کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-02-14 ساعت 01:00)mahdi/sh نوشته:  
(2013-02-14 ساعت 00:31)bayat_r نوشته:  
(2013-02-13 ساعت 23:56)mahdi/sh نوشته:  دوستان که تجربه ابوظبی و CSC دارن میشه لطف کنن و یه آموزش و راهنما کامل بدن چون من به شخصه هیچی حالیم نشد Smile

مهدی من تصویری گفتم که...
کجا ؟؟
من چند روز نبودم کلی پست هست که باید بخونم
امکانش هست که لینکش رو بدید ؟

اینجا CSC برای ابوظبی
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: kasrafo ، roeentan ، الهه سابق ، mahdi/sh ، enchantress_boy ، امير جو ، lilac ، Saeedv13 ، rezagh
هتل هال مارک 4 ستاره وخیلی به مترو نزدیکه.با متر تا جبل علی هم میشه رفت
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
تشکر کنندگان: الهه سابق ، ابی هانی ، persheng ، kiaaa ، rezagh
(2013-02-14 ساعت 02:27)mahdi/sh نوشته:  
(2013-02-14 ساعت 01:30)ikamaly نوشته:  
(2013-02-13 ساعت 04:14)mahdi/sh نوشته:  
(2013-02-13 ساعت 01:07)ikamaly نوشته:  [quote='پدی' pid='275949' dateline='1360613070']
چه هتلی را رزرو کردید

هتل رویال گاردن.نه جای دقیقش رو میدونم نه موقعیتش رو نسبت به nmc میدونم! اگه کسی آشمایی داره ممنون میشم کمک کنه!

اگر رویال گاردن رو گرفتید تا جایی که من میدونم نزدیک میدون بنی یاس هست
هتل تا میدون و مترو 10 دقیقه فاصله داره و با همون خط میتونید د ر طول 3 یا 4 ایستگاه برسید ان ام سی
ولی اگر هتلتون Al Jawhara Gardens Hotel که نزدیک فرودگاه هست باشه یه ذره کار سخت میشه
ممنونم همون رویال گازدن هست.گفتن دیره خیابان السبخا!(یه چیزی تو این مایه ها)
فکر کنم نزدیک میدان جمال عبدالناصر باشه. از پاسخ شما سپاسگزارم.[/size]

بله خیابون سبخه
نزدیکه میدون جمال یا همون بنی یاسه
راحت میتونید مترو سوار بشید با همون خط برید تا ایستگاه ابوهیل 3 تا ایستگاه فاصله داره
مرسی از راهنماییتون. مرکز پست چطور اون هم نزدیکه؟ من هنوز فرم csc رو پر نکردم آیا ثبت نام در csc ضروری هست؟ آیا هزینه داره؟
کیس نامبر: **48 ،4 نفر، مصاحبه: مارچ - ابوظبی،انتظار: 36 روز، دریافت ویزا: 2 می،ورود 17 سپتامبر 2013،ساکن GAITHERSBURG MD.
سفرنامه1
سفرنامه2
پرواز اعتماد را با یکدیگر تجربه کنیم...وگرنه میشکنیم بالهای دوستی مان را !
تشکر کنندگان: kiaaa
(2013-02-13 ساعت 01:07)ikamaly نوشته:  
(2013-02-12 ساعت 00:34)پدی نوشته:  چه هتلی را رزرو کردید

هتل رویال گاردن.نه جای دقیقش رو میدونم نه موقعیتش رو نسبت به nmc میدونم! اگه کسی آشمایی داره ممنون میشم کمک کنه!
سلام.
من دو ماه پیش واسه 5روز رفتم هتل رویال گاردن.هتل خوبی هست.همه چی خوب بود.در خیابون پالم دیره بود و فاصله اش تا مترو 2دقیقه بیشتر نیست.فقط باید از پل برید اونور خیابون.صبحانه و ناهار هم داشت.
اگه سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید.
از همه دنیا می گذرم میام و پیدات میکنم یک عمــــــر تماشات می کنم.
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kiaaa ، rezagh ، amairmonre ، efah
سلام به همه دوستان مهاجر سرا که یه خسته نباشید حسابی باید به همشون بگم.

من دیروز از دبی برگشتم... خدا رو شکر همه چی به خوبی پیش رفت و ویزامو گرفتم... این سفر اولین سفر من به تنهایی بود که کلی تجربه به دست آوردم...( قابل توجه دوستانی که میخوان تنها سفر کنند)

هتل من (کلاریج 3 ستاره) بود... هتل خوب و تمیز که از 4 ستاره چیزی کم نداشت. دسترسی به همه جا خیلی راحت بود . خیابان کنار هتل ( صلاح الدین) ایستگاه مترو بود که 2 ایستگاه با nmc (ایستگاه ابوهیل) فاصله داشت، پیدا کردن مسیر و ایستگاه بسیار راحته، اصلن نگران نباشید هم میتونید از ماموران مترو سوال کنید و هم مسیرها کاملن مشخص شده. همونطور که دوستان قبلن زحمت کشیدن و گفتن ، از ورودی سوم خارج شده و nmc روبروی شماست.
اگه اول وقت برید خیلی سریع کارهاتون رو انجام میدن. راستی من روز شنبه رفتم ( قابل توجه دوستانی که فرمودن شنبه ها تعطیل هستش) کل کارهاتون کمتر از 2 ساعت تموم میشه و فرداش جواب مدیکال شما رو میدن.
راستی فراموش نکنید نامه دوم(وقت مصاحبه) و کارت هتل رو همراه داشته باشید ، از من خواستن که خوشبختانه
همراهم بود.

روز مصاحبه: Smile
ساعت 6.30 ، جلوی در سفارت بودم، روی نیمکتهای سمت چپ نشستم که به مرور بقیه هم آمدند، راس ساعت 7.30 مامور سفارت نامه و پاسپورتها رو چک کرد و حدود 15 دقیقه بعد به ترتیب وارد مراحل بازرسی و ... شدیم.
بعد از گذشتن از شمشادها ، سمت راست وارد سالن معروف شدم ، هوای داخل سالن اصلن سرد نبود، اما همراهتون یه سوئیت شرت نازک ببرید ، چون هوای ابوظبی سردتر از دبی هستش مخصوصا وقتی صبح خیلی زود میرسید.
خلاصه سالن رفته رفته شلوغ شد و چراغهای باجه های دریافت مدارک هم روشن شد. من دومین شماره بودم، قبل از من یه خانم هندی بود که برای ویزای k1 اومده بود.
رفتم جلوی باجه سلام کردم و خانم ایرانی بهم گفت تمام مدارکی که لازمه بهم بده ، منم که با کوله باری از مدارک رفته بودم، تمام مدارک رو دادم( اینو مدیون تمام بچه های اینجا هستم، که باعث شدن من چیزی رو فراموش نکنم)

بعد بهم گفت برو باجه 1 برای پرداخت 330$ ناقابل. و بعد از اون باجه 11 برای انگشت نگاری ( یه خانم امریکایی بسیار خوش برخورد ) بود. و بهم گفت بشین تا شمارتو دوباره اعلام کنند.

تا این قسمتش همه چیز به راحتی پیش رفت و من بدون هیچ استرسی بودم. اما از این به بعدش یکم مضطرب شدم تا حدود 20 دقیقه که گذشت شمارمو اعلام کردن ، منم رفتم توی همون اتاق کنار باجه انگشت نگاری( البته همه میرفتن برای مصاحبه اونجا) بعد از من هم یه خانم و آقای دیگه پشت در منتظر بودن که من از اتاق خارج بشم و اونا وارد بشن) پس اون اتاق جای خاصی نیست و برای افراد خاص هم نیست ، پس اصلن دلهره نداشته باشید .

اتاق مصاحبه...

یه آقای امریکای اونجا بودن( ظاهرا ایشون به جای خانم سارا گرو ) اومدن ، خیلی با حال فارسی صحبت میکرد.
سوالهای ساده ای از من پرسیدن، از مدرک تحصیلی ، شغلم ، سابقه کارم ... و اینکه چند بار در لاتاری شرکت کردم
بعدشم مدارکم رو چک کرد و گفت چند روز دیگه ویزای شما آمادست که به آدرس پستی شما ارسال میشه.
خلاصه همه چیز به همین راحتی پیش رفت .

امیدوارم همه دوستانی که منتظر هستن ، دست پر برگردن... به امید روزهای خوب برای همه
جا داره همین جا از تمام دوستان خوبم که با راهنمائیهاشون کارها رو برای من و بقیه آسونتر کردن با تقدیم شاخه گلی تشکر کنم...

امیدوارم تونسته باشم کمک کوچکی کرده باشم. موفق و شاد باشید
کیس نامبر :2600
(2013-02-15 ساعت 18:47)pr.kia نوشته:  
(2013-02-13 ساعت 01:07)ikamaly نوشته:  
(2013-02-12 ساعت 00:34)پدی نوشته:  چه هتلی را رزرو کردید

سلام.
من دو ماه پیش واسه 5روز رفتم هتل رویال گاردن.هتل خوبی هست.همه چی خوب بود.در خیابون پالم دیره بود و فاصله اش تا مترو 2دقیقه بیشتر نیست.فقط باید از پل برید اونور خیابون.صبحانه و ناهار هم داشت.
اگه سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید.
خیلی ممنونم دوست عزیز واقعا آدم لذت میبره وقتی میبینه مهاجرها اینقدر هوای همدیگر رو دارن!از مهدی آقا هم سپاس.به امید یه ضرب همتونBig Grin
اگه کسی میدونه ممنون میشم بگه باید حتما csc رو ثبت نام کنیم؟ لینک ثبت نامش چیه؟ هزینه ای هم داره؟
کیس نامبر: **48 ،4 نفر، مصاحبه: مارچ - ابوظبی،انتظار: 36 روز، دریافت ویزا: 2 می،ورود 17 سپتامبر 2013،ساکن GAITHERSBURG MD.
سفرنامه1
سفرنامه2
تشکر کنندگان: الهه سابق ، pr.kia ، shabnam.84 ، kasrafo ، kiaaa ، rezagh ، NarcisJ
(2013-02-16 ساعت 00:01)ikamaly نوشته:  خیلی ممنونم دوست عزیز واقعا آدم لذت میبره وقتی میبینه مهاجرها اینقدر هوای همدیگر رو دارن!از مهدی آقا هم سپاس.به امید یه ضرب همتونBig Grin
اگه کسی میدونه ممنون میشم بگه باید حتما csc رو ثبت نام کنیم؟ لینک ثبت نامش چیه؟ هزینه ای هم داره؟

1- برای ابوظبی حتماً باید ثبت نام کن.

2- این لینک رو هم ببین

3- این تاپیک رو هم بخون
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: roeentan ، pr.kia ، shabnam.84 ، الهه سابق ، saeid-ss ، Saeedv13 ، kasrafo
wild cat عزیز بهتون تبریک میگم
شما شنبه رفتی مدیکال، 1 شنبه حاضر بودش جواب؟ بعد مصاحبه دوشنبه بود؟
یعنی NMC فقط جمعه ها تعطیله؟
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
تشکر کنندگان: bayat_r ، kasrafo ، rezagh
(2013-02-16 ساعت 00:41)bayat_r نوشته:  
(2013-02-16 ساعت 00:01)ikamaly نوشته:  خیلی ممنونم دوست عزیز واقعا آدم لذت میبره وقتی میبینه مهاجرها اینقدر هوای همدیگر رو دارن!از مهدی آقا هم سپاس.به امید یه ضرب همتونBig Grin

1- برای ابوظبی حتماً باید ثبت نام کن.

2- این لینک رو هم ببین

3- این تاپیک رو هم بخون
ممنوم بیات عزیز من ثبت نام کردم ولی برای افزودن اعضای خانواده بعد از پر کردن فرم و زدن دکمه ایجاد،پیام خطا در ایجاد متقاضی میدهد. حالا باید چه کار کنم؟ از راهنماییتون سپاسگزارم.Wink
سفرنامه1
سفرنامه2
تشکر کنندگان: bayat_r ، kasrafo
(2013-02-15 ساعت 20:53)wild cat نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجر سرا که یه خسته نباشید حسابی باید به همشون بگم.
...
امیدوارم تونسته باشم کمک کوچکی کرده باشم. موفق و شاد باشید
تبریک میگم دوست عزیز همواره موفق باشید. کارت هتل که باید همراهمون باشه همون واچر هست یا چیز دیگه ای هست؟
سفرنامه1
سفرنامه2
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kasrafo
کارت هتلو از پذیرش هتل بگیر. همونی که توش شماره و آدرس هتلو مینویسن

wild cat جان چند روز بعد از مصاحبه ویزاتونو تحویل گرفتید؟ میخوام برنامه ریزی کنم ببینم درکل چند روز باید اونجا بمونم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
تشکر کنندگان: bayat_r ، kasrafo ، roeentan ، rezagh
سوال سوم از wild cat عزیز:
برگه شما چه رنگی بود؟ آبی؟ سفید؟ صورتی؟
تشکر کنندگان: bayat_r ، kasrafo ، roeentan ، rezagh
با سلام
و این هم سفرنامه ای که هفته قبل قول دادم .
بنده به همراه خانواده ام ( همسر و فرزند 9 ساله ) سه روز پیش ابوظبی مصاحبه داشتیم .
هتل
سه ستاره نیهال در منطقه رقه نزدیک مترو و سیتی سنتر و دی تو دی
شبی 280 درهم با صبحانه و نهار و استخر( البته خود هتل 320 درهم می داد ). یک نکته این که اگر فرزند زیر 12 سال دارید برای او هتل نگیرید و حتی اکسترا بد هم نگیرید و به فرض هتل رو نتونستید راضی کنید مبلغ خیلی ناچیزی از شما می گیرند . ( البته به ما اتاق 4 تخته دادند با این که هتل دو تخته گرفته بودیم و هزینه ای بابت بچه نگرفتند ) . بلیط ماهان رفت 30/7 صبح برگشت 20/11 شب . به قیمت چارتری 430 هزار و ویزا رو هم 250 درهم هرنفر خریدیم .
ما کل مسیرها رو با مترو می رفتیم با خرید کارت نقره ای هر کارت 20 درهم با موجودی 14 درهم .
آزمایشات مدیکال را در ان ام سی انجام دادیم . برگه وقت سفارت و کارت هتل و پاسپورت ها رو حتما همراه داشته باشید . کل واکسن هامون کامل بود و نفری 425 درهم دادیم برای بچه 250 درهم (فقط معاینه بدون عکس و آزمایش خون ) و 24 ساعته آماده بود . در کلینیک با یکی از دوستان مهاجرسرا آشنا شدم با نام مستعار mori که به اتفاق همسرو دوستشان برای انجام آزمایشات آمده بودند که خوشبختانه آنها هم بدون مشکل و هزینه اضافی همزمان با ما جوابشون رو گرفتند . از همین جا بهشون سلام می کنم و آرزوی بهترین ها رو براشون دارم .
مصاحبه
با ملیکا خانم مهربان و وقت شناس هماهنگ کردیم که ایشان به اتفاق شوهر عزیزشان روز مصاحبه ساعت 45/4 صبح ما رو به ابوظبی آوردند و ساعت 30/6 اولین نفر بودیم . همین جا از ملیکا خانم و شوهر با تجربه و با اطلاعات ایشان تشکر می کنم و پیشنهاد می کنم بدون نگرانی با ایشان به ابوظبی بروید . با هزینه هر نفر 150 درهم البته از ما بابت من و همسرم و بچه 400 درهم گرفتند . تاکسی حدود 600 درهم دربست می گیره . برای کسانی که یک نفرند یا دو نفر هزینه خیلی کمتره .
بعد از دو بار کنترل پاسپورت و نامه وقت مصاحبه به داخل سفارت رفتیم و پس از چک امنیتی و رد شدن از بین شمشادها و یک پل نرده ای کوتاه به داخل ساختمان اصلی سفارت رفتیم و شماره یک را گرفتیم
ساعت 30/8 اولین شماره که ما بودیم خوانده شد و به باجه 11 رفتیم و مدارک خودم ابتدا و بعد همسر و فرزندم رو ارائه دادم . سپس برای پرداخت 990 درهم برای سه نفر به باجه یک رفتم و بعد از چند دقیقه به اتاقی برای انگشت نگاری (بجز فرزندم ) و مصاحبه وارد شدیم و به دلیل سربازی س و شغل د برگه آبی گرفتیم ( قبلا پیش بینی می کردم ) و با خنده و شوخی با مرد امریکائی از اتاق خارج شدیم به طوری که همه فکر کردند ویزا رو همین الان تو پاس ما زدند که اینقدرخوشحالیم . البته ایشان گفتند که اصلا نگران نباشید پرونده شما کامل و عالی است اما کار اداری از یک هفته تا دو ماه زمان میبره . روی برگه آبی آدرس وب سایت ابوظبی بود که گفت از یک هفته دیگه کیس نامبر خود رو کنترل کنید و بعد از اعلام خودتون یا شخص دیگری پاس ها رو بیاره سفارت تا ویزا رو بزنیم داخلش . ساعت 30/9 صبح هم از سفارت بیرون آمدیم و ساعت 11 هتل بودیم . شب هم ساعت 30/11 عازم ایران شدیم .
دوست مهاجر سرائی خودمان آقا مرتضی و همسرمهربانشون هم پس از انجام مصاحبه کلیر خوردند ، البته برگه سفید ، که ما تفاوت برگه آبی و سفید رو متوجه نشدیم چون ظاهرا مطالب هر دو برگه یکسان بود .
و این بود تجربیات من از این سفر
نکته : متاسفانه ما نتوانستیم به دلیل افزایش قیمت درهم خرید خوبی انجام دهیم اما میدان یاس برای خرید لوازم الکترونیکی مثل سبزه میدان خودمان بود و به نظرم قیمت ها مناسب بود ما یک نوت پد 9 اینچی خریدیم 350 درهم (البته ری مارک ) . فکر خرید کفش و لباس رو از ذهنتون بیرون کنید تا از وقتتون بهتر استفاده کنید .
از مدیریت سایت مهاجرسرا و کلیه دوستان عزیز که تجربیات خود را در اختیار گذاشتند صمیمانه تشکر می کنم .
**2013AS36 تعداد نفرات کیس 3 ، پست ابوظبی ، قبولی MAY2012
مصاحبه فوریه 2013 ابوظبی ، مدیکال ان ام سی ، کلیرنس ، اخذ ویزا 18 اپریل ، کل هزینه ها حدود 11 میلیون
سلام الهه خانم
معذرت از اینکه دیر پاسخ سوالاتتون رو میدم. چند روزی فرصت نکردم به مهاجر سرا سر بزنم

1- بله nmc فقط جمعه ها تعصیله

2- بله یک روزه جواب مدیکال رو دادند و من روز دوشنبه مصاحبه داشتم

3- زودتر از 5 روز کاری ( به حساب سفارت) ویزای شما صادر نمیشه البته به من اینجوری گفتن... خانمی که از بقیه مسنتر بود گفت ( جمعه و شنبه و یکشنبه تعطیل هستن) یعنی حدود یک هفته بعد از زمان مصاحبم ، که البته من به دلیل کارم نمیتونستم یک هفته دیگه دبی بمونم، در نتیجه برگشتم به ایران و ( آقای صالحی) کارهای
pick up visa منو انجام دادند.
کیس نامبر :2600
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kasrafo ، مرآت74 ، asal1907 ، lilac ، kiaaa ، rezagh ، saeid-ss ، amairmonre
ممنونم wild cat عزیز
شماره آقای صالحی رو واسه من پیغام خصوصی میکنید؟
ممنونم ازتون
تشکر کنندگان: rezagh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان