کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید سیم کارت و گوشی موبایل
سلام
دوستان من سفر قبلی در فروشگاه ها تلفن های prepaid زیاد دیدم و خودم هم با حدود 30$ از target یکی خریدم ( verizon) اما سیم کارت بدون قرارداد را نمی دانم از کجا باید خرید. آن گوشی ای که داشتم را هم موقع برگشت به ایران با خودم نیاوردم و منزل دوستان ماند، البته متاسف هم نیستم چون بسیار زشت بود و هیچ امکاناتی نداشت Cool ضمن اینکه اینبار مقصدم ایالت دیگریست و باید فکر تلفن دیگری باشم. خودم یک گوشی هوشمند نسبتاً خوب دارم و اینبار می خواهم یک سیم کارت بدون قرارداد AT&T بخرم ( گزینه ای که هر وقت خواستم و به میزان نیازم شارژش کنم و ماه هایی که ایران هستم هم هزینه ای بابت آن پرداخت نکنم). لطفاً راهنمایی کنید که در اصرع وقت از کجا می توانم تهیه کنم ( فرودگاه، فروشگاه، نمایندگی AT&T یا غیره). در مورد خرید از ebay و امثالهم می دانم اما از نظر زمانی و مکانی شرایط خرید اینترنتی ندارم در نتیجه در مورد خرید غیرمجازی کمک نیاز دارم و از راهنمایی هایتان ممنون می شوم.
[font=Arial]گر به هم آویزیم
ما دو سرگشتۀ تنها... چون موج
به پناهی که تو می جویی،
خواهیم رسید
اندر آن لحظۀ جادوییِ اوج!
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: خانه ، sce
(2013-06-09 ساعت 22:21)ghafari88 نوشته:  بچه ها یه سوال ...
می خواستم ببینم خط ها و شماره های آمریکا سیستم شماره گذاریشون چجوریه؟
ببینید. مثلا همراه اول خودمون خطاش براساس شهریه که واگذار شده و مثلا اگر خط تهران رو توی مشهد استفاده کنیم می افته و بالطبع شماره هاش هم براساس شهر تعیین میشه ( مثلا 912 تهران و 915 مشهد ) ... اما ایرانسل اینطوری نیست و خطاش سراسریه و شماره هاش هم مثل همه ..
حالا می خوام ببینم خط های آمریکا شبیه کدوم سیستمه؟!

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
مثله همراه اول ولی هزینه جابجایی نداره.
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: ghafari88 ، مانترا
(2013-06-10 ساعت 01:06)r91 نوشته:  دوستان میشه در مورد تلفن ثابت هم صحبت کنید.اونم اپراتورهای مختلف و پلن های مختلف داره؟کلا جریانش چیه.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=
کلا تلفن ثابت زیاد کاربرد نداره ولی ما چون در رفت و آمد هستیم یک خط از magic-jack گرفتیم هم ایران هم یواس کارمون رو راه انداخته و راضی هستیم هم رو ایفون هم گوشی ثابت هم روی پی سی قابلیت استفاده داره.
هزینه هم خیلی کمه فقط اینترنت میخواد. میتونید از سایتش اطلاعات تکمیلی رو بگیرید
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
پاسخ
تشکر کنندگان: sasbk ، r91 ، afshinghwink ، Alirezaa2013 ، amir0_0amir ، Soap McTavish
(2013-06-15 ساعت 03:30)ronmony نوشته:  
ببینید. مثلا همراه اول خودمون خطاش براساس شهریه که واگذار شده و مثلا اگر خط تهران رو توی مشهد استفاده کنیم می افته و بالطبع شماره هاش هم براساس شهر تعیین میشه ( مثلا 912 تهران و 915 مشهد ) ... اما ایرانسل اینطوری نیست و خطاش سراسریه و شماره هاش هم مثل همه ..

ممنون. حالا می خواستم ببینم اگر با یه شرکتی مثلا وریزون قرارداد ببندیم بعد از یکی دو ماه شهرمون رو عوض کنیم ( مثلا اول که می ریم از هیوستون بگیریم و بعد بریم پیتسبورگ) شمارمون رو اگر درخواست بدیم ( رایگان) برامون عوض می کنن و شماره پیتسبورگ بدن؟
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink
Smile 
سلام به همه،
من دیدم دوستان در مورد اینکه موبایل ایرانشون در آمریکا هم قابل استفاده هست سوال زیاد دارند فکر کردم که یه توضیحی بدم بد نیست.
در آمریکا تا اونجا که من اطلاع دارم دو شرکت بزرگ AT&T و T-Mobile سیستم GSM رو پشتیبانی میکنند و در واقع سیم کارد میدن که البته AT&T سیستم CDMA رو هم پشتیبانی میکنه.
شما باید مشخصات فنی موبایلتون رو در بیارید و ببینید که کدوم باندهای فرکانسی رو ساپورت می کنند تا تقریبا مطمئن شید که می تونید از موبایلتون در آمریکا هم استفاده کنید.
جزئیات فرکانسهای ساپورت شده در شبکه AT&T رو در اینجا ببینید

و جزئیات فرکانسهای ساپورت شده در شبکه T-Mobile رو هم در اینجا ببینید و توضیحاتشم بخونید.

بهتره با تکنیکال ساپورت این دو شرکت هم چک کنید که اگه میتونن تایید کنن که موبایلتون به شبکه اونها می خوره یا نه.
این وب سایت می تونه کمکتون کنه که مشخصات موبایل خودتون رو چک کنید.

لینک زیر هم ماله شرکت T-Mobile هست که می تونین برند موبایل و مدلش رو تایپ کنید و ببینید که با شبکه اونها کامپتیبل هست یا نه:
در ضمن یک اپراتور هست که نسبتا پلان های ارزونی داره و بیشتر بدرد کسانی میخوره که دیتا نمی خوان و فقط تماس و اس ام اس لازم دارن (گرچه پلان دیتا هم داره) این اپراتور Senior friendly هست . برای افراد مسن خوبه و از نتورک کاورج AT&T استفاده میکنه:

این وب سایت هم یک آپشن جالب داره که میاد بر اساس فرکانسهای شبکه گوشی های GSM رو دسته بندی میکنه. بر اساس اپراتور ها هم همینطور. من تا بحال ازش خرید نکردم اما می تونید با استفاده از این سایت گوشی انتخاب کنید که مثلا هم به شبکه At&t بخوره هم به شبکه ایران.

امیدوارم این پست کمکتون کنه.Rolleyes
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
(2013-06-15 ساعت 11:14)ghafari88 نوشته:  
(2013-06-15 ساعت 03:30)ronmony نوشته:  

ممنون. حالا می خواستم ببینم اگر با یه شرکتی مثلا وریزون قرارداد ببندیم بعد از یکی دو ماه شهرمون رو عوض کنیم ( مثلا اول که می ریم از هیوستون بگیریم و بعد بریم پیتسبورگ) شمارمون رو اگر درخواست بدیم ( رایگان) برامون عوض می کنن و شماره پیتسبورگ بدن؟
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
دوست عزیز چون هزینه جابجایی وجود نداره معمولا کسی شماره عوض نمیکنه ولی در همه مناطق شماره آزاد وجود داره و میشه شماره جدید براحتی گرفت.
چیزی که بیشتر در یواس مطلوب هست حفظ شماره قدیم هست که اینهم اونجا مقدوره. مثلا فرض کنید شما در ویرجینیا از وریزون شماره گرفتید و بعد از مدتی رفتید ایالت دیگه مثلا یوتا و از خدمات وریزون در محل جدید راضی نبودید و بخواهید مثلا از تی موبایل خدمات بگیرید. با حدود 10 د ل ا ر میتونید همان شماره قبلی رو از وریزون به تی موبایل انتقال بدید. به همین راحتی..! حتی انتقال شماره ثابت هم بین شرکتها به همین راحتیه و متداوله...
امیدوارم پاسختون را گرفته باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، Danoosh ، amir82 ، sasbk ، ghafari88 ، behzadb57 ، milad_aae ، sce ، behnam88 ، Alirezaa2013 ، lilac ، hushmandco ، afshinghwink ، mirzamemar ، Saiban ، romance33 ، manila ، behfaza ، daad ، Saeedv13 ، sumya
(2013-06-12 ساعت 04:32)*NASIM* نوشته:  سلام
دوستان من سفر قبلی در فروشگاه ها تلفن های prepaid زیاد دیدم و خودم هم با حدود 30$ از target یکی خریدم ( verizon) اما سیم کارت بدون قرارداد را نمی دانم از کجا باید خرید. آن گوشی ای که داشتم را هم موقع برگشت به ایران با خودم نیاوردم و منزل دوستان ماند، البته متاسف هم نیستم چون بسیار زشت بود و هیچ امکاناتی نداشت Cool ضمن اینکه اینبار مقصدم ایالت دیگریست و باید فکر تلفن دیگری باشم. خودم یک گوشی هوشمند نسبتاً خوب دارم و اینبار می خواهم یک سیم کارت بدون قرارداد AT&T بخرم ( گزینه ای که هر وقت خواستم و به میزان نیازم شارژش کنم و ماه هایی که ایران هستم هم هزینه ای بابت آن پرداخت نکنم). لطفاً راهنمایی کنید که در اصرع وقت از کجا می توانم تهیه کنم ( فرودگاه، فروشگاه، نمایندگی AT&T یا غیره). در مورد خرید از ebay و امثالهم می دانم اما از نظر زمانی و مکانی شرایط خرید اینترنتی ندارم در نتیجه در مورد خرید غیرمجازی کمک نیاز دارم و از راهنمایی هایتان ممنون می شوم.

درود
یک نکته رو توجه کنید که اگه مکالماتتون زیاد بشه prepaid به صرفه نیست حتی اگه به شما زنگ بزنن چون اونطوری هم شارژتون کسر میشه (فرقی بین تماس از شما و یا تماس به شما نداره) مگر طرحهای نامحدود ( unlimite ) بگیرین
من با 40 دلار ماهیانه مکالمه و تکست نامحدود از سیمپل موبایل گرفتم که زیر مجموعه T-mobile بود البته اینترنت نداشت

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mz64 ، milad_aae ، *NASIM* ، afshinghwink ، گل نهال ، Alirezaa2013 ، kouroshd ، Saiban ، manila ، amir0_0amir ، daad
سلام
دوستان من یک سوال داشتم
می خواستم بدونم اگه یک سیم کارت تو یک ایالت مثلا کالیفرنیا خرید بشه بعد بریم تو مثلا تگراس از سیم کارت استفاده کنیم
، هزینه اضافی باید پرداخت کنیم ؟
مثل هرینه جابجایی یا همچین چیزایی
ممنون می شم راهنماییم کنید .
2013asXX - از آنکارا تا سان فرانسیسکو ، ولی هنوز از ستاره ها متنفرم
پاسخ
تشکر کنندگان: daad
(2013-06-10 ساعت 00:29)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 00:47)sysmaster نوشته:  سلام

بچه ها ارزون ترین سیم کارتی که نا محدود اینترنت و مکالمه داشته باشه چیه؟ تی موبایل زده 70 دلار در ماه . از اون بهتر هم پیدا میشه؟

من ازین استفاده میکنم ارزونتر ندیدم!

ما simple mobile گرفتیم. مکالمه داخل آمریکا، اس ام اس به داخل و خارج از آمریکا - من جمله ایران- و اینترنت - با سرعت نسبتا پایین- همه اینا نامحدود 40 دلار در ماه البته prepaid
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: Alirezaa2013 ، Saeedv13 ، naarestan ، amir82 ، خانه ، mahakk ، kouroshd ، amir0_0amir ، Soap McTavish
سلام به همگي
من يك سوال داشتم با خواندن مطالب كمي گيج شدم.ما هنوز كامل ساكن نشدهايم و در حال رفت و امد هستيم،ميخواستم بدانم براي زماني كه به usميايم چه خطي بگيرم كه بتوانم از آن استفاده كنم و وقتي ايران هستم هزينه اي نداشته باشد.انجا به at&t كه سر زديم گفت بايد پلن ماهيانه بخريد
کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX
کیس خواهر اولم
2012AS00037XXX
جدول برندگان 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsun
بچه هایی که الان آمریکا هستن این سیم کارتایی که شما گرفتید(مثلا از T-mobile)میشه گذاشتش تو این مودمای usb و از اینترنتش برای لب تاب استفاده کرد؟مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Saiban ، daad
(2013-06-25 ساعت 00:22)خانه نوشته:  بچه هایی که الان آمریکا هستن این سیم کارتایی که شما گرفتید(مثلا از T-mobile)میشه گذاشتش تو این مودمای usb و از اینترنتش برای لب تاب استفاده کرد؟مرسی

http://mohajersara.com/thread-547-post-2...#pid255066
پاسخ
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، daad ، زری وحدتی
دوستان عزیز ما از شرکت metro pcs خط موبایل گرفتیم ما یه گوشی معمولی از خودشون گرفتیم 9 دلار که برای مکالمه و اس ام اس نامحدود ماهی 25 دلار و برای مکالمه و اس ام اس و اینترنت نامحدود ماهی 40 دلار هستش ولی برای گوشیهای جدید مثل اینکه یه مقدار مبلغش گرونتره در حد 50-55 دلار هستش ماهیانه ما در دالاس بودیم و هیج جایی نبود که ما بریم و آنتن نده
در کل این شرکت دوتا حسن داره که به نظر من خیلی مهمه و خوبه یکی اینکه مکالمه و اینترنتش نامحدوده و دیگه اینکه این شرکت قرار داد باهاتون نمیبنده و مجبور نیستید مثلا یه پلن یکساله یا دوساله بگیرید و در قبالش مسئولیتش داشته باشید میرید اونجا ازشون گوشی و شماره میگیرید هرماهی که پرداخت کردید تلفن دارید و هرماهی که پرداخت نکردید خطتتون قطع میشه به همین راحتی مخصوصا برای دوستانی که مثل ما برای مدت کوتاهی میرن آمریکا خیلی مناسبه البته ما برای همیشه هم که بریم از همین شرکت موبایل خواهیم گرفت چون فکر میکنم توی آمریکا اگه در قبال چیزی قرارداد و مسئولیت قانونی نداشته باشی خیلی باارزشه
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: naarestan ، mahakk ، Saiban ، amir0_0amir ، ehsun ، daad ، Saeedv13 ، Soap McTavish ، گل نهال
ار دوستان کسی درباره سیم کارت هایpay as you go چیزی شنیده . ظاهرا این سیم کارت ها را میخری وبعد هر چقدر خواستی می تونی توش شارژ بریزید . ؟
شماره کیس: 2013AS00005XXX
کنسولگری:هلسينكي کارنت شدن کیس:Feb-11-2013
مصاحبه:9 آوریل ،دریافت ویزا : 15 آوریل . مقصد Big Grinetroit
A journey of thousand miles begins with a single step
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
بچه ها من گوشی samsung Galexy GT-I9003 دارم که البته سیستم 4G , LTE را ساپورت نمیکنه و میخوام یه پلن T-mobile که سرویس داده نامحدود داره بگیرم که البته سرعت این پلن 4G هستش حالا با توجه به اینکه گوشی من اینو(4G) ساپورت نمیکنه میخوام بدونم چه اتفاقی برای سرعتش میفته اگه خیلی افت میکنه تا گوشیمو عوض کنم در ضمن میخوام اینترنت گوشیم رو برای لب تابم tethering کنم و دیگه اینترنت وایرلس نگیرم-مرسی
مشخصات فنی گوشی:
شبکه 2G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
شبکه 3G
HSDPA 900 / 1900 / 2100
مشخصات فنی کامل گوشی تو لینک زیر هستش:
http://www.gsmarena.com/samsung_i9003_ga...l-3761.php
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، behzadb57

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان