کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
سلام دوستان
من 10 روزه اومدم امریکا و امروز میخام برای همسرم اقدام کنم .
فقط من تا الان فک میکردم میشه 420 دلار رو مانی اوردر خرید . برای مثال من برای اجاره ام از فروشگاه والمارت یه مانی اوردر خریدم به مبلغ مورد نظر و فقط 75 سنت ازم بیشتر گرفت.
میخواستم دقیقا از همین مانی اوردر هم برای پرداخت هزینه کارای همسرم استفاده کنم .
حالا شک افتاده به جونم که این جمله تو سایت uscics که میگه
You must pay your application fee (along with any fees for biometric services) with a check or money order drawn on a U.S. bank in U.S. dollars payable to "USCIS."
منظورش اینکه مانی اوردر باید از بانک صادر بشه !!
اگه اینجور باشه پس من نمیتونم از فروشگاه مانی اوردر بخرم ؟باید برم بانک؟
دقیقا این مانی اوردر چه شکلیه ؟
ممنون از وقتی که میزارید.
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
پاسخ
تشکر کنندگان: USA2014 ، rezahoorjandi ، alvan ، smpf ، Shahabpk ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
(2014-11-17 ساعت 16:06)rk20000 نوشته:  سلام دوستان من سوالی داشتم میخواستم بگم همسر بنده حدود ۵۲روزه آمریکا هستند ولی هنوز گرین کارتش نیومده این مدت زمان یه چیز معمولی هست اگر اره تا کی باید صبر کرد مرسی

درود
توی لینک زیر با شماره رسید پرداخت 165 دلار چک کنید و ببینید توی کدوم مرحله هست. در ضمن واسه اعضای مختلف یک خانواده، امکان وجود حالتهای متفاوت وجود داره
https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
سال ٢٠١٤ تو آسيا ١٣٢خانواده از هم جدا شدن، ١١٧تاش ايراني هستن، يكيشم ما!
پاسخ
(2014-11-18 ساعت 01:24)زری وحدتی نوشته:  سلام دوستان
من 10 روزه اومدم آمریکا و امروز میخام برای همسرم اقدام کنم .
فقط من تا الان فک میکردم میشه 420 دلار رو مانی اوردر خرید . برای مثال من برای اجاره ام از فروشگاه والمارت یه مانی اوردر خریدم به مبلغ مورد نظر و فقط 75 سنت ازم بیشتر گرفت.
میخواستم دقیقا از همیناگه اینجور باشه پس من نمیتونم از فروشگاه مانی اوردر بخرم ؟باید برم بانک؟

من خودم از یه فروشگاه مانی اردر گرفتم البته نه والمارت، یه فروشگاه هندی بود که مانی اردر هم داشت، مشکلی هم پیش نیامد والان هم نامه I 797 دستمه.
شکلشم که کاغذ کوچیک معمولیه که شبیه رسید پول میمونه.اول رسید پولتون رو میده که یه قبض و اون مال خودتونه بعد هم اون قبض مانی اردر که همراه مدارک پست میکنید که ا نم فکر کنم یه رسید واسه خودتون داشت ، درست یادم نیست.
پاسخ
میخواستم دقیقا از همین مانی اوردر هم برای پرداخت هزینه کارای همسرم استفاده کنم .
You must pay your application fee (along with any fees for biometric services) with a check or money order drawn on a U.S. bank in U.S. dollars payable to "USCIS."

من از safeway مانی اوردر خریدم و فرستادم و اصلا
with a check or money order drawn on a U.S. bank in U.S. dollars payable to "USCIS
اینو ندیدم و به ادرسی که در توضیح فرم i130 بود فرستادم نامه 797 هم امد و الان نمیدونم مشکلی پیش میاد لطفا پیش کسرتها راهنمایی کنند . ممنون
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، alvan ، smpf ، rezahoorjandi ، mehdi didam ، sam11 ، زری وحدتی ، alireza51
(2014-11-18 ساعت 03:31)شهلا 1346 نوشته:  

من از safeway مانی اوردر خریدم و فرستادم و اصلا
with a check or money order drawn on a U.S. bank in U.S. dollars payable to "USCIS
اینو ندیدم و به ادرسی که در توضیح فرم i130 بود فرستادم نامه 797 هم امد و الان نمیدونم مشکلی پیش میاد لطفا پیش کسرتها راهنمایی کنند . ممنون

دوست عزیز نگرانی نداره چون اون I 797 که میگید رسید دریافت پولتون از جانب اونا هم هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي ، پدی ، rezahoorjandi ، alvan ، شهلا 1346 ، smpf ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
(2014-11-16 ساعت 11:41)peymanpakd نوشته:  
(2014-11-16 ساعت 00:19)samoelson نوشته:  
(2014-11-15 ساعت 13:32)reza16 نوشته:  سلام به همه دوستان ، ميخواستم بدونم از دوستان ٢٠١٤ تا حالا كسي اپروو شده ؟

سلام دوست عزیز.فکر کنم شما تو 2014 ای ها جزء اولین PD ها باشید. درسته؟ یا اینکه زودتر از شما هم کسی ثبت کرده؟ اگه اینطوره منتظر اعلام زمان اپروو شما می شینیم. به ما هم اطلاع بدید. من که 30 اکتبر شدم (PD).

اپروو که نه ، اما فکر کنم اولین کیسی که فرم I 130 شون برگشت خورد ما هستیم، دلیلش رو زدن که چک (fee) ایراد داره

چک چه ایرادی داشت من از سیفووی مانی اوردر گرفتم و الان نمیدونم ایا برای ما هم مشکلی پیش خواهد آمد
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، rezahoorjandi ، alvan ، smpf ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
دوستان سلام. همسر من ١ نوامبر مدارك را ارسال كرده و ٣ نوامبر رسيد دليور پست براش ايميل شده. اما تا اين لحظههنوز فرم i797 براش نيومده و كيس نامبر و dp من مشخص نشده. فكر ميكنيد كجاي كار مشكل داره ؟
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، جواد حبيبي ، smpf ، rezahoorjandi ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
(2014-11-17 ساعت 16:35)pari1392 نوشته:  با درود
یک سوال از اونایی داشتم که گرین کاردشون صادر شده. تاریخ شروع اقامتشون را چی زده؟ تاریخ اولین ورود به آمریکا یا تاریخ اخذ ویزا. مرسی

سلام
تاریخ ورود
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: pari1392 ، alvan ، Farnood1234 ، شهلا 1346 ، smpf ، Shahabpk ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51

مانی اوردر چیز خاصی نیست! به اولین بانک دم دستتون مراجعه کنید پول با خودتون ببرید بگید مانی اوردر میخواهید! یک پرینت روی کاغذ میگیرند میدن بهتون!
برای سوشیال نامبر اقدام کنید که بتونید حساب بانکی و گواهینامه هم بگیرید! نیاز نیست منتظر بشید تا گرین کارت بیاد! تو گوگل بگردید ببینید نزدیک ترین دفتر سوشیال سکیوریتی کجاست. برید فرمشو همونجا پر کنید ، تا دو هفته هم میاد!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
سلام دوستان خوب. خانم و دختر من الان 10 روزه us هستند و با یکی از دوستان که اونا یه ماه جلوتر رفتن آپارتمان مشترک گرفتن . به محض دریافت ssn مدارک رو برای من پست می کنن و بعد از دریافت نامه رسید مدارک درخواست پاس سفید میدن. این پروسه چند ماه اینور اونور انجام میشه ولی چیزیکه مثل خوره به جونم افتاده نداشتن اسپانسره که نداریم و خیلی بعیده تو چند ماه آینده کسی رو پیدا کنم که شرایط حداقلی اسپانسر رو داشته باشه و برای کسی که شناخت چندانی ازش نداره این ریسکو بکنه.
1- میخوام بدونم میشه به کسی پول داد که اینکار رو انجام بده؟ و از کجا معلوم که بعد گرفتن پول اینکارو بکنه؟ راهکارش چیه؟ کسی میدونه؟
2- اگه با وام یا فروش خونه حداقل پول لازم که احتمالا بین 100 تا 125 هزار دلار هست تو حساب خانمم در us واریز کنم ، دولت اونجا نمیگه تو که خانه دار بودی این پول رو از کجا آوردی؟ یا ممکنه مبلغ قابل توجهی رو بعنوان مالیات یا .. مطالبه کنن؟
ممنون از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi didam ، smpf ، pari pari ، alvan ، sam11 ، alireza51
خانمتون برای آوردن پول باید فرمی را پر کند و به دولت اطلاع بدهید اتفاقا هفته پیش تو کانال پارس دکتر سیروس مشکی د راین مورد کامل توصیح داد تو اینترنت سرج کنید شاید برنامه تکراریش را بتونید ببینید ایملش را هم تو سایتش داره شاید به ایملتون پاسخ بده .تلفنش را من قبل گذاشتم سرج کنید پیدا میشه . ولی خوب خانمتون تو این مدت میتونن دوستانی پیدا کنند شاید کمک تون کنند .
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، جواد حبيبي ، mehdi didam ، pari1392 ، smpf ، پدی ، alvan ، sam11 ، alireza51
(2014-11-20 ساعت 02:21)mahdi9557 نوشته:  سلام دوستان خوب. خانم و دختر من الان 10 روزه us هستند و با یکی از دوستان که اونا یه ماه جلوتر رفتن آپارتمان مشترک گرفتن . به محض دریافت ssn مدارک رو برای من پست می کنن و بعد از دریافت نامه رسید مدارک درخواست پاس سفید میدن. این پروسه چند ماه اینور اونور انجام میشه ولی چیزیکه مثل خوره به جونم افتاده نداشتن اسپانسره که نداریم و خیلی بعیده تو چند ماه آینده کسی رو پیدا کنم که شرایط حداقلی اسپانسر رو داشته باشه و برای کسی که شناخت چندانی ازش نداره این ریسکو بکنه.
1- میخوام بدونم میشه به کسی پول داد که اینکار رو انجام بده؟ و از کجا معلوم که بعد گرفتن پول اینکارو بکنه؟ راهکارش چیه؟ کسی میدونه؟
2- اگه با وام یا فروش خونه حداقل پول لازم که احتمالا بین 100 تا 125 هزار دلار هست تو حساب خانمم در us واریز کنم ، دولت اونجا نمیگه تو که خانه دار بودی این پول رو از کجا آوردی؟ یا ممکنه مبلغ قابل توجهی رو بعنوان مالیات یا .. مطالبه کنن؟
ممنون از لطفتون
سلام
اولا که از الان به فکرش باشید ولی به این زودی ها نیاز به اسپانسر پیدا نمیکنید ، وقت داریم حالا!
دوما که به هیچ وجه به کسی بابت اسپانسر شدن پول نپردازید . چون اگه بتونه اسپانسر بشه به پول شما نیازی نداره و اگر نتونه اسپانسر بشه هم باز پول شما نمیتونه براش کاری بکنه ! توانایی اسپانسر شدن هر شخص را در امریکا درآمد و داراییش مشخص میکنه و تشخیصش هم با اداره مالیاته!
سوما از سرمایه های خارجی مهاجرین مالیات نمگیرند ولی اگر میخواهید این مقادیر را به حساب خانمتون بریزید ، ایشون باید از اداره خزانه داری امریکا ،دفتر سرمایه های خارجی مهاجرین OFAC مجوز بگیرند و اینکار نیاز به وکیل داره و هزینه بر هست!
ولی من پیشنهاد میکنم کار دیگری بکنید!
حالا وقت دارید تا کارتون به مرحله NVC برسه. و میدونید که پتیشنر خودش اسپانسر اصلی هست . سرمایه را بصورت ماهیانه با مبلغ حداکثر 10،000 دلار که نیاز به مجوز هم نداره به حساب خانمتون واریز کنید ، ایشون هم این مبالغ را به صورت کمک خارجی در اظهار نامه های مالیاتی وارد میکنند و دست آخر زمانی وقتش برسه خودشون بدون نیاز به کمک اسپانسر شما هستند! Smile
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
(2014-11-20 ساعت 06:46)Shahabpk نوشته:  
(2014-11-20 ساعت 02:21)mahdi9557 نوشته:  سلام دوستان خوب. خانم و دختر من الان 10 روزه us هستند و یا ممکنه مبلغ قابل توجهی رو بعنوان مالیات یا .. مطالبه کنن؟
ممنون از لطفتون
سلام
اولا که از الان به فکرش باشید ولی به این زودی ها نیاز به اسپانسر پیدا نمیکنید ، وقت داریم حالا! خودشون بدون نیاز به کمک اسپانسر شما هستند! Smile

شهاب جان یک سوال
میشه به جای پول نقد و در اوایل کار ، ترجمه سند خانه و سایر اموال را به جای پول برای اسپانسری ارئه داد ؟ یا حتما"باید پول نقد در حساب بزاری ؟
قبلا" از جوابت تشکر میکنم
خودش میبردت هرجا دلش خواست /// به هر جا برد بدون ساحل همونجاست
**18 / آنکارا ، دسامبر 2012 / صدور ویزا همراه با چند تیک اضافه !! 24 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: pari1392 ، smpf ، پدی ، Farnood1234 ، alvan ، sam11 ، USA2014 ، alireza51
سلام دوستان. اين دومين بار است كه اين سوال را ميكنم. لطفاً هر كس ميدونه پاسخ بده.
همسر من مدارك را براي من در تاريخ اول نرامبر پست كرده ولي هنوز فرم i797 براش تيامده و شماره كيس بهش اعلام نشده. به دفتر پست كه مراجعه كرده رسيد نامه در تاريخ ٣ نوامبر را دادند اما هنوز uscis ايميل رسيد چك و i797 را براي ما نفرستاده.
به يك وكيل زنگ زدم و گفتم سايرين ٣ روزه اين ايميل را دريافت كردند اما ما الان ١٧ روز است كه منتظريم. گفت اين پروسه تا يكماه هم ممكن است طول بكشد چون شما از كاروليناي جنوبي ( محل اقامت و كار همسرم ) مدارك را پست كرديد و در آنجا دفتر uscis نيست. اما تكثراً از كاليفرنيا ارسال ميكنند كه سريع جواب ميدهد چون در كاليفرنيا دفتر uscis وجود دارد.
آيا ممكن است اين مسئله صحيح باشد ؟ يا واقعاً مشكلي در كار ما وجود دارد.
لطفاً كمك كنيد. نميخواهم به خاطر يك اشتباه دو سه ماه عقب بيفتيم و بيش از اين بچه هاي من در امريكا بي مادر بمونند
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، pari pari ، پدی ، sam11 ، mehdi didam ، alireza51
(2014-11-20 ساعت 13:09)mehdi didam نوشته:  
(2014-11-20 ساعت 06:46)Shahabpk نوشته:  
(2014-11-20 ساعت 02:21)mahdi9557 نوشته:  سلام دوستان خوب. خانم و دختر من الان 10 روزه us هستند و یا ممکنه مبلغ قابل توجهی رو بعنوان مالیات یا .. مطالبه کنن؟
ممنون از لطفتون
سلام
اولا که از الان به فکرش باشید ولی به این زودی ها نیاز به اسپانسر پیدا نمیکنید ، وقت داریم حالا! خودشون بدون نیاز به کمک اسپانسر شما هستند! Smile

شهاب جان یک سوال
میشه به جای پول نقد و در اوایل کار ، ترجمه سند خانه و سایر اموال را به جای پول برای اسپانسری ارئه داد ؟ یا حتما"باید پول نقد در حساب بزاری ؟
قبلا" از جوابت تشکر میکنم

دارایی شما در ایران بدرد اسپانسری نمیخوره ، به دلیل اینکه فرض بر این است که پتیشنر در امریکا کار و اقامت داره!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان