کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
سلام یه سوال برام پیش اومد من الان که برم آمریکا با گرین کردم بیاد خرج تحصیلم چجوریه الان ۱۹ سالمه می‌خوام اونجا که رفتم لیسانسو شروع کنم و این قضیه in state شدن چیه؟
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
تشکر کنندگان: ojee
(2012-09-08 ساعت 12:21)steve نوشته:  سلام یه سوال برام پیش اومد من الان که برم آمریکا با گرین کردم بیاد خرج تحصیلم چجوریه الان ۱۹ سالمه می‌خوام اونجا که رفتم لیسانسو شروع کنم و این قضیه in state شدن چیه؟

سلام استیو جان، به نظر میرسه حسابی خوش میگذره که مثل قبل به مهاجرسرا سر نمیزنی !! Wink
شما در قسمت جستجو سرچ کن "ادامه تحصیل" تمام گزینه های مربوط به تحصیل در آمریکا رو برات میاره و میتونی جواب تمام سوالاتت رو بدون پرسش پیدا کنی، تاکید میکنم بدون پرسش.
این هم لینک کلی :

ادامه تحصیل
تشکر کنندگان: sayeh_m ، amir0_0amir ، 3pideh ، rezagh
(2012-09-08 ساعت 12:35)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 12:21)steve نوشته:  سلام یه سوال برام پیش اومد من الان که برم آمریکا با گرین کردم بیاد خرج تحصیلم چجوریه الان ۱۹ سالمه می‌خوام اونجا که رفتم لیسانسو شروع کنم و این قضیه in state شدن چیه؟

سلام استیو جان، به نظر میرسه حسابی خوش میگذره که مثل قبل به مهاجرسرا سر نمیزنی !! Wink
شما در قسمت جستجو سرچ کن "ادامه تحصیل" تمام گزینه های مربوط به تحصیل در آمریکا رو برات میاره.
این هم لینک کلی :

ادامه تحصیل
نه بابا چه خوش گذرونی مهدی جان حالا می‌شه اینجا توزیع بدید این چیزیی‌ که گفتم؟
شماره کیس: **2013AS000015
تاریخ رویت قبولی:1 MAY
کنسولگری:KUALA LUMPUR MALAYSIA
ارسال فرمهای سری اول:10MAY DHL
تعداد نفرات: خود خودم Big Grin
کارنت شدن کیس:13AUG
مصاحبه:هفته سومoct
دریافت کلیرنس: نداشتم
دریافت ویزا:یک ضرب Big Grin
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
مقصد : LAX
تشکر کنندگان:

مدت زمان in state شدن بستگی به ایالت داره. مثلن بعضی ایالت‌ها شما باید یک سال از اقامت‌تون در اون ایالت بگذره تا in state بشین. شهریه دانشگاه برای دانشجوهای in state خیلی کمتر از دانشجوهای ‌international هستش.
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
تشکر کنندگان: rezagh ، ojee
(2012-09-07 ساعت 18:44)shimoda نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 18:14)mhpz نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 15:00)Sheriff نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 14:38)mhpz نوشته:  سلام
سوالی داشتم
اگر خانمی طلاق گرفته باشد و مجددا ازدواج کرده باشد آیا لازم است طلاقنامه قبلی را برای سفارت آمریکا در ترکیه ارائه دهد؟
با تشکر قبلی

خانم و آقا فرقی ندارد.
اگر در شناسنامه اسم همسر قبلی هست باید ارائه دهد.

با تشکر از امیر مهاجر عزیز
در شناسنامه تعویض شده ، اسم همسر قبلی حذف شده است. اما در صفحه سایر موارد عقد نامه قید شده است که زوجه در تاریخ فلان طبق طلاقنامه شماره فلان مطلقه شده است.
آیا بنظر شما باید طلاقنامه قبلی را هم ترجمه کرد؟

شما باید عقدنامه رو تحویل بدید و این معنی اش اینه که مشخص می شه قبلا ازدواج کردید پس باید طلاقنامه رو ترجمه و ارائه بدید
بله
100درصد باید طلاق نامه رو هم ترجمه کیند و ارائه بدید
حتی چند تا سوال هم از ازدواج قبلیتون می پرسند که کی ازدواج کردید و کی طلاق گرفتید ( که زیاد هم مهم نیست )
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، amir0_0amir ، amir_cool_2001 ، sayeh_m ، rezagh ، mdna
درود بر دوستان گرامي

سوال بسيار مهمي برام پيش اومده كه عاجرانه از عزيزاني كه اطلاعات درست و 100% دقيق دارند ازشون خواهش ميكنم كه جواب بنده رو بدهند چون شديدا كمبود زمان دارم، و اون اينكه برنده كيس ما همسر من هستش، ميخواستم ببينم آيا من به عنوان همراه ميتونم مادر خودم رو به ا م ر ي ك ا ببرم يا نه؟ اگر ميتونم چكار بايد الان انجام بدم؟ با توجه به اينكه الان فرمهام رو خيلي وقته كه براي كي سي سي پست كردم و الان منتظر نامه دوم و تعيين تاريخ مصاحبه سفارت در آنكارا هستم.
چون من تنها اولاد ذكور مادرم هستم و كفالت ايشون رو من به عهده دارم، همچنين ايشون بالاي 60 سال سن دارند.

يك دنيا از راهنمايي دوستان گرامي سپاسگزارم
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان:
(2012-09-08 ساعت 13:45)M_Ti نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 15:00)Sheriff نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 14:38)mhpz نوشته:  سلام
سوالی داشتم
اگر خانمی طلاق گرفته باشد و مجددا ازدواج کرده باشد آیا لازم است طلاقنامه قبلی را برای سفارت آمریکا در ترکیه ارائه دهد؟
با تشکر قبلی

خانم و آقا فرقی ندارد.

در شناسنامه تعویض شده ، اسم همسر قبلی حذف شده است. اما در صفحه سایر موارد عقد نامه قید شده است که زوجه در تاریخ فلان طبق طلاقنامه شماره فلان مطلقه شده است.

شما باید عقدنامه رو تحویل بدید و این معنی اش اینه که مشخص می شه قبلا ازدواج کردید پس باید طلاقنامه رو ترجمه و ارائه بدید

من هم یک مورد مشابه دارم ....من قبلا عقد بودم و طلاق گرفتم و بعد با شخص دیگری ازدواج کردم و الان هم بچه دارم و نه توی شناسنامه و نه توی سند ازدواجم هیچ بحثی از ازدواج قبلی من نیست ..من حتی نمی دونم طلاق نامه ام کجاست ..در ضمن از اونجایی که می خواستم خیلی راستگو باشم توی فرم ها برای خودم نوشتم که 2 بار ازدواج کردم ...حالا چی میشه ؟

به نظرتون به kcc اطلاع بدم که اینجوری بوده ؟ ؟؟؟

دوست عزیز:
احتیاج نیست خود طلاق نامه حتما باشه.
برید همون محضری که طلاق گرفتید ( اگر هم نمیدونید کدوم محضر بوده با مراجعه به ثبت احوال میگند که از کدوم محضر خونه طلاق گرفتید)
با مراجعه به محضر خونه ، بگید که یک رونوشت از طلاق نامه تون رو میخواهید. اون ها یک رونوشت میدند که از لحاظ قانونی هیچ فرقی با خود طلاق نامه نداره و قابل ترجمه هست.
و هیچ دروغی هم قرار نیست بگیدو.......خیالتون راحت

(2012-09-08 ساعت 14:35)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان گرامي

سوال بسيار مهمي برام پيش اومده كه عاجرانه از عزيزاني كه اطلاعات درست و 100% دقيق دارند ازشون خواهش ميكنم كه جواب بنده رو بدهند چون شديدا كمبود زمان دارم، و اون اينكه برنده كيس ما همسر من هستش، ميخواستم ببينم آيا من به عنوان همراه ميتونم مادر خودم رو به ا م ر ي ك ا ببرم يا نه؟ اگر ميتونم چكار بايد الان انجام بدم؟ با توجه به اينكه الان فرمهام رو خيلي وقته كه براي كي سي سي پست كردم و الان منتظر نامه دوم و تعيين تاريخ مصاحبه سفارت در آنكارا هستم.
چون من تنها اولاد ذكور مادرم هستم و كفالت ايشون رو من به عهده دارم، همچنين ايشون بالاي 60 سال سن دارند.

دوست عزیز:
شما باید اول خودتون برید اکریکا و گرین کارتتون رو بگیرید .و بعد از ائونجا برای مادرتون اقدام کنید
بهتره اینجا رو بخونید (از طریق مهاجرت خانوادگی باید اقدام کنید
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: peyman1355 ، amir0_0amir ، امیر مهاجر ، sayeh_m ، rezagh ، payam62 ، Tomas ، achi686
(2012-09-08 ساعت 14:38)mitr.p نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 13:45)M_Ti نوشته:  
(2012-09-07 ساعت 15:00)Sheriff نوشته:  خانم و آقا فرقی ندارد.

من هم یک مورد مشابه دارم ....من قبلا عقد بودم و طلاق گرفتم و بعد با شخص دیگری ازدواج کردم و الان هم بچه دارم و نه توی شناسنامه و نه توی سند ازدواجم هیچ بحثی از ازدواج قبلی من نیست ..من حتی نمی دونم طلاق نامه ام کجاست ..در ضمن از اونجایی که می خواستم خیلی راستگو باشم توی فرم ها برای خودم نوشتم که 2 بار ازدواج کردم ...حالا چی میشه ؟

به نظرتون به kcc اطلاع بدم که اینجوری بوده ؟ ؟؟؟

دوست عزیز:
احتیاج نیست خود طلاق نامه حتما باشه.
برید همون محضری که طلاق گرفتید ( اگر هم نمیدونید کدوم محضر بوده با مراجعه به ثبت احوال میگند که از کدوم محضر خونه طلاق گرفتید)
با مراجعه به محضر خونه ، بگید که یک رونوشت از طلاق نامه تون رو میخواهید. اون ها یک رونوشت میدند که از لحاظ قانونی هیچ فرقی با خود طلاق نامه نداره و قابل ترجمه هست.
و هیچ دروغی هم قرار نیست بگیدو.......خیالتون راحت

(2012-09-08 ساعت 14:35)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان گرامي

دوست عزیز:
شما باید اول خودتون برید اکریکا و گرین کارتتون رو بگیرید .و بعد از ائونجا برای مادرتون اقدام کنید
بهتره اینجا رو بخونید (از طریق مهاجرت خانوادگی باید اقدام کنید

mitr.p جان صميمانه از محبت و راهنمايي شما سپاسگزارم
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: Solitude
سلام دوستان
م
تشکر کنندگان: ali234
(2012-09-08 ساعت 14:51)lilistar نوشته:  سلام دوستان
من يه سوال داشتم خواهش ميكنم هر كدام از دوستان اطلاع دارند پاسخ دهند : ميخواستم ببينم افراد برنده گرين كارد بلافاصله بعد از دريافت گرين كارد آيا مي توانند از مهدكودك هاي دولتي و دبستان هاي دولتي در امريكا استفاده كنند ؟ آيا رايگان است يا مبلغي بايد پرداخت شود ؟ اگر اسپانسر داشته باشيم اين اميتاز را از دست مي دهيم ؟
با تشكر فراوان

بله بلافاصله میتونند از مدارس و پری اسکول های public به صورت رایگان استفاده کنند.( پیدا کردن مهدکودک برای زیر 5 سال که پابلیک و رایگان باشه کمی سخته اینطور که شنیدم و اکثرا private ثبت نام می کنند اگر مجبور باشند که بچه حتما مهد بره . ) ولی پیش دبستانی یا همون پری اسکول و مدرسه مشکلی نداره و خیالتون راحت باشه.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: lilistar ، Solitude
(2012-09-08 ساعت 16:08)M_Ti نوشته:  از اونجایی که من و همسرم مثلا این موضوع رو به فراموشی سپردیم و هیچ گاه راجع به گذشته صحبتی نمی کنیم و همسرم متنفره که اصلا بخوایم کوچکترین بحثی راجع بهش داشته باشیم و واقعا برام سخته که بخوام بهش راجع به این موضوع صحبت کنم ...نمیشه اصلا هیچ مدرکی نشون ندیم ..خب طلاق گرفتم و بعدش هم ازدواج ...... کار خاصی نکردم و فقط خواستم صداقت داشته باشم و نوشتم 2 بار ..کاشکی کور شده بودم و نمی نوشتم ..آخه برا من هیچ جا ذکر نشده که قبلا طلاق گرفته ام .....ایییییییییییی خداااااااااااااااااااا

شما لازم نیست صحبتی بکنید که بخواد حساسیت بوجود بیاد.
شخصا مراجعه کنید دفتر خانه مورد نظر، گواهی را بگیرید. بعد بدید ترجمه داشته باشید. روز مصاحبه اگر خواستند ارائه کنید. در موردش هم صحبت نکنید که ایجاد حساسیت نکنه.
در این مورد اصلا احساس ضعف نکنید. کاری که به نفعتونه انجام بدید. البته با تدبیر و درایت.
تشکر کنندگان: lilistar ، el333 ، M_Ti ، shimoda ، Tomas ، mhpz ، Saeedv13 ، Ali DV-2013 ، amir0_0amir ، rezagh ، Solitude
(2012-09-08 ساعت 16:41)lilistar نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 15:22)ali234 نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 14:51)lilistar نوشته:  سلام دوستان
من يه سوال داشتم خواهش ميكنم هر كدام از دوستان اطلاع دارند پاسخ دهند : ميخواستم ببينم افراد برنده گرين كارد بلافاصله بعد از دريافت گرين كارد آيا مي توانند از مهدكودك هاي دولتي و دبستان هاي دولتي در امريكا استفاده كنند ؟ آيا رايگان است يا مبلغي بايد پرداخت شود ؟ اگر اسپانسر داشته باشيم اين اميتاز را از دست مي دهيم ؟
با تشكر فراوان

بله بلافاصله میتونند از مدارس و پری اسکول های public به صورت رایگان استفاده کنند.( پیدا کردن مهدکودک برای زیر 5 سال که پابلیک و رایگان باشه کمی سخته اینطور که شنیدم و اکثرا private ثبت نام می کنند اگر مجبور باشند که بچه حتما مهد بره . ) ولی پیش دبستانی یا همون پری اسکول و مدرسه مشکلی نداره و خیالتون راحت باشه.

مرسي دوست عزيز
راستي ميدونيد هزينه مهدكودك خصوصي اونجا سالي چند در مي ياد ؟
چون ما دو بچه 2 سال و نيم و 5 ساله داريم . اينطور كه مشخصه ميشه 5 ساله را دبستان ثبت نام كرد ولي براي 2 ساله ( كه تا سال آينده كه ويزا گرفتيم 3 ساله ميشه ) بايد حتما مهد كودك بره . ممكنه اگه سايتي در مورد مهدكودك ها ميشناسيد به من معرفي كنيد ؟
در مورد سوال دوم هم ميدونيد اگه اسپانسر داشته باشيم ميشود از مدارس دولتي رايگان استفاده كرد ؟
با تشكر فراوان

مهد کودک پابلیک هم هست ولی گویا ثبت نامش خیلی سخته یعنی همش پره! ضمنا ایالت با ایالت فرق می کنه. مثلا در مورد کالیفرنیا منطقه ای که مد نظر ما هست کیندرگارتنها اکثر private هست وقیمتش هم از ماهی 700 دلار به بالا.

برای preschool و مدرسه می تونید از این سایت سرچ کنید و رنک مدرسه رو ببینید:

http://www.greatschools.org/

در مورد سوال دوم اطلاعی ندارم ولی فکر نمیکنم مانعی داشته باشه . باز هم سوال کنید از خود اسپانسرتون هم میتونید بپرسید بعید میدونم مانعی داشته باشه.

میتونید سوالتون رو اینجا هم مطرح کنید :

آموزش در مدارس آمریکا
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: Tomas ، lilistar ، rezagh ، Solitude ، amir0_0amir
سلام دوستان عزیز
کسی هست که بتونه به این دوستمون کمک کنه.

معرفی اسپانسر
تشکر کنندگان: nagoo
کسی میدونه بین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روند مهاجرت از طریق قرعه کشی گرین کارت ارتباطی هست یا نه؟منظورم اینه ممکنه با عوض شدن رئیس جمهور تغییراتی تو برنامه لاتاری امسال یعنی 2013 بوجود بیاد؟
شماره کیس: 7XXX,تاریخ رویت قبولی: 4MAY ,کنسولگری:ابوظبی, ارسال فرم های اول: MAY 14,تعداد افراد کیس: 1نفر, تاریخ مصاحبه: هفته سوم می دریافت ویزا: ی ضرب 22 می
تشکر کنندگان:
(2012-09-08 ساعت 18:44)NarcisJ نوشته:  کسی میدونه بین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روند مهاجرت از طریق قرعه کشی گرین کارت ارتباطی هست یا نه؟منظورم اینه ممکنه با عوض شدن رئیس جمهور تغییراتی تو برنامه لاتاری امسال یعنی 2013 بوجود بیاد؟
بعید میدونم تاثیری در روند لاتری داشته باشه این نظر شخصی منه .البته اگه رییس جمهوری خواهان جنگ سر کار بیاد و جنگ در بگیره اتفاقات بعدی قابل پیش بینی نیست ولی در حالت فعلی تغییرات بعیده .
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

تشکر کنندگان: Tomas ، NarcisJ ، Solitude

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان