کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان کسی از این طرح او باما کر خبری داره؟ ثبت نام کرده ؟ اگر بله لطفا میشه اطلاعاتی به اشتراک بگذارید که موضوع چیه؟ اجباریه؟ هدف چیه ؟ ممنون از راهنمایی
تشکر کنندگان: Mehrdadordi ، ali234 ، behfaza
(2014-02-25 ساعت 13:54)azem2014 نوشته:  دوستان کسی از این طرح او باما کر خبری داره؟ ثبت نام کرده ؟ اگر بله لطفا میشه اطلاعاتی به اشتراک بگذارید که موضوع چیه؟ اجباریه؟ هدف چیه ؟ ممنون از راهنمایی

خیلی طرح خوبیه.. ما گرفتیم .. هر کسی که بیمه نداشته باشه باید از این طرح استفاده کنه یعنی از ژانویه 2014 باید همه بیمه باشند. برای کالیفرنیا وارد سایت coveredca.com میشید و ثبت نام می کنید. کلا نیم ساعت طول می کشه وارد کردن اطلاعات خودتون همسر و بچه یا بچه ها.. بعد اگه درامدتون از یک سقفی کمتر باشه (low income باشید ) ازتون میخواد که کپی ته چک حقوق و گواهینامه و مدرک رزیدنتی کالیفرنیا ( مثل قبض اب و برق ) براشون بفرستید یا با موبایل عکس بگیرید و اتچ کنید.. بعد از یه هفته جواب میدن که چقدر باید پول بدید.

مثلا بعضی ها رایگان میشن. بعضی ها مثل ما مبلغ کمی باید بپردازن. مثلا ماهی 150 دلار. بعد پلنتون رو همون انلاین یا پای تلفن انتخاب می کنید. با پلنی که دارید همه دکترها رو پوشش میده و می تونم بگم که عالیه. فقط برای دندونپزشکی ما نرفتیم ولی شنیدیم که بخشی رو خودمون باید بپردزایم.

این 150 دلار در ماه همون کاری رو میکنه که بیمه خصوصی ماهی 600 دلار می کنه.. پس دریغ نکنید و همین امروز ثبت نام کنید. البته ما بچه کوچکمون بیمه دولتی بود یعنی مدیکال داشت ولی خودمون بیمه نبودیم.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: aghaghia ، AsemanAbee ، mozhgangh ، گل نهال ، azem2014 ، mhb161 ، romance33 ، behfaza ، Saiban
(2014-02-24 ساعت 05:23)alirezass نوشته:  سلام
بچه شما در مورد کمکهای دولتی چی میدونید مثل اینکه دولت یجای بده برای زندگی ...
ممنون میشم کمک کنم بهم خیلی خوب میشه
البته اگر سایتش رو به من بگید ممنون میشم

در مورد خونه اگه لس انجلس هستید من یه راهنمایی بهتون می کنم چون خودمون اینجا بعد از یه مدت فهمیدیم از این و اون.. نمی دونم چرا مردم دوست ندارن اطلاعاتی رو که دارن به همدیگه بدن به هر حال..

اینجا یک سری خونه هست به اسم خونه های low income.. به این صورت که چون اینجا خونه ها رو کمپانی ها اجاره میدن به مردم . موظفن که مثلا از یک اپارتمان 70 واحدی 5 واحد رو هم اختصاص بدن به ادمهای کم درامد. البته همه آپارتمانها این خاصیت رو ندارن چون بعضیهاش شخصی هستند یعنی مالک یک شخصه.. در هر صورت توی هر کوچه و محله چندین خونه این مدلی هست. از مردم بپرسید بهتون میگن که کدوم اپارتمان این خاصیت رو داره. از منیجریکی از خونه ها هم بپرسید اگه ادم خوبی باشه و حوصله داشته باشه بهتون نشون میده توی اینترنت هم می تونید سرچ کنید.

برای اقدام برای خونه های low income باید برید پیش منیجر و اسم بنویسید توی لیست.. بعضی خونه ها که توی محله های بهتری هستند مثلا توی ولی توی ونچورا بلوار waiting list طولانی دارن مثللا منیجر میگه اگه شما الان اسم بنویسی 6 سال دیگه نوبتت میشه. اما اپارتمانهایی که مثلا جاهای مکزیکی نشین هستن سمت رسیدا و تارزانا رو به شمال لس انجلس میرید ویتینگ لیست کوتاه دارن.. مثلا یکی از دوستای ما یک ماه توی نوبت بود و خونه هه سریع خالی شد اینا اسباب کشی کردن رفتن .

اپارتمان سه خوابه که قیمتش 1800 بود رو اینا ماهی 950 دلار میدن به همین نسبت شما یکخوابه 400-500 هم میتونید پیدا کنید. باید برید پیش منیجر ها اسم بنویسید.

فقط دوتا نکته رو باید دقت کنید. اول اینکه شما همیشه low income باقی نمی مونید و خداروشکر اینجا همه بعد از یه مدت کارو باری پیدا می کنن و درامدتون وقتی بره بالای خط فقر دیگه شامل نشستن توی این خونه نمیشید. ( موقعی که نوبتتون میشه باید مدارک low income رو نشون بدید مثلا ته چک حقوقتون ) نکته دیگه اینکه خونه هایی که ویتینگ لیست کوتاه دارن معمولا منطقه هایی هست که اسپنیش نشینه یا زیاد امن نیست و زیاد مورد پسند ما ایرانیها نیست. ولی برای کسی که بچه کوچیک نداره و براش مهم نیست خوبه.
البته الویت با سنیورها و بچه دارها ست توی لیست.

امیدوارم این پست به درد بخوره .. حالا توی پست بعدی میخوام دوستان گلم رو یک نصیحت بکنم.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
این پست شاید بیشتر به درد بچه های 2014 بخوره.. دوستان من اینجا خیلی ها رو دیدم که وقتی اومدن پولشون رو اعلام نکردن یا اعلام کردن و بانک نزاشتن و از همون اول دنبال کمکهای دولتی بودن.. اما یک نکته ای رو یادتون باشه اینجا شما بدون کردیت خیلی سختی می کشید برای اجاره خونه یا به امید خدا بعد از چند سال خرید خونه برای خرید ماشین ، وسایل ، لپتاپ و ... هر چی و.. باید کردیت خوب داشته باشید. ساختن کردیت با سکیورکردیت زمان بر هست.. ما اول برای سکیور کردیت اقدام کردیم ولی بانک گفت اگه پول بیشتری به حساب بریزید بهتون کردیت می دیدم و خیلی خوب شد برامون.
کمکهای دولت رو بزارید برای روزی که دیگه واقعا هیچ گزینه دیگه ای نداشتید. البته کمک خاصی که نمیشه ولی همون اندک کمکی که می کنن. شما اگه برپایه راستی برید جلو اینجا خیلی موفق تر خواهید بود. اگه هم از بابت بیمه بچه نگرانید که من خودم وقتی ایران بودم خیلی نگرانش بودم بدونید که اینجا بچه رو وقتی اپلای کنید بیمه می کنند. و به ندرت بچه ریجکت میشه. ما باوجود اینکه پول همراهمون رو اعلام کردیم و توبانک گذاشتیم بچه رو از طریق دکترش بیمه کردیم ( خود دکتر براش اپلای کرد)..یه چیزی رو هیچوقت یادتون نره اینجا صداقت حرف اول رو می زنه و براشون خیلی مهمه.
تشکر کنندگان: aghaghia ، nora ، AsemanAbee ، MGJ ، بازگشت ، mozhgangh ، sce ، romance33 ، teriole ، behfaza ، Saiban ، AFSHIN-PIC ، pari pariaaa ، powerb
(2014-02-24 ساعت 15:40)solak نوشته:  سلام به دوستان
ما 5ما پیش وارد آمریکا شدیم یک ماه ونیم ماندیم ولی گرین کارت نیامد و مجبور شدیم برگردیم به تازگی گرین کارتها به ادرسی که دادیم رسیده و ما برای عید داریم میرویم ،از انجایی که گرین کارتها دستمون نیست و تاریخ اکسپایر دیت روی ویزا ما گذشته می تونیم با این ویزا از ایران خارج شویم و وارد آمریکا شویم،من شنیده بودم بعد از ان تاریخی که وارد آمریکا میشویم 1سال ویزامون اعتبار داره،پس این تاریخ اکسپایر چی است؟
ایرلاینی که باهاش مرویم مگذاره بریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواشا هر کی می دونه کمک کنه چون ما بلیط داریم و نمی دونیم چی کار کنیم

سلام دوست عزیز. این دقیقا سوال ما هم بود. همسرم زود برگشت ایران و گرین کارتش بعدا اومد. حالا می خواد دوباره بیاد و ما شک داشتیم که آیا اصل گرین کارت برای ورود مجدد لازمه یا نه. از طرفی می ترسیدم واسش پست کنم به دستش نرسه. چون اخیرا هر چی می فرستم یکی درمیون می رسه. برای همین من امروز رفتم دفتر USCIS شهرمون و کپی ویزاشو نشون دادم و جریانو توضیح دادم. آقاهه اول گفت لازمه اما با دیدن کپی ویزا گفت شک کردم بذار برم از رئیسم بپرسم. رفت و اومد گفت مشکلی نیست. گفت تا یک سال بعد از اولین ورودشون به آمریکا با این نوع ویزا می تونن بدون گرین کارت دوباره وارد بشن.
تشکر کنندگان: Mehrdadordi ، ali234 ، pari pariaaa ، soheila_chem ، powerb
(2014-02-25 ساعت 22:45)ali234 نوشته:  
(2014-02-25 ساعت 13:54)azem2014 نوشته:  دوستان کسی از این طرح او باما کر خبری داره؟ ثبت نام کرده ؟ اگر بله لطفا میشه اطلاعاتی به اشتراک بگذارید که موضوع چیه؟ اجباریه؟ هدف چیه ؟ ممنون از راهنمایی

خیلی طرح خوبیه.. ما گرفتیم .. هر کسی که بیمه نداشته باشه باید از این طرح استفاده کنه یعنی از ژانویه 2014 باید همه بیمه باشند. برای کالیفرنیا وارد سایت coverdca.com میشید و ثبت نام می کنید. کلا نیم ساعت طول می کشه وارد کردن اطلاعات خودتون همسر و بچه یا بچه ها.. بعد اگه درامدتون از یک سقفی کمتر باشه (low income باشید ) ازتون میخواد که کپی ته چک حقوق و گواهینامه و مدرک رزیدنتی کالیفرنیا ( مثل قبض اب و برق ) براشون بفرستید یا با موبایل عکس بگیرید و اتچ کنید.. بعد از یه هفته جواب میدن که چقدر باید پول بدید.

مثلا بعضی ها رایگان میشن. بعضی ها مثل ما مبلغ کمی باید بپردازن. مثلا ماهی 150 دلار. بعد پلنتون رو همون انلاین یا پای تلفن انتخاب می کنید. با پلنی که دارید همه دکترها رو پوشش میده و می تونم بگم که عالیه. فقط برای دندونپزشکی ما نرفتیم ولی شنیدیم که بخشی رو خودمون باید بپردزایم.

این 150 دلار در ماه همون کاری رو میکنه که بیمه خصوصی ماهی 600 دلار می کنه.. پس دریغ نکنید و همین امروز ثبت نام کنید. البته ما بچه کوچکمون بیمه دولتی بود یعنی مدیکال داشت ولی خودمون بیمه نبودیم.
دوست من ، حالا اونايي كه هنوز كار بيدا نكردن چي ميشه ؟ بيمه نميشن ؟؟
بايد حتما برن سر كار ؟؟
كيس : 2013AS65$$
تاریخ قبولی : انكارا/1 مي2012
تاریخ مصاحبه:هفته اخرمی2013 /
بركه صورتي/ ١ نفر/مقصد:سياتل
اپديت ها:/٣٠ مي،١٨، ١٩ جولاي،١٦ ١،٦،٧،١٢،١٥اگوستCool
:cleared on:16August 2013
Issued on : 23August 2013
Finito Big Grin
تشکر کنندگان: ali234 ، alirezass ، azem2014 ، behfaza ، powerb
(2014-02-26 ساعت 00:37)Mehrdadordi نوشته:  

خیلی طرح خوبیه.. ما گرفتیم .. هر کسی که بیمه نداشته باشه باید از این طرح استفاده کنه یعنی از ژانویه 2014 باید همه بیمه باشند. برای کالیفرنیا وارد سایت coverdca.com میشید و ثبت نام می کنید. کلا نیم ساعت طول می کشه وارد کردن اطلاعات خودتون همسر و بچه یا بچه ها.. بعد اگه درامدتون از یک سقفی کمتر باشه (low income باشید ) ازتون میخواد که کپی ته چک حقوق و گواهینامه و مدرک رزیدنتی کالیفرنیا ( مثل قبض اب و برق ) براشون بفرستید یا با موبایل عکس بگیرید و اتچ کنید.. بعد از یه هفته جواب میدن که چقدر باید پول بدید.

بايد حتما برن سر كار ؟؟

سلام دوست من. اونی که کار پیدا نکرده درامدش رو میزنه صفر شامل طرح رایگان میشه .
تشکر کنندگان: mozhgangh ، alirezass ، azem2014 ، romance33 ، behfaza ، Mehrdadordi ، powerb
(2014-02-26 ساعت 00:42)ali234 نوشته:  

بايد حتما برن سر كار ؟؟

سلام
خیلی خوشحالم یکی به طرح این مطلب پرداخت. من و شوهرم الان یک ماه هست که بیکار شدیم و درامد نداریم . از 13 دسامبر هم درگیر این بیمه هستم هرچی زنگ میزنم یا ایمیل میدم یا انلاین چت میکنم ، جواب نمیدن. اخر نامه اومده که من غیر قانونی هستم ، شوهرم هم مدیکل . کلی مدرک اتچ کردم ، دو باره نامه اومده که شوهرم حالا غیر قانونی هست و منم .....
دیگه اعصاب ندارم. اما طبق گفته شما درامد رو پس صفر برنم درسته؟ نه درامد زمانی رو که کار میکردم.؟
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، behfaza ، Mehrdadordi ، powerb
(2014-02-26 ساعت 02:03)mozhgangh نوشته:  
(2014-02-26 ساعت 00:42)ali234 نوشته:  

بايد حتما برن سر كار ؟؟

سلام
خیلی خوشحالم یکی به طرح این مطلب پرداخت. من و شوهرم الان یک ماه هست که بیکار شدیم و درامد نداریم . از 13 دسامبر هم درگیر این بیمه هستم هرچی زنگ میزنم یا ایمیل میدم یا انلاین چت میکنم ، جواب نمیدن. اخر نامه اومده که من غیر قانونی هستم ، شوهرم هم مدیکل . کلی مدرک اتچ کردم ، دو باره نامه اومده که شوهرم حالا غیر قانونی هست و منم .....
دیگه اعصاب ندارم. اما طبق گفته شما درامد رو پس صفر برنم درسته؟ نه درامد زمانی رو که کار میکردم.؟

آقا من هم تازه یه هفته هست اومدم NY دارم زبان میخونم حالا دنبال امتحان زبانم هستم
سوال من اینه که من کار که ندارم الان هم تو خونه یکی از فامیلها هستم ادرس اینجا رو نمیتونم بدم حالا چه باید کرد ؟
اگر در مورد اجاره خونه در NY کسی اطلاعات داره ممنون میشم من رو کمک کنید
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: deineath ، behfaza ، powerb

خیلی طرح خوبیه.. ما گرفتیم .. هر کسی که بیمه نداشته باشه باید از این طرح استفاده کنه یعنی از ژانویه 2014 باید همه بیمه باشند. برای کالیفرنیا وارد سایت coveredca.com میشید و ثبت نام می کنید. کلا نیم ساعت طول می کشه وارد کردن اطلاعات خودتون همسر و بچه یا بچه ها.. بعد اگه درامدتون از یک سقفی کمتر باشه (low income باشید ) ازتون میخواد که کپی ته چک حقوق و گواهینامه و مدرک رزیدنتی کالیفرنیا ( مثل قبض اب و برق ) براشون بفرستید یا با موبایل عکس بگیرید و اتچ کنید.. بعد از یه هفته جواب میدن که چقدر باید پول بدید.

خیلی ممنون از جوابتون-پس اولا که میگین الزامیه-دوما وقتی میگین کالیفرنیا سایتش اینه یعنی هر ایالتی مجزا واسه خودش یه سایت داره که باید ادرسش رو پیدا کنیم نه یه سایت همگانی-درسته؟ بعد از بیمه شدن تحت پوشش بیمه ایالتی قرار میگیریم یا سراسری؟
تشکر کنندگان: alirezass ، powerb
دوستان در مورد کالیفرنیا

1) کسی طلاعاتی در مورد کتاب ایین نامه رانندگی داره و خود کتابش فایل هم داره که بخونیم ؟

2) یکی از بچه ها میگفت اونجا طرز رانندگیشون با ما فرق میکنه وباید یه پول جدا بدی که تو شهر هم کسی باهات رانندگی کنه ! برای کسانی که توایران چندین سال پشت فرمون میشینن لازمه این واقعا؟

3) برای امتحان شهرشون باید خودمون ماشین داشته باشیم یا اونا در اختیارت میذارند؟ واگر لازم کسانی که ماشین ندارند باید رنت کنند ،هزینش چقدره برای اینکار؟

ممنون
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
تشکر کنندگان: powerb
سلام بچه ها من ی سئوال داشتم برای پرداخت 165دلار گرین کار پول و که پرداخت کردیم متوجه شدیم یکی از شماره ها رو اشتباه وارد کردیم میشه آنلاین اصلاح کرد؟ چیکار باید بکنم می شه راهنماییم کنید
الی1
CR1
تشکیل پرونده:Jan-2013
دریافت نامه مصاحبه feb 2013
تاریخ مصاحبه 2013-24april
محل مصاحبه:ابوظبی
کلیرینس:10 دسامبر 2013
تشکر کنندگان: powerb
(2014-02-26 ساعت 11:32)Mohammad1356 نوشته:  
(2014-02-24 ساعت 14:26)Mehrdadordi نوشته:  [quote='Mohammad1356' pid='466046' dateline='1393209602']
سلام، دوستان .... فقط گرین کارتت دچار مشکل نشه، ممنونم.

زير ٦ ماه بايد دوباره برگردي ... آیا باز هم باید زیر 6 ماه برگشت یا تحت شرایطی میشه بیشتر موند؟

دوست عزيز
يه نگاه به اينجا بنداز
2013AS00003xxx ‫(٢ نفر) ღ دیدن قبولی: 11 می ღ ارسال فرم‌ها: 22 می با TPG ღ سفارت: آنکارا ღ مقصد: California وضعيت كيس: اتمام پروسه اداري 55 روز
تشکر کنندگان: Soroush.namjoo ، powerb
(2014-02-26 ساعت 11:32)Mohammad1356 نوشته:  
(2014-02-24 ساعت 14:26)Mehrdadordi نوشته:  
(2014-02-24 ساعت 07:10)Mohammad1356 نوشته:  سلام، دوستان کسی میدونه بر اساس آخرین قوانین، بعد از آمدن گرین کارت و در سال اول چه مدتی میشه بیرون از خاک آمریکا بود تا فقط گرین کارتت دچار مشکل نشه، ممنونم.

زير ٦ ماه بايد دوباره برگردي ؛) كه سيتيزن شيپت به هم نخوره واسه پاس ابي
مثلا اگر عيد نوروز مياين ايران تا اخر شهريور فرصت داري برگردي ..
ممنونم، اما منظور من فقط خود گرین کارت هست، بدون توجه به درخواست برای سیتیزنشیپی آیا باز هم باید زیر 6 ماه برگشت یا تحت شرایطی میشه بیشتر موند؟
براي گرين كارت بين ٦ ماه تا يكسال بايد خودتو به امريكا برسوني ، كه أفسر سوال پيچت نكنه Smile اگر دنبال پاس امريكا نيستي ..پاس سفيد هم ميتوني بگيري كه تا ٢ سال ميتوني نري امريكا تازه يكسالش هم واست سيتيزن شيپت واست منظور ميشه Smile)
كيس : 2013AS65$$
تاریخ قبولی : انكارا/1 مي2012
تاریخ مصاحبه:هفته اخرمی2013 /
بركه صورتي/ ١ نفر/مقصد:سياتل
اپديت ها:/٣٠ مي،١٨، ١٩ جولاي،١٦ ١،٦،٧،١٢،١٥اگوستCool
:cleared on:16August 2013
Issued on : 23August 2013
Finito Big Grin
تشکر کنندگان: behfaza ، گل نهال ، daad ، sadfar ، pari pariaaa ، yalda91 ، powerb
سلام دوستان عزیزم.من نمیدونم چجوری آدرسم رو تغییر بدم.
یعنی کلا داستان مفصلی دارم منSmile)
من موقع ورود به آمریکا بسته های زردم رو ایران جا گذاشتم :دی Smile) بعد کلی ماجرا و اینا بلاخره بسته رو رسوندم دستشون ولی من آدرس تگزاس رو داده بودم اما بعد از اینکه بسته رو دادم بهشون گفتم که آدرس رو عوض میخوام بکنم چون الان من کالیفرنیا هستم.اما طرف گفت نمیشه باید از طریق CIS رسیدگی کنید/خلاصه بعد از کلی تماس کاری جواب دادن که پروستون شروع شده بعد از یک ماه.به طرف که توی cis بود گفتم میخوام آدرسم کالیفرنیا باشه گفت به همین آدرس کالیفرنیاتون ارسال میشه اما من فقط این آدرس رو توی سایت elis داده بودم (همین آدرس کالیفرنیا)
یعنی همین کافیه؟کار دیگه ای نباید بکنم؟
داستی توی egov هم وقتی میخوام آدرس رو تغییر بدم از من فرم نامبر میخواد.اما من نمیدونم فرم نامبرم چیه.
3 نفر
مصاحبه 24 جون
ایروان
برگه آبی
کیس نامبر: 51XX
[/code]
تشکر کنندگان: daad ، Mehrdadordi ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان