کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
[quote='ali5980' pid='269192' dateline='1359382564']
بچه‌ها کسی‌ میدونه حدوداً هزینه تاکسی از فرودگاه تا هتل‌های اطراف سفارت چند لیر هست؟
تقریبا 70 لیر هزینه تاکسی ،متاسفانه فرودگاه خارج از شهر برای همین هزینه تاکسی بالاست

سلام دوستای عزیر متاسفانه امروز حدوداً ساعت 1 بعد از ظهر یکی از اعضای گروههای چپگرای اهل ترکیه جلوی درب ورودی سفارت حمله انتحاری انجام داد خوشبختانه کسی از ایرانیا آسیب ندیده فقط یکی از نگهبانای در ورودی متاسفنه کشته شد و یک خبرنگار ترک هم مجروح شده ومن حدوداً 400 متر فاصله داشتم که صدای خیلی وحشتناکی شنیدم الانم تمام خیابونای منتهی به سفارت بستن ، فردا صبح دوباره می رم سفارت ببینم تعطیل هست یا نه؟ خبرشو بهتون میدم
تشکر کنندگان: alirezass ، mercedeh2011 ، mhz_ir ، rezagh
سلام
بچه هفته چهارم Feb آنکار چندنفر هستند ؟
اگر بخواهید همدیگه را ببینیم در آنکارا یک جایی قرار بگذاریم .
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، sakar ، miilad2
ن الان آنکارا هستم متاسفانه امروز بعد از بمبگذاری سفارت تعطیل شد.
ما کلیر شده بودیم و برای گرفتن ویزا آمده بودیم اما با اینکه تو سایت ceas
وضعیتو issued میزنه ولی سفارت پاسپورتامونو تحویل ups نداده.Sad
من حتما روز 2 شنبه از وضعیت سفارت خبر میدهم.
تشکر کنندگان: alirezass ، ali usa ، mercedeh2011 ، Saeedv13 ، amir82 ، victorygo ، mhz_ir ، Hedieh20 ، mdna ، moon_rose ، rezagh ، sayeh_m ، fereydoooon ، *NASIM* ، Gerdoo ، homayoon13 ، pooyash ، afs
با این وضعیت امنیتی شهر و با توجه به آسیب دیدن گیت ورودی و ... فکر نمی کنم تا 2و3 هفته دیگه سفارت کسیو پذیرش کنه ، با این وضعیت گرونی ارز ، بعد از کلی هزینه اومدم اینجا الانم اینجوری شد واقعا ناراحتم و متاسفم برای کسی که این خریت کرد
تشکر کنندگان: sakar ، گل نهال ، amir82 ، mhz_ir ، rezagh ، fereydoooon ، Danoosh ، *NASIM* ، lilistar ، homayoon13
بچه ها واقعا براتون آرزوی صبر و موفقیت دارم.
امیدوارم همونطور که عموسعید گفت در کارهاشون خللی ایجاد نشه و سریعا همه چیز به حالت عادی خودش برگرده
ناخودآگاه رو باید تربیتش کرد
هر آنچه دلش بخواد فکر می کنه و عملی می کنه
دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره Cool
تشکر کنندگان: girl ، faridko ، Hedieh20 ، alirezass ، Saeedv13 ، mdna ، rezagh ، fereydoooon ، ensan ، homayoon13
سلام بچه ها
من 25 فوریه مصاحبه دارم و کلی هزینه بلیط و هتل دادم ممکنه که مصاحبه هارو لغو کنن ؟ من نگرانم واقعا نمی تونم این اتفاق و باور کنم آخه کی این حماقتو کرده؟!!!!!!!!!!!! خدا کنه ایرانی از آب درنیاد
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، miilad2 ، kasrafo
(2013-02-01 ساعت 23:49)sakar نوشته:  سلام بچه ها
من 25 فوریه مصاحبه دارم و کلی هزینه بلیط و هتل دادم ممکنه که مصاحبه هارو لغو کنن ؟ من نگرانم واقعا نمی تونم این اتفاق و باور کنم آخه کی این حماقتو کرده؟!!!!!!!!!!!! خدا کنه ایرانی از آب درنیاد

نه دوست عزیز خوشبختانه ایرانی نیست ، اهل ترکیه عضو یکی از گروههای تندرو اسلامی ، قبلا نوشتم من الان آنکارام فردا اگه گذاشتن نزدیک سفارت بشم آمار میگیرم ولی به شعاع چند کیلومتری پرنده هم نمیتونه پر بزنه
نظر من اینه که فردا که شنبس و بعدشم یکشنبه و سفارت تو این روزا کار نمیکنه.. همه مشکلاتی که پیش اومده رو تو این 2 روز حل میکنن و از دوشنبه همه چیز عادی میشه.. البته امنیت رو بالا میبرن.. کسانی که امرزو مصاحبه داشتن رو هم احتمالا 2 شنبه مصاحبه میکنن.البته این نظر منه و ممکنه درست نباشه.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
دراین قضیه ما ایرانیان مبرا هستیم
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
تشکر کنندگان: rezagh ، mercedeh2011

سلام دوست عزیز منم 27 دارم ، امیدت به خدا باشه ، خوشحال میشم اونجا ببینمت
تشکر کنندگان: گل نهال ، mercedeh2011 ، Gerdoo
Emergency Message for U.S. Citizens: Explosions in Ankara
Please be advised that explosions have been confirmed in front of Embassy Ankara. U.S. citizens are advised to not visit the Consulates in Istanbul, Adana or the Embassy in Ankara until further notice. We will update this message to U.S. citizens on our webpage when we have additional
این رو از سایت انکارا گرفتم بعیده فعلا سفارت بحالت اجرایی در بیاد
**55، مقصد: اهایو، تعداد: 3 نفر، مصاحبه هفته اول اپريل
تشکر کنندگان: گل نهال ، sayeh_m ، kasrafo ، rezagh ، mercedeh2011 ، farshad0o0
(2013-02-01 ساعت 23:28)تجریش نوشته:  سلام
بچه هفته چهارم Feb آنکار چندنفر هستند ؟
اگر بخواهید همدیگه را ببینیم در آنکارا یک جایی قرار بگذاریم .

هستم قربان من 24 فوریه میرم ... حتما اوکی کن ببینیم همو
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، kasrafo ، تجریش
(2013-02-01 ساعت 19:54)Saeedv13 نوشته:  {پست موقت}
سلام به همه ی دوستان خوبم
حدود سه ساعت پیش از طریق سایت یکی از خبرگزاری ها متوجه وقوع یک حمله انتحاری در ورودی بخش ویزای سفارت آمریکا در آنکارا شدم. بعد هم دوستان نگران در تمام تاپیک ها اقدام به انتشار خبر و موضع گیری در این زمینه کردند. به عنوان کسی که در دو هفته آینده در همین مکان مصاحبه دارم از این اتفاق هم نگرانم و هم خشمگین. ولی مطمئنم که خشم، نگرانی و ناراحتی من هیچ تاثیری در نتیجه نخواهد داشت. مطالبی که خدمت شما عرض می کنم نظرات شخصی من هست و به امید آرام کردن دوستان نگاشته شده. امیدوارم که بتونم ذره ای هر چند کوچک از نگرانی شما کم کنم.
دوستانی که نگران ربط دادن این موضوع به ایرانی ها هستند باید عرض کنم که من ندیدم هیچوقت هیچ ایرانی در حملات انتحاری به طور مستقیم دست داشته باشه. این تیپ حملات کار ملیت ها و نژادهای خاصی هست که من از بیم متهم شدن به دشمنی با این کشورها و نژادها و نژاد پرستی از نام بردن آنها معذورم. حتی مواردی که به طور غیر مستقیم به ما ربط داده شده اند هیچوقت به اثبات نرسیده اند.
هدف بمبگذار ورود به داخل سفارت بوده که البته امکان گذر از گیت امنیتی برایش فراهم نشده. این نشوندهنده کارآیی بالای سیستم های امنیتی سفارت هست. ممکن هست که در چند روز آینده تدابیر امنیتی اطراف سفارت مخصوصاً از طرف پلیس ترکیه شدیدتر بشه ولی به نظر نمیاد که در جریان مصاحبه ها خللی ایجاد کنه و به نظر من سفارت به طور عمدی و برای نشون دادن این که چنین حرکاتی تاثیری در فعالیت هاش نداشته اند طبق برنامه قبلی فعالیت خواهد کرد.
مطمئناً کلیرنس متقاضیان هیچ ربطی به این برنامه نخواهد داشت. روال کلیرنس تا حد زیادی خارج از سفارت و در "وزارت حفاظت از میهن یا سرزمین مادری" انجام میشه و برای تمام سفارت های آمریکا در تمام دنیا پروسه یکسانی هست و آنکارا تافته ی جدا بافته نیست. این که کلیر مصاحبه شونده های آنکارا سخت تر بشه به خاطر این که یکی خواسته تو این سفارت بمب بذاره مزاحی بیش نیست.
احتمالاً امروز پس از انفجار کل ساختمان سفارت تخلیه شده است و اگر با بخش ویزا تماس گرفتید و کسی جوابگو نبوده به خاطر اقدامات احتیاطی پس از انفجار بوده. از فردا شروع به تماس گرفتن کنید. هر چند که فردا هم شنبه است و احتمال نیمه تعطیلی سفارت با اوضاع فعلی وجود داره. به نظرم با شروع هفته جدید همه چیز به روال عادی باز خواهد گشت. اگر تاریخ مصاحبه شما خیلی نزدیک هست برای اطمینان از عدم تغییر در برنامه ها از ایمیل استفاده کنید. حتی در صورت تعطیلی موقتی سفارت کارمندان مربوطه از محل اقامت خود به اینترنت و اینباکس سفارت دسترسی خواهند داشت و با توجه به شرایط موجود احتمالاً پاسخگوی شما خواهند بود. اگر تاریخ مصاحبه ی شما خیلی نزدیک نیست خواهشمندم از ارسال ایمیل خودداری کنید و اجازه بدین دوستانی که نزدیک تر هستند و وضعیت اضطراری دارند در فاصله کوتاه تری به جواب برسند. اگر ایمیل شما پاسخ داده شد خواهشمندم پاسخ سفارت را برای اطلاع سایر دوستان پست کنین.
در بدترین حالت اگر تصمیم به تعطیلی سفارت گرفته بشه که بعید هست، هنوز سفارت های ایروان و ابوظبی پذیرای دوستان هستند و احتمالاً با تاخیری یک ماهه پرونده ها به این دو سفارت منتقل خواهند شد. چنین اتفاقی خیلی بعید خواهد بود چون همونطور که گفتم مهاجم نتونسته از سد امنیتی رد بشه و حفاظت سفارت کارش رو به خوبی انجام داده. و تعطیلی فعالیت ها زمانی اتفاق میوفته که امکان تامین امنیت برای کارکنان وجود نداشته باشه. پس از دوستان خواهشمندم که اعصابشون رو کنترل کنن و از حمله لفظی به پیروان ادیان خاص که باعث مشکلاتی در فعالیت سایت خواهد شد خودداری کنند. با توجه به شرایط خاص، علیرغم میلم و بر خلاف مقررات سایت این پست را در چندین تاپیک تکرار کردم و فردا همه ی آنها را پاک خواهم کرد. در انتها ضمن طلب آمرزش برای نگهبان بی گناه گیت امنیتی از خداوند طلب هدایت برای کسانی دارم که هنوز خشونت را وسیله ای برای رسیدن به امیال مادی و اهداف س.ی.ا.س.ی خود تصور می کنند. والسلام. سعید

با این که این روزا سرم خیلی شلوغه و وقت کم میارم، امروز با شنیدن خبر تاسف بار حمله انتحاری به سفارت نتونستم نیام اینجا و همراه شما نباشم.

دوستان عزیزم،
با نظر آقاسعید عزیز کاملاً موافقم. لطفاً به خودتون استرس زیاد وارد نکنین. همه چیز به سرعت درست میشه. از بابت انفجار و مرگ دو نفر متاسف هستیم، اما این نباید شما رو ناامید کنه.

به شما یاد آوری می کنم که در ترکیه انفجارهای انتحاری و غیرانتحاری زیاد بوده و هست. مردم و دولت و حتی سفارت ها به این پدیده عادت دارن و براشون تازگی نداره. ترکیه مثل ایران نیست، هر از گاهی انفجارهای تـروریستـی در این کشور روی میده. اگر قرار باشه بابت هر انفجاری سفارتها رو تعطیل کنن، اموراتشون نمی گذره.

نکته دیگه ای رو هم یادآوری می کنم: بچه های 2012 هم مدتی تعطیلی سفارت رو تجربه و تحمل کردن پس اینقدر به شانس و اقبال و نمی دونم چی خودتون لعن و نفرین نکنین. یادم نیست سفارت چقدر تعطیل بود اما همین قدر بود که قدری بازسازی انجام بدن. همین اتاق نگهبانی که در عکس خبرگزاری ها می بینین، در همون دوره بازسازی ساخته شد و موقعی که من ویزا می گرفتم، وجود نداشت.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
(2013-02-02 ساعت 01:58)miilad2 نوشته:  
(2013-02-01 ساعت 23:49)sakar نوشته:  ﺳﻼﻡ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ
ﻣﻦ 25 ﻓﻮﺭﯾﻪ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺩﺍﺭﻡ ﻭ ﮐﻠﯽ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺑﻠﯿﻂ ﻭ ﻫﺘﻞ ﺩﺍﺩﻡ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﮐﻪ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﻫﺎﺭﻭ ﻟﻐﻮ ﮐﻨﻦ ؟ ﻣﻦ ﻧﮕﺮﺍﻧﻢ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﻧﻢ ﺍﯾﻦ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﻭ ﺑﺎﻭﺭ ﮐﻨﻢ ﺁﺧﻪ ﮐﯽ ﺍﯾﻦ ﺣﻤﺎﻗﺘﻮ ﮐﺮﺩﻩ؟!!!!!!!!!!!! ﺧﺪﺍ ﮐﻨﻪ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺍﺯ ﺁﺏ ﺩﺭﻧﯿﺎﺩ

ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ﻣﻨﻢ 27 ﺩﺍﺭﻡ ، ﺍﻣﯿﺪﺕ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﺑﺎﺷﻪ ، ﺧﻮﺷﺤﺎﻝ ﻣﯿﺸﻢ ﺍﻭﻧﺠﺎ ﺑﺒﯿﻨﻤﺖ

ﺳﻼﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ
ﻣﻦ ﻫﻢ 28 ﻓﻮﺭﯾﻪ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺩﺍﺭﻡ ﺍﻣﯿﺪﻭﺍﺭﻡ ﻣﺸﮑﻠﯽ ~ﯾﺶ ﻧﯿﺎﺩ ﻭ ﺍﻭﻧﺠﺎ ﺑﺒﯿﻨﻤﺘﻮﻥ
2013AS00004xxx
رویت قبولی: 1 May
تعداد افراد منظور در کیس : 3 نفر
فرمهای سری اول: 25 May با ایمیل
مصاحبه: آخرین روز فوریه ، آنکارا
تشکر کنندگان: ensan ، sakar
(2013-02-02 ساعت 01:58)miilad2 نوشته:  

سلام دوست عزیز منم 27 دارم ، امیدت به خدا باشه ، خوشحال میشم اونجا ببینمت
سلام
منه بدبختم 26 دارم. بليطمم گرفتم پروازه چارتر هم گرفتم 2 نفر 800 تومان هيچ جوره هم نميشه كنسل كرد خدا كنه همه چي درست شه تا 2 شنبه Sad

اگه گذاشتن حالا ما يه ويزا بگيريم بريم چشم ندارن ببينن به خدا
تشکر کنندگان: mreza_ce ، ensan ، smartie ، el333 ، HRSH ، rezagh ، sakar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان