کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-09-06 ساعت 09:17)aziking نوشته:  دوستان سلام

اون کپی که همراه با ترجمه مدارک بهش منگنه میشه کافیه یا از هر مدرکی از نسخه فارسیش باید یک کپی هم گرفت؟؟

این سوال برای من هم پیش اومد ولی وقتی مدارک رو برای ترجمه دادم و ازش خواستم اصل رو ندم گفت نمیشه باید توسط مترجم یک بار دیده بشه. این یعنی اون کپی ترجمه نشده که به ترجمه منگنه میشه نشون میده مترجم خواسته بگه "من اصلش رو دیدم و تصویر ترجمه نشدش این بود" از این رو به نظر نمیرسه دیگه نیاز باشه.
بد نیست یکی از دوستان که تجربه مصاحبه رو داشته یا در سفرنامه ها خونده و این مورد رو دیده نظر بده.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: el333 ، amir0_0amir ، sayeh_m ، afs ، aziking
(2012-09-06 ساعت 07:52)emade307 نوشته:  سلام دوستان.من و خانمم از همديگه جدا شديم اين در شرايطي هستش كه ما با هم فرمهاي اوليه رو پر كرديم و به كنتاكي فرساديم در ضمن يك بچه ١/٥ ساله هم داريم،سوالم اينه من برنده اصلي هستم آيا اين در روند مصاحبه من تاثيري داره چون تنها ميرم براي مصاحبه؟آيا با اين شرايطي كه الان برام بوجود اومده كيسم رد ميشه؟لطفا بم جواب بديد ممنون ميشم اگر هم كيس مشابهي سراغ دارين به من بگيد ممنون ميشم. پيشاپيش مرسي از جوابهاتون در ضمن من از برندگان ٢٠١٣ هستم و شماره كيسم تقريبا ٧٠٠٠٠ است

شما اولین کاری که باید بکنی اینه که به KCC اطلاع بدی که طلاق گرفتیم...اونا هم بهت میگن که فرما رو دوباره با شرایط جدید بعلاوه ترجمه سند طلاق به KCC ارسال کن...
بعدش شما نگفتی برنده اصلی شما هستی یا خانمت...
از اینجا به بعدش حدسیات خودمه : به نظر من در بدترین شرایط برنده اصلی بعلاوه بچه به راحتی ویزا رو میگیرن
در بهترین حالت هم هر 3 ویزا میگیرین...
این سوالو بهتره از KCC بپرسی که آیا برای مصاحبه هر 3 باید بیایم یا فقط برنده اصلی بعلاوه بچه... که اگه برنده اصلی شما باشی و همسرتون مایل به دریافت ویزا نباشه لزومی هم نخواهد بود برای حضورشون در مصاحبه.

(2012-09-06 ساعت 17:13)Ali DV-2013 نوشته:  

اون کپی که همراه با ترجمه مدارک بهش منگنه میشه کافیه یا از هر مدرکی از نسخه فارسیش باید یک کپی هم گرفت؟؟

این سوال برای من هم پیش اومد ولی وقتی مدارک رو برای ترجمه دادم و ازش خواستم اصل رو ندم گفت نمیشه باید توسط مترجم یک بار دیده بشه. این یعنی اون کپی ترجمه نشده که به ترجمه منگنه میشه نشون میده مترجم خواسته بگه "من اصلش رو دیدم و تصویر ترجمه نشدش این بود" از این رو به نظر نمیرسه دیگه نیاز باشه.
بد نیست یکی از دوستان که تجربه مصاحبه رو داشته یا در سفرنامه ها خونده و این مورد رو دیده نظر بده.

فتوکپی مجدد نمیخواد...اینجا هم عرض کردم خدمتتون
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، aziking
باسلام "ایا اقامت درامریکاکه باید درمدت 5سال بیشتر ازنصف باشد فقط برای برنده اصلی است یا تمام افراد خانواده باید این مدت رادرامریکا باشند
تشکر کنندگان: afshin4749
(2012-09-06 ساعت 15:29)ali039 نوشته:  

این سوال من هم هست ولی با توجه به اینکه مدارک به زبان فارسی است ، اون کپی که همراه ترجمه می باشد بهتر و کافی است.

سلام دوستان عزیز ، والا بدک نیست که مطالب گذشته رو مرور کنید !!! باور کنید که چشماتون سابیده نمیشه !!!Big Grin . خود بنده بیش از 3 بار اینو توضیح دادم و مفصل هم توضیح دادم . بازم توضیح میدم . دوستان خوبم معنی ترجمه در واقع کپی برابر اصل هستش . یعنی از روی اصل مدرک شما برگردانی به زبان انگلیسی تهیه شده که حکم اصل رو داره . اون کپی که ضمیمه به ترجمه شما میشه به معنی << صرفاً جهت اطلاع >> و یا معنی ترجمه عیناً برگردان اصل مطالب هستش . شما وقتی مدرکی رو ترجمه میکنید مقصود این نیست که زبانی رو به زبان دیگه برگردونید !!! خب اینو همه میتونن انجام بدن !! اما چیزی که این وسط مهمه قابلیت اتکا به او برگردان متن هستش . یعنی اون مهر جناب مترجمه که به اون برگردان رسمیت و قطعیت میده . در نتیجه طرف مقابل دیگه اطمینان پیدا میکنه که ترجمه مدرک شما برابر با آن چیزیست که واقعیت محضه . البته این رو بگم اگر اصل نامه هم واقعیت نداشته باشه ، یعنی مثلاً سابقه کاری باشه یا مدرک دانشگاهی باشه که پشتوانه ای نداره !! خب هیچ مشکلی رو متوجه مترجم نمی کنه ، چراکه اون فقط وظیفه برگردان متن رو به عهده داره نه چیز دیگه . موفق باشید .

(2012-09-06 ساعت 17:48)peyman2ped نوشته:  باسلام "ایا اقامت درآمریکاکه باید درمدت 5سال بیشتر ازنصف باشد فقط برای برنده اصلی است یا تمام افراد خانواده باید این مدت رادرآمریکا باشند

دوست خوبم سلام ، بسیار سوال خوبی رو مطرح فرمودید . بله ، اگر کسی به قصد سیتیزن شدن مقیم آمریکا بشه ، چه برنده اصلی باشه و چه همراه برنده اصلی ، باید این مدت رو در آمریکا بمونه تا بتونه سیتیزن بشه . البته سیتیزن شدن هم کار ساده ای نیست !!! کلی هفت خان رستم داره . قبلاً به من گفته بودن که خیلی راحته !! ولی دیروز یکی از دوستانم سیتیزن شد و وقتی مراحلش رو گفت ، کلاه از سرم افتاد . حالا اگه فرصت شد و خواستید در آینده ای نزدیک این مطلب رو هم توضیح میدم و کلی چالش ایجاد میکنیم و بحث به راه میندازیم Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin . موفق باشید .
تشکر کنندگان: achi686 ، amir0_0amir ، el333 ، Omidooo ، peyman2ped ، homayoon13 ، afs ، roeentan ، aziking ، rezagh
(2012-09-06 ساعت 08:32)miyero نوشته:  باسلام به همه همسفران
لازم دانستم که سوالی رامطرح کنم که بسیار مهم است وبعدازبررسیهای زیاداین سایت کسی راندیدم که دقیق روی این سوال فکراساسی کرده باشه و جواب قانع کننده ای برای روزمصاحبه برای ان آفیسر داده باشد.
سوال این است : اگر افیسر از شماها سوال کند که خوب همه شما ایرانیها مدرک تمکن مالی رادارید به من بگویید که چگونه وازچه راهی می خواهید این پول را به آمریکا انتقال دهیدباتوجه به این که ماباتحریم بانکهای ایران تمام تبادلات بانکی را بسته ایم .
جوابتان چیست؟؟؟؟ روی این سوال تاکتیکی باید خیلی دقت کرد
(جهت اطلاع من خود بیزینسم با المان است وکارانتقال پول بسیار سخت شده بخصوص با آمریکا )

زیاد سخت نگیر و جوابای الکی وپیچیده هم ندید که هممون بریم زیر سوال ! راستشو بگو میزارم تو جیبم و میبرم ! خلاص!

بچه ها یه مسیله ای که میخام بگم اینه که ما به خاطر شرایط ویژه ایران در جهان و رابطه ( عدم رابطه ) با امریکا تقریبا پروند ه ها مون یه جوری بهم ربط داره ! پس اونجا موقع مصاحبه به نظرم دروغ اصلن نگید ! سوالی ازتون نپرسیدن از خودتون داستان سرایی نکنید ! کلا زیاد حرف نزنید ! که یهو یه چیز ازش دربیارن برای ههمون بد شه ......!
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان:
(2012-09-06 ساعت 09:46)miyero نوشته:  با تشکر از جواب شما ولی سوال منرا متوجه نشدید سوال این است که نحوه ترانسفر پول به چه صورتی می خواهید انجام دهید .مبالغ بالای 10 هزار دلار را نه می توانید با خود حمل کنید ونه از طریق بانکهای ایران .
-------------------------------

سلام به همه دوستان : دوستان این که مشکلی نیست، شما هر چه قدر پول رو میخواهین با خودتون در آمریکا داشته باشین رو ،میتونین به دو صورت ترنسفر کنین
1) از طریق صرافیهای موجود در امارات ، که برای شما حواله میزنن به حسابی که از قبل بهشون معرفی کردین، و صرافی در قبال اینکار از شما کارمزد میگیره. من این کارو با استناد به اینکه والدین یکی از دوستام که پسرشون در لوئیزینا مشغول به تحصیل هست و هرماهه براش دلار میفرستن و یا هر سه ماه یکبار ،دارم خدمتتون عرض میکنم .
2) و یا اینکه شما به همون اندازه 10000 تای استاندارد با خودتون ببرید و بعد از اینکه حساب بانکی باز کردین و تونستید خودتون یک حساب شخصی در یکی از بانکهای آمریکا داشته باشین، به یکی که بهش اطمینان دارین و از قبل وکالت انتقال پولتون رو بهش دادین، بگین از همون طریق روش اول به حسابتون واریز کنه.
نظر شخصی من اینه که چون برای اولین بار دارین وارد یک کشور که ازلحاظ بعد مسافت بسیار دور هم هست میشین، و احتمال اینکه خدای نکرده دلارهاتون به علت خستگی راه و یا هر چیز دیگه گم بشه ، بهترین راه اینه که از قبل پولتون رو واریز کنین به حساب کسی که در آمریکا دارین و بهش 100% هم اطمینان هست... در غیر اینصورت بهترین راه همونیه که با خودتون به اندازه ای که بتونین تا حساب باز کنین همراه داشته باشین و بعدش هم که بالا ذکر کردم. من خودم از این طریق اگه خدا بخواد و ویزا رو گرفتم ، میخوام ترنسفر کنم
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، homayoon13 ، صوفیا صوری ، Ali DV-2013 ، kasrafo
(2012-09-06 ساعت 17:53)IN.USA@2013 نوشته:  
(2012-09-06 ساعت 08:32)miyero نوشته:  باسلام به همه همسفران
لازم دانستم که سوالی رامطرح کنم که بسیار مهم است وبعدازبررسیهای زیاداین سایت کسی راندیدم که دقیق روی این سوال فکراساسی کرده باشه و جواب قانع کننده ای برای روزمصاحبه برای ان آفیسر داده باشد.
سوال این است : اگر افیسر از شماها سوال کند که خوب همه شما ایرانیها مدرک تمکن مالی رادارید به من بگویید که چگونه وازچه راهی می خواهید این پول را به آمریکا انتقال دهیدباتوجه به این که ماباتحریم بانکهای ایران تمام تبادلات بانکی را بسته ایم .
جوابتان چیست؟؟؟؟ روی این سوال تاکتیکی باید خیلی دقت کرد
(جهت اطلاع من خود بیزینسم با المان است وکارانتقال پول بسیار سخت شده بخصوص با آمریکا )

زیاد سخت نگیر و جوابای الکی وپیچیده هم ندید که هممون بریم زیر سوال ! راستشو بگو میزارم تو جیبم و میبرم ! خلاص!

بچه ها یه مسیله ای که میخام بگم اینه که ما به خاطر شرایط ویژه ایران در جهان و رابطه ( عدم رابطه ) با آمریکا تقریبا پروند ه ها مون یه جوری بهم ربط داره ! پس اونجا موقع مصاحبه به نظرم دروغ اصلن نگید ! سوالی ازتون نپرسیدن از خودتون داستان سرایی نکنید ! کلا زیاد حرف نزنید ! که یهو یه چیز ازش دربیارن برای ههمون بد شه ......!
بحث سخت گرفتن و نگرفتن یا دروغ و راست نیست دوست عزیز..لازمه که از الان خودمون رو برای جواب به اینجور سوالها آماده کنیم.
2013AS4xxx
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، sadfar
با سلام
دوستان من یک چند غاز پول دارم که تو بانک گذاشتم تا گواهی بانکی بگیرم برای مصاحبه. من جزء کارنتی های اکتبر هستم. به نظرتون میشه من الان گواهی بانکی را بگیرم؟ چون میخوام تا دلار گرونتر نشده دلار بخرم؟
با تشکر
تشکر کنندگان: saeed2568 ، pooya.n
با سلام
دوستان عزبز با توجه به اینکه برای برندگان لاتاری زبان انگلیسی از نان شب هم واجب تر هست برای یادگیری و توسعه آن چه پیشنهادی دارید؟
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان: saeed2568 ، 3pideh ، pooya.n
(2012-09-06 ساعت 19:00)lotery2013 نوشته:  با سلام
دوستان من یک چند غاز پول دارم که تو بانک گذاشتم تا گواهی بانکی بگیرم برای مصاحبه. من جزء کارنتی های اکتبر هستم. به نظرتون میشه من الان گواهی بانکی را بگیرم؟ چون میخوام تا دلار گرونتر نشده دلار بخرم؟
با تشکر

سلام
دوست عزیز متاسفانه قسمت سخت گواهی موجودی همین انتخاب زمان گرفتن گواهیه. به این معنی که اگر زود بگیری تکلیفت روشنه ولی بیش از یک ماه از مصاحبه فاصله داشته باشه مساله دار میشه و اگر دیر بگیری فاصله اش حله ولی نیازمند اینه که پولت ریال بمونه. برای من تعیین نقطه تعادل مشخص شدن زمان مصاحبه است.
ما هم که زمان مصاحبه مون معلوم نشده همین مشکل رو داریم. خود من پول رو ریختم ولی نمیدونم کی مصاحبمه و باید وایستم تا نامه زمان دقیق مصاحبه ام بیاد Sad
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: sayeh_m ، pooya.n ، afshin4749 ، amir0_0amir ، achi686 ، lotery2013 ، rezagh
(2012-09-07 ساعت 00:52)Ali DV-2013 نوشته:  
با تشکر

سلام
دوست عزیز متاسفانه قسمت سخت گواهی موجودی همین انتخاب زمان گرفتن گواهیه. به این معنی که اگر زود بگیری تکلیفت روشنه ولی بیش از یک ماه از مصاحبه فاصله داشته باشه مساله دار میشه و اگر دیر بگیری فاصله اش حله ولی نیازمند اینه که پولت ریال بمونه. برای من تعیین نقطه تعادل مشخص شدن زمان مصاحبه است.
ما هم که زمان مصاحبه مون معلوم نشده همین مشکل رو داریم. خود من پول رو ریختم ولی نمیدونم کی مصاحبمه و باید وایستم تا نامه زمان دقیق مصاحبه ام بیاد Sad
سلام
از بچه های قبل کسی بوده که از یکماه بیشتر شده باشه و مشکلی پیش اومده باشه ؟ما گواهی رو گرفتیم . نمیدونم ولی اینطور که پیداست شاید مجبور باشیم یکی دیگه بگیریم .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: lotery2013
(2012-09-07 ساعت 00:58)sayeh_m نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 00:52)Ali DV-2013 نوشته:  
با تشکر

سلام
سلام
از بچه های قبل کسی بوده که از یکماه بیشتر شده باشه و مشکلی پیش اومده باشه ؟ما گواهی رو گرفتیم . نمیدونم ولی اینطور که پیداست شاید مجبور باشیم یکی دیگه بگیریم .

مامان سایه گرامی
یکی از دوستان من سال گذشته قبول شد و ماه گذشته رفت آمریکا.ایشون 4 ماه قبل از مصاحبه گواهی گرفته بود و هیچ مشکلی هم پیش نیومد.مجرد بود و 50 میلیون گواهی گرفته بود
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: sayeh_m ، roeentan ، نازنین 932 ، amir0_0amir ، achi686 ، Saeedv13 ، lotery2013 ، rezagh
ببخشید یه سوال داشتم از دوستان با تجربه و اینه که برنده های سری دومی که قراره توی اکتبر( تقریبا یک ماه دیگه) اعلام بشن، زمان مصاحبه این برندگان حدودا در چه ماهی خواهد بود؟ البته میدونم بستگی به کیس نامبرشون داره ولی ممنون میشم اگه یه حدودی بگیید

با تشکر
[en]William Shakespeare Said : I always feel happy, you know why? Because I don't expect anything from anyone. Expectations always hurt

Life is short ...
So love your life ...
[/en]

تشکر کنندگان:
(2012-09-07 ساعت 03:19)Saeedv13 نوشته:  
با تشکر
اگر تصمیم خودتو برای خرید دلار گرفتی یه کار دیگه هم می تونی انجام بدی. پولتو که به دلار تبدیل کردی برو بانک سامان یه حساب ارزی باز کن دلاراتو بریز توش. سالی 6 درصد سود بهش میدن که البته زیاد نیست. هر قدر هم دلار گرون بشه تو هم به سرمایه ات اضافه میشه و هر وقت خواستی دلار از بانک می گیری. آخرین لحظه هم موجودی حسابتو به دلار ازشون می گیری میبری سفارت. البته به ارزهای دیگه مثل یورو هم انجام میدن. فکر کنم حداقل موجودی باید 1000 دلار باشه. شایدم بانک های دیگه هم همچین حسابی داشته باشن.

سعید جان پیشنهاد خوبیه. ولی گاها اتفاق افتاده که اخیرا هر کسی رفته حساب ارزیش رو برداشت بزنه به جای دلار بهش ریال معادل ارز دولتی دادن و مفدار خیلی کمی دلار! دارن مردم رومیپیچونن. البته امیدوارم حداقل تو بانک سامان این اتفاق نیوفته. چون خاطرات خوبی دارم از بانک سامان و اشتغال در اون مجموعه.
تشکر کنندگان: aziking ، Saeedv13 ، lotery2013 ، امیر مهاجر ، roeentan ، amir_cool_2001
(2012-09-06 ساعت 07:52)emade307 نوشته:  سلام دوستان.من و خانمم از همديگه جدا شديم اين در شرايطي هستش كه ما با هم فرمهاي اوليه رو پر كرديم و به كنتاكي فرساديم در ضمن يك بچه ١/٥ ساله هم داريم،سوالم اينه من برنده اصلي هستم آيا اين در روند مصاحبه من تاثيري داره چون تنها ميرم براي مصاحبه؟آيا با اين شرايطي كه الان برام بوجود اومده كيسم رد ميشه؟لطفا بم جواب بديد ممنون ميشم اگر هم كيس مشابهي سراغ دارين به من بگيد ممنون ميشم. پيشاپيش مرسي از جوابهاتون در ضمن من از برندگان ٢٠١٣ هستم و شماره كيسم تقريبا ٧٠٠٠٠ است
با سلام دوست من تمام اعضایی که اسامی اونها در فرم اولیه نوشته شده با ید در مصاحبه حاضر باشند مگر در صورت فوت ویا طلاق که برای اون باید مدارک مستند ارائه بدید .که در اون صورت مشکلی نخواهد داشت .البته اگه شما برنده لاتاری باشید . موفق باشید.
کیس نامبر: ***2012AS00012
تاریخ مصاحبه:20 ژانویه
تاریخ دریافت ویزا:22Feb
تاریخ ورود به آمریکا:june 21 2012Wink
تاریخ گرفتن گرین کارت:July 26 2012
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان