کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید سیم کارت و گوشی موبایل
(2014-12-02 ساعت 00:05)aghamilad نوشته:  سلام بچه ها من یه سوال دارم میخواستم بدونم که ایشالله اگر امدم اونجا گوشی از آمریکا بخرم یا از ایران؟
مثلا ایا اچ تی سی و هواوی و سونی هم اونجا هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

همه این گوشی ها اینجا هست. مدلهایی که حتی ممکنه ایران هم نباشه.

فقط بعضی گوشیهای غیرهوشمند در ایران صفحه کلید و منوی فارسی دارند که اینجا نیست و مثلا فرد مسنی که گوشی معمولی میخواد بهتره که از ایران بیاره که منو و صفحه کلید فارسی هم داشته باشه (حالا اساسا به چه درد بخوره کاری ندارم!)

گوشی های هوشمند هم که همشون صفحه کلید فارسی دارند یا بهشون میشه نصب کرد.

برین در سایتهای مختلف گوشی مد نظرتون رو چک بکنید و مطمئن باشید که زده Unlock و ببینید تفاوت با ایران چنده.

البته گوشی که میارید با اپراتورهای اسپرینت و ورایزون و شرکتهای زیر مجموعه شون کار نخواهد کرد بنابرین اگه احتمال میدید که از اینا استفاده کنید بهتره بیخیال گوشی خریدن در ایران بشید.

در کل من فکر میکنم بهتره از اینجا بخرید مخصوصا با گارانتی های عالی که اینجا میدن و یا تخفیف های بسیار زیاد در صورت خرید با قرارداد دو ساله خط.
پاسخ
تشکر کنندگان: aghamilad ، markopolos ، taherifar ، behfaza ، سعید6524
درباره گوشی لازمه یک توضیح مختصر بدم .
کلا سیستمهای موبایل سه تا استاندارد کلی داره که شامل GSM cdma و wcdma میشه
استاندارد GSM تقریبا همه دنیا استفاده میشه به غیر از امریکا و ژاپن و همون استانداردی هست که در ایران هم استفاده میشده و میشه. تنها تغییر بزرگی که کرده این بوده که در نسخه های اولیه تنها فرکانس 900 ساپورت میشد اما در تغییرات بعدی فرکانس 1800 هم بهش اضافه شد .این تغییر حدود 10 سال پیش انجام شده در نتیجه اصولا همه گوشیهایی که از 10 سال به این ور ساخته شدن باید 1800 را ساپورت کنند.
در امریکا تنها دو اپراتور AT7T و T-mobile از استاندارد GSm استفاده میکنند پس در نتیجه گوشی که از ایران میارین اگر IMEI استاندارد داشته باشه و توسط برادران پاساژ جمهوری براش IMEI ساخته نشده باشه اینجا کار میکنه!
sprint تنها CDMA کار میکنه و طبق استانداردش گوشی را میفروشه که تنها با شبکه خودش کار کنه.
این بین verizon بهتره . کل سری های 4g را با ساپورت GSM میده . به این معنی که شما اگر دیوایس را از ورایزون بخری ( بسته به پریپید یا پستپید) بعد از مدت مشخصی میتونید دیوایس را انلاک کنید و اونوقت میتونید از دیوایس در همه شبکه ها استفاده کنید . من شخصا هم سامسونگ s3 را با سیم کارت خودم تست کردم و هم موتورولا luge که هردو روی سیم کارت من کرد.
تو این چند وقت که من میچرخیدم بهترین قیمت با گوشی رو پلنهای پریپید ورایزون میده و خویبش اینه که بعد از فکر کنم سه ماه گوشی را آنلاک کنید و برید دنبال پلن خودتون.
دیل خوب دیگه ای که این چند روز دیدم گوشی فایرفون 32 گیگ امازون هست که خود آمازون انلاک شده را به قیمت باور نکردنی 199 دلار داره میفروشه! از نظر مشخصات هیچ چیزی از ایفون 6 نداره.

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، aghamilad ، markopolos ، kasrafo ، taherifar ، behfaza ، Alex 2014
stealth جان

این اسپرینت هم انگاری بخاطر قانون جدید انلاک موظف شده که گوشی ها قابل آنلاک کردن باشه اما مسئله اینه که اولا باید گوشی حتما جای سیم کارت داشته باشه که ظاهرا همشون ندارن و بعضی ها دارن و همچنین نکته بسیار مهم هم در مورد ورایزون و هم اسپرینت آنلاک شده این هست که:

نباید روی 4G اینا بروی شبکه ای دیگه حساب بکنید! متاسفانه این شرکتها برای 4G از استانداردهای بسیار متفاوتی استفااده میکنن که عملا با آوردن گوشی یک شرکت دیگه -- ممکنه -- شما به 3G و حتی گاها شنیدم که به 2G و البته مکالمه و تکست محدود بشید.

یعنی با این قانون آنلاک عملا یک دعوای زرگری راه انداختن و مردم فکر کردن چی شده در حالیکه که عملا همان بساط به جای خود هست!! بنابرین من توصیه ام به دوستان این هست که حدالامکان اول کار با گوشی ارزان شروع کنند و زمانی گوشی گران بخرند که مطمئن هستن با کدام شرکت خواهند موند.

اسپرینت رو اصلا توصیه نمیکنم چون هم شرکت دزدی هست با برنامه ای که سرم آورد و البته منم حقم رو از گلوشون کشیدم بیرون! و آنتن دهی اش هم اصلا خوب نیست (چون الان از طریق RingPlus.net عملا کماکان مشتری اسپرینت هستم). تی موبیل هم در بعضی شهرها خیلی خوبه ولی کلا زیاد عالی نیست در خارج شهرها و در حالت کلی برای GSM فقط AT&T و برای CDMA فقط Verizon خوبه یا از شرکتهای زیر مجموعه اینا که بهشون اصطلاحا میگن MVNO
پاسخ
تشکر کنندگان: aghamilad ، farshad varaste ، Rock ، markopolos ، kasrafo ، taherifar ، behfaza
(2014-12-02 ساعت 22:27)yami نوشته:  stealth جان

این اسپرینت هم انگاری بخاطر قانون جدید انلاک موظف شده که گوشی ها قابل آنلاک کردن باشه اما مسئله اینه که اولا باید گوشی حتما جای سیم کارت داشته باشه که ظاهرا همشون ندارن و بعضی ها دارن و همچنین نکته بسیار مهم هم در مورد ورایزون و هم اسپرینت آنلاک شده این هست که:

نباید روی 4G اینا بروی شبکه ای دیگه حساب بکنید! متاسفانه این شرکتها برای 4G از استانداردهای بسیار متفاوتی استفااده میکنن که عملا با آوردن گوشی یک شرکت دیگه -- ممکنه -- شما به 3G و حتی گاها شنیدم که به 2G و البته مکالمه و تکست محدود بشید.

یعنی با این قانون آنلاک عملا یک دعوای زرگری راه انداختن و مردم فکر کردن چی شده در حالیکه که عملا همان بساط به جای خود هست!! بنابرین من توصیه ام به دوستان این هست که حدالامکان اول کار با گوشی ارزان شروع کنند و زمانی گوشی گران بخرند که مطمئن هستن با کدام شرکت خواهند موند.

اسپرینت رو اصلا توصیه نمیکنم چون هم شرکت دزدی هست با برنامه ای که سرم آورد و البته منم حقم رو از گلوشون کشیدم بیرون! و آنتن دهی اش هم اصلا خوب نیست (چون الان از طریق RingPlus.net عملا کماکان مشتری اسپرینت هستم). تی موبیل هم در بعضی شهرها خیلی خوبه ولی کلا زیاد عالی نیست در خارج شهرها و در حالت کلی برای GSM فقط AT&T و برای CDMA فقط Verizon خوبه یا از شرکتهای زیر مجموعه اینا که بهشون اصطلاحا میگن MVNO
پس به این نتیجه رسیدیم از ایران گوشی نخرم و همون گوشی سونی اریکسون اکسپریا خودما بیارم؟
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، Danoosh ، taherifar ، behfaza
(2014-12-02 ساعت 22:44)aghamilad نوشته:  
(2014-12-02 ساعت 22:27)yami نوشته:  stealth جان

پس به این نتیجه رسیدیم از ایران گوشی نخرم و همون گوشی سونی اریکسون اکسپریا خودما بیارم؟

اصلا همه چی یک طرف، همین گارانتی که روی گوشی اینجا میگیری خودش میلیون می ارزه. من که میگم از اینجا بخر.
تازه بلکه اصلا مایه دار بودی و مشتری Verizon شدی؟ گوشی اونا CDMA هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، aghamilad ، Danoosh ، Rock ، markopolos ، taherifar ، behfaza
اينجا در صورت كنتراكت دوساله ميتونيد گوشى اپل ٦ را با دويست دلار پيش پرداخت بخريد
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، behfaza
با سلام به دوستان عزیز.
١- بە نظر شما کدام یک از گوشیهای (Motorola Moto G) و (Huawei Ascend Y530) مقاومتر و برای خط (T Mobile) مناسبتر هستند؟ باید عرض کنم که استفاده من از گوشی محدود هست و در حد (تلفن و جی پی اس و استفادە محدود از نت) خواهد بود. زیاد اهل گوشی عوض کردن نیستم و واسە همین میخوام یک گوشی مقاوم بگیرم.
٢- یک سوال دیگه (کە شاید کمی عجیب باشە و این مورد رو مشکل بشه برآورد کرد ولی ممکنه افراد باتجربه بتونن نظر بدن) اینکه: چون تلفن من به امور اداری محدود خواهد بود و تمام ارتباطات خانوادگی و دوستانه ام از طریق نت هست، و باتوجە به اینکه برای گرفتن جواب یک سوال از ادارات و ارگانهای مختلف ممکنه چندین دەقیقە پشت خط بمونی، آیا در پلان (کە در نظر دارم از تی موبایل بگیرم)، چند دقیقه برای مکالمه در نظر بگیرم؟ تکست هم محدود هست و بیشتر دیتا و نت برام مهمه!
٣ - اینکه در مبحث پلانهای مختلف نوشته (Unlimited call & text & data) و در کنارش مثلا نوشته: ( ... GB high speed ...) مثلا یک گیگابایت، منظور چیه؟ از یک طرف میگه دیتای نامحدود و از طرف دیگه تو همون پلان نوشته یک گیگا نت!
از لطف و پاسخگوییتان سپاسگزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دیتا آخرین گزینه ای هست که نامحدود میشه یا تخفیفات و سرعت و حجم ویژه میگیره. بنابرین دنبال کال و تکست محدود و دیتای نامحدود نباشید، نیست هیچ جا.

اون چند گیگ اول با سرعت بسیار بالا روی 4G ارایه میشه و بقیه نامحدودش با سرعت بسیار کمتر.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
(2015-01-01 ساعت 14:14)amirkabir333 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز.
١- بە نظر شما کدام یک از گوشیهای (Motorola Moto G) و (Huawei Ascend Y530) مقاومتر و برای خط (T Mobile) مناسبتر هستند؟ باید عرض کنم که استفاده من از گوشی محدود هست و در حد (تلفن و جی پی اس و استفادە محدود از نت) خواهد بود. زیاد اهل گوشی عوض کردن نیستم و واسە همین میخوام یک گوشی مقاوم بگیرم.
٢- یک سوال دیگه (کە شاید کمی عجیب باشە و این مورد رو مشکل بشه برآورد کرد ولی ممکنه افراد باتجربه بتونن نظر بدن) اینکه: چون تلفن من به امور اداری محدود خواهد بود و تمام ارتباطات خانوادگی و دوستانه ام از طریق نت هست، و باتوجە به اینکه برای گرفتن جواب یک سوال از ادارات و ارگانهای مختلف ممکنه چندین دەقیقە پشت خط بمونی، آیا در پلان (کە در نظر دارم از تی موبایل بگیرم)، چند دقیقه برای مکالمه در نظر بگیرم؟ تکست هم محدود هست و بیشتر دیتا و نت برام مهمه!
٣ - اینکه در مبحث پلانهای مختلف نوشته (Unlimited call & text & data) و در کنارش مثلا نوشته: ( ... GB high speed ...) مثلا یک گیگابایت، منظور چیه؟ از یک طرف میگه دیتای نامحدود و از طرف دیگه تو همون پلان نوشته یک گیگا نت!
از لطف و پاسخگوییتان سپاسگزارم.
سلام
به نظر من شما اگه میخواید از دیتای خطتون استفاده کنید بهتره گوشی ای بگیرید که صفحش بزرگ باشه وگرنه خیلی اذیت میشید، من این گوشیهاییکه گفتین رو نمیشناسم و نمیدونم الان ایران هستید یا آمریکا ولی گوشیهای سامسونگ و اچ تی سی وان فکر میکنم گوشیهای مناسبی باشه براتون.
در مورد سیمکارت معمولا کال، تکست و دیتای 3G با پرداخت مبلغ ماهیانه نامحدود هست و برای استفاده از اینترنت 4G بستگی به حجم انتخابی خودت باید مبلغ جداگانه ای بپردازی.
من الان از فامیلی پلن تی موبایل استفاده میکنم. برای سیمکارت اول 50 دلار سیمکارت دوم 30 دلار و سوم به بعد 10 دلار به علاوه تکس میدم و ماهیانه 1 گیگ 4G دارم و راضی هستم البته من بیشتر از اینترنت وای فای خونه استفاده میکنم و معمولا یک گیگم تموم نمیشه

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
بسیار سپاسگزارم از دوستان عزیز "Yami" و "Farshad" گرامی.
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، yami ، behfaza
نمیدونم دوست دیگه ای این شرکت رو معرفی کرده یا نه ولی گزینه دیگه ای که دارید Walmart family mobile هست و زیر مجموعه T-Mobile (یعنی همون کیفیت سرویس ولی چون یه برند دیگه هست کمتر پول میدید و مطمئن نیستم ولی اگه اشتباه نکنم والمارت بهتون 4G بیشتری هم میده نسبت به مبلغ پرداختی و ارزونترین پلن نامحدود T-Mobile ولی باز خودتون چک کنید تا مطمئن باشید)
یعنی همون سرویس رو میگیرید با یه اسم دیگه و مبلغ پایین تر
ماهی ۴۰ دلار براتو با مالیات تموم میشه و همه چی نامحدود فقط ۴g محدوده (فکر کنم ۵ گیگ هست در ماه - مطمئن نیستم چون من از 4G استفاده نمیکنم)
اولین ماه هم 25 دلار هست و سیستمشون بر اساس پستپید هست
تو این حدود شش ماهی که من و برادرم اومدیم که پوشش خوب و مناسبی داشته
من گوشیم رو از ایران آوردم و مشکلی نداشتم
اگر از ایران میاد و نگرانید که گوشی کار نکنه قبل از اومدن یا به شرکتی که میخواین ازش خط بگیرین چت کنین و بپرسین یا گزینه دیگه اینکه با شرکت سازنده گوشیتون چت کنین و اسم اپراتور هایی که مد نظرتونه بهشون بگید اونها چک میکنند و بهتون میگند که کار میکنه یا نه (این کاری بود که من خودم قبل از اومدن برای خودم و برادرم کردم و جواب داد البته من هم با اپراتور ها چک کردم هم با شرکت های سازنده)

یه گزینه دیگه که فکر میکنم برای خط خوب باشه lycamobile هست که من از تو همین سایت باهاش آشنا شدم و سیم کارتش رو دیروز سفارش دادم و فردا به دستم میرسه اونم هم زیر مجموعه T-Mobile (یعنی همون کیفیت سرویس ولی چون یه برند دیگه هست و از طرف دیگه 4G کمتر دارید کمتر پول میدید) هست و پلان هاش از ۲۳ دلار شروع میشه که مالیات رو هم شامل میشه و شما نباید پرداخت کنید و همه چی نا محدوده به غیر از 4G که ۱۰۰ مگ بیشتر نیست همینطور روی همین پلن اس ام اس رایگان به ایران هم داره (این چیزی بود که چت آنلاینشون به من گفت)
من منتظرم که سیم کارت برسه که شمارم رو بهش انتقال بدم روی اون شرکت و پس از تجربه اگه خوب بود بهتون میگم

راستی گوشی من HTC Desire 500 هست و چون 3G هست من شخصا 4G امتحان نکردم (یا بهتره بگیم نتونستم امتحان کنم) و همون 3G برای GPS و اسکایپ به صورت تصویری خوب جواب داده ولی تجربه ای که روی یوتوب داشتم باهاش روی کیفیت ۴۲۰ جالب نبود و بافر داشت ولی روی کیفیت پایینتر خوب بود

نکته دیگه ای که دوستان بهتره مد نظر داشته باشن اینکه تو آمریکا اینطور که یکی از دوستانم که سرویس محدود داشت میگفت هزینه زمان مکالمه بین دو طرف تقسیم میشه یعنی اگه یکی با خط نا محدود به شما زنگ بزنه و شما روی پلان محدود باشید نصف هزینه از شارژ شما کم میشه (این نکته رو من نمیدونم چقدر راسته چون سرویس خودم نامحدود بوده) پس اگر خواستید سرویس محدود بگیرید با اپراتور چک کنید

و آخرین چیز من اینجا به صورت دانشجویی هستم و چون SSN ندارم نمیتونم قرار دادی با شرکت ها خط بگیرم ولی تا اونجا که من میدونم (شاید من اشتباه کنم) و تو سایتهاشون چک کردم شما باید جدا از اون هزینه پیش پرداخت گوشی یه پول حدود ۴۰ دلار هم پرداخت کنید برای مثلا آیفون پس اگه برید گوشی رو بخرید برایتون شاید ارزونتر هم بی افته در طول یکسال و اگه از طرف دیگه بخواین قراردادتون رو کنسل کنید باید خسارت پرداخت کنید و پول آنلاک کردن گوشی رو بدید. باز امیدوارم دوستانی که چند ساله اینجا هستن و تجربه قرار داد ها رو دارن بهتر راهنماییتون کنن.

در نهایت قبل از هر کاری و هر تصمیمی بهترین کار اینکه با اون شرکت چت کنین تا از همه چی مطمئن باشید (هزینه قبض - اینترنت - گوشی و غیره)

موفق باشید

پی نوشت: آخرین نکته ای که یادم اومد اینکه بعضی شرکت ها مالیات رو داخل پلان هاشون حساب کردن و شما فقط همون مبلغ رو میدید و بعضی شرکت ها مبلغ بدون مالیات رو میگند و شما وقت پرداخت باید هزینه مالیات رو بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7 ، farshad varaste ، Danoosh ، behfaza ، Alex 2014
سلام
میشه توضیح بیشتری در مورد family mobile بدید؟
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
LycaMobile اگه اینترنت میخواین صرف نمیکنه ولی بدون اینترنت قوزینه خوبیه.

تی-موبایل رو حتما پوشش رو در منطقه مورد نظر از قبل از در و همسایه بپرسید بعد بخرید.

بدون اینترنت خواستید و تی-موبایل هم خط نداد بهتره H2Owireless بخرید که سیم کارتش رو AT&T کار میکنه و کلا از لایکا موبایل بهتره مخصوصا که لایکاموبایل مثل قدیم دیگه ارزان و دقیقه ای دو سنت نیست.

اگه تی-موبایل طرفتون کار میکنه همانطور که دوستمون گفت، فمیلی پلن والمارت عالیه. کلا از خود چهار اپراتور اصلی نگیرید چون خیلی گرون میدن.
پاسخ
(2015-01-28 ساعت 10:57)farshad varaste نوشته:  سلام
میشه توضیح بیشتری در مورد family mobile بدید؟

من هر چی که به ذهنم میرسید رو در مورد فامیلی موبایل والمارت براتون نوشتم
تنها نکته ای که ننوشتم طرز خرید هست که نمیدونم آنلاین داره یا نه
من حضورا رفتم فروشگاه والمارت و با نشون دادن پاسپورتم برام خط ر و ثبت کرد و 25 دلار گرفت و از همون لحظه خط فعال شد
باز اگه سوالی دارید میتونید از خود شرکت بپرسید
https://www.myfamilymobile.com/

راستی در مورد گوشی این رو هم بگم که تا اونجا که من تو فروشگاه ها دیدم خیلی از مدل هایی که تو ایران هست اینجا نیست
و البته یک سری مدل ها خاص گوشی هم اینجا دیدم که تو ایران نیست
ولی تنوع گوشی تو ایران بیشتره
قیمت ها هم یکی می افته رو شرکت های مثل سامسونگ و اچ تی سی باز خودتون تو سایت هایی مثل آمازون و بست بای چک کنید، اگه میخواین گوشی بخرید به نظر من بیاید اینجا بخرید چون همونطور که گفتم گوشی ها یه قیمته با ایران به غیر از آیفون که اینجا ارزون تره البته در مورد برند های دیگه که گفتم یک قیمته منظورم گوشی های خوبشون هست وگرنه یادم میاد یه گوشی اینجا دیدم ارزون تو بست بای (البته تو سایتشون نبود) حدود 50 دلار و اسمارت فون ال جی بود یادم نیاد مدل گوشی رو ولی اون موقع که من دیدم از ایران ارزون تر بود

توصیه من به دوستان اینکه با شرکت تلفن اینور که میخواین خط بگیرین و شرکت سازنده مدل گوشی ایرانتون رو چک کنین اگه کار میکنه فعلا رو دست خودتون خرج نذارید و بذارید بیاید اینجا و اگه خواستید باز گوشی بخرید با حوصله اینکار رو بکنید چون بعضی وقت ها اینجا حراج های خوبی میخوره و بعضی وقتها با اگه صبر کنید برای حراج ها با مبلغی که برای یه گوشی تو شرایط عادی میدید میتونید تو حراج دو تا گوشی بخرید

مثلا یه نمونه خوب حراج اینکه هر وقت که زمان مسابقات فوتباله تلویزیون تخفیف میخوره
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، behfaza
راستش من از family plan تی موبایل خط گرفتم. فعلا یک سیمکارت گرفتم، میخواستم واسه خانمم یه خط بگیرم به نظرتون یه خط دیگه از تی موبایل با 30$ بگیرم بهتره یا از این walmart که شما میگید؟ البته 30$ بدون مالیات
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان