کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2012-12-27 ساعت 00:07)mohajer13 نوشته:  
(2012-12-26 ساعت 22:56)alirezass نوشته:  با سلام
من به دلایل نتونستم حسابم رو برای روز مصاحبه (11 فوریه تاریخ مصاحبه در آنکارا) پر کنم تا بتونم تمکنی بگیرم که نزدیک تاریخ مصاحبه باشه حالا سوال من اینه
1. من در تاریخ 24/9/2012 تمکن گرفتم 40 میلیون میخوام بدونم میتونم این رو با یه سند کامل خونه ببرم زیاد به تاریخ مصاحبه دور نیست(11 فوریه تاریخ مصاحبه در آنکارا) چه کنم؟
2. در مورد حساب ارزی در ایران اگر کسی توصیه ای داره بگه؟ اصلا توصیه میکنید پول خارجی رو در بانک بگذاریم و یه تمکن مالی با حساب ارزی بگیریم یا نه من ترسم از اینه که دیگه پول رو به ما ندن بانک که من پرسیدم گفت میدیم فقط دو روز قبل بگین توصیه دوستان چی؟

2_3 تا پست بالاتر از شما یکی از دوستان نوشتند که نامه تمکن مالیشون رو 2ماه و خورده ای قبل گرفتند که مبلغش هم زیاد نبوده و آفیسر هم پذیرفته. در مورد نامه شما من فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد بویژه اینکه سند ملکی هم همراه می برید.
اگر ارزی رو در بانک میذارید حتما هنگام افتتاح حساب مطمئن بشید که در صورت برداشت حتما بهتون ارز برگردونن و معادل ریالی ندن. به موارد نوشته شده در برگه افتتاح حساب ارزی( قرارداد) دقت کنید.

در کل تصمیم مناسبی نیست که دلارتون رو در حساب ارزی بریزید، حتی اگر توی قرارداد افتتاح حساب هم ذکر شده باشه که در هنگام برداشت مبلغ رو بصورت دلار بهتون میدن باز هم این بانک ها از تبصره هایی استفاده میکنن و سر شمارو کلاه میزارن، بارها این اتفاق افتاده و خیلی ها سرمایشون تبدیل به نصف یا کمتر شده.
اگر نگران امنیت دلاراتون هستید بهتره به جای افتتاح حساب ارزی، یه صندوق امانات در بانک بگیرید.
تشکر کنندگان: alirezass ، storagemeter ، m9780 ، pr.kia ، rezagh ، imojen
(2012-12-30 ساعت 05:31)3rip نوشته:  
من به دلایل نتونستم حسابم رو برای روز مصاحبه (11 فوریه تاریخ مصاحبه در آنکارا) پر کنم تا بتونم تمکنی بگیرم که نزدیک تاریخ مصاحبه باشه حالا سوال من اینه
1. من در تاریخ 24/9/2012 تمکن گرفتم 40 میلیون میخوام بدونم میتونم این رو با یه سند کامل خونه ببرم زیاد به تاریخ مصاحبه دور نیست(11 فوریه تاریخ مصاحبه در آنکارا) چه کنم؟
2. در مورد حساب ارزی در ایران اگر کسی توصیه ای داره بگه؟ اصلا توصیه میکنید پول خارجی رو در بانک بگذاریم و یه تمکن مالی با حساب ارزی بگیریم یا نه من ترسم از اینه که دیگه پول رو به ما ندن بانک که من پرسیدم گفت میدیم فقط دو روز قبل بگین توصیه دوستان چی؟

2_3 تا پست بالاتر از شما یکی از دوستان نوشتند که نامه تمکن مالیشون رو 2ماه و خورده ای قبل گرفتند که مبلغش هم زیاد نبوده و آفیسر هم پذیرفته. در مورد نامه شما من فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد بویژه اینکه سند ملکی هم همراه می برید.
اگر ارزی رو در بانک میذارید حتما هنگام افتتاح حساب مطمئن بشید که در صورت برداشت حتما بهتون ارز برگردونن و معادل ریالی ندن. به موارد نوشته شده در برگه افتتاح حساب ارزی( قرارداد) دقت کنید.

در کل تصمیم مناسبی نیست که دلارتون رو در حساب ارزی بریزید، حتی اگر توی قرارداد افتتاح حساب هم ذکر شده باشه که در هنگام برداشت مبلغ رو بصورت دلار بهتون میدن باز هم این بانک ها از تبصره هایی استفاده میکنن و سر شمارو کلاه میزارن، بارها این اتفاق افتاده و خیلی ها سرمایشون تبدیل به نصف یا کمتر شده.
اگر نگران امنیت دلاراتون هستید بهتره به جای افتتاح حساب ارزی، یه صندوق امانات در بانک بگیرید.

تائید میشه به شدت!!!
دقیقاً توی جریان اخیر دلار قانونی تصویب شد که بانک ها موظف شدند حسابها ارزی رو به صورت ریال پرداخت کنن!!!!
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
تشکر کنندگان: alirezass ، storagemeter ، 3rip ، pr.kia
دوستان ما کیسمون 2نفر هست و برنده هم من هستم خیلی زور بزنیم 20 میلیون بیشتر نمیتونیم تو حساب برای من بزاریم که فکر میکنم این پول برای 2نفرمون کم باشه البته سند خونه و باغ داریم که همگی به اسم همسرم هست اگر به اسم اون باشه مشکلی نداره ؟ یا حتما باید یه وکالت به اسم من بزنه ؟
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
تشکر کنندگان: pr.kia ، ali234
(2013-01-02 ساعت 15:12)سمانه777 نوشته:  دوستان ما کیسمون 2نفر هست و برنده هم من هستم خیلی زور بزنیم 20 میلیون بیشتر نمیتونیم تو حساب برای من بزاریم که فکر میکنم این پول برای 2نفرمون کم باشه البته سند خونه و باغ داریم که همگی به اسم همسرم هست اگر به اسم اون باشه مشکلی نداره ؟ یا حتما باید یه وکالت به اسم من بزنه ؟

۲۰ میلیون خیلی کمه! خیلی کم!
خیلیها این پولو ندارند. اما هر جور شده قرض میکنند. برای چند ساعت هم قرض کنید کارتون راه میفته.
سندها به اسم همسرتون باشه مشکلی نداره. ولی این پول خیلی کمه.
تشکر کنندگان: سمانه777 ، parsush ، sadeghi897 ، مانترا ، pr.kia ، ali234 ، r91 ، rezagh
(2013-01-02 ساعت 15:12)سمانه777 نوشته:  دوستان ما کیسمون 2نفر هست و برنده هم من هستم خیلی زور بزنیم 20 میلیون بیشتر نمیتونیم تو حساب برای من بزاریم که فکر میکنم این پول برای 2نفرمون کم باشه البته سند خونه و باغ داریم که همگی به اسم همسرم هست اگر به اسم اون باشه مشکلی نداره ؟ یا حتما باید یه وکالت به اسم من بزنه ؟

برای شما فکر کنم حداقل دو تا سه برابر این لازم باشه حتی اگر ایالت تون رو ایالت کوچیک بگید.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: pr.kia ، ali234 ، r91
(2013-01-02 ساعت 16:00)sadeghi897 نوشته:  

برای شما فکر کنم حداقل دو تا سه برابر این لازم باشه حتی اگر ایالت تون رو ایالت کوچیک بگید.

یعنی 60 میلیون ؟ پس سند هامون چی ؟ قبول نیست؟

عسلی جان اون کارو اگر بخوام بکنم حتما باید اشنا باشه یا نه پیغام خصوصیتون بسته بود ببخشید . بانکمون پارسیان هست.
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
تشکر کنندگان:
(2013-01-02 ساعت 16:10)سمانه777 نوشته:  
(2013-01-02 ساعت 16:00)sadeghi897 نوشته:  

یعنی 60 میلیون ؟ پس سند هامون چی ؟ قبول نیست؟

عسلی جان اون کارو اگر بخوام بکنم حتما باید اشنا باشه یا نه پیغام خصوصیتون بسته بود ببخشید . بانکمون پارسیان هست.

سمانه جون اونها ملاکشون برای تمکن مالی پولی است که همراه خودتون به آمریکا خواهید برد اگر سفرنامه ها رو خونده باشی دیدی که اکثرا سند ها رو نمی خوان به هر حال اگر امکانش هست از کسی بگیرین برای 1 روز
و نامه تمکن بانک رو بیشتر کنید 20 میلیون برای 2 نفر یعنی تقریبا 3000 $ برای هر نفر که خیلی کمه پس از الان به فکر باش
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، pr.kia ، سمانه777 ، storagemeter ، ali234 ، rezagh
(2012-12-26 ساعت 11:35)mitr.p نوشته:  
(2012-12-26 ساعت 10:15)AMIR2852 نوشته:  سلام به همه
دوستان اگر به جای اینکه ملکی به نام برنده باشه ، یک وکالت بلا عزل از صاحب ملک به نام برنده داشته باشیم ، قابل قبوله ؟؟؟
به نظرم خوبه اما پول نقد هم بايد باشه

دوستان اینکه میگم فقط از شنیده هامه و دوست ندارم باعث نگرانی کسی بشم. یکی از اقوام از برندگان لاتاری امسال حدود یکماه پیش مصاحبه داشت که متأسفانه قبول نشده. ما که دلیلش رو پرسیدیم گفتن وکالت ملک برده بودن. البته موجودی بانکی خوبی هم داشتن!! گویا افیسر به صحت کل مطلب شک کرده!! راستش ما می خواستیم قرارداد پیش خرید خونمون رو ترجمه کنیم و محض محکم کاری با خودمون ببریم (هر چند که ارزشش مثل سند ملک نیست) امّا راستش پشیمون شدیم. فکر کنم همون موجودی بانکی و سند شسته رفته بهترین گزینه باشه. باز هم تأکید میکنم این دلیلی بود که به ما گفتن! شاید صد در صد حقیقت مطلب این نبوده باشه!
کیس نامبر: 2013AS39##، دو نفر، رویت قبولی: 1 می 2012 ، ارسال فرمها : 20 می با آرامکس، مصاحبه: w3 فوریه، آنکارا، برگه صورتی‌,کلیر ۸ می‌
تشکر کنندگان: amir82
(2013-01-03 ساعت 15:34)pooyash نوشته:  
(2012-12-26 ساعت 11:35)mitr.p نوشته:  
(2012-12-26 ساعت 10:15)AMIR2852 نوشته:  سلام به همه
دوستان اگر به جای اینکه ملکی به نام برنده باشه ، یک وکالت بلا عزل از صاحب ملک به نام برنده داشته باشیم ، قابل قبوله ؟؟؟
به نظرم خوبه اما پول نقد هم بايد باشه

دوستان اینکه میگم فقط از شنیده هامه و دوست ندارم باعث نگرانی کسی بشم. یکی از اقوام از برندگان لاتاری امسال حدود یکماه پیش مصاحبه داشت که متأسفانه قبول نشده. ما که دلیلش رو پرسیدیم گفتن وکالت ملک برده بودن. البته موجودی بانکی خوبی هم داشتن!! گویا افیسر به صحت کل مطلب شک کرده!! راستش ما می خواستیم قرارداد پیش خرید خونمون رو ترجمه کنیم و محض محکم کاری با خودمون ببریم (هر چند که ارزشش مثل سند ملک نیست) امّا راستش پشیمون شدیم. فکر کنم همون موجودی بانکی و سند شسته رفته بهترین گزینه باشه. باز هم تأکید میکنم این دلیلی بود که به ما گفتن! شاید صد در صد حقیقت مطلب این نبوده باشه!

حتما دلیل دیگه ای داشته، به هیچ وجه به خاطر نداشتن موجودی به کسی برگه قرمز نمیدن، فقط نقص پرونده میزنن.
تشکر کنندگان: amir82 ، usa lover ، سمانه777 ، mitme ، pooyash ، ali234 ، rezaahmadi

دوست عزیز با احترام به نظر پیشکسوتان، اگر پستهای منو تعقیب کنید تو همین تاپیک، متوجه میشین که با همین میزان تمکن هم (البته پیشنها میکنم که همین مبلغ رو به حساب خودتون و همسرتون بذارین) میتونین نظر آفسیر رو جلب کنین. اگر تونستید یه نگاهی هم به سفرنامه ام بندازین. من درکتون میکنم ما هم خیلی سر این تمکن مالی استرس و نگرانی داشتیم. حتی انتظار کسر مدرک هم داشتیم، ولی به امید خدا مشکلی پیش نمیاد. نگران نباشین.Wink
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
تشکر کنندگان: storagemeter ، سمانه777 ، amir82 ، ali234
سلام به همه دوستان ... عزیزان برنده کیس ما مادرم هستن که به همراه پدرم هفیه آینده انشائ الله برای مصاحبه مبرن . موضوع تمکن مالی رو ما به دلایلی نتونستیم با مدارک بفرستیم و با همفکری دوستان سایت قراره روز مصاحبه ببریم . درحال حاضر مادر من یه سند آپارتمان 120 متری در منطقه سعادت آباد داره که همراه ترجمه اش داره با خودش می بره .
سوال من :
آیا دیگه گواهی موجودی بانکی نمی خواد ؟ اگه می خواد حداقل چقدر باشه که طبق تخمین بتونه نظر آفیسر رو جلب کنه ؟ ( چون حقیقتش هردوی پدر و مادر من بازنشسته هستن و موجودی بانکی چندانی ندارن ، راستش منهم در توانم نبود که بخوام در این قضیه کمکشون کنم).
هرینه های اولیه(پست و دارالترجمه): 000 500 2 ریال.
هزینه دکتر (دونفر) 460 دلار.
پرواز ماهان،هتل گولد.
[font=Times New Roman](امیدوار باشین).:[/font]shy:
تشکر کنندگان: 3rip ، ali234
(2013-01-05 ساعت 17:38)AMIR2852 نوشته:  ......
سوال من :
آیا دیگه گواهی موجودی بانکی نمی خواد ؟ اگه می خواد حداقل چقدر باشه که طبق تخمین بتونه نظر آفیسر رو جلب کنه ؟ ( چون حقیقتش هردوی پدر و مادر من بازنشسته هستن و موجودی بانکی چندانی ندارن ، راستش منهم در توانم نبود که بخوام در این قضیه کمکشون کنم).

دوستان پستهای صفحات قبل رو بخونید که ما بعد از مصاحبه امون گذاشتیم.

برای مصاحبه اگر اسپانسر ندارید ،باید موجودی بانکی داشته باشید. لازم نیست نجومی باشه. ما برای سه نفر یک حساب بانک پاسارگاد 60 میلیونی ارائه دادیم + یک سند ملک. آفیسر اصلا صحبتی از تمکن مالی نکرد نه اشاره ای نه سوالی هیچی!! . سند رو هم اصلا ندید! ولی خب ترجمه اش رو 15 روز جلوتر فرستاده بودیم دیگه! یه جورایی تو پرونده بود.

روز مصاحبه ما با هیچکس راجع به حساب بانکی و تمکن مالی و سند و.. صحبتی نشد . من تصورم این بود که امسال زیاد براشون مهم نیست. اما یک ماه بعد روز دریافت ویزا یک خانواده رو دیدیم که گفتند به ما برگه صورتی دادند و گفتند حساب بانکیتون کمه 4 نفر بودن برگشته بودند تهران و حساب بانکی رو بیشتر کرده بودن و همون روز هم ویزا گرفتتند خداروشکر.

دیگه بستگی به خودتون داره که چطوری افیسر رو قانع کنید ولی برای سه نفر اگه سند ملک دارید، یک حساب 60-70 میلیونی کفایت می کنه! ضمنا به هیچ وجه به دلیل عدم تمکن مالی هیچ کیسی رد نمیشه به هیچ وجه! ولی خب وقتی حساب بانکی رو افزایش ندید برگه صورتی تبدیل به ویزا نمیشه ! امیدوارم همه موفق باشید استرس هم نداشته باشید .
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: alirezass ، amairmonre ، sadeghi897 ، Tomas ، rezagh ، imojen

درسته بعضی ازبانکها امضا میگیرن که در صورت استرداد به ریال(1226تومن)اعتراضی ندارید.

(2012-12-30 ساعت 16:27)m9780 نوشته:  
(2012-12-30 ساعت 05:31)3rip نوشته:  

تائید میشه به شدت!!!
دقیقاً توی جریان اخیر دلار قانونی تصویب شد که بانک ها موظف شدند حسابها ارزی رو به صورت ریال پرداخت کنن!!!!

اینجوری نیست هنوز همچین دستورالعملی نیومده.ولی بعیدم نیست هر لحظه دستورالعملی ،بخشنامه ای، بسته اقتصادی ،چیزی ابلاغ نشه.
کیس نامبر 2013AS65XX ،مصاحبه: آنکارا هفته دوم می ،وضعیت:صورتی(آخه اين صورتيه؟! براي ما كه به سياهي ميزنه) - جامونده از قطار 2013.امیدوار؟نخندون بابا!
تشکر کنندگان: alirezass ، Danoosh ، Tomas
من مبلغ زیادی بصورت دلار از 6ماه پیش در بانک پارسیان گذاشته ام و فعلا هر ماه سود 8 درصد آنرا میگیرم(زمان سپرده گذاری من سود8 درصد بود) هیچ تعهدی هم از ما نگرفتند
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
تشکر کنندگان: alirezass ، storagemeter ، amairmonre ، sadeghi897 ، armin1 ، Tomas
Toungue 
سلام

شاید بگین این بحث تکراری یه اما یکسری ابهامات داره از دوستان و بزرگان می خوام برایه رفع اونها منبع معتبر ارائه کنند.

صحبت من در مورد نامه تمکن مالی هست. برای خط فقر طبق جداول سایت مربوط برای خانوار های مختلف از یه نفره تا 8 نفره مشخص شده، همچنین بر اساس ایالت (که خیلی بحثی رو ی این قضیه نیست مگر اینکه کسی مقصد اش هاوای یا الاسکا باشه).

حالا سوال اینه:

--بر اساس جدول فوق خط فقر برای یکنفر 11،170 دلار ،، حالا نمی دونم دوستان از کدوم منبع اون 18 هزار و خورده ای رو ذکر می کنند؟؟؟

--یه مورد دیگه اینکه اگر لطف کنید و مرجعی هم در مورد ضریب 1.25 % که باید به خط فقر اضافه بشه . تا بر اساس اون نامه بگیریم، ارائه بدین.

البته یه چیزی رو هم بگم هدف تعیین یه حداقل سقف برای کسانی که ممکنه به مشکل برخورد بکنن و دونستن این نکته کمک شون کنه وگرنه هرچی بیشتر پر بارتر

از حوصله ای که برای خوندن مطالب به خرج دادین ممنونم
تشکر کنندگان: Tomas ، NarcisJ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان