کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
سلام دوستان عزیز
برای محاسبه ی خط فقر در سال 2012 آمریکا به سایت زیر مراجعه کنید
http://aspe.hhs.gov/poverty/12poverty.shtml#guidelines
توجه داشته باشید بردن حساب بانکی خیلی سنگین آفیسر را مشکوک خواهد کرد
سپاس
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Emma_a432 ، studpk
(2012-09-27 ساعت 09:03)marjani نوشته:  سلام دوستان عزیز
سپاس

من يه سوال دارم. اگه سوالم مسخرست به خوبي خودتون ببخشيد. من تو اين سايته ميبينم براي آلاسكا. يك نفر رو زده 13.970$. خوب اين يعني من كه يك نفرم 125% اين مقدار حدود 17500 بايد تمكن بگيرم. پس اون موضوع 18500$ براي يك نفر چيه؟؟ كه تازه ميگن 125%ش بايد باشه...گيج شدم ديگه Sad

(دوست ديگه اي هم صفحه 12 همين تاپيك اين موضوع رو پرسيدن ولي كسي جواب نداده)
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
تشکر کنندگان:
(2012-09-27 ساعت 13:12)studpk نوشته:  
سپاس

من يه سوال دارم. اگه سوالم مسخرست به خوبي خودتون ببخشيد. من تو اين سايته ميبينم براي آلاسكا. يك نفر رو زده 13.970$. خوب اين يعني من كه يك نفرم 125% اين مقدار حدود 17500 بايد تمكن بگيرم. پس اون موضوع 18500$ براي يك نفر چيه؟؟ كه تازه ميگن 125%ش بايد باشه...گيج شدم ديگه Sad

فایل راهنما با فرمت pdf که سفارت ترکیه برای 2012 گذاشته بود ( الان آپدیت شده و نسخه راهنمای جدید خط فقر رو نداره مثل اینکه) خط فقر با اینی که توی فایل بالاهست ،تفاوت داشت.

برای یکنفر همون 18500 هست که باید ازش مقداری هم بیشتر باشه. البته باز هم به افیسر بستگی داره و بودن دوستانی که کمتر از این مقدار حساب بانکی بردن و ویزا یکضرب هم بودن. ولی اگر میخواهید احتیاط کنید باید از 18500 بیشتر باشه.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: studpk ، rezagh ، مانترا ، shekari
این هم جدول از فایل راهنمای pdf سال 2012 سفارت ترکیه ، که خط فقر سال 2011 رو نمایش میده:

[عکس: ow6qf3mblbocwthsgeo.jpg]
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: studpk ، amir0_0amir ، achi686 ، rezagh ، مانترا
(2012-09-26 ساعت 16:55)mbt1346 نوشته:  
(2012-09-26 ساعت 01:57)MPU نوشته:  
(2012-09-25 ساعت 10:48)mea694 نوشته:  بچه ها لطفا یکی راهنمایی کنه.به جای گواهی تمکن مالی میشه صورتحساب انگلیسی برد?

دوست عزیز اگر در مورد صورت حساب انگلیسی توضیح بیشتری دهید پاسخ کاملتری میتوان داد اما بطور کلی همان طور که میدانید گواهی تمکن مالی از طرف بانک و بنا به موجودی حساب شما (چه ارزی چه ریالی) با فرمت رسمی ان بانک به زبان انگلیسی و معمولا در سه نسخه صادر می شود و طبیعتا نیازی به ترجمه ندارد.

سلام دوستان
من گواهي سپرده از بانك گرفتم. ولي فقط يك نسخه!! به نظر شما اصل گواهي را براي سفارت آنكار بفرستم يا اينكه يك كپي براشون بفرستم و اصلشو همرام ببرم.

دوست عزیز معمولا بانک باید نامه را در دو یا سه نسخه بدهد اصولا کپی شما هم باید برابر اصل باشد یعنی مهر بانک داشته باشد.اکثر دوستان نسخه اصل و روی سر برگ رنگی را فرستادند و نسخ بعدی را همراه بردند.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: مانترا ، rezagh
سپاس

دوست عزیز خط فقر ایالات با هم متفاوت است ما رقم پایین تر و بالاتر از 18500$ را هم داریم که بنا به ایالت تغییر می یابد. این عدد تقریبا عدد میانگین است و بنا به تجربیات بسیاری از دوستان در سالهای گذشته عدد میانگین مورد قبول افیسر است. این عدد در هر سال نسبت به اوضاع اقتصادی و تورم در و عوامل مختلف تغییر میکند.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: storagemeter ، studpk ، amir0_0amir ، ali234
(2012-09-28 ساعت 01:51)MPU نوشته:  
سپاس

دوست عزیز خط فقر ایالات با هم متفاوت است ما رقم پایین تر و بالاتر از 18500$ را هم داریم که بنا به ایالت تغییر می یابد. این عدد تقریبا عدد میانگین است و بنا به تجربیات بسیاری از دوستان در سالهای گذشته عدد میانگین مورد قبول افیسر است. این عدد در هر سال نسبت به اوضاع اقتصادی و تورم در و عوامل مختلف تغییر میکند.

MPU عزیز درسته که خط فقر در ایالات مختلف آمریکا متفاوته اما آلاسکا بالاترین خط فقر رو داره. از طرفی‌ همونطور که شما به درستی‌ گفتید عدد میانگین مهم هست. اما این سوال برا منم مطرحه که عدد ۱۸۵۰۰$ (که مثل خیلی‌ از دوستان دیگه توی ذهن خود من هم بود) از بالاترین خط فقر هم ۱۰۰۰$ بالاتره.

ممنون میشم اگه میدونید بگید این ۱۸۵۰۰$ از کجا اومده.

مرسی Wink
کیس:2013AS3xxx ، مصاحبه:ایروان ، یکضربWink , سفرنامه ارمنستان
تشکر کنندگان: ali234
این 18500 منظور همون 18387 هست که 125% مبلغ 14710 هست و مربوط به 48 ایالت پیوسته است

مطابق جدول زیر .( البته برای هر سال یه کم بالا پایین میشه ولی حدودش همین مقدار هست )

[عکس: ow6qf3mblbocwthsgeo.jpg]
تشکر کنندگان: studpk ، mk_2002ir ، rezagh ، مانترا
(2012-09-28 ساعت 13:18)mk_2002ir نوشته:  
(2012-09-28 ساعت 01:51)MPU نوشته:  
سپاس

MPU عزیز درسته که خط فقر در ایالات مختلف آمریکا متفاوته اما آلاسکا بالاترین خط فقر رو داره. از طرفی‌ همونطور که شما به درستی‌ گفتید عدد میانگین مهم هست. اما این سوال برا منم مطرحه که عدد ۱۸۵۰۰$ (که مثل خیلی‌ از دوستان دیگه توی ذهن خود من هم بود) از بالاترین خط فقر هم ۱۰۰۰$ بالاتره.

ممنون میشم اگه میدونید بگید این ۱۸۵۰۰$ از کجا اومده.

مرسی Wink

اين جدولي كه ali234 عزيز گذاشتن. براي سال 2012 هم اينطوريه:

[عکس: cmk9eeixcipzs1jj3ag6.jpg]

اگر پارسال اين جدول مد نظر آنكارا بوده خوب الانم بايد آپديت شدشو ببينن كه 18500 الان تقريبا شده 19000$. به هر حال اينو مي دونم كه آفيسر نگاه مي كنه ما كدوم ايالت مي خوايم بريم و برناممون چيه و و و ... . ولي پس اونيكي سايت كه مقدار خيلي خيلي پايينتر از اين جدول ها داره شايد رفرنس براي آنكارا نيست.
يه چيز ديگه اينكه تو جدول سايت آمريكا اصلا براي يك نفر مقداري گفته نشده و از 2 شروع ميشه. در حالي كه همون جدول براي آنكارا يك رديف شيفت به بالا داره!!!!!! من از اين سايت چك كردم كه براي پارسالم داره http://www.state.gov/documents/organization/86991.pdf
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
تشکر کنندگان: mk_2002ir ، ali234 ، rezagh ، مانترا ، kavirr
(2012-09-25 ساعت 10:48)mea694 نوشته:  بچه ها لطفا یکی راهنمایی کنه.به جای گواهی تمکن مالی میشه صورتحساب انگلیسی برد?
تا اونجایی که من توی تایپک بجه های سال های گذشته خوندم بعضی ها این کارو کرده بودن و از بانک پارسیان صورتحساب انگلیسی گرفته بودن
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
تشکر کنندگان: mea694
دوستان من دو سوال دارم

1-اگر كسي اندوخته طلا داشته باشه (مثلا سكه-زيور آلات-اشياء...) چطور ميتوانه آنرا براي اثبات تمول لازم براي مهاجرت استفاده كنه؟ چون اينجور چيزها سندي نداره كه آدم بتونه ترجمه كنه

2-سوال بعديم اينه كه شنيدم دولت ممكنه دستور بده موجودي ارزي اشخاص را در زمان برداشت بصورت ريالي آنهم با نرخ دولتي پرداخت كنند.اين را شنيديد؟؟
اگر اينطور باشه تبديل پول به دلار در حساب ارزي و ارائه آن در زمان مصاحبه منتفي ميشه
تشکر کنندگان:
بچه ها یعنی اگه من حدود 33000 دلار گواهی تمکن مالی بگیرم که البته با دلار با نرخ دولتی حساب میشه.باید حدود 42 میلیون تومان واسه 4نفر یه روز توی حسابم باشه.به نظرتون همین مقدار کفایت میکنه?یا برم سراغ اسپانسر و یا سند خونه و ماشین?
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
تشکر کنندگان:
دوستان میخواستم بپرسم که واسه بردن سند خونه به جای اسپانسر باید ملک رو ارزشیابی کرد ؟؟ آخه میگن واسه ارزش گذاری ملکمون باید دویست سیصد هزار تومن بدیم به کانون وکلا و کارشناس دادگستری و ... !! واقعا بی انصافیه !!
یعنی به نظرتون فقط همون سند رو بدیم ترجمه کافی هستش ؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدید
تشکر کنندگان:
(2012-09-29 ساعت 23:05)Ahmad AHS نوشته:  دوستان میخواستم بپرسم که واسه بردن سند خونه به جای اسپانسر باید ملک رو ارزشیابی کرد ؟؟ آخه میگن واسه ارزش گذاری ملکمون باید دویست سیصد هزار تومن بدیم به کانون وکلا و کارشناس دادگستری و ... !! واقعا بی انصافیه !!
ممنون میشم اگه جواب بدید
در اين مورد در صفحه هاي قبل توضيح كامل داده شده ، ولي مختصر بايد بهتون بگلم كه ارزشگذاري لازم نيست
تشکر کنندگان: pooya.n ، Ahmad AHS ، farmiz ، rezagh ، Ali DV-2013
(2012-09-29 ساعت 23:05)Ahmad AHS نوشته:  دوستان میخواستم بپرسم که واسه بردن سند خونه به جای اسپانسر باید ملک رو ارزشیابی کرد ؟؟ آخه میگن واسه ارزش گذاری ملکمون باید دویست سیصد هزار تومن بدیم به کانون وکلا و کارشناس دادگستری و ... !! واقعا بی انصافیه !!
ممنون میشم اگه جواب بدید

سلام
این بحث قبلا هم زیاد انجام شده. کسایی که فقط میخوان سند ببرن و گواهی موجودی نمیتونن جور کنن برای محکم کاری ارزشگذاری میکنن ولی برای کسایی که مثل من گواهی موجودی میبرن (1 نفر حدود 18500 دلار یا معادل ریالی آزاد) ، دیگه نیازی به ارزشگذاری خونه نیست و خودم هم نکردم این کار رو. چون در سفرنامه های بچه های 2012 هم این موضوع عنوان شده بود که آفیسر قیمت حدودی خونه در تهران و شهرهای دیگه رو میدونه که بالاست و نیاز به ارزشگذاری نیست.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: pooya.n ، alirezass ، farmiz ، rezagh ، Szsanazsz ، kavirr

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان