کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-12-29 ساعت 09:54)قصه گو نوشته:  دوستان عزيز سفر كرده از كمك هاي دولت در مورد مهاجرين چيزي ميدونيد؟ شنيده بودم ٧٠٠ دلار بعنوان كمك هزينه ي غذا و ٨٠٠ دلار هم بعنوان كمك هزينه ي زندگي ميده كه اگه رفتيم سر كار از ٨٠٠ كم مي كنه و وقتي ديد حقوقمون داره بهتر ميشه از كمك هزينه ي غذا كم مي كنه. البته فكر كنم ٧٠٠ تا نقد نيست مثل كوپنه .

نه دوست عزیز خیلی کمتر از اینهاست دقیقا نمیدونم ولی فکر میکنم 300 دلاره که 150 دلارشو به صورته کوپن میدن
دایی من 30 ساله اینجاست و با این کمکهای دولتی کلا مخالفه و میگه بهتره روش حساب نکنی و از همون اول روی پای خودت واییسی منم فکر میکنم منتقیه چون این کمکها آدمو تنبل میکنه و به خاطر اینکه همیشه باید وضعیت زندگیتو خیلی پایین نشون بدی که این کمکها رو دویافت کنی نمیتونی تو زندگیت پیشرفتی داشته باشی
2013AS2***   نفرات:2    مصاحبه:19DES,2012 ایروان   سـفـــــرنـــامـه
کلیر: برنده اصلی 19Agust   ورود به آمریکا: 17NOV 2013
--------------------------
F2A:  PD: 12 Dec 2013, approve: 5 Feb 2014,  , Interview date: 22 November 2015,Abu Dhabi, AP
Case Updates: 9,14,15,16,17,22 Dec,13March,5,11May
CLEAR:16MAY2016 Smile  
سلام
من و همسرم دو هفته هست که وارد امریکا شدیم، ولی فعلا نه خبری از سوشال نامبر شده و نه خبری از گرین کارت، البته نگرانی من از تاخیرش نیست، نگرانی من اینه که وقتی از آدرس https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do می خوام مراحل گرین کارتم رو چک کنم، اصلا Receipt ID من رو تشخیص نمی ده و میگه که ما رکوردی از این ID نداریم! من در سایت USCIS بعد از اینکه مبالغ 165 دلار رو با کمک یکی از دوستان بهشون انتقال دادم و تائیدش رو گرفتم دیگه هیچ کاری نکردم، و الان هم که با اکونتم وارد سایت می شم
(از این آدرس: )
https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/CISC...OLDSESSION=
تائید میکنه که مبالغ رو دریافت کردن، ولی از همون روز واریز (15 دسامبر) تا الان دیگه هیچ اتفاقی نیفتاده!
من یکم مثل جوون ها خیلی به اینترنت و ... وارد نیستم و خوب سر در نمیارم، ولی زبانم در حدی هست که کارم رو پیش ببرم، یه بار هم رفتم اداره سوشال که گفتن سوشالتون صادر شده (23 دسامبر بود) و منتظر بمونید ولی گرین کارت رو ما صادر نمیکنیم!!!
خلاصه اینکه حسابی گیج شدم، آیا برای راه اندازی پروسه صدور گرین کارت شما کار خاصی کردید، اداره ای رفتید یا در سایت USCIS کاری کردید؟ لطفا راهنمایی کنید چون ما واقعا از این چیزها سر در نمیاریم!
تشکر فراوان!
(گفتم من خیلی به اینترنت وارد نیستم ممنون میشم اگه لینکی یا توضیحی هست همینجا بنویسید یا لینکش رو کپی کنید چون در پاسخ بعضی از دوستان می بینم که مثلا راهنمایی کردن که برو به بخش فلان جوابتو فلانی داده، من با معذرت فراوان از این کارها سر در نمیارم)
تشکر کنندگان: alirezass ، mehrdad pharm ، لاتاری ، shishipapa ، powerb
(2013-12-30 ساعت 05:02)khmp نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 09:54)قصه گو نوشته:  دوستان عزيز سفر كرده از كمك هاي دولت در مورد مهاجرين چيزي ميدونيد؟ شنيده بودم ٧٠٠ دلار بعنوان كمك هزينه ي غذا و ٨٠٠ دلار هم بعنوان كمك هزينه ي زندگي ميده كه اگه رفتيم سر كار از ٨٠٠ كم مي كنه و وقتي ديد حقوقمون داره بهتر ميشه از كمك هزينه ي غذا كم مي كنه. البته فكر كنم ٧٠٠ تا نقد نيست مثل كوپنه .

نه دوست عزیز خیلی کمتر از اینهاست دقیقا نمیدونم ولی فکر میکنم 300 دلاره که 150 دلارشو به صورته کوپن میدن
دایی من 30 ساله اینجاست و با این کمکهای دولتی کلا مخالفه و میگه بهتره روش حساب نکنی و از همون اول روی پای خودت واییسی منم فکر میکنم منتقیه چون این کمکها آدمو تنبل میکنه و به خاطر اینکه همیشه باید وضعیت زندگیتو خیلی پایین نشون بدی که این کمکها رو دویافت کنی نمیتونی تو زندگیت پیشرفتی داشته باشی

ممنون از پاسختون . من اين اطلاعاتو از يكي از برندگان چهار سال پيش لاتاري كه رفت سن خوزه به دست آوردم.حتي گفت مجبور به عمل قلب باز شده ام ولي هزينه نداده ام و هر ماه حدود پانصد دلار دارو مصرف مي كنم بدون اينكه پولي بپردازم.البته اين مبلغي رو كه گفت واسه يه خانواده سه نفري بود.به هر حال اين پول واسه كرايه خونه كه خوبهBig Grin تا كم كم جا بيوفتيم.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
تشکر کنندگان: romance33 ، Fariborzz ، khmp ، shishipapa ، powerb
سلام دوستان
سوالی داشتم که افراد با تجربه به ان لطفا پاسخ دهتد. اگر کپی گرین کارتمون را برای کار به کسی بدیم ( Anumber) آن را لاک بگیریم مشکلی پیش نمیاد؟
باسپاس
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان: Fariborzz ، morvarid1364 ، لاتاری
(2013-12-29 ساعت 23:11)negar_karimi6 نوشته:  همه نگران کار هستن ما نگران سوشیالمو
کار راحت پیدا میشه فقط دو چیز مهمه
سوشیال نامبر
و اینکه بتونید باهاشون هنگام تماس حرف بزنی
چون اونا با هیچ کسی جز متقاضی صحبت تلفنی نمی کنن
برای همسرم تو سایت برای درخواست کار اپلیکیشن پر کردم و فرداش اون شرکت تماس گرفت و متاسفانه همسرم چون زبانش خوب نبود حاضر نشد نلفنی حر ف بزنه و الکی گفنیم این شخص نیستش منزل
اونا هم یه ساری ساری کردنو گفتن بهشون بگید ما زنگ زدیم همین و بس
خلاصه اینکه نگران کار نباشید کار هست سوشیالتونو بگیرید و بلد باشید جوابشونو در حد ساده ای بدید بقیه اش با خدا
والا برای ما که کار ریخته نمیدونم چه جوری جمعشون کنیم

سلام دوست خوبم
ما دوماه آمریکا بودیم و من رزومه برای خیلی جاها فرستادم در ابتدا چند کاریاب از طریق ایمیل باهام ارتباط برقرار کردند ولی بعدها خبری نشد.لطفا از تجربیاتتون در این زمینه در اختیار من هم قرار دهید
باسپاس
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان: philter ، Fariborzz ، romance33 ، morvarid1364 ، لاتاری ، shishipapa ، powerb
(2013-12-30 ساعت 09:28)sadfar نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 23:11)negar_karimi6 نوشته:  همه نگران کار هستن ما نگران سوشیالمو
سوشیال نامبر
برای همسرم تو سایت برای درخواست کار اپلیکیشن پر کردم و فرداش اون شرکت تماس گرفت و متاسفانه همسرم چون زبانش خوب نبود حاضر نشد نلفنی حر ف بزنه و الکی گفنیم این شخص نیستش منزل
خلاصه اینکه نگران کار نباشید کار هست سوشیالتونو بگیرید و بلد باشید جوابشونو در حد ساده ای بدید بقیه اش با خدا

سلام دوست خوبم
ما دوماه آمریکا بودیم و من رزومه برای خیلی جاها فرستادم در ابتدا چند کاریاب از طریق ایمیل باهام ارتباط برقرار کردند ولی بعدها خبری نشد.لطفا از تجربیاتتون در این زمینه در اختیار من هم قرار دهید
باسپاس

سلام دوست عزیز والا ما که هنوز در عمل سر کار نرفتیم که بگم این دلیل موفقیتم در جسنجوی کار بوده
اما چیزهایی که در این مدت مخصوصا در خصوص کار پیدا کردن دستگیرم شده اینه
هر ایالتی که هستید اول سابقه اشو دربیارید ازنظر اقتصادش امتیازش و حتی مصارفی که مردمش بیشتر دارند بعد ببنیند به اون توانایی شما میخوره یا نه مثلا یکی رشته اش کشاورزیه و میخواد درخواست کار روبده در ایالنی که از نظر کشاورزی حرفی برای گفتن ندارن خوب نباید هم به زودی کار براش پیدا بشه پس مجبوره به کارای دیگه ای روی بیاره حتی اگر کلاسش پایین تر باشه یا مجبور باشه چیزهای جدید رو درهمون محیط کار یادبگیره
خلاصه کلام وقتی آدم یه رستوران بهتری میره بایدهزینه بیشتری بده ااین هزینه میتونه مالی یا غیرمالی باشه
یه نکته دیگه ای که متوجه شدم نباید همه جا در هر سایتی اپلیکیشن داد
چون وقتی اسمتونو بگید ممکنه خود به خود تو سیستماشون ببینین خیلی جاها درخواست دادید بعد بگند بابا ولش کن حنما موردی هست که تا حالا نرفته سرکار ( البته هنوز خودم به این نتیجه نرسیدم ولی آشنامون میگه )
ما برای کار درفروشگاه برای ابتدای کار توی همین ساینی که بهتون دادم craigslist.COMجسنجو کردیم دیدیم راحت پیدا میشه فقط چون سوشیال نامبرنداریم فعلا باید قید شو زد
ولی برای همسرم تا نیمه اپلیکیشن پرکردم فرداش تماس گرفتن و ایمیل هم دادن که درخواساتتونو کامل کنید شاید چون شغلش بدرد اینجا میخوره
امیدوارم تونسته باشم در حد همین سه هفته ای که اینجا نجربه کسب کردم از توش بشه مطالب مفیدی در آورد
تشکر کنندگان: sadfar ، morvarid1364 ، amin arefi ، mhb161 ، alirezass ، philter ، Fariborzz ، قصه گو ، لاتاری ، Ehsan1358 ، manila ، powerb
با سلام به همه دوستان عزیز
میخواستم به اطلاع دوستانی که تازه وارد شده اند برسونم که حتما بعد از ورود برای سوشیالتون اقدام کنید طبق اطلاعاتی که من از افراد با سابقه در اینجا دارم تا برای سوشیال اقدام نکنید کارهای گرین کارتتون شروع نمیشه حتما در اولین فرصت بعد از ورودتتون به اداره سوشیال مراجعه کنید ظرف مدت یک هفته حتما میاد به آردسی که دادید بعد هم حداکثر یکماه تا 40 روز گرین کارتتون میاد موفق باشید
(2013-12-27 ساعت 22:17)rira1982 نوشته:  کسی می دونه ارزون ترین جا برای رنت ماشین کجاست ؟ به نظرتون از فرودگاه لس انجلس رنت کنم بهتره یا جای دیگه؟
سلام دوست عزيز.. گرون ترين جا براي اجاره ماشين از فرودگاهه.. ولي اگه از داخل شهر از اجاره دهنده هاي ماشين مثل HERTZ ماشين اجاره كنيد و به همون جا هم تحويل بديد از همه ارزون تر ميشه.. با گواهي نامه بين المللي به تنهايي ميشه براي ٢ ماه ماشين اجاره كرد..ولي قيمت بسته به عرضه و تقاضا داره.. روزهاي معمولي يه ماشين سدان مثل نيسان آلتيماي ٤ در رو ميتوني با بيمه كامل روزي ٤٥-٥٠ دلار اجاره كني.. همون ماشين رو در تعطيلات روزانه ١١٠-١٢٠ دلار شايد بتوني بگيري...
2013AS89$$ آنكارا٢نفرمصاحبه:w3جولاي برگه صورتي،CV+٩سؤالي
ديدگاه هاي آرش در مورد آمريكا
كلير: ١٧سپتامبر،،صادر شدن ويزا:١٩سپتامبر،مقصد: west hills,CA ورودبه آمريكا: ٢٦نووامبر، دريافت گرين كارد:١٣ژانويه
تشکر کنندگان: philter ، Fariborzz ، rira1982 ، romance33 ، لاتاری ، amairmonre ، Ehsan1358 ، amin arefi ، Sonaen60 ، powerb
(2013-12-29 ساعت 13:15)Carrot نوشته:  تا حالا برای کسی اتفاق افتاده بیاد آمریکا و بدون گرفتن گرین کارت برگرده ایران و بعد از چند ماه بدون گرین کارت دوباره برگرده آمریکا؟ اگر آره لطفا توضیح بدید چطوری؟ آخه هم فرودگاه ایران و هم فرودگاه ترکیه و هم آمریکا اول درخواست گرین کارت میکنند و وقتی میگیم نداریم به تاریخ ویزا نگاه میکنند. که اگر گرین کارت نداشته باشیم و ویزامون هم که تاریخیش گذشته باشه اصلا راه نمیدن که / لطفا بچه هایی که در این مورد تجربه دارند به ما هم اطلاعات بدن. مرسی
مهري كه تو پاس شما ميخوره و شماره A number رو زيرش مينويسن تا يكسال يا تا زماني كه گرين كاردتون بياد مثل گرين كارد ميمونه .. توي نامه خوش آمدگويي كاملا توضيح داده.. تمام افيسر هاي فرودگاه تركيه هم اگر ندونند اين قانون رو استعلام ميكنند..
2013AS89$$ آنكارا٢نفرمصاحبه:w3جولاي برگه صورتي،CV+٩سؤالي
ديدگاه هاي آرش در مورد آمريكا
كلير: ١٧سپتامبر،،صادر شدن ويزا:١٩سپتامبر،مقصد: west hills,CA ورودبه آمريكا: ٢٦نووامبر، دريافت گرين كارد:١٣ژانويه
تشکر کنندگان: philter ، rira1982 ، alirezass ، romance33 ، Fariborzz ، لاتاری ، Ehsan1358 ، Sonaen60 ، shishipapa
دوستان برای صدور گرین کارد حتما باید به اداراره سوشیال مراجعه کنیم؟ من تا به حال فکر می کردم بعد از ئاریز وجه و ورود به خاک امریکا گرین کارد تون آماده شده و به آدرستون پست میشه؟؟
2013AS00010XXX دریافت ویزا 19 سپتامبر،
تشکر کنندگان: Fariborzz ، لاتاری
با سلام
برای صدور گرین کارت فقط باید سایت رو چک کنید برای گرفتن سوشیال باید به اداره سوشیال مراجعه کنید و در کالیفرنیا کسانی که سابقه بیشتری دارند میگن وقتی برای سوشیال اقدام کنی تازه پروسه گرین کارت شروغ میشه این چیزی هست که به من گفتند سقم و صحتش رو نمی دونم ولی ما هم همین کارو کردیم و 5روز سوشیال و 36روزه گرین کارتمون اومد موفق باشید
تشکر کنندگان: romance33 ، abbas41 ، philter ، Fariborzz ، لاتاری ، shoshina ، shishipapa
(2013-12-29 ساعت 12:58)mazerati نوشته:  
(2013-12-29 ساعت 12:14)mariana نوشته:  من امروز رسيدم لوس آنجلس،واسه گرفتن سوشال كارت بايد چي كار كنم؟

خوش اومدی دوست من عجله نکن میفرستند به همون ادرسی که قبلا واسه گرین کارد دادی ده روز طول می کشه

مرسي
اما من آدرسي كه تو فرما داده بودم نيوجرسي بوده،اما تو فرودگاه ال اي اونجا گفتم آدرسمو عوض كنيد،چون اومد لوس آنجلس ديگه... مشكلي كه پيش نمياد؟ يعني به اين آدرس جديدم پست ميكنن يا همين آدرس قبلي؟
كيس:**2013as91/مصاحبه: هفته آخر جولاي، ابوظبي/ وضعيت: برگه آبي/تاريخ كيليرنس: ٢٥آگوست/تعداد: ١ نفر
تشکر کنندگان: لاتاری ، Fariborzz ، manila ، powerb
دوستان، من تازه اومد امریکا،میخواستم بدونم با این پاس و در این زمان که هنوز گرین کارتم نرسیده دستم میتونم یه سفر کوچیک به کانادا داشته باشم؟
كيس:**2013as91/مصاحبه: هفته آخر جولاي، ابوظبي/ وضعيت: برگه آبي/تاريخ كيليرنس: ٢٥آگوست/تعداد: ١ نفر
تشکر کنندگان: farshad_m ، morvarid1364 ، Fariborzz ، mehrdad pharm ، philter ، shishipapa
سوشیال نامبر

شما کدوم ایالت هستید؟و شهر؟
2013AS102xx*کنسولگری :ابوظبي*عکس10++پست تی ان تی55 + ترجمه110
-----------------------------------------------------------------------------------------
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:6Jan 2015
تاريخ اپروو:7April 2015
تشکر کنندگان: sce ، Fariborzz ، shishipapa
(2013-12-28 ساعت 06:53)zohre02 نوشته:  سلام دوستان ما الان سياتل هستيم و مي خواهيم ماشين اجاره كنيم اما كرايه ماشين نياز به كرديت كارت داره كه گرفتن كرديت كارت هم حدود يك هفته طول مي كشه دوستان موسسه كرايه ماشيني رو مي تونند معرفي كنند كه بدون كرديت كارت ماشين كرايه بده؟
من در لس آنجلس می شناسم یک شرکت ژاپنی SAKURA
تشکر کنندگان: romance33 ، sce ، Fariborzz ، zohre02 ، rira1982 ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان