کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2012-11-27 ساعت 12:23)circle نوشته:  حالم خیلی بده... هرچی به رفتن نزدیکتر میشیم زندگیم سخت تر و سخت تر میشه... یک ماه و نیم پیش شرکتی که توش کار میکردم ورشکسته شد و من بیکار...
با رتبه ۲۳ کنکور سراسری هنر... و کارشناسی طراحی صنعتی... و ۸ تا تخصص در زمینه های مختلف دیزاین... الان ۲ ماهه که بیکارم... و انگار هیچ شرکتی هیچ پروژه ای نداره... غصه م گرفته... تو این روزا که همه درگیر زبان و آماده کردن رزومه و کارای رفتنشون هستن... همه وقتم به گشتن تو روزنامه هاو سایتا و... واسه پیدا کردن کار میگذره و همه دغدغه م جور کردن پول اجاره خونه و خرجای اولیه زندگیه... ۱۰-۱۵ میلیونم از چند تا شرکت بابت پروژه هاشون طلب دارم... ولی همه درب و داغون شدن... صبح به صبح میرم مسافرکشی...
واسم دعا کنید... دارم داغون میشم...
همینا باید شما رو مصمم تر بکنه واسه رفتن. شما که تخصص و تجربه داری مطمئن باش پات اونجا برسه موفق میشی.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
(2012-11-27 ساعت 11:34)elima1980 نوشته:  
(2012-11-26 ساعت 23:33)yashim نوشته:  
(2012-11-25 ساعت 18:34)rouzbehdarvishi نوشته:  
(2012-11-25 ساعت 18:00)mhz_ir نوشته:  
(2012-11-25 ساعت 16:39)yashim نوشته:  سلام.من از اصفهان هستم. 16 سال دارم. در لاتاري قبول شدم. براي مصاحبه در ژانويه دعوت شدم.من سال دوم دبيرستان هستم. و مدرك ديپلم ندارم. ايا شانسي براي گرفتن ويزا دارم؟من در تيز هوشان درس ميخونم ايا از اين امتياز متوانم استفاده كنم؟ با توجه به نداشتن مدرك ديپلم كسي ميتونه منو راهنماي كنه كه اين فرصت از دست ندم؟به نظر شما فايده ذاره هزينه كردن و رفتن به انكارا؟ ممنون

بهتره این فرصت رو از دست ندید و با هماهنگی و کمک خانواده اقدام کنید.یه سابقه کار 2ساله ردیف کنید از دوستان و آشنایان.اینجا که از این جور کارا راحت میشه انجام داد.و اگر ردیف شد دقت کنید که در زمان مصاحبه اطلاعاتی نسبت به اون کار داشته باشید که اگه سوال کردن جواب بدید(البته سوالات کلی)
یکی از دوستان مهاجر سرا که برنده سال 2012 بود و سال سوم دبیرستان بود در مصاحبه اول کیسشون رد شد ولی افسر به ایشان گفته بود در صورتی که از یک دانشگاه در u.s پذیرش بگیرید ما یک زمان دیگر جهت مصاحبه به شما میدهیم.ایشان پذیرش گرفتندو در نهایت در مصاحبه بعدی ویزا رو گرفتن و الان در u.s هستند.از اصفهان هم بودند.
سلام و تشكر از شما ميشه بدونم اين اقا رامين چطور ميشه پيدا كرد؟ اينجا ظاهرا ادرس ميل حذ ف ميشه؟

(2012-11-25 ساعت 18:38)beelzebub نوشته:  
(2012-11-25 ساعت 18:34)rouzbehdarvishi نوشته:  
(2012-11-25 ساعت 18:00)mhz_ir نوشته:  بهتره این فرصت رو از دست ندید و با هماهنگی و کمک خانواده اقدام کنید.یه سابقه کار 2ساله ردیف کنید از دوستان و آشنایان.اینجا که از این جور کارا راحت میشه انجام داد.و اگر ردیف شد دقت کنید که در زمان مصاحبه اطلاعاتی نسبت به اون کار داشته باشید که اگه سوال کردن جواب بدید(البته سوالات کلی)
یکی از دوستان مهاجر سرا که برنده سال 2012 بود و سال سوم دبیرستان بود در مصاحبه اول کیسشون رد شد ولی افسر به ایشان گفته بود در صورتی که از یک دانشگاه در u.s پذیرش بگیرید ما یک زمان دیگر جهت مصاحبه به شما میدهیم.ایشان پذیرش گرفتندو در نهایت در مصاحبه بعدی ویزا رو گرفتن و الان در u.s هستند.از اصفهان هم بودند.

قبلا هم من ایشون رو معرفی کرده بودم. اما ایشون دوم دبیرستان هستن و همچنین امسال شرایط پذیرش در مقطع لیسانس فوق العاده سخت و حتی غیر ممکن شده. شما بهتره این راه رو هم مدنظر داشته باشیBig Grin
سلام چطور ميشه از دانشگاهي بدون مد رك ديپلم پذيرش گرفت؟ ميشه توضيح بديد ممنون.
با یه وکیل معتبرمشورت کن.سوالی که من دارم اینه که شماتوفرم اولیه ثبت نام واسه لاتاری چی نوشتی؟آیانوشتی دیپلم هستم یا سابقه کاردارم.چون خلاف اطلاعات اولیه که نمیتونی چیزی ثابت کنی .اگه نوشتی دیپلم که همون دیپلم باید نشون بدی اگه سابقه کارنوشتی که باید سابقه کارنشون بدی که درمرحله مصاحبه یکسان باشه جواب .ازمن میشنوی بهترین موقعیت داری با یه وکیل درست حسابی مشورت کن موفق باشی

سلام. من در فرم اوليه ذيپلم نزدم سوابق تحصيلي ميخواست من زدم دوم دبيرستان سابقه شغلي هم نزدم چون نذاشتم مصاحبه من 4 ژانويه است فرصتي واسه كاري ندارم مگر اينكه به تعويق بيندازن مصاحبه رو.
مصاحبه. 24 Jan,,,,,,;كليرنس صورتي .....كيس نامبرَas 2*** 2013 ........سفرنامه
تشکر کنندگان:
یاشیم عزیز،
آنچه مسلمه شما نمیتونی به موقع دیپلم بگیری.
از اون گذشته دیپلم کافی نیست.
پس تمرکزتو بگذار روی گرفتن پیش دانشگاهی.
با رامین عزیز حتما مشورت کن. از دکمهٔ ایمیل استفاده کن تا پیغامت مستقیم بره تو اینباکسش.
میتونی بدون شرکت در کلاس و بصورت فشرده امتحانهای پیش دانشگاهی رو بدی و مشکل خودتو رفع کنی.
به سابقهٔ کار حتی یک ثانیه هم فکر نکن که جواب نمیده. اکثر شغلهای مورد قبول برای لاتاری مدرک لیسانس و کم کمش فوق دیپلم میخواد.
برای شرکت در لاتاری شرط سنی نداریم. شما اگر نابغه باشی و در سن ۱۰ سالگی پیش دانشگاهی رو بگیری قابل قبوله. ولی مسلما به شخصی در اون سن بدون اسپانسر ویزای اقامت نمیدن.
(2012-11-27 ساعت 17:33)امیر مهاجر نوشته:  یاشیم عزیز،
آنچه مسلمه شما نمیتونی به موقع دیپلم بگیری.
از اون گذشته دیپلم کافی نیست.
پس تمرکزتو بگذار روی گرفتن پیش دانشگاهی.
با رامین عزیز حتما مشورت کن. از دکمهٔ ایمیل استفاده کن تا پیغامت مستقیم بره تو اینباکسش.
میتونی بدون شرکت در کلاس و بصورت فشرده امتحانهای پیش دانشگاهی رو بدی و مشکل خودتو رفع کنی.
به سابقهٔ کار حتی یک ثانیه هم فکر نکن که جواب نمیده. اکثر شغلهای مورد قبول برای لاتاری مدرک لیسانس و کم کمش فوق دیپلم میخواد.
برای شرکت در لاتاری شرط سنی نداریم. شما اگر نابغه باشی و در سن ۱۰ سالگی پیش دانشگاهی رو بگیری قابل قبوله. ولی مسلما به شخصی در اون سن بدون اسپانسر ویزای اقامت نمیدن.
من اسپانسر دارم ديپلم تنها مشكل من هست الان زنگ زدم سفارت انكارا بپرسم ميشه مصاحبه به تعويق بيفته ولي يك صذاي ضبط شده توضيحاتي داد شما ميدونيد با چه شمارهاي تماس بگيرم كه فارسي بتونم حرف بزنم؟ ممنون
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، refiusa ، sadeghi897
(2012-06-23 ساعت 22:58)سمانه777 نوشته:  سلام من نظری دارم که البته نمیدونم بر خلاف قوانین هست یا نه جایی قانونشو ندیدم به نظر من اگر دوستانی که در ی شهر هستن بتونن دور هم جمع بشن خیلی خوب میشه به این دلایل:
1. اگر از نظر زبان انگلیسی در یک سطح باشن با هم ی معلم خصوصی میگیرن و هزینه هاشون کاهش پیدا میکنه
2. در صورتی که کسی زودتر مراحلشو طی کنه از تجربیاتش بیشتر استفاده میشه
3. اگر قصد رفتن به ی ایالت یکسان داشته باشن میتونن با هم خونه اجاره کنند و باز هم هزینه ها کاهش پیدا میکنه
4.بعد از رفتن دوستای خوبی توی ایالت های مختلف داری

سلام سمانه جان.من هم موافقم كه بيشتر با هم اشنا شويم تا در صورت تمايل هم خانه شويم.
تشکر کنندگان: kasrafo ، rouzbehdarvishi ، sadeghi897 ، goody ، farshadsh
(2012-11-27 ساعت 17:46)yashim نوشته:  من اسپانسر دارم ديپلم تنها مشكل من هست الان زنگ زدم سفارت انكارا بپرسم ميشه مصاحبه به تعويق بيفته ولي يك صذاي ضبط شده توضيحاتي داد شما ميدونيد با چه شمارهاي تماس بگيرم كه فارسي بتونم حرف بزنم؟ ممنون

تلفنی نمیشه. باید مکاتبه کنی. (با ایمیل)
ولی قبل از تغییر مصاحبه برو دنبال پیش دانشگاهی شاید بتونی به موقع جورش کنی و بیخود مصاحبه‌تو عقب نندازی.
تشکر کنندگان: kasrafo ، rouzbehdarvishi ، refiusa ، Gole baba ، yashim ، sadeghi897 ، farshadsh
(2012-11-27 ساعت 18:02)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-27 ساعت 17:46)yashim نوشته:  من اسپانسر دارم ديپلم تنها مشكل من هست الان زنگ زدم سفارت انكارا بپرسم ميشه مصاحبه به تعويق بيفته ولي يك صذاي ضبط شده توضيحاتي داد شما ميدونيد با چه شمارهاي تماس بگيرم كه فارسي بتونم حرف بزنم؟ ممنون

تلفنی نمیشه. باید مکاتبه کنی. (با ایمیل)
ولی قبل از تغییر مصاحبه برو دنبال پیش دانشگاهی شاید بتونی به موقع جورش کنی و بیخود مصاحبه‌تو عقب نندازی.

امير جان من دوم ذبيرستان هستم هنوز سوم نرفتم چطور برم پيش؟تازه همان پيش ذانشگاهي رفتم پرسيدم گفتند خرداد امتحان متفرقه ذاريم من 1 ماه ذيگه مصاحبه دارم من چون دختر هستم كار سخت تر هست. ممنون
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، kasrafo ، rouzbehdarvishi ، sadeghi897
(2012-11-27 ساعت 18:24)yashim نوشته:  امير جان من دوم ذبيرستان هستم هنوز سوم نرفتم چطور برم پيش؟تازه همان پيش ذانشگاهي رفتم پرسيدم گفتند خرداد امتحان متفرقه ذاريم من 1 ماه ذيگه مصاحبه دارم من چون دختر هستم كار سخت تر هست. ممنون

متوجه شدم که دومی عزیزم.
دنبالش باش. این چیزها تو کشورمون غیر ممکن نیست.
فکر کنم رامین هم وقتی پیش رو گرفت که هنوز دانش آموز سوم بود. یعنی دیپلم نداشت.
فکر میکنم بتونی بگیری. مهم اینه که تو امتحاناش قبول بشی. حتما حتما با edge (رامین) مشورت کن. همه جزئیات رو بهت میگه.
یک عضو دیگری هم داشتیم که چون موفق نشد ریز نمرات فوق دیپلمش رو جور کنه ناچار شد بره و پیش دانشگاهی بگیره و بفرسته برای سفارت. تا جاییکه میدونم خارج از برنامه هم امتحان داد. (MAHDI2012)
روی اسماشون کلیک کن تا بری تو پروفایلشون.
خوشبختانه هنوز هم دارند به اینجا سر میزنند. آخرین بازدیدشون امروز و دیروز بوده.
هم لینک پیغام خصوصیشون بازه و هم لینک ایمیلشون.
وقتت رو تلف نکن و همین الان با هر دوشون مکاتبه کن.
(2012-11-27 ساعت 12:23)circle نوشته:  حالم خیلی بده... هرچی به رفتن نزدیکتر میشیم زندگیم سخت تر و سخت تر میشه... یک ماه و نیم پیش شرکتی که توش کار میکردم ورشکسته شد و من بیکار...
با رتبه ۲۳ کنکور سراسری هنر... و کارشناسی طراحی صنعتی... و ۸ تا تخصص در زمینه های مختلف دیزاین... الان ۲ ماهه که بیکارم... و انگار هیچ شرکتی هیچ پروژه ای نداره... غصه م گرفته... تو این روزا که همه درگیر زبان و آماده کردن رزومه و کارای رفتنشون هستن... همه وقتم به گشتن تو روزنامه هاو سایتا و... واسه پیدا کردن کار میگذره و همه دغدغه م جور کردن پول اجاره خونه و خرجای اولیه زندگیه... ۱۰-۱۵ میلیونم از چند تا شرکت بابت پروژه هاشون طلب دارم... ولی همه درب و داغون شدن... صبح به صبح میرم مسافرکشی...
واسم دعا کنید... دارم داغون میشم...

توکلت به خدا باشه ، از پس همه مشکلات بر میای ، تازه این دستگرمی واسه زمانی که می خوای اونجا زندگی کنی
کیس نامبر:2013AS9800/تعداد افراد کیس:2 نفر/مصاحبه: 6 آگوست ، بمبئی ، ویزا : رفتیم لب دریا ، خشک شد
تشکر کنندگان: armin1 ، Gole baba ، 3pideh ، Omid-Aria ، circle ، sharmin66 ، kasrafo ، farshadsh ، Given
(2012-11-27 ساعت 20:47)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-27 ساعت 20:44)kasrafo نوشته:  منظورم پیشنهاد دوستمون در ارسال قبل بود- شما که تاج سرید امیر خان

کوچیک شمام. Smile
درسته! بعدش متوجه شدم.
دلیل اشتباهم این بود که پاسختون رو به پست من داده بودید.
در هر صورت از این دوستمون هم میخوام مطلقا چنین پیشنهاداتی رو تکرار نکنند.
در ضمن خلاف قوانین مهاجرسرا هم هست.
خیلی کار بدیه ، این کی بوده که همچین پیشنهادی داده ! ولی خب فکر کنم خودش هم اقرار کرده بود که غیر قانونی و خلافه ، حتی اگه مثمرثمر باشه؟!
در هر حال کاملا موافقم در مهاجرسرا که خونه دوم ما شده همچین پیشنهاداتی نشه Wink
2013AS00002XXX , Armenia ,interview: December ,clear:5 Feb,destination: L.A ,29 August
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، enchantress_boy ، kasrafo ، 3pideh ، farshadsh
(2012-11-27 ساعت 11:52)parsy631 نوشته:  درود به همه دوستان مهاجرسرأیی 2013

بعد از مدتها امروز به سایت سر زدم کلی‌ پست‌های جدید را دیدم و قدیمی‌ها را مرور کردم. نکات زیادی هست می‌خوام برای بچه های ۲۰۱۳ بگم. بیشتر پست‌ها را این جا میزارم. ولی‌ باید بگم مخلص همه دوستان هستم . الان به اتفاق خانواده در آرلینگتن هایتز در حومه شیکاگو هستم . حدود دو ماه هست. امیدوارم بتونم مرتب سر بزنم و پست بذارم. ارادتمند

آقا ما داریم میاییم همسایه اتون شیم
هوای ما رو داشته باشید
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، kasrafo ، achi686 ، sadeghi897 ، farshadsh
دوستان از شرایط ثبت نام برای دوره پیش دانشگاهی داشتن مدرک پایان تحصیلات دوره سه ساله دبیرستان هست یعنی دیپلم. حالا چه جوری کسی میخواد بدون دیپلم بره پیش بگیره؟

راهش اینه که مثل همون دوستمون با چند تا دانشگاه مکاتبه کنید و نامه بگیرید بعد برید به افیسر نشون بدید که من دارم پذیرش میگیرم که بهتون وقت بدم و کیستون رو باطل نکنند بعد اقدام به پذیرش کنید
وقتی من بمیرم. دیگر چه فرق میکند که باغچه باشد یا نباشد
تشکر کنندگان: farshadsh
(2012-11-27 ساعت 21:56)beelzebub نوشته:  دوستان از شرایط ثبت نام برای دوره پیش دانشگاهی داشتن مدرک پایان تحصیلات دوره سه ساله دبیرستان هست یعنی دیپلم. حالا چه جوری کسی میخواد بدون دیپلم بره پیش بگیره؟

راهش اینه که مثل همون دوستمون با چند تا دانشگاه مکاتبه کنید و نامه بگیرید بعد برید به افیسر نشون بدید که من دارم پذیرش میگیرم که بهتون وقت بدم و کیستون رو باطل نکنند بعد اقدام به پذیرش کنید

سلام دوست عزيز. ميشه به من بگيد چطور ممكنه دانشگاهي بدون اين كه من ديپلم داشته باشم به من پذيرش بده؟
تشکر کنندگان: sadeghi897
(2012-11-28 ساعت 00:16)yashim نوشته:  
(2012-11-27 ساعت 21:56)beelzebub نوشته:  دوستان از شرایط ثبت نام برای دوره پیش دانشگاهی داشتن مدرک پایان تحصیلات دوره سه ساله دبیرستان هست یعنی دیپلم. حالا چه جوری کسی میخواد بدون دیپلم بره پیش بگیره؟

سلام دوست عزيز. ميشه به من بگيد چطور ممكنه دانشگاهي بدون اين كه من ديپلم داشته باشم به من پذيرش بده؟

اقا رامين تونستند شما هم اكه تلاش كني حتما موفق ميشيBig Grin

موفق باشيد
وقتی من بمیرم. دیگر چه فرق میکند که باغچه باشد یا نباشد
تشکر کنندگان: refiusa ، armin1 ، kasrafo ، yashim ، sadeghi897 ، farshadsh
(2012-06-26 ساعت 23:25)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-26 ساعت 21:52)مهتاب - 2251 نوشته:  منم اینا رو میدونم و فقط ارزو کردم که کاششششششششششش اینجوری شه بشهSmile)))
من بر خلاف شماها که می دونم اشتباه هم میکنم کل زندگیم تعطیل شده و فقط منتظرم اون مهر بخوره تو پاسم و فرداش برمSmile برای همینه عجله دارمSmile
مگه امسال 2 مرحله ای شدن عجیب و غریب نبود خوب اینم شااااید

بر خلاف ما نه دوست من، درست مثل ما! Tongue
خدا آخر عاقبتمون رو به خیر کنه ... Big Grin
سلام امير جان. لطفا در رابطه با دو مرحله اي شدن مصاحبه بيشتر توضيح بديد.متشكرم.
من تازه متوجه شدم كه قبول شدم و كيسم كذشته و خيلي استرس دارم .
تشکر کنندگان: itsmasoud ، kasrafo ، sadeghi897 ، farshadsh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان