کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-04-06 ساعت 12:55)sce نوشته:  
(2013-04-06 ساعت 12:26)2013selectee نوشته:  
(2013-04-06 ساعت 12:02)sce نوشته:  سلام دوستان.
من امروز به توصيه يه آ‍‍ژانس مسافري بعد از تعطيلات نوروز رفتم واسه كاراي بليط و ويزاي دوبي.
...از طرفي بدون ويزا بليطو نميدن.اين يعني اگه بخوام دو هفته قبل از حركت برم واسه ويزا به طور قطع بليط گيرم نمياد......

بدون ويزا ميتونيد بليط بگيريد. من از ترس گروني، واسه دبي و آمريکا زمانيکه ويزا نداشتم بليط خريدم و مشکلي پيش نيومد. همين الان بريد سايت ماهان ميتونيد بليط دبي رو بخريد.
مرسي دوست عزيز.
من از بوشهر و شيراز ميخوام اقدام كنم و ماهان تو اين مسير پروازي نداره.
آسمان داره كه اونم ظاهرا نميشه اينترنتي خريد كرد.
دوستان نظري ندارن ؟چطوري مي تونم مطمئن بشم ؟تاييد شفاهي آژانس به نظر شما كافيه ؟

اگر بخوايد بليط سيستمي بگيريد که اصلا دست آژانس نيست که به شما قول شفاهي و کتبي و ... بده. باز چارتر اگه باشه يه چيزي! ولي به آژانس مسافرتي مراجعه کنيد بدون ويزا ميتونيد بليط تهيه کنيد و اگر ايراد بگيرند بني اسرائيليست!
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
تشکر کنندگان: lilac ، kasrafo ، roeentan ، Tomas ، saeid-ss
(2013-04-06 ساعت 13:08)2013selectee نوشته:  
(2013-04-06 ساعت 12:55)sce نوشته:  
(2013-04-06 ساعت 12:26)2013selectee نوشته:  
من امروز به توصيه يه آ‍‍ژانس مسافري بعد از تعطيلات نوروز رفتم واسه كاراي بليط و ويزاي دوبي.
...از طرفي بدون ويزا بليطو نميدن.اين يعني اگه بخوام دو هفته قبل از حركت برم واسه ويزا به طور قطع بليط گيرم نمياد......

بدون ويزا ميتونيد بليط بگيريد. من از ترس گروني، واسه دبي و آمريکا زمانيکه ويزا نداشتم بليط خريدم و مشکلي پيش نيومد. همين الان بريد سايت ماهان ميتونيد بليط دبي رو بخريد.
مرسي دوست عزيز.
من از بوشهر و شيراز ميخوام اقدام كنم و ماهان تو اين مسير پروازي نداره.
آسمان داره كه اونم ظاهرا نميشه اينترنتي خريد كرد.
دوستان نظري ندارن ؟چطوري مي تونم مطمئن بشم ؟تاييد شفاهي آژانس به نظر شما كافيه ؟

اگر بخوايد بليط سيستمي بگيريد که اصلا دست آژانس نيست که به شما قول شفاهي و کتبي و ... بده. باز چارتر اگه باشه يه چيزي! ولي به آژانس مسافرتي مراجعه کنيد بدون ويزا ميتونيد بليط تهيه کنيد و اگر ايراد بگيرند بني اسرائيليست!

مرسي دوست خوبم.
همونطور كه گفتم بليط سيستمي تو مسير مورد نظر من قابل خريد نيست.ضمنا پرواز هم چارتره.از طرفي خريد جداگانه بليط و ويزارو دوستان توصيه نكردن.در هر صورت من الان با يكي از دوستام كه تو شيراز آژانس مسافرتي داره صحبت كردم و ايشون داستان 14 روز رو واسم كاملا توضيح دادن.ظاهرا اين قضيه فيلم آژانس هاي مسافرتيه تا بتونن از حداكثر ظرفيت كفيلشون تو دوبي واسه گرفتن ويزا استفاده كنن.
بازم ممنون از پاسخ شما دوست عزيز.
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: lilac ، 2013selectee ، kasrafo ، roeentan ، Tomas ، saeid-ss
دوستان عزیز

کسی‌ از پست دوبی‌ ویزا رو گرفته که ببینیم واقعا چند روز طول کشیده تا ویزا بیاد پست.

از راهنماییهاتون ممنونSmile
شماره کیس:2013AS6XXX/ تاریخ رویت قبول: 2 May/ کنسولگری: ابوظبی
/مصاحبه:W4 April/کلیرنس45 days/دریافت ویزا:W3 June/ورود به آمریکا:
/تعداد افراد: 2
تشکر کنندگان: Tomas
آزانس كار منو انجام داد و گفت تا همين هفته ويزا و بليطت آماده ميشه.زنگ ميزنيم بيا بگير.
از طرفي تا اونجايي كه من ميدونم از زمان صدور ويزا تا زمان وارد شدن به دوبي فقط 14 روز وقت داريم.با اين وضعيت ويزايي كه در مياد اكسپاير ميشه كه !!!!!!
داستان چيه ؟نريم دوبي راهمون ندن ؟؟؟؟؟؟از طرفي بدون ويزا بليطو نميدن.اين يعني اگه بخوام دو هفته قبل از حركت برم واسه ويزا به طور قطع بليط گيرم نمياد.مدير آژانس كه ميگه اصلا نگران نباش.از دوستان كسي هست راهنمايي كنه ؟من سابقه گرفتا ويزاي دوبي رو ندارم.
ممنون ميشم.
سلام دوست عزیز
نگران نباشید ویزای توریستی دبی که آژانس ها میگیرند ۱۴ روزه هست و این به این معناست که شما از زمان ورود ۱۴ روز اجازه اقامت در امارات را دارید ولی از زمان صدور آن معمولاً یک ماه فرصت دارید تا تاریخ اکسپایر ویزا!
در ضمن اکثر آژانس ها در شیراز کار بلیط و ویزا رو بطور جداگانه هم انجام میدهند منافاتی با هم ندارند ولی برای اطمینان بهتره از یک آژانس بلیط و ویزاتون رو تهیه کنید.
تشکر کنندگان: rezagh ، Hoormazd ، nazi1368 ، Solmazzz ، kasrafo ، roeentan ، Tomas ، saeid-ss
آزانس كار منو انجام داد و گفت تا همين هفته ويزا و بليطت آماده ميشه.زنگ ميزنيم بيا بگير.
از طرفي تا اونجايي كه من ميدونم از زمان صدور ويزا تا زمان وارد شدن به دوبي فقط 14 روز وقت داريم.با اين وضعيت ويزايي كه در مياد اكسپاير ميشه كه !!!!!!
داستان چيه ؟نريم دوبي راهمون ندن ؟؟؟؟؟؟از طرفي بدون ويزا بليطو نميدن.اين يعني اگه بخوام دو هفته قبل از حركت برم واسه ويزا به طور قطع بليط گيرم نمياد.مدير آژانس كه ميگه اصلا نگران نباش.از دوستان كسي هست راهنمايي كنه ؟من سابقه گرفتا ويزاي دوبي رو ندارم.
ممنون ميشم.

تا اونجایی که من میدونم از زمان صدور ویزا یک ماه وقت دارید برید ولی 14 روز وقت دارید که اونجا باشید و هر روز اضافه تر باید نفری 200 درهم بدید
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: lilac ، rezagh ، امير جو ، sce ، Danoosh ، الهه سابق ، roeentan ، Tomas ، sumya ، saeid-ss
(2013-04-06 ساعت 13:59)Setare99 نوشته:  دوستان عزیز

کسی‌ از پست دوبی‌ ویزا رو گرفته که ببینیم واقعا چند روز طول کشیده تا ویزا بیاد پست.

از راهنماییهاتون ممنونSmile

من سه شنبه مصاحبه داشتم و ٥ شنبه عصر از پست ويزامو گرفتم
كلا به اين زمانها توجه نكنيد تو سفارت گفت ٣ روز شايدم بيشتر طول بكشه
شماره کیس: 2013A5XXX . ابوظبی .2 نفرو نصفیBig Grin. هوستون تگزاس, ويزا يكضرب مارچ٢٠١٣
و این نیز بگذرد بار دگر روزگار چون شکر آید
تشکر کنندگان: rezagh ، Hoormazd ، sce ، bayat_r ، الهه سابق ، Setare99 ، Tomas ، sumya ، saeid-ss ، saeid12345
(2013-04-06 ساعت 14:10)bayat_r نوشته:  
ممنون ميشم.

تا اونجایی که من میدونم از زمان صدور ویزا یک ماه وقت دارید برید ولی 14 روز وقت دارید که اونجا باشید و هر روز اضافه تر باید نفری 200 درهم بدید
ممنون از جوابت دوست عزیز.
زندگی تو شهرستان های کوچیک و یا حتی نیمه بزرگ مثل بوشهر و شیراز شاید یه مقدار آرامش و امنیت بیشتری نسبت به تهران داشته باشه ولی انصافا وقتی پای صحبت کارای اینطوری پیش میاد فرق امکانات خودشو نشون میده.ممنون از 3 دوست عزیزی که سوال منو با حوصله جواب دادن.جهت اطلاع دوستای دیگه یه چند نمونه از ایرادات بنی اسرائیلی رو واستون میگم :
1-همراه داشتن نامه دوم برای واکسیسناسیون در شیراز-تازه اونم فقط 2شنبه ها و اونم فقط اگه حالشو داشتن !!!!!!!!!!!!بوشهر که اصلا به جز دکتر هلال احمر نمیدونستن واکسیناسیون واسه کاری غیر از حج هم لازمه...کارد زرد سیخی چند ؟
2-همراه داشتن ویزا برای گرفتن بلیط دوبی در بوشهر.سیستمی کیلو چند ؟یه آسمان هست اونم با بدبختی باید بری التماس کنی.
3-همراه داشتن یک فقره چک کارمندی به مبلغ 7 میلیون تومان(تاکید هم دارن حتما کارمندی باشه)به عنوان ضمانت برای صدور ویزا !!!!!!
4-پرداخت مبلغ 5 تا 10 برابری برای ترجمه مدارک به علت رقابت کاملا فشرده بین دارالترجمه های رسمی در بوشهر.جهت اطلاع مبلغ ناقابل 80 هزار تومان برای شناسنامه و 120 هزار تومان برای مدرک تحصیلی.شانس آوردیم بقیشو دادیم شیراز واسه ترجمه.والا باید زندگیمونو واسش میفروختیم.......
و......
هدف از ارسال این پست اول معذرت از بابت سوالای اینطوری و بعد هم تشکر از دوستان و در نهایت واسه آگاه سازی بعضی از دوستان شهرستانی که به نظر من واسه اینجور کارا خودتونو معطل شهرتون نکنین.....
با تشکر.
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: bayat_r ، Danoosh ، Saeedv13 ، الهه سابق ، kasrafo ، امير جو ، lilac ، usa lover ، sam110 ، roeentan ، Tomas ، sumya ، saeid-ss
سلام دوستان .
ما در ابوضبی مصاحبه داریم .عیبی نداره کارهای پزشکیمان را در NMC HOSPITAL DUBAI انجام دهیم .کسی ادرس ایمیل NMC را در دوبی دارد ؟اگر کسی از دوستان اطلاع داره می توانید بگویید که به فارسی سوال می کنند در بیمارستان یا انگلیسی ؟
با تشکر
(2013-04-06 ساعت 17:13)پویان ازاد نوشته:  سلام دوستان .
ما در ابوضبی مصاحبه داریم .عیبی نداره کارهای پزشکیمان را در NMC HOSPITAL DUBAI انجام دهیم .کسی ادرس ایمیل NMC را در دوبی دارد ؟اگر کسی از دوستان اطلاع داره می توانید بگویید که به فارسی سوال می کنند در بیمارستان یا انگلیسی ؟
با تشکر

سلام.
نه.چه عیبی داره ؟به این آدرس ایمیل بزن :
appointmentdeiradxb@nmc.ae
ما درخواست خودمونو دادیم اونا تایید کردن.شما هم این کارو انجام بده.1 ساعته جواب می دن.به فارسی و انگلیسی هم صحبت میشه.نگران نباش.کارت راه میوفته.به تاپیک سفرنامه هم یه سری بزن.ضمنا به گفنه بعضی از دوستان اگه وقت هم نگیری خیلی مهم نیست.
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: sam110 ، امير جو ، kasrafo ، پویان ازاد ، Tomas ، saeid-ss
این موضوع پست جدید نداشت، باید پرچم رو ببریم بالا !! Smile

دوستان سفر کرده و با تجربه، من چند تا سوال دارم، لدفاً پاسخ بدید:

1- ترجمه و اصل کارت ملی برای سفارت ابوظبی نیاز هست ؟؟

2- در سفرنامه ها مشاهده شده که 3راه برای رسیدن به مقصد و مقصود هست، که یکیش اجاره کردن ماشینه/ میخواستم بدونم چرا هیچکسی ماشین نگرفته اونجا؟؟ مگه ارزون تر در نمیاد؟ حتی اگر 2روز هم کرایه کنی، یک روز بری شناسایی (مثل شب کنکور Big Grin) یک روز هم بری مصاحبه، باز به نظر به صرفه تر در میاد!

3- این سوال مرتبط هست با سوال 2. بنزین لیتری چنده امارات؟ ماشین بگیری، کارت سوخت میدن بهت؟Big Grin

4- دعا کنید برای ماها که مصاحبه نرفتیم هنوز! این سوال نبود، مسئلت بود Cool
موفق باشید...
2013AS59XX/دو نفر+من که بالای 21سال بودم و بهم ویزا ندادنCool/ابوظبی/W4آوریل
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kasrafo ، امير جو ، roeentan ، Tomas
(2013-04-06 ساعت 20:25)sam110 نوشته:  این موضوع پست جدید نداشت، باید پرچم رو ببریم بالا !! Smile

2- در سفرنامه ها مشاهده شده که 3راه برای رسیدن به مقصد و مقصود هست، که یکیش اجاره کردن ماشینه/ میخواستم بدونم چرا هیچکسی ماشین نگرفته اونجا؟؟ مگه ارزون تر در نمیاد؟ حتی اگر 2روز هم کرایه کنی، یک روز بری شناسایی (مثل شب کنکور Big Grin) یک روز هم بری مصاحبه، باز به نظر به صرفه تر در میاد!

3- این سوال مرتبط هست با سوال 2. بنزین لیتری چنده امارات؟ ماشین بگیری، کارت سوخت میدن بهت؟Big Grin

موفق باشید...
سلام دوست عزیز.
1-ابوظبی پی دی اف نداره که فهرست مدارکو بشه از توش درآورد.دوستان از مدارک آنکارا استفاده می کنن که توی اون اصل کارت ملی و ترجمش لازمه.پس ترجیحا ترجمه بکنی و با خودت ببری ضرر نداره.من خودم تمدیدش هم کردم.ولی میگن لازم نیست.
2-ماشین هم میشه اجاره کرد.به نظر من به دردسرش نمی ارزه.گواهی نامه بین المللی،پلیس کشور غریبه،مسیر ناآشنا و اتفاقات پیش بینی نشده دیگه واسه حرکت تو اون موقع(صبح زود)تا رسیدن به ابوظبی ریسک دیر رسیدن به سفارت رو داره که من یکی این ریسکو نمیکنم و با تاکسی میرم.
3-فکر میکنم بنزین لیتری 47 سنت باشه.دقیقا نمیدونم.در مورد کارت سوختم اطلاعی ندارم.
بازم دوستان اگه نظری دارن تکمیل کنن.
تشکر کنندگان: rezagh ، الهه سابق ، امير جو ، kasrafo ، sam110 ، Tomas ، feri efa
(2013-04-06 ساعت 20:25)sam110 نوشته:  این موضوع پست جدید نداشت، باید پرچم رو ببریم بالا !! Smile

موفق باشید...

سلام
برای سوال اولت سفرنامه من رو بخون ...لینکش تو امضام هست
فقط اینو بگم که اصل هیچ مدرکی رو از من نخواستن ولی شما باید برای احتیاط همراهت باشه شاید افیسر بخواد ببینه.... ولی من ترجمه کارت ملی رو موقع تحویل مدارک دادم ....افیسر از روی اون یک چیزایی وارد کامپوترش کرد
این خیلی سوال خوبی هست ....تا جایی که من می دونم:
در مورد اجاره ماشین...وقتی شما در دبی ماشین اجاره می کنید باید مبلغ قابل توجهی رو به عنوان ودیعه نزد اجاره دهنده بگذارید...وقتی تایم اجاره ماشین تموم می شه و شما میایید ماشین رو پس می دید اون شرکت اجاره دهنده خودرو اون ودیعه روو حدودا تا 15 روز (کم یا زیاد ) نیگر میداره تا اگر هنگام رانندگی خلافی یا چیزی اتفاق افتاده با پول شما اون رو پرداخت کنه...بعد از اون تاریخ پولتون رو می تونید بگیرید در صورتی که شما دیگه اون موقع در دبی نخواهید بود که برید و پول رو ازشون بگیرید
این مهم ترین دلیل هست که کمتر کسی ماشین اجاره می کنه برای رفتن به ابوظبی مگر اینکه فرد قابل اطمینانی رو داشته باشه که بجاش پول رو براش بگیره که تازه این هم نمی دونم شدنی هست یا نه

دلایل دیگه شامل راحتیه سفر با افرادی هست که کارشون بردن بچه های لاتاری به ابوظبیه... قیمت بسیار مناسبی که می گیرن ... و اگر خدایی نکرده مشکلی قبل مصاحبه پیش بیاد مثلا مدرکی رو یادتون رفته باشه از هتل بیارید اونها می تونن خیل کمک کنند
2013AS59XX // ابوظبی اول اپریل // 1 نفر // کارنت : بولتن مارچ(12 FEB ) // هیوستون Wink کلیرنس:May 14 سفرنامه
تشکر کنندگان: الهه سابق ، امير جو ، lilac ، kasrafo ، sam110 ، usa lover ، roeentan ، Tomas ، sumya ، saeid-ss

موفق باشید...
دوستان خيلي خوب اين سوال و جواب دادن بنده هم تجربه خودم رو مينويسم
١ بنده ترجمه و اصل كارت ملي همراهم بود ولي افيسر نخواست ولي همراه باشه بهتره
٣ بنزين ليتري ١/٧٢درهم و ديزل فكر كنم ٣/٥ درهم كارت سوختم نمي دنBig Grin
٤ بعد از اينكه افيسر گفت ٣ روز ديگه برو پست ويزاتو بگير يه حس جالبي داشتم از خدا مي خوام نصيب همه بشه.
شماره کیس: 2013A5XXX . ابوظبی .2 نفرو نصفیBig Grin. هوستون تگزاس, ويزا يكضرب مارچ٢٠١٣
و این نیز بگذرد بار دگر روزگار چون شکر آید
تشکر کنندگان: lilac ، kasrafo ، sam110 ، rezagh ، roeentan ، Tomas ، usa lover ، nima-92
(2013-04-06 ساعت 21:11)sce نوشته:  

موفق باشید...
سلام دوست عزیز.
1-ابوظبی پی دی اف نداره که فهرست مدارکو بشه از توش درآورد.دوستان از مدارک آنکارا استفاده می کنن که توی اون اصل کارت ملی و ترجمش لازمه.پس ترجیحا ترجمه بکنی و با خودت ببری ضرر نداره.من خودم تمدیدش هم کردم.ولی میگن لازم نیست.
2-ماشین هم میشه اجاره کرد.به نظر من به دردسرش نمی ارزه.گواهی نامه بین المللی،پلیس کشور غریبه،مسیر ناآشنا و اتفاقات پیش بینی نشده دیگه واسه حرکت تو اون موقع(صبح زود)تا رسیدن به ابوظبی ریسک دیر رسیدن به سفارت رو داره که من یکی این ریسکو نمیکنم و با تاکسی میرم.
3-فکر میکنم بنزین لیتری 47 سنت باشه.دقیقا نمیدونم.در مورد کارت سوختم اطلاعی ندارم.
بازم دوستان اگه نظری دارن تکمیل کنن.
تو امضای من سفرنامه یا مدارک مورد نیاز رو بخون
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: rezagh ، الهه سابق ، sam110 ، roeentan ، Tomas
(2013-04-06 ساعت 18:54)sce نوشته:  
(2013-04-06 ساعت 17:13)پویان ازاد نوشته:  سلام دوستان .
با تشکر

سلام.
نه.چه عیبی داره ؟به این آدرس ایمیل بزن :
appointmentdeiradxb@nmc.ae
ما درخواست خودمونو دادیم اونا تایید کردن.شما هم این کارو انجام بده.1 ساعته جواب می دن.به فارسی و انگلیسی هم صحبت میشه.نگران نباش.کارت راه میوفته.به تاپیک سفرنامه هم یه سری بزن.ضمنا به گفنه بعضی از دوستان اگه وقت هم نگیری خیلی مهم نیست.
سلام
امکانش هست متن ایمیلی که فرستادین رو به من پ خ کنید ؟ من یه ایمیل فرستادم بیشتر از یک هفته میگذره که جواب ندادن
2013AS71XX
ABU DHABI
W1MAY

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان