کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
سلام دوستان عزیز

یکی از مهمترین مسایل که ذهن متقاضیان ویزای امریکا را درگیر میکنه مساله کلیر شدن و پروسه چک هست که هنوز شما با اون مواجه نشدین ولی واقعیت اینه که تمام اطلاعاتی که اونا از شما میدونن همان چیزی هست که خود شما بهشون میگین و مدارکی که ارائه میدید و تصمیم گیری در مورد کیس شما نسبت به اطلاعاتی هست که ارائه کرده اید مگر اینکه شما شخص سرشناسی باشید و از مشخصات فردی شما اطلاعاتی کسب کنن و تصمیم گیری شود. البته این را بر اساس حدس و گمان نمیگم چیزی است که برای یکی از دوستانم پیش اومد و الان در آمریکا هستند.
فقط خواستم بگم لازم نیست همه چیز را بطور کامل توضیح بدین و بعد استرس کلیر را داشته باشید البته این به این معنی نیست که اطلاعات واقعی ندین فقط خواستم اطلاعاتی که داشتم را به شما دوستان بدم.

موفق باشیدSmile
باسلام

من از برندگان لاتاری 2013 هستم
میخواستم بدونم اگر بعد از اعلام نتایج قرعه کشی ازدواج کنم آیا میتوانم همسرم را با خودم ببرم؟
یعنی الان که مجدد قراره فرمها را پر کنم قبول میکنند که مشخصات همسرم را هم بفزستم؟
با توجه به اینکه فرم اولیه ثبت نام قرعه کشی رو بصورت مجرد پرکرده بودم.
سوال دوم اینکه تا کی وقت دارم فرمها را ارسال کنم به kcc؟
تشکر کنندگان: sayeh_m ، ghorbat ، amir_cool_2001
(2012-08-01 ساعت 16:58)babash نوشته:  ممکنه بگید محتوای فرم 9 سوالی چیه؟
کسی میدونه پارسال سری اول کارنتی ها حدودا تا چه شماره ای بوده؟
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5113.html
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5145.html
برای آسیا تا 9,000.
اما دونستنش چه فایده؟ پارسال کیس نامیر 70,000 هم داشتیم. امسال بالای 10,000 نداریم. نمیشه نتیجه گیری مشابهی کرد برای امسال.
[ویرایش - اصلاحیه] اون برای 2010 بود برای پارسال (2011) تا 8,000 کارنت شدن.
(2012-08-01 ساعت 17:02)explod53 نوشته:  باسلام

من از برندگان لاتاری 2013 هستم
میخواستم بدونم اگر بعد از اعلام نتایج قرعه کشی ازدواج کنم آیا میتوانم همسرم را با خودم ببرم؟
یعنی الان که مجدد قراره فرمها را پر کنم قبول میکنند که مشخصات همسرم را هم بفزستم؟
با توجه به اینکه فرم اولیه ثبت نام قرعه کشی رو بصورت مجرد پرکرده بودم.
سوال دوم اینکه تا کی وقت دارم فرمها را ارسال کنم به kcc؟

سلام،
بله. قانونی وجود نداره که برنده اصلی رو از ازدواج بعد از قبولی منع کنه. شما ازدواج میکنید و فرمها رو با ذکر مشخصات همسر پر میکنید و برای همسرتون هم فرم DS-230 رو پر میکنید و میفرستید.
اگر قبلا فرمها رو فرستادید و مجرد بودید، بعد از ازدواج دوباره اصلاح شده رو بفرستید.
روز مصاحبه حتما چند عکس چاپ شده از مراسم عروسی با خودتون داشته باشید.
ترجیحاً عکسها و فیلمهای عروسی رو روی DVD با خودتون داشته باشید که در صورت لزوم ارائه بدید.
باز هم برای محکم کاری، پرینت نامه ها، ایمیلها و چت هاتون رو که از زمان آشنایی (علاقمند شدن) با همسرتون داشتید بهمراه داشته باشید.
تمام اینها برای اینه که به احتمال زیاد مدارکی از شما خواهند خواست برای اینکه بهشون ثابت بشه که این ازدواج صوری نیست.
عکس رو 99% خواهند خواست. اما موارد دیگه رو برای لاتاری ندیدم بخوان، برای ویزای ازدواج برخورد داشتم که البته داشتنشون برای محکم کاری بد نیست.
دیر نشده، ولی هرچی دیرتر بفرستی دیرتر مصاحبه میشی و اگر بکگراند چک بخوری وقت کمتری خواهند داشت که این کار رو تمام کنند و اگر این مراحل تا 30 سپتامبر 2013 طول بکشه، هرگز ویزایی برای شما صادر نخواهد شد. پس زمان رو از دست ندید.
(2012-08-01 ساعت 17:31)نازنین 932 نوشته:  میخواستم بدونم بعد از اعلام کارنتی ها و مشخص شدن تاریخ مصاحبه میشه درخواست داد و تاریخ رو عوض کرد؟؟؟ چون من برخلاف همه دوستان که دوست دارن تاریخ مصاحبه شون هرچه سریعتر باشه. به یک سری دلایل اضطراری ترجیح میدم که تاریخ مصاحبه ام توی ماه نوامبر باشه. اونوقت برای تغییر تاریخ مصاحبه باید با سفارت مکاتبه کنیم یا با کی سی سی؟/؟

دوست عزیز، میدونم که امکانپذیره. اما از چگونگی درخواست بی خبرم. بهتره این سؤالتون رو از 2012ها بپرسید که اغلب مصاحبه‌ شدند و ممکنه تجربه مشابه داشته باشند.
تشکر کنندگان: ghorbat ، sayeh_m ، hamedhamed ، mehdiii ، amir_cool_2001
سلام دوستان من یه سوال دشتم. من مادرم جزو برندگان امسال هستش . من چون خودم کوالا لامپور زندگی‌ می‌کنم در فرم اولی‌ که فرستادم محل مصاحبه رو اینجا انتخاب کردم . می‌خواستم ببینم که در زمان مصاحبه من می‌تونم به عنوانه مترجم کمک مادرم کنم یعنی‌ اجازه میدان من هم برم یا خیر چون به احتمال ۹۰ درصد آفیسر فارسی زبان که ندارند . من زبان مادرم خیلی‌ معمولی‌ هستش می‌خوام و پدرم زبان انگلیسی‌ بلد نیستن می‌خواستم ببینم که یه سری سوال خاص و همشگی می‌پرسن در حین مصاحبه که بشه تمرین کرد و یا خیر. اگر نه محل مصاحبه‌رو به چه صورت باید عوض کرد بد ترکیه یا دبی رو پیشنهاد می‌کنید . تشکر
تشکر کنندگان: steve ، ghorbat ، sayeh_m ، amir_cool_2001
خواستم یه مطلبی بگم به دوستان که شاید به درد بخوره ، در تکمیل فرماها اگر مدارج بالای علمی دارین و CV تکمیلی تهیه کردین ، سعی کنین که زیاد برای سفارت بروز ندین که چه قدر اطلاعات علمی را دارین !!! سعی کنین که خودتونو خیلی معمولی در اون رشته ای که هستین بروز بدین !!! هر چی توضیح بیشتر بدین ، مطمئناً بیشتر چک میشین !!! این خیلی مهمه و سعی کنین که رعایت کنین . تو روزی که من مصاحبه داشتم ، یکی از دوستان اونجا بود که به گفته خودشون 500 صفحه فقط رزومه فرستاده بود ...!!! بعد اومد جلوی آفیسر و با چند تا بله نخیر گفتن میخواست جواب آفیسر را بده ... خب معلومه که نمیتونه آفیسر را متقاعد کنه ....!!! Wink
از همین حالا در پر کردن فرم ها سعی کنین که اصلاً اطلاعات اضافی از خودتون ندین به هیچ وجه !!!! حالا از ما گفتن بود دوستان Tongue خودتون نتیجشو میبینین .!!!
موفق باشین .Big Grin
کیس نامبر:AS20XXX
روئیت قبولی و ارسال فرم ها:Mar/2012
تاریخ مصاحبه ، دریافت ویزا و ورود به آمریکا:Jun/2012
دریافت سوشیال و گرین کارت Jul/2012
به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست !!!

دوست عزیز و گرامی‌،تا جای که من می‌دونم برای افراد تابعیت ایرانی‌ سفارت آمریکا در ترکیه و امارات مصاحبه ویزا برگزار میکنند،طبق قانون وزارت خارجه مصاحبه باید سفارت نزدیک به محل زندگی‌ افراد مقیم انجام شود و از اونجای که آمریکا در ایران سفارت نداره در کشور‌های نزدیک ایران برگزار خواهد شد،لازم به ذکر می‌باشد این قضیه زمانی‌ فرق خواهد کرد که مادر گرامی‌ شما ساکن مالزی باشند و اقامت اونجا رو داشته باشند و مدرکی‌ شامل malaysia second home و یا ویزا اقامت و کاری داشته باشند که نشون بده مادر شما مقیم و ساکن مالزی هستند اون وقت میتونید مصاحبه رو تو سفارت آمریکا درمالزی در jalan tun razak کوالالامپور برگزار کنید در غیر اینصورت باید به kcc اطلاع بدین و محل مصاحبه عوض کنید،موفق باشید
[/quote]

ممنون از جوابتون . منتظر نظر بقیه دوستان هم هستم . به اضافه اینکه دبی و ترکیه هر دو آفیسر فرسی‌ زبان دارند و یا کدوم رو پیشنهاد می‌کنید از این لحاظ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، ghorbat ، amir_cool_2001
(2012-08-01 ساعت 19:46)gseper نوشته:  دوست عزیز و گرامی‌،تا جای که من می‌دونم برای افراد تابعیت ایرانی‌ سفارت آمریکا در ترکیه و امارات مصاحبه ویزا برگزار میکنند،طبق قانون وزارت خارجه مصاحبه باید سفارت نزدیک به محل زندگی‌ افراد مقیم انجام شود و از اونجای که آمریکا در ایران سفارت نداره در کشور‌های نزدیک ایران برگزار خواهد شد،لازم به ذکر می‌باشد این قضیه زمانی‌ فرق خواهد کرد که مادر گرامی‌ شما ساکن مالزی باشند و اقامت اونجا رو داشته باشند و مدرکی‌ شامل malaysia second home و یا ویزا اقامت و کاری داشته باشند که نشون بده مادر شما مقیم و ساکن مالزی هستند اون وقت میتونید مصاحبه رو تو سفارت آمریکا درمالزی در jalan tun razak کوالالامپور برگزار کنید در غیر اینصورت باید به kcc اطلاع بدین و محل مصاحبه عوض کنید،موفق باشید

ممنون از جوابتون . منتظر نظر بقیه دوستان هم هستم . به اضافه اینکه دبی و ترکیه هر دو آفیسر فرسی‌ زبان دارند و یا کدوم رو پیشنهاد می‌کنید از این لحاظ

[/quote]
هم دبی و هم ترکیه آفیسر فارسی زبان داره و اکثر دوستان 2012 که من سفرنامه شون رو خوندم با اینکه به انگیسی تسلط داشتن باز هم مصاحبه فارسی رو ترجیح دادن و از این نظر هیچ مشکلی نیست Smileدر ضمن یه پستیی یکی از دوستان گذاشته بودن و این دو سفارت رو با هم مقایسه کرده بودن که متاسفانه حظور ذهن ندارم تا براتون بذارم ولی یادمه که نوشته بودن آنکارا منظم تر هستش و سایتش هم خیلی به روزه ولی مدیکال در ابوظبی راحت تره و سرشون هم خلوت تره و کلا" فکر میکنم که خودتون باید ببینید که کجا راحت تر هستین چون هر کدوم معایب و مزایای خودشون رو داشتن Smile

€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
سلام به همه دوستان منتظر. متاسفانه به دلیل درگیری و مشغله کاری زیاد نمیتونم خیلی اینجا پست بگذارم. اما یه موردی برام پیش اومده که ممنون میشم راهنماییم کنین.
من در فرمهام زدم که خانمم و دختر سه سالم به همراه خودم و با هم وارد خاک امریکا میشیم. اما بعد از بررسی شرایط به این نتیجه رسیدیم که من یه چیزی حدود 2 تا 3 ماه زودتر برم و خانوادم بعدش بیان. حالا میخواستم ببینم نظر دوستان در این باره چیه؟
ضمن اینکه برای این کار باید زمان مصاحبه اعلام کنم؟
اگر خدا خواست و ویزا گرفتیم ویراهارو با هم میگیریم یا مال اونارو با فاصله و بعدا میدن؟
به امید پریدن همه پرنده ها...
کیس نامبر:2013AS…59xx
3 نفر از تهران
فرمها سری اول با ایمیل: 11 june
مصاحبه سفارت ایروان هفته دوم آپریل
ویزای یکضرب April 10
Don't forget your dreams
تشکر کنندگان: ghorbat ، sayeh_m ، amir_cool_2001
سلام به همه بچه های مهاجر سرا
یه سوالی داشتم این که اگر زمان ارسال فرم ها تا روز مصاحبه یک سری از اطلاعات عوض بشه . مثلا دانشگاه جدید برید یا شغل عوض بشه . آدرس خانه عوض بشه یا محل اقامتتون بره یک کشور دیگه آیا باید قبلا با ایمیل خبر بدید و فرم های جدید بفرستید یا همان روز مصاحبه هم میشود فرم های جدید را با خود ببرید . و تصحیح کنید . به این خاطر که این جز اشتباه محسوب نمیشه چون در زمان ارسال فرم ها تا مصاحبه یکسری از چیزها عوض شده
شماره کیس: 2013AS00005XXX
کنسولگری:هلسينكي کارنت شدن کیس:Feb-11-2013
مصاحبه:9 آوریل ،دریافت ویزا : 15 آوریل . مقصد Big Grinetroit
A journey of thousand miles begins with a single step
تشکر کنندگان: ghorbat ، SOROUSHSOFT ، sayeh_m ، amir_cool_2001
(2012-08-02 ساعت 01:20)babak 1234 نوشته:  سلام به همه بچه های مهاجر سرا
یه سوالی داشتم این که اگر زمان ارسال فرم ها تا روز مصاحبه یک سری از اطلاعات عوض بشه . مثلا دانشگاه جدید برید یا شغل عوض بشه . آدرس خانه عوض بشه یا محل اقامتتون بره یک کشور دیگه آیا باید قبلا با ایمیل خبر بدید و فرم های جدید بفرستید یا همان روز مصاحبه هم میشود فرم های جدید را با خود ببرید . و تصحیح کنید . به این خاطر که این جز اشتباه محسوب نمیشه چون در زمان ارسال فرم ها تا مصاحبه یکسری از چیزها عوض شده

فرمهای جدید رو با خودتون میبرید برای مصاحبه
2013AS78xx/ابوظبی/۱ نفر/ارسال فرم: ۱۱ جون/ کارنت: ۱۱ مارچ/مصاحبه: ۲۲ می/هزینه‌ها: ۲۷۰۰ درهم/سیاتل/ویزا یکضرب/سفرنامه
از امارات متحده تا ایالات متحده
دوستان یه سوالی هست که خیلی ذهن منو مشغول کرده.
اگه کسی چند سال قبل عمل آنژیو انجام داده باشه و دو تا استند تو رگ قلب گداشته باشه وحتما توی عکسبرداری از سینه معلو میشه .
به نظرتون ممکنه مشکلی ایجاد کنه؟ خودمون هم اعلام کنیم باز ممکنه تو مصاحبه پزشکی برامون مشکل بوجود بیاد؟
البنه الان بیمار حالش کاملا خوبه و فقط روزی یه قرص می خوره.
تشکر کنندگان: hamedhamed ، امیر مهاجر ، sayeh_m ، ghorbat ، amir_cool_2001
(2012-08-02 ساعت 08:41)mamanraya نوشته:  دوستان یه سوالی هست که خیلی ذهن منو مشغول کرده.
اگه کسی چند سال قبل عمل آنژیو انجام داده باشه و دو تا استند تو رگ قلب گداشته باشه وحتما توی عکسبرداری از سینه معلو میشه .
به نظرتون ممکنه مشکلی ایجاد کنه؟ خودمون هم اعلام کنیم باز ممکنه تو مصاحبه پزشکی برامون مشکل بوجود بیاد؟
البنه الان بیمار حالش کاملا خوبه و فقط روزی یه قرص می خوره.

عكس قفسه سينه جهت بيماري هاي خاص گرفته ميشه فكر ميكنم سرطان سينه يا سل نميدونم يكي از اينها بود اونم واسه تمهيدات پزشكي خاص
ولي كسي كه مشكل قلب داره مشكلي واسه مهاجرت نداره دوست عزيز
ولي جهت احتياط شما پرونده پزشكي بيمار را قبل از مديكال به پزشك معتمد سفارت نشون بديد (حتي اگر مثلاً بعضي واكسن حا واسه حال عمومي بيمارتون ضرر داره از پزشك معتمد نامه تخصصي بگيريد و با خودتون به مطب پزشك معتمد سفارت ببريد)

2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
(2012-08-01 ساعت 22:53)parsy631 نوشته:  دوستان عزیز
متاسفانه تاپیک های 2012 دچار مشکلی است . ممنون می شوم دوستان 2013 هم اگه می تونند کمک کنند. ایا هیچیک از دوستان عزیز می دانند پرواز های پگاسوس را در تهران از کجا باید رزرو کرد ؟ تلفن یا ادرسی دارید ؟ ممنون

سلام دوست عزيز
هر آژانسي بري اينكارو براتون انجام ميده لازم نيست حتما" بري دفتر خودشون در ضمن من فكر ميكنم تو دفترشون هم كه بري پاست بدن به آژانسها البته اين تجربه شخصي منه Big Grin
ضمنا" پگاسوس فقط به استانبول پرواز داره و از اونجا چند تا كانكشن محدود به چند كشور اروپايي و در فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول ميشينه كه بخش آسيايي استانبول هست كه خودش جزو معايب محسوب ميشه چون ايرلاين هاي درجه يك و ارلاين هايي كه به اروپا و آمريكا كانكشن دارن در فرودگاه آتاتورك استانبول كه جزو بخش اروپايي استانبول هست فرود ميان هواپيماشم بوئينگ 737-800 هست كه تقريبا" هواپيماي خوبي محسوب ميشه ولي جثه كوچكي داره و در شرايط بد جوي تكون زياد ميخوره
شما اگه ميخاين برين آمريكا به نظر من فقط از تركيش ارلاين بليط بخرين و اگر هم قصد سفر به استانبول رو داريد به ترتيب اولويت :1-تركيش 2-اطلس جت 3-ماهان 4-ايران اير رو انتخاب كنيد.
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان