کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
سلام.من هم اقدام کردم.موافقت کردند اما گفتند مراحل اداری باید طی بشه الان نزدیک 16 ماهه.ویزا مهاجرتی من درست شد اما متاسفانه توریستی درست نشد
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2015-02-04 ساعت 01:15)پدی نوشته:  سلام.من هم اقدام کردم.موافقت کردند اما گفتند مراحل اداری باید طی بشه الان نزدیک 16 ماهه.ویزا مهاجرتی من درست شد اما متاسفانه توریستی درست نشد

سلام پدي جان شايد شما چون پرونده مهاجرتيتون به نتيجه رسيد ديگه جواب توريستي را ندادن من فكر ميكنم حالا كه پروسه انقدر طولاني شده ارزش داشته باشه واسه توريستي اقدام كنيم حالا حتي اگه پروسه اداريش هم طول بكشه
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
سلام.من کاملا با شما موافقم.هزینه زیادی نداره.من خودم اینکار رو کردم که بعدها اگه کارم طولانی شد خودم رو شماتت نکنم.به نظر من هر چند ضعیفه اما اگه از نظر مالی مشکلی نیست به امتحانش می ارزه
پاسخ
(2015-02-03 ساعت 23:04)ارشا نوشته:  سلام دوستان امروز همسرم برای ویزای توریستی مصاحبه داشت و افیسر گفته با ویزای شما موافقت شد باید مراحل اداری طی شود .راستش گفتم اطلاع بدم اگر دوستانی می خواهند اقدام کنند نگران نباشند مخصوصا خانم فرنود شاید خدا خواست ایشان هم توانستند ویزا بگیرند

ارشا عزيز ممنون كه به فكر من هم هستيد. ميتونم چند تا سوال كنم ؟ چنانچه تمايل داشتيد خصوصي جواب بديد
١- مدارك خاصي براي درخواست ويزاي توريستي لازم بود ؟
٢- فرم هاتون را خودتون پر كرديد كه قانع شدند يا وكيل هاي مهاجرتي براتون پر كردند ؟
٣- آيا فرزندي داريد كه امريكا باشه ؟ چون به من گفتند چون تمام خانواده ات اونور هستند و امكان بازگشت شما بعد ٦ ماه كمه افيسر ويزا نميده
٤-از زمان مصاحبه حدوداً چقدر ممكنه پروسه اداري طول بكشه ؟
خيلي سوال كردم نه ؟
ببخشيد
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، sam11 ، smpf ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-02-03 ساعت 23:04)ارشا نوشته:  سلام دوستان امروز همسرم برای ویزای توریستی مصاحبه داشت و افیسر گفته با ویزای شما موافقت شد باید مراحل اداری طی شود .راستش گفتم اطلاع بدم اگر دوستانی می خواهند اقدام کنند نگران نباشند مخصوصا خانم فرنود شاید خدا خواست ایشان هم توانستند ویزا بگیرند

سلام، بابا یه امضایی چیزی بزارین ببینیم شرایط شما چه جوریه!Wink

پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، alvan ، Shahabpk ، sam11 ، manamilad ، pari pari ، smpf ، romance33 ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، alireza51
با سلام
صفحه فيسبوك به آدرس
u.s.department of state: consular affairs
روز جمعه ساعت ٦:٣٠ به وقت ايران به مدت ١ساعت به سوالات مربوط به مهاجرت خانوادگى به صورت آنلاين جواب ميده،اگه همه همكارى كنين و سوالاى مبهممون رو بپرسيم منبع مطمين و كميابيه. من ٣ تا موضوعي رو كه برام مهمه و از جوابش مطمين نيستم اينجا ميزارم تا بقيه دوستان هم بررسي و تكميل كنن
١- با توجه به مشكل دورى همسر و فرزند آيا برنامه اى براى تسريع پرونده هاى f2a و f2b وجود داره؟
٢- آيا ممكنه فرد متقاضى با دريافت مجوز (reentry permit) تا زمان مصاحبه همسر خارج از آمريكا باشد و بعد از صدور ويزاى همسر با هم براي مهاجرت دايمى اقدام كننديااينكه بايد الزاما در زمان مصاحبه همسرش در امريكا باشد؟
٣- آيا براي افرادي با شرايط مورد ٢ امكان اسپانسر شدن با اموال داخل ايران (پول نقد، ملك و ....) وجود داره يا حتما بايد از يك اسپانسر ساكن آمريكا استفاده كنن
پاسخ
سلام به دوستان گلم.
من معذرت میخوام که زیاد نمیرسم اینجا بیام . (البته چند روز پیش سایت باز نمیشد!)
خب چند تا موضوع که دیدم دوستان مطرح کرده بودن! خلاصه بگم ...
- اول همه بگم که همچین آش دهن سوزی هم نیست ، که ملت خودشونو میکشن که بیان اینجا! اما اگه واقعا برات مهمه که بیای پس باید صبر و تحملشم داشته باشی! قبل هم گفتم ، مهاجرت کار سختیه ، شجاعت میخواد ، صبر و تحمل در حد باور نکردنی میخواد ، پول میخواد ، همه چی میخواد!
- دوم اگه برات مهمه که بیای اینجا باید زبان انگلیسی رو در حد ترکیدن بخوری (یعنی بخونی!)
- احتمال گرفتن ویزای توریستی با شرایط ما در حد صفره! اما هرگز نگفتم و نمیگم که اقدام نکنید! با خودتونه! به قول خودشون آدمای نایسین (nice) اما کار غیر قانونی نمیکنن. قانونشون بهشون میگه اگر برای کسی درخواست ویزای خانوادگی شده باشه تا 3 سال نمیتونه ویزای توریستی بگیره! ایشالا پروسه هیچکدوم از شما ها انقدر طول نمیکشه!
- سام جان ! قبلا هم گفتم ، بازم میگم . نینی کوچولو گل پسر میتونه همراه مامانش بره و ویزا بگیره! برنامه following to join benefits را برای همین گذاشتن! اوایل همین تاپیک درموردش قبلا صحبت کردیم!
- دارایی شما در ایران بدرد عمه عمو سام هم نمیخوره! اسپانسر باید در امریکا کار کرده باشه مالیات داده باشه ، مازاد درآمد و دارایی داشته باشه! حتی الامکان بدهی هم نداشته باشه ، (البته این موردش تقریبا غیر ممکنه ولی مهم نیست). اولین اسپانسر شخص درخواست کننده هست و اگر شرایطش رو نداره باید کمک بگیره که میتونه یک نفر هم نباشه!

*** امضا هاتونو درست کنید! پروسه لاتاری دیگه تموم شده ، از امضا حذف کنید و بجاش اقدام های خانوادگی تون را بنویسید! دیگه به کسی که امضاش درست نباشه پاسخی نمیدم! ببخشید!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
سلام دوستان. من الان دو ماهه که به امریکا اومدم و مدارک همسرم رو هم به uscis فرستادم اما الان برای یه کار اداری ناچارم برای دو سه ماه برگردم ایران خواستم بدونم اگر قبل از اینکه شش ماه از اقامتم در اینجا بگذره به ایران برگردم مشکلی برا پروسه اداری همسرم پیش نمیاد؟
you never khnow how strong you are
until being strong
is the only choice you have
CN:2014as76xx - تعداد اعضای کیس 2 نفر- کنسولگری: آنکارا - خودم ویزای یه ضرب - همسرم: بازمانده از لاتاری2014 Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، پدی ، sam11 ، smpf ، romance33 ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-02-06 ساعت 00:10)manamilad نوشته:  سلام دوستان. من الان دو ماهه که به آمریکا اومدم و مدارک همسرم رو هم به uscis فرستادم اما الان برای یه کار اداری ناچارم برای دو سه ماه برگردم ایران خواستم بدونم اگر قبل از اینکه شش ماه از اقامتم در اینجا بگذره به ایران برگردم مشکلی برا پروسه اداری همسرم پیش نمیاد؟

خير مشكلي پيش نمياد در صورتي كه بيش از شش ماه خارج از امريكا نباشيد
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، manamilad ، پدی ، sam11 ، smpf ، romance33 ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi
با سلام دوستان من دو ماهه که مدارک همسرم رو فرستادم فقط ایمیلی دریافت کردم مبنی بر اینکه مدارک شما در حال بررسی است لطفا راهنمایی کنید که چه قدر باید منتظر بمونم .به کجا باید ایمیل بدم تا از روند پرونده مطلع شوم با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، alvan ، sam11 ، smpf ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-02-05 ساعت 03:11)marzban1360 نوشته:  با سلام
صفحه فيسبوك به آدرس
u.s.department of state: consular affairs
روز جمعه ساعت ٦:٣٠ به وقت ايران به مدت ١ساعت به سوالات مربوط به مهاجرت خانوادگى به صورت آنلاين جواب ميده،اگه همه همكارى كنين و سوالاى مبهممون رو بپرسيم منبع مطمين و كميابيه. من ٣ تا موضوعي رو كه برام مهمه و از جوابش مطمين نيستم اينجا ميزارم تا بقيه دوستان هم بررسي و تكميل كنن
١- با توجه به مشكل دورى همسر و فرزند آيا برنامه اى براى تسريع پرونده هاى f2a و f2b وجود داره؟
٢- آيا ممكنه فرد متقاضى با دريافت مجوز (reentry permit) تا زمان مصاحبه همسر خارج از آمريكا باشد و بعد از صدور ويزاى همسر با هم براي مهاجرت دايمى اقدام كننديااينكه بايد الزاما در زمان مصاحبه همسرش در امريكا باشد؟
٣- آيا براي افرادي با شرايط مورد ٢ امكان اسپانسر شدن با اموال داخل ايران (پول نقد، ملك و ....) وجود داره يا حتما بايد از يك اسپانسر ساكن آمريكا استفاده كنن

دوست خوبم. ممنون از اطلاع رساني تون.
البته من در فيسبوك آنها پيام گذاشتم و يك شرح مختصري هم از واقعه لاتاري ٢٠١٤ نوشتم. اما متاسفانه دريغ از پاسخي از طرف u.s.department
من تقريباً توي فيسبوك اوباما و ميشل و تمامي دست اندركاران اداره مهاجرت امريكا پيام گذاشتم Smile
فكر ميكنم كم كم بايد به اين باور برسيم كه هيچ كدام اين موارد تاثيري در روند پروسه ما نداره و هيچ راه گريزي جز صبر كردن نداريم.
بايد دو سه سال آينده را با يك سري برنامه هاي جديد پر كنيم تا دوري از خانواده برامون قابل هضم بشه.
دوستان پيشنهاد قوي كردن زبان را دادند
من خودم با موسيقي مشغولم چون تنها مسكن و آرامش من نواختن موسيقي است.
به هر حال متاسفم كه هيچ كس شرايط خانواده هايي مثل ما را درك نميكنه و تسهيلاتي براي بهبود اين شرايط براي خانواده هامون قائل نيست.
اميدوارم اين همه سختي ما براي فرزندانمون ارزش اين انتظار را داشته باشه
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، manamilad ، sam11 ، reza16 ، پدی ، pari pari ، hamid_fs3 ، pari1392 ، smpf ، romance33 ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، alireza51
سلام دوست عزيز
منم پيام گذاشتم ولى جوابى ندادند!!!!
به هر حال من اگه فرمايشى داشتين در خدمتم

پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، sam11 ، reza16 ، hamid_fs3 ، smpf ، پدی ، romance33 ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، alireza51
خدايا بولتين ويزاي مارچ را سه تا شش ماه جلو بيانداااااااز
دوستان ما را هم اين ماه اپروو بفرما.
همگي بگيد آمين Wink
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
الهی آمین.دعای فرنود عزیز رو مستجاب کن
پاسخ
سلام دوستان
همسر و فرزند من بعد 3 ماه که گرین کارتشون و گرفتن و برای من فرم I130 پر کردن با پاس سفید برگشتن؛ البته هنوز پاس سفید براشون صادر نشده و در واقع بعد از انگشت نگاری برگشتند.
حالا دو تا سوال حیاتی دارم که اگه دوستایی که اطلاع دارن بگن ممنون میشم
1 اینکه بعد از اقدام برای من اون ایمیل معروف اومد که نوشته بود مدارک شما به دست ما رسید و به uscis کالیفرنیا فرستاده شد و توش 1 رسید نامبر بود واسه پیگیری از سایت uscis؛ اما تو همین نامه گفته که نامه پستی به همین مفهوم و منظور طی 7 الی 10 روز به دستمون میرسه که نرسید؛البته مثل این که اون نامه هم شامل همین کدی میشه که با ایمیل برامون فرستادن و جهت پیگیری از سایت uscis ؛ و عده از دوستا گفتن نیومدن نامه مهم نیست.
و2 اینکه همسرم بعد از انگشت نگاری برگشت مشکلی برای پاس سفید ایجاد نمیشه؟
3 هم اضافه شد و اون اینکه این دکتر کاملی فلان فلان شده همش میگه اگه شخصی با گرین کارت واسه همسرش اقدام کنه 5 سال زمان میبره ؛ آیا واقعا 5 ساله؟
خداییش جواب بدین و خانواده ای رو از نگرانی در بیارید
بازم ممنون
دایی پیمان 2014یی
پروردگارا
((سرنوشت ما را خير بنويس، تقديري مبارك،تا هر آنچه را كه تو زود خواهي دير نخواهيم و هر آنچه را كه تو دير خواهي زود نخواهيم))

2014as5300
گرین کارت خانم و دخترم ، 2014November05
سهم خودمم فرم I 130
pD:18 Nov
اپروو 19 مارچ
کىس نامبر YRV20156*****
پرداخت 120$ وDS-261
فرم 2015/sep/15
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Farnood1234 ، alvan ، pari pari ، smpf ، sam11 ، rezahoorjandi ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان