کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
یه سوال داشتم,کسی میدونه که ایا سفارت امریکا در هند کارهای مربوط به ویزای گوناگونی و لاتاری رو انجام میده یا نه؟؟ و ایا اونجا هم مثل انکارا و ایروان کارشناس فارسی زبان داره؟؟؟
شماره کیس: 2013AS83## / تعداد افراد:خودم! / تاریخ کارنت شدن: یازدهم آپریل 2013/ تاریخ ورود به امریکا: بیست و چهارم ژانویه 2014
تشکر کنندگان: payampars ، farshadsh
(2013-02-10 ساعت 01:49)mehdivatani نوشته:  یه سوال داشتم,کسی میدونه که ایا سفارت آمریکا در هند کارهای مربوط به ویزای گوناگونی و لاتاری رو انجام میده یا نه؟؟ و ایا اونجا هم مثل انکارا و ایروان کارشناس فارسی زبان داره؟؟؟

بله ولی برای کیسهای ایرانی خیر.
اما اگر مقیم هند باشید (حتی اقامت موقت) میتونید اونجا مصاحبه بشید.
آفیسر فارسی زبان هم ندارند.
(2013-02-07 ساعت 14:20)vmware نوشته:  
(2013-02-07 ساعت 12:40)shiraz mamali نوشته:  واقعا که حالمون گرفته شد واسه این دوستمون.اینم از صداقت داشتن.این بنده خداها راستشو به اونا گفتن ولی اونا چه نامردن که بهشون نگفتن شما رد میشین که دیگه این همه هزینه نکنن.واقعا که این آمریکایی ها ........ هستن.
یعنی این کسانی که فرم ها رو اصلاح میکنن و اونا هم میگن بفرستین اشکالی نداره به این سرنوشت دچار میشن؟
خدا لعنتشون بکنه.

بدون شک این اتفاق برای دوستان مهاجر سرایی همه اعضا رو ناراحت میکنه و همه از ارزو میکنیم یه شانس دوباره براشون پیش بیاد .
اما نکته ای که اینجا میخوام بهش اشاره کنم اینه که بی انصافی اگه مقصر رو KCC بدونیم .
لاتری بنظر من یه لطف بزرگ در حق تمام کسانی هست که به هر دلیلی دلشون میخواد مهاجرت کنن و قوانینش کاملا شفاف و اسونه فقط داشتن دیپلم 12 سال ،تمکن مالی،ثبت نام رایگان و دقت و صداقت .حالا اگه ما ایرانیها هی دنبال تبصره و زیر آبی رفتن و ... میگردیم مشکل خودمونه نه KCC
این دوست گرامی امیدوارم از من دلگیر نشن اما متاسفانه یه ویزا و یه فرصت برای ایرانیها بخاطر بی دقتی یا هر دلیل دیگه ای از دست رفت .
ببینید مساله فقط این نیست که ویزا ندادن. خوب بله اشتباه از ایشون بوده که توی ثبت نام دقت نکردن (هرچند دوستشون توی ثبت نام دقت نکرده بوده و نه خودشون)
مساله اصلی مقصر بودن kcc در سرکار گذاشتن آدماست. اونا اگه انسان بودن وظیفه داشتن اطلاع بدن که شما ویزا نمیگیرید. این بندگان خدا توی این گرونی دلار کلی هزینه سفرشون شد فقط، اینکه آدم بیخود و واسه هیچی هزینه کنه خیلی زور داره درصورتیکه kcc میتونست با یه ایمیل ساده قضیه رو فیصله بده و بگه بابا نرید مصاحبه، شما واجد شرایط ویزا نیستید.
این حداقل کاری بود که میتونستن بکنن و اینم مطمئن باشید آمریکا صرفا بخاطر تبلیغات بین المللی این لاتاریو راه انداخته وگرنه اگه میخواست لطف کنه مثل خیلی کشورهای دیگه از جمله سوئد، امکانات واسه مهاجرین میذاشت.
این نظر منه و به هیچ وجه قصد بحث ندارم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
(2013-02-10 ساعت 02:08)الهه سابق نوشته:  
(2013-02-07 ساعت 14:20)vmware نوشته:  
(2013-02-07 ساعت 12:40)shiraz mamali نوشته:  واقعا که حالمون گرفته شد واسه این دوستمون.اینم از صداقت داشتن.این بنده خداها راستشو به اونا گفتن ولی اونا چه نامردن که بهشون نگفتن شما رد میشین که دیگه این همه هزینه نکنن.واقعا که این آمریکایی ها ........ هستن.
یعنی این کسانی که فرم ها رو اصلاح میکنن و اونا هم میگن بفرستین اشکالی نداره به این سرنوشت دچار میشن؟
خدا لعنتشون بکنه.

بدون شک این اتفاق برای دوستان مهاجر سرایی همه اعضا رو ناراحت میکنه و همه از ارزو میکنیم یه شانس دوباره براشون پیش بیاد .
اما نکته ای که اینجا میخوام بهش اشاره کنم اینه که بی انصافی اگه مقصر رو KCC بدونیم .
لاتری بنظر من یه لطف بزرگ در حق تمام کسانی هست که به هر دلیلی دلشون میخواد مهاجرت کنن و قوانینش کاملا شفاف و اسونه فقط داشتن دیپلم 12 سال ،تمکن مالی،ثبت نام رایگان و دقت و صداقت .حالا اگه ما ایرانیها هی دنبال تبصره و زیر آبی رفتن و ... میگردیم مشکل خودمونه نه KCC
این دوست گرامی امیدوارم از من دلگیر نشن اما متاسفانه یه ویزا و یه فرصت برای ایرانیها بخاطر بی دقتی یا هر دلیل دیگه ای از دست رفت .
ببینید مساله فقط این نیست که ویزا ندادن. خوب بله اشتباه از ایشون بوده که توی ثبت نام دقت نکردن.
مساله اصلی مقصر بودن kcc در سرکار گذاشتن آدماست. اونا اگه انسان بودن وظیفه داشتن اطلاع بدن که شما ویزا نمیگیرید. این بندگان خدا توی این گرونی دلار کلی هزینه سفرشون شد فقط، اینکه آدم بیخود و واسه هیچی هزینه کنه خیلی زور داره درصورتیکه kcc میتونست با یه ایمیل ساده قضیه رو فیصله بده و بگه بابا نرید مصاحبه، شما واجد شرایط ویزا نیستید.
این حداقل کاری بود که میتونستن بکنن و اینم مطمئن باشید آمریکا صرفا بخاطر تبلیغات بین المللی این لاتاریو راه انداخته وگرنه اگه میخواست لطف کنه مثل خیلی کشورهای دیگه از جمله سوئد، امکانات واسه مهاجرین میذاشت.
این نظر منه و به هیچ وجه قصد بحث ندارم

با سلام و احترام
دوستان گرامی حق با شماست که میگید لاتاری یه شانسه و آدم باید درست و صحیح ازش استفاده کنه . به هر حال ما رو یکی از اقوام ثبت نام کرده بود و ندانسته عکس فرزندم رو ارسال نکرده بود خودشون به کی سی سی ایمیل زدن ما هم همینطور بارها و بارها تماس گرفتیم قسم نامه پر کردیم و توضیح دادیم و اونها هم به دروغ و یا به اشتباه گفتن این بچه به کیس شما اضافه شده و به ما وقت سفارت دادن حتی ما سه روز قبل از مصاحبه ما با مرکز ویزا سنتر آمریکا تماس گرفتیم و بهمون گفتن اصلا پرونده شما مشکلی نداره و بچه اضافه شده و ویزا شما آماده هست . ما دیگه با خیال 100 درصد راحت رفتیم و با این مسئه مواجه شدیم . ببینید دوستان به قول اونها ما جهان سومی ها هم دروغ میگیم و هم بی نظمی در اداراتمون بی داد میکنه ولی خودتون یه لحظه قضاوت کنید . اونها به ما دوروغ نگفتن ؟؟؟؟؟؟ اونها بینشون نا هماهنگی نبود که کی سی سی و ویزا سنتر میگن همه چیز درسته و به شما ویزا تعلق میگیره و همه چیز دست آفیسر سفارته ،بعد سفارت ارمنستان میگه کی سی سی شما رو رد کرده و من تصمیم گیرنده نیستم ؟؟؟؟؟؟
این خیلی تاسف انگیزه . 8 ماه امید 8 ماه آرزو 8 ماه خیال پردازی 8 ما استرس 8 ماه ترس و نگرانی و... خودتون بهتر میدونید . به قول دوستمون همون اول میگفتن نه ما رو به خیرو اونها رو به سلامت . این بهتر بود و یا این همه شکنجه روحی و روانی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به هر حال سخت و یا تلخ . بد یا نا گوار گذشت و کم کم دردش داره کمتر میشه و واقعا از گرفتن ویزای تک تک شما ما خوشحال میشیم . و امیدواریم بهتر زندگی ها رو اونجا داشته باشین این آرزوی ما از ته قلبمونه واقعا .
(2013-02-10 ساعت 01:51)امیر مهاجر نوشته:  
(2013-02-10 ساعت 01:49)mehdivatani نوشته:  یه سوال داشتم,کسی میدونه که ایا سفارت آمریکا در هند کارهای مربوط به ویزای گوناگونی و لاتاری رو انجام میده یا نه؟؟ و ایا اونجا هم مثل انکارا و ایروان کارشناس فارسی زبان داره؟؟؟

بله ولی برای کیسهای ایرانی خیر.
اما اگر مقیم هند باشید (حتی اقامت موقت) میتونید اونجا مصاحبه بشید.
آفیسر فارسی زبان هم ندارند.

ممنون از پاسخ,چون یکی از دوستان 2012 کارشونو بمبئی انجام داده بودن,برای همین برام سوال پیش اومد,چون شرایطم برای رفتن به هند مساعد بود...
شماره کیس: 2013AS83## / تعداد افراد:خودم! / تاریخ کارنت شدن: یازدهم آپریل 2013/ تاریخ ورود به امریکا: بیست و چهارم ژانویه 2014
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، payampars ، mohammadrezah ، farshadsh
در بی نظمی اداری اونا که شکی نیست
من تقاضای تغییر سفارت دادم به ارمنستان و بعد از 1 ماه جواب دادن با درخواستتون موافقت شده ولی دیدیم بجای ارمنستان فرستادن ابوظبی!!!!!
یه بارم که مدارکو واسشون فرستادیم بعد از 3 هفته جواب دادن عکس های شما رو گم کردیم!!! دوباره عکس بفرستید (سیستم ویزای ازدواجی به این صورته که هیچ مدرکی رو بصورت ایمیل قبول نمیکنن و همه چی باید حتما پست بشه) بعد از 1 ماه و 1 هفته که عکس رو فرستادیم، اوکی دادن.
دقیقا 5 هفته کار من فقط سر عکسی که اونا گمش کردن!!! تلف شد و 5 هفته برای کسی که از همسرش دوره زمان کمی نیست.
باز هم میگم اگه انسانیت حالیشون بود (البته منظورم توی مسایل مهاجرته) اینهمه ویزای ازدواج رو طول نمیدادن و دو همسر رو از هم دور نگه نمیداشتن. ویزای ازدواج 1 تا 1.5 سال و حتی گاهی 2 سال زمان میبره (ازدواج با سیتیزن) در حالیکه نامزدی 6-9 ماه بیشتر طول نمیکشه!!!! اینم از احترام و ارزش گذاشتنشون به کانون خانواده!!
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
۹ ماه و ۱۰ روز گذشت!
انگار همین دیروز بود...
(2013-02-10 ساعت 14:26)امیر مهاجر نوشته:  ۹ ماه و ۱۰ روز گذشت!
انگار همین دیروز بود...

امیر خوبه من هم بیام پست کسی رو به جای تو عدم تایید کنم؟ خوب هر کسی کار خودش....Sad
285 روز گذشت!
انگار همین پریروز بود....Big Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2013-02-10 ساعت 14:26)امیر مهاجر نوشته:  ۹ ماه و ۱۰ روز گذشت!
انگار همین دیروز بود...

پس بچمون الان 10 روزه است اسمشو همه باهم موافقت کردن گذاشتیم لاتری امروزم حموم زایمونی مامانش امیدوارم کی سی سی جان بره یه حموم حسابی فردا مهمون بیشتری داشته باشه
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
با سلام
میخواستم بدونم تو سفارت تو آنکارا کدام زبان رو برای مصاحبه انتخاب کنیم بهتره؟ فارسی یا اینگلیسی؟
آیا با انتخاب زبان اینگلیسی احتمال داره که پروسه گرفتن ویزا راحتر باشه؟
با تشکر
شماره کیس : **2013AS46 , افراد:1نفر , کنسولگری :آنکارا , مصاحبه :مارچ، ویزا: یک ضرب ، محل اقامت: MI
تشکر کنندگان: payampars ، farshadsh ، آلیس-1980
(2013-02-10 ساعت 15:44)Mamadreza نوشته:  با سلام
میخواستم بدونم تو سفارت تو آنکارا کدام زبان رو برای مصاحبه انتخاب کنیم بهتره؟ فارسی یا اینگلیسی؟
با تشکر

سلام
میتونید هر دو زبان رو انتخاب کنید و هیچ تاثیری در نتیجه مصاحبه نخواهد داشت. توصیه میشه که زبان فارسی رو انتخاب کنید چون مسلط تر هستید و احتمال اینکه آفیسر برداشت اشتباهی از حرف های شما داشته باشه کمتر خواهد بود.
(2013-02-10 ساعت 15:44)Mamadreza نوشته:  با سلام
با تشکر

فقط در صورتی زبان انگلیسی رو انتخاب کنید که کاملا بهش مسلط باشید
با این وجود ما اغلب فارسی رو انتخاب می کنیم چون با اعتماد بنفس بیشتری می تونیم حرف بزنیم
زبان تاثیری توی گرفتن ویزا نداره
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
دوستان عزیز سلام
من یه سووال داشتم، من وقتی برای لاتاری 2013 ثبت نام میکردم، پسرم 2 ماهش بود و به سختی یه عکس ازش گرفتم، و با توجه به اینکه سایز عکس دست در نمیومد، مجبور شدم سایزش رو درست کنم، و استرچ شد، حالا که ما برنده شدیم و مدارک رو با عکس های درست فرستادیم، میتونه این عکس پسرم وقت ثبت نام برای ما مشکل بشه؟؟
ممنون
**55، مقصد: اهایو، تعداد: 3 نفر، مصاحبه هفته اول اپريل
تشکر کنندگان: گل نهال ، rezagh ، bayat_r ، payampars ، farshadsh
(2013-02-10 ساعت 18:56)heidari1248 نوشته:  دوستان عزیز سلام
من یه سووال داشتم، من وقتی برای لاتاری 2013 ثبت نام میکردم، پسرم 2 ماهش بود و به سختی یه عکس ازش گرفتم، و با توجه به اینکه سایز عکس دست در نمیومد، مجبور شدم سایزش رو درست کنم، و استرچ شد، حالا که ما برنده شدیم و مدارک رو با عکس های درست فرستادیم، میتونه این عکس پسرم وقت ثبت نام برای ما مشکل بشه؟؟
ممنون

من فکر نمیکنم مشکل ساز باشه , چون خودشون گفتن عکس جدید باشه و آدما تو یه سال که چه عرض کنم تو یه هفته کلی تغییر میکنن چه برسه به نوزاد 2ماهه ,نگران نباشید Shy همین چیزایی که اینجا گفتین رو همونجا هم بگین اگه گفتن عکس شبیه نیست و اینا,
خوب باید از شما تشکر کرد که ثبت نامش کردید و اینجا باز شاهد اون مشکل که برای چند تا از دوستان پیش اومد نمیشیم،
من فکر نمی کنم جای نگرانی باشه، عکسی که برای ثبت نام با اون قالب و فرمت خاص می خواستن نهایتا برای داشتن حداکثر استاندارد لازم برای تشخیص چهره برای زمان مصاحبه و مواردی مثل بررسی سوابق و غیره هست، که اینها برای یک کودک دو ماهه خیلی نمیتونه ملاک باشه، پس نگران نباشید و مدارک کامل همراهتون باشه
موفق باشید
(2013-02-10 ساعت 18:56)heidari1248 نوشته:  دوستان عزیز سلام
ممنون

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان