کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
با سلام مجدد خدمت همه دوستان

الان توي تاپيك ها راجع به كارت پايان خدمت يا كارت معافيت و تعويض اونها مطالبي رو خوندم،متاسفانه من كارت معافيتم رو هنوز تعويض نكردم و با توجه به اينكه 42 سال دارم و قبلا هم بارها با گذرنامه قبلي از كشور خارج شدم، الان گذرنامه ام رو چون تاريخش گذشته بود تعويض كردم وگذرنامه جديد گرفتم، حالا 3 تا سوال برام با توجه به خوندن تاپيك ها پيش اومده كه اولا آيا موقع خروج از كشور براي مصاحبه آيا ممكنه بهم به خاطر قديمي بودن كارت معافيتم گير بدن؟ و دوم اينكه با توجه به اينكه طبق تماس تلفني ام با KCC مصاحبه ما ممكنه تو نوامبر ( مهر ماه ) باشه، آيا فرصت كافي دارم كه كارتم رو اول براي تعويض بفرستم و بعد ترجمه اش كنم و براي آنكارا ارسال كنم؟ و سوم اينكه آيا دارالترجمه ها كارتهاي معافيت قديمي رو هنوز ترجمه رسمي ميكنند يا خير؟ چون همين الان با افسر پليس +10 تماس گرفتم و بهم گفت كارتها تا 1/4/91 مهلت تعويض داشت اما با توجه به ابلاغ جديد به پليس +10 تا اطلاع ثانوي بايستي كارتها رو براي تعويض تحويل بگيرند و نيز تعويض كارت حدودا 2 ماه طول ميكشه تا به دستت برسه ( البته اين سوال ها رو مطرح كردم چون بتونم از تجربيات ديگر عزيزان هم استفاده كنم وگرنه افسر پليس +10 مدت زمان تعويض كارت معافيت رو بهم پشت تلفن گفته، يه وقت دوستان پيش خودشون نگن طرف خنگه ها !!!! ).

از محبت همه دوستان يك دنيا سپاسگزارم
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: aziking ، amir_cool_2001
دوستان کمکی از دست من بر میومد به من ای میل بزنید.Wink
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
دوستان گرامی
یکی از دوستامون تو پیغام خصوصی از من خواست که نامه ی دوم
رو با فرمت خود سفارت بدم بهش که مشخصات خودش رو بنویسه و
ببره واسه واکسن.
منم گفتم شاید بعضی دیگه از بچه ها بخوان همچین کاری کنن.
مشخصات خودم رو پاک کردم گذاشتمش برا دانلود.Wink
مشخصات خودتون رو بنویسید .

دوستان فقط مواظب باشن یه موقع با اطلاعات متناقض سوتی ندن
و کارمندان محترم اونجا رو به شک نندازن. اون وقت اینجوری دیگه واکسن زدن
میشه یه چیزی در حد موشک فرستادن به فضا.
حالا کامیون بیار و باقالی ها رو خالی کن.

دانلود با فرمت ورد

موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
(2012-07-03 ساعت 13:41)zina s نوشته:  سلام دوستایِ عزیزم
یه سوالِ چند وقته ذهنِ منو درگیر کرده، کسی یادش هست که موقع ثبت نام واسه لاتاری چه گزینه هایی برای تحصیلات داشت؟
( خدایا کمک کن اشتباه نکرده باشم... )

http://2931899.blogspot.com/
تشکر کنندگان: afs ، zina s ، nasim19 ، shimoda ، ASALI ، sayeh_m ، amir_cool_2001
(2012-07-03 ساعت 14:30)zina s نوشته:  
(2012-07-03 ساعت 13:57)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-02 ساعت 18:41)manila نوشته:  سلام دوستایِ عزیزم
یه سوالِ چند وقته ذهنِ منو درگیر کرده، کسی یادش هست که موقع ثبت نام واسه لاتاری چه گزینه هایی برای تحصیلات داشت؟
( خدایا کمک کن اشتباه نکرده باشم... )

http://2931899.blogspot.com/

دستِ شما درد نکنه، با این حساب برایِ فوق دیپلم باید موقع ثبت نام میزدم some university cours ؟
اصلاً یادم نیست موقع ثبت نام چی زدم Sad
الان هم که به اطلاعاتِ اون دسترسی ندارم ( اگه میشه چه جوری؟ )
اما تو فرم ها زدم univrsity degree (برای اثباتِ حرفم مامان موقع مصاحبه میگه که ما تو ایران فوق دیپلم و دانشگاهی میدونم...)
اما سوالِ من اینه که اگه خدایی نکرده اشتباه زده باشم مامانم شامل قوانین لاتاری میشن و زبونم لال برگه قرمز؟ Sad

Zina عزیز
برای این موارد حساسیتی نشون نمی دن. نگران نباشید...
به هر حال بهتره از دوستانی که مدرک کاردانی داشتند هم یه سوالی بپرسید.
موفق باشید
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
(2012-07-03 ساعت 14:30)zina s نوشته:  دستِ شما درد نکنه، با این حساب برایِ فوق دیپلم باید موقع ثبت نام میزدم some university cours ؟
اصلاً یادم نیست موقع ثبت نام چی زدم Sad
الان هم که به اطلاعاتِ اون دسترسی ندارم ( اگه میشه چه جوری؟ )
اما تو فرم ها زدم univrsity degree (برای اثباتِ حرفم مامان موقع مصاحبه میگه که ما تو ایران فوق دیپلم و دانشگاهی میدونم...)
اما سوالِ من اینه که اگه خدایی نکرده اشتباه زده باشم مامانم شامل قوانین لاتاری میشن و زبونم لال برگه قرمز؟ Sad

دوست من،
همسر بنده در اون زمان کاردانی داشت و من زدم University Degree چون از نظر ما در ایران این یک مدرک دانشگاهیه نه دبیرستانی. کلا مدارک بالاتر از پیش دانشگاهی رو در دانشگاه میدند نه مدرسه.
برای پر کردن فرمها هم باز همین کار رو تکرار کردم. چون کماکان به نظرم این یک مدرک دانشگاهی است.
از دید من Some university courses فقط یک معنی میتونه داشته باشه، بدون تفسیر: صراحتا گفته چند کورس دانشگاهی... معنی که من ازش میگیرم اینه که دانشگاه رفتی ولی مدرکی نگرفتی هنوز یا اصلا تو مقطع خاصی درس نخوندی و به دلخواه خودت مثلا یه کورس زیست شناسی گذروندی و یه کورس مثلا ژنتیک. اونجا تو غرب این کار مرسومه و همون دانشگاه مدرک اون درس رو بهت میده. چون some university courses اسم مدرک یا درجه دانشگاهی نیست. اگر منظورش فوق دیپلم بود، مینوشت: Associate Degree که یه کلمه آمریکایی است و معنیش رو هم میدونن.
اگر آفیسر هم از من در این خصوص بپرسه، محکم و با قاطعیت بهش میگم که در ایران این مدرک رو دانشگاهها (یا مراکز آموزش عالی) میدن، نه مدرسه ها. و اگر هم از نظر شما این نیست، سوء تفاهم به خاطر اختلاف سیستم آموزشی است.
اما در هر صورت من توی تاپیکهای سالهای قبل خوندم که برای فوق دیپلم دوستان هم دانشگاهی زدند و هم چیزهای دیگه و هیچ کدوم به مشکل برنخوردند. به قول دوستمون funnybluesolea به این چیزها گیر نمیدن.
تشکر کنندگان: zina s ، lilistar ، mehdiii ، el333 ، Championking ، Given ، funnybluesolea ، Omidooo ، mrr777 ، ASALI ، sayeh_m ، aziking ، amir_cool_2001
جهت اطلاع دوستانی که پیگیر هستند،

بنده کارت معافیت خودم رو بعد از تهیه یک سری ترجمه از روی آن برای تعویض در تاریخ 16 خرداد به پلیس +10 بردم

بعد از انتظار و استرس سخت، کارت جدید امروز 13 تیر به منزل ارسال شده بود.
یعنی از یک ماه 3 روز کمتر.

فقط چند مورد:
- برداشت شخصی بنده از مطالعه موضاعات و پاسخ های مهاجرسرا این است که کارت های قدیمی مورد قبول سفارت هستند و نیازی به تعویض آن ها نیست.

- به هیچ مورد تعویض، پست، در اختیار قراردادن حتی زیاد نگاه کردن و ... مدارک شناسایی اصلی که برای مصاحبه به اون ها نیاز هست (حتی با علم به اینکه توی سفارت انعطاف پذیر هستند) را در دستور کار خودتون قرارندهید. اقدام به تعویض این کارت توسط بنده از سر ماجراجویی و عدم ارزیابی درست بود و البته به دلیل اینکه به نظر زمان کافی (در بدترین حالت 4 ماه) برای انجام روال تعویض وجود داشت.

- کارت معافیت جدید، بسیار زشت، ناخوانا با عکسی بی کیفیت است، اما ابعاد آن آدم وار (هم سایز کارت های بانکی) شده است.

- تاریخ بازکردن پرونده تعویض برای بنده 16/3، تاریخ صدور روی کارت 28/3 درج شده و روی کاغذ ارسالی همراه کارت تاریخ صدور 3/4 خورده است. به این ترتیب تاریخ دقیق معافیت (که ممکن است گاهی لازم شود) روی کارت درج نشده است. البته ممکن است تمام اطلاعات لازم در چیپست روی کارت ذخیره شده باشد.

- عناوین محل صدور و میزان تحصیلات از روی کارت حذف شده است

- نوع معافیت در کارت قدیمی برای بنده ع31 درج شده بود و در کارت جدید تنها عنوان "موارد خاص" درج شده است

- در پشت کارت، همچنان معتبر بودن این کارت در زمان صلح تذکر داده شده است با این تفاوت که از خط لطیف و موزون نستعلیق دیگر خبری نیست و کلمه "زمان صلح" به طرز جنگ طلبانه ای قرمز رنگ خودنمایی می کند.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2012-07-02 ساعت 13:46)steve نوشته:  سایت خوب برای مکالمه کی میشناسه؟

سلام
سایت خوب برای مکالمه رو نمی دونم ولی یه نرم افزار معروف آموزش زبان هست به نام RosettaStone که خدا تومن قیمتشه. به لطف عدم رعایت قانون کپی رایت در مملکت عزیزمون Big Grinتوسط خیلی از سایت ها برای دانلود گذاشته شده. از جمله:
http://mihandownload.com/2010/05/_rosett...h_amer.php
بعد از دانلود، نصب و کرک نرم افزار باید زبان مورد نظر خودتون (که در مورد شما انگلیسی آمریکایی هست و اونها رو هم قبلاً دانلود کردین) از داخل منوهای نرم افزار فراخوان کنین. هر چه زبانتون قویتر باشه سطوح بالاتر رو انتخاب می کنین. کار کردن با نرم افزار به صورت درس به درس هست. و پیشرفت و ارزیابی شما هم به تدریج انجام میشه. باید هدفون مجهز به میکروفون داشته باشید. اول کارصداتون رو کالیبره می کنه.وقتی باهاش صحبت می کنین اگر تلفظ کلماتتون درست و مطابق الگو نباشه ازتون قبول نمی کنه. خلاصه دنیایی داره برای خودش. خوبیش اینه که برای تمام افراد با دانش ابتدایی انگلیسی تا سطوح پیشرفته قابل استفاده است. مخصوصاً سطوح پائینش برای بچه ها خیلی جذابه.
اگر اینترنت کم سرعت داری و نمی تونی دانلودشون کنی خودت یه راهی جلوی پام بذار تا برات بفرستمشون.
موفق باشید.
سعید

(2012-07-04 ساعت 14:35)bayat_r نوشته:  یه سئوال:
من تاریخ انقضای پاسپورتم 92/10/01 است. انشالله کافی دیگه؟نمیخواد برم تمدید یا تعویض؟
طبق قانون سفارت روزي كه پاسپورت را براي الصاق ويزا تحويل مي دهيد ( كه ممكنه روز مصاحبه و يك ضرب باشه، ممكنه كليرنس بخوريد و چند ماه بعد از مصاحبه تون) بايد اقلا 8 ماه اعتبار داشته باشه.
2012, Bay Area, CA
(2012-07-04 ساعت 15:53)zina s نوشته:  
(2012-07-04 ساعت 15:40)bayat_r نوشته:  [quote='zina s' pid='188474' dateline='1341399022']
[quote='bayat_r' pid='188467' dateline='1341396318']
یه سئوال:
من تاریخ انقضای پاسپورتم 92/10/01 است. انشالله کافی دیگه؟نمیخواد برم تمدید یا تعویض؟
شما شنبه برید پلیس +10 بگید اگه الان پاستون و بدید واسه تعویض قبول میکنند یا نه؟ اگه گفتن آره بپرسید چقدر طول میکشه، که اگه کمتر از 1ماه بود این کارو انجام بدین در غیر اینصورت صبر کنید تا بولتن ویزا اعلام بشه
پليس +10 پاسهايي را كه بيش از 1 سال از اعتبارشان باقي مانده تعويض نمي كند و بايد به اداره گذرنامه مراجعه بفرماييد.
لطفا فارسي بنويسيد
2012, Bay Area, CA
(2012-07-04 ساعت 10:48)aziking نوشته:  دوستان سلام

با توجه به تمام مطالب و راهنمایی هایی که دوستان درباره کارت معافیت نوشتن من دیروز رفتم و تعویص کارت کردم...امروز هم اس ام اس آمد که مدارک تحویل نظام وظیفه شد.
دلیل اصلی ............

دوست گرامی
آفیسر اصل کارت رو میخواد. و اگه شما هم اصل کارت رو نداشته باشی خب اون وقت آفیسر بهت میگه هر موقع اومدی ویزات رو بگیری اصلش کارتت رو هم بیار.
این میشه بدترین حالت که بازم کارت راه میفته.
پس اصلا نگرانی نداره.
من چندین بار توضیح دادم که نداشتن مدرک اصلی دلیل بر رد کیس نمیشه فقط نقص مدرک زده میشه که باید مدارک ناقصی رو در زمان تحویل ویزا تحویل دهید.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
(2012-07-06 ساعت 17:19)Championking نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 17:14)funnybluesolea نوشته:  
(2012-07-04 ساعت 15:40)bayat_r نوشته:  
(2012-07-04 ساعت 15:20)zina s نوشته:  
(2012-07-04 ساعت 14:35)bayat_r نوشته:  یه سئوال:

vous allez aux États-Unis?! Wink je suis tres heureuse pour vous, ma mère et mon père Smile
et pour votre question:

پاسِ پدر و مادر من هم تا شهریور سال 92 وقت داره اما اگه پلیس +10 قبول کنه برای تمدیدش اقدام میکنیم، چون حالا حالاها شماها کار دارید و پاسِ کسی که کمتر از 6 ماه وقت داشته باشه براش مشکل ساز میشه
Merci bouquet
Aidez-moi, s' il vous plait!
parce que c'est important pour moi
!

خدا پدر باعث و بانی گوگل ترنسلیت رو بیامرزه وگرنه من الان از فضولی مرده بودم Big Grin
دوستان عزیز فقط به قوانین سفارت مبنی بر 1 سال اعتبار پاسپورت اکتفا نکنید. اگر ویزای یکضرب گرفتید تکلیف چی می شه؟ اگر در آمریکا باشید و اونجا پاسپ.رتتون منقضی بشه چه اتفاقی میافته؟ با توجه به اینکه اونجا ایران سفارت و کنسول گری نداره... آیا برای سفر به ایران و سفر به کشور ثالث از آمریکا مشکلی درست نمی شه؟ کسی اطلاع داره؟
دوست عزیز درسته که ایران سفارت نداره ولی توی واشینگتون سفارت پاکستان حافظ منافع ایران در امریکاست و
برای برای کارهایی که ایرانیها دارن مثل پاسپورت کارت ملی و رای دادن Big Grin شما میتونید به اونجا مراجعه کنید

اینو جدی می گین؟ پاکستان؟ جالبه... یعنی اونجا پاسپورت جدید صادر می شه یا تمدید اعتبار می شه؟
ممنون از جوابتون
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: sayeh_m ، امیر مهاجر ، mehdiii ، zina s ، amir_cool_2001
(2012-07-07 ساعت 08:33)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 19:52)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 19:47)lotery2013 نوشته:  سلام
آیا لازمه گواهینامه رانندگی را بین المللی کنیم؟ اصلا اعتبار داره در امریکا؟

احتمالا میتونید این کار رو بکنید و تا مدتی هم میتونید باهاش رانندگی کنید. اما به هیچ وجه چنین توصیه ای نمیکنم.
یک خلاف کوچک رانندگی خیلی خیلی گرون تموم میشه تو آمریکا. بعضی از اشتباهات، حتی زندان داره و اگر خدای نکرده به کسی بزنید، حتی لمسش کنید، زندگیتون تباه میشه.
همه اینها رو گفتم که اهمیت بالای دونستن دقیق قوانین راهنمایی رو یادآور بشم و بهترین راه اینه که امتحان گواهینامه بدید و قبول بشید و گواهینامه آمریکایی بگیرید که حداقل خودتون مطمئن باشید قوانین رو خوب میدونید.

با گواهينامه بين المللي ايران هم ميشه رانندگي كرد هم ميشه ماشين خريد و اجاره كرد ولي همونطور كه دوستان گفتند قوانين آمريكا خيلي سفت و سخته به عنوان مثال حتي اگر پليس داخل ماشين يه شيشه مشروب كه درش پلمپ نباشه پيدا كنند حتي اگر شما يه قطره مشروب هم نخورده باشيد گواهينامه شما 6 ماه پيوست ميشه و بايد بريد دادگاه و ماشين رو هم 6 ماه مي خوابه و ممكنه تا 1000 دلار هم جريمه بشيد يا حتي 6 ماه بريد زندان. براي آگاهي از شرايط رانندگي در آمريكا ترجمه فارسي آيين نامه رااندگي ايالات كاليفرنيا رو براي دوستان قرار دادم.
دوستاني كه قصد رانندگي با گواهينامه ايران در آمريكا را دارند يا قصد گرفتن گواهينامه آمريكا رو دارند به اين صفحه نگاهي بياندازند.

ترجمه فارسي آيين نامه رانندگي ايالت كاليفرنيا 2012

بچه ها این لینک خیلی باحاله یه امتحان بکنین. من که کلی غلط داشتم. اگه می خواستم اینارو تو آمریکا انجام بدم فکر کنم کل پولم رو باید می دادم برای جریمه هام Big Grin

http://www.driversprep.com
کیس: 2013AS8XX، آنکارا، 2 نفریم، مصاحبه: W1- Dec 2012، کلیرنس: 03 جون با آپدیت قبلی Big Grin بعد از 184 روز
(2012-07-07 ساعت 11:47)sh_aytak نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 23:36)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 22:07)payam62 نوشته:  
با سلام به دوستان
یه سوال دارم و از دوستان راهنمایی میخوام
من از برندگان 2013 هستم و اسپانسر هم ندارم خونه به نام شوهرم هست ولی حساب بانکی به نام منه برای بنام زدن خونه فکر میکنم 4 یا 5 ماه وقت نیاز باشه اینطور که ما از اداره مالیات شنیدیم پس وقت کافی برای بنام کردن نداریم سوالم اینه آیا نیاز هست تمامی دارایی بنام فرد برنده کیس لاتاری باشه؟لطفا راهنماییم کنین
مرسی دوستان
اصلن دست به داراييهاتون نزنيد. اونها به شما به صورت مشترك و جمعي نگاه مي كنند. چه منزل، چه حساب بانكي و ...
شما اسناد را چه به نام خودتون چه به نام شوهرتان و حتي فرزندتان هست، ترجمه كنيد و ببريد و اونها ازتون قبول مي كنند.
موفق باشيدWink
2012, Bay Area, CA
(2012-07-07 ساعت 21:01)سارا2013 نوشته:  
(2012-07-07 ساعت 20:16)sepand88 نوشته:  کسی میدونه بعد چند وقت میشه واسه پدر و مادر و برادر Big Grin دعوت نامه فرستاد شنیدم که اگه 2 سال داعم اقامت پر کنی میشه یکی راهنمایی کنه

برای پدر و مادر باید سیتیزن شید که باید 30 ماه بگذره. حالا می تونید این 30 ماه رو تو 5 سال پر کنید.
دوست گرامی
ولی باز باید 5 سالش تموم بشه. نمیتونید بگید من 30 ماهم همین الان پر شده و میخوام اقدام کنم. اگه هم پر بشه باید پنج سال صبر کنید.
اطلاعات بیشتر در سایت زیر
uscis.gov
خودم خسته شدم از بس این سایت رو تکرار کردم ولی چه کنم که دوستان توجهی بهش ندارن.
موفق باشید

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان