کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2013-05-22 ساعت 15:35)Saeedv13 نوشته:  سلام به همه 2013ایها
آقایون و خانم ها
از بس که دوستان جدیدالورود 2014 ایمون در مورد انتخاب سفارت محل مصاحبه سئوال پرسیدن من به این موضوع حساسیت پیدا کردم و با دیدن پست های تکراری در این مورد کهیر می زنمTongue. اولش می خواستم بی خیال این مقایسه بشم. چون اگر به یک مقایسه ساده دست می زدیم و به یک جواب می رسیدیم همه مثلاً سفارت ابوظبی رو انتخاب می کردند و دو سفارت دیگه خلوت می شدند. ولی بعد به این نتیجه رسیدم که اولاً KCC در نهایت اجازه چنین اتفاقی رو نخواهد داد. در ثانی مقایسه این سه تا از جنبه های مختلف امکان پذیر هست و مثلاً یک نفر امکان مسافرت زمینی و صرفه جویی در هزینه ها ممکنه براش مهم باشه، یکی دیگه دوران کوتاهتر کلیرنس. به قول معروف: "هر کسی از ظن خود شد یار من". اینه که با صرف کمی وقت یک مقایسه اولیه و سریع بین این سه سفارت انجام دادم و نتیجه رو در عکس زیر براتون پست کردم. از همتون خواهش می کنم با اطلاعاتی که طی این مدت کسب کردین دو تا مورد رو بررسی و اعلام نظر کنید:
1- آیا اطلاعات داخل جدول درست هستند؟
2- آیا آیتم مهم دیگه ای هست که من از قلم انداختم و باید اضافه بشه؟
از همفکری دوستان کمال تشکر رو دارم. سعید
[عکس: attachment.php?aid=2888]

به آقای دکتر سعید گل ، طبق معمول همیشه زحمت کش ، روشنگر و معلم خوب و بی ادعا. دستت درد نکنه . ممنون از شما.

(2013-05-22 ساعت 11:50)nyayesh نوشته:  سلام دوستان.چرا سیس یک هفته است شایدم بیشتر به شماره کیس ما این پیغامو میده

Application Error

An unexpected error has occurred while processing your previous request. The error has been reported to the site administrator; no further action is required
مدارکمون پریروز رسیده سفارت آنکارا اینطوری که از سایت آرامکس چک کردم .مصاحبه مون هم هفته سوم ژوئن هست به نظرتون جای نگرانی هست یا خیلی این مسئله مهم نیست؟

امضا تو بنویس ببینیم داستان تون چیه - بچه ها راحت تر راهنمایی می کنند .
کیس نامبر2013: 2013AS90xx ‫(4 نفر)
- دیدن قبولی: ٢ می 2012
سفارت: آنکارا   - مصاحبه : دوم  2013 July  -  (بازمانده 2013)   ویزا صادر نشد 20 سپتامبر سهمیه ایرانیها پر شد .

کیس نامبر 2015 :  84xx ) باز هم جاموندیم - تا 7650 اعلام شد .)

کیس نامبر 72xx : 2017
تاریخ مصاحبه : هفته اول JUN - سفارت ایروان
به خانم و بچه ها یک ضرب ویزا دادند . من AP و فرم شش سوالی .
تاریخ آپدیت : 25 Aug.  تاریخ ویزا و دریافت پاسپورت : 29Aug
بالاخره بعد از سه با قبولی ویزا رو صادر کردند  Big Grin
تشکر کنندگان: farshadsh ، hamedhamed ، milad_aae ، امیر مهاجر ، Saeedv13
(2013-05-22 ساعت 15:35)Saeedv13 نوشته:  سلام به همه 2013ایها
آقایون و خانم ها
از بس که دوستان جدیدالورود 2014 ایمون در مورد انتخاب سفارت محل مصاحبه سئوال پرسیدن من به این موضوع حساسیت پیدا کردم و با دیدن پست های تکراری در این مورد کهیر می زنمTongue. اولش می خواستم بی خیال این مقایسه بشم. چون اگر به یک مقایسه ساده دست می زدیم و به یک جواب می رسیدیم همه مثلاً سفارت ابوظبی رو انتخاب می کردند و دو سفارت دیگه خلوت می شدند. ولی بعد به این نتیجه رسیدم که اولاً KCC در نهایت اجازه چنین اتفاقی رو نخواهد داد. در ثانی مقایسه این سه تا از جنبه های مختلف امکان پذیر هست و مثلاً یک نفر امکان مسافرت زمینی و صرفه جویی در هزینه ها ممکنه براش مهم باشه، یکی دیگه دوران کوتاهتر کلیرنس. به قول معروف: "هر کسی از ظن خود شد یار من". اینه که با صرف کمی وقت یک مقایسه اولیه و سریع بین این سه سفارت انجام دادم و نتیجه رو در عکس زیر براتون پست کردم. از همتون خواهش می کنم با اطلاعاتی که طی این مدت کسب کردین دو تا مورد رو بررسی و اعلام نظر کنید:
1- آیا اطلاعات داخل جدول درست هستند؟
2- آیا آیتم مهم دیگه ای هست که من از قلم انداختم و باید اضافه بشه؟
از همفکری دوستان کمال تشکر رو دارم. سعید
[عکس: attachment.php?aid=2888]
سلام به عموی با فکرو خوش ذوق ۲۰۱۳‌ای ها
به نظرم باید میزان نیاز به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی‌ و هزینشون رو هم اضافه کنی‌ عزیز
والا تو ایروان اگه زیاد حساس نباشی‌ تمامش رو می‌شه پیاده رفت با توجه به اینکه اکثر بچه‌ها میدون جمهوری ساکن میشن.
ما خودمون مدیکال و مصاحبه رو پیاده برگشتیم هاستل، روز بعدشم پیاده رفتیم هزارپله و برگشتیم هزینه تاکسی هم مناسب بود
آنکارا و ابوظبی رو اطلاع ندارم
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
(2013-05-20 ساعت 17:03)mangoolkhan نوشته:  با سلام
نظر دوستان راجع به این عبارت چیه؟
یعنی برای یک خانواده 3 نفری باید 3 تا تمکن ببریم؟
Financial documents must be
prepared as one set for each family member

ما دو سری ترجمه ازمدارک مالی گرفتی برای من وهمسرم ویه کپی از اون مدارک ترجمه شده برای نفرسوم کذاشتیم ،حال اگه شما یه سری ترجمه دارین میتونین برای بقیه کپیشو بگذارید
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
تشکر کنندگان: milad_aae ، Saeedv13 ، Ali.US ، امیر مهاجر
سلام دوستان عزیز مهاجرسرا,

امروز با یک مسئله ای مواجه شدم که بنظرم بد نیست شما هم در جریانش قرار بگیرید. امروز برای پست مدارک واسه آنکارا قبل از مصاحبه رفتم دفترDHL تو خیابون وزرا, مدارکم را وزن کرد . یک کیلو و 100 گرم بود که گفت چون بالای 1 کیلو هست هزینه ی یک کیلو و نیم را ازت می گیریم که می شه دویست و هفتاد و هشت هزار تومان. گفتم چرا این قدر زیاد. گفت قیمت همینه. من هم با آرامکس تماس گرفتم و رفتم دفترش تو ونک بعد از شیخ بهایی و در نهایت ازم هشتادو شش هزار تومان گرفتند و مدارک را پست کردند. نفهمیدم این همه تفاوت قیمت دی اچ ال و آرامکس واسه چیه ولی تا جایی که می دونم معمولا هردوشون 4-5 روزه مدارک را می رسونند سفارت. پس حواستون باشه سرتون کلاه نره.

CaseNumber: 2013AS00007XXX
رویت قبولی: 3 May
ارسال مدارک: 25 May
زمان مصاحبه: نیمه ی اول jun
سفارت: آنکارا
نتیجه: PINK
مقصد: TX, USA

پرواز را بخاطر بسپار

دوستان تو برگه قبولی برای ما سفارت رو زدن انکارا به نظر شما اگر در فرمهای اول بزنیم ایروان بهتر است من یک کم از انکارا ترسیدمSad
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، گل نهال ، mehdi110 ، soruosh
(2013-05-22 ساعت 23:17)Rira2013 نوشته:  سلام دوستان عزیز مهاجرسرا,

امروز با یک مسئله ای مواجه شدم که بنظرم بد نیست شما هم در جریانش قرار بگیرید. امروز برای پست مدارک واسه آنکارا قبل از مصاحبه رفتم دفترDHL تو خیابون وزرا, مدارکم را وزن کرد . یک کیلو و 100 گرم بود که گفت چون بالای 1 کیلو هست هزینه ی یک کیلو و نیم را ازت می گیریم که می شه دویست و هفتاد و هشت هزار تومان. گفتم چرا این قدر زیاد. گفت قیمت همینه. من هم با آرامکس تماس گرفتم و رفتم دفترش تو ونک بعد از شیخ بهایی و در نهایت ازم هشتادو شش هزار تومان گرفتند و مدارک را پست کردند. نفهمیدم این همه تفاوت قیمت دی اچ ال و آرامکس واسه چیه ولی تا جایی که می دونم معمولا هردوشون 4-5 روزه مدارک را می رسونند سفارت. پس حواستون باشه سرتون کلاه نره.

من 7 روزه که مدارکم با آرامکی پست شده 5 روزه توی استانبول ه !
الانم کمتر از 15 روز مونده به مصاحبه و نمی دونم چی پیش بیا د ..!
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mehdi110 ، sadeghi897 ، farshadsh ، soruosh ، soroshnia
سعید جان
اول که اون مسئله ضربدر و مثبت رو با امیر موافقم . اتفاقاً من نوشتم ولی قبل از ارسال کامپیوترم ریست شد....
اما این مسئله نسبی هست و فکر کنم باید به چیزهای مهم توجه کرد:
مثلاً کم و بیش هزینه ها یکی است و خب تو این راه مجبوریم هزینه کنیم ولی اینکه کجا خلوت تره و احتمال کلیر خوردن (بر اساس تجربه) کمتره مهمه.یا مثلاً مجبور نباشی با بچه چهار روز قبل بری! و یا اگر مشکل هواپیما بود با اتوبوس بری! میدونی نگاتی که خیلی مهمه رو بهش بپرداز چون اگر بخوای وارد جزئیات بشی خیلی ها نظرشون چیر دیگه است! یکی میگه آب و هوا، یکی میگه روزه و ماه رمضون، یکی میگه تفریحات و کلاً این تحقیقات میدانی شما میره تو حاشیه...... و در نهایت مثل همیشه کارهای مفید و پخته انجام میدی و برای خودت خیر دنیا و آخرت میخری .
دوست داریم خیلی زیاد....به کارهاتم خیلی میاد Smile
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
سلام مجدد
دوستان من سعی کردم تمام نظرات اصلاحی شما رو در جدول مقایسه سفارت ها لحاظ کنم. نتیجه این شده:
[عکس: attachment.php?aid=2890]
اما چند نکته:
1- به نظرم رسید وقتی امکانی مثل منتظرسرا داریم که نمونه ای از کاربرای مهاجرسرا و کاربرای مهاجرسرا هم نمونه ای از جامعه آماری برندگان ایرانی لاتاری هستند چرا ازش در مقایسه سفارت ها استفاده نکنیم. بنابراین دو ردیف اول رو از منتظر سرا کپی کردم.
2- وقتی تعداد کیس های در انتظار را به تعداد کل کیس های مصاحبه شده هر سفارت تقسیم و در 100 ضرب کردم (ردیف 3) متوجه شدم که وضعیت آنکارا به اون بدی که فکر می کردیم و وضعیت ابوظبی به اون خوبی که فکر می کردیم نیست. یعنی 53 درصد کیس های مصاحبه شده در آنکارا منتظر کلیر شدن هستند در صورتی که در ابوظبی این شاخص بیشتر (61 درصد) هست.
3- هزینه بلیط هواپیما برای ایروان حدوداً نفری یک میلیون تومن هست. برای دبی چقدره؟ مقایسه ایروان و ابوظبی در ردیف 10 درسته؟
4- ابوظبی تست توبرکولین برای 2 تا 15 ساله ها نداره؟
5- ابی هانی میگه هزینه اقامت در دبی بیشتر از آنکاراست. تو آنکارا اتاق سینگل یک هتل معمولی که آدم توش راحت باشه و امنیت داشته باشه با یک وعده صبحانه حداقل شبی 50 دلاره. ابوظبی بیشتره عایاCool؟؟!!
همچنان پذیرای نظرات اصلاحی شما هستم. ارادتمند: سعید

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

@عمو سعید
به نظرم موارد غیر مترقبه در انکارا بیشتر از دو سفارت دیگر است
شاید این عامل خیلی مهم نباشه و کمی با اون اشکالات اداری قاطی بشه
اما مثلا در انکارا اصولا ب م ب گذاری بیشتر هست و خوب این موارد واسه ادم استرس ایجاد می کنه
می شه برخورد مردم اون کشور با ایرانی ها رو هم اضافه کرد ، البته سنجش این شاخص کمی سخته و نیاز به نظر سنجی و ... داره
بازم چیزی به ذهنم رسید میام می گم حتی اگر قابل سنجش نباشه چون زحمت کشیدی دیگه حداقل کاری است که از دست ادمهایی مثل من بر میاد
آب و هوا رو هم می شه وارد کرد، البته فصلی
یک سری موارد هم دیگه واقعا شخصی است به نظرم اونقدر هم نباید دوستان 2014 سخت بگیرن سره سفارت
دوزت دارم
دلم تنگ شده واست هوارتا Big GrinTongue

(2013-05-23 ساعت 00:08)deineath نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 23:17)Rira2013 نوشته:  سلام دوستان عزیز مهاجرسرا,

من 7 روزه که مدارکم با آرامکی پست شده 5 روزه توی استانبول ه !
الانم کمتر از 15 روز مونده به مصاحبه و نمی دونم چی پیش بیا د ..!
اگر اشتباه نکنم ارامکس وقتی می زنه استانبول یعنی رسیده و تحویل سفارت شده Tongue
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، nina22 ، farshadsh ، hamedhamed ، گل نهال ، soruosh ، mehdi110 ، roeentan ، amir82 ، ابی هانی ، soroshnia
@عمو سعید
مرسی از زحمتی که کشیدین.شماره 17 شامل مسافت فرودگاه هم میشه؟ مثلا فرودگاه انکارا تا مرکز شهر خیلی فاصله داره و هزینش هم کم نیست.البته ایروان و ابوظبی رو اطلاع ندارم.
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
تشکر کنندگان: farshadsh ، hamedhamed ، soruosh ، Saeedv13 ، گل نهال ، mehdi110
(2013-05-23 ساعت 00:16)amiro0008 نوشته:  آقا نامه دوم ما اومد آنکارا
به امید ویزای یضرب واسه همه ما

امضا تونو کامل می کنین بدونیم کی مدارکو فرستاده بودید
شماره کیس: 2013AS9xxx
تاریخ رویت: 2May 2013
ارسال مدارک: 8May 2013
افراد کیس: 2 نفر
تاریخ مصاحبه: هفته اول آگوست
تشکر کنندگان:
سلام
خسته نباشید
من توی فرم ثبت نام تاریخ شروع تحصیل و فارغ التحصیلی رو اشتباه زدم
یکسال جابه جا زدم و اینکه پایان خدمتم رو هم همینطور
مصاحبه من 20 روز دیگه هست!!!
چه کنم؟
تشکر کنندگان:
سلام علیکم جمیعاً
منم از امروز منتظر مصاحبه هستم . نیمه دوم جولای .
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
(2013-05-23 ساعت 11:01)payam62 نوشته:  سلام علیکم جمیعاً
منم از امروز منتظر مصاحبه هستم . نیمه دوم جولای .

چرا زیر اسمتون نوشته مهاجر دقیقه نود؟
شماره کیس: 2013AS9xxx
تاریخ رویت: 2May 2013
ارسال مدارک: 8May 2013
افراد کیس: 2 نفر
تاریخ مصاحبه: هفته اول آگوست
تشکر کنندگان:
(2013-05-23 ساعت 00:03)اسمان1355 نوشته:  دوستان تو برگه قبولی برای ما سفارت رو زدن انکارا به نظر شما اگر در فرمهای اول بزنیم ایروان بهتر است من یک کم از انکارا ترسیدمSad

اسمان جان ، جوان از چی آنکارا می ترسی ؟
کیس نامبر2013: 2013AS90xx ‫(4 نفر)
- دیدن قبولی: ٢ می 2012
سفارت: آنکارا   - مصاحبه : دوم  2013 July  -  (بازمانده 2013)   ویزا صادر نشد 20 سپتامبر سهمیه ایرانیها پر شد .

کیس نامبر 2015 :  84xx ) باز هم جاموندیم - تا 7650 اعلام شد .)

کیس نامبر 72xx : 2017
تاریخ مصاحبه : هفته اول JUN - سفارت ایروان
به خانم و بچه ها یک ضرب ویزا دادند . من AP و فرم شش سوالی .
تاریخ آپدیت : 25 Aug.  تاریخ ویزا و دریافت پاسپورت : 29Aug
بالاخره بعد از سه با قبولی ویزا رو صادر کردند  Big Grin
تشکر کنندگان: soroshnia

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان