کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-08-19 ساعت 09:08)leila_2013 نوشته:  سلام دوستان . من بیشتر از 3 هفت هست اومدم لس آنجلس ( کانوگا پارک) اما برای کلاس زبان واقعا نمی دونم کجا باید برم ثبت نام کنم یا چه سایتی مراجعه کنم خواهش می کنم لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه . همه میگن کلاس زبان مجانی هست اما من هیچ آدرسی چیزی ندارم . لطفا راهنمایی کنید .
سلام دوست عزیز ،تو ولی کلاس زبان زیاد هست ، یکیش اینه http://www.lavc.edu/ البته نزدیک به خودتون سرچ کنید ،
این سایت تمام کلاس زبان هارو بهتون نشون میده ، اون بالا سرچ کنید ESL

http://www.yelp.com/search?find_desc=esl...2C+CA&ns=1
2013AS00002XXX , Armenia ,interview: December ,clear:5 Feb,destination: L.A ,29 August
تشکر کنندگان: r_ent ، usa lover ، tajhizgaran ، zohre02 ، daad ، kouroshd ، nooshshahnar ، mrbonbon ، amin arefi ، Alirezaa2013 ، afs ، romance33 ، sce
(2013-08-19 ساعت 09:19)bayat_r نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 08:57)ali.rajabi12 نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 06:26)afs نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 05:19)sepand88 نوشته:  رای گواهینامه یه خانم ایرانی مسعول انجام کارای گواهینامه بود و بهم گفت باید فرم I-94 رو پر کنم وگرنه نمیشه من که تاحالا نشنیده بودم دوستان اطلاعی دارن؟ تازه موقع پر کردن یه گزینه داره که نوع اقامتو میخواد که مال من گوناگونی لاتری هست اما تو لیستش نبود

دوست عزیز اگر بگید کدوم ایالت هستید بهتر می شه کمک کرد.
تا اونجایی که من می دونم برای افراد مقیم یکی از مدارکی که برای گرفتن گواهینامه لازمه گرین کارت یا فرم I-551.

این فرم I-551 دقیقا همون ویزایی هست که توی پاسپورت شما هست و این I-94 رو وقتی لازم دارند که ویزای شما غیر مهاجرتی باشه.
نوع اقامت رو هم نمی دونم چی بوده و چی می خواستید بزنید که نداشته. البته زیاد عجیب نیست من هم که برای گواهینامه اقدام کردم سیستمشون A نامبر روی ویزا رو قبول نمی کرد و با دردسر زیاد منیجر اصلیشون اومد تا تونستن مشخصات رو ثبت کنند.
با سلام دوستان می تونید بگید که گرفتن گواهینامه شامل چه مراحلی میشه؟آیا بدون گرین کارت و با سوشال نامبر میشه اقدام کرد؟و چقدر زمان می بره؟
گواهینامه ربطی به گرین کارت نداره و شما با SSN میرید به DMV و اقدام میکنید. ابتدا همون روز اول پس ار رجیستریشن و پول دادن امتحان آیین نامه میدید و اگر قبول شدید وقت میگیرید برای امتجان شهر (چند روز بعد) و با یک ماشین و صاحب ماشین میرید امتحان میدید. اگر قبول بشید یه مدرک موقت میدن و دو هفته تا دو ماه طول میکشه که اصل گواهینامه بیاد

دقیقا درسته بیات جان منتها 2 تا مدرک میخان برای اثبات محل سکونت که معمولا یکیش استیت منت بانکه و دیگری میتونه فیش آب و برق و ... باشه
کالیفرنیا رو نمیدونم ولی شیکاگو اگه امتحان شهر رو قبول بشی همونجا بلافاصله ازت عکس میگیرن و 10 ثانیه بعد گواهینامه تو دستته Big Grin
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
(2013-08-18 ساعت 03:43)afs نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 09:28)AFSHIN-PIC نوشته:  الان که اول راه این پروژه آماری هستیم موارد دیگه ای هم به اون اضافه بشه یک مرجع کاملتر برای خودمون و بچه های سالهای دیگه بوجود میاد که حداقل ار نظر من جالبتر و کاملتره ، مثلا : مدت زمان دریافت سوشیال سکیوریتی پس از ورود ، مدت زمان دریافت گرین کارت پس از ورود ، مدت زمان پیدا کردن اولین کار پس از ورود ، یا حتی عنوان کار یا یافتن کار در رشته تخصصی یا غیر تخصصی

کلا با نظر شما موافقم. فقط عملی شدن یا نشدنش به شرطی هست که بقیه دوستان هم همراهی بکنند و اطلاعاتشون رو اعلام کنند.
شخصا مشکلی با این موضوع ندارم و دوستان هرکدوم هرمقدار اطلاعات در اختیار من قرار بدند می شه روی سایت گذاشت.

اعضای محترم مهاجرسرا

اگر در آمریکا زندگی می کنید، ساکن شدید یا قرار هست در محل مشخصی از آمریکا ساکن بشید شما هم می تونید اطلاعات خودتون رو ارسال کنید تا شهرتون روی نقشه مهاجرت برندگان لاتاری ۲۰۱۳ درج بشه.

http://afsh.servehttp.com/p

افشین جان این سایت چرا باز نمیشه؟؟
میشه آدرس دقیقشو بگی؟
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
تشکر کنندگان: r_ent ، tajhizgaran ، zohre02 ، daad ، soruosh ، afs ، romance33 ، ikamaly
(2013-08-18 ساعت 12:27)amiz.abdollah نوشته:  
(2013-08-18 ساعت 12:21)tajhizgaran نوشته:  افشین جان ما رو هم وارد جدولت کن :

4 نفر
سن حوزه
کالیفرنیا
ورود به تاریخ 20 سپتامبرBig Grin

بلیت از کجات گرفتی ؟؟ نفری چند ؟

بلیت از قطری گرفتم . مشهد دوحه - دوحه شیکاگو - شیکاگو سن حوزه
هر نفر بزرگسال 24732000 ریال . Wink
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: usa lover ، amiz.abdollah ، zohre02 ، گل نهال ، daad ، soruosh ، kouroshd ، romance33 ، ikamaly ، byousefi_p ، shatsi ، AsemanAbee
(2013-08-19 ساعت 09:19)User نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 09:08)leila_2013 نوشته:  سلام دوستان . من بیشتر از 3 هفت هست اومدم لس آنجلس ( کانوگا پارک) اما برای کلاس زبان واقعا نمی دونم کجا باید برم ثبت نام کنم یا چه سایتی مراجعه کنم خواهش می کنم لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه . همه میگن کلاس زبان مجانی هست اما من هیچ آدرسی چیزی ندارم . لطفا راهنمایی کنید .
من ولی زندگی نمی کنم اما می دونم که در Pierce کالج کلاس های (تقریبا) مجانی ESL هست که باید ثبت نام کنید. برید به خود کالح و ازشون سوال کنید.
سلام
من کالج پیرس رفتم و تحقیق کردم، کلاس های ESL برای ما مجانی نیست 240 دلار هستش! البته میشه ثبت نام کرد و چند واحد برداشت و وام دولتی گرفت که من وقت نداشتم در موردش بیش از این تحقیق کنم و اگه لازم بود سال دیگه که In-state شدم میرم ثبت نام میکنم که مجانی باشه!
اون نزدیک، یعنی دقیقا روبروی پیرس، 1 جایی هست به نام west valley occupational center اینجا معروفه به اینکه کلاس زبان مجانی داره، البته مجانی نیست اما خیلی ارزونه، 30 دلار برای 10 هفته است و ثبت نام و شروع کلاس هاش از 13 آگوست بوده و ترم های بالاش ظرفیتش تکمیل شده ولی تا روز شروع کلاسها، ترم 1 و 2 هنوز جا داشت، اگر میخواین باید زود برین تا تعیین سطح بشین و برین سر کلاس. همه اطلاعاتش هم تو سایتش هست، کافیه اسمی که دادم رو تو گوگل سرچ کنید Smile
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
(2013-08-19 ساعت 09:19)bayat_r نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 08:57)ali.rajabi12 نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 06:26)afs نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 05:19)sepand88 نوشته:  رای گواهینامه یه خانم ایرانی مسعول انجام کارای گواهینامه بود و بهم گفت باید فرم I-94 رو پر کنم وگرنه نمیشه من که تاحالا نشنیده بودم دوستان اطلاعی دارن؟ تازه موقع پر کردن یه گزینه داره که نوع اقامتو میخواد که مال من گوناگونی لاتری هست اما تو لیستش نبود

دوست عزیز اگر بگید کدوم ایالت هستید بهتر می شه کمک کرد.
تا اونجایی که من می دونم برای افراد مقیم یکی از مدارکی که برای گرفتن گواهینامه لازمه گرین کارت یا فرم I-551.

این فرم I-551 دقیقا همون ویزایی هست که توی پاسپورت شما هست و این I-94 رو وقتی لازم دارند که ویزای شما غیر مهاجرتی باشه.
نوع اقامت رو هم نمی دونم چی بوده و چی می خواستید بزنید که نداشته. البته زیاد عجیب نیست من هم که برای گواهینامه اقدام کردم سیستمشون A نامبر روی ویزا رو قبول نمی کرد و با دردسر زیاد منیجر اصلیشون اومد تا تونستن مشخصات رو ثبت کنند.
با سلام دوستان می تونید بگید که گرفتن گواهینامه شامل چه مراحلی میشه؟آیا بدون گرین کارت و با سوشال نامبر میشه اقدام کرد؟و چقدر زمان می بره؟
گواهینامه ربطی به گرین کارت نداره و شما با SSN میرید به DMV و اقدام میکنید. ابتدا همون روز اول پس ار رجیستریشن و پول دادن امتحان آیین نامه میدید و اگر قبول شدید وقت میگیرید برای امتجان شهر (چند روز بعد) و با یک ماشین و صاحب ماشین میرید امتحان میدید. اگر قبول بشید یه مدرک موقت میدن و دو هفته تا دو ماه طول میکشه که اصل گواهینامه بیاد

البته من اینا رو تو مهاجرت نامه فکر کنم گفتم اما اینو بگم که، به من گفتن اگه گرین کارتت رو بیاری که من برده بودم، گواهینامه ات 5ساله میشه که الانم 5 ساله بهم دادن، اما اگر گرین کارت نمیبردم الان دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم 3 ساله گواهینامه میدادن. خلاصه 1 فرقی داشت!
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
دوستان عکس هایی که برای گواهینامه یا هر کار دیگه ای که نیاز به عکس داره میبریم، باید چند در چند باشه؟ 3*4 ، 6*4، 5*5 ؟؟
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، r_ent ، zohre02 ، daad ، kouroshd ، mehdi110 ، afshinghwink ، romance33 ، ikamaly ، shatsi
دوستان عزیز

اطلاعاتی در مورد چیزهایی که در زمان اجاره خونه لازم هست می خوام .

گرین کارت ؟
کردیت بانکی ؟
SSN ؟

و اینکه تا خونه اجاره نکنی نمیشه بچه ها رو مدرسه ثبت نام کرد ؟

ممنون .
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: daad ، romance33 ، ikamaly
(2013-08-19 ساعت 10:36)tajhizgaran نوشته:  

4 نفر
سن حوزه
کالیفرنیا

سلام
دوست عزیز امیدوارم که موفق باشید در زندگی جدید
میشه راهنمائی کنید من دنبال بلیط هستم واسه سن حوزه ولی بالای 4.000.000 تومان میشه شما چه جوری گرفتید ؟ جه زمانی گرفتید؟
تشکر کنندگان: r_ent ، dove ، daad ، tajhizgaran ، kouroshd ، romance33 ، ikamaly
اگه کارتی از بنک آو امریکا دارین و هنوز سیم کارت موبایلتون رو نخریدین و میخواین AT&T بخرین، (البته من ورایزن دارم!) بنک آو امریکا الان 1 تخفیف ویژه گذاشته میتونین برین تو سایتش پیدا کنین.
مثل اینکه 100$ تخفیف داره!!!!
موفق باشین Smile
(2013-08-19 ساعت 10:54)hushmandco نوشته:  دوستان عکس هایی که برای گواهینامه یا هر کار دیگه ای که نیاز به عکس داره میبریم، باید چند در چند باشه؟ 3*4 ، 6*4، 5*5 ؟؟

برای هیچ کاری عکس لازم ندارین!
برای گواهینامه، همون جا تو DMV ازتون عکس میگیرن، واسه همین من تو مهاجرت نامه ام گفتم لباس مناسب بپوشین و موهاتون مرتب باشه!
*** برای بلیط چارتر ارزون***

اینو 1 دوستم به من گفته:
www.edreams.com
in site blite arzoon dare mesle chartere ke cancle va jabejayi nadare vali taghriban nesfe gheimate
میتونین امتحان کنین Smile
(2013-08-19 ساعت 11:14)mona_gh نوشته:  

4 نفر
سن حوزه
کالیفرنیا

سلام
میشه راهنمائی کنید من دنبال بلیط هستم واسه سن حوزه ولی بالای 4.000.000 تومان میشه شما چه جوری گرفتید ؟ جه زمانی گرفتید؟

دوست من

من حدود 10 روز پیش رزرو کردم و 3 روز پیش بلیطها رو گرفتم . قیمت با توجه به تغییرات قیمت $ تغییر می کنه و با توجه به پر و خالی بودن پرواز هم فرق می کنه . فقط حواست باشه با پروازی بگیری که توی دوحه 1/5 ساعت توقف داشته باشه

شیکاگو به سن حوزه با امریکن ایرلاین هست . ضمناً بلیط ما یکسره هست .
تشکر کنندگان: kouroshd ، usa lover ، romance33 ، ikamaly ، AsemanAbee ، shatsi
(2013-08-19 ساعت 12:03)tajhizgaran نوشته:  

4 نفر
سن حوزه
کالیفرنیا

سلام

دوست من

من حدود 10 روز پیش رزرو کردم و 3 روز پیش بلیطها رو گرفتم . قیمت با توجه به تغییرات قیمت $ تغییر می کنه و با توجه به پر و خالی بودن پرواز هم فرق می کنه . فقط حواست باشه با پروازی بگیری که توی دوحه 1/5 ساعت توقف داشته باشه

یعنی شما از طریق آژانس هواپیمایی گرفتید؟
یعنی کل هزینه تمام پروازهای شما تا به سن حوزه برسید شده 2400.000 ؟
پرواز شما قطر هستش؟
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، kouroshd ، romance33 ، ikamaly
(2013-08-19 ساعت 12:18)mona_gh نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 12:03)tajhizgaran نوشته:  
(2013-08-18 ساعت 12:27)amiz.abdollah نوشته:  بلیت از کجات گرفتی ؟؟ نفری چند ؟

سلام

دوست من

یعنی شما از طریق آژانس هواپیمایی گرفتید؟
یعنی کل هزینه تمام پروازهای شما تا به سن حوزه برسید شده 2400.000 ؟
پرواز شما قطر هستش؟

از طریق دفتر قطری گرفتم و برای دو نفر بزرگسال و دو نفر بچه زیر 12 سال مجموعاً از مشهد تا سن حوزه بصورت فقط رفت شد 8 میلیون و 990 هزار تومان .
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، kouroshd ، romance33 ، لاتاری ، ikamaly ، marjani ، AsemanAbee

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان