کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
كليرنس برندگان ٢٠١٣
(2012-12-25 ساعت 23:09)yalda.irannejad نوشته:  مگه هر روز کلیرهای جدید رو اعلام میکنن یا مثلاً هفته ای یه بار ؟؟
همه شماها برنامه ریزی کردید که بعد از گرفتن ویزا کجا میرید و چی کار میکنید ؟؟
راستش من از این تغییر میترسم ... همه آرزومونن به رفتن بود اما حالا که داره کم کم جدی میشه .... یه جورایی داره توی دلم خالی میشه )):

این پست منو بخون شاید وصف حال شما هم باشه.
(2012-12-25 ساعت 15:58)IN.USA@2013 نوشته:  بچه های منتظر همه دعا کنیم که قبل هفته آخر ژانویه کلییر شیم تا اینکه 160 دلار دیگه بعدش پیاده نشیم برای قانون جدید گرفتن ویزا پس یه انرژی مثبت که همه سرحال و امیدوار
دوست من از صبح دارم مسیر های مختلف با ایر لاین های مختلف و چک میکنم پیشنهاد میکنم یهسری بزنی چون مسیر بچه ها مختلف است عمومیت نداره اطلاعاتش رو بنویسم اگر توی قیمتها بروی انوقت متوجه خواهی شد 160دلار مبلغی نیست که اصلا بخواهیم به ان فکر کنیم منکه حدود 14یا 15میلیون فقط بلیط پیاده میشوم قیمتها هم به ترتیب قطر الیتالیا ترکیش klm امارات بعد هم لوفت هانزا ببخشید موضوع ربطی به این تاپیک نداشت فقط گفتم دوستان همه اش به کلیر شدن فکر نکنند بفکر پرواز هم باشند.
CASE NUMBER:2013AS000011##
   *  تعداد افراد کیس:4نفر
  * تاریخ کارنتی:13اگست
اعلام تاریخ مصاحبه:19اکتبر*تاریخ مصاحبه:W2دسامبر    
محل مصاحبه:انکارا           *ایالت انتخابی:کارولینای شمالی
محل سکونت فعلی :سن خوزه کالیفرنیا
(2012-12-25 ساعت 23:09)yalda.irannejad نوشته:  مگه هر روز کلیرهای جدید رو اعلام میکنن یا مثلاً هفته ای یه بار ؟؟
راستش من از این تغییر میترسم ... همه آرزومونن به رفتن بود اما حالا که داره کم کم جدی میشه .... یه جورایی داره توی دلم خالی میشه )):

بنظر من اگه شما زندگی خوبی ايران داری و راضی هستی - يا حتی ناراضی هستی اما نگران يه مهاجرت سريع و بدون فکر هستی فعلا به خونه زندگی دست نزن
برو گرين کارت رو بگير. شرايط رو بسنج. سعی کن تاجايی که ممکنه کانتکت پيدا کنی. اگه دنبال کار هستی سعی کن حتما اپلای کنی.اگه يه دو تا اينترويو بری که چه بهتر
اگه دنبال دانشگاه هستی سعی کن حتما قسمت admission چند تا دانشگاه بری تا ببينی وضعيت به چه شکله.
اگه باز هم ديدين که اوضاع ايرانتون بهتره ايران برگرديد و بعد از چند ماه اين پروسه رو تکرار کنيد تا به جواب و تصميم نهاييتون برسيد

اينکه کجا ميريبد هم بايد روش تحقيق کنيد و بببينيد تواناييهاتون به کجا ميخوره. من شخصا فکر ميکنم ايالت های آبی و دموکرات بهتر هستن گرچه هر ايالت خودش مثل يه کشوره و خيلی از آمريکاييها هستن تو زندگيشون پاشون رو از يه ايالت اونور تر نميزارن

به هر حال اگه شک داريد بنظر من يکم محتاطانه پيش بريد و پلهای پشت سر رو خراب نکنيد
(2012-12-26 ساعت 02:14)amirhr123 نوشته:  
(2012-12-25 ساعت 15:58)IN.USA@2013 نوشته:  بچه های منتظر همه دعا کنیم که قبل هفته آخر ژانویه کلییر شیم تا اینکه 160 دلار دیگه بعدش پیاده نشیم برای قانون جدید گرفتن ویزا پس یه انرژی مثبت که همه سرحال و امیدوار
دوست من از صبح دارم مسیر های مختلف با ایر لاین های مختلف و چک میکنم پیشنهاد میکنم یهسری بزنی چون مسیر بچه ها مختلف است عمومیت نداره اطلاعاتش رو بنویسم اگر توی قیمتها بروی انوقت متوجه خواهی شد 160دلار مبلغی نیست که اصلا بخواهیم به ان فکر کنیم منکه حدود 14یا 15میلیون فقط بلیط پیاده میشوم قیمتها هم به ترتیب قطر الیتالیا ترکیش klm امارات بعد هم لوفت هانزا ببخشید موضوع ربطی به این تاپیک نداشت فقط گفتم دوستان همه اش به کلیر شدن فکر نکنند بفکر پرواز هم باشند.

بله کاملا صحبت شما رو قبول دارم ولی خب ازینورم بالاخره 160 تا هم واسه خودش پولیه تازه شما هم که خانوادتونم همراهتونن فکر کنم 400 500 تایی بشه! بالاخره آدم چند دلارم تو این اوضاع کمتر بده بازم خوبه تازه این هم حساب کنید که این پول باید به صورت انلاین و با استفاده از کردیت کارت مستر یا ویزا باشه و تا این پول هم پرداخت نشه گرین کارت براتون صادر و ارسال نمیشه و برا مایی که همون اول حساب نداریم خب پروسه خیلی مشکلتره!
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: bayat_r ، raham ، peyman1355 ، mohsen-usa ، amirhr123 ، Tomas
سلام
اميدوارم آنكارا امروز يه تكوني به خودش بده . 6 هفته گذشت ......Sad
شماره کیس: 2013AS7XX /تاریخ قبولی:3may /کنسولگری:آنکارا /تعداد افراد کیس :2نفر /تاریخ ارسال فرمها:10may /کارنت شدن کیس: 13aug /نامه دوم : 20sep /مصاحبه : nov ،كليرنس : یک نفر 185 روز و یک نفر 288 روز
تشکر کنندگان: bayat_r ، mitme ، armin1 ، صوفیا صوری ، peyman1355 ، AsemanAbee ، IN.USA@2013 ، r_ent ، lilac ، achi686 ، Tomas

نمی خواستم این حرفو بگم ... اما میگم !!!
به جرات باید بگم که من شاید جزو معدود اشخاصی هستم که توی بچه های 2013 داره بزرگترین ریسک زندگیش رو انجام میده ... اینو دارم با شناختی که از شرایطم دارم خدمتتون عرض می کنم ... شما اگه یه نفری ، ما 4 نفریم ...
نمی دونم چند سال سابقه کار داری ، اما من دارم چشم می بندم به گذشتم و چشم باز می کنم به آینده ای که ازش خبر ندارم ... 12 سال سابقه کار در یکی از معتبرترین معتبرترین معتبرترین شرکتها ، موقعیت شغلی بسیار عالی ، و ... و ...
به مهاجرت فکر می کردم ، اما نه به امریکا !!! کسی بودم که توی این 12 سال سابقه ، فقط در حال زندگی کردم و آینده رو بی خیال شده بودم ... حالا به این فکر افتادم که باید پس انداز کنم ... نمی گم کارم درست بوده ، اما کاری نکن که روزی اگه اسم مهاجرت و امریکا اومد بزنی پشت دستت !!!

خیلی حرفها دارم که اینجادیگه جاش نیست !
(2012-12-26 ساعت 11:49)IN.USA@2013 نوشته:  ... تازه این هم حساب کنید که این پول باید به صورت انلاین و با استفاده از کردیت کارت مستر یا ویزا باشه و تا این پول هم پرداخت نشه گرین کارت براتون صادر و ارسال نمیشه و برا مایی که همون اول حساب نداریم خب پروسه خیلی مشکلتره!

اولا که حتما راه دیگری هم برای پرداخت هست.
در ثانی میشه از کردیت کارت شخص دیگری هم استفاده کرد.
از اینها گذشته شما بعد از گرفتن سوشال کارت میتونید حساب باز کنید و ده روز بعد کارت اعتباری بگیرید. همه اینها قبل از آماده شدن گرین کارت انجام میشه.
(2012-12-26 ساعت 03:57)ehsan99 نوشته:  

بنظر من اگه شما زندگی خوبی ايران داری و راضی هستی - يا حتی ناراضی هستی اما نگران يه مهاجرت سريع و بدون فکر هستی فعلا به خونه زندگی دست نزن
برو گرين کارت رو بگير. شرايط رو بسنج. سعی کن تاجايی که ممکنه کانتکت پيدا کنی. اگه دنبال کار هستی سعی کن حتما اپلای کنی.اگه يه دو تا اينترويو بری که چه بهتر
اگه دنبال دانشگاه هستی سعی کن حتما قسمت admission چند تا دانشگاه بری تا ببينی وضعيت به چه شکله.
اگه باز هم ديدين که اوضاع ايرانتون بهتره ايران برگرديد و بعد از چند ماه اين پروسه رو تکرار کنيد تا به جواب و تصميم نهاييتون برسيد

اينکه کجا ميريبد هم بايد روش تحقيق کنيد و بببينيد تواناييهاتون به کجا ميخوره. من شخصا فکر ميکنم ايالت های آبی و دموکرات بهتر هستن گرچه هر ايالت خودش مثل يه کشوره و خيلی از آمريکاييها هستن تو زندگيشون پاشون رو از يه ايالت اونور تر نميزارن

به هر حال اگه شک داريد بنظر من يکم محتاطانه پيش بريد و پلهای پشت سر رو خراب نکنيد

با سلام
يلدا جان منم با دستمون احسان موافقم چون خودم هم شرايطي مثل شما دارم دارم و همش دارم با بجه هايي كه اون ور هستند صحبت مي كنم و نيز دانبال دانشگاه خوب واسه فاند گرفتن
اين ورهم دنبال موقعيت بهتر هستم دارم به تحصيلات اين ور هم همزمان با كارم فكر مي كنم بهتره بگم كه تا حالا اجازه ندارم موقعيت بدست امده از دست بره اما ممكن اين كار هزينه بر باشه و بالاخره بايد قبول كنيم كه هر تصميمي هزينه اي داره
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، raham ، lilac ، peyman1355 ، Tomas
بچه های کلیر شده آنکارا....... کجایین؟؟!!
کسی هنوز نرفته برای دریافت ویزا...؟؟
ما منتظر خبرای خوبتون هستیم......

اینم میزارم برای برنامه ریزی..... چک کنین و به تعطیلات سفارت توجه کنین ....Smile

http://turkey.usembassy.gov/holidays.html
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
(2012-12-26 ساعت 13:02)AsemanAbee نوشته:  بچه های کلیر شده آنکارا....... کجایین؟؟!!
کسی هنوز نرفته برای دریافت ویزا...؟؟
ما منتظر خبرای خوبتون هستیم......

اینم میزارم برای برنامه ریزی..... چک کنین و به تعطیلات سفارت توجه کنین ....Smile

http://turkey.usembassy.gov/holidays.html
درود بر شما دوست گرامي
يعني با توجه به ليست تعطيلات لينك بالا، سفارت فقط 1 ژانويه تعطيله و از 2 ژانويه شروع به كار خواهند كرد؟ آيا مثل ما تعطيلات رسمي سال نو ميلادي 5 روز ابتداي ژانويه ( مانند 1 تا 5 فروردين ) نيست؟
اگر اينطور باشه كه خيلي عالي ميشهSmile
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، raham ، صوفیا صوری ، Tomas
(2012-12-26 ساعت 12:42)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-12-26 ساعت 11:49)IN.USA@2013 نوشته:  ... تازه این هم حساب کنید که این پول باید به صورت انلاین و با استفاده از کردیت کارت مستر یا ویزا باشه و تا این پول هم پرداخت نشه گرین کارت براتون صادر و ارسال نمیشه و برا مایی که همون اول حساب نداریم خب پروسه خیلی مشکلتره!

از اینها گذشته شما بعد از گرفتن سوشال کارت میتونید حساب باز کنید و ده روز بعد کارت اعتباری بگیرید. همه اینها قبل از آماده شدن گرین کارت انجام میشه.
Applicants must pay this fee online through the USCIS website. Applicants should submit payments after they receive their visa package from DOS and before they depart for the United States.
Applicants can electronically submit the fee by answering the questions on the USCIS website by providing their:

checking account information, or
debit or credit card information. 
All check payments must be drawn on a U.S. bank. 

If the applicant is unable to make this payment, another person can make this payment on the applicant’s behalf.

Failure to Pay

The applicant will not receive a green card until the required USCIS Immigrant fee is paid.
خب این اطلاعات خود uscis هستش که مواردی که من گفتم مانند پرداخت online و عدم صدور گرین کارت در صورت عدم پرداخت اشاره شده البته گفته کسی دیگه هم میتونه پرداخت کنه ولی خب حالا کسایی که کسی رو ندارن هم خودش یک مشکله جدیده! باز اگه نکته ای هست که من غافلم خوشحال میشم امیر جان شما اشاره کنید .
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Sepasttian ، Tomas
(2012-12-26 ساعت 13:34)IN.USA@2013 نوشته:  خب این اطلاعات خود uscis هستش که مواردی که من گفتم مانند پرداخت online و عدم صدور گرین کارت در صورت عدم پرداخت اشاره شده البته گفته کسی دیگه هم میتونه پرداخت کنه ولی خب حالا کسایی که کسی رو ندارن هم خودش یک مشکله جدیده! باز اگه نکته ای هست که من غافلم خوشحال میشم امیر جان شما اشاره کنید .

Failure to Pay

‪The applicant will not receive a green card until the required USCIS Immigrant fee is paid.

‪Failure to pay does not affect the lawful status of the applicant. The applicant will have their passport stamped showing their lawful admission and permanent resident status. This stamp is valid for one year but it is strongly advised that new permanent residents pay the immigrant fee as soon as possible to avoid delays in receiving their Permanent Resident Card.

خب دوست عزیز،
همونطوری که در ادامه هم توضیح داده شما با مُهری که روی ویزاتون میخوره تا یکسال میتونید اقامت داشته باشید. (صحبتی از جلوگیری برای ورود نکرده) مسلما در همان روزهای اول و بعد از دریافت کردیت کارت میتونید برای پرداخت اقدام کنید و جای نگرانی نیست.
ضمنا همونطور که گفتم اشاره کرده به جز کردیت کارت از حساب چکینگ هم میتونید پرداخت کنید. یعنی بلافاصله بعد از باز کردن حساب و دیگه نیازی نیست منتظر کردیت کارت بمونید.

منبع

با سلام
به اين لينكي كه بچه ها گذاشتنو خوندم اينطور متوجه شدم كه اين پول رو موقع دادن ويزا نمي گيرن مي تونيد اين پولو تو خاك امريكا به حسابشون واريز كنيد با استناد به اين جمله :
Applicants should submit payments after they receive their visa package from DOS and before they depart for the United States.
مشكلي واسه پرداخت اين پول وجود ندارد تنها مشكل اينه كه ماها كه كلير خورديم بد شانسيمSad
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
تشکر کنندگان: Tomas
(2012-12-26 ساعت 14:03)aydinaghajani نوشته:  با سلام
به اين لينكي كه بچه ها گذاشتنو خوندم اينطور متوجه شدم كه اين پول رو موقع دادن ويزا نمي گيرن مي تونيد اين پولو تو خاك امريكا به حسابشون واريز كنيد با استناد به اين جمله :
Applicants should submit payments after they receive their visa package from DOS and before they depart for the United States.
مشكلي واسه پرداخت اين پول وجود ندارد تنها مشكل اينه كه ماها كه كلير خورديم بد شانسيمSad

ترجمهٔ قسمت قرمز شده اینه: قبل از عزیمتشان به آمریکا
اما همونطوری که در پست قبل توضیح دادم جای نگرانی نیست.

(2012-12-26 ساعت 13:47)Ehsan1358 نوشته:  سلام من كيس نامبرم 14 رقمي است ...

دوست عزیز سؤالتون رو فقط در یک تاپیک مطرح کنید (مرتبط ترین تاپیک)
پاسخ شما رو اینجا دادم.
تشکر کنندگان: r_ent ، Saeedv13 ، aydinaghajani ، صوفیا صوری ، lilac ، Tomas
(2012-12-26 ساعت 14:03)aydinaghajani نوشته:  
(2012-12-26 ساعت 11:49)IN.USA@2013 نوشته:  ... تازه این هم حساب کنید که این پول باید به ...

...

با سلام
اولاً ماهایی که تو لاتری برنده شدیم خیلیییییییییی خوش شانسیم و اگر چیزی به نام شانس وجود داشته باشه، از ماها خوش شانس تر کی رو میخواین پیدا کنین؟؟؟
خدا رو شکر‌Smile
درضمن این پول رو باید قبل از عزیمت به امریکا داد اما حتی اگر تا اون موقع هم نتونستین بدین هیچ مشکلی نداره و رسیدین اونجا میتونین پرداختش کنین و مشکلی براتون بوجود نمیاد اما خیلی تاکید شده که بهتره قبل از ورود به امریکا پرداخت رو انجام داده باشین.
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان