کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-07-21 ساعت 10:09)mhz_ir نوشته:  دوستان یه سوال تاریخی!!!

تو پاسپورت تاریخ میلادی به این صورت: سال/ماه/روز
ولی تو فرما به این صورت: سال/روز/ماه

درست میگم دیگه؟دلیلش چیه؟

کلا آمریکایی ها از قدیم به تبعیت از انگلیسیها خیلی دوست داشتن که با همه جا فرق کنند و تمام واحد هاشون هم با اکثر دنیا متفاوته در مورد تاریخ نوشتن هم همینطورند جز ارتش آمریکا که تاریخ رو مثل بقیه می نویسند،اینو یه بنده خدایی که قبلا تو ارتش بود و اوایل که من تاریخ رو مثل خودمون می نوشتم دید و با تعجب گفت تو ارتش بودی؟Big Grin و منم گفتم نه سپاه بودم و ......داستان ادامه پیدا کرد.Wink
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
(2012-07-21 ساعت 19:19)babash نوشته:  افشین جان. ممنون از جوابت. برای فرستادن با ایمیل لازمه که اجازه گرفته بشه یا همین طوری بفرستم؟ حق با توئه. نمیتونم تاپیکها رو زیر و رو کنم. میبینی که هنوز بعد از دو ماه و نیم فرمها رو نفرستادم. واقعا فرصت این کار رو نداشتم. شاید به نظرت مسخره بیاد.. راستی سربرگ فرم 122 رو نگاه کن. ربطی به بارکد نداره. آدرس برگشت رو میخواد. مهم نیست..

کاملا قابل درکه و اصلا مسخره نیست. نگرانش نباشید، هرچقدر بتونیم کمک می کنیم. شما هم سعی کنید اطلاعاتتون رو با مطالعه توی همون زمان های اندکی که دارید بالا ببرید چون کلا به نفع خودتون هست.

در مورد ایمیل توصیه می کنم این پست رو بخونید:
http://mohajersara.com/thread-5176-post-...#pid174322

اگر دقت کنید اون صفحه ای که بارکد داره آدرس شما هم روش هست
فقط می مونه اون جمله که درست می گید و برچسب. اگر فکر می کنید می شه برای اطمینان خاطر روی کاغذ برچسب همون بارکد شیت رو پرینت بگیرید و بگذارید. اگر ایمیل کنید که دیگه این کارهم لازم نیست.

یک پیشنهاد دیگه هم دارم. مطالب این لینک رو بخونید
http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html
این دقیقا جایی هست که من شروع کردم. در مورد بارکدشیت هم همین جا اشاره کرده.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2012-07-23 ساعت 10:22)mamanraya نوشته:  دوستان پاسپورت من و فرزندانم باهمه .تا دو سال هم اعتبار داره .حتما باید جداشون کنم؟ممکنه بعدا به مشکل بخورم؟
نه لازم نيست. دختر من همراه پاس خانمم بود و ويزاي هر دو را توي پاس ايشون زدند و هيچ مشكلي نبود.
2012, Bay Area, CA
آدرس وزارت علوم جهت تایید مدارک : امور دانشجویی

خیابان انقلاب- میدان فردوسی- خیابان شهید عباس موسوی( فرصت جنوبی سابق) جنب هتل اسكان _ سازمان امور دانشجویی

تلفن :

88828051 - 021

ساعت کار در ماه رمضان به جز پنجشنبه و جمعه 9 تا 2
2013AS00002XXX , Armenia ,interview: December ,clear:5 Feb,destination: L.A ,29 August
(2012-07-25 ساعت 13:53)mahdi/sh نوشته:  
(2012-07-25 ساعت 13:33)hamedhamed نوشته:  ...
ولي كوالالامپور مصاحبه لاتاري برگزار نميشه
ولی تا جایی که من خوندم تو کوالالامپور هم دوستانی بودن که مصاحبه شده بودن
افرادي كه مقيم مالزي باشند، محل مصاحبه كوالا ميشه. اما براي افراد داخل ايران فقط آنكارا و ابوظبي.
در مورد سرعت اين دو ويزا آفيس هم بايد بگم:
شما هر آفيسي باشي، فرقي نداره و براساس شماره كيس كارنت مي شويد و ماه مصاحبه تون معلوم ميشه.
فقط ممكنه اگه ابوظبي باشي اوائل ماه مصاحبه بشي چون خلوت تره و آنكارا اواخر ماه.
عرض كردم كه ممكنه و نميشه قسم خورد.Wink
2012, Bay Area, CA
سلام دوستان
امیدوارم همگی خوب و خوش باشین.
نکته ی مهمی رو باید بهتون بگم. شاید ما زیاد جدی نگرفتیم.

- دولت آمریکا هیچ مسئولیتی در قبال تامین شما از لحاظ مالی نداره.
- چیزی که توی ذهنتون در مورد آمریکا فکر میکنید با چیزی که هست خیلی فرق داره. اینجا اگه پول نداشته باشی جای زندگی نیست. اگه فکر میکنید میتونید پول در بیارید بفرمایید. ولی مشکل اینکه اینجا اکثرا باید بری توی رستوران کار کنی. یا نظافت یا ... مگر اینکه تحصیلات بالا داشته باشه. منظورم دانشگاهیه.

- برای لیسانس کمی با مشکل مالی مواجه میشید ، ولی برای ارشد و دکترا اگه دانشجوی شریف یا در سطح شریف باشین میتونین از استاد پروژه بگیرین.

در کل الان میفهمم که حتما شرط نیست که اگه برنده شدید بیاین آمریکا. اگه وضعتون خوبه. اگه ماشین و خونه زندگی دارین. بمونین !
پیشنهاد من برای کسانی که میخوان پیشرفت کنن اینه :

اگه درست خوبه ، اگه زرنگ و درس خون هستی ، همون ایران بمون ، برو یه دانشگاه خوب مثل شریف یا ... و برای ادامه تحصیل بیا اینجا. بدون هزینه میتونی بیای. اگه درست خوب نیست ، اینجا جای تو نیست مگر اینکه اون کارهایی رو که بالا گفتم رو بخوای انجام بدی. البته میگم اینجا میتونی سختی بکشی.

بعضی از افغان های این شهر ، وقتی اومدن اینجا هیچ سوادی نداشتن ، 10 سال کار کردن و درس خوندن و رسیدن به جاهای بالا. ولی اگه پشتکار و حوصله ی این همه سختی رو دارین ، بیاین.

این هارو به ذهنم اومد بگم بهتون. اگه سوالی داشتین در خدمتم.
تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
(2012-07-27 ساعت 14:48)payam62 نوشته:  این دوستانی که میگن ترجمه کارت ملی نیاز هست ، میشه منبع خبریشون رو معرفی کنن . من تو سایت اداره مهاجرت، مدارک درخواستی فقط اینارو دیدم :

Birth Certificate
Court and Prison Records
Deportation Documentation
Marriage Certificate
Marriage Termination Documentation
Military Records
Police Records
Custody Documentation

کدوم یک از اینا کارت ملی میشه ؟؟؟ [/align]

http://www.travel.state.gov/visa/immigra..._3742.html
Ankara
http://turkey.usembassy.gov/media/pdfs/d...101510.pdf

BIRTH CERTIFICATES: The birth certificate document required from Turkish applicants is
called “Nufus Kayit Ornegi”. It is obtained from any vital statistics office in Turkey. Please send
our office the original of this document with the wet seal of the vital statistics office and it must be
originally signed. Applicants born in a country other than their country of citizenship must present
a birth-certificate from the country in which they were born. Iranian applicant are required to
submit a copy of their “Shenasname” and Iraqi applicants are required to submit a copy of their
“Hawiat Al Ahwal Al Madniya” with their original English translations. Iranian applicants are
required to submit their National ID cards, “Cart e Meli” in addition to their birth certificates
.
Iraqi applicants are also required to submit their National ID cards, “Shahadat Al Jinsiya Al
Iraqiya”.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، bayat_r ، mehdiii ، shimoda ، victorygo ، Omidooo ، sayeh_m ، achi686 ، Saeedv13 ، zina s ، maneia ، amir_cool_2001
(2012-07-27 ساعت 15:05)mahdokht777 نوشته:  سلام من فرم هام را ارسال کردم . و توی اون وضعیت ازدواجم را مجرد اعلام کردم و الان دارم ازدواج می کنم نمی دونم چکار باید بکنم آیا باید به اونها اطلاع بدم و دوباره مدارکم را بفستم اگر کسی راجع به این موضوع اطلاعی داره اگر جوابم را بده ممنون میشم

باید فرمهای آپدیت شده خودتون رو بهمراه فرم 230 برای همسرتون بفرستید برای کی سی سی. میتونید ایمیل هم بکنید.
تشکر کنندگان: mehdiii ، mahdi/sh ، sayeh_m ، zina s ، amir_cool_2001
من معافیت پزشکی دارم از نوع معافیت بیماران خاص (ام اس) آیا این امر مشکلی در مهاجرتمان بوجود می آورد ؟
تشکر کنندگان: sayeh_m ، amir_cool_2001
(2012-07-27 ساعت 16:44)mohammadrezah نوشته:  من معافیت پزشکی دارم از نوع معافیت بیماران خاص (ام اس) آیا این امر مشکلی در مهاجرتمان بوجود می آورد ؟
دوست عزیز اینجا رو بخون: http://mohajersara.com/thread-5197-post-...#pid184152
(2012-07-27 ساعت 17:17)مهرداد2013 نوشته:  
(2012-07-27 ساعت 17:07)mohammadrezah نوشته:  در شهر اصفهان برای گرفتن کارت سلامت و زدن واکسنها به کجا باید مراجعه کرد؟
راستی اگر از دلیل معافیت سوال کرد چی بگم؟
با تشکر
اخر خیابان مصلی

کارت رو اینجا می ده: مرکز واکسیناسیون هلال احمر اصفهان

برای واکسن ها هرکدومش رو باید یک جا بزنید. یک سری به آدرس بالا بزنید راهنماییتون می کنند
(2012-07-29 ساعت 11:12)آسمان نیلگون نوشته:  با آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه
سوال:مدارک ترجمه شده باید حتما قبل از روز مصاحبه به سفارت در آنکارا فرستاده شود؟حد اقل چند روز قبل؟
بله 15 روز قبل.
تشکر کنندگان: smk2 ، mehdiii ، sayeh_m ، byousefi_p ، zina s ، f.r ، amir_cool_2001
(2012-07-29 ساعت 15:13)payam62 نوشته:  سلام آقای افشین ، میشه در باره ی کار کردن با این برنامه که نوشتین یه کم بیشتر توضیح بدین ؟
من نتونستم ازش استفاده کنم .
مرورگرم ، کروم هستش . اون ستاره را هم زدم الان تو بوکمارکمه . اجراش که میکنم یه صفحه میاد on و off و refresh داره ولی چطور باید تو مهاجرسرا استفاده کنم ؟
ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

خوب خیلی خوبه، اگر اون مربع زرد رو می بینید همه چیز درسته
کاری که باید بکنید اینه:
- صفحه دلخواهتون رو توی مهاجر سرا باز کنید. مثلا فروم دوست داشتنی 77 رو
http://mohajersara.com/forum-77.html
- بعد روی بوک مارکی که ایجاد کردید بزنید تا مربع زرد ظاهر بشه
- بعد روی On بزنید تا رفرش کن فعال بشه و Off نمایش داده بشه. توی این وضعیت صفحه ای که بازهست هر 2 دقیقه یک بار رفرش می شه و عملا تاپیک هایی که آپدیت می شند رو شما می تونید بدون اینکه خودتون رفرش کنید ببینید.
- توی این وضعیت بهتره برای باز کردن تاپیک ها اون ها رو توی یک تب دیگه باز کنید و اون صفحه ای که مربع زرد داره رو به حال خودش رها کنید تا مرتب صفحه رو رفرش کنه و شما با یک نگاه متوجه آپدیت های جدید بشید.

اگر بازم نیاز به توضیح بود حتما بگید
تشکر کنندگان: mehdiii ، sayeh_m ، payam62 ، bayat_r ، امیر مهاجر ، maneia ، aziking ، zina s ، mnajafinobar ، amir_cool_2001
(2012-07-30 ساعت 11:38)buttinho نوشته:  سلام
پدر دوست من در لاتاری برنده شده و اسم دوستم هم در کیس هست فقط زمان ثبت نام زیر 21 سال بوده ولی زمان اعلام نتایج بالای 21
گفت از شما بپرسم با این شرایط به خودش هم ویزا و گرین کارت میدن؟

بله، در چنین شرایطی از قانون "عدم صدور ویزا برای فرزندان بالای 21 سال" مستثنی میشن و براشون ویزا صادر میکنند، چون موقع ثبت نام زیر 21 بودند.
تشکر کنندگان: mehdiii ، afs ، buttinho ، roeentan ، sayeh_m ، zina s ، f.r ، Saeedv13 ، Ali DV-2013 ، amir_cool_2001
(2012-07-31 ساعت 13:08)b_argi نوشته:  دوست گرامی مشکل بنده خیلی ناچیز و در حد مشخصات ثبت احوال بود که اشتباه از سمت خودشون بود. بعد از اینکه متوجه شدن کار رو انداختن تو روال اداری و بعد از 10 روز کارت رو تحویل دادن.
ضمنا در صورت نیاز همانطور که دوستمون گفتن سالن 1 مراجه کنید.
پیروز باشید

چرا تصحیح شدنی هست. ولی عوض شدنی نیست. اطلاعات که در ثبت نام اولیه وارد کردید و الان تو دیتابیسه قابل تغییر توسط کسی نیست. اما اگر اشتباه بوده شما درستشو تو فرمها وارد میکنی و این یعنی تصحیح کردن اطلاعات. نگران نباشید.
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، mehdiii ، صوفیا صوری ، sayeh_m ، hamedhamed ، ghorbat ، amir_cool_2001

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان