کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-04-18 ساعت 17:49)morvarid1364 نوشته:  دوستان عزیز
در سفارت ابوظبی مصاحبه به صورت فارسی هم میتونه باشه؟

بله دوست عزیزWink
کیس:82xx//مقصد:هيوستون/سفارت:ابوظبی..ویزا:۱ضرب ولي با بدبختيBig Grin
تشکر کنندگان: kasrafo ، پدی ، sce ، ابی هانی ، morvarid1364 ، saeid-ss
(2013-04-18 ساعت 17:18)behnam88 نوشته:  
(2013-04-18 ساعت 15:29)sce نوشته:  A_F79 ، آبی هانی ، خودم.
هفته اول می دیگه نیست ؟

منم هستم

من نیز می باشم Big Grin
شماره کیس: 7xxx تعداد افراد :3 کارنت :March 12 2013 مصاحبه:هفته اول May ابوظبی
وضعیت:ورود به آمریکا در 27 سپتامبر، لس آنجلس
تشکر کنندگان: behnam88 ، sce
A_F79 ، آبی هانی ، behnam88،ultra ،خودم.
هفته اول می دیگه نیست ؟
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: ابی هانی ، behnam88 ، ultra
دوستان مهاجر ما هم فردا ميريم دبى ، شنبه صبح مديكال و دوشنبه هم سفارت با دبى هم اشنا هستم اگر به كمك احتياج داشتيد تا جايى كه بتونم در خدمتم ، براى رفتن به ابوظبى هم هنوز تصميم قطعى نگرفتم شايد خودم برم شايدم اگه همسفر ديگه اى باشه با خانم مليكا بريم.
كيس نامبر:2013AS5700. سفارت: ابوظبى. تعداد: ٣ نفر. قبولى: ٢ may. ارسال مدارك: ٦ jun  مصاحبه : هفته سوم اپريلCoolكليرنس برگه سفيد .كلير 29 may ,دريافت ويزا 3 junWink
تشکر کنندگان: so_ar ، houmanmir ، a.jahangiri ، ابی هانی ، morvarid1364 ، niko ، lilac ، saeid-ss
(2013-04-18 ساعت 19:57)Hoormazd نوشته:  دوستان مهاجر ما هم فردا ميريم دبى ، شنبه صبح مديكال و دوشنبه هم سفارت با دبى هم اشنا هستم اگر به كمك احتياج داشتيد تا جايى كه بتونم در خدمتم ، براى رفتن به ابوظبى هم هنوز تصميم قطعى نگرفتم شايد خودم برم شايدم اگه همسفر ديگه اى باشه با خانم مليكا بريم.
براتون آرزوی موفقیت دارم
NMC همیشه شنبه ها برای تست مدیکال سفارت سرویس میده و میشه روش حساب کرد یا باید قبلش هماهنگ کنیم؟
و اینکه شنبه تست بدید و یکشنبه جواب رو بگیرید ارجنت حساب میشه و باید هزینه بیشتری پرداخت کنید یا عادیه؟
شماره کیس: 2013AS000082XX - کنسولگری: ابوظبی - مصاحبه : 10 June - کلیر شدن: 14 August -مقصد: Seattle
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، lilac
(2013-04-18 ساعت 21:10)roeentan نوشته:  
(2013-04-18 ساعت 19:57)Hoormazd نوشته:  دوستان مهاجر ما هم فردا ميريم دبى ، شنبه صبح مديكال و دوشنبه هم سفارت با دبى هم اشنا هستم اگر به كمك احتياج داشتيد تا جايى كه بتونم در خدمتم ، براى رفتن به ابوظبى هم هنوز تصميم قطعى نگرفتم شايد خودم برم شايدم اگه همسفر ديگه اى باشه با خانم مليكا بريم.
براتون آرزوی موفقیت دارم
NMC همیشه شنبه ها برای تست مدیکال سفارت سرویس میده و میشه روش حساب کرد یا باید قبلش هماهنگ کنیم؟
و اینکه شنبه تست بدید و یکشنبه جواب رو بگیرید ارجنت حساب میشه و باید هزینه بیشتری پرداخت کنید یا عادیه؟

من ايميل زدم، وقت گرفتم و جواب هم يكشنبه بعد از ظهر اماده ميشه ارجنت هم نيست .Rolleyes
كيس نامبر:2013AS5700. سفارت: ابوظبى. تعداد: ٣ نفر. قبولى: ٢ may. ارسال مدارك: ٦ jun  مصاحبه : هفته سوم اپريلCoolكليرنس برگه سفيد .كلير 29 may ,دريافت ويزا 3 junWink
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، naarestan ، lilac ، saeid-ss
(2013-04-18 ساعت 19:00)ultra نوشته:  
(2013-04-18 ساعت 17:18)behnam88 نوشته:  
هفته اول می دیگه نیست ؟

منم هستم

من نیز می باشم Big Grin

ما هم هستیم در خدمتتون.Shy
کیس نامبر : **2013AS75 _ تاریخ مشاهده قبولی: MAY 2012 _تاریخ کارنت: مارس2013 _ تاریخ مصاحبه: 2 می ، ابوظبی _کلیرنس: 12 جون ( 41 روز) ، ورود به خاک نو : 11 جولای 2013 _ ساکن: فیر فکس ویرجینیا ، تعداد: 4 نفرWink
تشکر کنندگان: ابی هانی ، behnam88
(2013-04-18 ساعت 12:44)ابی هانی نوشته:  
(2013-04-18 ساعت 12:02)A_F79 نوشته:  دوستان عزیز هفته اول may کسی هست برای مصاحبه؟
بله
البته اگه زنده باشیم ما هم هفته اول می مصاحبه داریم

(2013-04-17 ساعت 20:48)sce نوشته:  
(2013-04-17 ساعت 17:24)taba60 نوشته:  سلام بچهای عزیز کسی‌ اگه هفتهٔ سوم آوریل بود به من پیغام بده من با ملیکا خانم هماهنگ کردم باهم بریم

من هفته اول می هستم.در مورد هزینه چی گفت ؟
منهم هفته اول هستم
من اینجا به ملیکا زنگ زدم و گفت فعلا نفری 150 درهم
ما هم هفته اول می هستیم اگه خدا بخواد.
کیس نامبر : **2013AS75 _ تاریخ مشاهده قبولی: MAY 2012 _تاریخ کارنت: مارس2013 _ تاریخ مصاحبه: 2 می ، ابوظبی _کلیرنس: 12 جون ( 41 روز) ، ورود به خاک نو : 11 جولای 2013 _ ساکن: فیر فکس ویرجینیا ، تعداد: 4 نفرWink
تشکر کنندگان: ابی هانی ، behnam88
هفته اول می دیگه نیست ؟

منم هفته اول می هستم
2013AS71XX
ABU DHABI
W1MAY
تشکر کنندگان: ابی هانی
(2013-04-16 ساعت 23:55)Mahbaran نوشته:  سلام دوستان خوب مهاجرم
ما 4 نفریم یعنی یک پسر 20 ساله و یک دختر 16 ساله داریم اگه تمکن مالی رو در یک بانک 130 میلیون و در بانک دیگه 90 میلیون به نام همسرم ( برنده اصلی) و 50 میلیون به نام خودم و یک سند ، نشون بدیم کافیه؟ به 2 بانک مختلف گیر نمی دن؟ یعنی قبول می کنند 2 حسابو در 2 بانک مختلف؟

سلام
هرچند تا بانک باشه مهم نیست ترجیحا" همهء حسابها در یک روز و تاریخ پرینت گرفته شوند.
case number:2013AS000086xx
selection visited:May 15th
Forms sent:May 17th
People: 2
Current in: April
Interview: June,9th
Status: visa received
تشکر کنندگان:
چکیده تاپیک
دوستان عزیز، با مطالعه کامل این تاپیک، نظرات دوستان، بعضی از سفرنامه ها و اینترنت مطالب مهمی که مطرح شده بود رو به طور خلاصه آوردم، امیدوارم دوستانی که فرصت نکردن تاپیک رو کامل بخونن به طور خلاصه مراحل سفر به ابوظبی دستگیرشون بشه
پرواز
1- از همراه بردن قرص، شربت و دارو بدون نسخه معتبر پزشک جدا بپرهیزید. حمل حتی یک برگ قرص استامینافون در فرودگاه دبی ممکن است منجر به حبث از 6 ماه تا 3 سال شود.
2- برای گرفتن ویزا از 2 هفته تا 3 هفته قبل از سفر از طریق آژانس های مسافرتی اقدام کنید. گرفتن ویزا یک هفته طول می کشد و اعتبار آن زمان صدور یک ماه است و شما می توانید با این ویزا دو هفته در امارات اقامت داشته باشید. برای هر روز اقامت بیشتر می بایست 200 درهم بپردازید.
3- برای گرفتن بلیط و هتل از طریق آژانس ها اقدام به گرفتن تور کنید که ارزان تر تمام شود.
4- به دلیل مشخص نبودن دریافت ویزا در دروز مصاحبه و امکان تغییر تاریخ برگشت بلیط سیستمی بگیرید نه چارتر. چون در بلیط چارتر جریمه تغییر تاریخ برگشت تقریباً 300000 تومان است و می بایست ما به التفاوت قیمت روز بلیط را نیز بپردازید ولی با بلیط سیستمی تنها با پرداخت 30000 تومان می توانید تاریخ برگشت را تغییر دهید.
5- برای گرفتن بلیط سیستمی می توانید از طریق خود سایت ماهان www.mahan.aero اقدام کنید.
6- ایرلاین های خارجی که به مقصد دبی پرواز می کنند 20 تا 50 درصد گران تر از پرواز های داخلی هستند.
7- حتما نام هتل و محل اقامتتان را به خاطر داشته باشید تا در هنگام چک امنیتی در صورتی که از شما در این مورد سوال شد جوابگو باشید.
8- در هنگام برگشت به هیچ وجه سوغاتی های مایع و نوک تیز نظیر اسپری، موچین، ناخن گیر همراه خود به داخل هواپیما نبرید.
9- رفتن به طور مستقیم به ابوظبی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود. به دلیل گران تر بودن پرواز، محدود بودن تعداد پرواز در هفته، گران تر بودن هتل، گران تر بودن هزینه مدیکال و دیدنی تر بودن دبی.
محل اقامت
1- می توانید از طریق سایت www.booking.com از نرخ هتل ها مطلع شوید و در صورت داشتن کردیت کارد جا رزرو کنید. هم چنین می توانید از طریق سایت www.berimsafar.com اقدام به رزرو هتل کنید که حتی بعضی از آژانس ها در شرایط خاص از این سایت استفاده می کنند.
2- برای انتخاب محل اقامت انتخاب های زیادی پیش روی شماست و این امر کاملا به بودجه شما بستگی دارد. دوبی دو قسمت دارد، قسمت بازار وقدیمی تر دبی (دیره) که هتل های ارزان قیمت تر و فروشگاه های Day to Day و City Center در آن هستند و قسمت جدید تر که هتل ها و مال های گران در آن هستند. بیمارستان NMC در قسمت قدیمی شهر و نزدیک تر به شارجه است و بخش جدیدتر نزدیک تر به ابو ظبی می باشد.
3- ترجیجا هتلتان را در دیره بگیرید که کمتر نیاز به استفاده از مترو داشته باشید.
4- از change کردن دلار در هتل خودداری کنید و از اکسچنج های توی مال ها استفاده کنید.
5- برای استفاده از موبایل می توانید سیم کارت های اتصالات یا DU را خریداری کنید که هزینه اش از سیم کارت های ایرانی کمتر است. علاوه بر به صرفه بودن لازم است شما سیم کارت اماراتی داشته باشید تا به بیمارستان و سفارت شماره اتان را بدهید تا در صورت بروز اشکال با شما تماس گرفته شود.
آزمایشات پزشکی
1- روزهای تعطیل آخر هفته در امارات جمعه و شنبه می باشد ولی در روز شنبه بیمارستان NMC (New Medical Center) کار مدیکال را انجام می دهد. (NMC فقط روزهای جمعه تعطیل است)
2- برای انجام کارهای مدیکال در NMC نیازی به گرفتن وقت قبلی نیست. کار های پزشکی 2، 3 ساعت طول می کشد.
3- کافیست دو روز قبل از مصاحبه در دبی باشید تا یک روز قبل از مصاحبه نتایج آزمایش را تحویل بگیرید. با پرداخت دو برابر و اعلام قبلی به مسئول مربوطه، می توانید نتایج آزمایشات را در همان روز مدیکال تحویل بگیرید
4- بیمارستان NMC در بخش قدیمی شهر در خیابان صلاح الدین قرار واقع شده است. برای مراجعه به این بیمارستان باید در صورت استفاده از مترو می بایست در ایستگاه ابوهیل از قطار پیاده شوید. پرسنل تقریبا فارسی می فهمند و ارزان ترین مرکز انجام معاینات پزشکی می باشد.
ترانسفر
1- برای رسیدن به سفارت در ابوظبی می توانید از اتوبوس های Bur Dubai استفاده کنید که ایستگاهش در خیابان الغبیبه (Ghubaiba Bus Station ) است استفاده کنید که با 20 درهم شما را تا نزدیکی سفارت می برند و از آن جا نیز 2، 3 دقیقه با تاکسی تا سفارت راه هست. تنها عیبش این است که اگر اولین اتوبوس را سوار شوید حدودا ساهت یک ربع به هشت به سفارت می رسید که کمی دیر است و احتمالا تعداد زیادی در صف جلویتان خواهند بود.
2- در صورتی که گواهی نامه بین المللی دارید می توانید با صرف حدودا 100 درهم در روز ماشین کرایه کنید، ولی به علت متفاوت بودن ترافیک، قوانین و ریسک رانندگی در خیابان های ناشناس این روش پیشنهاد نمی شود.
3- برای سفر های داخل شهری استفاده از مترو به صرفه تر و راحت تر است و همچنین برای ترانسفر تا سفارت می توانید از کسانی که کارشون ترانسفر مسافر ها به سفارت است استفاده کنید. مثل خانم ملیکا (شماره تلفن : 0557388634)
4- 3 قطعه عکس 5 در 5 برای روز مدیکال و 3 قطعه عکس 5 در 5 در روز مصاحبه همراه داشته باشید.
5- بهتر است ساعت 7 الی 7:30 در سفارت باشید.
6- مترو دبی

[عکس: dubai_metro_map_central_590.gif]
ساعت کار مترو دبی از شنبه تا پنج شنبه، 6 صبح الی 11 شب و جمعه ها از 2 بعد از ظهر الی 11 شب می باشد. استفاده از مواد غذایی در مترو 100 درهم جریمه دارد. در تمامی ایستگاه ها مراکز خرید، کافی شاپ، رستوران، دستگاه ATM و کمک های اولیه موجود می باشد.
مترو دبی دو خط دارد که یکی به رنگ سبز و دیگری به رنگ قرمز می باشد. هر قطار 5 واگن دارد. در واقع تفاوت رنگ بلیط های مترو در تفاوت همین 5 واگن است. واگن اول واگن VIP است که برای آن بلیط Golden Class تهیه می کنیدو قیمتش دو برابر واگن های معمولی است و تفاوت آن در داشتن صندلی های چرمی و لوکس می باشد. واگن دوم واگن مخصوص خانم ها و بچه هاست و 3 واگن بعدی واگن های معمولی هستند که با داشتن بلیط های نقره ای می توانید از این واکن ها استفاده کنید.
برای استفاده از سیستم حمل و نقل دوبی می بایست Nol Crad تهیه کنید که این کارت ها الکترونیکی، قابل شارژ و کلا 4 نوع هستند، آبی، نقره ای، قرمز و طلایی که در جدول زیر به تفکیک توضیح داده شده اند.
زمان خرید بلیط باید مقصد را اعلام کنید و بگویید که یک سره می خواهید یا دو سره و همچنین باید بگویید که Golden Class می خواهید یا خیر. بلیط را تا پایان سفر نزد خود نگه دارید چون در انتهای مسیر برای خروج از گیت باید مجددا کارت بزنید.
انواع بلیط های مترو به شرح زیر می باشد :
[عکس: cc5c249e15c2.jpg]
از این کارت ها می توان اتوبوس نیز استفاده کرد. مدت اعتبار این کارت ها 5 سال است و توصیه می شود از کارت نقره ای که برای استفاده رایج و معمولی است استفاده کنید.
بیمارستان NMC چسبیده به ایستگاه ابوهیل و نزدیک ترین ایستگاه مترو به اداره پست دبی ایستگاه طیران می باشد.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
سلام
من تازه کارنت شدم و وقت سفارتم معلوم شده: ابوظبی هستم و در خردادماه انشالله.

چند تا سؤال دارم:
۱. چرا همه‌ی سفرنامه‌های کیس‌هایی که ابوظبی مصاحبه داشتند، رفتند دوبی هتل گرفتند و دوبی کار مدیکال انجام دادند؟ مگه خود ِ ابوظبی فرودگاه و هتل و بیمارستان نداره که آدم مستقیم همونجا فرود بیاد؟! چون گویا دوساعتی راه هست از دوبی تا سفارت در ابوظبی و این موضوع، برای کسایی که ۸و۹صبح وقت مصاحبه دارن، یه کم استرس‌زاست.
۲. اگر برای مدیکال بخوایم بریم NMC، نیازی به وقت قبلی نیست؟ (مثل آنکارا و دکتر اونگان؟). من از چند روز پیش که نامه‌های دوم اومدند، ایمیل دادم به NMC برای گرفتن وقت و هنوز هیچ جوابی دریافت نکردم ازشون! همینجوری بدون وقت باید برم؟!
۳. با توجه به اینکه هیچ مدرکی رو نیاز نیست به سفارت در ابوظبی پست کنیم، یعنی همه‌ی همه‌ی مدارک رو روز سفارت باید با خودمون ببریم؟
۴. توی سفرنامه‌ی یکی از دوستان ۲۰۱۱، خوندم که گفتند کلیرنس خوردیم چون هم خودم (آقاهه) توی جای دولتی کار می‌کردم و هم خانمم توی دانشگاه دولتی درس خونده بوده! من خیلی تعجب کردم! اولین باری بود که همچین چیزی می‌شنیدم! یعنی واقعا ممکنه چون دانشگاه دولتی درس خوندی، کلیر بخوری؟
2013AS84xx, Abu Dhabi, w2 June, ویزای یک‌ضرب, مدارک مصاحبه, csc, سفرنامه‌ی من
مراحل آمدن Green Card
تشکر کنندگان: sce ، mehdi110 ، saeid-ss
خوب به سلامتی.
دوست عزیز یه دو سه صفحه بری عقب و پست هارو مطالعه کنی،هم جواباتو میگیری و هم کلی اطلاعات مفید دیگه.
موفق باشین.

(2013-04-19 ساعت 11:43)naarestan نوشته:  سلام
من تازه کارنت شدم و وقت سفارتم معلوم شده: ابوظبی هستم و در خردادماه انشالله.

چند تا سؤال دارم:
۱. چرا همه‌ی سفرنامه‌های کیس‌هایی که ابوظبی مصاحبه داشتند، رفتند دوبی هتل گرفتند و دوبی کار مدیکال انجام دادند؟ مگه خود ِ ابوظبی فرودگاه و هتل و بیمارستان نداره که آدم مستقیم همونجا فرود بیاد؟! چون گویا دوساعتی راه هست از دوبی تا سفارت در ابوظبی و این موضوع، برای کسایی که ۸و۹صبح وقت مصاحبه دارن، یه کم استرس‌زاست.
۲. اگر برای مدیکال بخوایم بریم NMC، نیازی به وقت قبلی نیست؟ (مثل آنکارا و دکتر اونگان؟). من از چند روز پیش که نامه‌های دوم اومدند، ایمیل دادم به NMC برای گرفتن وقت و هنوز هیچ جوابی دریافت نکردم ازشون! همینجوری بدون وقت باید برم؟!
۳. با توجه به اینکه هیچ مدرکی رو نیاز نیست به سفارت در ابوظبی پست کنیم، یعنی همه‌ی همه‌ی مدارک رو روز سفارت باید با خودمون ببریم؟
۴. توی سفرنامه‌ی یکی از دوستان ۲۰۱۱، خوندم که گفتند کلیرنس خوردیم چون هم خودم (آقاهه) توی جای دولتی کار می‌کردم و هم خانمم توی دانشگاه دولتی درس خونده بوده! من خیلی تعجب کردم! اولین باری بود که همچین چیزی می‌شنیدم! یعنی واقعا ممکنه چون دانشگاه دولتی درس خوندی، کلیر بخوری؟
خوب به سلامتی.
دوست عزیز یه دو سه صفحه بری عقب و پست هارو مطالعه کنی،هم جواباتو میگیری و هم کلی اطلاعات مفید دیگه.
موفق باشین
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: Hoormazd ، moon_rose ، naarestan ، houmanmir ، mehdi110 ، ابی هانی ، sumya ، saeid-ss
سلام وقت مصاحبه یکشنبه است با توجه به اینکه هردومون شغل دولتی داریم همسرم سربازی توی ارتش بوده رفت وبر گشت چه روزی بگیریم در ضمن هتل 3 ستاره 4 ستاره خیلی خوب در رقه و المراقبات معرفی کنید و چقدر با کلینیک فاصله داره اساتید محترم لطفا راهنماییکنید
[color=#FF45004رویزا/Sep.2013/مقصد:ویرجینیا/ شک میکنم به آسمون پشت در باز قفس[/color]
Freedom Is Not Free
بانک اطلاعات
[url=http://mohajersara.com/post-355474.html#pid355474][/url]
تشکر کنندگان: sce ، mehdi110 ، farshadsh
(2013-04-19 ساعت 14:30)azar1348 نوشته:  سلام وقت مصاحبه یکشنبه است با توجه به اینکه هردومون شغل دولتی داریم همسرم سربازی توی ارتش بوده رفت وبر گشت چه روزی بگیریم در ضمن هتل 3 ستاره 4 ستاره خیلی خوب در رقه و المراقبات معرفی کنید و چقدر با کلینیک فاصله داره اساتید محترم لطفا راهنماییکنید

اگه دو برابر هزینه مدیکال عادی واستون مهم نیست میتونین جمعه شب برین و شنبه صبح برین مدیکال و عصر شنبه هم جوابو بگیرین(هزینه دوبرابر).با توجه به وضعیت کیس شما که احتمال کلیرنس داره،میتونین همون یکشنبه عصر برگردین.
در مورد هتل هم میتونن از بوکینگ چک کنین.منطقه دیره به کلینیک نزدیکتره.
موفق باشین.
لاتاری 2013

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان