کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-02-03 ساعت 14:08)تجریش نوشته:  سلام
میگم من میخوام این مدارک رو ارسال کنم اگه کسی اعتراضی داره الان بگه بعدآ قبول نمی کنم از الان گفته باشه :
1- کپی تمام صفحات پاسپورت با کپی ترجمه.
2- کپی تمام صفحات شناسنامه با کپی ترجمه.
3- کپی کارت ملی با کپی ترجمه.
4- کپی کارت پایان خدمت با کپی ترجمه.
5- کپی عقد نامه با کپی ترجمه.
6- کپی آخرین مدرک تحصیلی با کپی ترجمه.
7- برگه CSC
8- برگه نامه دوم
9- برگه CONTACT INFORMATION SHEET یا همون (dv_visa_instructions_101510)
10- سابقه کارSmile
نامه اسپانسرهنوز نیامده بصورت دستی میبرم ( 18 روز پیش پست کردن هنوز خبری نیست)Sad
موفق باشید.

سلام.
من الآن با آژانس ج.ب. تماس گرفتم گفت صبر کنید فردا ما از سفارت استعلام کنیم. اگر همه چیز OK بود، کاراتون رو ادامه بدید.
من هم میخواستم امروز مدارکمو پست کنم ولی گذاشتم برای فردا.
تشکر کنندگان: تجریش ، Emma_a432 ، HMRAH ، rezagh
(2013-02-03 ساعت 14:08)تجریش نوشته:  10- سابقه کار

اون شماره 10 رو مطمئنید می خواهید بفرستید؟
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: r_ent ، Saeedv13 ، rezagh
(2013-02-03 ساعت 14:16)afs نوشته:  

سلام. چرا سابقه کار رو نفرستیم؟
ممنون
تشکر کنندگان:
(2013-02-02 ساعت 22:25)usa lover نوشته:  
(2013-02-02 ساعت 20:43)Saeedv13 نوشته:  
(2013-02-02 ساعت 20:39)r_ent نوشته:  پیاده روهای آنکارا داغونه!! مخصوصا اینکه معمولا پله هم داره یا شیب تند داره، اصن خیابوناشونو که میبینی میگی صد رحمت به خیابونای خودمون!!!!!
روشا
منظورت اینه که به کلی کالسکه رونی رو بی خیالش شیم و از کانگورو استفاده کنیم؟

به نظر من که هر دو رو ببرین کالسکه که تو بار حساب نمیشه دم هواپیما میدین آغوشی هم که وزن زیادی نداره.اگه اونجا دیدین کالسکه رو میشه استفاده کردکه می برین. اگه نه که همراهتون نمی برین.
در مورد غدا هم تخم مرغ آب پز می تونین از صبحانه براش نگهدارین هر روز
خرما .نون و میوه و شیر خشک براش ببرین از اینجا پمپرز هم یادتون نره که یکی از دوستان تو ارمنستان 60000 تومن یک بسته رو خریده بود
البته ترکیه ارزونتر هست مطمئنا
البته تجربیاتم بروز نیست ولی خیلی هم قدیمی نیست.

من یه مقدار کنسرو گرفتم برای بچه ام و گردو و پسته رنده شده وخرما ...
تشکر کنندگان: r_ent ، تجریش ، Saeedv13 ، usa lover ، kasrafo ، rezagh
(2013-02-03 ساعت 14:18)lingni نوشته:  

ممنون
زیادش ضرر ندارهSmile
تشکر کنندگان:
(2013-02-03 ساعت 14:22)تجریش نوشته:  زیادش ضرر ندارهSmile
وقتی همه رو گیج کردی و برگه صورتی بهت دادن تا سر فرصت مدارکت رو بررسی کنن متوجه میشی که همچین بی ضرر هم نیست!!.
تازه گواهی تمکن مالیتو نمی بینم. دلیل فرستادن کپی ها رو هم نفهمیدم. به ترجمه یک کپی وصل هست. روز مصاحبه هم که اصل هاشو میدی. اگر ازدواج کردی ترجمه عقدنامه هم دو تا می خواد. هنوز وقت بذارم شاید بازم چیزای دیگه پیدا کنم ولی اینجا دسترسی به اینترنت ندارم.
دو تا عکس 5 در 5 پشت نویسی شده هم می خواد.
(2013-02-03 ساعت 14:18)lingni نوشته:  

ممنون

دوستان اگر ديپلم 12ساله به بالا دارند مي توانند سابقه كاري را نفرستند و ترجمه آخرين مدرك تحصيلي كفايت ميكنه.هرچي شما بيشتر مدارك بفرستيد بيشتر زمان نياز به بررسي داره!!!! سابقه كاريتو با خودت ببر كه اگر ازت مدرك خواست بهش نشون بدي
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، afs ، saeeds61 ، lingni ، usa lover ، el333 ، تجریش ، HMRAH ، kasrafo ، amir82 ، ابی هانی ، fereydoooon ، rezagh
خوب من که گفتم که هر کس اعتراضی داره الان بگه.
عمو سعید درست میگه عکس
یا اسپانسر یا تمکن مالی هر کدام شد.
من فعلآ منتظر نامه اسپانسر هستم.
تشکر کنندگان: afs ، Soap McTavish ، HMRAH ، Saeedv13 ، ابی هانی ، rezagh
(2013-02-03 ساعت 14:30)Saeedv13 نوشته:  
(2013-02-03 ساعت 14:22)تجریش نوشته:  زیادش ضرر ندارهSmile
وقتی همه رو گیج کردی و برگه صورتی بهت دادن تا سر فرصت مدارکت رو بررسی کنن متوجه میشی که همچین بی ضرر هم نیست!!.
تازه گواهی تمکن مالیتو نمی بینم. دلیل فرستادن کپی ها رو هم نفهمیدم. به ترجمه یک کپی وصل هست. روز مصاحبه هم که اصل هاشو میدی. اگر ازدواج کردی ترجمه عقدنامه هم دو تا می خواد. هنوز وقت بذارم شاید بازم چیزای دیگه پیدا کنم ولی اینجا دسترسی به اینترنت ندارم.

توی همه مدارک سفارت نوشته که مدرک تحصیلی اگر نه سابقه کار.
اینکه شما توی فرم ها در مورد سوابق شغلیتون نوشتید به این معنی نیست که حتما باید مدارکش رو هم بفرستید اگر مدرک تحصیلی 12 ساله یا بالاتر داشته باشید.
برای همین تجربه نشون داده سنگین نکردن پرونده ها با مدارکی که لازم نیست مفید تره. هرچند انتخاب باخودتونه.
تجربه شخصی من این بود که مدرک شغلی ارائه نکردم هرچند زمان مصاحبه همراهم بود.

یک نکته ای رو هم اضافه کنم، دوستان حتما می دونید که وقتی ویزا رو می گیرید برای هر نفر یک پاکت زرد هم آماده می شه. کلیه مدارکی که شما به سفارت ارائه می کنید و به شما برگدونده نمی شه داخل این پاکت هست. این رو در بدو ورود به اداره مهاجرت ایالات متحده تحویل می دید. بعید هم می دونم هیچ وقت دیگه به اون مدارک حتی فکر هم کنید یا گذرتون بهشون بخوره. اما این ها همه جزو پرونده هویتی شما توی اون کشور محسوب می شند و حتی وقتی خودتون هم نمی دونید بهش رجوع می شه.

من که شخصا ترجیح می دم امریکایی ها تا اونجایی که می شه کمتر در مورد زندگی قبلی من بدونند. اون هم با سند مدرکی که با قسم خوردنمون زمان مصاحبه تک تکشون معتبر و قابل استناد به حساب میاند. نمی خوام بگم اتفاق بدی میوفته یا حسن خطرناکه اما سری که درد نمی کنه الکی و بی خودی دستمال نمی بندند.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2013-02-03 ساعت 14:39)تجریش نوشته:  خوب من که گفتم که هر کس اعتراضی داره الان بگه.

تجريش عزيز
دوست گرامي اگر در اين جمع دوستانه كسي موافق نظر شما نيست يا نظر شما را اصلاح ميكند براي اين است كه ميخواهد براي هيچ يك از دوستان مشكلي پيش نيايد. اگر كسي براي مثال به حرف من گوش كند و كار نادرستي انجام دهد من چگونه مي توانم جبران كنم؟؟؟Sad اگر كسي شما را اشتباه راهنمايي كند شما چه مي كنيد؟؟؟Sad پس شاد باش كه در چنين محفلي عضو هستي كه ديگران براي تو نگران تر از خود شما هستند (اين در مورد همه مي باشد نه فقط شما دوست عزيز) در اين سايت من نگران شما هستم عمو سعيد نگران من، من نگران امير مهاجر، شما نگران گيون و ....ShyShyShy
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: aliamini2267 ، تجریش ، lingni ، kavirr ، usa lover ، HMRAH ، mdna ، el333 ، Saeedv13 ، alirezass ، kasrafo ، Gerdoo ، sayeh_m ، fereydoooon ، rezagh
سلام من از تجریش تشکر میکنم که لیست ارسالیها را گذاشت و همچنین از جواب بچه ها که بسیار مفید بود و باعث شد که بعد از شوک سفارت آنکارا دوباره بچه روی مدارک و بحث های مریوطه زوم بشیم و تمرکز کنیم این بحث صد در صد دوباره بچه هایی که هنوز مدارک را ارسال نکردند دقتشونو میبره بالا
و فراموش نکنیم ما با سفارت آمریکا سرو کار داریم نه سفارت آنگولا پس باید خیلی دقت کنیم و از تجربه دیگران استفاده کنیم .
متشکرم
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، alirezass ، kasrafo ، Gerdoo ، rezagh
(2013-02-03 ساعت 14:39)تجریش نوشته:  خوب من که گفتم که هر کس اعتراضی داره الان بگه.
عمو سعید درست میگه عکس

درسته که به سابقه کار احتیاجی نیست وقتی که 12 سال ‏↳‏
یا بیشتر تحصیل کردین.ولی من فکر میکنم فرستادن رزومه ای چیزی مثل رضایت شغلی یا کارفرما که یه توضیح یا clarification باشه واسه عنوان شغلی که شما تو فرماتون نوشتین،به نظر من ممکنه کمک کنه که کسی کلیرنخوره.یعنی مدت زمانی که می خوان بذارن واسه کلیر، خوب قبل از مصاحبه ما واسشون روشنتر کنیم.آخه عنوان های شغلی و یا تحصیلیه که عمدتا باعث کلیر خوردن میشه.منم می خوام اینکارو انجام بدم.
2013as4***...ANKARA... 3 nafar...interview: w2 march...clearance: 26th april...visa issuance: 2th june
تشکر کنندگان: تجریش ، HMRAH
(2013-02-03 ساعت 17:16)yasaman1111 نوشته:  
عمو سعید درست میگه عکس

یا بیشتر تحصیل کردین.ولی من فکر میکنم فرستادن رزومه ای چیزی مثل رضایت شغلی یا کارفرما که یه توضیح یا clarification باشه واسه عنوان شغلی که شما تو فرماتون نوشتین،به نظر من ممکنه کمک کنه که کسی کلیرنخوره.یعنی مدت زمانی که می خوان بذارن واسه کلیر، خوب قبل از مصاحبه ما واسشون روشنتر کنیم.آخه عنوان های شغلی و یا تحصیلیه که عمدتا باعث کلیر خوردن میشه.منم می خوام اینکارو انجام بدم.
دوست عزيز بهتره به حرف كسانيكه تجربه بيشتري دارند گوش كنيShy چون آنها موفقيت شما را ميخواهد.حال خود دانيCool
تشکر کنندگان: kasrafo ، Gerdoo
(2013-02-03 ساعت 17:16)yasaman1111 نوشته:  
عمو سعید درست میگه عکس

سلام اتفاقآ نامه ای که کار فرما برای من زده بود را وقتی فرستاد دیدم و نمیدونستم از قبل چی میخواد بنویسه
اولآ نامه را به زبان انگلیسی زده چون مدیر خودش زبان انگلیسیش بسیار عالی
ثانیآ در نامه بعد از رزمه کوتاه اظهار تاسف کرده که چنین نیرویی را از دست میدهند.و ....
البته گذاشتن سابقه به خود افراد و موقعیت شغلی بستگی داره حالا اگه کسی بزاره دلیل نمیشه حتمآ رفت برای کلیر از طرفی هم عده ای عقیده دارند هر چه مدارک ارسالی سبکتر باشه بهتره این هم میتونه درست باشه
اگر شخصی احساس بکنه این نامه در سفارت میتونه فایده ( فقط احساس بکنه ) داشته باشه چرا نه ؟
ولی خوب میشه ارسال نکرد و با خودمون ببریم ؟ ولی شاید سفارت اصلآ نخواد ولی شاید یکی دوست داره حتمآ سابقه خودشو ارائه بده تا بدونند یک شخص با فایده و فعالی داره وارد جامعه آمریکا میشه.
گفتن کدامش درسته بستگی به خود فرد داره.
ولی یک چیز را قطعآ میدنم
که ارائه روزمه بسیار بالا
ارائه گردش ملی بسیار بالا
ارائه مدرک تحصیلی بسیار بالا
و نشان دادن اینکه من سوپرمن هستم اشتباه
چون سوپرمن نباید منتظر قبول شدن در لاتاری باشه
آمریکا این نوع از افراد در شرایط دیگه ای ویزا میده
مثل ویزای سرمایه گذاری
ویزای افراد نابغه یا هنرمند و ورزشکاران حرفه ای
لاتاری برای افراد متوسط که آمریکا شانس وارد شدن به جامعه خودشو میده
موفق باشید.
تشکر کنندگان: HMRAH ، mino2013 ، kasrafo ، گل نهال ، afs ، milad_aae ، sgkco24 ، fereydoooon ، rezagh
(2013-02-03 ساعت 14:46)mohammad fazli نوشته:  

تجريش عزيز
دوست گرامي اگر در اين جمع دوستانه كسي موافق نظر شما نيست يا نظر شما را اصلاح ميكند براي اين است كه ميخواهد براي هيچ يك از دوستان مشكلي پيش نيايد. اگر كسي براي مثال به حرف من گوش كند و كار نادرستي انجام دهد من چگونه مي توانم جبران كنم؟؟؟Sad اگر كسي شما را اشتباه راهنمايي كند شما چه مي كنيد؟؟؟Sad پس شاد باش كه در چنين محفلي عضو هستي كه ديگران براي تو نگران تر از خود شما هستند (اين در مورد همه مي باشد نه فقط شما دوست عزيز) در اين سايت من نگران شما هستم عمو سعيد نگران من، من نگران امير مهاجر، شما نگران گيون و ....ShyShyShy
آقا فضلی دمت گرم به خدا، ایول ا.. داره، حال کردم، واقعاً همینجوریه که گفتی.
خدایا شکرت که نمردیمو تو مملکتمون دیدیم این روحیه ی دلسوزی و مهر و محبت به همدیگرو، خدایا شکرت.
پوزش میخوام یه لحظه احساساتی شدمSmile
39##
آنکارا، 3نفر، مصاحبه: 26 فوریه، کلیرنس: 18 آوریل......سفرنامه•●❤
تشکر کنندگان: mino2013 ، kasrafo ، گل نهال ، afs ، Soap McTavish ، rezagh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان