کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-09-03 ساعت 22:55)hossein1234 نوشته:  
(2012-09-03 ساعت 00:29)nana2013 نوشته:  سلام دوستان
یه جا توی instruction_dv نوشته که نحوه خروج پولتون رو از کشورتون به آمریکا باید بنویسید. ایا دوستانی که رفتن یا اطلاع دارن، چنین نامه ای رو نوشتن و با مدارکشون ارسال کردن؟

دوست گرامی ، پس از دریافت ویزا به شما فرمی داده میشود تا در صورت انتقال حجم بالای نقدینگی به شما کمک می کند تا فرم های لازمه را پر نمایید.
موفق باشین

ممنون از راهنماییتون،
منظورتون پس از دریافت ویزا از سفارته؟ یا مهر ورود یا ... ، چون من که چیزی نگرفتم.
since 2012
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز:
برای چندمین بار، لطفا از پیغام خصوصی برای سوال های عمومی استفاده نکنید

lotery2013 نوشته: با سلام
غرض از مزاحمت اینه که من جز برنده های 2013 هستم. به نظرتون اگر من مصاحبه رو قبول بشم و نخوام برای یکی دو سال اینده به امریکا مهاجرت کنم, باید از کدام کانال اقدام کنم؟
پیشاپیش از پاسختون سپاسگزارم
منظورتون از قبول شدن مصاحبه چیه؟؟منظورتون اینه که ویزا رو بگیرید؟/
دوست عزیز: هر ویزایی تا یک تاریخی اعتبار داره . ویزای امریکا تقریبا یک سال اعتبار داره . اما تاریخ های مدیکال 6 ماه .
بنابر این وقتی ویزا گرفتیتد باید ظرف مدت 6 ماه خودتون رو به امریکا برسونید و گرین کارت و سوشال نامبرتون رو دریافت کنید که گرفتن گرین کارت حداقل 30 روز زمان میبره .
اگه در ایران کار دارید ، میتونید وقتی وارد امریکا شدید ، برای گرفتن پاس سفید اقدام کنید
پاس سفید ، ی نوع برگه ای هست ( یا شبیه همون پاس پورت) که به شما اجازه میده تا 2 سال خارج امریکا بمونید
برای نحوه گرفتن پاس سفید اینجا رو بخونید
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، ASALI ، rezagh ، sayeh_m ، el333 ، Ali DV-2013
(2012-09-04 ساعت 12:31)M_Ti نوشته:  دوستان قبلا جایی کار می کردم و لی الان یکماه هست که دیگه از اونجا اومدم بیرون ..اما وقتی فرمها رو فرستادیم نوشتم از فلان تاریخ تا present

از اونجایی که داریم سابقه کار از اون شرکت می بریم و تاریخ کار کردنمون هم در اونجا قبل از مصاحبه تمام شده آیا بایداز همین الان به kcc اطلاع بدیم ؟یا اینکه لازم نیست و بعدا موقع مصاحبه بهشون توضیح می دیم ؟

دوست عزیز شما وقتی زدید present یعنی تا تاریخی که فرما رو فرستادید اونجا کار میکردید پس مشکلی نیست ونگران نباش وقت مصاحبه میتونید توضیح بدیدو هر چیزی که خواستید قبل از قسم خوردن تغییر بدید ولی در کل نیازی نیست به kccاطلاع بدید .اگه دیپلم داشته باشید اصلا ازتون سابقه کار نمیخوان.
شماره کیس : 2012AS0007####_کنسولگری: آنکارا_کارنت شدن کیس: May 2012_مصاحبه: 8 august_کلیرنس:21 sep_دریافت ویزا:26 sep_مقصد:LA Irvine_ورود به آمریکا :20 jan _دریافت گرین کارت :

تشکر کنندگان: sayeh_m ، Emma_a432 ، amir0_0amir ، M_Ti ، SOROUSHSOFT ، rezagh
(2012-09-02 ساعت 15:26)mlo نوشته:  دوستان عزیز سلام . چندتا سوال داشتم در رابطه با مدرک تحصیلی. همسر بنده که برنده اصلی است الان دوره پیش دانشگاهی رو به پایان رساند و گواهی موقت هم گرفت به همراه ریز نمرات. حالا لطفا اگر کسی میدونه سوالات بنده رو پاسخ بده :
1) آیا این تغییر وضعيت تحصیلی به kcc اعلام بشه(با توجه به اینکه فعلا گواهی موقت به دستمون رسیده)؟
2) گواهی دایم حداقل 6 ماه دیگه حاضر میشه! اگر مصاحبه قبل از این زمان باشه تکلیف چیه؟ گواهی موقت رو سفارت می پذیره؟ لطفا بنده رو راهنمایی بفرماييد/ با سپاس از تمام عزیزانی که بنده و دیگر افراد رو برای آگاه سازی کمک می کنند...

سلام..ریز نمرات و گواهی موقت کافیه نیاری به اعلام نیست
شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

تشکر کنندگان: M_Ti ، mlo
(2012-09-04 ساعت 17:06)farahmehr نوشته:  در فرم Form DS-230, Part I and II در قسمت 10 و 11 (Permanent address in the United States where you intend to live, if
known و Address in the United States where you want your Permanent
Resident Card ) چه چیزی باید نوشته شود و اگر ندونیم چی باید بنویسیم و اگه ننویسیم مشکلی پیش میاد؟

سلام دوستان در فرم DSP-122 قسمت 3 (mailing adres )آدرس پستی رو باید نوشت؟ تو ایران پست به دستمون میرسه؟ چون شنیدم پست ایران این بسته ها رو به صاحباشون نمیرسونه.بهتر نیست ادرس کسی که خارج ایرانه رو بدیم؟( مثلاکانادا)؟ اگه اسپانسر نداشته باشیم چی میشه؟ بهتره اسپانسر معرفی کنیم یانه؟
دوست عزیز
اینجا و اینجا و اینجا رو مطالعه کنید . جواب خیلی از پرسشهاتون رو میگیرین Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: ASALI ، farahmehr ، rezagh
(2012-09-04 ساعت 19:18)farahmehr نوشته:  یه سوال دیگه:درفرم Form DS-230, Part II در قسمت 43. Social Security Number چیه؟
شما حداکثر 4 روز هست عضو شدی...خوش اومد میگم بهت دوست عزیز...چند ساعتی رو وقت بذارو تاپیک رو از ابتدا بخون هم به جوابت میرسی و هم مطمئن باش اطلاعاتی بدست میاری که جایی صد در صد به کمکت میاد...موفق باشی
2013AS4xxx
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، sayeh_m ، rezagh
(2012-09-04 ساعت 21:03)farahmehr نوشته:  توی فرم part1 va 2 قسمت 29.اسم بچه ها رو خواسته من 2 تا بچه دارم که 24 و 27 سالن، که مسلما با من نمیتونن بیان اسم اونا رو هم باید بنویسم اونجا؟
بله دوست عزیز .حتما حتما" باید اسامیشون رو بنویسین حتی اگر با شما نتونن بیان .این مسئله خیلی مهمه Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: ASALI ، SOROUSHSOFT
دوستان من یک سوال برام پیش امده ببخشید شاید مرتبط به این تاپیک نباشه.فرم ای-۱۳۴ که باید اسپانسر پر کنه تاریخش گذشته و در سایت نیست.نظرتون چیه?
شماره کیس: **2013AS00009، تاریخ رویت قبولی:MAY 1، کنسولگری:ankara، ارسال فرمهای سری اول:15may، کارنت شدن کیس:15 Augest، مصاحبه:-، دریافت کلیرنس:-، دریافت ویزا:-، ورود به آمریکا:-، دریافت گرین کارت:-، جمع تقریبی هزینه ها : 7500 DHL
تشکر کنندگان:
(2012-09-04 ساعت 22:16)mahsa 662547 نوشته:  دوستان من یک سوال برام پیش امده ببخشید شاید مرتبط به این تاپیک نباشه.فرم ای-۱۳۴ که باید اسپانسر پر کنه تاریخش گذشته و در سایت نیست.نظرتون چیه?
سوالتون رو توی تاپیک اسپانسر و مدارک مرتبط با آن مطرح کنید زودتر به جواب میرسید.
موفق باشید.
2013AS4xxx
تشکر کنندگان: sayeh_m ، mahsa 662547 ، rezagh ، Shezem ، homayoon13
دوستان سلام من در مورد نحوه گرفتن سابقه کار سوال داشتم ؟چون من کارمند بخش دولتی هستم ومطمئن هستم اگر بدانند سابقه کار را برای چه کاری میخواهم مشکل پیدا میکنم .حالا اگر کسی میتواند من را راهنمایی کند ممنون میشوم
تشکر کنندگان:
دوستان این خبر شاید زیاد به برندگان لاتاری ربطی نداشته باشه ولی می خواستم بپرسم کسی از این موضوع اطلاع بیشتری داره؟
و اینکه به نظرتون کسانی که برای ادامه تحصیل می خوان برن،اگر همزمان با پروسه لاتاریشون برای پذیرش هم اقدام کنن و در صورت گرفتن پذیرش و گرفتن ویزا از طریق پروسه لاتاری،بگن که مشکل ویزا ندارن چطوره؟یا اینکه برن 1سالی in-state بشن و بعد اقدام کنن؟

خبر جدید و مهم در مورد ویزای دانشجویی آمریکا:
On August 10, 2012, President Obama signed into law the Iran Sanctions, Accountability, and Human Rights Act of 2012 [Pub.L. 112-158]. Section 501 of that law provides
(a) The Secretary of State shall deny a visa to, and the Secretary of Homeland Security shall exclude from the United States, any alien who is a citizen of Iran that the Secretary of State determines seeks to enter the United States to participate in coursework at an institution of higher education (as defined in section 101(a) of the Higher Education Act of 1965 (20 U.S.C. 1001(a)) to prepare the alien for a career in the energy sector of Iran or in nuclear science or nuclear engineering or a related field in Iran.
This provision is effective "with respect to visa applications filed on or after" August 10, 2012. The bipartisan legislation, led by the chair and ranking member of the House Foreign Affairs
Committee, Ileana Ros-Lehtinen (R-Fla.), and Howard Berman (D-Calif.), respectively, passed both the House and Senate almost unanimously just before breaking for the August recess

http://www.nafsa.org/resourcelibrary....aspx?id=34163

نقل قول از یکی از فرومهای فارسی:
انینجا به صورت خلاصه
http://peacenow.org/ISAHRASectionbys...INAL%20doc.pdf
و اینجا به طور کامل قسمت فول تکست رو بزند و نگاه کنید
https://www.myelectedrep.com/bill/112/S2101
منظور از بخش هسته ای که واضحه ولی گه بخشهای دیگه قانون رو نگاه کنید منظور از بخش انرژی بیشتر بخش نفت بود
به نظرم این خیلی بده اگه واقعا کسایی که بتونا تو این بخشا کار کنن دیگه نتون ویزا بگیرن و شامل خیلی از رشته ها میشه اگه بخش انرژی وزارت نیرو رو هم در نظر بگیریم که البته جایی به برق اشاره نشده دیگه 90 درصد بچه ها نمی تونن برن
البته من بعید می دونم این کار رو بکنن فکر میکنم با یه شرایط خاص مثلا کسایی که حدس بزنن یا ملوم بشه از طرف شرکت های دولتی اومدن ( من خودم سراغ دارم کسایی که رفتن) و یا این که واقعا رشتشون ضایع باشه
البته قانونه یه جوریه که دستشون بازه هرکی رو بخوان نمی دن البته قبلا هم همینجوری بوده کی تا حالا برای رجکت شدن دلیل قانع کننده گرفته
واقعا گیج کننده است فقط زمان نشون می ده که چی میشه و با وجودی که بیشتر بچه ها از ایران تو رشته های مهندسی دارن میرن که شرایط کاری هم بخش انرژی دارن هم تو بخش هسته ای ولی رشته هاشون زیاد مربوط نسیت اگه واقعا همه مهندس ها رو بخوان رد کنن با حرفا و عمل خودشون که تشویق کردن به اومدن و درس خوندن تو امریکا تناقض پیدا می کنه
در هر صورت کاری نمی شه
تشکر کنندگان:
(2012-09-04 ساعت 23:16)samankhan1 نوشته:  دوستان سلام من در مورد نحوه گرفتن سابقه کار سوال داشتم ؟چون من کارمند بخش دولتی هستم ومطمئن هستم اگر بدانند سابقه کار را برای چه کاری میخواهم مشکل پیدا میکنم .حالا اگر کسی میتواند من را راهنمایی کند ممنون میشوم

دوست عزیز شما می تونید برای داروالترجمه یا سفارت سوییس سابقه کار را بگیرید.
توصیه من به شما اینه که اگه مدارک تحصیلیتون کامله (حداقل پیش دانشگاهی ) دور سابقه کار رو خط بکشید چون اطلاعات اضافه کلیر طولانی ، وقت و انرژی بیشتر شما را می گیرد.
since 2012
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، samankhan1
با سلام به دوستان ، کسی دقیقا میدونه گواهی تمکن مالی برای همه افراد کیس بطورجداگانه لازمه یا فقط به نام شخص برنده باشه کافیه ؟
كيس نامبر : **2013as****28 ( سه نفر ) \ ارسال مدارک : ۱۲ جون \ مصاحبه : هشتم ژانویه ( آنکارا ) \ ویزا : يكضرب \ مقصد : کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
(2012-09-03 ساعت 19:10)steve نوشته:  
(2012-09-03 ساعت 17:30)enchantress_boy نوشته:  
(2012-09-03 ساعت 17:09)steve نوشته:  تو ترجمهٔ پیش دانشگاهی باید چی‌ نوشته شده باشه؟ بس من زده pre univercity

اگه واقعاً زده Pre UniverCity بگو بره در دارالترجمشو گِل بگیره
برای چی‌ ؟ لطفا اگه مطمئنید جواب بدید هرکی‌ اینجا یچیزی مقع‌ آخه لطفا پیشکسوتا بگن امیر جان کجایی؟

هیچی عزیزم Wink، نگران نباش منظور دوستمون اینه که باید کلمه University رو اینطوری مینوشته ، حالا شاید هم شما اشتباه نوشتید !! این که دیگه نباید پیراهن عثمان بشه که !!!! یا دوستمون اشتباه تایپ کرده یا مترجم اشتباهی نوشته ، اصل سوالی هستش که مطرح شده ، شما سعی کنید که مشکل رو برطرف کنید و سوال رو پاسخ بدین . منم خیلی اوقات اشتباه تایپ میکنم ، این که دیگه حکم اعدام نداره !! اصلاح میشه . صبور باشید عزیزانم ، صبور باشید . دوست خوبم مترجم برای شما جمله Pre University رو نوشته که کاملاً درسته و مفهوم اون همون پیش دانشگاهی و یا پیش از دانشگاه معنی میده . موفق باشید .
تشکر کنندگان: lilistar ، Omidooo ، amir_cool_2001 ، Szsanazsz ، امیر مهاجر ، rezagh ، el333 ، babak_1363 ، steve ، homayoon13
(2012-09-05 ساعت 00:29)Ali.2013 نوشته:  با سلام به دوستان ، کسی دقیقا میدونه گواهی تمکن مالی برای همه افراد کیس بطورجداگانه لازمه یا فقط به نام شخص برنده باشه کافیه ؟
اگه سفرنامه ی بچه های 2012 رو بخونی میبینی که هر 2 حالت تجربه شده و هیچ مشکلی پیش نیومده...اما مهم تر حساب شخص برنده هست که حداقل باید به میزان خط فقر آمریکا باشه...موفق باشی
2013AS4xxx
تشکر کنندگان: sayeh_m ، rezagh ، Ali.2013

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان