کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-07-01 ساعت 17:30)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-01 ساعت 16:52)حمید 2 نوشته:  امکانش هست که بگید چه مدارکی باید بفرستیم کنتاکی، و زمانش تقریباً کی میشه. باید مدارک اسپانسر و مدارک مالی رو هم بفرستیم.
اول بفرمایید آیا لاتاری قبول شدید یا نه؟ کیس نامبر شما برای 2013 است؟ یا 2012؟!!
کی متوجه قبولیتون شدید؟
یا اینکه اصلا تازه میخواهیدبرای لاتاری ثبت نام کنید؟
تا بتونیم دقیق تر راهنماییتون کنیم.

اول سلام، من از برنده های سال 2013 هستم و همون فردای اعلام نتایج متوجه قبولیم شدم به کمک این سایت مدارک رو تکمیل کردم و فرستادم همچنین تاییدش هم گرفتم حالا میخوام بدونم این ترجمه مدارکی که باید بفرستیم کنتاکی حدوداً کی میشه با توجه به کیس من که چهار رقمیه (***201300007)، البته من قبلاً تمام مدارکم چندین با برای موارد مختلف ترجمه کردم و همه چیزم تکمیله فقط کارت معافیتم گم شده بود که تا دیدم برنده شدم با هزار بدبختی مدارکشو ردیف کردم و هفته قبل فرستادم نظام وظیفه حالا معلوم نیست تا کی حاضر بشه البته کپی برابر اصلشو دارم. و سوال دوم اینکه هنوز به اسپانسرم چیزی نگفتم یعنی هیچ اقدامی روش نکردم، آیا مدارک اسپانسر رو هم باید بفرستم کنتاکی؟ البته میتونم از همینجا حساب بانکی و سند ملکی ببرم ولی راستش میترسم الکی گیر بدن چرا اسپانسر نداری بالاخره اینم یکم شانسیه شاید یهو بخواد چرا وقتی آدم میتونه انجامش بده این کارو نکنه. البته آدم یکم وسواس الکی هم میگیره خودم میدونم چون از سوال هایی که دوستان مطرح میکنند میشه اینو فهمید منم استثنا نیستم.

(2012-06-30 ساعت 14:33)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-06-30 ساعت 14:07)peyman1355 نوشته:  با درود به تمامي عزيزان و دوستان مهاجر سرا

همسر من برنده 2013 هستش و براي مصاحبه من سفارت امريكا تو آنكارا رو در فرم DSP-122 نوشتم و انتخاب كردم، چون همسر من برنده اصلي هستش و زبان انگليسي ايشون هم زياد تعريفي نداره ميخواستم از دوستاني كه براي مصاحبه به آنكارا رفتند و تجربه مصاحبه حضوري رو دارند بپرسم كه اولا در زمان مصاحبه به صورت انفرادي با اعضاي يك خانواده مصاحبه ميكنند يا من هم ميتونم به همراه همسرم و پسر كوچكم ( 1 ماهه كه متولد شده ) در محل مصاحبه حضور داشته باشم و دوم اينكه براي كساني كه اصلا زبان انگليسي بلد نيستند مترجم فارسي زبان در محل مصاحبه حضور داره يا خير؟
از تمامي عزيزاني كه به سوالات بنده صميمانه پاسخ ميدن پيشاپيش سپاسگزارم
سلام دوست عزیز
البته من تجربه مصاحبه ندارم ولی چون کامل سفرنامه دوستان رو خوندم پاسخ میدم، در سفارت از شما پرسیده میشه که برای مصاحبه زبان فارسی را انتخاب میکنید یا انگلیسی که شما میتونید انتخاب کنید.
موفق باشید
سلام
یکی از دوستان نزدیک من که 2012 قبول شده بود و الان امریکاست میگفت حتی اگر زبانت خوبه ، فارسی رو انتخاب کن چون دو حسن داره:
1) به مصاحبه کننده مسلطی نه اون به تو و از طرفی کلمه ای استفاده نمی کنی که ممکن باشه سوءتفاهم ایجاد کنه
2)شروع نمیکنه دو ساعت ازت سوالای 100 تا یه غاز بپرسه. مصاحبه خودش کمتر از 10 دقیقه تموم شده بود
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
(2012-07-01 ساعت 22:25)حمید 2 نوشته:  ... آیا مدارک اسپانسر رو هم باید بفرستم کنتاکی؟ البته میتونم از همینجا حساب بانکی و سند ملکی ببرم ولی راستش میترسم الکی گیر بدن چرا اسپانسر نداری بالاخره اینم یکم شانسیه شاید یهو بخواد چرا وقتی آدم میتونه انجامش بده این کارو نکنه. البته آدم یکم وسواس الکی هم میگیره خودم میدونم چون از سوال هایی که دوستان مطرح میکنند میشه اینو فهمید منم استثنا نیستم.
شما باید منتظر باشید تا شماره کیستون کارنت بشه. اینو باید از سایت ویزا بولتن چک کنید. تقریبا همزمان با کارنت شدن، زمان مصاحبه شما هم مشخص میشه.
کی سی سی به موقع مدارک شما رو به سفارت مربوطه میفرسته. شما فرم مربوط به سفارت و ترجمه مدارک مورد نیاز از جمله مدارک و فرم مربوط به اسپانسر رو به سفارت میفرستید که 15 روز قبل از مصاحبه باید به دستشون برسه. بعضی از دوستان هم مدرک اسپانسر رو روز مصاحبه با خودشون میبرند سفارت.
ضمنا بهتره از الان تکلیفتون رو با اسپانسر مشخص کنید که اگر مشکلی پیش اومد فرصت داشته باشید به فکر اسپانسر جایگزین و یا ارائه تمکن مالی مناسب باشید.
تشکر کنندگان: mehdiii ، صوفیا صوری ، Omidooo ، hamedhamed ، byousefi_p ، aziking ، amir_cool_2001
سلام
از اونجایی که نمی دونم ایا ویزا میگیرم یا نه، می تونم امسال دوباره لاتاری شرکت کنم؟
شماره کیس: 2013AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی : May-05-2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد: سه نفر
تشکر کنندگان: byousefi_p ، amir_cool_2001
فقط می خواستم از دوستای گل سال های قبل که لطف می کنن بهمون سر می زنن و راهنمایی می کنن تشکر کنم. ایشالا به زودی همگی در آمریــــــــــــــکا ملاقات می کنیم.
كيس نامبر:2013AS4xxx
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: هفته سوم فوریه
دریافت ویزا: یک ضرب
لینک سفرنامه
(2012-07-01 ساعت 23:09)nana2013 نوشته:  سلام
از اونجایی که نمی دونم ایا ویزا میگیرم یا نه، می تونم امسال دوباره لاتاری شرکت کنم؟

100 درصد
ربطی به هم ندارند.
ولی اگه میتونید شرکت نکنید. شاید و شاید به جای کسی شرکت کنید که
میتونه یکی از برنده ها باشه.
شما اگه مشکل خیلی خیلی خیلی خیلی خاصی ندارید ویزا رو 100 درصد میگیرید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
با درود خدمت عزيزان و دوستان در مهاجرسرا

سوال مهمي برم پيش اومده و همين الان ميخوام برم فرم ها و يه نسخه از مدارك ترجمه شده ام رو براي KCC پست كنم، اگر يكي از عزيزان زود جواب منو بده يك دنيا ممنون ميشم، و اون اينكه آيا بايد گوشه دست راست بالاي مدرك ترجمه شده هم كيس نامبر رو بنويسم يا خير؟ چون مدرك ترجمه رسمي شده و نبايد توش دست برد ( شناسنامه نوزاد ) موندم كه چكار بايد بكنم؟

يك دنيا از لطف دوستان عزيز ممنونم
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: bayat_r ، amir_cool_2001
(2012-07-02 ساعت 08:53)peyman1355 نوشته:  با درود خدمت عزيزان و دوستان در مهاجرسرا

سوال مهمي برم پيش اومده و همين الان ميخوام برم فرم ها و يه نسخه از مدارك ترجمه شده ام رو براي KCC پست كنم، اگر يكي از عزيزان زود جواب منو بده يك دنيا ممنون ميشم، و اون اينكه آيا بايد گوشه دست راست بالاي مدرك ترجمه شده هم كيس نامبر رو بنويسم يا خير؟ چون مدرك ترجمه رسمي شده و نبايد توش دست برد ( شناسنامه نوزاد ) موندم كه چكار بايد بكنم؟

نه دوست عزیز فقط گوشه فرمها باید کیس نامبر بنویسی.نه اصلاً
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: peyman1355 ، amir_cool_2001
(2012-07-02 ساعت 08:56)bayat_r نوشته:  
(2012-07-02 ساعت 08:53)peyman1355 نوشته:  با درود خدمت عزيزان و دوستان در مهاجرسرا

دوستان
خواهشا و برادرانه درست راهنمایی کنیدSad
peyman1355 جان
شما چرا میخوای ترجمه ی شناسنامه بفرستی؟
فقط فرم ها به علاوه عکس به علاوه بارکد

چیز دیگه ای لازم ندارید که.
والا بخدا موندم که چرا با وجود این همه اطلاعات، سوال و جواب و بحث باز نمیدونی
چی باید بفرستی. واقعا چرااااا؟
در هر صورت موفق باشی عزیزم
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
(2012-07-01 ساعت 23:08)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-01 ساعت 22:25)حمید 2 نوشته:  ... آیا مدارک اسپانسر رو هم باید بفرستم کنتاکی؟ البته میتونم از همینجا حساب بانکی و سند ملکی ببرم ولی راستش میترسم الکی گیر بدن چرا اسپانسر نداری بالاخره اینم یکم شانسیه شاید یهو بخواد چرا وقتی آدم میتونه انجامش بده این کارو نکنه. البته آدم یکم وسواس الکی هم میگیره خودم میدونم چون از سوال هایی که دوستان مطرح میکنند میشه اینو فهمید منم استثنا نیستم.
شما باید منتظر باشید تا شماره کیستون کارنت بشه. اینو باید از سایت ویزا بولتن چک کنید. تقریبا همزمان با کارنت شدن، زمان مصاحبه شما هم مشخص میشه.
کی سی سی به موقع مدارک شما رو به سفرات مربوطه میفرسته. شما فرم مربوط به سفارت و ترجمه مدارک مورد نیاز از جمله مدارک و فرم مربوط به اسپانسر رو به سفارت میفرستید که 15 روز قبل از مصاحبه باید به دستشون برسه. بعضی از دوستان هم مدرک اسپانسر رو روز مصاحبه با خودشون میبرند سفارت.
ضمنا بهتره از الان تکلیفتون رو با اسپانسر مشخص کنید که اگر مشکلی پیش اومد فرصت داشته باشید به فکر اسپانسر جایگزین و یا ارائه تمکن مالی مناسب باشید.

منظورم اینه که اگر بطور مثال من آخر اکتبر زمان مصاحبه داشته باشم کی باید مدارکو بفرستم به KCC نه سفارت در آنکارا؟ یعنی اگر در آگست من کارنت بشم و تاریخ مصاحبه ام توی اواخر اکتبر باشه ترجمه مدارک کی باید بره کنتاکی؟

تشکر کنندگان: mehdiii ، amir_cool_2001
سلام من برگه بارکدمو همراه فرمها نفرستادم ایا مشکلی پیش میاد ؟
میشه لطفا جواب بدین ؟
کیس نامبر :2013AS39XX..کنسولگری : انکارا. .کارنت شدن : ژانویه.مدرک : پیش دانشگاهی.تعداد افراد کیس : 1نفر.تاریخ مصاحبه : هفته اول فوریه.نتیجه:کلیرنس
تشکر کنندگان: amir_cool_2001
(2012-07-02 ساعت 09:21)omidooo نوشته:  

دوستان
peyman1355 جان

سلام دوست عزيز و گرامي

پسر من حدودا 2 هفته بعد از ارسال مدارك خودم و همسرم به KCC به دنيا اومد، طي تماس تلفني كه با KCC گرفتم، خانم پشت خط كه پاسخگو بود بهم گفت براي فرزند تازه متولد شده ميبايستي فرم هاي DS-230 و دو قطعه عكس پاسپورتي و همچنين ترجمه شناسنامه نوزاد رو براي ما پست كني، دوست عزيزم من كاري رو بدون توضيح اداره مهاجرت انجام نميدم فقط چون تو سايت رسمي سفارت ذكر كرده بود كه كليه برگه ها و فرم هايي رو كه براي ما ميفرستيد بالاي دست راست برگه بايد كيس نامبر نوشته شده باشه از اين جهت بود كه اين سوال رو مطرح كردم.

به اميد گرفتن ويزاي بدون دردسر همه دوستان عزيز مهاجرسرا
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: Omidooo ، mehdiii ، roeentan ، hamedhamed ، mrr777 ، amir_cool_2001
(2012-07-02 ساعت 10:08)peyman1355 نوشته:  
(2012-07-02 ساعت 09:21)omidooo نوشته:  

دوستان
peyman1355 جان

سلام دوست عزيز و گرامي

پسر من حدودا 2 هفته بعد از ارسال مدارك خودم و همسرم به KCC به دنيا اومد، طي تماس تلفني كه با KCC گرفتم، خانم پشت خط كه پاسخگو بود بهم گفت براي فرزند تازه متولد شده ميبايستي فرم هاي DS-230 و دو قطعه عكس پاسپورتي و همچنين ترجمه شناسنامه نوزاد رو براي ما پست كني، دست عزيزم من كاري رو بدون توضيح اداره مهاجرت انجام نميدم فقط چون تو سايت رسمي سفارت ذكر كرده بود كه كليه برگه ها و فرم هايي رو كه براي ما ميفرستيد بالاي دست راست برگه بايد كيس نامبر نوشته شده باشه از اين جهت بود كه اين سوال رو مطرح كردم.

به اميد گرفتن ويزاي بدون دردسر همه دوستان عزيز مهاجرسرا

دوست گرامی
من که به وضعیت شما آگاه نیستم. جواب رو هم نسبت به همون اطلاعاتی که گذاشتی دادم.
فکر کنم علم غیب هم ندارم که بخوام بدونم فرزند شما متولد شده و شما هم با کی سی سی هماهنگ هستید.
در هر صورت موفق باشی
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، peyman1355 ، mehdiii ، roeentan ، amir_cool_2001
(2012-07-01 ساعت 23:09)nana2013 نوشته:  سلام

بی خیال تو که امسال قبول شدی , ولی انگار دوس داری باز خودتو تو استرس یه ثبت نام دیگه بزاری , سوالت مثه اینه که بگی امسال کنکور قبول شدم میتونم سال دیگه شرکت کنم خوب معلوم میتونی ولی من فکر میکنم الان ویزای ما بالای 90 % ولی اگه دوس داری باز شرکت کن و باز قبول شو باز سال دیگشم شرکت کن اصن هی شرکت کن ولی خدایی سوال باحالی بود کلی حال کردم Big Grin
**CN:2013AS0000*0
رویت قبولی :3 می 2012
ارسال فرمهای سری اول: 20 می-ارامکس
دریافت تاییدیه دریافت:
سفارت : انکارا
مصاحبه: انشالا..
افرادکیس: 1
هزینه ها :10تومان عکس+ 55تومن ارسال+70 تمدید پاس 
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mehdiii ، byousefi_p ، mrr777 ، aziking ، amir_cool_2001
(2012-07-02 ساعت 09:48)miladswat نوشته:  سلام من برگه بارکدمو همراه فرمها نفرستادم ایا مشکلی پیش میاد ؟
میشه لطفا جواب بدین ؟
نه مشکلی نیست.
تشکر کنندگان: mehdiii ، hamedhamed ، Ali DV-2013 ، amir_cool_2001

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان