کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
آشنایی با پروسه کلیرنس (افیسر سفارت و کلیرنس)

افیسر سفارتی که با شما مصاحبه می کند در واقع اولین و مهم ترین مسئول پرونده شما است. افیسر با ارزیابی که از پرونده شما و مصاحبه با شما انجام می دهد بنا به دلایلی که اکثر مواقع بر ما پوشیده است تصمیم می گیرد که یا شما را در مصاحبه رد یا قبول کند. در صورتی که شما در مصاحبه رد شوید دیگر نیازی هم به ورود به مرحله کلیرنس ندارید و از دید افیسر شما واجد شرایط ویزا نیستید.
اگر در مصاحبه قبول شوید آن وقت بنا به تصمیم افیسر دو حالت پیش می آید. افیسر با ارزیابی شما در هنگام مصاحبه و همچنین بررسی مدارک شما قبل یا بعد از مصاحبه در مورد پروسه کلیرنس شما تصمیم می گیرد. افیسر موظف است تا هر یک از چک های امنیتی مذکور در پست قبلی را در مورد پرونده شما بسنجد و تعداد این لایه های امنیتی لازم را برای شما چک کند که کدام یک نیاز هست و کدام یک نیست!
پس از بررسی مرحله فوق افسیر ممکن است دو جواب مختلف به شما بدهد. اگر افیسر تشخیص دهد هیچ کدام از لایه های امنیتی برای شما نیاز به بررسی ندارد به شما می گوید پروسه AP یا کلیرنس برای شما نیاز نیست و شما می توانید ظرف چند روز آینده برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید. اما در صورتی که افیسر تشخیص دهد که برای شما چک کردن برخی از لایه ها ضروری است به شما می گوید که مرحله AP یا کلیرنس در مورد پرونده شما الزامی است. در این مواقع پروسه بیش از حدود سه روز و گاهی بیش از نود روز نیز احتمال دارد به طول بیانجامد و این زمان بستگی مستقیمی به تعداد لایه های امنیتی لازم در مورد پرونده شما دارد. این لایه های لازم در وزارت امور خارجه و سازمان ها و آژانس های مرتبط از قبیل CIA, FBI, آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای انجام می گیرد و افیسر موظف به پیگیری نتایج آن ها می باشد. در نهایت با توجه به نتایج حاصله افیسر کلیر شدن یا عدم کلیرشدن شما را پس از انجام کارهای مذکور از طریق سفارت به اطلاع شما می رساند.

برای اطلاع از آخرین وضعیت کیلر می تونید به این شماره زنگ بزنید و شماه پاسپورت را بدید
0012026631225 بعدشم به ترتیب از راست به چپ 1--->4--->1--->3--->0 شماره گیری کنید (این شماره 1----> 6 تغییر کرده)

منبع : www.academiacafe.com
@@@2014AS | سفارت: آنکارا | کارنت: سپتامبر | مصاحبه: نوامبر (برگه صورتی)
دوستای گلم انرژی مثبتارو بفرستین بیاد که واسه فردا صبح احتیاج داریم ؛ )
کیس نامبر : 8xx( همسرم)| ارسال فرمهای اولیه : 7جون| تایید : 16 جون|
کارنت : 13 آگوست نامه دوم : 13 سپتامبر |تاریخ مصاحبه : هفته سوم نوامبر ( هفته آخر آبان ) | محل مصاحبه : آنکارا | ویزا : یه ضرب Big Grin
اولین سفر به us : **
تشکر کنندگان: maryam_a ، Natasha9 ، pari pariaaa ، tenese ، قصه گو ، rtt ، soli asali ، behfaza ، amin arefi
(2013-11-17 ساعت 22:40)saami نوشته:  آشنایی با پروسه کلیرنس (افیسر سفارت و کلیرنس)

افیسر سفارتی که با شما مصاحبه می کند در واقع اولین و مهم ترین مسئول پرونده شما است. افیسر با ارزیابی که از پرونده شما و مصاحبه با شما انجام می دهد بنا به دلایلی که اکثر مواقع بر ما پوشیده است تصمیم می گیرد که یا شما را در مصاحبه رد یا قبول کند. در صورتی که شما در مصاحبه رد شوید دیگر نیازی هم به ورود به مرحله کلیرنس ندارید و از دید افیسر شما واجد شرایط ویزا نیستید.
اگر در مصاحبه قبول شوید آن وقت بنا به تصمیم افیسر دو حالت پیش می آید. افیسر با ارزیابی شما در هنگام مصاحبه و همچنین بررسی مدارک شما قبل یا بعد از مصاحبه در مورد پروسه کلیرنس شما تصمیم می گیرد. افیسر موظف است تا هر یک از چک های امنیتی مذکور در پست قبلی را در مورد پرونده شما بسنجد و تعداد این لایه های امنیتی لازم را برای شما چک کند که کدام یک نیاز هست و کدام یک نیست!
پس از بررسی مرحله فوق افسیر ممکن است دو جواب مختلف به شما بدهد. اگر افیسر تشخیص دهد هیچ کدام از لایه های امنیتی برای شما نیاز به بررسی ندارد به شما می گوید پروسه AP یا کلیرنس برای شما نیاز نیست و شما می توانید ظرف چند روز آینده
برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید. اما در صورتی که افیسر تشخیص دهد که برای شما چک کردن برخی از لایه ها ضروری است به شما می گوید که مرحله AP یا کلیرنس در مورد پرونده شما الزامی است. در این مواقع پروسه بیش از حدود سه روز و گاهی بیش از نود روز نیز احتمال دارد به طول بیانجامد و این زمان بستگی مستقیمی به تعداد لایه های امنیتی لازم در مورد پرونده شما دارد. این لایه های لازم در وزارت امور خارجه و سازمان ها و آژانس های مرتبط از قبیل CIA, FBI, آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای انجام می گیرد و افیسر موظف به پیگیری نتایج آن ها می باشد. در نهایت با توجه به نتایج حاصله افیسر کلیر شدن یا عدم کلیرشدن شما را پس از انجام کارهای مذکور از طریق سفارت به اطلاع شما می رساند.

برای اطلاع از آخرین وضعیت کیلر می تونید به این شماره زنگ بزنید و شماه پاسپورت را بدید
0012026631225 بعدشم به ترتیب از راست به چپ 1--->4--->1--->3--->0 شماره گیری کنید (این شماره 1----> 6 تغییر کرده)

شما كيستون چند نفره بود سامي جان؟ مدرك دانشگاهيت چيه؟
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

تشکر کنندگان: pari pariaaa ، soli asali
انرژی امروز که هوا هم تازه خیلی با حال شده :
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Smile Big Grin
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: الدورادو ، tenese ، pari pariaaa ، sal0811 ، امین 13 ، soli asali ، behfaza ، amin arefi
تق تق تق !!! مهمون نمی خواین ؟ یه کم فشرده تر بشینید لطفا" سه نفر دیگه جا بشن!! نه آبی نه صورتی فقط سفید!! آفیسر همون آقای آمریکایی . خیلی محترمانه فرمودند مدارک کامل کامله ( و جوری گفتند که فکر کردم الانه که بگه پاسپورت هاتونو بدید همین الان برگه ی ویزا رو می خوام بچسبونم توش !) اما پروسه ی اداری داره بین دو هفته تا چهار ماه . برگردم سفرنامه مینویسم حتما"... ولی همش تکرار مکرراته! راستی شمشادها اصلا" بو نمیدادند! کلش یه ساعت طول کشید.در ضمن خیالتون راحت آفیسر همه چیو میدونه ...
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
(2013-11-18 ساعت 11:54)قصه گو نوشته:  تق تق تق !!! مهمون نمی خواین ؟ یه کم فشرده تر بشینید لطفا" سه نفر دیگه جا بشن!! نه آبی نه صورتی فقط سفید!! آفیسر همون آقای آمریکایی . خیلی محترمانه فرمودند مدارک کامل کامله ( و جوری گفتند که فکر کردم الانه که بگه پاسپورت هاتونو بدید همین الان برگه ی ویزا رو می خوام بچسبونم توش !) اما پروسه ی اداری داره بین دو هفته تا چهار ماه . برگردم سفرنامه مینویسم حتما"... ولی همش تکرار مکرراته! راستی شمشادها اصلا" بو نمیدادند! کلش یه ساعت طول کشید.در ضمن خیالتون راحت آفیسر همه چیو میدونه ...

به جمع ما منتظرین خوش آمدین . امیدوارم بزودی زود هممون ازین انتظار در بیایم و کیلیر بشیم
2014AS1XXX / 28 Oct, Abu Dhabi / Clear after 210 Days / Dallas
تشکر کنندگان: aghaghia ، amohammadiazar ، soli asali ، behfaza ، pari pariaaa ، قصه گو ، امین 13 ، ramaya ، nasim
سلام سلام
ما رو هم تو جمع خودتون پذیرا باشین
آبی..آبی
ما سه تا کیس مهاجرسرا بودیم ..یکی یکضرب و دو تا هم آبی گرفتیم
شماره کیس : **2014AS000019 - سفارت : ابوظبی- مصاحبه : 18 نوامبر- کلیر شدیم بعد از 192 روز انتظار
(2013-11-18 ساعت 11:59)masuodrh نوشته:  سلام سلام
ما رو هم تو جمع خودتون پذیرا باشین
آبی..آبی
ما سه تا کیس مهاجرسرا بودیم ..یکی یکضرب و دو تا هم آبی گرفتیم

شما هم خوش اومدین و با آرزوی کیلیر سریع
2014AS1XXX / 28 Oct, Abu Dhabi / Clear after 210 Days / Dallas
تشکر کنندگان: ghafari88 ، soli asali ، behfaza ، pari pariaaa ، قصه گو ، ramaya
خوب قصه گو و مسعود عزیز ... ورودتون رو به جمعمون تبریک می گم. خوشحالم که این مرحله رو هم پشت سر گذاشتید و ایشالا بزودی زود هممون کلیر بشم و همش بیاییم هورا بکشیم.
خواهشی که ازتون دارم اینه که :
1- اطلاعاتتون رو حتما به soli asali عزیز بدید که در منتظر سرا لحاظ کنند
2- سفرنامه های قشنگتون رو هم بنویسید. خوشحال می شیم بخونیم.

شاد باشید همیشه

راستی راستی ...

مسعود جان شما با کی مصاحبه کردی و بهتون گفتن بعد از چند وقت سایت رو چک کنید؟
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: soli asali ، masuodrh ، گل نهال ، behfaza ، pari pariaaa ، amin arefi ، nasim
(2013-11-18 ساعت 05:15)kamix نوشته:  
(2013-11-17 ساعت 22:40)saami نوشته:  آشنایی با پروسه کلیرنس (افیسر سفارت و کلیرنس)

پس از بررسی مرحله فوق افسیر ممکن است دو جواب مختلف به شما بدهد. اگر افیسر تشخیص دهد هیچ کدام از لایه های امنیتی برای شما نیاز به بررسی ندارد به شما می گوید پروسه AP یا کلیرنس برای شما نیاز نیست و شما می توانید ظرف چند روز آینده
برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کنید. اما در صورتی که افیسر تشخیص دهد که برای شما چک کردن برخی از لایه ها ضروری است به شما می گوید که مرحله AP یا کلیرنس در مورد پرونده شما الزامی است. در این مواقع پروسه بیش از حدود سه روز و گاهی بیش از نود روز نیز احتمال دارد به طول بیانجامد و این زمان بستگی مستقیمی به تعداد لایه های امنیتی لازم در مورد پرونده شما دارد. این لایه های لازم در وزارت امور خارجه و سازمان ها و آژانس های مرتبط از قبیل CIA, FBI, آژانس اجرای قانون مبارزه با مواد مخدر، وزارت بازرگانی، گروه دفتر خزانه داری کنترل دارایی های خارجی، اینترپل و وزارت دفتر امور امنیت بین المللی و منع گسترش سلاح های هسته ای انجام می گیرد و افیسر موظف به پیگیری نتایج آن ها می باشد. در نهایت با توجه به نتایج حاصله افیسر کلیر شدن یا عدم کلیرشدن شما را پس از انجام کارهای مذکور از طریق سفارت به اطلاع شما می رساند.

شما كيستون چند نفره بود سامي جان؟ مدرك دانشگاهيت چيه؟

کیس ما 2نفره بود که هر دوی ما لیسانس داشتیم.
@@@2014AS | سفارت: آنکارا | کارنت: سپتامبر | مصاحبه: نوامبر (برگه صورتی)
تشکر کنندگان: tenese ، امین 13 ، soli asali ، behfaza ، pari pariaaa ، amin arefi ، nasim
(2013-11-18 ساعت 12:30)saami نوشته:  کیس ما 2نفره بود که هر دوی ما لیسانس داشتیم.
افیسر به شما گفت از چه زمانی می تونید سایت رو چک کنید؟؟
2014AS2XX آنکارا، مصاحبه: هفته دوم اکتبر، کلیرنسCool سفرنامه
آرزویم شادیست، آرزویم آرامش است برای تو برای خودم و برای تمام کسانی که نمی شناسمشان
تشکر کنندگان: soli asali ، behfaza
(2013-11-18 ساعت 12:09)ghafari88 نوشته:  خوب قصه گو و مسعود عزیز ... ورودتون رو به جمعمون تبریک می گم. خوشحالم که این مرحله رو هم پشت سر گذاشتید و ایشالا بزودی زود هممون کلیر بشم و همش بیاییم هورا بکشیم.

شاد باشید همیشه

راستی راستی ...

عمو احسان عزیز به شما گفتن پروسه اداری چقدر طول می کشه چون در سفرنامتون ذکر نکرده بودید
ممنون
کیس نامبر:***1 2014AS، تاریخ ارسال مدارک : ۱۶ می ،تاریخ مصاحبه: نوامبر، مکان مصاحبه: ابوظبی، وضعیت: كليرنس، آپديتها: ٢٧ و ٢٩ مي و ٢ جون، كلير: ٤ جون (بعد از ٢٠٢ روز انتظار)Smile
تشکر کنندگان: ghafari88 ، soli asali ، behfaza ، pari pariaaa
(2013-11-18 ساعت 13:48)artam2 نوشته:  
(2013-11-18 ساعت 12:09)ghafari88 نوشته:  خوب قصه گو و مسعود عزیز ... ورودتون رو به جمعمون تبریک می گم. خوشحالم که این مرحله رو هم پشت سر گذاشتید و ایشالا بزودی زود هممون کلیر بشم و همش بیاییم هورا بکشیم.

شاد باشید همیشه

راستی راستی ...

عمو احسان عزیز به شما گفتن پروسه اداری چقدر طول می کشه چون در سفرنامتون ذکر نکرده بودید
ممنون

به ما گفتند از هفته دیگه هر هفته سایت رو چک کنید!
به شما چی گفتند؟
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: soli asali ، behfaza ، pari pariaaa ، nasim
(2013-11-18 ساعت 14:07)ghafari88 نوشته:  
(2013-11-18 ساعت 13:48)artam2 نوشته:  

شاد باشید همیشه

راستی راستی ...

ممنون

به ما گفتند از هفته دیگه هر هفته سایت رو چک کنید!
به شما چی گفتند؟
به ما گفتند پروسه اداریش با همون لهجه شیرین فارسی 2،3،4 ماه زمان می بره ، خیلی نا امیدم نمیدونم به من فقط این را گفتند چون به نظرم خیلی زیاد است
کیس نامبر:***1 2014AS، تاریخ ارسال مدارک : ۱۶ می ،تاریخ مصاحبه: نوامبر، مکان مصاحبه: ابوظبی، وضعیت: كليرنس، آپديتها: ٢٧ و ٢٩ مي و ٢ جون، كلير: ٤ جون (بعد از ٢٠٢ روز انتظار)Smile
تشکر کنندگان: soli asali ، behfaza ، pari pariaaa ، الدورادو ، قصه گو
(2013-11-17 ساعت 13:15)سیمین راد نوشته:  
(2013-11-17 ساعت 12:40)ghafari88 نوشته:  
(2013-11-17 ساعت 12:22)moghaddas.mona نوشته:  سلام من یک سوال دارم
پدر و مادر من 8 اکتبر در ابوظبی مصاحبه داشتند.وقتی از مصاحبه آمدن بیرون فقط یک برگه دستشون بود که یک شماره روش بصورت دستی نوشته شده بود و توضیحات هم پرینت شده بود که در سایت چک نمایید.خود افیسر هم گفته بود که تا یکی دو ماه دیگه چک کنید.من وقتی شماره را وارد می کنم فقط اسم پدرم می آید در صورتیکه مادرم نفر اصلی بوده است و نمونه زیر را می آورد
dear xxxxxxxxxxxx
Your application for a U.S. immigrant visa is undergoing routine administrative processing. This processing can require from two weeks to several months. As soon as this processing is completed, the Embassy will post a message to this website with further instructions. Please continue to check this website on a regular basis for updates. There is no need for you to write, email, call or fax the Embassy with inqueries on the case, as that will not speed processing.
می خواهم بدانم مشکلی ندارد واینکه باید صبر کنیم ؟و اینکه نام مادرم نیست موردی ندارد؟

برای م
نگران نباشید دوست عزیز. شرایط ما هم مشابه شماست. با اینکه همسرم نفر اصلی هستند اما نام بنده رو در سایت میاره. علتش هم تصور می کنم بخاطر این باشه که من عامل اصلی کلیرنس هستم. موفق باشید.

برای ما هم همینطور هست و فکر می کنم دلیلش اینه که همسرم کیلیر خورده

ما هم همینطور.فکر نمی کنم جای نگرانی باشه
سفارت ابوظبی/مصاحبه 15 نوامبر/3نفر/کلیرنس خوردیم/ کلیر شدیم 29 may دریافت ویزا = june // مقصد: مریلند
سفرنامه من
تشکر کنندگان: artam2 ، Sam2014 ، soli asali ، behfaza ، pari pariaaa ، قصه گو

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان