کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
باسلام
آقا من یه استرس گرفتم من مدارکم رو با پست DHL پست کردم و با سیستم خود پست چک کردم رسیده بود دست سفارت و امضا گرفتند ولی هر کی رو میبینم ایمیل فرستاده برای چک کردن رسیدن مدارکشون من اون موقع هم که پرسیدم بیشترها گفتن لازم نیست این یه کار دلبخواهی هست که بعضی ها میکنند!!!
لطفا من رو از اضطراب خارج کنید با تشکر و سپاس
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان:
(2012-08-29 ساعت 15:49)alirezass نوشته:  باسلام
آقا من یه استرس گرفتم من مدارکم رو با پست DHL پست کردم و با سیستم خود پست چک کردم رسیده بود دست سفارت و امضا گرفتند ولی هر کی رو میبینم ایمیل فرستاده برای چک کردن رسیدن مدارکشون من اون موقع هم که پرسیدم بیشترها گفتن لازم نیست این یه کار دلبخواهی هست که بعضی ها میکنند!!!

ایمیل لازم نیست .همون که پست می گه کافیه.
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، r_ent ، amirhr123 ، alirezass
شش هزار ایرانی خوش شانس در بین برندگان لاتاری گرین کارت ۲۰۱۲... در سال جاری ميلادی نزديک به ۳۷۰ هزار نفر از ايرانيان برای شرکت در قرعه کشی کارت سبز آمريکا شرکت کرده بودند که از بين واجدين شرايط بيش از شش هزار نفر به قيد قرعه برنده شدند و به مرحله بعدی راه يافتند. گفت و گوی رادیو فردا را بخوانید با سارا گرو ، يکی از مسئولين فارسی زبان امور کنسولی وزارت خارجه آمريکا:
http://www.radiofarda.com/content/f4_lot...91319.html
شماره کیس نامبر: 1xx
تشکر کنندگان: enchantress_boy
دستم رو بگیر و از این اضظراب بیا بیرونBig GrinWink
مشکلی نداره
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
(2012-08-29 ساعت 16:51)omidooo نوشته:  
دستم رو بگیر و از این اضظراب بیا بیرونBig GrinWink
مشکلی نداره

سلام به شما
اولا که مشکلی نیست شما از طریق ترکینگ نامبر نامه تون رو چک کردین و اوکی گرفتین
ثانیا شما هم خوب میتونین یه ایمیل به کی سی سی بزنین.... من خودم تازه 10 روز پیش یادم افتاد که یه ایمیل بزنم بهشون و اونا سه روز پیش جواب دادن که مدارک شما به دستمون رسیده و برای ادامه کار به جریان افتاده و با توجه به بولیتن ویزا چک کنید که کی کارنت میشین. منم دوباره بهشون ایمیل زدم پریروز که من کارنت شدم ، محل و روز مصاحبه م رو لطفاً بهم بگین. که هنوز خبری ازشون نیست.....
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: alirezass
با سلام خدمت تمام دوستان
یه خبر مهم که امروز در سایت بووووووووووووووووووووق خوندم این بود که برندگان قرعه کشی لاتاری 2013 فقط تا پایان سپتامبر فرصت دارند که مدارک خود را برای KCC ارسال کنند.دوستانی که هنوز مدارکشون رو ارسال نکردن و سوال میپرسن تا کی وقت دارند برای ارسال مدارک هرچه سریعتر اقدام کنند. در غیر اینصورت باید برای قرعه کشی سال بعد اقدام نمایند.
لینک خبر
http://www.radiofarda.com/content/f4_lot...91319.html
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: mansour***
(2012-08-29 ساعت 19:52)amir_cool_2001 نوشته:  .. در سایت رادیو فردا خوندم این بود که برندگان قرعه کشی لاتاری 2013 فقط تا پایان سپتامبر فرصت دارند که مدارک خود را برای KCC ارسال کنند.دوستانی که هنوز مدارکشون رو ارسال نکردن و سوال میپرسن تا کی وقت دارند برای ارسال مدارک هرچه سریعتر اقدام کنند. در غیر اینصورت باید برای قرعه کشی سال بعد اقدام نمایند.

با توجه به اینکه با صراحت اعلام نشده 30 سپتامبر 2012 یا 30 سپتامبر 2013 و قاعدتا در این مواقع منظور سال جاری است اما به نظر من این فقط یک اشتباه کلامی بوده و بنا به تمام توضیحات و قوانین خودشون برندگان اعلام شده تا سپتامبر سال 2013 آینده وقت دارند تا پروسه اخذ ویزا (که شامل ارسال مدارک، تست پزشکی و مصاحبه و دریافت ویزا می شه) رو طی کنند و نتیجه گیری شما اگر منظورتان سپتامبر 2012 بوده به عقیده من صحیح نیست. هرچند ارسال سریعتر مدارک کاملا منطقی و عاقلانه ست

من مجددا متن رو خوندم، توی سوالی از این خانم پرسیدند "خانم گرو، برای سال آينده چند متقاضی ايرانی داشتيد و چند نفر از آنها برنده شدند؟" و ایشون درجواب گفتند "برای سال ۲۰۱۳ ..." و بالا فاصله سوال بعدی مطرح شده که "ايرانيانی که برنده قرعه کشی شده اند تا کی مهلت دارند که مراجعه کنند و مقدمات کار را برای سفر به آمريکا فراهم نمايند؟" و ایشون گفتند "تا روز سی ام سپتامبر". فکر می کنم عدم بیان مجدد سال 2013 در جواب سوال دوم این بوده که بحث بر سر این سال بوده و توی متن هیچ جا اشاره ای به سال 2012 نشده.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Ali DV-2013 ، roeentan ، SOROUSHSOFT ، rezagh ، Omidooo ، payam62 ، hamedhamed ، amir82 ، Saeedv13
دوستان همانطور که بارها بحث شده کی سی سی و سفارت دیپلم هنرستان را به این دلیل که آن را معادل 11 سال تحصیلی میدانند قبول نمیکنند که البته این برای نظام جدید ها درست است چون آنها پیش دانشگاهی را نمیگذرانند .اما اگر یادتان باشد در قدیم مثلا 18 الی 20 سال پیش کسانی که هنرستان را میگذرانند دقیقا 4 سال هنرستان میگذرانند که با احتساب 3 سال راهنمایی و 5 سال دبستان همان 12 سال میشود .با این حساب دیپلم هنرستان قدیم مورد قبول واقع میشود ؟
این سوال را برای یکی از دوستان که امسال میخواهد در لاتری شرکت کند پرسیدم .ممنون می شوم نظراتتان را بگویید .
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

تشکر کنندگان: roeentan
(2012-08-29 ساعت 20:14)afs نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 19:52)amir_cool_2001 نوشته:  .. در سایت رادیو فردا خوندم این بود که برندگان قرعه کشی لاتاری 2013 فقط تا پایان سپتامبر فرصت دارند که مدارک خود را برای KCC ارسال کنند.دوستانی که هنوز مدارکشون رو ارسال نکردن و سوال میپرسن تا کی وقت دارند برای ارسال مدارک هرچه سریعتر اقدام کنند. در غیر اینصورت باید برای قرعه کشی سال بعد اقدام نمایند.

با توجه به اینکه با صراحت اعلام نشده 30 سپتامبر 2012 یا 30 سپتامبر 2013 و قاعدتا در این مواقع منظور سال جاری است اما به نظر من این فقط یک اشتباه کلامی بوده و بنا به تمام توضیحات و قوانین خودشون برندگان اعلام شده تا سپتامبر سال 2013 آینده وقت دارند تا پروسه اخذ ویزا (که شامل ارسال مدارک، تست پزشکی و مصاحبه و دریافت ویزا می شه) رو طی کنند و نتیجه گیری شما به عقیده من صحیح نیست. هرچند ارسال سریعتر مدارک کاملا منطقی و عاقلانه ست

من مجددا متن رو خوندم، توی سوالی از این خانم پرسیدند "خانم گرو، برای سال آينده چند متقاضی ايرانی داشتيد و چند نفر از آنها برنده شدند؟" و ایشون درجواب گفتند "برای سال ۲۰۱۳ ..." و بالا فاصله سوال بعدی مطرح شده که "ايرانيانی که برنده قرعه کشی شده اند تا کی مهلت دارند که مراجعه کنند و مقدمات کار را برای سفر به آمريکا فراهم نمايند؟" و ایشون گفتند "تا روز سی ام سپتامبر". فکر می کنم عدم بیان مجدد سال 2013 در جواب سوال دوم این بوده که بحث بر سر این سال بوده و توی متن هیچ جا اشاره ای به سال 2012 نشده.

افشین جان بالای متن و خارج از مصاحبه در مقدمه مصاحبه کننده معادل خورشیدی رو هم گفته 9 مهر و معلومه که منظورش امسال بوده! چون 30 سپتامبر 2013 میشه 8 مهر.
اما به نظر من این اشتباه مصاحبه کننده است و منظور خانم گرو همون سی سپتامبر 2013 است.
تشکر کنندگان: ASALI ، Ali DV-2013 ، sayeh_m ، afs ، roeentan ، amir_cool_2001 ، rezagh ، Omidooo ، payam62 ، hamedhamed ، Saeedv13
(2012-08-29 ساعت 14:12)victorygo نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 08:25)honey rahmati نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 00:26)JOHANNA نوشته:  با عرض معذرت ، من برنده 2012 هستم اما ظاهرا این روزها تاپیک 2012 تعطیل شده و هیچ پاسخی داده نمیشه
سلام دوستان : من ویزا گرفتم ولی هنوز وارد آمریکا نشدم وگرین کارتم را نگرفتم اما قبل از رفتنم تصمیم به ازدواج دارم لطفا راهنمایی کنید
1 ) ایا میتونم تو ایران عقد کنم و بعد از ورود به آمریکا ترجمه مدارک ازدواج را برای گرین کارت همسرم ارایه کنم ؟
2) یا اینکه باید در ترکیه این مراحل را پیگیری کنم ؟
3)و یا اینکه اول باید برم و بعد از اینکه گرین کارتم را گرفتم مراحل بالا را طی کنم؟
از دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند خواهش میکنم جواب فوری و کامل
بهترین راه کدومه ؟
با سلام شما سوالتون رو در قسمت ازدواج بعد قبولی بپرسید
انشاالله جواب میگیرید

تا جایی که من می دونم اگه شما به عنوان یک فرد مجرد ویزا گرفته باشین و حالا بخواین ازدواج کنین، نمی تونین به این زودی همسرتون رو ببرین، فکر می کنم پروسش حداقل دو سه سال طول می کشه...

دوست عزیز سلام شما که تازه رفتین مصاحبه میشه بفرمایید واکسیناسیون ایران را قبول کردن؟وبه چه نحوی بود؟
تشکر کنندگان:
(2012-08-29 ساعت 20:28)Sheriff نوشته:  افشین جان بالای متن و خارج از مصاحبه در مقدمه مصاحبه کننده معادل خورشیدی رو هم گفته 9 مهر و معلومه که منظورش امسال بوده! چون 30 سپتامبر 2013 میشه 8 مهر.

بله این رو گفته و محاسبه شما برای 9 مهر امسال و 8 سال دیگه درسته. اما مشخصا این متنی هست که خبرنگار با استناد به حرف های مصاحبه شونده اون رو به صورت مقدمه آورده و این تازه کار رو بدتر می کنه!
چون احتمال اینکه خبرنگار در جریان جزییات دقیق روال کار باشه می تونه زیاد نباشه و دقیقا همون برداشت غیرصحیحی که هرخواننده ای از متن داشته رو درج کرده. می خوام بگم با نظر شما کاملا موافقم.
به هرحال به دلیل اهمیت موضوع و احتمال سوال های زیادی که حتما توی این تاپیک در این مورد مطرح می شه بهتره موضوع روشن بشه.
تصور اینکه اگر تا 30 روز دیگه مدارکت رو نفرستی قبولیت باطل می شه یه چیز همچین همچونه.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: ASALI ، Ali DV-2013 ، sayeh_m ، roeentan ، امیر مهاجر ، amir_cool_2001 ، rezagh ، hamedhamed
دیپلم نظام قدیم (هم هنرستان و هم دبیرستان) چون مدرک و نشان دهنده دوازده سال تحصیلات هست، مورد قبوله
(2012-08-29 ساعت 20:17)m@ry@m75 نوشته:  دوستان همانطور که بارها بحث شده کی سی سی و سفارت دیپلم هنرستان را به این دلیل که آن را معادل 11 سال تحصیلی میدانند قبول نمیکنند که البته این برای نظام جدید ها درست است چون آنها پیش دانشگاهی را نمیگذرانند .اما اگر یادتان باشد در قدیم مثلا 18 الی 20 سال پیش کسانی که هنرستان را میگذرانند دقیقا 4 سال هنرستان میگذرانند که با احتساب 3 سال راهنمایی و 5 سال دبستان همان 12 سال میشود .با این حساب دیپلم هنرستان قدیم مورد قبول واقع میشود ؟
این سوال را برای یکی از دوستان که امسال میخواهد در لاتری شرکت کند پرسیدم .ممنون می شوم نظراتتان را بگویید .
تشکر کنندگان: m@ry@m75 ، roeentan ، rezagh ، 3rip
دوستان این متن چی میگه به غیر از نامه قبولی که تو سایته کی سی سی باید برامون ایمیل بزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

If you have not received a Selectee e-mail by August 1, 2012, but the site indicates that your entry has been selected for further processing, then the Kentucky Consular Center (KCC) is your primary point of contact for any additional information. KCC may be contacted by e-mail at kccdv@state.gov.
C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

تشکر کنندگان:
(2012-08-29 ساعت 21:30)asal1907 نوشته:  دوستان این متن چی میگه به غیر از نامه قبولی که تو سایته کی سی سی باید برامون ایمیل بزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

If you have not received a Selectee e-mail by August 1, 2012, but the site indicates that your entry has been selected for further processing, then the Kentucky Consular Center (KCC) is your primary point of contact for any additional information. KCC may be contacted by e-mail at kccdv@state.gov.

دوست من می شه توضیح بدین که این متن از کجا برگرفته شده؟
كيس نامبر:2013AS4xxx
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: هفته سوم فوریه
دریافت ویزا: یک ضرب
لینک سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2012-08-29 ساعت 22:11)victorygo نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 21:30)asal1907 نوشته:  دوستان این متن چی میگه به غیر از نامه قبولی که تو سایته کی سی سی باید برامون ایمیل بزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست من می شه توضیح بدین که این متن از کجا برگرفته شده؟

از این ادرس
https://www.dvlottery.state.gov/ESC/webh...e_Help.htm
این قسمت
Page Appendix A - Assistance Page
C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

تشکر کنندگان: achi686 ، rezagh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان