کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
لطفا از بحث کیلییرنس منحرف نشید.

الان با یکی‌ از دوستانم که برندهٔ ۲۰۱۳ بود تماس داشتم ، خواستم شرایط ایشون رو بنویسم:

برنده خانومشون بودن

همسر سربازی: معاف پزشکی‌

اسپانسر داشتن

سفر خارجی‌ زیاد داشتن

پرینت حساب بانکی‌

به دلیل یک سری اشتباه روز مصاحبه فرم‌هاشون رو هم عوض کردن.

----> ویزا ۱ ضرب

مصاحبه کنندشون هم خانوم سارا گورو بوده
خوشحالم.
تشکر کنندگان: Natasha9 ، mehdir ، masuodrh ، soli asali ، aghaghia ، قصه گو ، nasim ، meisam14 ، behfaza ، reasonable
Exclamation 
(2013-11-11 ساعت 00:04)blinkly نوشته:  
(2013-11-10 ساعت 19:09)kamix نوشته:  
(2013-11-10 ساعت 05:47)blinkly نوشته:  سلام

بخشی از استرس دوستان ناشی از اطلاعات گاها غلطیست که در همین فروم وجود داره که اغلبش رو هم خود مدیران در اختیار کاربران قرار میدن و بعضی از کاربران هم با پیاز داغی بسیار شدید تر نقل قولش میکنند

مثلا اینکه اگر سربازی رفته باشی یا کار دولتی داشته باشی به احتمال زیاد کلیرنس میاد سراغت...

پس این ذهنیت برای اغلب برندگان ایجاد میشه که اگر کار دولتی ندارم و سربازی معاف شدم و همسرم هم کارش تو یک شرکت خصوصیه پس احتمالا کلیرنس نمیخوریم . این ذهنیت برای ما هم به وجود اومد و وقتی با معافیت پزشکی و شغل غیر دولتی کلیرنس خوردیم 48 ساعت مخم هنگ بود . اظهار نظر های متفاوت و معمولا شخصی در مورد رنگ برگه ها هم وجود داره

فکر میکنم دیگه از اول اکتبر تا این لحظه برای همه مسجل شده که تقریبا اینکه سربازی رفته باشی یا نرفته باشی یا اینکه کارت دولتی باشه یا نباشه هیچ تاثیری در این روند اداری! نداره .

این پروسه به اصطلاح اداری شامل حال تمام ایرانی ها میشه مگر موارد بسیار معدود که دلیلش رو هم خود سفارت یا هر مقامی که مسئول این کاره تعیین میکنه . اگر قرار بود دولت آمریکا اینقدر احمقانه تصمیم بگیره و فقط به خاطر سربازی نرفتن یا کار و شغل غیر دولتی هر آدمی رو راه بده به خاک کشورش الان وضعیتش تو دنیا این نبود . این استدلال واقعا بچه گانه ترین استدلال ممکنه .

شخصا فکر میکنم اگر این اطلاعات عجیب و غریب و گاهی اشتباه رو نداشتم حد اقل با استرس کمتری این دوره رو طی میکردم کما اینکه ذیگه الان هم متوجه شدم که کلیرنس (اسمی که احتمالا در همین فروم ها ساخته شده!!) چیز ترسناک یا عجیبی نیست و اصلا هم نگران نیستم . بیش از ۹۰٪ هم این دوره رو رد میکنند و ویزاشون رو دریافت میکنند .

قصدم زیر سوال بردن هیچ شخصی نبود ... عین حقیقت بود که امیدوارم به مذاق کسی تلخ نیاد!!
دوست عزيز طي اطلاعاتي كه از اين سايت وسايت هاي مشابه وپرس وجو از دوستان و آشنايان كه سال هاي گذشته لاتاري برده بودن و تجربه مصاحبه رو دارن تقريبا ٩٩ درصد كيس هايي كه سربازي رفتن يا شغل دولتي داشتن كلرينس چك خوردن سوالاتيم كه آفيسر روش تاكيد ميكنه وميپرسه در مورد سربازي وهمين شغل كسي از مديران يا دوستان از خودش حرفي نميزنه با نگاه كردن به تجربه ديگرانه در ضمن فقط اين دو مورد باعث كلرينس چك خوردن نميشه كسي كه معاف شده اگر سفر خارجي داشته باشه يا اسپانسر معرفي كنه يا نقصي مدارك داشته باشه هم احتمال چك خوردن داره

ممنون از پاسخ محترمانه شما و البته یکی ۲ نفری هم که غیر محترمانه پاسخ دادند .

۹۹٪ از کیس های سربازی رفته و با شغل دوتی یا حتی نقصی مدرک کلیرنس میخورند یا ۹۹٪ از کل برندگان؟! چیزی که من دارم میبینم ۹۹٪ کل برندگانه . پارسال هم اغلب کلیرنس خوردن ، حالا خوبه تاپیک موجوده و دوستانی که هی پاسال پارسال میکنن میتونن برن بخونن . بیشتر کیس ها کلیرنس خوردن .

در ضمن . وقتی چنین مقوله ای (Administrative Process) گذاشتن یعنی مسئله مهمیه (امنیتی) دنبال بازی کردن و شوخی کردن نیستن که ۶ ماه خودشون رو سر کار بزارن !

آخه چطور تصور میکنید آفیسر صرف این که شما میگی من سربازی رفتم یا نرفتم . شغل دولتی دارم یا ندارم و ... رای به ویزای یک ضرب یا بک گراوند چک میده؟!!؟؟ یعنی دولت آمریکا اینقدر خنگه؟
کسی که هدف خاص‌ یا بدی داره یعنی نمیتونه اینا رو ج ع ل کنه؟!!!!؟؟ کدوم آدمی که ریگی به کفشش داره راست میگه ؟ اگر گروهی بخواد کسی رو بفرسته اونور واسه اهداف خاص حتما آدمی رو انتخاب میکنه که در ظاهر هیچ مشکلی نداشته باشه . نه شغل دوتی داشته باشه نه سربازی رفته باشه و ... و شما ۱٪ فکر کنید آفیسر اینقدر راحت گول بخوره !!!

واقع بینانه اگر نگاه کنیم میبینیم اینا هیچ تاثیری در روند اصلی نداره . نباید هم داشته باشه .

۹۹٪ کیس ها بدون هیچ اغماضی و بی ارتباط با شغل و سربازی و ... باید این روند ادای رو طی کنند . فقط در مورد خانم های مجرد قضیه متفاوته و بس . سوالاتی که آفیسر میپرسه هم میتونه فقط تو مدت زمان این پروسه تغییر ایجاد کنه و نه در اصل اون .

هممون دوست داریم یک ضرب بگیریم و نا خواسته خودمون و گول میزنیم ... بعدش هم دچار اسرتس ناشی از تصور غلط قبلی و دریافت کلیرنس میشیم .

باز هم تکرار میکنم قصد زیر سوال بردن یا توهین به هیچ شخصی رو نداشته و ندارم و صرفا هدفم روشن کردن موضوع بود .

دوست عزیز سلام
من هم مثل شما کلیرنس امسال و شاید هم عمده سال گذشته رو خوندم ولی تا حالا ندیدم کسی ادعا کنه که حرفش تنها و بهترین راه حل در کل هست ، همه معمولا" عنوان میکنن "به نظرم " "بهتره " شاید ".... مثل من ویا خود شما که توی همین صفحه نظرتون رو گفتید ، همه می دونن که اینجا کسی نه وکیل مهاجرت هست ، نه کارشناس اونوری ها و....( حداقل کسی تا حالا ادعا نکرده ) و معمولا" کاربرها بعد یه مدت کاملا" کوتاهی به این نتیجه میرسند که جوابها 1- از روی خیر خواهی و حس کمک هست ( مثل من که بعدش هم مجبور شدم کلی معذرت خواهی کنم )ودوم این که این ها همه بر اساس تجربه (یعنی زمان گذشته با شرایط گذشته و ممکنه که توی اون مورد خاص صدق نداشته باشه ) یا حتی حدس و گمان و برداشت شخصی هست ، ضمن احترام کامل اما شاید من و بعضی دیگه با این سبک انتقاد مخالفند ،
من هم این جملاتی که گفتید رو راجب پروسه ناخوشایند کلیر نس خوندم اما برداشت شما رو نداشتم برداشت من این بود که " احتمال فرایند مذکور برای دوستانی که خدمت رفتند یا کار دولتی داشتند و سفرهای خاص بسیار بالاست و تقریبا" نزدیک به 1 " اما این به این معنی نیست که بقیه حتما یکضرب ویزا میگیرند یا اینکه استثنائا" کسی با این شرایط یک ضرب نمیگیره بلکه به این معنیه که بقیه شانس بیشتری دارند ،
و به نظرم از لحاظ اداری هم منطقی هست که آفیسر مسئولیت خودش رو از بابت خطرات آتی با این استعلام ها کم کنه،
و در آخر اینکه اینجا گفته ها بر اساس تجربه دوستان ، اطلاعات متعدد و متفاوت و گاهی هم متناقض ، حدسیات شخصی هست و مطمعنا" هرکسی باید تصمیم نهایی رو خودش بگیره وپاداش و تاوان هم به خودش بر خواهد گشت
F2A -
Priority Date: October 2016
رسید مدارک نوامبر
منتظر تایید USCIS
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، soli asali ، aghaghia ، kamix ، قصه گو ، ma2014 ، behfaza
بد نیست که در مورد تازه واردها و نظراتشان مطلبی عرض کنم ؛
متاسفانه این عادت در میان ما ایرانیان ، آنچنان ریشه دوانده که خود بصورت یک پاره فرهنگ درآمده . این موضوع همیشه برای من بعنوان یک رنج مطرح بوده و هنوز هم رد پای آن را در رفتار بسیاری از هموطنان خارج نشین هم مشاهده میکنم . بله اینکه مثلاً شما تازه وارد هستی !! ما خاک خورده ایم و شما هنوز اول راهی !!! و و و و و و و ........... دوستی که تعداد ارسالهای آن به شمارش انگشت هم نمی رسد ، مطلبی را عنوان فرمودند که بنده در آن نه توهینی دیدم و نه حرف ناحسابی . اما به سرعت به دلیل ارسال کم مطالب ، متهم به بی تجربگی شدند . دوستان اگر چه عنوان این موضوع در این تاپیک محلی از اعراب ندارد ، اما بگویم که بسیاری از دوستانی که اکنون پیشکسوت و مدیر تشریف دارند ، با ارسالهای کم و پخته به این نقطه از فهم مهاجرت و اطلاعات پیرامون آن رسیده اند . ارسال کم دلیل بر نداشتن اطلاعات نیست . بلکه میتواند هزار و صد دلیل داشته باشد که طرف مقابل ، نمیخواهد زیاده گو باشد .
بحث کلیرنس ، بحثی ست که نه من دانم و نه شما !!! اما تجربه ما و مشاهدات دیگران در مجموع میتواند این نتایج را حاصل نماید که اهداف موجود در این فرایند میتواند چنین باشد و چنان باشد . اما هیچکس تا کنون وجود نداشته که واقعیات و پشت پرده های آن را به وضوح و صحت کامل بروز دهد . و یا بداند که هدف چیست !! .
کلیرنس ، دورانی ست که یکایک ما آن را تجربه کرده و یا با موفقیت و یا با ناکامی ، آن را پشت سر گذاشته و از آن عبور کرده ایم . این یک قانون است و از 11 سپتامبر 2001 به بعد دولت آمریکا آن را برای اتباع کشورهای خاصی در نظر گرفته و آن را اجرا مینماید . به نظر من حساسیت بسیاری از دوستان در این خصوص بیجاست !! . اما واقعیت این است باید طی شود !!
دوستان محترم و عزیز
دوستان متعهد
دوستان نگران
دوستان دلسوز
دوستان مدیر
همه سروران
همه عزیزان
همه بابا ها
همه مامان ها

خواهشمندم
استدعا دارم
التماس میکنم

دست از نگرانی بردارید
از گیر دادن به هم خودداری کنید
بیخیال این مبحث شوید
تو رو خدا اینقدر خودتان را اذیت نکنید
خواهش میکنم فونتهای رایانه تان الکی صرف نکنید
اینقدر رایانه تان را مستهلک نکنید
اصلا
اینقدر وقت همه را تلف نکنید

چون
اون آقای آفیسر و دوستان پشت پرده شان کار خودشون رو خواهند کرد
ما هرچقدر هم از فسفرهای مغزمان استفاده کنیم
متوجه نخواهیم شد
که
پارامترهای امنیتی ، شهروندی ، اقتصادی و روشهای ارزیابی یک مهاجر ایرانی از دید دولت اونوریها چی هستش
به خدا هیچکس هم تقصیری نداره اگر اینها رو ندونه
آخه مگر ما در اونور دنیا بدنیا اومدیم ّ
مدرسه رفتیم
سرکار رفتیم
سر کار گذاشتیم

اصل این بحث و حدسیات ما جای سوال داره
خواهش میکنم از این فرصت پا درهوا بودنمان برای کارهای مهمتری استفاده کنیم

ارادتمند
سعید
کیس نامبر: **2014AS000000 (همسرم) / سفارت: آنکارا --> ایروان / ارسال فرمها : 8 June (ایمیل) / دریافت تاییدیه : 16 June / تاریخ دریافت نامه دوم: 13 September/ زمان مصاحبه : هفته اول نوامبر / کلیر همسرم: 21 می بعد از 199 روز و کلیر شدم خودم : روز 9 جولای ، ورود به خاک آمریکا در تاریخ 5 دسامبر ، /[/color] معرفی یک وسیله کاربردی 220V<->110V

یه کمی با هم مهربون باشیم... اینجا همه با استرس میان... استرس مصاحبه، استرس کلیرنس، استرس گرفتن ویزا، استرس خروج از کشور، استرس ورود به یه کشور دیگه... زمان ما (۳-۴ سال پیش) هم همینطور بود... من یادمه ما خودمون هم خیلی استرس داشتیم و تا کسی حرفی میزد که یکمی پیازداغش تند بود همه قاطی می کردیم! خب همه استرس داریم... کافیه همه به این نکته دقت کنن اونوقت دیگه خیلی راحت از دست هم دلخور نمیشیم و خیلی راحت به هم توهین نمی کنیم... شما اگر بدونین پدرتون به خاطر اینکه پولی توی جیبش نیست عصبیه و بهتون پرخاش می کنه، از دستش ناراحت نمیشین... اینم مثل همون می مونه.... البته همه باید اصول روابط اجتماعی/مجازی رو یاد بگیرن، مدیرها رو معطل نکنید، بذارین بنده های خدا یه نفس بکشن... بحث اصلی رو دنبال کنین و زمان انتطارتون رو با بحث و جنجال به جهنم تبدیل نکنین ... اگر کسی حرف نامربوط میزنه بهترین روش برخورد نادیده گرفتن فرد مربوطه است...
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
(2013-11-11 ساعت 02:07)mehdir نوشته:  
(2013-11-11 ساعت 00:04)blinkly نوشته:  
(2013-11-10 ساعت 19:09)kamix نوشته:  
(2013-11-10 ساعت 05:47)blinkly نوشته:  سلام

بخشی از استرس دوستان ناشی از اطلاعات گاها غلطیست که در همین فروم وجود داره که اغلبش رو هم خود مدیران در اختیار کاربران قرار میدن و بعضی از کاربران هم با پیاز داغی بسیار شدید تر نقل قولش میکنند

مثلا اینکه اگر سربازی رفته باشی یا کار دولتی داشته باشی به احتمال زیاد کلیرنس میاد سراغت...

پس این ذهنیت برای اغلب برندگان ایجاد میشه که اگر کار دولتی ندارم و سربازی معاف شدم و همسرم هم کارش تو یک شرکت خصوصیه پس احتمالا کلیرنس نمیخوریم . این ذهنیت برای ما هم به وجود اومد و وقتی با معافیت پزشکی و شغل غیر دولتی کلیرنس خوردیم 48 ساعت مخم هنگ بود . اظهار نظر های متفاوت و معمولا شخصی در مورد رنگ برگه ها هم وجود داره

فکر میکنم دیگه از اول اکتبر تا این لحظه برای همه مسجل شده که تقریبا اینکه سربازی رفته باشی یا نرفته باشی یا اینکه کارت دولتی باشه یا نباشه هیچ تاثیری در این روند اداری! نداره .

این پروسه به اصطلاح اداری شامل حال تمام ایرانی ها میشه مگر موارد بسیار معدود که دلیلش رو هم خود سفارت یا هر مقامی که مسئول این کاره تعیین میکنه . اگر قرار بود دولت آمریکا اینقدر احمقانه تصمیم بگیره و فقط به خاطر سربازی نرفتن یا کار و شغل غیر دولتی هر آدمی رو راه بده به خاک کشورش الان وضعیتش تو دنیا این نبود . این استدلال واقعا بچه گانه ترین استدلال ممکنه .

شخصا فکر میکنم اگر این اطلاعات عجیب و غریب و گاهی اشتباه رو نداشتم حد اقل با استرس کمتری این دوره رو طی میکردم کما اینکه ذیگه الان هم متوجه شدم که کلیرنس (اسمی که احتمالا در همین فروم ها ساخته شده!!) چیز ترسناک یا عجیبی نیست و اصلا هم نگران نیستم . بیش از ۹۰٪ هم این دوره رو رد میکنند و ویزاشون رو دریافت میکنند .

قصدم زیر سوال بردن هیچ شخصی نبود ... عین حقیقت بود که امیدوارم به مذاق کسی تلخ نیاد!!
دوست عزيز طي اطلاعاتي كه از اين سايت وسايت هاي مشابه وپرس وجو از دوستان و آشنايان كه سال هاي گذشته لاتاري برده بودن و تجربه مصاحبه رو دارن تقريبا ٩٩ درصد كيس هايي كه سربازي رفتن يا شغل دولتي داشتن كلرينس چك خوردن سوالاتيم كه آفيسر روش تاكيد ميكنه وميپرسه در مورد سربازي وهمين شغل كسي از مديران يا دوستان از خودش حرفي نميزنه با نگاه كردن به تجربه ديگرانه در ضمن فقط اين دو مورد باعث كلرينس چك خوردن نميشه كسي كه معاف شده اگر سفر خارجي داشته باشه يا اسپانسر معرفي كنه يا نقصي مدارك داشته باشه هم احتمال چك خوردن داره

ممنون از پاسخ محترمانه شما و البته یکی ۲ نفری هم که غیر محترمانه پاسخ دادند .

۹۹٪ از کیس های سربازی رفته و با شغل دوتی یا حتی نقصی مدرک کلیرنس میخورند یا ۹۹٪ از کل برندگان؟! چیزی که من دارم میبینم ۹۹٪ کل برندگانه . پارسال هم اغلب کلیرنس خوردن ، حالا خوبه تاپیک موجوده و دوستانی که هی پاسال پارسال میکنن میتونن برن بخونن . بیشتر کیس ها کلیرنس خوردن .

در ضمن . وقتی چنین مقوله ای (Administrative Process) گذاشتن یعنی مسئله مهمیه (امنیتی) دنبال بازی کردن و شوخی کردن نیستن که ۶ ماه خودشون رو سر کار بزارن !

آخه چطور تصور میکنید آفیسر صرف این که شما میگی من سربازی رفتم یا نرفتم . شغل دولتی دارم یا ندارم و ... رای به ویزای یک ضرب یا بک گراوند چک میده؟!!؟؟ یعنی دولت آمریکا اینقدر خنگه؟
کسی که هدف خاص‌ یا بدی داره یعنی نمیتونه اینا رو ج ع ل کنه؟!!!!؟؟ کدوم آدمی که ریگی به کفشش داره راست میگه ؟ اگر گروهی بخواد کسی رو بفرسته اونور واسه اهداف خاص حتما آدمی رو انتخاب میکنه که در ظاهر هیچ مشکلی نداشته باشه . نه شغل دوتی داشته باشه نه سربازی رفته باشه و ... و شما ۱٪ فکر کنید آفیسر اینقدر راحت گول بخوره !!!

واقع بینانه اگر نگاه کنیم میبینیم اینا هیچ تاثیری در روند اصلی نداره . نباید هم داشته باشه .

۹۹٪ کیس ها بدون هیچ اغماضی و بی ارتباط با شغل و سربازی و ... باید این روند ادای رو طی کنند . فقط در مورد خانم های مجرد قضیه متفاوته و بس . سوالاتی که آفیسر میپرسه هم میتونه فقط تو مدت زمان این پروسه تغییر ایجاد کنه و نه در اصل اون .

هممون دوست داریم یک ضرب بگیریم و نا خواسته خودمون و گول میزنیم ... بعدش هم دچار اسرتس ناشی از تصور غلط قبلی و دریافت کلیرنس میشیم .

باز هم تکرار میکنم قصد زیر سوال بردن یا توهین به هیچ شخصی رو نداشته و ندارم و صرفا هدفم روشن کردن موضوع بود .

دوست عزیز سلام
من هم مثل شما کلیرنس امسال و شاید هم عمده سال گذشته رو خوندم ولی تا حالا ندیدم کسی ادعا کنه که حرفش تنها و بهترین راه حل در کل هست ، همه معمولا" عنوان میکنن "به نظرم " "بهتره " شاید ".... مثل من ویا خود شما که توی همین صفحه نظرتون رو گفتید ، همه می دونن که اینجا کسی نه وکیل مهاجرت هست ، نه کارشناس اونوری ها و....( حداقل کسی تا حالا ادعا نکرده ) و معمولا" کاربرها بعد یه مدت کاملا" کوتاهی به این نتیجه میرسند که جوابها 1- از روی خیر خواهی و حس کمک هست ( مثل من که بعدش هم مجبور شدم کلی معذرت خواهی کنم )ودوم این که این ها همه بر اساس تجربه (یعنی زمان گذشته با شرایط گذشته و ممکنه که توی اون مورد خاص صدق نداشته باشه ) یا حتی حدس و گمان و برداشت شخصی هست ، ضمن احترام کامل اما شاید من و بعضی دیگه با این سبک انتقاد مخالفند ،
من هم این جملاتی که گفتید رو راجب پروسه ناخوشایند کلیر نس خوندم اما برداشت شما رو نداشتم برداشت من این بود که " احتمال فرایند مذکور برای دوستانی که خدمت رفتند یا کار دولتی داشتند و سفرهای خاص بسیار بالاست و تقریبا" نزدیک به 1 " اما این به این معنی نیست که بقیه حتما یکضرب ویزا میگیرند یا اینکه استثنائا" کسی با این شرایط یک ضرب نمیگیره بلکه به این معنیه که بقیه شانس بیشتری دارند ،
و به نظرم از لحاظ اداری هم منطقی هست که آفیسر مسئولیت خودش رو از بابت خطرات آتی با این استعلام ها کم کنه،
و در آخر اینکه اینجا گفته ها بر اساس تجربه دوستان ، اطلاعات متعدد و متفاوت و گاهی هم متناقض ، حدسیات شخصی هست و مطمعنا" هرکسی باید تصمیم نهایی رو خودش بگیره وپاداش و تاوان هم به خودش بر خواهد گشت
ببخشید دوستان من تازه واردم ولی از همه عزیزانی که پروسه اداری می خورند خواهش می کنم حتما ایمیل خودشونو مرتب چک کنند چون با وجود اینکه آفیسر اعلام می کنه تمام مدارک شما کامله ولی بعدا یکسری مستندات جدید رو از شما درخواست می کنند(عین ما) که باید با ایمیل ارسال نمایید. مخلص همه دوستان قدیم و جدید و خصوصا مدیران محترم خسته نباشید.
به نظرات مخالف خودمون احترام بگذاريم احترام پيشكسوتان را نگه داريم و اگر در جايي ابهامي بود محترمانه ومودبانه مطرح كنيم
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، ma2014 ، مهدی 2014 ، soli asali ، محبت ، nasim ، قصه گو ، afshin4749 ، behfaza
دوستان نگران پروسه كليرنس يه بار ديگه برگرديد به صفحه اول اين تاپيك و ارسال ٩ و ١٢ كه به جرات ميتونم بگم از ارزشمندترين ارسال هايي است كه مامان سايه و بيات عزيز زحمتشو كشيدن رو دوباره بخونيد و اين بحثا رو خواهشا تموم كنيد .
ارادتمند
كيس نامبر:2014AS11XX|سفارت :ايروان|مصاحبه:هفته 3 اكتبر-AP|آپديت هاى سيس:01)05-06-07-14مى ~ 02)07-14مى
كلير پس از 205 روز:14 مى|دريافت ويزا: 22 مى|ورود به آمريكا : سپتامبر 2014
| ساكن : شارلوت-كاروليناى شمالى
من و همسرم بدون سربازی و حتی سابقه شغلی کلیرینس خوردیم. البته من فوق لیسانس و همسرم هم تازه (دو هفته قبل از مصاحبه) دکترا گرفته بودن.
تعداد افراد کیس: 2، تاریخ و مکان مصاحبه: 15 اکتبر، ایروان، وضعیت: کلیر شدن کیس اصلی در تاریخ 23 آوریل (بعد از 190 روز) و کلیر شدن همراه در تاریخ 14 می (بعد از 211 روز)، دریافت ویزا: 30 می
اميدوارم هر چه زودتر كلير شويد.ممكنه سوال كنم شما كجا مصاحبه شديد لطفا"
تشکر کنندگان: soli asali ، قصه گو
(2013-11-11 ساعت 01:11)20142ddc نوشته:  با سلام
بحثهای اخیر باعث شده کسی جواب سوال مارونده .سوالم این بود دوستان: تو برگه صورتی که ما گرفتیم تعداد اعضای کیس رو آفیسر یک نفر نوشته در حالی که کیس ما سه نفره است.آیا اشتباهی صورت گرفته یا این کار مفهومی داره ویا اصلا" مهم نیست؟ لطفا" پاسخ بدید.ممنون(آیا لازم هست با سفارت تماس بگیرم؟)

فکر کنم سوال سختی پرسیدم.چون کسی جواب نمیده.
کیس نامبر:**11 تعداد اعضای کیس:3نفر سفارت:آنکارا تاریخ مصاحبه:هفته اول نوامبر کلیرنس با دریافت برگه صورتی

تشکر کنندگان: soli asali
خیلی متاثر کننده هست که بچه های 2014 ایی اینجوری باهم برخورد می کنند ! اینجا میدون جنگ نیست ! بعضی از بچه ها جوری باهم حرف می زنن انگار از همدیگه ضرری دیدن . به این فکر کنین که ما آینده ی 2015 ایی ها هستیم ! همون طور که 2013 ایی ها آینده ی ما هستند ! ( انگار اسم این تاپیک باید می شد میدان جنگ ! ) احترام همدیگه و نگه دارین توی سختی ها صبور باشین ! سریع جبهه نگیرین . هیچ کدوممون از روی بد جنسی حر فی و نمی زنیم و فقط اینجا هستیم که به هم کمک کنیم . خووندن یه سری از پست ها واقعا من یکی و دگر گون کرد ! اینجوری اونوقت قراره به هم کمک کنیم ؟؟؟ با این لحن ! اینقدم درباره چرا فلانی یه ضرب گرفت چرا فلانی کلیرنس خورد حرف نزنین ! این و بپذیریم که هممون احتمال کلیرنس خوردن و داریم اگه الان اینجوری داریم به هم بد و بیراه می گیم دوران انتظار های آینده و می خوایم چی کار کنیم ! رفقا اینجا اومدیم گره از مشکل هم بگشاییم نه اینکه با هم دشمنی کنیم ! همین جا خودم اولین نفر هستم که عذر خواهی میکنم اگه تا الان به کسی بی احترامی کردم و کسی از بنده دلخور شده .
کوچیک شما نسیم !
شماره کیس:**2014AS45 ،تاریخ رویت قبولی: 2 می 2013 ،کنسولگری:ایروان ،ارسال فرم های اول:10 می با ایمیل ، پاسخKCC به ارسال اول: 3 روز بعد .مصاحبه 08April. افراد كيس: 2 نفر . کلیرنس (معاف. شغل خصوصی )،Shy آپ : 18و19 آگوست هر دونفر باهم
Sad بعد از یک سال و نیم انتظار ، ویزا به ما نرسید !
دوستان عزیزی که رفتین سفارت و تجربه دارید میشه لطفا بگید فرق بین برگه صورتی و ابی چیه ؟
کیس نامبر: 2014AS42XX___کارنت: 9 ژانویه ___نامه دوم : 17 ژانویه ___سفارت: انکارا ___تعداد نفرات: 2_____ مصاحبه: هفته اخر مارچ_____اپدیت Sad27،28 مارچ)
(10،24،28،29 اپریل)(15،20،24،28،29،30 می)_______ کلیر : (30 می ، فقط یک نفر)
تشکر کنندگان: قصه گو ، soli asali ، اکبر مسافر
سلام به همه

من و تعداد زیادی از دوستان که حتی بیرون از این سایت با هم در ارتباطیم به همه دوستان اکیدا توصیه میکنیم که از بحث و جدل بی مورد خودداری کنن و یواش یواش این ذهنیت داره ایجاد میشه که تعدادی کاربر نما به این سایت اضافه شدن که هدفی به غیر از تخریب سایت ندارن البته این مطلب عادی هستش و در جامعه ما امری طبیعی و این مطلب رو میشه از تعداد ارسالها و غیره ایشون متوجه شد.
بخدا این سایت برای با تجربه ها دیگه چیزی نداره و همه استاد امر مهاجرت شدن ولی نمیشه پیش بینی کرد فردا رو شاید همین سایت مثل قبل باعث بشه بچه ها همدیگه رو تو کشور غریبه ساپورت کنن بوده موردی که طرف رفته مصاحبه و فلان مدرک رو نبرده و با یه اعلام تو سایت بودن که رفتن و مدرک رو از در خونه بابا گرفتن و بردن براش پس اگر به فکر خودتونید و بقیه کسانی که واقعا نیازمند به دریافت اطلاعات مهاجرتی هستن.
پس لطفا این سایت رو مثل دادگاه محل محاکمه نکنید و تخریب شخصیت نکنید بذارید وقتی برای اولین بار همدیگه رو دیدید کیف کنید و دیدن دوستان آرزوتون باشه و نه ندیدن و نشناختنشون .
متاسفانه رفتار عده ای باعث شده تا خیلی از دوستان از سایت فاصله بگیرن که در این خصوص تدبیر مدیریتی می طلبه تا از سوءاستفاده های احتمالی جلوگیری بشه و همه به نظر هم احترام بذارن و بدونن که هیچ کس در این جمع تصمیم گیرنده برای KCC نیست و فقط با مطالعه تجربه گذشتگان به برداشتهای شخصی رسیدن حالا کسی دوست داره بپذیره و یا نپذیره اما هیچ دلیلی نداره توهین بکنه و یا با تمسخر نظری رو رد کنه پس بیاید برای تعالی این سایت که خیلیها مدیونش هستن و فضای اطلاع رسانی قویی هست با رعایت حریم همدیگه به حفظش برای خودمون و آیندگان کمک کنیم و کار به جائی برسه که اشخاصی که نمیتونن با احترام رفتار کنن و باعث حذف بقیه بشن که برای خودشون و بقیه شخصیت قائل هستن، فضای این سایت رو ترک کنن و در پایان از کلیه بچه های فهیم و باتجربه تشکر میکنم و امیدوارم سوء تفاهمی برای کسی پیش نیاد چرا که من معتقدم همه بچه ها خوب و کار درست هستن . سپاس از توجه تون
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

(2013-11-11 ساعت 16:46)REZAM 2014 نوشته:  دوستان عزیزی که رفتین سفارت و تجربه دارید میشه لطفا بگید فرق بین برگه صورتی و ابی چیه ؟
سلام
هیچ تفاوتی ندارن دوست خوبم یکی مال سفارت ایروانه و دیگری ترکیه و ابوظبی و در هر رنگی معنیش بک گراند چک یا کلیرنس خوردنهWink
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان