کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
[quote='kopenhak84' pid='210557' dateline='1346834180']
سلام
من چند وقت پیش برای دریافت اعلام کارنت شدن اطلاعات نومبر خودمو دادم این صفحه برام باز شد کسی میتونه کمکم کنه برای ترجمش ایا تاریخ مصاحبه هستش حالا چیکار کنم ممنونم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
خیر . این همان نامه اولی است که قبولی شما رو در لوتاری اعلام میکنه . باید منتظر نامه دوم در چند روز آینده باشید . با آرزوی موفقیت
C.N : 19XX, رویت قبولی :2می 2012، نفرات : 4 ،مصاحبه:ابوظبی ،1Nov. زمان کلیرنس:33 روز . دریافت ویزا :Big Grin مقصد: نیوهمپشایر
تشکر کنندگان:
(2012-09-04 ساعت 23:16)samankhan1 نوشته:  دوستان سلام من در مورد نحوه گرفتن سابقه کار سوال داشتم ؟چون من کارمند بخش دولتی هستم ومطمئن هستم اگر بدانند سابقه کار را برای چه کاری میخواهم مشکل پیدا میکنم .حالا اگر کسی میتواند من را راهنمایی کند ممنون میشوم

دوست عزیز، کجا نوشته شده که شما برای سابقه کار، احتیاج به نامه داری؟
من در سفارت آمریکا در آلمان مصاحبه شدم و هیچ نامه سابقه کاری هم از من نخواستند. الکی نامه بازی و مدرک باران نکنید! در فرم ، فقط پرسیده شده که کجاها کار کرده‌اید، همین.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
تشکر کنندگان: el333
[quote='mhz_ir' pid='210378' dateline='1346785794']
دوستان این خبر شاید زیاد به برندگان لاتاری ربطی نداشته باشه ولی می خواستم بپرسم کسی از این موضوع اطلاع بیشتری داره؟
و اینکه به نظرتون کسانی که برای ادامه تحصیل می خوان برن،اگر همزمان با پروسه لاتاریشون برای پذیرش هم اقدام کنن و در صورت گرفتن پذیرش و گرفتن ویزا از طریق پروسه لاتاری،بگن که مشکل ویزا ندارن چطوره؟یا اینکه برن 1سالی in-state بشن و بعد اقدام کنن؟

خبر جدید و مهم در مورد ویزای دانشجویی آمریکا:
On August 10, 2012, President Obama signed into law the Iran Sanctions, Accountability, and Human Rights Act of 2012 [Pub.L. 112-158]. Section 501 of that law provides
(a) The Secretary of State shall deny a visa to, and the Secretary of Homeland Security shall exclude from the United States, any alien who is a citizen of Iran that the Secretary of State determines seeks to enter the United States to participate in coursework at an institution of higher education (as defined in section 101(a) of the Higher Education Act of 1965 (20 U.S.C. 1001(a)) to prepare the alien for a career in the energy sector of Iran or in nuclear science or nuclear engineering or a related field in Iran.
This provision is effective "with respect to visa applications filed on or after" August 10, 2012. The bipartisan legislation, led by the chair and ranking member of the House Foreign Affairs
Committee, Ileana Ros-Lehtinen (R-Fla.), and Howard Berman (D-Calif.), respectively, passed both the House and Senate almost unanimously just before breaking for the August recess

http://www.nafsa.org/resourcelibrary....aspx?id=34163

نقل قول از یکی از فرومهای فارسی:
انینجا به صورت خلاصه
http://peacenow.org/ISAHRASectionbys...INAL%20doc.pdf
و اینجا به طور کامل قسمت فول تکست رو بزند و نگاه کنید
https://www.myelectedrep.com/bill/112/S2101
منظور از بخش هسته ای که واضحه ولی گه بخشهای دیگه قانون رو نگاه کنید منظور از بخش انرژی بیشتر بخش نفت بود
به نظرم این خیلی بده اگه واقعا کسایی که بتونا تو این بخشا کار کنن دیگه نتون ویزا بگیرن و شامل خیلی از رشته ها میشه اگه بخش انرژی وزارت نیرو رو هم در نظر بگیریم که البته جایی به برق اشاره نشده دیگه 90 درصد بچه ها نمی تونن برن
البته من بعید می دونم این کار رو بکنن فکر میکنم با یه شرایط خاص مثلا کسایی که حدس بزنن یارملوم بشه از طرف شرکت های دولتی اومدن ( من خودم سراغ دارم کسایی که رفتن) و یا این که واقعا رشتشون ضایع

به نظر من ویزای دانشجویی با ویزای مهاجرت تفاوت داشته باشه و اونها تاکیدشون ذو این مسله هستش که دانشجویی که میاد تو کشورشون تو بخش های حساسی که میتونه به ایران تو پیشبرد برنامه هاش کمک. کنه اجازه درس خوندن تو کشورشون نمیدن
تشکر کنندگان:
باسلام
در اون 15 روز بعد از کارنت شدن ما چه مدارکی رو باید پست کنیم برای سفارت باید همه مدارک کپی باشه یا باید از آنها نسخه دو تهیه کنیم من مدارک دانشگاهیم دو نسخه است ولی مدارک مثل سند و تملک مالی رو نمیدانم باید کپی بدیم یا نه. مثلا باید کارت زرد ترجمه کرت ملی و پاسپورت ...رو بفرستنم یا نه اگر لینکی برای راهنمای و اطلاعاتی برای من دارید بسیار خوشحال میشم
با تشکر
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان:
(2012-09-05 ساعت 14:09)Shezem نوشته:  
(2012-09-04 ساعت 23:16)samankhan1 نوشته:  دوستان سلام من در مورد نحوه گرفتن سابقه کار سوال داشتم ؟چون من کارمند بخش دولتی هستم ومطمئن هستم اگر بدانند سابقه کار را برای چه کاری میخواهم مشکل پیدا میکنم .حالا اگر کسی میتواند من را راهنمایی کند ممنون میشوم

من در سفارت آمریکا در آلمان مصاحبه شدم و هیچ نامه سابقه کاری هم از من نخواستند. الکی نامه بازی و مدرک باران نکنید! در فرم ، فقط پرسیده شده که کجاها کار کرده‌اید، همین.

این موضوع رو من هم در چند پست اعلام کرده ام که گواهی کار برای افرادی که دیپلم ندارند به مدت حداقل 2 سال و مشاغل مورد تایید سایت Onet لازمه و کسایی که مدرک دیپلم 12 ساله یابالاتر دارند نیاز به گواهی سابقه کار ندارند. یکی از دوستانم هم که الان لس آنجلسه و از برندگان 2012 و از شرکت خودمون بود گفت گواهی کار نبرده و آفیسر هم ازش نخواسته. Smile
در لیست مدارک مورد نیاز PDF سایت سفارت آنکارا هم حرفی ازش زده نشده

اینم لینک PDF سفارت
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: afshin4749 ، sayeh_m ، rezagh
(2012-09-05 ساعت 23:43)alirezass نوشته:  باسلام
در اون 15 روز بعد از کارنت شدن ما چه مدارکی رو باید پست کنیم برای سفارت باید همه مدارک کپی باشه یا باید از آنها نسخه دو تهیه کنیم من مدارک دانشگاهیم دو نسخه است ولی مدارک مثل سند و تملک مالی رو نمیدانم باید کپی بدیم یا نه. مثلا باید کارت زرد ترجمه کرت ملی و پاسپورت ...رو بفرستنم یا نه اگر لینکی برای راهنمای و اطلاعاتی برای من دارید بسیار خوشحال میشم
با تشکر

تمام مدارکی که از دارالترجمه گرفتی یه نسخشو باید بفرستی... اصل مدرک دارالترجمه رو میخواد (شامل ترجمه شناسنامه-کارت ملی-سند ازدواج یا طلاق یا مرگ همسر-سربازی-مدارک تحصیلی-سابقه کار و ...) + فوتوکپی تمام صفحات پاسپورت + فرم پر شده در پایین PDF آنکارا + مدارک مالی (نامه بانک یا اسپانسر) + 2 قطعه عکس
این فایلو کامل بخون همه چی توش هست
http://photos.state.gov/libraries/turkey...072712.pdf
فقط حواست باشه اصل مدارک بالا رو نباید بفرستی و اصل ترجمه ها رو باید بفرستی که تو خود ترجمه فوتوکپی اصل فارسیشم هست. اصل مدارک موقع مصاحبه میبری.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: sayeh_m ، alirezass ، rezagh ، amir0_0amir ، aziking ، Saeedv13
(2012-09-05 ساعت 14:09)Shezem نوشته:  

دوست خوبم سلام ، من نمیدونم که سیستم سفارت آمریکا در آلمان چیه . در بسیاری از موارد سیستم کاری سفارتها با هم کاملاً متفاوت هستش . برای نمونه نحوه برخورد دو سفارت ابوظبی و آنکارا رو در مورد ارسال مدارک مطالعه بفرمایید ، دستگیرتون میشه . اما در سیستم آنکارا و ابوظبی اینه که شما به هرآنچه که ادعا کردین باید در مقابلش مدارک رو ارائه بدین . پس از روی چه مدارکی باید ادعای شما در دوران کلیرنس اثبات بشه تا کلیر بشید ؟ اگه دقت کرده باشید فرمهایی رو دارن که از 16 سالگی تا امروز رو ازتون خواستن توضیح بدین که چکار کردین و چی کاره بودین !!! به نظر شما این چه معنی میده ؟ . موفق باشید .
تشکر کنندگان: Omidooo ، roeentan
(2012-09-05 ساعت 00:29)Ali.2013 نوشته:  با سلام به دوستان ، کسی دقیقا میدونه گواهی تمکن مالی برای همه افراد کیس بطورجداگانه لازمه یا فقط به نام شخص برنده باشه کافیه ؟

دوست عزیزم سلام ،
اگر حساب شما با همسرتون مشترک باشه ، مسلماً باید در چهار نسخه تهیه بشه و دو نسخه ارسال و دو نسخه هم همراهتون در مراجعه جهت مصاحبه باشه . منظور اینه که سهم هر یک از شما از وجه نقد سپرده شده کاملاً مشخص باشه . اما اگه حساب مشترک نیست نه !! دو نسخه تهیه و یه نسخه ارسال و نسخه بعدی هم همراهتون باشه . در ضمن توجه داشته باشید که این مدرک باید دو روز قبل از ارسال مدارکتون به آنکارا تهیه بشه یعنی زمانی که میرسه آنکارا باید حدود 17 روز از تاریخ صدورش گذشته باشه . موفق باشید .
تشکر کنندگان: Omidooo ، javid737 ، amir0_0amir ، el333 ، Ali.2013 ، peyman2ped ، homayoon13 ، amir_cool_2001
سلام دوستان.من و خانمم از همديگه جدا شديم اين در شرايطي هستش كه ما با هم فرمهاي اوليه رو پر كرديم و به كنتاكي فرساديم در ضمن يك بچه ١/٥ ساله هم داريم،سوالم اينه من برنده اصلي هستم آيا اين در روند مصاحبه من تاثيري داره چون تنها ميرم براي مصاحبه؟آيا با اين شرايطي كه الان برام بوجود اومده كيسم رد ميشه؟لطفا بم جواب بديد ممنون ميشم اگر هم كيس مشابهي سراغ دارين به من بگيد ممنون ميشم. پيشاپيش مرسي از جوابهاتون در ضمن من از برندگان ٢٠١٣ هستم و شماره كيسم تقريبا ٧٠٠٠٠ است
كيس:2013AS7000,كليرنس ٣ آگوست ايروان مقصد نيويورك شايدم لاس وگاس
تشکر کنندگان: javid737
باسلام به همه همسفران
لازم دانستم که سوالی رامطرح کنم که بسیار مهم است وبعدازبررسیهای زیاداین سایت کسی راندیدم که دقیق روی این سوال فکراساسی کرده باشه و جواب قانع کننده ای برای روزمصاحبه برای ان آفیسر داده باشد.
سوال این است : اگر افیسر از شماها سوال کند که خوب همه شما ایرانیها مدرک تمکن مالی رادارید به من بگویید که چگونه وازچه راهی می خواهید این پول را به امریکا انتقال دهیدباتوجه به این که ماباتحریم بانکهای ایران تمام تبادلات بانکی را بسته ایم .
جوابتان چیست؟؟؟؟ روی این سوال تاکتیکی باید خیلی دقت کرد
(جهت اطلاع من خود بیزینسم با المان است وکارانتقال پول بسیار سخت شده بخصوص با امریکا )
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، javid737 ، amir_cool_2001
(2012-09-06 ساعت 08:32)miyero نوشته:  باسلام به همه همسفران
لازم دانستم که سوالی رامطرح کنم که بسیار مهم است وبعدازبررسیهای زیاداین

ضمن اینکه دوستان تجربه ی این رقم های درشت رو داشتند و فقط در فرم مخصوصی که در هواپیما داده خواهد شد رقم رو اعلام کرده بودند.
شما میتونید به آفیسر محترم بگید که فعلا قصد ماندن در آمریکا ندارید و میخواهید چند بار سفر کنید و برگردید و طی همین سفر ها پول مورد نظر رو باخودم ترنسفر خواهم کرد.
دقیقا این سوالی بود که آفیسر از یکی از دوستان عزیز مهاجرسراییم که دقیقا داشتیم با هم مصاحبه میشدیم پرسید . و این جوابی بود که آفیسر شنید.
موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
دوستان سلام

اون کپی که همراه با ترجمه مدارک بهش منگنه میشه کافیه یا از هر مدرکی از نسخه فارسیش باید یک کپی هم گرفت؟؟
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
با تشکر از جواب شما ولی سوال منرا متوجه نشدید سوال این است که نحوه ترانسفر پول به چه صورتی می خواهید انجام دهید .مبالغ بالای 10 هزار دلار را نه می توانید با خود حمل کنید ونه از طریق بانکهای ایران .
-------------------------------
(2012-09-06 ساعت 09:46)miyero نوشته:  با تشکر از جواب شما ولی سوال منرا متوجه نشدید سوال این است که نحوه ترانسفر پول به چه صورتی می خواهید انجام دهید .مبالغ بالای 10 هزار دلار را نه می توانید با خود حمل کنید ونه از طریق بانکهای ایران .
-------------------------------

منعی برای بردن پول بالای 10 هزار دلار به امریکا ( از طرف دولت امریکا ) نیست...در واقع شما مبلغی اگه بالغ بر 10 هزار دلار ببرید باید فرمی که در هواپیما به شما داده میشود را پر کرده و مبلغ فوق را ذکر کنید....
فقط یه مدتی بود ایران گیر میداد که مبلغ بالای 5 هزار دلار از ایران خارج نشه ...که الان روی مسئله برای افرادی که به کشورهایی مشابه امریکا می روند حساسیتی وجود ندارد ( مگه اینکه برای ترکیه یا دبی باشه اگه متوجه بشن شاید گیر بدن)...
دوتا از دوستان من که چند هفته پیش رفتن امریکا یکی از اونها 33 هزار دالار و اون یکی 15 هزار دلار رو بدون هیچ مشکلی با خودشون بردند....
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، Ali DV-2013 ، el333 ، afs ، amir_cool_2001 ، roeentan ، rezagh ، homayoon13 ، Omidooo ، سارا2013 ، Saeedv13
(2012-09-06 ساعت 09:17)aziking نوشته:  دوستان سلام

اون کپی که همراه با ترجمه مدارک بهش منگنه میشه کافیه یا از هر مدرکی از نسخه فارسیش باید یک کپی هم گرفت؟؟

این سوال من هم هست ولی با توجه به اینکه مدارک به زبان فارسی است ، اون کپی که همراه ترجمه می باشد بهتر و کافی است.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان