کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2013-04-28 ساعت 14:56)javid737 نوشته:  سلام دوستان ما امروز يه نامه گرفتيم از بانك ملي به زبان لاتين ولي مهرش برجسته نيست مشكلي نباشه؟
مشکلی نیست.الان همه گواهیها همینطوریه

(2013-04-27 ساعت 16:54)دني نوشته:  فقط ميخواستم يه نمونه از اين نامه موجودي حساب رو پيدا کنم که اگه بانکيا گيج زدن ، نشونشون بدم. اماااااا پيدا نکردم Sad
عزیزم این چه حرفیه ؟ مگه بانکیها هم گیج میزنن؟Big Grin
کیس نامبر:70xx.ابوظبی.2نفر.مصاحبه:هفته اول می.مقصد:مریلند.کلیر:25جون سفرنامه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، amir82 ، shimoda ، lilac ، javid737 ، Danoosh ، sce
(2013-04-30 ساعت 16:05)امیر مهاجر نوشته:  امروز (فردای صدور گواهی) به اصرار داداشم رفتیم همون بانک شعبه سرپرستی و با خانمی که گواهیها رو صادر کرده بود صحبت کردیم.
پرسیدیم که اگر استعلام بشه شما همین گواهی رو تأیید میکنید یا موجودی رو چک میکنید؟ ایشون گفتند تا حالا سابقه نداشته استعلام بکنند اما اگر بکنند و موجودی همون روز رو بخوان که موجودی همون روز رو بهشون میگیم.
گفتیم آخه ما ناچار شدیم به خاطر خرید ملک پولو آخر وقت از حساب برداریم. گفت ما دیگه گواهی رو صادر کردیم. وقتی گواهی صادر شد دیگه تموم شده رفته، اصلام مهم نیست.
نتیجه اینکه اینا هرگز نمیان گواهی که خودشون صادر کردند رو تأیید نکنند. علی الخصوص وقتی استعلامی نشده باشه اصلا! Big Grin

سلام
آقای امیر مهاجر, چرا اینقدر فکر خودتون رو درگیر این کار میکنید
یه سوال: به نظر شما از سفارت ایالات متحده امریکا با بانک مورد نظرتون تماس میگیرند و گواهی رو چک میکنند؟
خیالتون راحت, کارمند بانک میخواد که پول بیشتری تو شعبه بانکی باشه (اگر پول جذب شده توی یک شعبه زیاد باشه, اون بانک به کارمندهای اون شعبه پاداش میده)
اصلا فکر اینگونه موارد نباشید
موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
تشکر کنندگان: sce ، roeentan ، saeid-ss ، امیر مهاجر
(2013-04-29 ساعت 16:18)امیر مهاجر نوشته:  سلام دوستان،
میخوام تجربه خودم رو در رابطه با تمکن مالی عرض کنم شاید به درد بخوره.
چند روز پیش در یکی از شعب بانک پاسارگاد در شیراز یک حساب مشترک با همسرم باز کردم. مالکیت هر کدام ۵۰٪ و حق برداشت کل موجودی، هر یک به تنهایی. دلیلش هم این بود که همسرم کارت ملیش در دانشگاه گرو مدرک کاردانی است و برداشت پول بدون کارت ملی بسیار حساسیت برانگیزه و با توجه به بالا بودن رقم احتمال قبول نکردن بانک زیاده. اینطوری بقیه کارها رو خودم به تنهایی میتونستم انجام بدم.
بعد از چند روز مبلغ مورد نظر فراهم شد و با یک چک بین بانکی کل مبلغ رو در شعبه شیراز (سرپرستی) به حساب واریز کردم. بعد از اتمام کار از متصدی باجه پرسیدم اگر بخوام گواهی مانده لاتین بگیرم آیا اسم هر دو نفر در گواهی درج میشه؟ که ایشان پاسخ دادند خیر. ولی میتونید به اسم هر کدام جداگانه گواهی بگیرید. ایشان ابتدا گفتند برو شعبه خودت ولی بعد از خواهش بنده و مشورت با رئیس شعبه گفتند مشکلی نداره همینجا صادر میکنیم.
برای گواهی به نام همسرم لازم بود خودش حضور داشته باشه و فرم تقاضا رو امضاء کنه. ابتدا گواهی خودم و بعد از رسیدن همسرم و امضاء فرم گواهی ایشان صادر شد.
توی متن گواهی طبق آنچه که خودمون در فرم تقاضا خواسته بودیم، فقط مانده حساب درج شد.
نرخ برابری ارز ۱۲۲۶ تومان قید شده و با همین نرخ معادل دلار محاسبه شده بود.
در هر کدام از گواهی‌ها میزان مالکیت ۵۰ درصدی صاحب حساب قید شده.
به نظر بنده این روش جالب‌تره و دردسر کمتری هم داره چون دیگه نگران این نیستیم که حالا چقدر به حساب برنده اصلی و چقدر به حساب منتفع بریزیم. چون کل پول تو یک حسابه و به نام هر دو نفر. فقط در این حالت باید کل پول مورد نیاز رو داشته باشید. چون مبلغ دو گواهی با هم جمع نمیشه و در واقع یکی است و از یک حسابه.
گواهی‌ها در سربرگ بانک پاسارگاد و دارای هولوگرام و شماره رفرنس هستند و پایینش مهر و امضاء داره. (اما مهر برجسته نداره)
بعدش رفتم شعبه خودم و پولو ساتنا کردم به دو حساب مختلف (صاحبین پول) بعد از ارسال پولها و کسر مبلغ از حسابم متصدی بانک متوجه شد که همین امروز گواهی تمکن گرفتم. به من گفتند باید حداقل یک روز میذاشتید پول توی حسابتون بمونه. چون اگر این گواهی استعلام بشه تأیید نخواهد شد! من گفتم پس چرا به من گواهی دادند؟ ایشان گفتند نباید میدادند و آیا چیزی در این مورد به شما نگفتند که من گفتم خیر! شعبه سرپرستی هم بوده و اگر موردی داشت میگفتند. ایشان گفتند ما کارمون رو انجام دادیم اما به خاطر خودتون گفتم که اگر استعلام بشه این گواهی تأیید نمیشه. من هم گفتم تصور نمیکنم استعلام کنند!
بعد از مشورت با ابی عزیز که در امور بانکی دارای سابقه طولانی هستند، ایشان گفتند که تا کنون ندیده‌اند که سفارت از بانک استعلام بکنه. ضمنا طبق راهنمایی ایشان قرار شد در صورت ضرورت به توضیح بگم که پول من در حساب اصلیم در بانک دیگری بوده اما برای گواهی در بانک پاسارگاد حساب باز کردم. چون گواهی این بانک شکیل‌تر و با هولوگرام ارائه میشه، مایل بودم گواهی رو از این بانک بگیرم. بعدش هم پولم رو برگردوندم به حساب اصلیم و اگر لازمه باز هم میتونم گواهی بگیرم.
البته من تصور نمیکنم کار به اونجاها بکشه ولی با توجه به استرسی که بعد از این اتفاق بهم وارد شد توصیه میکنم اگر براتون مقدوره فردای روز گواهی تمکن پولتونو از حساب درآرید که مثل من دچار استرس نشید.
متن این پست رو به امید خدا در سفرنامه‌ام هم در آینده نزدیک خواهم آورد که تمام تجربیاتم برای استفاده آیندگان یکجا متمرکز بشه.
امیر جان.
اینو صرفا از تجربه خودم میگم و امیدوارم به کارت بیاد یا شایدم نیادBig Grin.
واسه ارزشگذاری ملک هم اگه احیانا خواستی کاری انجام بدی،برو کانون کارشناسان رسمی قوه قضاییه تو خیابون سعدی.من اونجا نامه ارزشگذاری گرفتم.البته کانون کارشناس رسمی دادگستری هم تو خیابون اردیبهشت هست که یکم دنگ و فنگ داره.صرفا گفتم شاید به دردت بخوره.
موفق باشین.
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: Danoosh ، sadeghi897 ، saeid-ss ، امیر مهاجر
اساتید محترم از بانک پرینت حساب بگیرم مثلا برای یک روز حساب 80 تا 100 باز کنم یا در حساب قدیمی بزارم ویک پرینت بگیرم یا برگه مخصوص داره کدام بانک بهتره
[color=#FF45004رویزا/Sep.2013/مقصد:ویرجینیا/ شک میکنم به آسمون پشت در باز قفس[/color]
Freedom Is Not Free
بانک اطلاعات
[url=http://mohajersara.com/post-355474.html#pid355474][/url]
تشکر کنندگان: saeid-ss
(2013-05-01 ساعت 16:43)azar1348 نوشته:  اساتید محترم از بانک پرینت حساب بگیرم مثلا برای یک روز حساب 80 تا 100 باز کنم یا در حساب قدیمی بزارم ویک پرینت بگیرم یا برگه مخصوص داره کدام بانک بهتره

پرینت حساب نیاز نیست. تشریف می برید بانک میگید گواهی تمکن مالی(گواهی حساب) لاتین می خواید. اگر متوجه نشدند(در بیشتر موارد اصلا نمی دونند چی هست!!!!!!!) بگین نامه مانده حساب لاتین برای سفارت... درخواست میدید فرداش میرید میگیرید البته اگر در تهران و یا بانکهای خصوصی حساب دارین. بانک های دولتی در شهرستان معمولا یه هفته طول میکشه چون باید بره تهران و اونجا صادر شه...
2013AS7XXX
ایروانسه نفرمدت انتظار : 80 روز
رنگین کمان پاداش کسانیست که تا آخرین قطره باران صبر میکنند.
تشکر کنندگان: shimoda ، azar1348 ، saeid-ss ، sadeghi897
بانک های توی شهرستان شعبه مرکزیشون گواهی تمکن مالی میدن کدام بانکی گواهی تمکن میده توی شهرستان چون من یک بانکدولتی رفتم گیج زد نمی دونست گواهی تمکن مالی چیه
[color=#FF45004رویزا/Sep.2013/مقصد:ویرجینیا/ شک میکنم به آسمون پشت در باز قفس[/color]
Freedom Is Not Free
بانک اطلاعات
[url=http://mohajersara.com/post-355474.html#pid355474][/url]
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، saeid-ss
(2013-05-01 ساعت 18:14)azar1348 نوشته:  بانک های توی شهرستان شعبه مرکزیشون گواهی تمکن مالی میدن کدام بانکی گواهی تمکن میده توی شهرستان چون من یک بانکدولتی رفتم گیج زد نمی دونست گواهی تمکن مالی چیه
بانکهای خصوصی در این زمینه وارد تر هستن در شهرستان
البته به جای گواهی تمکن مالی می تونید بگید موجودی به اینگلیسی، یا نامه موجودی به اینگلیسی، شهرستان ها به این نام می شناسن خیلی هاشون Big GrinCoolTongue
موفق باشی
دیBig Grin
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: farmiz ، saeid-ss
من از طریق اسپانسر اقدام کردم کمتر از دو ماه دیگه تاریخ مصاحبم هست حالا میخوام ازدواج کنم و برای خانمم پرینت حساب بگیریم اشکالی نداره همه مبلغ تو حساب خودش باشه؟
تشکر کنندگان: saeid-ss
(2013-05-03 ساعت 23:50)pgh نوشته:  من از طریق اسپانسر اقدام کردم کمتر از دو ماه دیگه تاریخ مصاحبم هست حالا میخوام ازدواج کنم و برای خانمم پرینت حساب بگیریم اشکالی نداره همه مبلغ تو حساب خودش باشه؟
نه مشکلی نیست شما به غیر از اسپانیسر از حساب بانکی هم دارید استفاده می کنید، اگر بتونید برای خودتون هم حساب بانکی بگیرید که خیلی بهتره
اسپانسر درد سر داره کلاCool
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، saeid-ss ، pgh
(2013-05-04 ساعت 01:42)sadeghi897 نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 23:50)pgh نوشته:  من از طریق اسپانسر اقدام کردم کمتر از دو ماه دیگه تاریخ مصاحبم هست حالا میخوام ازدواج کنم و برای خانمم پرینت حساب بگیریم اشکالی نداره همه مبلغ تو حساب خودش باشه؟
نه مشکلی نیست شما به غیر از اسپانیسر از حساب بانکی هم دارید استفاده می کنید، اگر بتونید برای خودتون هم حساب بانکی بگیرید که خیلی بهتره
اسپانسر درد سر داره کلاCool
ما دوتا تمکن مالی به ارزش 52 میلیون برای من و 40 میلیون برای همسرم بردیم + یک سند ترجمه نشده خونه تاکید میکنم ترجمه نشده
تمکن هارو که بهش دادیم سند هم دادیم اما سند رو برگردوند و گفت که اصلا نیازی نیست به تمکنمون هم نگاه ننداخت
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، سلی ، parastoo500 ، امیر مهاجر ، lilac ، saeid-ss ، pgh
دوستان من از بانک مبلغ 50 میلیون نامه گرفتم به نظرتون واسه کیس 2 نفره کافی هست ؟ممنون
**CN: AS2013000073
تعداد نفرات کیس:2
شهر : تبریز
رویت قبولی:Sep 1 , 2012
ارسال فرمهای اولیه:Sep 5 , 2012 - پست DHL
مصاحبه w2 may - سفارت ابوظبی - کلیرنس 42 روز

تشکر کنندگان:
(2013-05-05 ساعت 13:38)yousef_eidi نوشته:  دوستان من از بانک مبلغ 50 میلیون نامه گرفتم به نظرتون واسه کیس 2 نفره کافی هست ؟ممنون

به نظرم کمه. بهتر بود مثلا ۴۰ میلیونش رو به حساب همسرتون میریختید و یک گواهی دیگه میگرفتید.
تشکر کنندگان: سمانه777 ، yousef_eidi ، mlo ، پرستو ، saeid-ss
بسیاری از دوستان در مورد مبلغ تمکن میپرسن، گفتم مقداری که خودم تمکن گرفتمو بگم که دوستان مبلغ مورد نیاز دستشون بیاد
تمکن من 50 تومن بود و مشکلی هم نبود، برای یک نفر این مقدار کافیست
1/2013AS000071##نفر/ ابوظبی یکضرب May W1/ ساکن هیوستون از July
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، saeid-ss ، shaahinh66
سلام خسته نباشید.من5 روز هست که فهمیدم لاتاری برنده شدم.هیچ کس و ندارم که به من کمک کنه.ونمیدونم باید چیکارکنم.واقعا دست تنها موندم ودلم هم نمیاد بخوام به این راحتی ازس بگذرم.یکی رو میخوام به من کمک کنه باید چیکارکنم.
تشکر کنندگان:
(2013-05-05 ساعت 16:31)khatereh hashemnia نوشته:  سلام خسته نباشید.من5 روز هست که فهمیدم لاتاری برنده شدم.هیچ کس و ندارم که به من کمک کنه.ونمیدونم باید چیکارکنم.واقعا دست تنها موندم ودلم هم نمیاد بخوام به این راحتی ازس بگذرم.یکی رو میخوام به من کمک کنه باید چیکارکنم.

شما در یک حساب بانکی به اسم خودتون مقداری پول میذارید و برگه تمکن مالی میگیرید و میبرید سفارت و به راحتی مشکلتون حل میشود
مقدارشم پست قبلی گفتم
1/2013AS000071##نفر/ ابوظبی یکضرب May W1/ ساکن هیوستون از July
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، saeid-ss

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان