کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
با عرض معذرت ، من برنده 2012 هستم اما ظاهرا این روزها تاپیک 2012 تعطیل شده و هیچ پاسخی داده نمیشه
سلام دوستان : من ویزا گرفتم ولی هنوز وارد آمریکا نشدم وگرین کارتم را نگرفتم اما قبل از رفتنم تصمیم به ازدواج دارم لطفا راهنمایی کنید
1 ) ایا میتونم تو ایران عقد کنم و بعد از ورود به آمریکا ترجمه مدارک ازدواج را برای گرین کارت همسرم ارایه کنم ؟
2) یا اینکه باید در ترکیه این مراحل را پیگیری کنم ؟
3)و یا اینکه اول باید برم و بعد از اینکه گرین کارتم را گرفتم مراحل بالا را طی کنم؟
از دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند خواهش میکنم جواب فوری و کامل
بهترین راه کدومه ؟
تشکر کنندگان:
(2012-08-29 ساعت 00:22)honey rahmati نوشته:  سلام تاریخ مدیکال همان روزی است که در دوبی یا ترکیه دکتر تاریخ می زنه یا تاریخ آزمایش ها در انیستیتو پاستور در ایران ؟
در دوبی یا ترکیه دکتر تاریخ می زنه
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: honey rahmati
سلام بر دوست عزیز
من شاید درست بگم و شایدم اشتباه کنم ، اما فکر کنم بهتر اینه که شما در اینجا عقد خودرا قانونی کرده و با مدارک ازدواجتون از قبیل همین عقدنامه و عکسهای مربوطه در موقع مراسم عقد و همچنین فرمهای 122 و 230 رو که مربوط به مشخصات همسرتون میشه رو همراه خودتون به آمریکا برده که در بدو ورود که شما درخواست گرین کارت و غیره رو میکنین ، یه درخواست هم در این مورد انجام داده باشین . بازم امیدوارم که اگه اشتباهی شما رو راهنمایی کرده باشم مدیران خوب این سایت ، اشتباه من رو تصحیح کنن
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
سلام،ببخشید این حقیقت داره که حول و حوش 500 نفرو مهر ماه دوباره اعلام می کنند؟از ایران؟
تشکر کنندگان:
(2012-08-28 ساعت 23:25)maka2 نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 23:15)achi686 نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 22:45)maka2 نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 22:34)victorygo نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 22:12)only_flight نوشته:  دوستان از زمان صدور ویزا تو سفارت ، چند ماه وقت داریم به آمریکا بریم .(برای کارهای مانده تو ایران که باید انجام بدیم) ؟

دوست عزیز از روز مدیکال 6 ماه فرصت هست برای اولین سفر به آمریکا و فعال سازی گرین کارتWink

البته خدای نکرده اگه یه ضرب نگیرید و بخواید وقتی کلیر شدید برای سفر دوم به سفارت برای دریافت وبزا تشریف ببرید ، ( مثلا 3 ماه بعد ) می تونید مدیکالتون رو تمدید کنید و از تاریخ جدید دوباره 6 ماه میشه !! ( یعنی 9 ماه )

امکانش هست اگر اطلاعاتی در مورد تمدید مدیکال دارید بفرمایید....
بنده خوندم که برای افرادی که سن آنها کمتر هست می تواند این مدیکال تا 1 سال زمان داشته باشد....
آیا در ابتدا مدیکال 6 ماهه صادر می گردد؟ یعنی برای تمدید آن اقدامات خاصی باید صورت گیرد؟ و اگر اینطور هست آن اقدامات کدامند؟
ثانیا، این ویزا تاریخ اکسپایر شدن ندارد؟ در واقع روی ویزای آمریکا نوشته شده 6 ماه پس از مدیکال ؟ در واقع دیگه نباید ویزا رو تمدید کرد؟

شرمنده که سوالات ابتدایی می پرسم، بنده در این زمینه نتونستم اطلاعات کاملی جمع کنم..... ممنون از صبر و حوصله شما در خصوص جواب دادن به سوالات اینچنین ابتدایی.....

ببینید شما وقتی مدیکال رو انجام میدید اون روز مدیکال میشه ملاک اکسپایر ویزاتون !! و 6 ماه هم از اون تاریخ مهلت داره ... تا اینجا که مشخصه.
حالا شما میری مدیکال رو میدی و میری سفارت و کلیر می خوری بر می گردی ایران منتظر میشی تا نوبتت بشه... وقتی که جواب کلیرتون اومد حالا می تونی بری که پاسا رو برای ویزا تحویل سفارت بدی...که البته اینجا دیگه تاریخی نداره که شما کی بری البته نه اینکه بزاری 6 ماه بعد بری!! .... بر فرض اگه شما 3 ماه بعد بری برای ویزا قبلش یه تمدید مدیکال می دی همون پیش دکتر...و تاریخ مدیکالت بروز میشه و پاست تحویل سفارت میدی و از تاریخ جدید ویزای شما 6 ماه مهلت اکسپایر داره...که میشه 9 ماه از زمان مصاحبه.
اقدام خاصی نداره ، هزینه ان را پرداخت می کنید.
توی ویزا تاریخ اکسپایر رو نوشته ، نه راجع به تاریخ مدیکال ولی تاریخش همون 6 ماه بعد از تاریخ مدیکاله

دوست عزیز کیس من 4 نفر است ایا اگر کلیر شوم کل خانواده برای بار دوم باید مدبکال رو تمدید کرد یا حضور یک نفر کافی است
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
(2012-08-28 ساعت 22:30)maka2 نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 07:30)mrbonbon نوشته:  [quote='maka2' pid='207731' dateline='1346099965']
[quote='mrbonbon' pid='207685' dateline='1346094046']
[quote='mohajer13' pid='207652' d

دوست من افیسر اصلا نمی پرسه به چه کشوری سفر کردید!!! حداقل از من و خیلیا که دیدم و شنیدم و مطالبشون خوندم نپرسیده.
.
خونسردی رو خوب اومدی یعنی ما اره...Smile Wink

من قصد دروغ گفتن به آفیسر رو ندارم ولی تازه به این فکر افتادم که ای کاش پاسم رو تازه میکردم به نظرتون این کار درسته؟؟
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، rezagh
(2012-08-27 ساعت 22:43)afs نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 22:00)payam62 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز مهاجرسرایی
من از این لینک فرمی که به اسم Instructions for Immigrant Visa Applicants و به سایز 292 کیلوبایت هست را دانلود کردم و متوجه شدم که در انتهای فابل باز شده یک صفحه ای هست مربوط به مسافرت های خارجی و مدارک تحصیلی که باید پر بشه .
با عنایت به اینکه در گذشته راجع به این فرم صحبت شده بود و عنوان شده بود که فرم سوالات 1 صفحه ای شده ، آیا این فایلی که من دانلود کردم اشتباهه ؟ یا دوباره اون صفحه ی سوالات را اضافه کردن ؟
ضمناً اون یه خطی که مربوط به مسایل واکسیناسیون ایران بود ، در این فایل موجود هست .
نظر شخصی من اینه که دوباره این فرمو اضافه کردن . از دوستان و مدیران عزیز تقاضامندم در این مورد راهنمایی فرمایند .

دوست عزیز در همان صفحه شما باید فایل
Instructions for Diversity Visas
را دانلود کنید.
اگر این فایل که مربوط به برندگان لاتاری هست را ملاحظه کنید می بینید که فرم انتهایی تک صفحه ای هست
فایلی که شما به اون اشاره کردید مربوط به ویزای مهاجرتی کیس های غیر لاتاری است

بابا من جزو کارنتی های انکارام و هنوز ایمیلی ذریافت نکرذم این فرم سفارت انکارا دیگه چه صیغه ای برای این دوتا فرم بیچاره شدیم تا اشتباهی نداشته باشیم کشتین مارو یه نفر لطفا توضیح بده
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
(2012-08-29 ساعت 02:11)amirhr123 نوشته:  بابا من جزو کارنتی های انکارام و هنوز ایمیلی ذریافت نکرذم این فرم سفارت انکارا دیگه چه صیغه ای برای این دوتا فرم بیچاره شدیم تا اشتباهی نداشته باشیم کشتین مارو یه نفر لطفا توضیح بده

دوستم این فرمی هست که بایستی پر کرده و همراه مدارک مورد نیاز 20 روز قبل به آنکارا ارسال کنیم 1 صفحه بیشتر نیست.اگه خواستی یه آدرس میل بده واست بفرستم
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
تشکر کنندگان: rezagh ، amirhr123 ، SOROUSHSOFT ، payam62 ، Saeedv13
(2012-08-29 ساعت 00:26)JOHANNA نوشته:  با عرض معذرت ، من برنده 2012 هستم اما ظاهرا این روزها تاپیک 2012 تعطیل شده و هیچ پاسخی داده نمیشه
سلام دوستان : من ویزا گرفتم ولی هنوز وارد آمریکا نشدم وگرین کارتم را نگرفتم اما قبل از رفتنم تصمیم به ازدواج دارم لطفا راهنمایی کنید
1 ) ایا میتونم تو ایران عقد کنم و بعد از ورود به آمریکا ترجمه مدارک ازدواج را برای گرین کارت همسرم ارایه کنم ؟
3)و یا اینکه اول باید برم و بعد از اینکه گرین کارتم را گرفتم مراحل بالا را طی کنم؟
بهترین راه کدومه ؟
با سلام شما سوالتون رو در قسمت ازدواج بعد قبولی بپرسید
انشاالله جواب میگیرید
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
تشکر کنندگان:
(2012-08-29 ساعت 02:11)amirhr123 نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 22:43)afs نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 22:00)payam62 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز مهاجرسرایی
من از این لینک فرمی که به اسم Instructions for Immigrant Visa Applicants و به سایز 292 کیلوبایت هست را دانلود کردم و متوجه شدم که در انتهای فابل باز شده یک صفحه ای هست مربوط به مسافرت های خارجی و مدارک تحصیلی که باید پر بشه .
با عنایت به اینکه در گذشته راجع به این فرم صحبت شده بود و عنوان شده بود که فرم سوالات 1 صفحه ای شده ، آیا این فایلی که من دانلود کردم اشتباهه ؟ یا دوباره اون صفحه ی سوالات را اضافه کردن ؟
ضمناً اون یه خطی که مربوط به مسایل واکسیناسیون ایران بود ، در این فایل موجود هست .
نظر شخصی من اینه که دوباره این فرمو اضافه کردن . از دوستان و مدیران عزیز تقاضامندم در این مورد راهنمایی فرمایند .

دوست عزیز در همان صفحه شما باید فایل
Instructions for Diversity Visas
را دانلود کنید.
اگر این فایل که مربوط به برندگان لاتاری هست را ملاحظه کنید می بینید که فرم انتهایی تک صفحه ای هست
فایلی که شما به اون اشاره کردید مربوط به ویزای مهاجرتی کیس های غیر لاتاری است

بابا من جزو کارنتی های انکارام و هنوز ایمیلی ذریافت نکرذم این فرم سفارت انکارا دیگه چه صیغه ای برای این دوتا فرم بیچاره شدیم تا اشتباهی نداشته باشیم کشتین مارو یه نفر لطفا توضیح بده

دوست من ، فرم‌هاي قديم و جديد رو در پست زير گذاشته‌ام. فرم جديد رو دانلود و صفحه آخر رو پر كنيد. فرم پارسال 2 صفحه‌اي و مال امسال يك صفحه‌اي است. براي امسال بايد فرم جديد رو پر كنيد.

لينك پست
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: hamedhamed ، صوفیا صوری ، amirhr123 ، achi686 ، payam62
جهت اطلاع كساني كه كارت معافيتشون رو دادند واسه تعويض، كارت معافيت من امروز بعد از 74 روز رسيد به دستم.
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
تشکر کنندگان: kopol ، afs ، sayeh_m ، صوفیا صوری ، rezagh ، Ali DV-2013 ، roeentan ، achi686 ، payam62 ، hassan1358arab
سلام دوستان
من چند هفته پیش به KCC ایمیل زدم که مدارکم رسیده یا نه اما اونا در جواب گفتند که اطلاعات غلط دادم و فلان.
مثل اینکه فرمت نامه نگاری را رعایت نکرده بودم اما دوباره اصلاح ش کردم و فرستادم و جوابم گرفتم.
اینجا طریق نامه ای که نوشتم و می زارم برای دوستانی که مثل من این مشکل و داشتند.

Dear Sir/Madam,

:I was selected to Diversity Immigration Visa Program 2013. My information are as follow:

Case Number:
Complete Name:
Date of Birth:
Foreign State Chargeability: IRAN-ANKARA

I submitted forms and photographs to this address:

U.S. Department of State
Kentucky Consular Center
3505 North Highway 25W
Williamsburg, KY 40769, U.S.A.

I appreciate if you confirm that you have recieved my documents.

Thanks in advance.
آخر نامه هم اسم و فامیل و کامل نوشتم
تشکر کنندگان:
(2012-08-29 ساعت 10:49)hamedhamed نوشته:  جهت اطلاع كساني كه كارت معافيتشون رو دادند واسه تعويض، كارت معافيت من امروز بعد از 74 روز رسيد به دستم.
حامد جان چقدر طولانی دستت رسیده برای من 35 روزه اومد
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: rezagh
(2012-08-29 ساعت 11:04)kopol نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 10:49)hamedhamed نوشته:  جهت اطلاع كساني كه كارت معافيتشون رو دادند واسه تعويض، كارت معافيت من امروز بعد از 74 روز رسيد به دستم.
حامد جان چقدر طولانی دستت رسیده برای من 35 روزه اومد

برای من 140 روزه اومد Big Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: rezagh
(2012-08-29 ساعت 08:25)honey rahmati نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 00:26)JOHANNA نوشته:  با عرض معذرت ، من برنده 2012 هستم اما ظاهرا این روزها تاپیک 2012 تعطیل شده و هیچ پاسخی داده نمیشه
بهترین راه کدومه ؟
با سلام شما سوالتون رو در قسمت ازدواج بعد قبولی بپرسید
انشاالله جواب میگیرید

تا جایی که من می دونم اگه شما به عنوان یک فرد مجرد ویزا گرفته باشین و حالا بخواین ازدواج کنین، نمی تونین به این زودی همسرتون رو ببرین، فکر می کنم پروسش حداقل دو سه سال طول می کشه...
كيس نامبر:2013AS4xxx
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: هفته سوم فوریه
دریافت ویزا: یک ضرب
لینک سفرنامه
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان