ولی چند تا مطلب هست که آدم نگه دق میکنه..

و در آخر لاتری شد پل... برای اینکه ببینیم میتونیم ازش استفاده کنیم واسه رسیدن به چیزهایی که تو زندگیمون بهشون نرسیدیم

جنایتی که روی این نسل شده در تاریخ جا نمیشه.
باید تو جغرافی بنویسن
Big Grin
همسر سروش سافتShy
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
بله فرمایشتون درسته
ممنونم
شماره کیس: 2013x7xxx
شماره کیس: 201200046XXX
تاریخ ارسال مدارک 2013: 23 می2012
تاریخ ارسال مدارک 2012 : 11آگوست 2012
تاریخ مصاحبه :20 سپتامبر
ورود به آمریکا :25 سپتامبر
(2012-06-29 ساعت 21:48)امیر مهاجر نوشته:  
موفق باشید.
دوست محترم
من وقت اضافی برای بحث کردن ندارم! بنده همون طور که گفتم منبع من ایمیلی هست که kccزده، من چکار کنم که توی سایت یه چیزه دیگه میزنن و اونوقت توی ایمیل چیزه دیگه.

(2012-06-29 ساعت 22:30)golesang نوشته:  

ممنون از راهنماییتون
شماره کیس: 2013AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی : May-05-2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد: سه نفر
تشکر کنندگان: amir_cool_2001
(2012-06-30 ساعت 00:36)nana2013 نوشته:  دوست محترم
من وقت اضافی برای بحث کردن ندارم! بنده همون طور که گفتم منبع من ایمیلی هست که kccزده، من چکار کنم که توی سایت یه چیزه دیگه میزنن و اونوقت توی ایمیل چیزه دیگه.
اصولا اینجور سؤالات رو اگر کارمندای روابط عمومی کی سی سی متوجه بشن که کشور به کشور جوابش ممکنه فرق کنه، جواب میدن که ما اجازه نداریم جواب بدیم و باید از سفارت ناحیه خودتون سؤال کنید. برای دوستان پیش اومده و نمونه اش سؤال در رابطه با مورد قبول بودن مدرک تحصیلی یا سابقه کاریه.
این مورد هم از همون موارده. اما چون این مسأله خیلی نادره، هم کارمندای کی سی سی ممکنه اشتباه کنند و هم سفارتهایی که مراجعه کننده ساکن ایران کم دارند.
در کل چیزی که شما میگی و کی سی سی بهت میگه یه قانونه. اما مسأله ایران یه تبصره است. استثنائه. تو راهنمای آنکارا صراحتا نوشته از ایران گواهی عدم سوء پیشینه مورد نیاز نیست.
امیدوارم ابهام برات برطرف شده باشه.

تشکر کنندگان: Omidooo ، hamedhamed ، mehdiii ، ASALI ، صوفیا صوری ، manila ، Ali DV-2013 ، amir_cool_2001

کاربران در حال بازدید این موضوع: 16 مهمان