کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-02-03 ساعت 18:30)تجریش نوشته:  
(2013-02-03 ساعت 17:16)yasaman1111 نوشته:  
(2013-02-03 ساعت 14:39)تجریش نوشته:  خوب من که گفتم که هر کس اعتراضی داره الان بگه.
عمو سعید درست میگه عکس
یا اسپانسر یا تمکن مالی هر کدام شد.
من فعلآ منتظر نامه اسپانسر هستم.

درسته که به سابقه کار احتیاجی نیست وقتی که 12 سال ‏↳‏
یا بیشتر تحصیل کردین.ولی من فکر میکنم فرستادن رزومه ای چیزی مثل رضایت شغلی یا کارفرما که یه توضیح یا clarification باشه واسه عنوان شغلی که شما تو فرماتون نوشتین،به نظر من ممکنه کمک کنه که کسی کلیرنخوره.یعنی مدت زمانی که می خوان بذارن واسه کلیر، خوب قبل از مصاحبه ما واسشون روشنتر کنیم.آخه عنوان های شغلی و یا تحصیلیه که عمدتا باعث کلیر خوردن میشه.منم می خوام اینکارو انجام بدم.
سلام اتفاقآ نامه ای که کار فرما برای من زده بود را وقتی فرستاد دیدم و نمیدونستم از قبل چی میخواد بنویسه
اولآ نامه را به زبان انگلیسی زده چون مدیر خودش زبان انگلیسیش بسیار عالی
ثانیآ در نامه بعد از رزمه کوتاه اظهار تاسف کرده که چنین نیرویی را از دست میدهند.و ....
البته گذاشتن سابقه به خود افراد و موقعیت شغلی بستگی داره حالا اگه کسی بزاره دلیل نمیشه حتمآ رفت برای کلیر از طرفی هم عده ای عقیده دارند هر چه مدارک ارسالی سبکتر باشه بهتره این هم میتونه درست باشه
اگر شخصی احساس بکنه این نامه در سفارت میتونه فایده ( فقط احساس بکنه ) داشته باشه چرا نه ؟
ولی خوب میشه ارسال نکرد و با خودمون ببریم ؟ ولی شاید سفارت اصلآ نخواد ولی شاید یکی دوست داره حتمآ سابقه خودشو ارائه بده تا بدونند یک شخص با فایده و فعالی داره وارد جامعه آمریکا میشه.
گفتن کدامش درسته بستگی به خود فرد داره.
ولی یک چیز را قطعآ میدنم
که ارائه روزمه بسیار بالا
ارائه گردش ملی بسیار بالا
ارائه مدرک تحصیلی بسیار بالا
و نشان دادن اینکه من سوپرمن هستم اشتباه
چون سوپرمن نباید منتظر قبول شدن در لاتاری باشه
آمریکا این نوع از افراد در شرایط دیگه ای ویزا میده
مثل ویزای سرمایه گذاری
ویزای افراد نابغه یا هنرمند و ورزشکاران حرفه ای
لاتاری برای افراد متوسط که آمریکا شانس وارد شدن به جامعه خودشو میده
موفق باشید.
سلام
من هم با مطلب بالا موافق هستم ارسال سابقه کاری میتونه اما نه ( صددرصد) مفید باشه بستگی به خود شخص داره به مطلب خوبی اشاره شد.
شاید کسی سالها در جایی تلاش کرده و بخواد نشان بده که فردی کاری و مسئولیت پذیر بوده اما نباید دیگران را دچار شک و تردید بکنه که حتمآ باید فرستاد یا اصلآ نباید رو کرد این بستگی به خود شخص و تفکرش داره
تشکر کنندگان: kasrafo ، afs ، fereydoooon
دوستاني كه لاتاري برنده شدين
اونها به مفيد بودن و مسئوليت پذير بودن شما اهميت نميدن . شما لاتاري برنده شدين اونم به صورت رندوم ، ويزاي كار يا ويزاي تحصيلي نگرفتين ، اونا فقط يه ديپلم ١٢ ساله ميخوان و البته كارت پايان خدمت يا معافي ، همين و بس چه ١٨ ساله باشيد چه ٨٠ سال Smileحالا شما يكي از مفيدترين افراد اين جامعه باشين براي اونها فرقي نداره ، براي اونها مهم اينه كه سابقه اف بي اي چك شما شفاف باشه اينم يعني همون مسائلي كه همه ميدونيم . اگر دقت كنيد متوجه ميشين كه درصد زيادي ( البته نه همه ) از افرادي كه يكضرب ويزا گرفتن يا خانومهاي بدون شغل بودن يا پسرهاي بدون سربازي و بدون شغل . هر چه بيكارتر بهتر . اين چيزيه كه در پذيرفته شدگان لاتاري ( حداقل در ايران ) ثابت شده .
موفق باشين Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
(2013-02-02 ساعت 01:58)miilad2 نوشته:  
(2013-02-01 ساعت 23:49)sakar نوشته:  سلام بچه ها
من 25 فوریه مصاحبه دارم و کلی هزینه بلیط و هتل دادم ممکنه که مصاحبه هارو لغو کنن ؟ من نگرانم واقعا نمی تونم این اتفاق و باور کنم آخه کی این حماقتو کرده؟!!!!!!!!!!!! خدا کنه ایرانی از آب درنیاد

سلام دوست عزیز منم 27 دارم ، امیدت به خدا باشه ، خوشحال میشم اونجا ببینمت

من هم خوشحال می شم شما رو ببینم من 25 صبح مصاحبه دارم و هتل آنکارا پلازا هم هستم وروز 27 هم فعلا بلیط برگشت دارم
تشکر کنندگان:
این مشکل رزومه کاری سالهای قبل هم بود, من احساس میکنم کسی که رزومه کاری میخواد بفرسته تصورش اینه که داره برای ویزای کاری میره مصاحبه و اینطور فکر میکنه که اگر به آفیسر رزومه بده توی روند گرفتن ویزاش تاثیر مثبتی داره. که صد البته این باور غلطیه
شما اگه سابقه کاری 20 ساله توی ناسا هم داشته باشی هیچ تاثیر مثبتی توی روند کیس لاتاریتون نداره, البته ممکنه تاثیر منفی داشته باشه و به خاطر حساس بودن شغلتون کلیر بیشتری بخورید.
توجه کنید که برای مصاحبه لاتاری هرچقدر نشون بدید که یه آدم ساده و معمولی هستید بیشتر به نفعتونه, من کارمند IT یه شرکت بودم و کارم شبکه بود, اما روز مصاحبه گفتم کارم تو شرکت اینه که ویندوز عوض میکنم و مشکلات کاربرا رو حل میکنم.
بهترین کار اینه که تا چیزی ازتون نخواستن بهشون ندید و تا چیزی ازتون نپرسیدن حرفی بهشون نزنید.
سفارت امریکا (مصاحبه لاتاری) رو با سفارت استرالیا و کانادا اشتباه نگیرید.
تجربه نشون میده که در هر گونه مصاحبه برای ویزای مهاجرتی ( چه لاتاری و چه خانوادگی) ، هر چه سابقه تحصیلاتی و کاری کمتر و به اصطلاح کم دردسرتر داشته باشید، شانس اینکه نیاز به کلیرنس نداشته باشید بیشتر خواهد شد.

آمریکا کشور عجیبی است. علی رغم اونکه مشکلات اقتصادی و بیکاری در این کشور زیاده، اما باز هم هیچ اهمیتی به توانایی کاری یا سواد و دانش مهاجرین لاتاری و خانوادگی نمیدن. گرچه ممکنه بسیاری از این مهاجرین در ماههای اول به نوعی نیاز به کمک از دولت داشته باشند و حتی دولت مجبور بشه براشون هزینه هم بکنه، اما باز هم دولت ترجیح میده افراد "بی دردسر" رو بپذیره ، یا حداقل تحصیلکرده ها و افراد با سابقه کاری خوب ، محققان و .. رو از انواع فی.لترهای گزینشی و background check رد کنه تا بهشون ویزا بده.

مساله دیگه هم در مورد توانایی مالی است. مسلماً آفیسرهای سفارت میدونن که بعضی افراد حسابهای بانکی صوری درست می کنند و برای مبالغی که حتی فقط برای یک روز به حساب ریخته اند، گواهی تمکن ارائه می کنند. اما باز هم شرط داشتن تمکن مالی عملا در برابر اولویتهای اونها چیزی نیست. شاهدش هم همین انواع کمکهای مالی است که دولت به تازه مهاجرینی که حتی مالیات پرداخت نکرده اند، می کند. همان افرادی که تمکن مالی خوب هم ارائه داه اند.

پس یک نتیجه گیری کلی : دوستان عزیز ، برای آمریکا مهمترین مساله ، سوء سابقه نداشتن یا همون "بی دردسر" بودن شماست. سوابق تحصیلی درخشان، تمکن مالی آنچنانی، و توانایی کاری بالا در عمل نشون داده شده که می تونن عاملی برای لزوم background check یا همون کلیرنس معروف باشند.

هر چه ساده تر و بی ادعاتر ، احتمال گرفتن ویزای یک ضرب بیشتر !
سلام
دوستان برای سفارت انکارا چند روز قبل از مصاحبه باید مدارک و با پست ارسال کنیم .؟این سیستم ویزای اینترنتی شامل ما هم می شه ؟
خیلی ممنون می شم اگه سوالم جواب بدید .
تشکر کنندگان:
(2013-02-03 ساعت 23:13)*NASIM* نوشته:  اما در مورد تحصیلات حتما مستحضر هستید که امری انکارناپذیر است و فرد الزام دارد که آخرین مدرک تحصیلی اش را ارائه دهد. حالا ما به کسی که دکترا دارد بگوییم هرچه تحصیلات کمتر بی دردسرتر، خوب چه کند! فکر می کنم بهتر است تحصیلات را از این لیست بیرون بگذارید چون تمکن مالی و رزومه کاری تا حد خیلی زیادی قابل دستکاری هستند اما مدارک تحصیلی را باید بی کم و کاست ارائه داد، حتی اگر رشته تحصیلی حساس باشد و باعث شود که برگه آبی بگیرند. ..... اما متاسفانه با آن بخش از حرف شما که در مورد تحصیلات است موافق نیستم.[/align]

متاسفانه شما صحبت من را درست متوجه نشدید. من هیچ جا نگفتم که تحصیلاتتون رو کم نشون بدید، یا ادعا کنید که سابقه کاری ندارید، یا در زمینه ای خلاف واقعیت نشان دهید. تجربه نشون میده که افرادی که تحصیلات کمتر دارند راحت تر ویزا میگیرند (البته رشته های تحصیلی هم با هم فرق دارند. بعضی رشته ها که در لیست های مربوطه هم آمده ، حساس هستند. بنابراین داشتن تحصیلات بالا در این رشته ها بدون شک یکی از عوامل کلیرنس هست ).

من تاکید کردم که بزرگنمایی نکنید. آن هم در پاسخ دوستانی بود که دنبال گرفتن توصیه نامه از مدیران شرکتهای خود مبنی بر صلاحیت کاری و علمی بالا هستند. خود من هم با داشتن فوق لیسانس و پست تحقیقاتی و رزومه علمی پربار، همه موارد رو بی کم و کاست ارائه کردم . حتی می تونستم بگم شغلم تحقیقاتی نیست، ولی گفتم. تک تک مقالات و .. منتشره رو هم در رزومه خودم که درخواست کرده بودند نوشتم، چون عقیده داشتم با یک سرچ کوچک در اینترنت قابل دسترس هست. اما مدارکی هم داشتم که نشون میداد در فلان دانشگاه، فلان رتبه رو گرفتم و فلان جایزه رو دریافت کردم و .. دیگه اینها رو نیامدم به سفارت نشون بدم تا حساسیت بیشتر ایجاد کنه.

صادق بودن با ارائه مدرک برای اثبات صلاحیت فرق دارد.
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، 3pideh ، mgolchin13 ، lilac ، fereydoooon ، el333 ، Danoosh ، Gerdoo ، rezagh
انشالله انشالله همه بچه ویزاشونو میگیرند و معیار ویزای مستقیم دادن سفارت چیه؟ با قاطعیت نمیشه گفت خودشون یه حساب کتابی دارند.شاید شیر یا خط میرند خدا میدونه .
حالا تازه گرفتن ویزا اول راه بعد از ویزا خدا میدونه چقدر کار داریم و چقدر باید تلاش کرد .
و با قدرت باید بگیم :
ما میریم آمریکا و موفق میشیم و نه توی کارمون نیست
تشکر کنندگان: ensan ، arezoo bj ، mino2013 ، flower22 ، Judy Abbott 13 ، rezagh
(2013-02-03 ساعت 18:04)mohammad fazli نوشته:  
(2013-02-03 ساعت 17:16)yasaman1111 نوشته:  
(2013-02-03 ساعت 14:39)تجریش نوشته:  خوب من که گفتم که هر کس اعتراضی داره الان بگه.
عمو سعید درست میگه عکس
یا اسپانسر یا تمکن مالی هر کدام شد.
من فعلآ منتظر نامه اسپانسر هستم.

درسته که به سابقه کار احتیاجی نیست وقتی که 12 سال ‏↳‏
یا بیشتر تحصیل کردین.ولی من فکر میکنم فرستادن رزومه ای چیزی مثل رضایت شغلی یا کارفرما که یه توضیح یا clarification باشه واسه عنوان شغلی که شما تو فرماتون نوشتین،به نظر من ممکنه کمک کنه که کسی کلیرنخوره.یعنی مدت زمانی که می خوان بذارن واسه کلیر، خوب قبل از مصاحبه ما واسشون روشنتر کنیم.آخه عنوان های شغلی و یا تحصیلیه که عمدتا باعث کلیر خوردن میشه.منم می خوام اینکارو انجام بدم.
دوست عزيز بهتره به حرف كسانيكه تجربه بيشتري دارند گوش كنيShy چون آنها موفقيت شما را ميخواهد.حال خود دانيCool
دوستان اصلا منظور من نشان دادن لیاقت یا شایستگی در کار مربوطه نیست.
مثلا شما شغلتون رو میزنین architect. خوب شما ممکنه معماری باشین که کارمند یک ارگان دولتیه یا شرکت خصوصی داشته باشین یا اینکه دانشکاه تدریس کنین. من تجربه اپلای و گرفتن ویزای دانشجویی دانشگاه آمریکا زیاد داشتم و دیدم. برای نمونه متن زیر را ببینید:
http://www.isss.umn.edu/INSGen/Securitycl.htm

Most commonly, a security screening is triggered by nationality, country of citizenship, countries you have visited in the past, and your field of study or expertise. Foreign nationals from the following countries are affected by the security clearance process:... Iran, Iraq, Jordan...,.. Other countries and criteria may be added to the above list without notice.
به این قسمت که توصیه دانشگاه به پذیرش گیرنده است . توجه کنید:
Also, if you are a University employee or student doing work with sensitive technology – i.e. technology with application to both military and civilian purposes, it may speed up the background check if you supply detailed information to the consulate about the nature of your background and research. Have your faculty supervisor write a letter addressing the following items (do this before you go to the consulate if possible):

من می گم که طبیعت کاری که در ایران انجام می دادین رو باید روشن کنین...
2013as4***...ANKARA... 3 nafar...interview: w2 march...clearance: 26th april...visa issuance: 2th june
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، *NASIM* ، fereydoooon ، rezagh
من الان انكارا هستم امروز رفتم دم سفارت به نظر اوضاع عادي بود منتظريم ببينيم فردا مصاحبه ها انجام ميشه يا نه فعلا خبري از تعطيلي نيست و مثل اينكه بر قرار باشه توكل به خدا
کیس نامبر: 2013AS37xx ،مصاحبه: فوریه/آنکارا- 390 ترجمه+ 4000 تور و بلیط (دو بار) + $400 مديکال
کلير : 56 روز - March 26 ، دريافت ويزا : 26 April ،مقصد:Austin.TX ورود: 31 می
(2013-02-04 ساعت 01:01)majid9290 نوشته:  من الان انكارا هستم امروز رفتم دم سفارت به نظر اوضاع عادي بود منتظريم ببينيم فردا مصاحبه ها انجام ميشه يا نه فعلا خبري از تعطيلي نيست و مثل اينكه بر قرار باشه توكل به خدا

دوست عزیز به ما اخبار روز دوشنبه را هم برسون. دمت گرم
کیس نامبر:2013AS3XXX. تعداد:4 نفر . سفارت :انکارا . مصاحبه : 7 MAR +برگه صورتی + فرم 10 سوالی . کلیرنس :18 APR (روز انتظار42) . دریافت ویزا:MAY 8.مقصد :سیاتل سفر اول رفت :20 JUL برگشت: 12 AUG
تشکر کنندگان: alirezass ، fereydoooon ، ensan ، aliamini2267 ، Emma_a432 ، maryami2k4 ، Gerdoo ، Judy Abbott 13 ، rezagh
سلام. میخوام بدونم دیگه کیا هستن که در هفته سوم فوریه مصاحبه خواهند داشت ؟ البته اینو میدونم که عمو سعید هم تو اون تاریخ وقت داره و امیدوارم ایشونو از نزدیک ببینم. دیدن همه شما دوستان خوب از نزدیک باعث خوشحالیم میشه.
کیس نامبر : As39xx / تعداد افراد کیس : 2 / کارنت: 13/12/2012 / مصاحبه: 19 فوریه / کلیر 26 march / مقصد : نیوجرسی / دریافت ویزا : 11 اپریل
تشکر کنندگان: *NASIM* ، ensan ، Saeedv13 ، گل نهال ، arezoo bj ، bardia9 ، ASALI ، Judy Abbott 13 ، pooyash ، rezagh
خبر خوش سفارت بازه به گفتيه سايت و كليه خدمات اون انجام ميشود

turkey.usembassy.gov/message_acs_030213.html
کیس نامبر: 2013AS37xx ،مصاحبه: فوریه/آنکارا- 390 ترجمه+ 4000 تور و بلیط (دو بار) + $400 مديکال
کلير : 56 روز - March 26 ، دريافت ويزا : 26 April ،مقصد:Austin.TX ورود: 31 می
(2013-02-04 ساعت 01:44)fereydoooon نوشته:  سلام. میخوام بدونم دیگه کیا هستن که در هفته سوم فوریه مصاحبه خواهند داشت ؟ البته اینو میدونم که عمو سعید هم تو اون تاریخ وقت داره و امیدوارم ایشونو از نزدیک ببینم. دیدن همه شما دوستان خوب از نزدیک باعث خوشحالیم میشه.
سلام
دوست خوبم منم هستم برديا هم هست كسرا هم هست Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
تنها نيستيمWink
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: Emma_a432 ، Saeedv13 ، bardia9 ، fereydoooon ، ASALI
(2013-02-04 ساعت 05:03)majid9290 نوشته:  خبر خوش سفارت بازه به گفتيه سايت و كليه خدمات اون انجام ميشود

turkey.usembassy.gov/message_acs_030213.html

درود بر شما،خوش خبر باشيد از اوضاع امروز سفارت حتما برامون بنويسيد لطفا،
شماره کیس: 2013AS2xxx،قبولي : 2may,سفارت :ank, مصاحبه : 3jan ,تعداد : ٢ نفر،كليرينس ؟؟؟
تشکر کنندگان: Emma_a432 ، Rouzbeh1976 ، Gerdoo ، neda62 ، fereydoooon ، ASALI

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان