کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
عمو سعید، من خیابون لیبیا و خیابون مشروطیه رو خیلی رفتم و اومدم (از هتل به خرید، از خرید به هتل!!!) راهش سربالایی و برگشتش، سرپایینیه!!
پیاده رو هاش بعضی هاش خوبه (یعنی خیابون اصلی خوبه) اما فرعی ها و راه هتل تا بازار خوب نیست
اما تجربه نشون داده شما بیشتر وقتتون رو تو فروشگاه ها هستین و بهتره کالسکه ببرین تا حداقل بارهاتون که وزنش از نی نی بیشتره رو بذارین توش!!!! بعد بگین روشا، خدا خیرت بده!!!!
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: mdna ، Emma_a432 ، mhpz ، afs ، lilac ، HRSH ، Saeedv13 ، AsemanAbee ، rezagh ، Gerdoo ، mrr777
(2013-02-02 ساعت 20:43)Saeedv13 نوشته:  
(2013-02-02 ساعت 20:39)r_ent نوشته:  پیاده روهای آنکارا داغونه!! مخصوصا اینکه معمولا پله هم داره یا شیب تند داره، اصن خیابوناشونو که میبینی میگی صد رحمت به خیابونای خودمون!!!!!
روشا
منظورت اینه که به کلی کالسکه رونی رو بی خیالش شیم و از کانگورو استفاده کنیم؟
روشا خانم
در خیابانهای اصلی که مشکلی ندارد مثل خیابان آتاتورک و یا مشروطیت. درسته که در خیابانهای فرعی بدلیل شیب و پله دار بودن کمی مشکل است . اما در اکثر جاها مثل خیابانهای اصلی و مراکز خرید مشکل خاصی ندارد.
سعید خان زمان پیاده روی احتمالا آنجا زیاد است. بهمین دلیل مدت زمان زیادی نمیتوانی در کوله نگهداری کنی. کالسکه را با خودت ببر هرچند که در بعضی کوچه ها مجبور شوید یکنفر از شما کالسکه را حمل کند.
ضمنا اکثر رستورانها و غذا فروشی های ترکی سوپ دارند و اکثرا هم blend هست که میگویند شوربا. ببین دختر کوچولوت دوست داره؟
کیس نامبر 2013xxx همراه - 11 ژانویه کلیر
سفرنامه
مکان یابی با استفاده از google earth و gps
تشکر کنندگان: mdna ، afs ، r_ent ، usa lover ، Saeedv13 ، AsemanAbee ، sayeh_m ، rezagh ، nina22 ، *NASIM* ، Gerdoo ، mrr777
(2013-02-02 ساعت 21:06)mhpz نوشته:  
(2013-02-02 ساعت 20:39)r_ent نوشته:  پیاده روهای آنکارا داغونه!! مخصوصا اینکه معمولا پله هم داره یا شیب تند داره، اصن خیابوناشونو که میبینی میگی صد رحمت به خیابونای خودمون!!!!!
روشا
روشا خانم
در خیابانهای اصلی که مشکلی ندارد مثل خیابان آتاتورک و یا مشروطیت. درسته که در خیابانهای فرعی بدلیل شیب و پله دار بودن کمی مشکل است . اما در اکثر جاها مثل خیابانهای اصلی و مراکز خرید مشکل خاصی ندارد.
سعید خان زمان پیاده روی احتمالا آنجا زیاد است. بهمین دلیل مدت زمان زیادی نمیتوانی در کوله نگهداری کنی. کالسکه را با خودت ببر هرچند که در بعضی کوچه ها مجبور شوید یکنفر از شما کالسکه را حمل کند.
ضمنا اکثر رستورانها و غذا فروشی های ترکی سوپ دارند و اکثرا هم blend هست که میگویند شوربا. ببین دختر کوچولوت دوست داره؟

دقیقا همینطوره، تو پست قبلیم توضیح دادم Smile
شما درست گفتین، باید کالسکه رو برد، اکثر وقت رو تو مغازه هستن و اونجا لازم میشه Smile
فقط تو راه مشروطیه به هتل و برعکسش نمیشه ازش استفاده کرد Cool
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: mdna ، mhpz ، Saeedv13 ، rezagh ، nina22 ، Gerdoo ، mrr777
دوستان, من الان آنکارام,
دوشنبه مصاحبه دارم. تا الان به ما اعلام نشده که سفارت تعطیل شده. ما هم منتظریم تا دوشنبه بشه بریم ببینیم چه خبره.
من سایت سفارتو چک کردم خبری از تعطیلی نیست, ایمیلی هم از سفارت نیومده. حالا دوشنبه معلوم میشه...
روشا

به نظر من که هر دو رو ببرین کالسکه که تو بار حساب نمیشه دم هواپیما میدین آغوشی هم که وزن زیادی نداره.اگه اونجا دیدین کالسکه رو میشه استفاده کردکه می برین. اگه نه که همراهتون نمی برین.
در مورد غدا هم تخم مرغ آب پز می تونین از صبحانه براش نگهدارین هر روز
خرما .نون و میوه و شیر خشک براش ببرین از اینجا پمپرز هم یادتون نره که یکی از دوستان تو ارمنستان 60000 تومن یک بسته رو خریده بود
البته ترکیه ارزونتر هست مطمئنا
البته تجربیاتم بروز نیست ولی خیلی هم قدیمی نیست.
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، bmojtaba ، lilac ، 3pideh ، rezagh ، *NASIM* ، afs ، mrr777
از خانوما کسی هست نیمه مارچ مصاحبه داشته باشه اگه هست میشه بگه لطفا
تشکر کنندگان: majid9290
(2013-01-27 ساعت 17:50)yasaman1111 نوشته:  
(2013-01-26 ساعت 23:41)mino2013 نوشته:  
(2013-01-25 ساعت 21:39)ensan نوشته:  
(2013-01-25 ساعت 15:39)mino2013 نوشته:  
(2013-01-23 ساعت 14:33)ensan نوشته:  سلام به همه دوستان
من امروز بليط سيستمي ماهان گرفتم( رفت و برگشت) براي آخراي اسفند 542000 تومان
هتل هم اتاپ بلوار ، اتاق سينگل شبي 41 دلار
همه پول هتل رو آژانس، به دلار از من گرفت و وچر هتل رو بهم داد.

سلام دوست عزیز
چندتا سوال از خدمتتون دارم ،بلیط سیستمی رو باید از آژانس ها بگیریم؟و اینکه در صورت کنسل کردنش چقدرشو برنمیگردونند؟ وچرا صبر نکردین چارتری باز بشه؟
ممنون ازتون
سلام. يا بايد از آژانسهاي مسافرتي بگيريد يا دفاتر فروش هواپيمائيها (مثل دفتر فروش ماهان ). مبلغي كه بابت جريمه ي كنسل كردن بليط بايد پرداخت شود در صورتيكه no show باشد ٨٠٠٠٠ تومان است و جريمه تغيير تاريخ هم ٣٠٠٠٠ تومان، طبق گفته كارمند آژانس. ولي خودتان بهتر ميدانيد تعدادي از اين دفاتر خدماتي، از تحت فشار بودن ديگران در شرايط بحراني و در كشوري غريب استفاده كرده و به راه و روشهاي گوناگون مبلغ جريمه را بالاتر ميبرند. در مورد چارتر، به دليل اينكه قيمتش در روزي كه من بليط خريدم براي اسفند ماه، ٤٨٠٠٠٠ تومان بود و تا٥٤٠٠٠٠ فاصله زيادي نداشت، و در ضمن بليط چارتر دو روز قبل از سفر بدستم ميرسيد، اين كار را نكردم. ولي اينگونه است كه ،هر چه به زمان پرواز نزديك تر شود بليط چارتر در صورت بودن جا براي خريد ، ارزان تر ميشود، ولي بليط هاي سيستمي هر چه به روز پرواز نزديك تر شود، گرانتر خواهد شد چون ابتدا كلاس پايين پرواز پر ميشود، و روزهاي آخر كلاسهاي بالا باقي ميماند كه گرانتر است. بعد از همه ي اين حرفها بايد بگويم ، من به علت كم كردن استرس كه در من به شدت مشهود است، ترجيح دادم سريعتر و با شرايطي كه اعلام كردم ، بليط و هتل را رزرو كنم كه با خاطري آسوده به بقيه كارها بپردازم. اميدوارم بهترين شرايط پيش روي شما قرار بگيرد دوست من
سلام.ممنون از توضیحات خویتون. امروز آژانس و دفتر ماهان زنگ زدم برای هفته آخر مارچ بلیط سیستمی می گفتند 1022000 تومن.نمیدونم چیکار کنم
شاید اگه تور ثبت نام کنیم ا رزونتر در بیاد؟
سلام.ایران ایر بلیط رفت و برگشت چارتر 663 تومن و بلیط رفت چارتر و برگشت کلاس بدون جریمه 819 تومن به ما گفتن.به نظرتون خوبه؟البته برای هفته دوم مارچ؟بهتره چارتر بگیریم یا اپن با کلاس.واقعا باید چه موقع بلیط برگشتو گرفت بعد از مصاحبه؟
سلام دوستان
با توجه به اینکه اختلاف قیمتشون زیاد نیست به نظرم برگشت رو اپن بگیرین بهتر باشه.حالا خدارو شکر مثه ما زمان مصاحبتون تو عید نیفتاده.امروز ترکیش قیمت گرفتم2200000!
کیس نامبر:##43-افراد کیس:2 نفر-کنسولگری:آنکارا 28 مارچ-تاریخ کارنت شدن:2/7/2013-تاریخ ورود:11 سپتامبر-محل ورود:هیوستن-مقصد:لس آنجلس
تشکر کنندگان: yasaman1111 ، rezagh
دوستان راستش از این خبری که میدم خودم داغونم!! تا جائی‌ که من شنیدم از پنجشنبه گذشته قیمت بلیطهای خارجی‌ با ارز آزاد محاسبه می‌شه!! یعنی‌ بلیط دو طرفهٔ بلاد کفر شد حدود پنج تومن ناقابل!Sad نمیدونم چرا این روزها خبر خوب شنیدن شده رویا!!Sad کاش شایعه بود!!
کیس نامبر: 2013AS39##، دو نفر، رویت قبولی: 1 می 2012 ، ارسال فرمها : 20 می با آرامکس، مصاحبه: w3 فوریه، آنکارا، برگه صورتی‌,کلیر ۸ می‌
تشکر کنندگان: rezagh ، raham ، گل نهال ، fereydoooon ، mitme ، valencia ، mino2013
(2013-02-03 ساعت 00:40)pooyash نوشته:  دوستان راستش از این خبری که میدم خودم داغونم!! تا جائی‌ که من شنیدم از پنجشنبه گذشته قیمت بلیطهای خارجی‌ با ارز آزاد محاسبه می‌شه!! یعنی‌ بلیط دو طرفهٔ بلاد کفر شد حدود پنج تومن ناقابل!Sad نمیدونم چرا این روزها خبر خوب شنیدن شده رویا!!Sad کاش شایعه باشه!!
ببخشید ولی امروز سومش بود ختمشم تموم شده
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
تشکر کنندگان: amir82 ، rezagh ، raham ، alirezass ، 30NAP30 ، mdna ، AsemanAbee ، mino2013 ، mgolchin13
(2013-02-02 ساعت 16:27)mehrdad_khabiri نوشته:  
(2013-02-02 ساعت 14:34)amin2222 نوشته:  سلام از دوستای که انکارا هستن یا رفتن کارشون شده کسی یه جواب بده ممنون میشم اولا من چهارشنبه مصاحبه دارم حالا اگه یه ضرب ویزا بگیرم من میتونم بلافاصله بعدش بدون پاسپورت برم استانبول با همراهام و PTT هم استانبول انتخاب کنم تا دوشنبه تو استانبول بهم تحویل میدن موندم چکار کنم بیلیط یه سره بگیرم اونجا بلیط برگشت چنده وای خدا یکی کمک کنه دارم دیونه میشم .

(2013-02-02 ساعت 14:50)kavirr نوشته:  
(2013-02-02 ساعت 14:34)amin2222 نوشته:  سلام از دوستای که انکارا هستن یا رفتن کارشون شده کسی یه جواب بده ممنون میشم اولا من چهارشنبه مصاحبه دارم حالا اگه یه ضرب ویزا بگیرم من میتونم بلافاصله بعدش بدون پاسپورت برم استانبول با همراهام و PTT هم استانبول انتخاب کنم تا دوشنبه تو استانبول بهم تحویل میدن موندم چکار کنم بیلیط یه سره بگیرم اونجا بلیط برگشت چنده وای خدا یکی کمک کنه دارم دیونه میشم .

اولا، تو سفارت ب...م...ب گذاشتن، معلوم نیست که سفارت فعلا تعطیل هست یا شروع به کار میکنه ( انشاالله که شروع به کار کنه)
ثانیا، باید (حتما) زمان مصاحبه برگه ثبت نام CSC را داشته باشی و PTT رو مشخص کرده باشی و اگه تا الان این کار رو انجام ندادی همین آلان انجام بده.
ثالثا، اگه انشاالله یکضرب بگیری ۵ روز کاری طول میکشه که ویزا بگیری
رابعا، چهارشنبه وقت سفارت داری، هنوز بلیط نگرفتی؟
به نظرم فعلا اخبار رو دنبال کن و ببین که سفارت چه روندی رو پس از این اوضاع بحرانی در نظر میگیره
اگه پاسپورتتون را بابت ویزا بگیرند بدون پاسپورت جایی نمی توانیید بروید چون تو فرودگاه و ترمینال و هتل ازتون پاسپورت می خواهند بنابر این برای همان انکارا برنامه ریزی کنید.

با اتوبوس اگه برین انگار پاس نمی خواد ولی هتل نمیتونین رزرو کنید. من شنیدم که اگه برید اداره پست و خیلی زیادیBig Grin اظهار درماندگی کنین پاس رو زودتر به شرطی که سفارت بهشون داده باشه میدن.بلیط رو هم جوری بگیرین که کلاسی باشه که بتونین عوض کنین.و آخرین زمانی که میشه رو در نظر بگیرین.ایران ایر استانبول تهران دوشنبه چهارشنبه داره و آنکارا تهران یکشنبه چهارشنبه.قیمت کلاسهای بالاشم دقیقا الان اگه بتون جا بده تقریبا 840 تومن میشه رفت چارتر برگشت Q کلاس.من پیشنهاد دارم که بر گشت رو واسه 4شنبه دیگه بگیرین از آنکارا و روز مصاحبه که تکلیف مشخص شد در صورت کلیر خوردن میتونین بلیط رو بندازین واسه استانبول بدون هزینه.یا اینکه بریدو برگردید.
2013as4***...ANKARA... 3 nafar...interview: w2 march...clearance: 26th april...visa issuance: 2th june
تشکر کنندگان: amin2222 ، 30NAP30
سلام دوستای خوبم.
چ قدر امروز همه جا سوت و کوره! چه خبر از وضعیت انکارا؟
بچه هایی که اونجا هستید از همین تریبون اعلام می کنم که هم اکنون نیازمند یاریه سبزتان هستیمااااا!
اوضاع چه طوره؟
2013as14xx،آنکارا، مصاحبه: دسامبر، سفرنامه کلیرنس:12بهمن(57روز)Big Grin
ویزا
تشکر کنندگان: AsemanAbee
لینک وقت های مصاحبه سفارت آنکارا

http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_dv.html
2013as4***...ANKARA... 3 nafar...interview: w2 march...clearance: 26th april...visa issuance: 2th june
تشکر کنندگان: Emma_a432 ، mirzamemar
سلام بچه ها من الان انکارام و یجوری گیر کردم نه الان پاس دارم نه هیچی بلیط امروزم ماهان سوخت شد و هنوزم معلوم نیست چی میشه کسی شماره اژانس فردش بلیط ایران ایر چارتری داره به من بده لطفا
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: r_ent ، mitme ، usa lover ، lilistar ، گل نهال ، pooyash
(2013-02-02 ساعت 20:28)Saeedv13 نوشته:  
(2013-02-02 ساعت 18:02)Gerdoo نوشته:  حالا یکی جواب مارو بده، از کالسکه بچه کسی خبری داره؟! Big Grin
من خودم یک دختر یازده ماهه دارم که با مشکل مشابه شما دست به گریبانمSad. ولی تا حالا همچین چیزی نشنیدم که کسی کالسکه بچه کرایه بده. کالسکه دخترم از اینهایی هست که جمع میشه و یک دستگیره داره که میشه مثل یک کیف جا به جاش کرد. یعنی حالت سفری داره مثلاً. بچه ها می گفتن پیاده روهای آنکارا زیاد تعریفی ندارن و من نمی دونم اصلاً میشه از کالسکه استفاده کرد یا نه؟ به قول بچه ها به عنوان پلن بی (نقشه جایگزین) قراره کانگوروش رو هم ببرم که اگر نشد کالسکه سواری کنه به خودم آویزونش کنمTongue. حالا بروبچ مجرد و بدون بچه این پست منو که بخونن تو دلشون به ریش سفید من می خندن ولی خدا وکیلیش مشکلات بچه دار ها هم گریه داره بیشتر تا خنده دار. الان من برای غذای سرکار خانم هم دچار کشمکش فکریم. همش که نمیشه سرلاک به خوردش بدم و شیر خشک به نافش ببندم!!!، کباب ترکی هم که دندون نداره... خلاصه به قول دوستان "اصن یه وضی"Tongue.

سلام دوست عزیز.
شاید این سایت ها بهتون کمک کنه.
http://www.ninisite.com/discussion/subfo...forumID=53

http://www.professorsoltanzadeh.com/food/needs/list.htm
امیدوارم کمکی بکنه.
تشکر کنندگان: Emma_a432 ، Saeedv13
سلام
میگم من میخوام این مدارک رو ارسال کنم اگه کسی اعتراضی داره الان بگه بعدآ قبول نمی کنم از الان گفته باشه :
1- کپی تمام صفحات پاسپورت با کپی ترجمه.
2- کپی تمام صفحات شناسنامه با کپی ترجمه.
3- کپی کارت ملی با کپی ترجمه.
4- کپی کارت پایان خدمت با کپی ترجمه.
5- کپی عقد نامه با کپی ترجمه.
6- کپی آخرین مدرک تحصیلی با کپی ترجمه.
7- برگه CSC
8- برگه نامه دوم
9- برگه CONTACT INFORMATION SHEET یا همون (dv_visa_instructions_101510)
10- سابقه کارSmile
نامه اسپانسرهنوز نیامده بصورت دستی میبرم ( 18 روز پیش پست کردن هنوز خبری نیست)Sad
موفق باشید.
تشکر کنندگان: HMRAH ، گل نهال ، fereydoooon

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان