کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2013-05-17 ساعت 02:17)byousefi_p نوشته:  
(2013-05-17 ساعت 02:12)eghtesad نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 14:33)hushmandco نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 13:17)nyayesh نوشته:  سلام دوستان.لطفا من رو راهنمایی کنید .گواهی تمکن ما از بانک تجارته.روی یه برگ A4 که بالای اون اسم و آرم بانک تجارت به رنگ آبی و فارسی نوشته شده.نام دارنده حساب و مبلغ به لاتین هست و پایین برگه مهربانک و امضای رئیس بانک هست به نظرتون اونجا قبول می کنند این گواهی رو؟

بله. یکی از برگه های تمکن ما از بانک تجارت بود. تازه یه برگه که اندازه استانداردی نداشت از این برگه های بیخودی که توش صورتحساب مشتری رو پرینت میکنن. یه آرم کمرنگ بانک تجارت هم سمت راستش بود. یه نوشته با پرینتر سوزنی! اندازه 3 سانت در 5 سانت ریز ریز روش بود که اسم و مبلغ موجودی رو به ریال ذکر کرده بود.
یه سری علائم نا مفهوم که مخفف یه سری اصطلاحات بانکی لابد بودن هم توش به چشم میخورد.
خلاصه تا جایی که من دیدم بیخود ترین و بی کلاس ترین گواهی رو بانک تجارت میده که البته سفارت قبول کرد.
در مقابلش از بانک ملت هم گواهی گرفتم، نامه با سربرگ به زبان انگلیسی و کلی توضیحات و ... این کجا و اون کجا..

دوستان ما هم از بانك ملت تمكن گرفتيم روي يك برگه آچهار بدون آرم و ساده دادند و مهر فارسي زدند و يك امضا داره به نظرتون براي سفارت قابل قبوله؟

بانک ملت قاعدتا تو سربرگ رنگی و انگلیسی میده
به نظر من از یکی دوتا بانک ملت استعلام بگیر

دوست عزیز تمکن ما متن انگلیسی داره ولی روی سربرگ نیست و مهرشم فارسیه و برجسته هم نیست ، تمکن بانک های دیگه مهر برجسته و انگلیسی دارند؟ خیلی نگران شدم امکان گرفتن دوباره تمکن رو هم نداریم Sad
2013as74##/ افراد كيس: ٢ نفر/ ارسال فرمها: با ايميل/ كارنت: ماه می/ مصاحبه: ابوظبي هفته آخر مي/ ویزا: یکضرب / مقصد: سانفرانسيسكو
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، saeid-ss
(2013-05-18 ساعت 14:18)eghtesad نوشته:  
(2013-05-17 ساعت 02:17)byousefi_p نوشته:  
(2013-05-17 ساعت 02:12)eghtesad نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 14:33)hushmandco نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 13:17)nyayesh نوشته:  سلام دوستان.لطفا من رو راهنمایی کنید .گواهی تمکن ما از بانک تجارته.روی یه برگ A4 که بالای اون اسم و آرم بانک تجارت به رنگ آبی و فارسی نوشته شده.نام دارنده حساب و مبلغ به لاتین هست و پایین برگه مهربانک و امضای رئیس بانک هست به نظرتون اونجا قبول می کنند این گواهی رو؟

بله. یکی از برگه های تمکن ما از بانک تجارت بود. تازه یه برگه که اندازه استانداردی نداشت از این برگه های بیخودی که توش صورتحساب مشتری رو پرینت میکنن. یه آرم کمرنگ بانک تجارت هم سمت راستش بود. یه نوشته با پرینتر سوزنی! اندازه 3 سانت در 5 سانت ریز ریز روش بود که اسم و مبلغ موجودی رو به ریال ذکر کرده بود.
یه سری علائم نا مفهوم که مخفف یه سری اصطلاحات بانکی لابد بودن هم توش به چشم میخورد.
خلاصه تا جایی که من دیدم بیخود ترین و بی کلاس ترین گواهی رو بانک تجارت میده که البته سفارت قبول کرد.
در مقابلش از بانک ملت هم گواهی گرفتم، نامه با سربرگ به زبان انگلیسی و کلی توضیحات و ... این کجا و اون کجا..

دوستان ما هم از بانك ملت تمكن گرفتيم روي يك برگه آچهار بدون آرم و ساده دادند و مهر فارسي زدند و يك امضا داره به نظرتون براي سفارت قابل قبوله؟

بانک ملت قاعدتا تو سربرگ رنگی و انگلیسی میده
به نظر من از یکی دوتا بانک ملت استعلام بگیر

دوست عزیز تمکن ما متن انگلیسی داره ولی روی سربرگ نیست و مهرشم فارسیه و برجسته هم نیست ، تمکن بانک های دیگه مهر برجسته و انگلیسی دارند؟ خیلی نگران شدم امکان گرفتن دوباره تمکن رو هم نداریم Sad
الان برگه تمکنم دستمه یه لحظه به شک افتادم. شعبه ای که من ازش گرفتم مهرش فارسیه، برجسته هم نیست، توی کاغذ آ چهار. اصلا نگران نباشین.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: eghtesad ، Ehsan1358 ، saeid-ss
سلام دوستاي گلم
راهنماييم ميکنين لطفاٌ

من اسپانسر که ندارم ، در نتيجه نامه تمکن مالي بايد بگيرم.نزديک 75 ميليون ريختم تو حساب پاسارگادم ، تا اينجاش ايرادي که نداره؟
فقط يه سئوال ، اينکه من مصاحبم 20 روز ديگست ، ايرادي نداره که 20 روز مونده به مصاحبه من تمکن ميگيرم؟ آيا کسي راجع به اين مسئله اطلاع دقيق يا تجربه اي داره راهنماييم کنه ؟ Smile

همتونو يه ضرب مي بينم Wink
#Dani#2013#visa 15 AUG#Yerevan#Huston
تشکر کنندگان: سمانه777 ، Ehsan1358 ، byousefi_p ، saeid-ss
(2013-05-19 ساعت 14:44)دني نوشته:  سلام دوستاي گلم
راهنماييم ميکنين لطفاٌ

من اسپانسر که ندارم ، در نتيجه نامه تمکن مالي بايد بگيرم.نزديک 75 ميليون ريختم تو حساب پاسارگادم ، تا اينجاش ايرادي که نداره؟
فقط يه سئوال ، اينکه من مصاحبم 20 روز ديگست ، ايرادي نداره که 20 روز مونده به مصاحبه من تمکن ميگيرم؟ آيا کسي راجع به اين مسئله اطلاع دقيق يا تجربه اي داره راهنماييم کنه ؟ Smile

نه هیچ ایرادی نداره
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
تشکر کنندگان: sce ، hushmandco ، Ehsan1358 ، saeid-ss
سلام دوستان.
روز مصاحبه من دو نامه تمکن مالی به مبالغ 60 و 40 میلیون با خودم برده بودم.تا من رفتم 660 دلار به باجه اول پرداخت کنم اون خانم بداخلاقه از همسر من پرسید آیا کسی رو دارین که از شما حمایت مالی بکنه ؟ضمنا اضافه کنم که ما برای محکم کاری مدارک اسپانسر هم با خودمون برده بودیم.البته این مدارک شامل یه فرم تکمیل شده I-134 و نامه های گواهی کار و نیز موجودی حساب بانکی اسپانسر بود و چون قصد ارائه دادن اونارو نداشتیم اصلا فرم های مالیاتی هم از اسپانسرمون نگرفتیم.راستشو بخواین اون بنده خدا نفرستاد و ما هم بعد از گرفتن تمکن دیگه رومون نشد بهش بگیم.القصه همسر بنده گفت بله و مدارک اسپانسر رو تحویل داد.من که برگشتم تعجب کردم.راستش رو بخواین تو اون لحظه بنده خدا همسر من چون اصلا توقع این درخواستو نداشت و خود من هم در سفرنامه چیزی نخونده بودم یه لحظه گیج شد به چون اصل ما از همون ابتدا بر صداقت استوار بود مدارک رو تحویل داد.
حالا چرا اینارو گفتم ؟
دوستان در جریان باشین که زیادی محکم کاری هم خوب نیست.شاید اگه ما مدارک اسپانسر رو با خودمون نمی بردیم اصلا چیزی نمی گفت و ما با گفتن یک نه راحت می شدیم.در هر صورت من هم به اون خانمه و هم به آفیسر تاکید کردم که من بیشتر روی تمکن مالی خودم می خوام اتکا کنم تا اسپانسر.اونم گفت مشکلی نیست.
موفق باشین.
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، hushmandco ، Ehsan1358 ، storagemeter ، saeid-ss
Big Grin 
(2013-05-13 ساعت 17:30)mahsa3017 نوشته:  دوستان کسی می دونه نامه تمکن مالی تا چند وقت اعتبار داره؟ 3ماه باشه قابل قبول هست؟

بله تا 6 ماه اعتبار داره
کیس نامبر***8 /مصاجبه: نیمه دوم جونWink /سه نفز/ابوظبی/ مقصد:سیاتل/کلیرنس/
تشکر کنندگان:
(2013-05-20 ساعت 11:31)feri efa نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 17:30)mahsa3017 نوشته:  دوستان کسی می دونه نامه تمکن مالی تا چند وقت اعتبار داره؟ 3ماه باشه قابل قبول هست؟
بله تا 6 ماه اعتبار داره
اعتبار که داره اما بهتره که 45 روز مونده تا 30 روز مونده به مصاحبه بگیری Cool
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: saeid-ss ، shekari
(2013-05-19 ساعت 14:44)دني نوشته:  سلام دوستاي گلم
راهنماييم ميکنين لطفاٌ

حَله، هیچ مشکلی نیست
فقط انگلیسی رو سربرگ رنگی با مهر برجسته انگلیسی
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
تشکر کنندگان: saeid-ss ، hossien_501
سلام دوستان یک سوال مهم و کلیدی!
همسر من کارت معافیت تازه براش صادر شده اسفند 91 چون متولد 53 هست و از 54 به بعد عف رهبری ولی در سال 82 خونه خریده و سند به نام خودشه. ممکنه تو سفارت گیر بدن که شما که اون موقع پایان خدمت نداشتی چجوری خونه به نامت خورده در اون زمان دانشجو هم نبوده.
لطفا منو راهنمایی کنید خیلی برام حیاطیه.
2013AS80xx /می2012 /فرمها 6می2013 ایمیل/نامه دوم 14 جون2013/هفته چهارم آگوست2013 آنکارا/ مقصد کالیفرنیا- سندیگو/ هزینه(عکس35000+واکسن 180000+پاس 80000+ بلیط و هتل آنکارا 2400000)
تشکر کنندگان: saeid-ss
(2013-05-21 ساعت 10:03)shani89 نوشته:  سلام دوستان یک سوال مهم و کلیدی!
همسر من کارت معافیت تازه براش صادر شده اسفند 91 چون متولد 53 هست و از 54 به بعد عف رهبری ولی در سال 82 خونه خریده و سند به نام خودشه. ممکنه تو سفارت گیر بدن که شما که اون موقع پایان خدمت نداشتی چجوری خونه به نامت خورده در اون زمان دانشجو هم نبوده.

حالا چرا سند خانه میبرید مگر حساب بانکی ندارید؟
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان: shani89 ، saeid-ss
(2013-05-21 ساعت 10:51)sadfar نوشته:  

یعنی سند خونه لازم نیست جز مدارک مالی هست دیگه به درد می خوره.
یعن یمهم نیست بردنش.
2013AS80xx /می2012 /فرمها 6می2013 ایمیل/نامه دوم 14 جون2013/هفته چهارم آگوست2013 آنکارا/ مقصد کالیفرنیا- سندیگو/ هزینه(عکس35000+واکسن 180000+پاس 80000+ بلیط و هتل آنکارا 2400000)
(2013-05-21 ساعت 11:01)shani89 نوشته:  

یعن یمهم نیست بردنش.
شاید منظور دوستمون اینه که اگه حساب مالی پر و پیمون دارید دیگه احتیاجی به سند خونه نیست.
به نظر من کار از محکم کاری عیب نمیکنه.هم حساب بانکی ببرید هم سند خونه.موفق باشید. Smile
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
(2013-05-21 ساعت 11:03)nina22 نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 11:01)shani89 نوشته:  

یعن یمهم نیست بردنش.
شاید منظور دوستمون اینه که اگه حساب مالی پر و پیمون دارید دیگه احتیاجی به سند خونه نیست.
به نظر من کار از محکم کاری عیب نمیکنه.هم حساب بانکی ببرید هم سند خونه.موفق باشید. Smile

NINAجان منم می دونم خوبه که ببرم ممکنه مشکلی که گفتم رو پیگیری کنید لطفا . سپاسگزارم
خیر گیر نمی دن
خوبکاری نداره ،کارت معافیت عوض کردن دیگه دروغ که نمی خوایی بگی
تازه یک درصد هم نمی پرسن Big Grin
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: nina22 ، shani89 ، saeid-ss
(2013-05-21 ساعت 11:20)sadeghi897 نوشته:  
خیر گیر نمی دن
خوبکاری نداره ،کارت معافیت عوض کردن دیگه دروغ که نمی خوایی بگی
تازه یک درصد هم نمی پرسن Big Grin

sadeghi897
ممنون ولی متوجه منظورتون نشدم (کارت معافیت عوض کردن دیگه)
یعنی تاریخ کارت معافیت رو با تاریخی که سند خونه خورده مقایسه نمی کنن؟ نمی گم تو چطوری اون موقع مشمول بودی سند به اسمت خورده؟
باز هم سپاسگزارم

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان