کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-02-23 ساعت 00:43)Hoormazd نوشته:  من يه دكتر ايرانيم ديدم تو ليست dr. Marjan ghazirad تو دبى هست

اما ظاهراً همون دکتر شوکلا همه رو ویزیت میکنه
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: Hoormazd ، asal1907 ، roeentan ، lilac ، rezagh ، mohammadrezah ، ابی هانی ، amairmonre
(2013-02-23 ساعت 00:48)bayat_r نوشته:  
(2013-02-23 ساعت 00:43)Hoormazd نوشته:  من يه دكتر ايرانيم ديدم تو ليست dr. Marjan ghazirad تو دبى هست

مدارك را بايد پست كنيم يا دسى ببريم
كيس نامبر:2013AS5700. سفارت: ابوظبى. تعداد: ٣ نفر. قبولى: ٢ may. ارسال مدارك: ٦ jun  مصاحبه : هفته سوم اپريلCoolكليرنس برگه سفيد .كلير 29 may ,دريافت ويزا 3 junWink
تشکر کنندگان: lilac ، rezagh
(2013-02-23 ساعت 00:51)Hoormazd نوشته:  

امارات ارسال مدارک ندارد.با خودتون ببرید

تشکر کنندگان: lilac ، nina22 ، rezagh ، mohammadrezah ، Hoormazd ، enchantress_boy ، ابی هانی

نیازی به پست مدارک نیست، با خودتون ببرید.

(2013-02-23 ساعت 00:27)bayat_r نوشته:  دوستان وقت گرفتن برای ابوظبی خیلی مهم نیست ولی اگر میخواهید که این کار رو بکنید اینجا رو بخونید

توضیحاتتون مثل همیشه عالیه... خیلی قوت قلب هستید، دل تو دلمون نیست زودتر سفرنامه سه بعدی شما رو بخونیمWink
تشکر کنندگان: bayat_r ، nina22 ، rezagh ، escutcheon ، mohammadrezah ، MEHDIREZAEI ، saeid-ss ، ابی هانی ، philter
(2013-02-23 ساعت 00:12)bayat_r نوشته:  دوستان سلام
1- به تاپیک ما خوش آمدید
2- هم مطمئن باشید که به نفعتون شده که افتادید ابوظبی
3- برای بچه دار ها همون 24 ساعت یا نهایتاً 48 ساعت قبل برای مدیکال کافیه...
4- اگر در CSC ثبت نام کردید برید و محلش رو عوض کنید (برای دبی فقط یک شعبه دارید که پشت مدرسه المواکب هست)
5- من در اینجا توضیحاتی درباره دبی داده ام حتماً بخونید و همچنین حتماً سفرنامه ربیت و علی آقا و از همه کاملتر حجت رو بخونید...البته تا 20 روز دیگه خودم یه سفرنامه سه بعدی مینویسم Big Grin انشالله
6- برای دبی باید ویزا بگیرید که الان حدود نفری 250 درهم پولش میشه و حداقل 10 روز قبل از پروازتون باید براش اقدام کنید(البته ویزای یک روزه هم داره که در صورت ضروری بودن میتونید با کمی مبلغ بیشتر بگیرید).
7- درباره هتل هم سفرنامه ها رو بخونید توضیح داده شده اما در غیر اینصورت باز هم بفرمایید من براتون تحقیق کنم.
8- برای ترانسفر و رفتن به سفارت از دبی به ابوظبی پیشنهاد میشه از خانم ملیکا کمک بگیرید که با نفری 150 درهم شما رو میبره و میاره و خیلی راهنماییتون میکنه.
9- هتلتون رو دبی انتخاب کنید که بهتره (هم از لحاظ امکانات و محیط و آّب وهوا و آب و هواBig Grin) هتل های ابوظبی خیلی خوب نیست و آزادی توی ابوظبی کمتر از دبی هست.
.....ادامه دارد
سلام بیات عزیز من csc ثبت نام کردم ولی اعضای خانواده رو اضافه نمیکنه و خطا میده! چه کار کنم؟
کیس نامبر: **48 ،4 نفر، مصاحبه: مارچ - ابوظبی،انتظار: 36 روز، دریافت ویزا: 2 می،ورود 17 سپتامبر 2013،ساکن GAITHERSBURG MD.
سفرنامه1
سفرنامه2
پرواز اعتماد را با یکدیگر تجربه کنیم...وگرنه میشکنیم بالهای دوستی مان را !
تشکر کنندگان: bayat_r ، برنا

اینها مراکز درمانی مورد تایید سفارت برای انجام تستهای پزشکی توی امارات هستن:

New Medical Center
P. O. Box 6222
ABU DHABI TEL. NO: 02-6332255

OR

Oasis Hospital
P. O. Box 1016
AL AIN TEL. NO: 03-7221251

OR

Mideast Polyclinic
P. O. Box 55742
DUBAI TEL. NO: 04-2216888

OR

New Medical Center
P. O. Box 7832
DUBAI TEL. NO: 04-2683131

اولی تو ابوظبیه؛ دومی العین، سومی و چهارمی تو دبی که چهارمی همون NMC معروفه که دکتر شوکلا اونجا ویزیت میکنه.
تو سفرنامه های 2012 دوستانی بودن که به Mideast Polyclinic هم مراجعه کردن.
این هم لینک صفحه Medical Examination سفارت ابوظبی که این اطلاعات رو از اونجا کپی کردم.
مدارک رو هم نیاز نیست پست کنید و روز مصاحبه همراه خودتون می برید.
شماره کیس: 2013AS000082XX - کنسولگری: ابوظبی - مصاحبه : 10 June - کلیر شدن: 14 August -مقصد: Seattle
تشکر کنندگان: bayat_r ، lilac ، amir82 ، rezagh ، mohammadrezah ، solisam ، برنا ، philter
دوستان میدایست گرون تر از nmc میگیره و اگر بخواهید هتل در دبی بگیرید (که من این رو پیشنهاد میکنم) آزمایشات شما در دبی باشه بهتره وگرنه باید برید تا ابوظبی و برگردید که منطقی نیست.
به نظر من این قضیه مدیکال رو نپیچونید و صاف و مستقیم برید nmc و مدیکال رو انجام بدید و خلاص. شاید با توظیحات اضافه تر دوستان بیشتر گیج بشوند.

تشکر کنندگان: lilac ، nina22 ، arezoo bj ، roeentan ، amir82 ، rezagh ، e76779 ، solisam
(2013-02-23 ساعت 01:10)bayat_r نوشته:  دوستان میدایست گرون تر از nmc میگیره و اگر بخواهید هتل در دبی بگیرید (که من این رو پیشنهاد میکنم) آزمایشات شما در دبی باشه بهتره وگرنه باید برید تا ابوظبی و برگردید که منطقی نیست.
به نظر من این قضیه مدیکال رو نپیچونید و صاف و مستقیم برید nmc و مدیکال رو انجام بدید و خلاص. شاید با توظیحات اضافه تر دوستان بیشتر گیج بشوند.
بیات عزیز من csc ثبت نام کردم ولی وقتی میخوام خانواده رو اضافه کنم خطا در ایجاد متقاضی میده! شما بگویید چه کنم؟Sad
با توجه به اینکه 12 اسفند دارم میرم لطفا راهنمایی کنیم.
کیس نامبر: **48 ،4 نفر، مصاحبه: مارچ - ابوظبی،انتظار: 36 روز، دریافت ویزا: 2 می،ورود 17 سپتامبر 2013،ساکن GAITHERSBURG MD.
سفرنامه1
سفرنامه2
پرواز اعتماد را با یکدیگر تجربه کنیم...وگرنه میشکنیم بالهای دوستی مان را !
تشکر کنندگان: bayat_r
(2013-02-22 ساعت 22:32)Hoormazd نوشته:  
(2013-02-21 ساعت 17:45)2013selectee نوشته:  
(2013-02-21 ساعت 17:09)mgolchin13 نوشته:  دوستان من هنوز نامه دومم نیومده ولی برای برنامه ریزی کمی گیج شدم!Sad تعطیلی های هفتگی سفارت جمعه و شنبه هستش؟ یا شنبه و یکشنبه؟ یا فقط جمعه ها تعطیل هستن؟ اگر کسی از بچه ها که اطلاع دقیق داره بگه ممنون میشم.
nmc هم که ایجور که گفتین فقط جمعه ها تعطیله دیگه؟ (البته غیر از تعطیلارسمی) ضمنا جواب رو هم یک روزه میدن. درسته؟

سفارت جمعه و شنبه و درمانگاه جمعه ها تعطیلن. جواب هم یکروزه میدن. ولی اگه زنگ بزنی سوال کنی میگن 4 روز زودتر از مصاحبه بیا.

من يه بچه ٤ ساله دارم يعنى لازم نيست ٤ روز زودتر برم مديكال .

پسر من 7 سالشه. هیچ واکسنی نخورد، جواب آزمایشها هم روز بعدش آماده بود.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
تشکر کنندگان: Hoormazd ، lilac ، bayat_r ، rezagh
دوستان عزیزی که ابوظبی افتادید بهتون تبریک میگم حسابییییی.
مطمئن باشید خیلی واستون بهتر خواهد شد.
من در فرمهای ثبت نام اولیه سفارت رو ابوظبی انتخاب کردم، چون سفرنامه 2012ایها رو کامل خونده بودم و میدونستم ابوظبی خیلی خیلی راحت تر خواهد بود.
در مورد مدیکال تو فایل PDF مراکز مختلفی رو معرفی کرده. ولی NMC برید بهتره. تو سفرنامم نوشتم که بعضیها تو مراکز دیگه هم پول بیشتری پرداخت کرده بودن و هم واکسن نوش جون کرده بودن. تو درمانگاه NMC فقط دکتر میتونه فارسی صحبت کنه بقیه کارمندا هندی هستند و انگلیسی حرف میزنن. دو سه نفری که کار ما رو انجام میدادن فوق العاده خوش برخورد بودن، مخصوصا با پسرم (چون یخورده ترسیده بود). وقت قبلی هم نیاز نداره. جواب معمولا یکروزه آمادست.
اگر فکر میکنید یکضرب میگیرید (مثل من Smile) بلیط رو حتما سیستمی تهیه کنید. چون چارتر تغییر تاریخش جریمه ای به اندازه قیمت خود بلیط داره.
برای رزرو هتل اسامی هتلها رو از آژانس بپرسید و هتلهای نزدیک مترو رو انتخاب کنید. تقریبا هر جا بخواهید برید ایستگاه مترو داره. کارت نقره ای مترو بخرید. از تاکسی خیلی خیلی بصرفه تره. فقط دبی مال یخورده از ایستکاه مترو دوره که اتوبوس گذاشتن. فقط تصورتون از متروی دبی، مترو تهران نباشه. دبی متروی خیلی خوبی داره. خیلی از اروپاییها رو میدیدم که سوار مترو میشدن در کنار آسیاییها. مراکز خریدی هم که از شهر دورن، مثل آتلت مال یا فروشگاههای تو جبل علی خودشون سرویس رایگان دارن. با رسپشن هتل هماهنگ کنید به سرویسها اطلاع میدن که دنبال شما هم بیان.
هتلی که من رفتم Jawhara Gardens نزدیک سیتی سنتر بود. از هتل و خدماتش راضیم. هتلش اسلامی بود، یعنی دیسکو نداشت و مشروب هم سرو نمیشد. استخر داشت با صبحانه و نهار/شام. صبحانش خیلی خوب و کامل بود ولی نهارش باب طبع هندیها و شرق دوریا بود. یه سوپری (به قول خودشون بقاله) هم پشت هتل بود که واسه خرید خوراکی و آب معدنی و دخانیات دم دست بود.
همونطور که بیات خان هم فرمودن، برای ترانسفر از دبی تا ابوظبی به خانم ملیکا برید. ما نفری 100 درهم دادیم. جا برای چونه زدن هست Smile
قبل از سفر به دبی، از توی گوگل مپ، مسیر مترو مکانهایی که میخواهید برید رو پیدا کنید. خیلی به نفعتونه.
فقط در مورد CSC اطلاعاتی ندارم، چون زمان ما این دنگ و فنگها رو نداشت Smile
اگر سوالی بود خوشحال میشم به دوستان کمک کنم.

(ضمنا مزیت دیگه دبی اینه که با مشکلاتی همچون مشکل عمو سعید در آنکارا مواجه نخواهید شد)
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
چرا هیچکس هتلش را ابوظبی انتخاب نمی کنه ؟
مزیت دبی آب و هوا و آزادی و گشت گذار بیشتر هست.آیا دلیل دیگه یی هم داره........
ممنون میشم جوابم رو بدید.
شماره کیس:2013AS59XX/تعداد افراد:2 نفر/کنسولگری:آنکارا نهCool. ابوظبی/مصاحبه:هفته اول آپریل/دیگه منتظر نیستیم. Wink
تشکر کنندگان: bayat_r ، philter
(2013-02-23 ساعت 02:29)unique نوشته:  چرا هیچکس هتلش را ابوظبی انتخاب نمی کنه ؟

مشکلی نداره میتونید ابوظبی هتل بگیرید، ولی تقریبا صبح تا شب رو باید تو هتل سر کنید Smile
تشکر کنندگان: unique ، bayat_r ، rezagh ، mohammadrezah ، lilac ، pr.kia ، roeentan
(2013-02-23 ساعت 02:29)unique نوشته:  چرا هیچکس هتلش را ابوظبی انتخاب نمی کنه ؟
ببین یه مثال: شما اگر محل مصاحبه ات ورامین باشه و در عرض سه چهار روز تنها یه صبح تا ظهر اونجا کار داشته باشی، هتلت رو تو ورامین میگیری یا شمال تهران؟ ابوظبی خیلی توریستی نیست و یک مثال سادش اینکه اگر با شلوارک توی ابوظبی بگردی پلیس گیر میده اما تو دبی بیـــــــــب هم بگردی کسی کاریت نداره.تو ابوظبی همه عربند و تو دبی بیشتر اروپایی میبینی تا عرب...دبی هواش بهتره نسبت به ابوظبی و محل خرید بیشتر داره....
(از دوستان احتمالی ساکن ورامین عذر میخوام)

دوستان عزیز چند تا سوال دارم.
هزینه مدیکال و وقت گرفتن آن در ابو ظبی با دوبی تفاوت زیادی داره یا نه؟
csc در ابوظبی به چه صورتی هست؟
شماره کیس:2013AS59XX/تعداد افراد:2 نفر/کنسولگری:آنکارا نهCool. ابوظبی/مصاحبه:هفته اول آپریل/دیگه منتظر نیستیم. Wink
تشکر کنندگان: الهه سابق ، rezagh
دوستان عزیز،کسی هست که اخیرا برای مصاحبه به دبی رفته باشه؟می خوا بدونم هزینه هاش چطوره؟هزینه بلیط و هتل و ... فکر می کنید نفری چقدر هزینه اش باشه؟؟
کیس نامبر: 56xx ‫(1 نفر) • کنسولگری: ابوظبی • مقصد: تگزاس• کارنت: Feb • مصاحبه: 7 آپریل •ویزای یک ضربBig Grin لینک سفرنامه ام
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان