کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-08-29 ساعت 22:21)asal1907 نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 22:11)victorygo نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 21:30)asal1907 نوشته:  دوستان این متن چی میگه به غیر از نامه قبولی که تو سایته کی سی سی باید برامون ایمیل بزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

If you have not received a Selectee e-mail by August 1, 2012, but the site indicates that your entry has been selected for further processing, then the Kentucky Consular Center (KCC) is your primary point of contact for any additional information. KCC may be contacted by e-mail at kccdv@state.gov.

دوست من می شه توضیح بدین که این متن از کجا برگرفته شده؟

از این ادرس
https://www.dvlottery.state.gov/ESC/webh...e_Help.htm
این قسمت
Page Appendix A - Assistance Page

من که نشنیدم کسی ایمیلی دریافت کرده باشه ولی خوب این نوشته می گه که اگه ایمیلی مبنا بر برنده شدن تا اول آگوست دریافت نکردین ولی اسمتون تو سایت بود منبع اصلی گرفتن اطلاعتون باید از طریق اون ایمیل باشه. ولی خوب کلا ما که دیگه تو برنده شدنمون شک نداریم با کی سی سی هم که ایمیل بازی کردیم... پس جای نگرانی نیـــــــــــــست Smile
كيس نامبر:2013AS4xxx
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: هفته سوم فوریه
دریافت ویزا: یک ضرب
لینک سفرنامه
تشکر کنندگان: asal1907 ، achi686 ، امیر مهاجر ، rezagh
(2012-08-29 ساعت 22:21)asal1907 نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 22:11)victorygo نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 21:30)asal1907 نوشته:  دوستان این متن چی میگه به غیر از نامه قبولی که تو سایته کی سی سی باید برامون ایمیل بزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

If you have not received a Selectee e-mail by August 1, 2012, but the site indicates that your entry has been selected for further processing, then the Kentucky Consular Center (KCC) is your primary point of contact for any additional information. KCC may be contacted by e-mail at kccdv@state.gov.

دوست من می شه توضیح بدین که این متن از کجا برگرفته شده؟

از این ادرس
https://www.dvlottery.state.gov/ESC/webh...e_Help.htm
این قسمت
Page Appendix A - Assistance Page

سلام ظاهراً که این متن این و میگه اما در همون سال 2012 یکی از دوستان من که شماره کیسشون حدود 37000 بودند ، هیچ ایمیلی رو دریافت نکردن اما در ماه MAY از سفارت آمریکا واقع در آنکارا به طور یکضرب تعداد 3 نفر ویزا دریافت کردند و اتفاقاً قرار که این ماه پرواز کنن به آمریکا...
من نمیدونم چرا این و نوشته اما تا اونجا که من میدونم لزوماً ایمیلی برا کسی نمیفرستن مخصوصاً برندگان 2013. چون همین امروز من مصاحبه خانم سارا ( یکی از کارکنان اداره مهاجرت ) رو داشتم از طریق رادیو فردا گوش میدام که گفت ما هیچ ایمیلی برای کسی نمیفرستیم که بگیم شما قبول شدید یا نه فقط شرکت کنندگان از طریق کانفرمیشین نامبر باید برن تو سایت و ببینند که قبول شدن یا نه ....
راستی دوستان یه چیز خیلی مهمی که گفت این بود که از ایران امسال برای اولین بار حدود 4300 نفر برنده داشتیم که از این تعداد فقط 3000 نفر آنها با ماتماس گرفتند، و گفت که یعنی مابقی برندگان هنوز متوجه برنده شدنشون نشده اند. و مصاحبه کننده گفت این موضوع آیا به نفع بقیه ایرانیان هست یا نه، یعنی سهم مابقی که نفهمیدن به اونایی که فهمیدن میرسه ؟ سارا خانم فرمودند که به هیچ وجه. پس اگه میتونین تو دوستان و آشنایان این خبر رو بدین که اگه کسی یادش رفته چک کنه بره زودتر چک کنه چون ماکسیمم برای فرستادن مدارک اولیه ( فرم 122 و 230 ) فقط تا پایان سپتامبر وقت مونده
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: asal1907
(2012-08-29 ساعت 23:07)mrbonbon نوشته:  راستی دوستان یه چیز خیلی مهمی که گفت این بود که از ایران امسال برای اولین بار حدود 4300 نفر برنده داشتیم که از این تعداد فقط 3000 نفر آنها با ماتماس گرفتند، و گفت که یعنی مابقی برندگان هنوز متوجه برنده شدنشون نشده اند. و مصاحبه کننده گفت این موضوع آیا به نفع بقیه ایرانیان هست یا نه، یعنی سهم مابقی که نفهمیدن به اونایی که فهمیدن میرسه ؟ سارا خانم فرمودند که به هیچ وجه. پس اگه میتونین تو دوستان و آشنایان این خبر رو بدین که اگه کسی یادش رفته چک کنه بره زودتر چک کنه چون ماکسیمم برای فرستادن مدارک اولیه ( فرم 122 و 230 ) فقط تا پایان سپتامبر وقت مونده

همچین چیزی نیست...ایشون گفت تا پایان سپتامبر وقت برای برندگان لاتاری 2013 هست که مراجعه کنن و ویزاشونو بگیرن... منظورشم سپتامبر 2013 بود یعنی 1 سال و 1 ماه دیگه
در ضمن در مورد 4300 نفر ایشون منظورشون لاتاری سال 2012 بود ... در سال 2013 6029 نفر برنده شدن
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: manila ، صوفیا صوری ، asal1907 ، rezagh ، mgolchin13 ، pooyash ، Saeedv13
اگر دقت کنید سوالات در خصوص قرعه کشی امسال 2013 پرسیده شده و بنظر من از اونجایی که گفته شده که هر سال همه برنده ها اقدام به پیگیری کیس خودشون نمیکنند، اگر کل افرادی که اقدام میکنند از تعداد 50.000 نفر کمتر باشه مجدد قرعه کشی میکنند. پس باید یه مدت زمانی رو محدود کنند و تا اون موقع برندگان بتونند مدارک خود رو ارسال کنند. و بعد از اون اقدام به قرعه کشی مجدد نمایند.در واقع سوال هم همین بوده که چرا امسال دوبار قرعه کشی انجام میشه. و امسال برای این موضوع تا سپتامبر رو محدود کردن. البته چون من هنوز هیچ کجای سایت رسمی وزرات امورخارجه و این موضوع رو ندیدم کمی شک دارم. اگر دوستان جای دیگری این موضوع رو مشاهده کردند اعلام کنند. یه احتمال دیگه هم هست که این قرعه کشی مجدد برای تامین کسری برندگان 2012 باشه و اصلا ربطی به 2013 نداشته باشه. البته این سوال هم وجود داره که چون سال گذشته 1000 نفر از ایران برنده شدند و پیگیری نکردند آیا در قرعه کشی اکتبر آیا این سهمیه باز به ایران اختصاص داده میشه یا نه؟ اگر این چنین باشه این فرصت بسیار خوبی است که مجدد برای ایرانیان فراهم شده. به احتمال زیاد گمانه زنی در مورد (سپتامبر آخرین مهلت برای برندگان 2012 باشه) صحیح تره.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان:
(2012-08-29 ساعت 20:28)Sheriff نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 20:14)afs نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 19:52)amir_cool_2001 نوشته:  .. در سایت رادیو فردا خوندم این بود که برندگان قرعه کشی لاتاری 2013 فقط تا پایان سپتامبر فرصت دارند که مدارک خود را برای KCC ارسال کنند.دوستانی که هنوز مدارکشون رو ارسال نکردن و سوال میپرسن تا کی وقت دارند برای ارسال مدارک هرچه سریعتر اقدام کنند. در غیر اینصورت باید برای قرعه کشی سال بعد اقدام نمایند.

با توجه به اینکه با صراحت اعلام نشده 30 سپتامبر 2012 یا 30 سپتامبر 2013 و قاعدتا در این مواقع منظور سال جاری است اما به نظر من این فقط یک اشتباه کلامی بوده و بنا به تمام توضیحات و قوانین خودشون برندگان اعلام شده تا سپتامبر سال 2013 آینده وقت دارند تا پروسه اخذ ویزا (که شامل ارسال مدارک، تست پزشکی و مصاحبه و دریافت ویزا می شه) رو طی کنند و نتیجه گیری شما به عقیده من صحیح نیست. هرچند ارسال سریعتر مدارک کاملا منطقی و عاقلانه ست

من مجددا متن رو خوندم، توی سوالی از این خانم پرسیدند "خانم گرو، برای سال آينده چند متقاضی ايرانی داشتيد و چند نفر از آنها برنده شدند؟" و ایشون درجواب گفتند "برای سال ۲۰۱۳ ..." و بالا فاصله سوال بعدی مطرح شده که "ايرانيانی که برنده قرعه کشی شده اند تا کی مهلت دارند که مراجعه کنند و مقدمات کار را برای سفر به آمريکا فراهم نمايند؟" و ایشون گفتند "تا روز سی ام سپتامبر". فکر می کنم عدم بیان مجدد سال 2013 در جواب سوال دوم این بوده که بحث بر سر این سال بوده و توی متن هیچ جا اشاره ای به سال 2012 نشده.

افشین جان بالای متن و خارج از مصاحبه در مقدمه مصاحبه کننده معادل خورشیدی رو هم گفته 9 مهر و معلومه که منظورش امسال بوده! چون 30 سپتامبر 2013 میشه 8 مهر.
اما به نظر من این اشتباه مصاحبه کننده است و منظور خانم گرو همون سی سپتامبر 2013 است.
مدیر عزیزم ، والا من روحم از این بحثها خبر نداره !!!! اصلاً من که این پستها رو ارسال نکردم !!! والا من بیگناهم !!!! . معلومه که من همش توی ذهنتون هستم ها !! ای شیطون !! میخوای با من حسابی رفیق بشی ، اما خجالت میکشی بگی ها . موفق باشید .
تشکر کنندگان: hamedhamed ، امیر مهاجر ، Ali DV-2013 ، victorygo ، rezagh
دوست عزیز، early october یعنی اوایل اکتبر.

سلام این فرم , Form DS-230, Part I and II که باید پر کنیم تاریخش expire شده و ماله برندگان 2012 پس ما باید چه کار کنیم؟
[/quote]

فرمها رو از سایت لاتری دریافت کردید؟ وقتی که نتیجه رو مشاهده میکنید لینکی برای دریافت فرمها وجود داره، از همونجا فرمها رو دریافت کنید.

اگر از همونجا دریافت کردید و تاریخش گذشته بهتره به KCC اطلاع بدید ببینید چی میگن.
ولی معمولا فرمها تا مدتی بعد از دریافتشون تاریخ دارن، دوباره دانلود کن ببین تاریخش واسه کی هست.
[/quote]
تشکر کنندگان:
دوستان منم از طریق پست آرامکس رسیدن مدارکم وچک کردم و،2بار ای میل به kcc زدم وهربار رفته رو auto respond و جوابی واسم نیومده حالا چی کار کنم!؟! برای بار سوم ای میل بزنم؟(شمارمم کارنت شده)
تشکر کنندگان:
(2012-08-30 ساعت 09:36)Emma_a432 نوشته:  دوستان منم از طریق پست آرامکس رسیدن مدارکم وچک کردم و،2بار ای میل به kcc زدم وهربار رفته رو auto respond و جوابی واسم نیومده حالا چی کار کنم!؟! برای بار سوم ای میل بزنم؟(شمارمم کارنت شده)

اول اینکه به محض رسیدن مدارکتون رو وارد پروسه نمیکنن بعدشم شما وقتی میل میزنی 3 یا 4 روز بعد یه جوابی میگیری.
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
تشکر کنندگان: Emma_a432 ، rezagh
سلام دوستان.
من جاهای مختلف سایت رو نگاه کردم اما جواب سوالمو پیدا نکردم.
سوالم اینه که این حساب بانکی رو چطوری باز کنم؟حساب خاصی هست یا باید به بانک بگم حساب ارزی می خوام و آیا همه ی بانکا این کارو می کنن یا بانک خاصی باشه بهتره؟
کیس نامبر 2013as00007XX3** تعداد : 3 نفر (پدر، مادر و برادر)
تاریخ مصاحبه 20 می به همراه برگه ابی
کنسولگری ایروان
مقصد : Houston, Texas
کلیر 15 آگست
3 نفر
ورود به آمریکا: 28 سپتامبر 2013
تشکر کنندگان:
(2012-08-30 ساعت 12:45)samira.a نوشته:  سلام دوستان.
سوالم اینه که این حساب بانکی رو چطوری باز کنم؟حساب خاصی هست یا باید به بانک بگم حساب ارزی می خوام و آیا همه ی بانکا این کارو می کنن یا بانک خاصی باشه بهتره؟

نه عزيزم حساب خاصي نيست
همون حساب معمولي خودته فقط بايد به متصدي بگي براي سفارت ميخام و معادل ارزي حسابت رو بهت بدن همين
همه بانك ها دارن ولي دوستان ميگفتند پروسه بانك سامان و پاسارگاد و پارسيان از همه راخت تره
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
تشکر کنندگان: ASALI ، samira.a ، achi686 ، roeentan ، Ali DV-2013 ، rezagh ، pooyash
(2012-08-29 ساعت 20:28)Sheriff نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 20:14)afs نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 19:52)amir_cool_2001 نوشته:  .. در سایت رادیو فردا خوندم این بود که برندگان قرعه کشی لاتاری 2013 فقط تا پایان سپتامبر فرصت دارند که مدارک خود را برای KCC ارسال کنند.دوستانی که هنوز مدارکشون رو ارسال نکردن و سوال میپرسن تا کی وقت دارند برای ارسال مدارک هرچه سریعتر اقدام کنند. در غیر اینصورت باید برای قرعه کشی سال بعد اقدام نمایند.

با توجه به اینکه با صراحت اعلام نشده 30 سپتامبر 2012 یا 30 سپتامبر 2013 و قاعدتا در این مواقع منظور سال جاری است اما به نظر من این فقط یک اشتباه کلامی بوده و بنا به تمام توضیحات و قوانین خودشون برندگان اعلام شده تا سپتامبر سال 2013 آینده وقت دارند تا پروسه اخذ ویزا (که شامل ارسال مدارک، تست پزشکی و مصاحبه و دریافت ویزا می شه) رو طی کنند و نتیجه گیری شما به عقیده من صحیح نیست. هرچند ارسال سریعتر مدارک کاملا منطقی و عاقلانه ست

من مجددا متن رو خوندم، توی سوالی از این خانم پرسیدند "خانم گرو، برای سال آينده چند متقاضی ايرانی داشتيد و چند نفر از آنها برنده شدند؟" و ایشون درجواب گفتند "برای سال ۲۰۱۳ ..." و بالا فاصله سوال بعدی مطرح شده که "ايرانيانی که برنده قرعه کشی شده اند تا کی مهلت دارند که مراجعه کنند و مقدمات کار را برای سفر به آمريکا فراهم نمايند؟" و ایشون گفتند "تا روز سی ام سپتامبر". فکر می کنم عدم بیان مجدد سال 2013 در جواب سوال دوم این بوده که بحث بر سر این سال بوده و توی متن هیچ جا اشاره ای به سال 2012 نشده.

افشین جان بالای متن و خارج از مصاحبه در مقدمه مصاحبه کننده معادل خورشیدی رو هم گفته 9 مهر و معلومه که منظورش امسال بوده! چون 30 سپتامبر 2013 میشه 8 مهر.
اما به نظر من این اشتباه مصاحبه کننده است و منظور خانم گرو همون سی سپتامبر 2013 است.

سلام به همه برندگان 2013
آخه دوستان یه کم منطقی فکر کنیم ببینید سال فعالیت و رسیدگی به پرونده ها برای شماره های مختلف از اول اکتبر 2012 شروع میشه تا پایان روز 30 سپتامبر 2013. این یعنی که گردش فعالیت وزارت خارجه آمریکا به جای اول ژانویه و سی و یکم دسامبر هر سال، از اول اکتبر هر سال تا پایان سپتامبر سال بعدش هست. خوب این به این معنیه که افراد برنده سال 2013 در این مدت زمان پروندشون بررسی میشه و یکی واجد الشرایط اعلام میشه یکی هم نه.
حالا اون دسته از عزیزانی که میگن برای ارسال فرمهای اولیه ما تا سپتامبر 2013 وقت داریم، آیا به نظرتون میتونه منطقی باشه؟ چون شما اصلا تا پایان سپتامبر هم نه، فکر کنید دو ماه قبل از پایان فعالیت 2013 که همون 30 سپتامبر هست مدارکی مانند فرم 122 یا 230 رو براشون تازه اون موقع بفرستید ، فکر میکنید اونها وقتی دارن که پرونده شما رو به جریان بندازن ، و از طرفی مگه به هر شخصی یک شماره اختصاص داده نشده ؟ حالا اون شخص بیاد بگه من تا 30 سپتامبر وقت دارم به من بگید اگه شمارش مثلاً 6 ماه قبل از ارسال مدارکش، کارنت شده باشه دیگه اون میتونه کاری بکنه ؟ میشه نتیجه گرفت که
این دسته از عزیزانی که در دور اول برنده شدن طبق صحبتهای سارا خانم همون تا سپتامبر همین سال یعنی 2012 وقت دارن که مدارکشون از قبیل فرم 122 و 230 رو برای KCC پست کنن تا اونا بتونن پرونده شما رو به جریان بندازن و یه تاریخی بسته به شماره کیستون، برای مصاحبه تخصیص داده بشه. حالا از این به بعدش که برندگان مدارک اولیه رو فرستادن، برای فرایند کارنت شدن و دعوت به مصاحبه و در آخر اینکه واجد شرایط ویزا باشیم یا نه ، تا سپتامبر سال 2013 طول میکشه. پس چه بهتر که هر چه سریعتر مدارک اولیه رو پست کنیم که حداقل اونا فرایند اداریش رو تا اونجا که میتونن سریعتر به جریان بندازن.
البته این نظر شخصیه منه، شاید مدیران سایت نظر دیگه ای داشته باشند.
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: maka2
تا همین چند روز پیش دوستانی از سال 2012 بودند که تازه متوجه شدن برنده شده و مدارک فرستادند !!!! و این در حالی بود که خود کی سی سی برای اولین بار بخاطر تعداد کم مراجعین ( برنده های 2012 ) بهشون ایمیل هم زده بود..... پس منظور از سپتامبر شک نکنید همون سپتامبر 2013 هست.
.
البته برای ارسال مدارک نباید این تاریخ رو مد نظر قرار داد چون خود سایت رو که می خونید می بینید که گفته هرچه زودتر و این بخاطر بررسی روی پرونده هاست که مقداری زمان می بره!!

mrbonbon نوشته: میخواستم بدونم شما که ویزای یه ضرب گرفتید اگه پسر هستید آیا سربازی رفته بودید و دوم اینکه اگه رفته بودید در چه ارگانی خدمت کرده بودید؟ مثلا سپاه یا ارتش ...
به خاطر اینکه من شنیدم افرادی که سرباز سپاه بودن به مشکلات زیادی و حتی رد شدن کیس برخورد میکنن. و کلا اگر اطلاعاتی در این زمینه دارین
با تشکر
دوست عزیز من خرید خدمت بودم ..... ولی می دونم افرادی که سپاه بودند هم ویزا گرفتن و ردی کیس بخاطر خدمت نبوده .... نگران نباشید
since 2012
سلام بچه ها سری دوم کارنتیها ی 2013 کی میاد؟
تشکر کنندگان:
(2012-08-30 ساعت 17:57)marj88 نوشته:  سلام بچه ها سری دوم کارنتیها ی 2013 کی میاد؟

سلام نه اینکه سری اولی ها که ما باشیم تاریخ مصاحبه ی ما مشخص شده
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
تشکر کنندگان: aziking
(2012-08-30 ساعت 13:23)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2012-08-30 ساعت 12:45)samira.a نوشته:  سلام دوستان.

نه عزيزم حساب خاصي نيست
همون حساب معمولي خودته فقط بايد به متصدي بگي براي سفارت ميخام و معادل ارزي حسابت رو بهت بدن همين
همه بانك ها دارن ولي دوستان ميگفتند پروسه بانك سامان و پاسارگاد و پارسيان از همه راخت تره

من حساب ارزی بانک پارسیان باز کردم کمتر از 1000دلار وبیش از 5000دلارباز نمیکنند که اگر مبلغ شما بیش از 5000تا باشد باید توضیح بدهی ونامه ببری که این پول را از کجا اورده ای و چرا حساب ارزی باز کرده ای وچون می دانند برای تمکن مالی است سرباز می زنند. پس بهتر است حساب ریالی باشد بانکهای دیگر را اطلاع ندارم.

سلام دوستان یک سوال داشتم لطفا با تجربه های سالهای گذشته ومدیران محترم پاسخگو باشند.
بچه هایم توی پاس من هستند ایا پاس جدا برایشان بگیرم وگرنه ایادر اینده ممکن است به مشکل بخورند یاخیر؟اگر بله چه مشکلی؟
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
تشکر کنندگان: aziking

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان