کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2014-03-04 ساعت 02:18)alirezass نوشته:  سلام بچه ها
کمک فوری
کسی میدونه من کجا میتونم خونه کرایه کنم تو نیویورک سایت معتبر
چون من شنیدم اگر شغل نداشته باشی بهمون خونه نمیدن درسته یا نه?
من جایی نتونستم پیدا کنم؟

سلام . من نیوجرسی هستم . خیلی سخته . به من خونه ندادن بدون کردیت . یکی خونه رنت کرد به اسم خودش برام . بنگاه های خونه rental ای هستند و توی craglist هم بدون واسته . به ما گفتن اگه پول به اندازه کافی توی حسابت باشه و statment بگیری از بانک کافیه برای اجاره خونه یا حد اقل یه فیش کاری داشته باشی .
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
تشکر کنندگان: romance33 ، گل نهال ، gbtm ، behfaza ، Mehrdadordi ، powerb ، لاتاری ، philter
با عرض سلام به همه دوستان میخاستم ببینم تاپیکی هست که بتونم با دوستان کالیفرنیا .حومه سنفرنسیسکو اشنا بشم ویا تبادل نظر کنم خوشحال میشم
تاریخ ورود:21/2/2014
اقامت:حومه سنفرانسیسکو
تشکر کنندگان: لاتاری
(2014-03-03 ساعت 22:09)kamyar_sharifipour نوشته:  سلام
دوستان كلا چه مداركي بايد بعد قبولي داشته باشيم منو همسرم ؟
در ضمن اگر مدارك رو بگيد و بگيد كه ببرم ترجمه كنم من سريعا انجام بدم و پيش خودم داشته باشم شايد ما هم قبول شديم!!!
چقدر بايد كلا تو حسابم باشه ؟
چه بانكي بايد حساب باز كنم ؟
از بانك چه مداركي بايد ترجمه كنم ؟
كجا دلار ها رو زخيره كنم؟
چه سئوالاتي ميكنن؟
مصاحبه چه سئوال ميكنن؟
چقدر زبان بلد باشم همون اولش كافيه؟
من فكر كنم طي مدتي كامل كامل ياد ميگيرم زبان رو و ميخوام بدونم از همه يك جور مصاحبه ميگيرن؟
اين برنامه واكسيناسيون رو چيكار كنم چه مدركي ميخوان براي من و همسرو پسر گلم؟

لطفا اگه يكي اين كارها رو انجام داده راه موفقيتشو بگه كه من گيج نشم اخه هركي يكجور ميگه !!!
چقدر بايد با خودم پول داشته باشم چقدر خرج داره3 نفر چند روز بايد تو دبي يا ارمنستان يا تركيه براي مصاحبه باشم؟
ايا اين مطالب رو تو فرودگاه بايد بگم كه درم ميرم مصاحبه؟
گير ميدن ديگه نه؟
ممنون از همگيSmile

شما از برندگان لاتاری هستین ؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/؟؟!!!!!!
شماره کیس:**2014AS45 ،تاریخ رویت قبولی: 2 می 2013 ،کنسولگری:ایروان ،ارسال فرم های اول:10 می با ایمیل ، پاسخKCC به ارسال اول: 3 روز بعد .مصاحبه 08April. افراد كيس: 2 نفر . کلیرنس (معاف. شغل خصوصی )،Shy آپ : 18و19 آگوست هر دونفر باهم
Sad بعد از یک سال و نیم انتظار ، ویزا به ما نرسید !
تشکر کنندگان: لاتاری
(2014-03-03 ساعت 14:35)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-03-03 ساعت 13:59)poonehpopo نوشته:  
(2014-03-03 ساعت 13:42)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-03-03 ساعت 11:40)poonehpopo نوشته:  
(2014-03-03 ساعت 11:02)mechanicalengineer نوشته:  دوستان این 165 دلار رو چند وقت قبل سفر بریزیم بهتره ؟ واصلا زمان ریختنش مهمه که هفته آخر بریزیم یا دو ماه مونده بریم

سلام دوست عزیز یک تجربه بسیار مهم برای من این بود که قبل از رفتن واریز کنید چون اونقدر اونجا درگیره کاراتونین این موضوع میشه یک دغدغه .خیلی هم راحته میتونین در سایت https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/ اکانت باز کنید و از همین سایت هم پرداختتون رو انجام بدید بعد از پرداخت براتون رسید میفرستن و میتونین از همین سایت رونده گرین کارتتون رو تا زمانی که صادر و ارسال بشه دنبال کنین Smile

ممنون از شما البته من منظورم این بود که چند وقت مونده به اومدن بریزیم بهتره ، یک هفته مونده به پرواز یا یک ماهیا.... ؟
در این مورد بین نظرات اختلاف هست اما به نظره من هر چقدر زودتر بریزین بهتره چون وقتی برسین و توی سیستم ثبت بشه که شما وارد شدید رونده صدوره گرین کارتتون سریع تر انجام میشه Smile

پس اینکه میگن اعتبار اکانتت یکماه هست وبهتر تو یکماه آخر بریزی داستانش چیه ، درسته و بهتره اینکارو کنیم یا زودتر از یکماه به اومدن بریزیم ؟
من چون ثبت نام نکردم برای 165 دلار میپرسم و داستانه اکانت رو نمیدونم چیه فقط شنیدم !
شما هروقت اکانت و بسازی یک ماه فرصت داری تا وجه و واریز کنی اما به محضه اینکه وجه و واریز کنی اکانتت اکتیو میشه . سایت هم همون سایته https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/login هست

شماره کیس ***4 , افراد :2نفر ,کنسولگری : ابوظبی, مصاحبه :june، مقصد :لس آنجلس Smile ويزا يك ضرب Cool
تشکر کنندگان: pv-n ، mechanicalengineer ، behfaza ، powerb ، لاتاری ، mohsenmb ، philter
(2014-03-04 ساعت 10:31)nasim نوشته:  
در ضمن اگر مدارك رو بگيد و بگيد كه ببرم ترجمه كنم من سريعا انجام بدم و پيش خودم داشته باشم شايد ما هم قبول شديم!!!
چه سئوالاتي ميكنن؟
مصاحبه چه سئوال ميكنن؟
من فكر كنم طي مدتي كامل كامل ياد ميگيرم زبان رو و ميخوام بدونم از همه يك جور مصاحبه ميگيرن؟
...

شما اگه برنده شدین تو تاپیکهای مختلف مهاجرسرا میتونید به تک تک جواباتون برسین چون همه این سوالاتو نمیشه جواب داد. بهترین جا برای گرفتن جواب، سفرنامه های دوستان هست که میتونید مطالعه کنید. اگر هم هنوز برنده نشدین عجله نکنید وقت زیادهWink
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
تشکر کنندگان: mozhgangh ، behfaza ، Mehrdadordi ، قصه گو ، powerb ، لاتاری
(2014-03-04 ساعت 11:15)farshad varaste نوشته:  
(2014-03-04 ساعت 10:31)nasim نوشته:  
چه سئوالاتي ميكنن؟
مصاحبه چه سئوال ميكنن؟
...

شما اگه برنده شدین تو تاپیکهای مختلف مهاجرسرا میتونید به تک تک جواباتون برسین چون همه این سوالاتو نمیشه جواب داد. بهترین جا برای گرفتن جواب، سفرنامه های دوستان هست که میتونید مطالعه کنید. اگر هم هنوز برنده نشدین عجله نکنید وقت زیادهWink

دقیقا منم میخواستم از این دوست عزیز بپرسم که ایشون برنده شدن؟
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
تشکر کنندگان: nasim ، powerb ، لاتاری
همسفران عزیز سلام

ما (منو همسر و دختر ۲ ساله ام) به مدت ۱ ماه از ۰۷ آوریل تا ۰۷ می مسافر لوس انجلس هستیم.

و به دنبال اجاره‌ خونه مبله با امکانات در منطقه خوب به مدت ۱ ماه هستیم.

از دوستان اگر کسی‌ تاریخ سفرش همزمان با ما و یا با چند روز اینور و اونور هست لطفا پیام بعده که شاید بتونیم با هم همخونه شویم و یا با همدیگه به مورد بهتری برسیم.
***Case No: 2014000]- کنسولگری: مادرید - تعداد: ۳ نفر - تاریخ رویت: ۹ می‌‌ - ارسال مدارک: ۱۹ جون - کارنت: نیمهٔ آگوست ۲۰۱۳- تاریخ مصاحبه: 3 دسامبر- ویزا یک ضرب‌مقصد:لوس انجلس‌-تاریخ ورود :7 آوریل
تشکر کنندگان: romance33 ، behfaza ، لاتاری ، philter
(2014-03-04 ساعت 03:37)deineath نوشته:  
کمک فوری

سلام . من نیوجرسی هستم . خیلی سخته . به من خونه ندادن بدون کردیت . یکی خونه رنت کرد به اسم خودش برام . بنگاه های خونه rental ای هستند و توی craglist هم بدون واسته . به ما گفتن اگه پول به اندازه کافی توی حسابت باشه و statment بگیری از بانک کافیه برای اجاره خونه یا حد اقل یه فیش کاری داشته باشی .

آقا مثلا چقدر پول باید در حساب ما باشه
بعد این همه دانشجو چیکار میکنن من که تو کار این آمریکای ها موندم
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: powerb ، لاتاری ، philter
(2014-03-03 ساعت 13:06)poonehpopo نوشته:  
(2014-03-03 ساعت 12:50)mohcen نوشته:  سلام
دوستان پروسه صدور گرین کارت و سوشیال، به چه شکلی میشه ردیابی کرد. من سایت USCIS رو چک کردم و نتیجه ایی نگرفتم دوستان میتونن راهنمایی کنن.
ممنون

دوست عزیز صدوره گرین کارت رو باید از همون سایت چک کنید روندش رو در همون دایره ها توضیح داده مثلا میگه اکسپت شده برای سوشیال هم اداره سوشیال رسید میده که بعد از 15 روز نهایت میرسه

وضعیت کیس من تقریبا سه هفته پس از پرداخت هست که روی ACCEPTED مونده و هیچ تغییری نکرده!! حتی بعد از ورودم هیچ تغییری نکرده این طبیعی هست و یا فکر می کنید باید پیگیری بشه؟ وضعیت کیس شما چطور پیش رفت؟ همچنین من از ابتدا هیچ آدرسی و عوض نکردم ولی توی این سایت آدرسی ثبت نشده لازم هست که آدرس و ثبت کنم و یا به همون آدرس اعلامی خودم ارسال میشه در صورت وارد نمودن آدرساخطار میده میگه پروسه صدور کارت بیشتر طول میکشه!!! نظر شما چیه؟
2013AS00010XXX دریافت ویزا 19 سپتامبر،
تشکر کنندگان: morteza sharifi ، behfaza ، powerb ، لاتاری ، اریوبرزن
(2014-03-05 ساعت 13:24)mohcen نوشته:  
(2014-03-03 ساعت 13:06)poonehpopo نوشته:  
(2014-03-03 ساعت 12:50)mohcen نوشته:  سلام
دوستان پروسه صدور گرین کارت و سوشیال، به چه شکلی میشه ردیابی کرد. من سایت USCIS رو چک کردم و نتیجه ایی نگرفتم دوستان میتونن راهنمایی کنن.
ممنون

دوست عزیز صدوره گرین کارت رو باید از همون سایت چک کنید روندش رو در همون دایره ها توضیح داده مثلا میگه اکسپت شده برای سوشیال هم اداره سوشیال رسید میده که بعد از 15 روز نهایت میرسه

وضعیت کیس من تقریبا سه هفته پس از پرداخت هست که روی ACCEPTED مونده و هیچ تغییری نکرده!! حتی بعد از ورودم هیچ تغییری نکرده این طبیعی هست و یا فکر می کنید باید پیگیری بشه؟ وضعیت کیس شما چطور پیش رفت؟ همچنین من از ابتدا هیچ آدرسی و عوض نکردم ولی توی این سایت آدرسی ثبت نشده لازم هست که آدرس و ثبت کنم و یا به همون آدرس اعلامی خودم ارسال میشه در صورت وارد نمودن آدرساخطار میده میگه پروسه صدور کارت بیشتر طول میکشه!!! نظر شما چیه؟
دوست عزیز اصلا نگران نباشید ما بعد از 55 روز وضعیتمون از روی accepted برداشته شد و این طبیعی هست اگر به همون آدرسی که از ابتدا اعلام کردید رفتید به همون آدرس ارسال میشه و به محضه اینکه براتون فرستاده بشه اون دایره ها روی closed میره و بعد از 5 یا 6 روز به دستتون میرسه .لازم نیست مشخصات پروفایلتون رو در سایت تغییر بدید .اگر در همون آدرس اولی هستید به همون آدرس میاد .
شماره کیس ***4 , افراد :2نفر ,کنسولگری : ابوظبی, مصاحبه :june، مقصد :لس آنجلس Smile ويزا يك ضرب Cool
تشکر کنندگان: گل نهال ، daad ، powerb ، لاتاری ، mohcen ، pv-n ، philter ، SabreAyob
(2014-03-04 ساعت 15:16)mitramin نوشته:  همسفران عزیز سلام

ما (منو همسر و دختر ۲ ساله ام) به مدت ۱ ماه از ۰۷ آوریل تا ۰۷ می مسافر لوس انجلس هستیم.

و به دنبال اجاره‌ خونه مبله با امکانات در منطقه خوب به مدت ۱ ماه هستیم.

از دوستان اگر کسی‌ تاریخ سفرش همزمان با ما و یا با چند روز اینور و اونور هست لطفا پیام بعده که شاید بتونیم با هم همخونه شویم و یا با همدیگه به مورد بهتری برسیم.

دوست عزیز توجه داشته باشید که اگر به لس آنجلس تشریف میبرید هزینه ها بالا و اجاره خونه مبله گرونه و خیلی کم پیش میاد که بتونین برای 1 ماه خونه بگیرید چون اکثرشون کمتر از 6 ماه اجاره نمیدن و تازه دیپوزیت هم میگیرن که در اکثر موارد بر نمیگردونن اگر کسی رو دارید اول به منزل آشناها برید تا سر فرصت یه جای خوب پیدا کنید
تشکر کنندگان: farshad varaste ، daad ، powerb ، لاتاری ، Mehrdadordi ، philter
(2014-03-04 ساعت 18:05)alirezass نوشته:  
(2014-03-04 ساعت 03:37)deineath نوشته:  
کمک فوری

آقا مثلا چقدر پول باید در حساب ما باشه
بعد این همه دانشجو چیکار میکنن من که تو کار این آمریکای ها موندم
به سایت www.rent.com یک سری بزنین بد نیست
تشکر کنندگان: behfaza ، ffrfar ، powerb ، لاتاری
سلام دوستان
کسی میدونه ما که از ایران میایم باید مدارک تحصیلی خود رو اینجا تایید کنیم یا همونی که دانشگاه انجام میده کافی
یا اینجا هر دانشگاهی بریم خودشون کاراش رو میکنن
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: powerb ، philter
سلام دوستان . ما که اومدیم امریکا چند روز بعد رفتیم برای اداره دی اس اچ اس ینی برای بیمه درمانی. یه اپلیکیشن دادن که پرش کردیمو براشون پست کردیم. بعد حالا یه نامه اومد در خونه که میگفت کامل نیست فرم هاتون . رفتم به لینکی که تو ی نامه بود تا آنلاین پرش بکنم و صفحه ی اول رو که تموم می کردم ارور می داد. بعدش هم زنگ زدم به شماره ی تو اون نامه و گف باید قرار ملاقات بزاری بیای حضوری پرش کنیم. امروز رفتیم پیشش تا پر کنیم . و حالا اپلیکیشن بابا مامان رو پر که کرد گفت مثلن انقد به شما تعلق میگیره تکس کردیت پرسیدم و گفت ینی هر ماه انقد به بیمه تون واریز میشه . بعدش هم یه فرم اومد که چندین نوع بیمه بود و مال شرکت ها ی مختلف بود. حالا می بایست یکیشونو میخریدی . اگر قرار بود اینحوری باشه چرا از اول دی اس اچ اس نگفت این قضایا رو . برای شما بیمه مدیکید یا اوباما چجوری شده ؟ میشه اطلاعات بدین لطفن . این قضیه خیلی مهمه برا پدر مادرم. ضمنن من که دارم دانشجو میشم کم کم وضعیت بیمه من چجوری میشه؟
تشکر کنندگان: قصه گو ، alirezass ، romance33 ، ffrfar ، powerb ، لاتاری ، philter
(2014-03-03 ساعت 10:59)mechanicalengineer نوشته:  سلام

بچه ها اگر از فرودگاه نیویورک وارد بشی و مقصر ت ایالت دیگه ای باشه پروسه کارای گرین کارتت رو همون نیویورک چک میکنه ؟و دروراقع از هر شهری که تو آمریکا وارد بشی چک میشی؟

2) من پرواز دومم به سمت شهر مقصد بعد از توقف 5 ساعته تو نیریورکه ، این زمان باید کافی باشه برای چک کردن مدارک گرین کارت و... دیگه نه؟ چقدر طول میکشه مدارک رو چک کنند

3( با توجه به اینکه پرواز دو استاپه و اولی 2*23 کیلو میگیره ، وباید اونجا بار رو تحویل گرفت ودوباره تحویل امریکن ایرلاین داد امکان داره اونا دو تا 23 کیلو رو مربوط به بار مجاز پرواز اول بوده از نگیرن و بار مجازشون یه 23 کیلو باشه یا خیر ؟بعضیا میگن برای بسته دوم امریکن 100 دلار میگیره بعضیا میگن 50 تا یا 25 !

4) کسی تجربه پروازهای دواستاپه امرکا که دومیش با امریکن ایرلاینه داره که کلا شرایط چطوریه ؟

ما هم مثل شما با قطری و امریکن ایرلاین اومدیم و هیچ مشکلی برای پرواز داخلی و بسته دوم نبود
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: romance33 ، لاتاری ، گل نهال ، philter

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان