کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-06-29 ساعت 22:48)steve نوشته:  من قبل از اینکه مشمول بشم اومدم مالزی الان ۲ ساله اینجام مساله ی سربازی من اوکی هست بهم گیر ندن زمانه مصاحبه؟
منظورت از اوکی بودن سربازیت چیه؟ ایرانیهایی که مقیم خارج از کشور هستن سربازیشون رو میتونن بخرن

تشکر کنندگان: hamedhamed ، amir_cool_2001
(2012-06-29 ساعت 21:12)nana2013 نوشته:  
(2012-06-29 ساعت 20:55)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-29 ساعت 20:52)nana2013 نوشته:  اصلا چنین چیزی نگفته که اگر 6ماه توی کشور دیگه ای بودی. ببینید اینو نوشته:
However, if available in your country, police certificates are required for all visa applicants aged 16 years or older (even if you have never appeared in court or been imprisoned).

شما که اطلاعاتت اینقدر کامله و نیازی به پرسیدن نداری چرا میپرسی دوست خوب؟
اولا من از دوستانی دارم می پرسم که متلکی توی کارشون نباشه!! درضمن شما اگر براتون سخته جواب دادن، لطفا به بقیه دوستان اجازه بدید که منو راهنمایی کنن. من هم همین مورد رو بهشون ایمیل زدم و گفتم که گفتید از ایرانیهاpolice certificates نمیخواید ولی اونها در جوابم دوباره همون متن رو ارسال کردن. حالا شما جای من باشید سوال نمی پرسید؟!
دوست عزیز اگه برندگان لاتری سالهای قبل را بخونید میبینید لازم نیست در ضمن اونا خودشون از قوانین ایران مطلعند میدونند که اینجا یکی شاید برا یک ذره مشروب هم دچار سوء پیشینه بشه در حالی که این در جاهای دیگه جرم به حساب نمی یاد پس از ایران سوء پیشینه نمی خوان .
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

دوستان من اين سوال رو جای ديگه پرسيدم گفتم اينجا هم بپرسم

من الان برای ويزای B1 کليرنس خوردم و احتمالا يه چند هفته ديگه ميآد..ميخواستم ببينم آيا کليرنس ويزای غير مهاجرتی با مهاجرتی فرقی ميکنه و اگه فرقی نداره آيا اين کليرنس يه اعتبار زمانی داره يا نه?..مثلا ممکنه 6 ماه اعتبار داشته باشه.چون اگه اينجوری باشه موقع مصاحبه لاتاری ديگه کليرنس نميخورم
(2012-06-26 ساعت 21:09)roeentan نوشته:  دوستان یه سوال دارم که میخوام نظرتون رو راجع بهش بدونم.
هر چند خیلی ربطی به موضوعاتی که اینجا مطرح میشه نداره.
به نظرتون با توجه به وضعیت اقتصادی و نوسان نرخ ارز الان زمان خوبی برای خرید دلار هست یا نه؟
با توجه به اینکه بچه ها اکثرا سرمایه محدودی دارند با گرون شدن دلار ممکنه برای خیلیها مشکل پیش بیاد.
تحریم نفتی کامل اتحادیه اروپا بر علیه ایران از چند روز دیگه (اول جولای) شروع میشه.
یه مساله دیگه که هست اینه که اگه الان سرمایمون رو تبدیل به دلار کنیم برای ارائه صورتحساب بانکی مشکل خواهیم داشت.
من الان یه مقدار پول نقد دارم. به نظرتون دلار بخرم یا نه؟

اصلا نمیشه هیچ پیش بینی کرد. اصلاً
ولی برای تجزیه و تحلیل شخصی میتونید مقالات tala.ir را مطالعه کنید.
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
دوستان سلام

الان رفته بودم پلیس +10 برای انجام کاری متوجه شدم که باید کارت معافیت رو عوض کنم...و برای بار دوم تا آخر این ماه وقت دادن....حالا با توجه به اینکه ممکنه کارت هوشمند نرسه به مهر ماه برای مصاحبه،
اگه تا مهر تعویض نکنم و بذارم بعد از مضاحبه

1- آیا ممکنه بگن معافیت لغو ؟؟ از این جهت می گم که از اینا هر چیزی بر میاد..
چه عوابقی می تونه داشته باشه؟؟؟

2- اگه تعویض کنم چند روزه میرسه؟؟؟دوستان تجربه دارن؟؟
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
تشکر کنندگان: hamedhamed ، mehdiii ، صوفیا صوری ، manila ، amir_cool_2001
(2012-06-30 ساعت 10:10)aziking نوشته:  دوستان سلام

الان رفته بودم پلیس +10 برای انجام کاری متوجه شدم که باید کارت معافیت رو عوض کنم...و برای بار دوم تا آخر این ماه وقت دادن....حالا با توجه به اینکه ممکنه کارت هوشمند نرسه به مهر ماه برای مصاحبه،

نه دوست عزیز نمی گن معافیت لغو ولی کارت معافیت شما دیگه اعتبار نداره و جایی قبولش نمی کنه. البته این جایی که می گم نمی دونم شامل سفارت آمریکا هم میشه یا نه که بعید می دونم. من خودم دو هفته پیش رفتم و مدارکم رو دادم. من 2 نفرو می شناسم که یکیشون 1 ماه و نیم طول کشید تا کارتش بیاد یکیشونم 3 ماه پیش دخواست داده بوده و هنوز کارتش نیومده منم می خوام اگه دیدم زیاد طول می کشه خودم برم دنبالش از طریق اداره پست.
کیس: 2013AS8XX، آنکارا، 2 نفریم، مصاحبه: W1- Dec 2012، کلیرنس: 03 جون با آپدیت قبلی Big Grin بعد از 184 روز
تشکر کنندگان: hamedhamed ، mehdiii ، صوفیا صوری ، amir_cool_2001

اگه پاسپورت داری و مدت اعتبارش زیاده، بعیده عواقبی داشته باشه.
شما برای خروج از کشور فقط پاسپورت نشون میدی نه کارت خدمت.
پس بهترین کار به نظر من اینه که کارتت رو بدی ترجمه دو سه نسخه داشته باش. اصلشم نگه دار تا مصاحبه. وقتی مصاحبه شدی و مطمئن شدی که دیگه سفارت کارش با کارت معافیت تموم شده، حالا اقدام کن برا تعویض. حتی اگر به موقع هم حاضر نشه، یا حتی اگه قبول نکنن، شما با همون پاسپورتت میتونی بری آمرییکا.
البته قبول میکنن. فقط ممکنه یه کم اذیت کنن. نهایتا قبول هم نکنن شما میری آمریکا. از اونجا پیگیر کار تعویض باش.
(2012-06-30 ساعت 00:53)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-30 ساعت 00:36)nana2013 نوشته:  دوست محترم
من وقت اضافی برای بحث کردن ندارم! بنده همون طور که گفتم منبع من ایمیلی هست که kccزده، من چکار کنم که توی سایت یه چیزه دیگه میزنن و اونوقت توی ایمیل چیزه دیگه.
اصولا اینجور سؤالات رو اگر کارمندای روابط عمومی کی سی سی متوجه بشن که کشور به کشور جوابش ممکنه فرق کنه، جواب میدن که ما اجازه نداریم جواب بدیم و باید از سفارت ناحیه خودتون سؤال کنید. برای دوستان پیش اومده و نمونه اش سؤال در رابطه با مورد قبول بودن مدرک تحصیلی یا سابقه کاریه.
این مورد هم از همون موارده. اما چون این مسأله خیلی نادره، هم کارمندای کی سی سی ممکنه اشتباه کنند و هم سفارتهایی که مراجعه کننده ساکن ایران کم دارند.
در کل چیزی که شما میگی و کی سی سی بهت میگه یه قانونه. اما مسأله ایران یه تبصره است. استثنائه. تو راهنمای آنکارا صراحتا نوشته از ایران گواهی عدم سوء پیشینه مورد نیاز نیست.
امیدوارم ابهام برات برطرف شده باشه.
ای کاش از اول هم اینطوری جواب می دادین! به هر حال ممنونم از راهنماییتون

شماره کیس: 2013AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی : May-05-2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد: سه نفر
تشکر کنندگان: mehdiii ، amir_cool_2001

دوست خوبم
من همین الان از نظام وظیفه اومدم.اگه من رو یادت باشه ما شرایطمون مثل هم دیگه است اما شما کیس نامبرت دو رقمیه...
بهت پیشنهاد می کنم اصلاً این کار رو نکن.اصلاً
من روز 28 اسفند 90 کارتم رو دادم تعویض گفتند 40 روزه میاد.بعد از 3 ماه روز 12 خرداد رفتم پیگیری کردم گفت شما پرونده ندارید یا گم شده و شاید معافیتت الکیه . سربازه با التماس من رفت گشت و بعد از یک ساعت پیدا کرد و گفت 10 روزه صادر میشه. بعد از یک ماه امروز 10 تیرماه رفتم میگه در حال صدوره و احتمالاً یک هفته دیگه حاضر میشه ،یه هفته هم برای ترجمه نیاز داره و جمعاً میشه 4 ماه .....
ببین دوست من درسته که برای بعضی ها 40 روزه هم اومده،اما اگر شرایط من خدای ناکرده برات پیش بیاد و باتوجه به کیس نامبرت احتمالاً اواسط مهر مصاحبه داری و شاید شاید نرسه به مصاحبه ات. من اگر جات بودم نمی دادم
من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم
تو خواه از سخنم پند گیر خواه ملال
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
من واسه اینکه بخوام با kcc تماس بگیرم باید زبانم خیلی خوب باشه ؟
کیس نامبر :2013AS39XX..کنسولگری : انکارا. .کارنت شدن : ژانویه.مدرک : پیش دانشگاهی.تعداد افراد کیس : 1نفر.تاریخ مصاحبه : هفته اول فوریه.نتیجه:کلیرنس
تشکر کنندگان: hamedhamed ، amir_cool_2001
(2012-06-29 ساعت 23:40)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-29 ساعت 23:37)mohamad_counter نوشته:  بچه ها یه سوال خیلی فنی داشتم
من 5 ماه خدمت بودم که ارشد قبول شدم ، تو سپاهم خدمت میکردم موقه مصاحبه بگم 5 ماه خدمت کردم یا بگم یه راس ارشد قبول شدم ؟ به نظرتون میفهمن؟ اگه بفهمن با توجه به این مدت شامل کلیرنس میشم؟
پیشاپیش از راهنماییها خوب دوستان ممنونم
اگر فاصله بین فارق التحصیلیت از لیسانس تا قبولی فوق لیسانس بیشتر از 6 ماه میشه، پس میفهمن که رفتی خدمت. چون اگر نرفته بودی نمیتونستی کنکور ارشد بدی. قبلا که اینجوری بود.

نظر شخصی من اینه که مبنای کارتون رو صداقت بذارین. چون برای گرفتن ویزا، داشتنِ صداقت خیلی مهمتر و تاثیرگذارتره تا خدمت در س.پ.ا.ه و غیره.
این نظر شخصی منه، بازم خودتون می دونین Smile
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
(2012-06-30 ساعت 12:27)miladswat نوشته:  من واسه اینکه بخوام با kcc تماس بگیرم باید زبانم خیلی خوب باشه ؟
در اون حد که منظورتو بفهمن !!

**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
(2012-06-30 ساعت 12:27)miladswat نوشته:  من واسه اینکه بخوام با kcc تماس بگیرم باید زبانم خیلی خوب باشه ؟
مکالمه با تلفن استرس زا است و در کل برای کسی که تجربه نداره از مکالمه رو در رو خیلی سخت تره. اما اینها خیلی خوب و شمرده صحبت میکنند.
بازهم اگر نگرانی، همون اول بگو انگلیسیت خوب نیست و خواهش کن با سرعت کم صحبت کنند باهات.
(2012-06-30 ساعت 12:45)امیر مهاجر نوشته:  
مکالمه با تلفن استرس زا است و در کل برای کسی که تجربه نداره از مکالمه رو در رو خیلی سخت تره. اما اینها خیلی خوب و شمرده صحبت میکنند.
بازهم اگر نگرانی، همون اول بگو انگلیسیت خوب نیست و خواهش کن با سرعت کم صحبت کنند باهات.

پیشنهاد من اینه که چیزی که میخای بگی اول رو کاغذ بنویس و موقع صحبت کردن از رو اون شمرده شمرده بخون خیلی هم سعی نکن که عالی باشی چون اونا خودشونم متوجهن که ممکنهاز همه جای دنیا با انواع و اقسامه لهجه ها بهشون زنگ بزنن بعد ازش خواهش کن که جوابتو اروم بگه اگه متوجه نشدی بگو دوباره تکرار کنه اگه هم تونسی جوابشو ضبط کن بعدا دوباره گوش کن!!
**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
(2012-06-26 ساعت 00:03)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-06-25 ساعت 23:55)KOUROSHAVIN نوشته:  
جالبه كه وقتي براي پيگيري با كي سي سي تماس ميگيرم انسرينگ ماشين جواب ميده و آدميزاد گوشيو برنميداره تا ازش سئوال كنم...شماهام به اين مشكل برخورد داشتين؟؟؟فرماي من 15 مي دليور شده اما هنوز درجواب ايميلاي من تاييديه ندادن؟؟؟از چه توع خاكي برسر بريزم؟لطفا مرغوبترينشو بهم معرفي كنيد

نگران نباش، نگران نوع خاک هم نباش Big Grin ، آخرین بار کی ایمیل زدی ؟
اگر ریپلای کردن که تا 4 هفته صبر کن، بعد از اون 4 هفته ایمیل خودشونو ریپلای کن.
[/quote]
با سلام
چه ساعتی تماس میگیرین؟باید ساعت اداری اونها باشه تا جواب بدن ما زنگ زدیم یه خانم خیلی خوش اخلاق و مهربون جواب تلفن ما رو داد خیلی هم شمرده و آهسته صحبت میکرد و گاهی چند بار حرفشو تکرار میکرد شماره رو از ما پرسید و تو کامپیوترش نگاه کرد و گفت مدارکتون رسیده و داره کاراش انحام میشه ولی ما ساعت 11 شب تماس گرفتیم همگی موفق باشین

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان