کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-10-24 ساعت 00:25)گل نهال نوشته:  دوستاني كه با پرواز قطري سفر كرده ايد، توي بليط نوشته ٢تا ٢٣ كيلو ميتونيد بار داشته باشيد و اگه تا ٣٠ كيلو هم داشته باشيد، اون ٧ كيلوش اضافه بار ميخوره. پرواز ما با قطره تا نيويورك و قطر هم انگار واسه يكي دو كيلو اضافه باري نميگيره ولي مشكل ما اينه كه با امريكن ايرلاين هم يه پرواز داخلي داريم به سياتل.
كسي ميدونه اضافه بار را كيلويي چند دلار ميگيرن؟ و اينكه ما قراره دو تا ساك مكه اي برداريم و ٢ تا هم چمدون. كسي ابعاد جعبه واسه قطر را ميدونه؟ پيشنهادي داريد ممنون ميشم بهم بگيد چون اينروزا ديگه مغزم كار نميكنه و نياز به كمك دوستان دارم
ممنون از پاسختون

سلام گل نهال جان.
در مورد پرواز دوم مطمئن نیستم،ولی فکر می کنم شما اگه پروازتون توی آمریکا داخلی بشه یه بار 23 کیلویی بیشتر نمی تونین ببرین.من اول که تصمیم داشتم برم رالی اینطوری دستگیرم شد.در مورد 23 کیلوی قطری حداقل در مورد شیراز که زیاد سخت گیری نکردن و ما به راحتی برای 2 نفر 4 تا 25 کیلویی آوردیم و اضافه باری هم پرداخت نکردیم.اما اضافه بار مازاد بر 23 کیلو تا 32 کیلو رو اگه اشتباه نکنم 70 دلار حساب می کنن.در مورد ابعاد جعبه هم مثل بار اعمال می کنن.یعنی طول+عرض+ارتفاع نباید بیشتر از 158 سانتی متر بشه.ضمنا پیشنهاد من اینه که از خود آژانس هواپیمایی یا دفتر قطری مستقیم استعلام بفرمایین.من ساک مکه ای رو اگه اون چیزی که فکر می کنم باشه میشه تو پرواز هم آورد.توصیه دیگری هم که می تونم دوستانه بهتون بکنم اینه که سبک مسافرت کنین.اگه خریدن بعضی از وسایل در اینجا از نظر مالی براتون خیلی مهم نیست،بی خود و بی جهت بار خودتون رو سنگین نکنین و بزارین اولین پرواز شما به آمریکا بدون استرس اضافه بار و گم شدن و اینا خیلی خوب انجام بشه و از سفرتون لذت ببرین.
سفر خوبی داشته باشی.
موفق باشین.
لاتاری 2013
سلام دوستان یه سوال دارم بچه های زیر 21 سال وقتی به اینجا میان میتونن پاس امریکایی بگیرن یا باید مثل بزرگسالان 5 سال صبر کنن
سوال دیگه : اگر کسی بیاد اینجا و اصلا خروجی نداشته باشه همون 5 سال واسه گرفتن پاس امریکایی زمان صرف بشه؟
ممنونم از پاسختون

تشکر کنندگان: sh-p ، لاتاری ، AOC Kermani
(2013-10-24 ساعت 01:32)sce نوشته:  سلام گل نهال جان.
در مورد پرواز دوم مطمئن نیستم،ولی فکر می کنم شما اگه پروازتون توی آمریکا داخلی بشه یه بار 23 کیلویی بیشتر نمی تونین ببرین.من اول که تصمیم داشتم برم رالی اینطوری دستگیرم شد.در مورد 23 کیلوی قطری حداقل در مورد شیراز که زیاد سخت گیری نکردن و ما به راحتی برای 2 نفر 4 تا 25 کیلویی آوردیم و اضافه باری هم پرداخت نکردیم.اما اضافه بار مازاد بر 23 کیلو تا 32 کیلو رو اگه اشتباه نکنم 70 دلار حساب می کنن.در مورد ابعاد جعبه هم مثل بار اعمال می کنن.یعنی طول+عرض+ارتفاع نباید بیشتر از 158 سانتی متر بشه.ضمنا پیشنهاد من اینه که از خود آژانس هواپیمایی یا دفتر قطری مستقیم استعلام بفرمایین.من ساک مکه ای رو اگه اون چیزی که فکر می کنم باشه میشه تو پرواز هم آورد.توصیه دیگری هم که می تونم دوستانه بهتون بکنم اینه که سبک مسافرت کنین.اگه خریدن بعضی از وسایل در اینجا از نظر مالی براتون خیلی مهم نیست،بی خود و بی جهت بار خودتون رو سنگین نکنین و بزارین اولین پرواز شما به آمریکا بدون استرس اضافه بار و گم شدن و اینا خیلی خوب انجام بشه و از سفرتون لذت ببرین.
سفر خوبی داشته باشی.
موفق باشین.
ممنون از شما آقا شاپور
نه توي بليط قيد شده كه امريكن ايرلاين و جت بلو با قطر قرارداد دارن و ميشه مثل همون قطر هر نفر ٢ تا چمدون ٢٣ كيلويي بياره ولي فكر ميكنم پروازهاي قطر تا يكي دو كيلو را اذيت نميكنن ولي پرواز داخلي سختگيريشون بيشتره
ساك مكه اي بزرگه و ساك دستي نيست و ميشه حدود ٢٣ كيلو بار گذاشت توش.
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
(2013-10-24 ساعت 01:42)sh_aytak نوشته:  سلام دوستان یه سوال دارم بچه های زیر 21 سال وقتی به اینجا میان میتونن پاس آمریکایی بگیرن یا باید مثل بزرگسالان 5 سال صبر کنن
سوال دیگه : اگر کسی بیاد اینجا و اصلا خروجی نداشته باشه همون 5 سال واسه گرفتن پاس آمریکایی زمان صرف بشه؟
ممنونم از پاسختون
جواب سؤال اولتون بله هست و بايد بعد از ٥ سال واسه پاس آمريكايي درخواست بدن
جواب سؤال دومتونن اينه كه شما بعد از ٥ سال زودتر نميتونيد درخواست پاس آمريكايي بديد حتي اگه خروجي نداشته باشيد
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: aghaghia ، el333 ، morvarid1364 ، sce ، mhb161 ، romance33 ، sh_aytak ، sh-p ، لاتاری ، Mehrdadordi ، AOC Kermani ، powerb ، pari pariaaa
(2013-10-23 ساعت 23:27)mino2013 نوشته:  
(2013-10-23 ساعت 23:23)mino2013 نوشته:  فوری فوری
سلام دوستان کسی تو ایرواین هست که به ما کمک کنه چند روزی همخونه اش بشیم تا بتونیم یه جایی رو واسه خودمون دست و پا کنیم؟ما یه زوج هستیم که یه فرصت کاری تو ایرواین بهمون خورده و الان تو لی آنجلس هستیم و باید زود بریم اونجا.ممنون میشیم

اجاره هم میپردازیم

please help me
کیس نامبر:##43-افراد کیس:2 نفر-کنسولگری:آنکارا 28 مارچ-تاریخ کارنت شدن:2/7/2013-تاریخ ورود:11 سپتامبر-محل ورود:هیوستن-مقصد:لس آنجلس
تشکر کنندگان: shishipapa ، morvarid1364 ، romance33 ، sh-p ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-24 ساعت 01:08)morvarid1364 نوشته:  
(2013-10-24 ساعت 00:56)maahtab نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 21:40)tajhizgaran نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 20:12)maahtab نوشته:  سلام دوستان
بچه ها، کسانی که گرین کارتشون رو دریافت کردن بعد از دیدن این پیام توی سایت uscis چند مرحله دیگه میاد؟ متاسفانه یه بار دیگه هم برای من یه تاریخ دیگه اومده بود و گرین کارت به دستم نرسید...می شه توضیح بدید که چه پیام هایی دیگه ای بعدش ظاهر می شه ؟ یا این که همین آخریش هست؟
On October 10, 2013, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.

بعد از چند روز اعلام کرد که کارت صادر شده و شماره رهگیری پست رو هم اعلام می کنه و بعد از چند روز به دستتون باید برسه .
من دیروز این یکی پیام رو هم دریافت کردم ولی شماره رهگیری پست نداره! کجا باید این شماره رو پیدا کرد...
ممنون از لطفتون

ما هم دقیقا همین پیام رو 2روز پیش برامون نوشتن.
کسی میدونه چند روز بعد فرستاده میشه؟
شما توی این پیام شماره رهگیری پست دریافت کردید؟!
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، shishipapa ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-24 ساعت 03:31)maahtab نوشته:  
(2013-10-24 ساعت 01:08)morvarid1364 نوشته:  
(2013-10-24 ساعت 00:56)maahtab نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 21:40)tajhizgaran نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 20:12)maahtab نوشته:  سلام دوستان
بچه ها، کسانی که گرین کارتشون رو دریافت کردن بعد از دیدن این پیام توی سایت uscis چند مرحله دیگه میاد؟ متاسفانه یه بار دیگه هم برای من یه تاریخ دیگه اومده بود و گرین کارت به دستم نرسید...می شه توضیح بدید که چه پیام هایی دیگه ای بعدش ظاهر می شه ؟ یا این که همین آخریش هست؟
On October 10, 2013, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.

بعد از چند روز اعلام کرد که کارت صادر شده و شماره رهگیری پست رو هم اعلام می کنه و بعد از چند روز به دستتون باید برسه .
من دیروز این یکی پیام رو هم دریافت کردم ولی شماره رهگیری پست نداره! کجا باید این شماره رو پیدا کرد...
ممنون از لطفتون

ما هم دقیقا همین پیام رو 2روز پیش برامون نوشتن.
کسی میدونه چند روز بعد فرستاده میشه؟
شما توی این پیام شماره رهگیری پست دریافت کردید؟!
خیر دوست من چیزی از شماره رهگیری ننوشته.
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
تشکر کنندگان: لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-24 ساعت 00:25)گل نهال نوشته:  دوستاني كه با پرواز قطري سفر كرده ايد، توي بليط نوشته ٢تا ٢٣ كيلو ميتونيد بار داشته باشيد و اگه تا ٣٠ كيلو هم داشته باشيد، اون ٧ كيلوش اضافه بار ميخوره. پرواز ما با قطره تا نيويورك و قطر هم انگار واسه يكي دو كيلو اضافه باري نميگيره ولي مشكل ما اينه كه با امريكن ايرلاين هم يه پرواز داخلي داريم به سياتل.
كسي ميدونه اضافه بار را كيلويي چند دلار ميگيرن؟ و اينكه ما قراره دو تا ساك مكه اي برداريم و ٢ تا هم چمدون. كسي ابعاد جعبه واسه قطر را ميدونه؟ پيشنهادي داريد ممنون ميشم بهم بگيد چون اينروزا ديگه مغزم كار نميكنه و نياز به كمك دوستان دارم
ممنون از پاسختون

مهم توی فرودگاه ایران هست وقتی توی فرودگاه ایران مشکل اضافه وزن رو حل کنید اون بسته هایی که تگ میزنند به مقصد فرودگاه سیاتل رو دوباره توی فرودگاه نیویورک وزن نمی کنند . البته این موضوع برای ما توی فرودگاه شیکاگو اتفاق افتاد .
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: sce ، morvarid1364 ، mhb161 ، romance33 ، گل نهال ، roeentan ، sh-p ، لاتاری ، AOC Kermani ، AsemanAbee ، powerb
من 3 روز پیش رسیدم سانفرانسیسکو و امروز رفتم social security admin. بعد از 1 ساعت معطلی فهمیدم که اصلا ما نباید واسه ثبت نام شماره و کارت ss جایی بریم چون احتمالا سفارت خودشون واسمون اقدام کردن. و اگه احیانا تا 3 هفته نرسه، بعدش ما میتونیم بریم اونجا و رودررو اقدام کنیم. اونجا بم گفتم که چون اسم شما بعد از 3 هفته که از اومدنتون گذشت وارد لیست ما میشه، ما الان نمیتونیم بفهمیم که خود سفارت برای شما اقدام کرده یا نه. بعد از کلی معطلی دست از پا درازتر برگشتم.
خواهشی که از دوستان و مدیران سایت دارم اینه که اطلاعات اضافه، تکراری، گیج کننده و احیانا غلط رو وارد این سایت نکنند.
ممنون
تشکر کنندگان: Sonaen60 ، Given ، لاتاری ، AOC Kermani
(2013-10-24 ساعت 04:18)tajhizgaran نوشته:  
ممنون از پاسختون

مهم توی فرودگاه ایران هست وقتی توی فرودگاه ایران مشکل اضافه وزن رو حل کنید اون بسته هایی که تگ میزنند به مقصد فرودگاه سیاتل رو دوباره توی فرودگاه نیویورک وزن نمی کنند . البته این موضوع برای ما توی فرودگاه شیکاگو اتفاق افتاد .
گل نهال عزیز
برای ما هم درست همین اتفاق افتاد 100 کیلو در 4 چمدان تحویل کانتر قطری دادیم روی بسته ها تگ مقصد آخر رو زد ( مال ما پیتزبورگ بود) در فرودگاه شیکاگو بار وتحویل گرفتیم و بعد از انجام کار های مهاجرت بدون اینکه بار هامون باز بشه با همون تگی که روی چمدون خورده بود بدون اینکه بار رو وزن کنن تحویل کانتر امریکن ایر لاین دادیم. موضوع مهم اینه که روی تگ بار تون آخرین مقصد رو بزنن.
موفق باشین.
2013AS7xxx- تعداد كيس دو نفر-رويت قبولي مي ٢٠١٢-إرسال مدارك مي ٢٠١٢- مصاحبه W4 مي ٢٠١٣ أبوظبي- اپديت ٧ و ١٢ اگوست نفر أصلي كيس - كلير ١٤ اگوست -دريافت ويزا ٢٥ اگوست
(2013-10-22 ساعت 10:42)bob.sigler نوشته:  دوستان من به دلیل وضعیت کاریم و سلامتی پدرم بیش از سه هفته نمی تونستم آمریکا بمونم و ازبخت بد اقامتم مصادف شده بود با اوباما کر و تعطیلی دولت که مجبور شدم قبل از گرفتن گرین کارت از آمریکا خارج شم . حالا هم در ایران هستم تا شش ماه دیگه و مطلع شدم که گرین کارتم رسیده منزل دوستم. سئوال: در طول اقامت سه هفته ایم در آمریکا چندین بار به اداره سوسیال برای گرفتن شماره سوشال مراجعه کردم که میگفتند هنوز صادر نشده. آیا من با ید برای گرفتن سوشیال اقدام کنم یا خودشان مثل گرین کارت ارسال میکنند.
با تشکر
منم مثه شما قبل از دریافت گرین کارد و سوشیال از امریکا خارج شدم. گرین کارد آمد ولی خبری از سوشال نیست، با اینکه 3 ماه گذشته! (با اینکه در زمان اقامت یک بار هم مراجعه کرده بودم) فک کنم باید دفعه بعد که رفتیم امریکا دوباره درخواست بدیم Sad
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

تشکر کنندگان: mhb161 ، sce ، sh-p ، لاتاری ، SK89 ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-23 ساعت 10:01)mino2013 نوشته:  سلام دوستان
بالاخره گرین کارت همسر گرامی رسید.اما گرین کارت من برگشت خورده به فرستنده.رفتیم پست پرسیدیم گفت چون اسمتون روی باکس نبوده.نمیدونم چیکار کنم؟کجا باید برم.زنگ میزنم جواب درست و حسابی نمیدن.کسی اطلاعی داره؟پلیز هلپ می.

دوست من نگران نباش. گرین کاردهای برگشت خورده میره به تگزاس و ازاونجا دوباره ارسال میشه. سایت رو دائما چک کنید به محض اینکه نوشت برگشت خورده به ایمیگریشن زنگ بزنین آدرس جدید بدید بهشون وگرنه این با هوشا !!دوباره میفرستن به همون آدرس قبلی! برای من دقیقا اینکارو کردن! داستانی داشتم من با این نوابغ! Tongue
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

تشکر کنندگان: shishipapa ، sce ، sh-p ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-24 ساعت 05:23)baran_iran65 نوشته:  من 3 روز پیش رسیدم سانفرانسیسکو و امروز رفتم social security admin. بعد از 1 ساعت معطلی فهمیدم که اصلا ما نباید واسه ثبت نام شماره و کارت ss جایی بریم چون احتمالا سفارت خودشون واسمون اقدام کردن. و اگه احیانا تا 3 هفته نرسه، بعدش ما میتونیم بریم اونجا و رودررو اقدام کنیم. اونجا بم گفتم که چون اسم شما بعد از 3 هفته که از اومدنتون گذشت وارد لیست ما میشه، ما الان نمیتونیم بفهمیم که خود سفارت برای شما اقدام کرده یا نه. بعد از کلی معطلی دست از پا درازتر برگشتم.
خواهشی که از دوستان و مدیران سایت دارم اینه که اطلاعات اضافه، تکراری، گیج کننده و احیانا غلط رو وارد این سایت نکنند.
ممنون

سلام دوست عزیز.
این اولین پست شماست.به نظر میاد تا الان بیشتر خواننده بودین و از این همه اطلاعات خوبی که دوستان بی هیچ منتی در اختیار شما گذاشتن بی نهایت استفاده کردین.اتفاقا جالبه که بدونین که اگه خوب مطالب مرتبط با این موضوع مورد اشاره شما رو به دقت خونده بودین می دیدن که دوستان تقریبا همه همین روال رو طی کردن و سوشال رو گرفتن.ما هم مثل شما مراجعه کردیم و گفتن برو سه هفته دیگه.اما شکایتی از پست های غلط و گیج کننده نداریم.حالا اگه استثنایی هم بوده،قطعا قابل تعمیم به همگان نیست.پس به نظر من ارسال پست اول و گلایه و شکایت به نظر کمی بی انصافی میاد.
امیدوارم شما هم هرجا که هستین موفق باشین و کمی هم منصف.
لاتاری 2013
سلام

ما بک ماه و نبم دیگه می ریم امریکا مشکلی بیش نمی یاد اگر از الان 165 دلار رو از ایران برداخت کنیم ؟منظورم فاصله زمانیشه
مرسی
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، لاتاری ، AOC Kermani
رزومه کاری خوب برای نمونه که ببینیم چطوری باید نوشته بشه سراغ دارید ؟مرسی
تشکر کنندگان: azar1348 ، sh-p ، لاتاری

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان