کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
سلام من دی÷لم تجربی بدون ÷یش دانشگاهی و گواهینامه موقت فوق دی÷لم علمی کاربردی دارم الان university degree زدم چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
تشکر کنندگان: amir_cool_2001
(2012-06-30 ساعت 18:37)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2012-06-30 ساعت 10:40)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-30 ساعت 10:10)aziking نوشته:  دوستان سلام

الان رفته بودم پلیس +10 برای انجام کاری متوجه شدم که باید کارت معافیت رو عوض کنم...و برای بار دوم تا آخر این ماه وقت دادن....حالا با توجه به اینکه ممکنه کارت هوشمند نرسه به مهر ماه برای مصاحبه،
اگه تا مهر تعویض نکنم و بذارم بعد از مضاحبه

1- آیا ممکنه بگن معافیت لغو ؟؟ از این جهت می گم که از اینا هر چیزی بر میاد..
چه عوابقی می تونه داشته باشه؟؟؟

2- اگه تعویض کنم چند روزه میرسه؟؟؟دوستان تجربه دارن؟؟
اگه پاسپورت داری و مدت اعتبارش زیاده، بعیده عواقبی داشته باشه.
شما برای خروج از کشور فقط پاسپورت نشون میدی نه کارت خدمت.
پس بهترین کار به نظر من اینه که کارتت رو بدی ترجمه دو سه نسخه داشته باش. اصلشم نگه دار تا مصاحبه. وقتی مصاحبه شدی و مطمئن شدی که دیگه سفارت کارش با کارت معافیت تموم شده، حالا اقدام کن برا تعویض. حتی اگر به موقع هم حاضر نشه، یا حتی اگه قبول نکنن، شما با همون پاسپورتت میتونی بری آمرییکا.
البته قبول میکنن. فقط ممکنه یه کم اذیت کنن. نهایتا قبول هم نکنن شما میری آمریکا. از اونجا پیگیر کار تعویض باش.

آقا ببخشيد اينو ميگم ولي نميشه فقط به داشتن پاسپورت اكتفا كرد
تو يه سفر خودم ديدم كه پليس گذرنامه به يه جووني گير داد و گفت كارت پايان خدمتت تو پاسپورتت ثبت نشده!!!!!(البته منظور تو سيستم خودشون هست كه دارن ميبينن چون تو پاسپورت كه هيچ جا ثبت نميشه) بعد پسره خيلي ريلكس كارت پايان خدمتشو نشون افسره داد ولي افسره گفت به من نبايد نشون بدي بايد بري اداره گذرنامه و بهشون بگي تو سوابق پاسپورتت درج كنند كه اينجا تو سيستم من بياد و من ببينم!!!!!!!!
و اينجوري بود كه نذاشتن از مرز خارج بشه و از پرواز جا موند من از روزي كه اين صحنه رو ديدم مخصوصا" بعد از برنده شدن تو لاتاري تمام بدنم داره ميلرزه چون پاسمم تازه دادم تعويض و نو هست كارت پايان خدمت هم دارم از نوع خدمت كرده نه معافيت ولي ميترسم كارتم تو پاسم ثبت نشده باشه و الكي از مصاحبه جا بمونم واسه همين هم ميخواهم 4 روز قبل از مصاحبه بليط بخرم كه اگه خدايي ناكرده يه همچين مشكلي پيش اومد وقت داشته باشم براي رفع گير
دوست عزیز یه باجه ای هست تو اداره گذرنامه که پاست رو نشون میدی دقیقا مثل همون سیستم فرودگاس بهت همه چی رو میگه واسه ما که معافیت تحصیلی داریم 20 روز میتونیم خارج بشیم تاریخ شروع رو چک میکنه درست باشه واسه شمام میگه اوکیه یا زبونم لال مشکل داره
من هم این و تو یکی از تاپیک های خیلی قدیمی خوندم فکر کنم باجه شماره 16 بود همون شهرآرا اگه استباه نکنم بازم شما سوال کنید در مورد آرس دقیقش به منم بگید !!!

الان رفته بودم پلیس +10 برای انجام کاری متوجه شدم که باید کارت معافیت رو عوض کنم...و برای بار دوم تا آخر این ماه وقت دادن....حالا با توجه به اینکه ممکنه کارت هوشمند نرسه به مهر ماه برای مصاحبه،

پس بهترین کار به نظر من اینه که کارتت رو بدی ترجمه دو سه نسخه داشته باش. اصلشم نگه دار تا مصاحبه. وقتی مصاحبه شدی و مطمئن شدی که دیگه سفارت کارش با کارت معافیت تموم شده، حالا اقدام کن برا تعویض. حتی اگر به موقع هم حاضر نشه، یا حتی اگه قبول نکنن، شما با همون پاسپورتت میتونی بری آمرییکا.
البته قبول میکنن. فقط ممکنه یه کم اذیت کنن. نهایتا قبول هم نکنن شما میری آمریکا. از اونجا پیگیر کار تعویض باش.

تو يه سفر خودم ديدم كه پليس گذرنامه به يه جووني گير داد و گفت كارت پايان خدمتت تو پاسپورتت ثبت نشده!!!!!(البته منظور تو سيستم خودشون هست كه دارن ميبينن چون تو پاسپورت كه هيچ جا ثبت نميشه) بعد پسره خيلي ريلكس كارت پايان خدمتشو نشون افسره داد ولي افسره گفت به من نبايد نشون بدي بايد بري اداره گذرنامه و بهشون بگي تو سوابق پاسپورتت درج كنند كه اينجا تو سيستم من بياد و من ببينم!!!!!!!!
و اينجوري بود كه نذاشتن از مرز خارج بشه و از پرواز جا موند من از روزي كه اين صحنه رو ديدم مخصوصا" بعد از برنده شدن تو لاتاري تمام بدنم داره ميلرزه چون پاسمم تازه دادم تعويض و نو هست كارت پايان خدمت هم دارم از نوع خدمت كرده نه معافيت ولي ميترسم كارتم تو پاسم ثبت نشده باشه و الكي از مصاحبه جا بمونم واسه همين هم ميخواهم 4 روز قبل از مصاحبه بليط بخرم كه اگه خدايي ناكرده يه همچين مشكلي پيش اومد وقت داشته باشم براي رفع گير
دوست عزیز یه باجه ای هست تو اداره گذرنامه که پاست رو نشون میدی دقیقا مثل همون سیستم فرودگاس بهت همه چی رو میگه واسه ما که معافیت تحصیلی داریم 20 روز میتونیم خارج بشیم تاریخ شروع رو چک میکنه درست باشه واسه شمام میگه اوکیه یا زبونم لال مشکل داره
من هم این مطلب رو تو یکی از تاپیک های خیلی قدیمی خوندم فکر کنم باجه شماره 16 بود همون شهرآرا اگه اشتباه نکنم دقیق خاطرم نیس بازم شما سوال کنید در مورد آدرس دقیقش به منم بگید !!!

شماره کیس: 2013x7xxx
شماره کیس: 201200046XXX
تاریخ ارسال مدارک 2013: 23 می2012
تاریخ ارسال مدارک 2012 : 11آگوست 2012
تاریخ مصاحبه :20 سپتامبر
ورود به آمریکا :25 سپتامبر
(2012-06-30 ساعت 14:48)maneia نوشته:  سلام به دوستان عزیز و مهربونم در مهاجرسرا . باز هم به رسم ادب و به سهم خودم سپاسگذاری و قدردانی می کنم از زحمات همه شما که واقعا خالصانه تو تمام صفحاتی که میبینم بدون هیچ منظوری همرو راهنمایی میکنید مخصوصا (امیر مهاجر - oomidoo و mehdi pazoki - daria - صوفیا maka2 - saye - afs , ... ببخشید از اینکه نمی تونم اسم همرو ببرم چون دوستان واقعا زیاد هستند ) . خوشحالم از اینکه هنوز میشه تو این آشفته بازارایرانیها انسانهای خوب و با اصل و نسب هم پیدا کرد .( با احترام به همه ) . بالاخره یه مشکلی برام پیش اومد که نتونستم جوابی براش پیدا کنم برای همین مجبورم چندتا سوال تقریبا تکراری بپرسم و از شما کمک بخوام :
1- من نظام جدیدم و فقط از دبیرستان یه مدرک گرفتم و تاریخ اون زدم توی فرمها روی این گواهی نوشته (پایان تحصیلات متوسطه ) . چیزی به نام پیش دانشگاهی روش ننوشته با اینکه من گذروندم ولی دبیرستان این مدرک داده . درسته یا نه ؟ این گواهی که من دارم دال بر اینه که من 4 سال خوندم یا نه ؟ اگه درست نباشه باید چکار کنم مخصوصا الان که فرمهارو فرستادم ؟ واقعا گیج و ناراحتم .
2-برای کامل کردن فرمی که قبل از مصاحبه باید تحویل بدی ( تمام کشورهایی که تا الان رفتی باید بنویسی یا فقط کشورهایی که تو پاسپورت آخری که تمدید کردیم ؟ نوشتن همه کشورها ضروری حتی مربوط به پاسپورتهای قبلی ؟
3- اگه تو نوشتن بعضی از تاریخهای مربوط به تحصیل یه کوچولو در حد چتد ماه مغایرت وجودداشته باشه مشکلی پیش میاد ؟
4- من هم میتونم اسپانسر معرفی کنم وهم حساب بانکی . کدومش بهتره و چرا ؟ من تمام تایپیکهارو خوندم ولی جوابها خیلی باهم مغایرت دارند .
ببخشید اگه سوالهام زیاد شدن وطولانی .پیشاپیش از لطف و راهنماییتون ممنونم .

منم مثه شما نظام جدیدیم دیپلم نظام متوسطه همون 11 سال .از مدرست بپرس پیشتو بگیر حتما که بشه 12 سال.
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
ممنونم از راهنماي دوستان.بدرودبرهمه دوستان عزيز
تشکر کنندگان: mehdiii ، hamedhamed ، sayeh_m ، amir_cool_2001

به نظر من عوض کن... واسه من 23 روزه اومد
من از طریق پلیس+10 اقدام کردم...بعد وقتی رفت میدون سپاه رفتم اونجا و یه تسریع روش زدم که سریعتر اومد...آمارشو بگیر ببین اینا از پلیس+10 کجا میفرستنش...ببین اگه راه داره مستقیم کارتتو ببر اونجا و بگو مثلا واسه یه سفر پزشکی به خارج کشور احتیاجش داری... چون اعتبار کارت قدیمیا داره تموم میشه (کلا دارن اینکارو میکنن که کسایی که کارت پایان خدمت جعلی دارنو شناسایی کنن) بعید نیست واسه اینکه بخوان گیر بدن که همه برن عوض کنن کارتاشونو تو فرودگاه بهت گیر بدن... اونوقت دیگه همه چی میره رو هوا!!!
تشکر کنندگان: achi686 ، hamedhamed ، aziking ، mnajafinobar ، amir_cool_2001 ، Saeedv13
(2012-06-30 ساعت 22:22)enchantress_boy نوشته:  

به نظر من عوض کن... واسه من 23 روزه اومد
من از طریق پلیس+10 اقدام کردم...بعد وقتی رفت میدون سپاه رفتم اونجا و یه تسریع روش زدم که سریعتر اومد...آمارشو بگیر ببین اینا از پلیس+10 کجا میفرستنش...ببین اگه راه داره مستقیم کارتتو ببر اونجا و بگو مثلا واسه یه سفر پزشکی به خارج کشور احتیاجش داری... چون اعتبار کارت قدیمیا داره تموم میشه (کلا دارن اینکارو میکنن که کسایی که کارت پایان خدمت جعلی دارنو شناسایی کنن) بعید نیست واسه اینکه بخوان گیر بدن که همه برن عوض کنن کارتاشونو تو فرودگاه بهت گیر بدن... اونوقت دیگه همه چی میره رو هوا!!!
اگه کارتت معافیت هست به نظر من عوض کنی بهتره چون اگه عوض نکنی دیگه نه پاسپورت جدید بهت میدن نه پاسپورتت رو تعویض میکنن ممکنه تو فرودگاه هم بهت گیر بدن بخصوص بعد از اجرای این طرح جدید تعویض کارت پایان خدمت شاید از بعضی ها تو فرودگاه کارت پایان خدمت هم بخوان
(قبل از تعویض کارت قدیمیت رو ترجمه معتبر بکن 2 نسخه)
تشکر کنندگان: achi686 ، hamedhamed ، amir_cool_2001 ، sayeh_m ، aziking ، Saeedv13
دوستان عزیز به نظر من تا جاییکه ممکنه از تعویض مدارکی مثل شناسنامه -کارت پایان خدمت و... خودداری کنید مگر این که مجبور باشید آخه با این روند اداری ما اصلا نمیتونیم مطمئن باشیم که مدارک به موقع آماده می شوند یا این که خدای ناکرده به مشکلی برنمی خورند.
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

با سلام خدمت تمام دوستان
خيلي از دوستان در خصوص مدارك كارت ملي و شناسنامه سوال ميپرسن و نگران از اين هستند كه آيا اقدام به تعويض كارت ملي يا شناسنامه بكنند يا نه. بايد به اين دسته از دوستان اعلام كنم كه براي سفارت داشتن شناسنامه و كارت ملي به منزله تبعه بودن و داشتن اقامت در ايران تلقي ميشه و براي افسر شكل ظاهري مدارك و تاريخ انقضا كارت ملي اهميت نداره. براي اينكه مطمئن بشن شما از سهميه آسيا و ايران استفاده كرديد و براي تطبيق اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام شما به اطلاعات مندرج در شناسنامه شما اكتفا ميكنند تا كسي هنگام ثبت نام تقلب نكرده باشه. نيازي به اين همه نگراني نيست. اگر شما پاسپورت يا شناسنامه ايران رو داشته باشيد و طبق اون ثبت نام كرده باشيد براشون كافيه. حالا اگر تاريخ كارت ملي شما به اتمام رسيده بازم جاي نگراني نيست چون پاسپورت و شناسنامه شما معتبره. تنها نكته ايي كه اهميت داره اينه كه پاسپورت شما بايد هنگام مصاحبه بايد 6 ماه از تاريخ انقضاش باقي مونده باشه.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
سلام،به طور کلی چند سری فرم باید بفرستیم؟ چرا بعضی ها نوشتن ارسال فرمهای سری اول و بعضی ها فقط نوشتن ارسال فرمها؟ ممنون می شم اگه راهنمایی کنید؟
(2012-07-01 ساعت 13:56)sami_k نوشته:  سلام،به طور کلی چند سری فرم باید بفرستیم؟ چرا بعضی ها نوشتن ارسال فرمهای سری اول و بعضی ها فقط نوشتن ارسال فرمها؟ ممنون می شم اگه راهنمایی کنید؟

فرمهای سری اول را برای کی سی سی (کنتاکی) میفرستید. بعد که پرونده شما ارسال شد به سفارت مربوطه، فرمهای سفارت رو به همراه ترجمه مدارک مورد نیاز میفرستید سفارت.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، mehdiii ، صوفیا صوری ، hamedhamed ، amir_cool_2001
خدمت دوستان عزيز در مهاجر سرا
با تشكر از دوستاني كه اينقدر مشتاقانه ميان تو اين تالار و پيام هاي كوتاه و بلند مي نويسند و نيز براي رفع استرس و آگاهي از شرايط ديگران و اطلاع از آخرين اخبار مدتي رو صرف خوندن اين پيامها ميكنند و براي كاهش استرس اينجا ميان بايد عرض كنم نگراني دوستان به دليل شوق بيش از حد و اشتياق براي حضور در مصاحبه و گرفتن ويزا است. اشتياق و بي تابي دوستان براي مهاجرت باعث ميشه كه مدام مدارك خود را چك نمايند و وسواس زياد براي كنترل مدارك باعث بروز استرس ميشه . من از اين دوستان خواهش ميكنم اينقدر درگير جزئيات نشوند و بيشتر سعي كنند مدتي كه در ايران هستند بيشتر به خودشون بپردازند و با توجه به اينكه ممكنه مدتي دور از ايران باشند به تفريح و گردش و سفر بپردازند و با خاطره خوشي از ايران بروند تا بعد از مهاجرت كمتر دچار دلتنگي بشوند.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
(2012-07-01 ساعت 14:06)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-01 ساعت 13:56)sami_k نوشته:  سلام،به طور کلی چند سری فرم باید بفرستیم؟ چرا بعضی ها نوشتن ارسال فرمهای سری اول و بعضی ها فقط نوشتن ارسال فرمها؟ ممنون می شم اگه راهنمایی کنید؟

فرمهای سری اول را برای کی سی سی (کنتاکی) میفرستید. بعد که پرونده شما ارسال شد به سفارت مربوطه، فرمهای سفارت رو به همراه ترجمه مدارک مورد نیاز میفرستید سفارت.

امکانش هست که بگید چه مدارکی باید بفرستیم کنتاکی، و زمانش تقریباً کی میشه. باید مدارک اسپانسر و مدارک مالی رو هم بفرستیم.

تشکر کنندگان: byousefi_p ، amir_cool_2001
(2012-07-01 ساعت 16:52)حمید 2 نوشته:  امکانش هست که بگید چه مدارکی باید بفرستیم کنتاکی، و زمانش تقریباً کی میشه. باید مدارک اسپانسر و مدارک مالی رو هم بفرستیم.
اول بفرمایید آیا لاتاری قبول شدید یا نه؟ کیس نامبر شما برای 2013 است؟ یا 2012؟!!
کی متوجه قبولیتون شدید؟
یا اینکه اصلا تازه میخواهیدبرای لاتاری ثبت نام کنید؟
تا بتونیم دقیق تر راهنماییتون کنیم.

تشکر کنندگان: sayeh_m ، byousefi_p ، Omidooo ، صوفیا صوری ، mehdiii ، hamedhamed ، amir_cool_2001
سلام دوستان
من فرم رو فردا میفرستم . دیر نیست؟
یه سوال دیگه هم دارم
من الان سربازم تو فرم230 کارمو باید بنویسم سرباز؟ و قسمت مخصوص خدمت سربازیفقت تاریخ شروع سربازی رو بنویسم ؟
(2012-07-01 ساعت 20:29)minoofar نوشته:  سلام دوستان
من فرم رو فردا میفرستم . دیر نیست؟

نه دیر نیست.

یه سوال دیگه هم دارم
من الان سربازم تو فرم230 کارمو باید بنویسم سرباز؟

بله. شغل فعلی رو بنویس سرباز اما تو جدول سابقه کار اسم سربازی رو نیار.

و قسمت مخصوص خدمت سربازیفقت تاریخ شروع سربازی رو بنویسم ؟

بنویس:
from --/--/--- to present

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان